Mesobotox: recenzie, foto pred a po

Mesobotox - postup na zavedenie nízkych koncentrácií botulotoxínu pomocou mezoterapie injekčnou aplikáciou do horných vrstiev dermis. Táto technika bola najskôr opísaná Bernard hertzoga má nasledujúce hlavné použitia. Po prvé, keď je v oblasti očí mnoho malých vrások (najmä pozdĺž spodného okraja orbity, kde sa botulotoxín nedá injikovať v štandardnom riedení), a po druhé, ak je v perách alebo lícach sieť jemných línií. Samostatná indikácia - na liečbu akné v čele.

Ako sme už uviedli, použitie mezo-predpony vo výraze "mesobotox" znamená, že injekcie sa umiestnia do mezodermu (povrchová vrstva dermisu, z ktorej sa dermis vyvíja, fibroblasty vznikajú a do ktorých sa tkajú mnohé veľmi tenké povrchové svaly). Injekcie sa uskutočňujú povrchovo v šachovnicovom vzore, malých subkutánnych papuloch. Štandardné dávkovanie pre Botox® - 10-15 IU, ktorá sa zriedi v 0,7-1,0 ml fyziologického roztoku.

Mesobotox: video, foto pred a po

Mezobotoks pod očami: recenzie, fotky

Pre mesobotox postup pod očami, pacienti s veľkým počtom jemných vrások sú vybrané - najmä v oblasti spodného okraja orbity. Tieto vrásky sa nedajú odstrániť injekciami Botoxu.® v štandardnom zriedení (100 U Botoxu na 2,5 ml fyziologického roztoku), pretože takéto injekcie spôsobia pretrvávajúcu paralýzu kruhových svalov oka pozdĺž dolného okraja obežnej dráhy, čo povedie k lymfmpáze a silnému opuchu pod očami. Pre tento postup sú najvhodnejší pacienti s tenkou kožou, ale pre hrubú alebo voľnú kožu sa táto metóda neodporúča.

Liek sa má vstrekovať do povrchových vrstiev dermy, pričom ihlová časť smeruje nahor. Priemer ihly - 32G. Body vpichu by mali byť od seba vzdialené približne 5 mm (striedavo). Už sme sa zmienili vyššie pre riedenie, ale dodávame, že niektorí odborníci kombinujú roztoky botulotoxínu pre mesobotox s roztokmi kyseliny hyalurónovej a vitamínov. Ak sa chystáte používať takéto koktaily, potom môžu obsahovať akékoľvek vitamíny iné ako skupina B, pretože prispievajú k urýchleniu odstraňovania molekúl botulotoxínu.

Mesobotoxické očné vyšetrenia sú väčšinou pozitívne, ale mali by ste pochopiť, že použitie nízkych koncentrácií naznačuje, že trvanie účinku bude významne nižšie ako pri použití botulotoxínov v štandardnom riedení. Účinok bude trvať priemerne 2 mesiace.

Mezobotoks pod očami: foto pred a po

Mesobotox pre akné (akné) -

Pripomeňme, že akné je spôsobené viacerými faktormi, vrátane: 1) zvýšenej aktivity mazových žliaz, sprevádzanej zvýšením tvorby kožného mazu, 2) hyperkeratózy epitelu vlasových folikulov, čo vedie k blokovaniu ich lúmenu, 3) kolonizácii folikulov baktériami Propionibacterium acnes4) zápal folikulov a dermis. Okrem toho počas adolescencie sú tieto procesy tiež ovplyvnené zvýšením koncentrácie androgénov cirkulujúcich v krvi, ktoré sú tiež schopné zvýšiť aktivitu mazových žliaz.

Zaujímavý účinok botulotoxínov - môže inhibovať kaskádu týchto procesov u pacientov s akné. Účinok botulotoxínu sa v tomto prípade vyvíja prostredníctvom rôznych mechanizmov. Napríklad v dôsledku účinku na parasympatický nervový systém je botulotoxín schopný znížiť aktivitu mazových a potných žliaz, ako aj prispieť k rýchlejšej obnove keratinocytov v epiderme. Určitý príspevok k terapeutickému účinku prípravkov botulotoxínu na akné je tiež spôsobený protizápalovými a antiandrogénnymi účinkami.

Botulotoxín typu A je schopný inhibovať tvorbu prvkov akné aspoň prostredníctvom 3 mechanizmov. Po prvé (ako sme uviedli vyššie) botulotoxín inhibuje sekréciu kožného mazu a diferenciáciu sebocytov a tiež znižuje aktivitu potných žliaz. To všetko prispieva k inhibícii rastu baktérií. P.acnes, Zníženie aktivity mazových žliaz tiež vedie k zvýšeniu koncentrácie kyseliny linolénovej v kožnom maze, ktoré vylučujú. Táto kyselina zabraňuje vzniku hyperkeratózy epitelu vlasových folikulov a tým zabraňuje blokovaniu folikulov.

Po druhé, inhibíciou uvoľňovania acetylcholínu, botulotoxíny tiež prispievajú k obnove a migrácii keratinocytov, čo tiež znižuje riziko blokovania vlasových folikulov. A posledný okamih - vyššie, sme už povedali, že androgénne hormóny môžu výrazne ovplyvniť rozvoj folikulárnej oklúzie (t.j. keď je lumen vlasových folikulov blokovaný vylučovaním mazových žliaz a deskvamovaných epiteliálnych buniek). Je to spôsobené skutočnosťou, že androgénové receptory sú prítomné na keratinocytoch pozdĺž mazových kanálov, takže botulotoxín má antiandrogénny účinok, čo znižuje počet takýchto receptorov.

Akné mesobotox: foto pred a po

Metóda -
v zásade sa nelíši od predchádzajúcej verzie. Ak vezmeme liek Botox®potom na spracovanie jednej oblasti (napríklad čela alebo líca), 10 až 15 U, zriedených v 0,7 až 1,0 ml fyziologického roztoku chloridu sodného je postačujúce. Injekcie sa uskutočňujú do stredných vrstiev dermis, v malých papuloch striedavo. Súčasne počas injekcie v žiadnom prípade nemôže zraniť ihly prvky akné. Ihlová časť je otočená smerom nahor, priemer ihly je 32G. Účinok bude v priemere trvať 2 až 3 mesiace. Opakované kurzy by sa nemali konať častejšie ako raz za 3 mesiace.

Dôležitým bodom je

Vzhľadom na to, že injekcie mezobotoxu sú menej odolné (ako pri použití štandardných dávok botulotoxínu) a je potrebné ich vykonávať častejšie, je veľmi dôležité minimalizovať riziko vzniku skorej rezistencie na botulotoxíny u pacientov. Vývoj sekundárnej rezistencie závisí okrem iného od množstva komplexotvorných proteínov pri príprave botulotoxínu a čím viac takýchto proteínov - tým rýchlejšie môže imunitný systém začať produkovať protilátky blokujúce toxíny.

Preto je najlepšie vybrať prípravky obsahujúce botulotoxín so zníženým obsahom komplexotvorných proteínov. Minimálny počet je obsiahnutý v nemeckom lieku Xeomin® (asi 0,6 ng). Napríklad v prípravkoch Botox® a Botulaks® obsahuje už asi 5,0 ng komplexotvorných proteínov, v prípravku Dysport - 4,35 ng. Väčšina výrobcov lacnejších prípravkov botulotoxínu navyše nezverejňuje údaje o obsahu týchto proteínov ako súčasť ich prípravkov, čo nám podľa nášho názoru umožňuje byť opatrní pri takýchto prípravkoch.

Autor: maxilofaciálny chirurg Kamenský KV, ktorý má pokročilý výcvik v kontúrovaných plastových výplniach na báze kyseliny hyalurónovej, mezoterapie, biorevitalizácie, použitia botulotoxínu.

Pozrite si video: Botox neck lift (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár