Korekcia nasolacrimálneho sulku: recenzie

Zmeny v oblasti okolo očí v súvislosti s vekom zahŕňajú: hyperpigmentáciu, edém, kruhy pod očami, dynamické a statické vrásky, pokles obočia, stratu pružnosti pokožky očných viečok, vzhľad „sáčkov pod očami“ (výbežok herniálneho tukového tkaniva) a vzhľad brázdy. Tieto zahŕňajú - nasolacrimal, vectocellular, nososculoid, nasoschechnuyu brázda. V tomto článku sa budeme podrobne zaoberať iba korekciou nasolacrimálneho sulku s plnivami kyseliny hyalurónovej.

Musím však okamžite povedať, že naplnenie nasolacrimálneho sulku plnivami bude kontraindikované u pacientov, ktorí majú: 1) mastnú herniu dolných viečok, 2) s nadmernou kožou dolných viečok, 3) výraznú elastózu, 4) s alergiami na zložky výplne, 5) s infekčnými 6) ak sa v tejto oblasti pred pacientom implantuje silikón, polyakrylamidový gél alebo plnivá neznámeho pôvodu.

Nasolacrimal sulcus: foto

Tento článok je napísaný primárne pre pacientov, a je určený na zameranie ich pozornosť na potrebu veľmi starostlivý výber kozmetológa, ktorý bude vykonávať tento postup. O korekcii nasolacrimálneho sulku môžu byť aj hodnotenia veľmi negatívne. Napríklad v dôsledku individuálnych charakteristík anatómie tejto zóny nie je vždy možné dosiahnuť dobrý výsledok v 1 postupe a môžu byť potrebné 2-3 postupy. A u niektorých pacientov vlastnosti anatómie vo všeobecnosti nemôžu umožniť dosiahnutie dobrého výsledku.

Okrem toho je kontúrová plastická operácia nosovej dutiny jedným z najnebezpečnejších postupov pri používaní plnív a niekedy končí nezvratnými komplikáciami spojenými s videním. Samozrejme, tento postup by mal vykonávať len veľmi skúsený kozmetológ. Nižšie podrobne opíšeme, ako urobiť tento postup bezpečnejší a aké komplikácie sa môžu vyskytnúť.

Vyplnenie nasolacrimal sulcus: recenzie, technika

Najmenej 5-7 dní pred zákrokom sa odporúča zrušiť užívanie aspirínu, liekov skupiny NSAID (Ibuprofen, Naproxen, atď.), Vitamínu E, prípravkov s extraktom gingo biloba. Je to potrebné na zníženie rizika krvácania a výskytu hematómov počas alebo po zákroku. S veľkou opatrnosťou je potrebné užívať pacientov na korekciu slzného slzného žliaz, pri ktorom sa predtým vykonávala blefaroplastika dolných viečok.

Najbezpečnejšie je opraviť nasolacrimálny sulcus pomocou 25G kanyly, nie ihlou. Možný je aj postup pri použití jemnej ihly 30G, ale je považovaný za optimálny len u pacientov po blefaroplastike. Optimálne použitie kanyly 38-40 mm dlhé, pretože použitie krátkych kanyl je oveľa traumatickejšie a často vedie ku komplikáciám.

Tradičným bodom injekcie kanyly 38 mm je priesečník zygomatických a podperných línií. Anestézia sa vyžaduje v mieste vpichu injekcie a pred anestéziou je dôležité, aby sa v mieste vpichu injekcie aplikovalo nachladnutie a aby sa ako anestetikum použilo anestetikum obsahujúce vazokonstriktor v koncentrácii 1: 200 000 (vazokonstrikčná zložka, ako je epinefrín alebo iné). Takéto pravidlá anestézie znížia riziko krvácania a hematómov.

Potom sa kanyla pohybuje pozdĺž periosteum do požadovanej hĺbky do vnútorného rohu oka a v tomto procese musí byť špička kanyly neustále palpovaná prstom. Plnivo sa odstráni v tkanive len vtedy, keď sa kanyla retrográdne pohybuje dozadu, a pred začatím odstraňovania je mimoriadne dôležité vykonať test odsávania. Objem injekcie na každej strane je od 0,2 do 0,4 ml a bude závisieť od závažnosti slzného slzného slaku (24stoma.ru).

Horná hranica zóny zavádzania plniva je obmedzená na dolnú hranu kosti orbity (miesto pripojenia orbitálneho prepážky), a preto by v žiadnom prípade nemalo byť plnivo zavedené nad spodný okraj kosti orbity. Spodná hranica vloženia plniva je nasolacrimálny ligament, ktorý sa nachádza medzi vláknami kruhových svalov oka. Bezpečná zóna naplnenia plniva bude teda len asi 2 - 3 mm a v skutočnosti o niečo vyššia alebo mierne nižšia, alebo o niečo bližšie k rohu oka - doslova znamená "streľba". Po zákroku je dôležité v tejto oblasti držať masáž prstov.

Korekcia nasolacrimálnej kanyly sulcus: video

reklama

Výhody kanyly -

 • menej bolestivý postup
 • menšie riziko hematómov, edému, embólie artérií,
 • minimálne prepichnutie pokožky.

Výhody ihiel -
Korekcia aj pri veľmi tenkej 30G ihle poskytuje výrazne vyššie riziko cievnych komplikácií. Táto metóda má však svoje výhody, medzi ktorými ...

 • presnejšie dávkovanie objemu plniva,
 • presnejšia kontrola hĺbky hrotu ihly,
 • optimálne pre pacientov po blefaroplastike (pretože ihla prechádza cez fibrózu lepšie), t
 • Výplň ihly môže vstúpiť nielen vodorovne na povrch kože, ale aj vertikálne.

Foto pred a po, výber výplní -

Ako sa správať plnivo -

Pokiaľ ide o výber plnív na korekciu nasolacrimálneho sulku, musia mať dobrý stupeň plasticity, pružnosti a súdržnosti. Nižšie môžete vidieť niekoľko možností výplne, ktoré sú na to vhodné. Trvanie účinku väčšiny plnív bude asi 6 mesiacov a pri použití Yuviderm Volbella - až 12 mesiacov, pretože Toto plnivo sa vyrába technológiou Vycross.®:

 • Náplne značky Juvederm - Ultra 2 alebo Volbella,
 • Belotero Balans (Belotero Balance).

Alternatíva k plnidlám pri korekcii nasolacrimálneho sulku -

Ak sa po prečítaní článku bojíte urobiť tento postup, je to celkom logické. Existuje však alternatíva k použitiu plnív vo forme použitia botulotoxínu. Faktom je, že injekcie botulotoxínu do projekcie nasolacrimálneho sulku (v dvoch bodoch na každej strane, 0,5-1,0 IU v každom bode) - vám umožňujú uvoľniť túto oblasť kruhového svalu oka, a tak vyhladiť kontúry nasolacrimálneho sulku. Okrem toho to vyžaduje len 2 až 4 KUSY botulotoxínu, ktoré budú maximálne 1 200 rubľov.

Treba poznamenať, že korekcia botulotoxínom poskytuje menej výrazný výsledok, ale napriek tomu vedie k výraznému zlepšeniu vzhľadu periorbitálnej zóny. Tento spôsob korekcie bude kontraindikovaný, napríklad ak často máte opuch pod očami, ako aj v niektorých iných prípadoch.

Komplikácie pri korekcii slznej sliznice -

Nižšie nájdete podrobný zoznam komplikácií a nežiaducich reakcií, ktorých vzhľad je možný počas konturovania slzného slzného žľazy.

 • hyperpigmentácia (depozícia hemosiderínu),
 • opuch, hematóm,
 • infekčné komplikácie
 • tvarovanie lieku cez povrch kože
 • priesvitnosť lieku (Tyndallov efekt) s povrchovým podávaním,
 • reakcie z precitlivenosti (vrátane alergií),
 • ischémia a nekróza mäkkých tkanív
 • oklúzia alebo embólia artérií (môže viesť k slepote).

Ak sa počas zákroku vyskytne hematóm, ten sa zastaví a pacientovi sa aplikuje studený obklad 10 minút. Koža sa potom ošetrí masťou alebo gélom Traumeel-C a potom by mal pacient aplikovať masť 2 krát denne doma. V prípade veľkých hematómov je možné dodatočne predpísať: 1) KTP-laser, 2) impulzné svetlo.

Ak nastalo kontúrovanie lieku a masáž nerieši problém, injekcia enzýmu hyaluronidázy sa uskutočňuje priamo do miesta infúzie plniva (približne 150-300 IU). Ak sa vyskytne precitlivenosť, liečba sa vykonáva tabletami kortikosteroidov a antihistaminík. Vývoj infekčných komplikácií vyžaduje vymenovanie antibiotík a počas tvorby abscesu otvorenie abscesu.

Nesprávna injekčná technika môže viesť ku kompresii artérií (oklúzia), ktorá na začiatku povedie k ischémii, t.j. bude vyzerať ako bielenie tkanív a pri neprítomnosti okamžitej liečby ischémia skončí nekrózou. Problém možno vyriešiť masážou, teplým obalom, bez zlepšenia - injekciami hyaluronidázy. Ale najnebezpečnejšou vecou je odstránenie plniva do lúmenu cievy, čo vedie k vaskulárnej embólii a možnej nekróze sietnicových artérií, čo pri neprítomnosti okamžitej pomoci počas niekoľkých hodín znamená slepotu v jednom oku.

A preto je oveľa bezpečnejšie vykonať korekciu drážky na roztrhnutie matnou, relatívne flexibilnou kanylou a nie ihlou. Napokon, tupý koniec kanyly expanduje tkanivo a prakticky nie je schopný spôsobiť poškodenie cievy a viesť k jeho embólii (hovoríme o kanylách dlhých 38 - 40 mm, ale krátke kanyly 25 mm môžu stále spôsobiť poškodenie ciev, pretože sú menej flexibilné). ). Je veľmi dôležité poznať anatómiu periorbitálnej oblasti, miesta prechodu ciev, vykonávať povinný aspiračný test pred zavedením plniva.

V prípade embólie sa má núdzová liečba vykonať pomocou hyaluronidázy, antikoagulancií, kortikosteroidov, antitrombocytov, nitroglycerínu, inhibítorov fosfodiesterázy. A ak sa pacientovi v priebehu niekoľkých hodín nepomôže, slepota bude nezvratná. Dúfame, že náš článok na tému: Nasolačná sulcus korekcia výplňou, recenzie - to sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: maxilofaciálny chirurg Kamenský KV, ktorý má pokročilý výcvik v kontúrovaných plastových výplniach na báze kyseliny hyalurónovej, mezoterapie, biorevitalizácie, použitia botulotoxínu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár