Zväčšenie pier pomocou kyseliny hyalurónovej: recenzie

Nie všetci ľudia sa môžu pochváliť plnými, dobre definovanými perami, ale okrem anatomických funkcií hrajú v tejto súvislosti veľkú úlohu aj zmeny súvisiace s vekom. Faktom je, že s vekom sa šírka a objem pier postupne znižujú, čo je spôsobené poklesom objemu svalového tkaniva a podkožného tuku. Fajčenie a vystavenie slnečnému žiareniu majú tiež významný vplyv na závažnosť týchto procesov.

Okrem toho, atrofia horných čeľustí súvisiaca s vekom, ktorá sa vyskytuje pri skorom odstránení predných zubov, má tiež vplyv na zníženie závažnosti pier. Pred výskytom plnív na báze kyseliny hyalurónovej bolo možné zväčšiť objem pier hlavne len pomocou chirurgických plastov (hoci v niektorých prípadoch je to stále relevantné). Najjednoduchšou, najúčinnejšou a najbezpečnejšou metódou zväčšovania pier je dnes injekcia gélu na báze „stabilizovanej“ kyseliny hyalurónovej, t.j. výplň.

Zväčšenie pier: fotografia pred a po

Na vyššie uvedených fotografiách bol použitý 2,0 ml plniva Hyalax Light. Prácu vykonal Dr. Kamensky K.V. (autor článku). Výber materiálu diktoval rozpočet, pretože S Hyalaxom je stále ťažké pracovať a nie je veľmi vhodný na prácu s kontúrami pier, ale výsledok hovorí sám za seba a zdá sa nám, že pery vyzerajú celkom prirodzene.

Trochu o anatómii a estetike pier -

U mladých ľudí je tvar pier udržiavaný napätím okolitých svalov. Hlavným svalom pier, na ktorom závisí jeho objem, je kruhový sval úst. Ale s vekom sa môže meniť nielen objem pier, ale aj ich tvar (napríklad znížením rohov v ústach). Dobrá znalosť kozmetológa anatómie tejto oblasti, ako aj metódy kontúrovaných plastov - umožňujú nielen zväčšiť objem pier a zmeniť ich tvar, ale zároveň mierne zdvihnúť kútiky úst.

Pri augmentácii bedrového kĺbu kyselinou hyalurónovou sú hodnotenia často negatívne. Najčastejšie komplikácie sú opuchy pier, hematómy, tvorba hustých uzlín v hrúbke pier, vývoj herpesu po zákroku. Ale asi polovica všetkých sťažností je nespokojnosť pacientov s výskytom nových pier. Najčastejšie sú takéto sťažnosti spojené s asymetriou a neprirodzenou formou. Preto je dôležité počas korekcie zachovať určité fyziologické pomery medzi horným a dolným perom.

Napríklad pri korekcii horného peru je potrebné sa vyhnúť jeho nadmernému objemu, pretože od tej doby to výrazne mení prirodzený profil tváre. Pri pohľade z profilu by mal horný okraj vyčnievať o 2,0 mm ďalej od dna. V tomto prípade by mal byť spodný ret vždy hrubší ako horný ret: výška / objem horného peru vo vzťahu k výške / objemu dolnej pery by mal byť príbuzný ako 40:60. Pre niektoré národnosti sú však vynikajúce proporcie, napríklad pre afroamerických Američanov je tento pomer 50:50.

Veľmi dôležitou oblasťou je oblúk tzv. „Cupidova luku“ (Obr. 8). Tento termín sa nazýva obrys horného pery (okraj kože pery s červeným okrajom). Stredná časť tohto oblúka je mierne pod bočnými časťami, ktoré vyzerajú ako obrátené písmeno W. S vekom sa vyskytuje centrálna časť sploštenia Amor, takže vek, ktorý môžu vaše pery poskytnúť, bude do značnej miery závisieť od správnosti korekcie tejto zóny. Stručne povedané, je veľmi dôležité zachovať prirodzené proporcie pier a ich objem by mal byť v súlade s vašou tvárou.

Zväčšenie pier: recenzie, fotografie a videá

Vo videu 1-2 nižšie môžete vidieť, ako postupuje zosilňovanie pier s kyselinou hyalurónovou a vidieť celkom dobré výsledky. Bohužiaľ, musíme priznať, že väčšina kozmetológov nedokáže dosiahnuť účinok prirodzenosti pri zväčšovaní pier. To je spojené s hyperkorekciou (nadmerné odstraňovanie materiálu) as tým súvisiacimi nesprávnymi proporciami horných / dolných pier, ako aj s použitím plniva pre postup, ktorý nie je pre tento typ celkom vhodný. Nižšie vám tiež povieme o technikách zvyšovania objemu a vytváraní kontúr pier.

Zväčšenie pier: video

1. Anestézia -

Ak ste povedali, že zväčšenie pier s výplňou nie je bolestivé, potom to nebude pravda. Poškodí aj pri anestézii, ktorá sa najčastejšie vykonáva pomocou rôznych krémov a gélov s obsahom lidokaínu (v rôznych prostriedkoch - od 5 do 12%). Najbolestnejšou technikou budú parížske huby, pretože zahŕňa držanie väčšieho počtu injekcií ihly. Menej často sa infiltračná anestézia vykonáva anestetikami - Ultracain 1: 200.000 alebo Lidokain, ale zriedkaví kozmetológovia majú túto anestéziu. Infiltračná anestézia má výrazne lepší účinok na zmiernenie bolesti, ale zvyčajne ju majú len lekári a zubní lekári.

Mnohé varianty plnív môžu navyše obsahovať 0,3% lidokaínu. Ale nie je potrebné si dopriať ilúziu, že to nejako výrazne zníži bolesť. Faktom je, že na zväčšenie pier sa používajú techniky s retrográdnym odstránením materiálu, to znamená, že najprv sa ihla vloží do tkaniva a materiál sa odstráni len vtedy, keď sa pohybuje späť. Mali by ste pochopiť, že hlavná bolesť vzniká práve v momente injekcie ihly do tkaniva, keď materiál s lidokaínom ešte nie je odstránený.

2. Vytvorenie kontúry pier -

Ak vaše pery majú svoj dobre viditeľný obrys - je dôležité, aby ste to nepreháňali, inak bude dobre viditeľný valec viditeľný pozdĺž kontúry a vaše pery budú vyzerať umelo. U pacientov s fuzzy kontúrou alebo viditeľnými znakmi starnutia v periorálnej oblasti je však potrebné pracovať s kontúrami. Niektorí pacienti majú na koži pier zvislé vrásky podobné kabelke, z ktorých niektoré (pri červenom okraji) sa môžu pri vytváraní kontúry vyhladiť.

Na vytvorenie kontúry sa používa lineárna retrográdna technika a ihla s dĺžkou 12-13 mm. Injekcie sa uskutočňujú postupne pozdĺž hranice červeného okraja. V okamihu prepichnutia sa ihla najprv ponorí do hĺbky 1 až 2 mm a potom je vedená pozdĺž povrchu červeného okraja do plnej dĺžky (12 alebo 13 mm). Materiál sa zobrazí len vtedy, keď je ihla retrográdna. Súčasne, v závislosti od elasticity plniva, môže byť materiál zobrazený buď povrchovo alebo hlbšie. Dôležité je, že vzhľad červeného okrajového obrysu bude závisieť aj od elasticity plniva.

Napríklad existuje taký materiál "Juvederm Ultra 3". Ide o najlacnejší materiál z rady výplní Juviderm, a dobre sa s ním dá zväčšiť objem pier, ale oveľa menej zapadá do tvaru kontúry. Mnohí pacienti chcú presne Yuviderm, a kozmetológovia kúpiť materiál Ultra 3 - za cenu iba od 6200 do 7000 rubľov (pre 1 striekačku s objemom 1,0 ml). Tento materiál je príliš hustý pre obrys pier a okrem toho má veľmi veľký priemer ihly - označenie 27G. Veľký priemer ihly vedie k záveru, že dráha materiálu je príliš široká, a preto bude obrys vyzerať ako dobre označený valec pozdĺž okraja červeného okraja.

Pravdepodobne ste už pochopili, že nie všetky výplne môžu dobre formovať kontúru pier a zároveň zvyšovať ich objem. V zostave Juviderm sú na to 2 vynikajúce materiály - to sú "Juvederm Ultra Smile" a "Juvederm Volbella", ale cenová cena 1,0 ml je výrazne vyššia, a preto sa kozmetológovia snažia neponúkať ich pacientom. Ale náklady na vynikajúce plnivo "Restyline Lip" - už robí asi 9 500 rubľov za 1,0 ml. Všetky tieto prípravky majú priemer ihly 30G, čo je považované za najlepšiu možnosť na vytvorenie kontúry pier. Venujte pozornosť nižšie uvedenej fotografii - na prvom kontúre sa vytvorí mäkká výplň s tenkou ihlou, na ďalších dvoch - hrubšou výplňou a hrubšou ihlou 27G.

Typ obrysu pier (v závislosti od hustoty plniva a priemeru ihly) -

reklama

závery: Teda, hustejšie plnivá, ako napríklad "Juvederm Ultra 3", by sa mali používať len na dodanie objemu tela pier, aj keď naopak, ako "valčekový" účinok na okraji červeného okraja (obrázok 10-11), potom je to vaša voľba. Je tiež potrebné zvážiť, že hustšie plnivá, aj keď sú vložené hlboko do tkaniva, aby poskytli objem perám, môžu byť pociťované ako hustejšie inklúzie v hrúbke pier. Preto, aby sa vytvoril obrys a zvýšil objem, je lepšie použiť mäkšie elastické verzie výplní, ktoré dodajú nielen výsledok, ale aj zachovanie prirodzenosti pocitov.

Veľmi dôležitým bodom, ktorý musíte pochopiť, je to, že ľudia, ktorí majú zväčšené pery, si všimnú ľudia na úkor ich neprirodzeného kontúr. Preto okrem jasného obrysu pier bez valca a obrysu pier s valčekom si môžete vybrať tretiu možnosť. Môžete požiadať kozmetičky, aby iba zväčšila objem pier bez toho, aby sa dotýkala vôbec alebo takmer bez dotyku - ich kontúry. Nižšie môžete vidieť niekoľko fotografií pred a po, kde pery vyzerajú prirodzene a veľmi atraktívne po zvýšení a bez práce s obrysom. V tomto prípade, ak potrebujete vyvrátenie horného pery, potom to môže byť vykonané nielen výplňou (pozri nižšie).

No, posledný dôležitý bod - ak máte tenkú hornú peru, potom korekcia jej kontúry by mala byť vykonaná dobre, veľmi opatrne, s minimálnou časťou materiálu, s použitím len mäkkých elastických výplní. Korekcia kontúry horného pery u takýchto pacientov môže veľmi ľahko viesť k tomu, že bude vyzerať ako "kačací zobák".

3. Poskytnutie objemu pery organizmu -

Bežne sa používajú rôzne techniky na vytvorenie objemu spodnej pery: „Cherry“, technika „Hollywood lips“, bolusová technika. Prvé 2 techniky znamenajú použitie techniky plnenia ventilátora, t.j. z jedného miesta vcol sa urobí niekoľko prechodov do hĺbky ihly a materiál sa odstráni, keď je ihla retrográdna. Tieto techniky sa líšia len v smere korekcie, t.j. Čerešňa predpokladá, že ihla sa pohybuje vo vertikálnom smere, zatiaľ čo pri hollywoodskej špongiovej technike sú pery naplnené pohybom ihly horizontálne (niekoľko prechádza z rohov pier smerom k ich stredu).

Použitie technológie ventilátora dokonale umožňuje pridať objem. Bolusová technika zahŕňa zavedenie veľkého množstva plniva len v dvoch bodoch na spodnom peru (t.j. bez rovnomerného rozloženia gélu v tkanive pery). Z nejakého dôvodu, niektorí pacienti radi cítia také "bolusy" v dolnej pery.

Na vytvorenie objemu horného pery sa používajú aj techniky ventilátora, technika prepichovania alebo technika „parížskej špongie“. S pomocou druhého sa dá nielen zvýšiť objem, ale aj vypnúť horný ret. Táto technika je však najtraumatickejšia a najbolestnejšia (zahŕňa veľký počet injekcií ihly pozdĺž celého horného pery vo vzdialenosti 1,0-1,5 mm od seba) a väčšina pacientov bez použitia úplnej lokálnej anestézie s injekčnými anestetikami ticho počas procedúry plače.

4. Inverzia horných a dolných pier -

Ak potrebujete otočiť hornú peru, potom je to určite technika parížskej špongie. Ale výplň by mala byť celkom pružná a mäkká, pretože liek nie je vstrekovaný do hrúbky horného okraja, ale len do hĺbky približne 3 mm pozdĺž jeho povrchu. Typicky požadované množstvo plniva na hornom peru touto technikou nie je väčšie ako 0,6 ml. Veľmi opatrne musíte vypnúť tenkú hornú peru, pretože s nadmerným množstvom plniva, tenký horný ret môže získať vzhľad kačacieho zobáku (24stoma.ru).

Ale nielen výplne môžu vypnúť hornú peru, napríklad ak nechcete zväčšiť objem hornej pery alebo zmeniť jej obrys, je lepšie použiť techniku ​​inverzie horného pery s botulotoxínom. Táto technika zahŕňa 4 body vcol - 2 na každej strane horného pery (každý z nich ukazuje 1 U, napríklad Botox). Vcoly pozdĺž obrysu červeného okraja v smere tela pier. Funguje tak, že uvoľní časť kruhových svalov úst pozdĺž obrysu červeného okraja.

Ak potrebujete len zvrátenie, potom je to aj ekonomickejšie, pretože to bude stáť len 1000-1200 rubľov 4 U (za cenu 250-300 rubľov na 1 U). Pokiaľ ide o inverziu dolnej pery, potom je oveľa jednoduchšie vykonávať ju ako horná. Na tento účel zväčšíte objem spodnej pery + pridajte plnivo pozdĺž okraja červeného okraja spodného pery (najmä pozdĺž jeho stredu).

5. Zdvíhanie rohov úst -

S vekom sa objavuje zovretie rohov úst, čo dáva tvár smutnému výrazu. Pomocou techniky "Mona Lisa" možno dosiahnuť zvýšenie kútov úst. V tomto prípade sú body vpichu približne o 0,7 cm vyššie a bočné k rohom úst. Ďalej, z jedného miesta vcol, sa vytvorí pasáž, najprv pozdĺž červeného okraja dolného a potom horného pery. Materiál je ponechaný retrográdny (pri odstraňovaní ihly). Toto je najúčinnejšia technika na zdvihnutie rohov v ústach, hoci pri sledovaní videí na YouTube máte pocit, že väčšina, dokonca aj učitelia, to normálne nerobia normálne.

A všeobecne vám odporúčame, aby ste si pozorne prezerali fotografie pred a po a videá, ktoré mnohí kozmetológovia hrdo uverejnili pred prijatím procedúry, hoci keď sa pozriete na kačacie zobáky a taniere, ktoré vyrobili, úprimne, je dokonca nepríjemné komentovať ich výsledky. Nižšie ukážeme niekoľko fotiek pred a po, kde zväčšenie pier nenaruší prirodzenosť ich vzhľadu.

6. Ak máte vrásku bradavky -

Ak v periorálnej zóne už máte takzvané „vrásky na peňaženku“ na koži pier, potom potrebujete integrovaný prístup. Časť zvislých vrások, ktorá sa hodí priamo k obrysu pier, sa dá vyhladiť len s obrysom pier (lineárno-retrográdna technika pozdĺž celého obrysu). Vrásky, ktoré sa nachádzajú ďaleko od kontúry, je možné spracovať niekoľkými spôsobmi.

Po prvé, opäť pomocou plniva, ale len pomocou kanyly, nie ihly. V tomto prípade sa na každej strane vykonáva len 1 vstrekovanie (nie ďaleko od rohov v ústach) a pomocou ventilátorovej techniky s oddeľujúcimi tkaninami sa plní výplň. Druhou možnosťou sú biorevitalizačné postupy, ktoré nepochybne umožnia vyhladenie vrások. Treťou možnosťou sú injekcie botulotoxínu, ale pri tejto metóde musíte byť opatrnejší.

Tiež pre korekciu vrások peňaženky, existujú aj hardvérové ​​techniky, okrem profesionálne laserové resurfacing postupy, existujú hardvérové ​​techniky pre domáce použitie. To môže byť použitie zariadenia DermaPen alebo možnosť je jednoduchšia - použitie mezorollera. Tieto možnosti tiež fungujú a určite vám umožnia vyhladiť jemné čiary a znížiť závažnosť vrások (a to nielen v periorálnej zóne).

Zväčšenie pier: fotografia pred a po

Nižšie uvidíte fotografiu pacientov pred a po zväčšení pier kyselinou hyalurónovou. Dbajte na to, že dôraz sa kládol na zvýšenie objemu (bez hyperkorpekcie obrysu červeného okraja). Pripomeňme, že u pacientov s tenkým horným perom by nadmerná korekcia kontúry viedla k tomu, že horná pera by mala formu kačacieho zobáku.

V niektorých prípadoch nie je zväčšenie pier účinné -
Údržba výplne na perách nevedie vždy k pozitívnym výsledkom. Existujú prípady, keď je jednoducho nemožné zvýšiť pery zavedením výplní. Napríklad len chirurgický zákrok (priama horná retinálna technika) bude účinný na obnovenie takmer „chýbajúceho“ horného pery.

Na hodnotenie augmentácia pier bude závisieť úplne na kompetenciách kozmetológa, správnom výbere lieku a dodržiavaní jednoduchých pravidiel správania sa pacientov v prvých dňoch po zákroku. Je celkom zrejmé, že pacienti, ktorých fotografie sú umiestnené vyššie, boli s výsledkom zákroku spokojní. V niektorých prípadoch sú však možné nežiaduce následky (uvedieme o nich aj nižšie) a je potrebné si uvedomiť, že 90% prípadov nežiaducich reakcií po augmentácii pier súvisí práve s chybami kozmetológov počas zákroku.

Vedľajšie účinky a komplikácie -

Nižšie uvádzame hlavné nežiaduce účinky, ktoré sa vyskytujú počas alebo po zákroku augmentácie pier kyselinou hyalurónovou:

 • hematómy (obr. 17),
 • edém,
 • reaktiváciu herpesu
 • pocity hrudiek materiálu v hrúbke pier,
 • pohyblivé plnivo v hrúbke pier,
 • nadmerná korekcia (hyperkorekcia)
 • asymetria pier,
 • menej často - granulomy, ischémia, nekróza, abscesy.

Koľko opuchov trvá po zosilnení pier: opuch je pravidelnou reakciou tkanív na traumu a po zákroku môže trvať 2 až 7 dní, čo závisí predovšetkým od morbidity použitej techniky zväčšovania pier. Napríklad techniky ventilátorov poškodzujú tkaniny menej, zatiaľ čo technika parížskych špongií je jednou z najtraumatickejších. Malé hematómy sa vyskytujú v dôsledku poranenia malých krvných ciev a to je normálne, avšak výskyt veľkých hematómov je už spojený s nesprávnou injekčnou technikou, ktorá často vedie k poraneniu veľkých ciev. Ak počas konania dôjde k zraneniu veľkých plavidiel, plavidlo sa okamžite zastaví.

Проблемой может стать так называемая миграция филлера в тканях губ, т.е. его перемещение. Подобное осложнение возникает из-за ошибочного введения филлера в мышечный слой губ. Также многие пациенты жалуются на комковатость, которая возникает вследствие неравномерного распределения филлера в толще губ и/или из-за использования слишком плотных филлеров. Устранить ее в большинстве случаев можно за счет массажа губ в первые дни после процедуры. Некоторые пациентки также жалуются на неровную поверхность губ, что может быть из-за поверхностного введения слишком плотного филлера.

Niekedy dochádza k bieleniu pier (ischémia), čo je dôsledok kompresie artérie alebo jej embólie. Ak okamžite neposkytnete pomoc, ischémia skončí nekrózou tkanív pier. Zriedkavo, ale stále existujú prípady zápalu spojeného s poruchou asepsy, ktorá môže dokonca viesť k vzniku abscesu a potrebe otvoriť ho (paralelne sú predpísané kortikosteroidy a antibiotiká).

Existuje skupina komplikácií, ktoré sa vyskytujú oneskorene (1-4 týždne po zákroku). Môže zahŕňať napríklad granulomy, ktorých vzhľad je reakciou tela na cudzie teleso. V tomto prípade sa okolo fragmentov plniva vytvorí granulačné tkanivo. Ošetrenie granulómov sa uskutočňuje injekciou hyaluronidázy do pier, ktorá rozkladá plnivo. Môžu sa vyskytnúť hypersenzitívne reakcie oneskoreného typu, čo sa prejavuje tvorbou zápalových uzlín. Táto reakcia sa často vyskytuje na zvyškoch v plnive použitom na stabilizáciu / zosieťovanie molekúl kyseliny hyalurónovej.

Najtoxickejšou zložkou tohto typu je BDDE (1,4-butándiol-diglycidyléter). Odporúčaná reziduálna koncentrácia tejto látky je 0,9-1,0% a jej prebytok zvyšuje riziko reakcií z precitlivenosti (podľa monografie Benjamina Aschera). Preto musíte byť veľmi opatrní pri výbere výplne a vždy sa pozrieť na obsah BDDE v ňom. Ak je BDDE prítomný vo výplni a výrobca neindikuje jeho koncentráciu, čo je často prípad lacných plnív, podľa nášho názoru nestojí za to riskovať používanie takéhoto výrobku.

Príklad jednej z komplikácií po augmentácii pery plnivom -

Je dôležité: ale najväčšou skupinou komplikácií je nespokojnosť pacientov s estetikou zväčšených pier. Môže to byť napríklad asymetria pier, ktorá vzniká v dôsledku nerovnomerného odstraňovania materiálu lekárom. Môže to byť hyperkorekcia objemu pier alebo pier (kačací zobák, tanierik) atď. Účinok zákroku našťastie nie je trvalý a je reverzibilný. Účinok trvá v priemere približne 6 mesiacov, a ak nie ste spokojní s výskytom pier po zákroku, musíte buď trpieť malým množstvom alebo použiť injekcie enzýmov hyaluronidázy alebo longidázy, ktoré rýchlo rozpustia plnivo.

Prípravky na zväčšenie pier -

Nižšie uvádzame hlavné plnivá kyseliny hyalurónovej, ktoré sa najčastejšie používajú na zväčšovanie pier. Nižšie uvádzame aj kúpnu cenu liekov, pretože existujú zvláštne situácie, keď sa konečné náklady na službu takmer rovnajú cene lieku. To môže byť len v jednom prípade - keď kozmetička používa falošné lieky, ktoré nemajú osvedčenie o zhode.

 • Juvéderm® Ultra Smile (inštrukcia) -
  veľmi dobré plnivo, ako pre vytvorenie objemu pier, tak pre prácu s ich kontúrami. Priemer ihly - 30G. Trvanie účinku je asi 6 mesiacov. Každé balenie obsahuje 2 injekčné striekačky (každá s objemom 0,55 ml), cena jedného balenia je od 9 000 rubľov.
 • Juvéderm® Ultra 2 -
  Tento liek je vhodný pre tých, ktorí potrebujú vykonávať len malé množstvo korekcie objemu pier a pracovať viac s kontúrami. Priemer ihly - 30G. Trvanie účinku do 6 mesiacov. Balenie obsahuje 2 injekčné striekačky po 0,55 ml, cena jedného balenia je približne 9 000 rubľov.
 • Juvéderm® Ultra 3 -
  optimálne použitie len na zvýšenie objemu pier. pretože je pomerne hustá a má priemer ihly 27G. Trvanie účinku je asi 6-8 mesiacov. Z celej rodiny Yuviderm - to je najlacnejšie plnivo, ktorého cena začína od 6200 rubľov za 1,0 ml.
 • Juvéderm® Volbella -
  Ide o elastické plnivo s priemerom ihly 30G. Liek je vhodný na zvýšenie objemu a korekciu kontúry pier. Yuviderm Volbella vyrobený technológiou Vycross®čo znamená, že trvanie účinku je približne 12 mesiacov. Balenie obsahuje 2 injekčné striekačky s objemom 1,0 ml. Cena jedného balenia je asi 16 000 rubľov (t.j. náklady na 1 injekčnú striekačku budú približne 8 000 rubľov).
 • Restylane® Objem pier (inštrukcia) -
  Tento gél je určený na zvýšenie objemu a vytvorenie kontúry pier. Schválené pre osoby staršie ako 21 rokov. Vynikajúci liek s účinnosťou až 1 rok. Náklady na 1 injekčnú striekačku s objemom 1,0 ml budú približne 9 500 rubľov.

 • Belotero® Intens -
  Plnivo Belotero Intens je možné použiť na vytvorenie objemu aj na korekciu kontúr pier. Má vysokú súdržnosť (nemigruje v pohybujúcich sa zónach) a vysoký index pružnosti. Náklady na 1 striekačku s objemom 1,0 ml - od 7000 rubľov. Účinok je asi 6 mesiacov.

Existuje mnoho ďalších plnív, medzi ktorými je oveľa viac rozpočtu, napríklad, princezná a Gialax výplne (ich cena je len asi 3500 rubľov na 1,0 ml), ale je potrebné pripustiť, že sú výrazne nižšie v ich vlastnosti na vyššie uvedené materiály. Je zložitejšie s nimi pracovať, nie sú tak elastické, plastové a súdržné a ich spotreba na dosiahnutie podobného výsledku bude vyššia. A toto všetko treba vziať do úvahy pri výbere. Ďalšie informácie o porovnávaní rôznych typov výplní nájdete v článku -

→ Použitie plnív v kozmetike

Koľko je zväčšenie pier: cena 2019

Postup na zväčšenie pier bude závisieť od značky použitého plniva, ako aj od jeho objemu. Na zvýšenie objemu pier je stále dosť mladých pacientov je zvyčajne dosť 0,5 až 1,0 ml lieku. V prípade ťažkej atrofie tkaniva pier, ktorá súvisí s vekom, je spravidla potrebné väčšie množstvo materiálu, asi 1,5 až 2,0 ml. Požadované množstvo materiálu bude závisieť od typu plniva. Napríklad plnivá, ktoré nie sú úplne hydratované vodou, expandujú v tkanivách v priebehu jedného dňa po zákroku, preto sú potrebné v menšom objeme ako plne hydratované plnivá.

Ceny sa môžu výrazne líšiť, ak postupujete v dermatologickom centre alebo v súkromnom praktickom kozmetológovi. Napríklad cena na klinike za 1,0 ml lieku Yuviderm Ultra 3, spravidla je asi 13.500 rubľov. Avšak, v kozmetických salónoch cena môže byť 10.000 rubľov (za rovnaké množstvo lieku). V niektorých prípadoch je potrebné to uznať, súkromní kozmetológovia používajú prípravky "šedého importu". Táto skutočnosť bude hovoriť, ak vám kozmetička ponúka cenu za službu, ktorá sa blíži cene samotného lieku.

Cena za 1,0 ml na špecializovaných klinikách v Moskve a Petrohrade -

 • Yuviderm Ultra 3 - asi 13.000 rubľov.
 • Yuviderm Volbella - asi 15.000 rubľov.
 • Restylane Lip Volume - od 16 000 rub.
 • Yuviderm Ultra Smile - asi 16 000 rubľov (pre 1,1 ml) a od 8000 rubľov - pre 0,55 ml.

Kontraindikácie postupu -

Nemôžete držať zväčšenie pier v nasledujúcich situáciách:

 • počas gravidity a laktácie, t
 • v prítomnosti onkológie, ak sa dosiahne klinické zotavenie, má trvať najmenej 5 rokov a musí sa získať súhlas onkológa (prípravky kyseliny hyalurónovej môžu stimulovať onkologickú rekurenciu),
 • akútne infekčné ochorenia
 • zápal pier,
 • diabetes mellitus
 • autoimunitné ochorenia
 • sklon k tvorbe keloidných jaziev,
 • Ak sa pacientovi predchádzajúceho pôvodu podali injekcie s neznámym pôvodom.

Je dôležité: Ak máte ochorenie štítnej žľazy vo Vašej anamnéze, možno ho tiež považovať za relatívnu kontraindikáciu. V tejto skupine pacientov dochádza k deštrukcii výplní v tkanivách oveľa rýchlejšie, než by sa to malo vyskytnúť. Okrem toho musíte oznámiť svojmu lekárovi, ak užívate lieky ako aspirín, ibuprofén alebo naproxén.

Čo nerobiť po zväčšení pier -

Po zosilnení pery kyselinou hyalurónovou vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Nasledujúce body možno pripísať odporúčaniam po zväčšení pier. Počas prvých 24 hodín sa vyhnite -

 • fyzická námaha
 • na pery nepoužívajte kozmetiku,
 • odber alkoholických nápojov,
 • niekoľko dní sa nemôžete opaľovať a vystavovať sa výrazným účinkom tepla,
 • Okrem toho je niekoľko dní nežiaduce používať lieky s paracetamolom, liekmi skupiny NSAID (napríklad naproxén, ibuprofén, atď.).

Zväčšenie pier v domácnosti -

Stojí za zmienku, že postup pre zväčšenie pier je pomerne drahý a pacienti hľadajú spôsoby, ako získať to, čo chcú, s nižšími nákladmi. V súvislosti s podobným dopytom sa na trhu nedávno objavili prostriedky na zväčšovanie pier bez injekcií, ako napríklad:

 • rúž na zvýšenie objemu pier
 • balzamy na pery a smotany,
 • rôzne masky na pery.

Tieto liečivá sú vynikajúcim spôsobom, ako uspokojiť dopyt po nákladných postupoch a sú vyvinuté kompetentnými obchodníkmi. Jediným spôsobom, ako tieto produkty zvýšiť objem pier, je spôsobiť opuch pier v dôsledku podráždenia tkanív akoukoľvek chemickou látkou v kompozícii. Ako však ukazuje prax, účinnosť takýchto fondov má tendenciu nulovať. Dúfame, že náš článok na tému: Ako urobiť vaše pery väčšie - sa ukázal byť pre vás užitočný!

Autor: maxilofaciálny chirurg Kamenský KV, ktorý má pokročilý výcvik v kontúrovaných plastových výplniach na báze kyseliny hyalurónovej, mezoterapie, biorevitalizácie, použitia botulotoxínu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár