Tvárový mezoroller: recenzie kozmetológov

Mesoskooter (dermaroller) je kompaktné zariadenie na frakčnú mezoterapiu doma, ktoré sa skladá z držadla a pohyblivého valca, do ktorého sú vložené mikronežičky chirurgickej ocele alebo titánu. Pohyb valca zabezpečuje kontrolované povrchové poškodenie kože mikronežltami, v reakcii na ktoré telo reaguje zlepšením procesov regenerácie a syntézy kolagénu v koži. Jedná sa o pomerne lacné, efektívne a bezpečné zariadenie, ktoré môžete úspešne použiť doma na omladenie pleti.

Koncepcia používania kontrolovaného poškodenia kože s mikronežltami vznikla v roku 1995. Spočiatku sa táto metóda používala na zlepšenie vzhľadu posttraumatických jaziev, ale vďaka práci nemeckého vynálezcu Liebla a plastického chirurga Fernandesa sa tiež použila na stimuláciu produkcie kolagénu v dermis. V roku 2006 Fernandes nezávisle vyvinul zariadenie pozostávajúce z rukoväte a pohyblivého bubna, do ktorého boli vložené tenké ihly.

Mezoroller: foto

Indikácie pre použitie mezorollera -

Podľa štatistík, hodnotenie na mezorollers sú pozitívne na asi 85%, a podľa nich - tento nástroj je veľmi jednoduchý, pohodlný a bezpečný spôsob, ako dosiahnuť omladenie pokožky na tvári a krku, rovnako ako na dotiahnutie mierne previsnuté kože, zvýšenie jeho pružnosť a tón. Samozrejme, nebudete schopní dosiahnuť výrazné zníženie hĺbky vrások, ale priebeh liečby vám umožní zlepšiť vzhľad pokožky, vyrovnať jej reliéf, urobiť ju žiarivejšou a znížiť hĺbku jemných línií. Prostriedok tiež umožní mierne zdvíhanie kože u pacientov s gravitačnou ptózou.

Použitie tohto zariadenia je odôvodnené prítomnosťou hyperpigmentácie kože (vekom aj v dôsledku vystavenia slnečnému žiareniu). Táto metóda je však celkom bezpečná pre pacientov s tmavými odtieňmi pleti, ktorí majú zvyčajne veľmi vysoké riziko vzniku zápalovej pigmentácie ako odozvy na poškodenie epidermy. Je pozorovaná vysoká účinnosť mesoscalerov na zlepšenie vzhľadu posttraumatických a popáleninových jaziev, strie u tehotných žien, ako aj na korekciu atrofických jaziev po akné.

Ale pre skutočnú terapiu akné už nie je vhodnejšie mezorollerové riešenie, ale prístrojová technika (frakčná RF terapia). Relatívna účinnosť sa môže dosiahnuť terapiou alopéciou. Pre korekciu celulitídy a lokálnych tukových zásob, mezorolery nie sú absolútne dobré. A ak s týmito patológiami stojí za to použiť mezoroller, je to len v poslednom štádiu liečby, keď je už potrebné utiahnuť kožu, ktorá klesla po liečbe lipolytikami.

Mesoscooter: Kľúčové vlastnosti

Štandardný lekársky mesoscaler pre tvár sa skladá z rukoväte dlhej 12 cm a valcového bubna 2 × 2 cm širokého, v ktorom je upevnených 192 jemných mikronežúrok (8 radov po 24 ihiel). Tam sú tiež mesoscalers pre tvár so zvýšením počtu mikroneedles až 540, rovnako ako mesoscooters s užšou šírkou bubna, určené na liečbu očných viečok a kože okolo očí (bubon takého mesoscooter zvyčajne má 180 ihiel usporiadaných v 3 radoch).

Mesoscalery pre telo sa najlepšie používajú so zväčšenou šírkou bubna, ktorý bude asi 1000-1200 mikrónov. Veľmi dôležitými parametrami mezorollerov sú: 1) materiál na výrobu ihiel, 2) dĺžka a priemer ihiel, 3) spôsob ostrenia rezu ihiel.

 • Materiál na výrobu ihiel - t
  môže to byť obyčajná chirurgická oceľ alebo zliatina titánu (niekedy má aj pozlátenie). Chirurgické ihly sú mäkšie a majú tendenciu rýchlo matne. Tento parameter bude obzvlášť dôležitý pre ľudí s hustou pokožkou. Napríklad pri postupoch injekčnej mezoterapie kozmetológovia používajú ihly z chirurgickej ocele - najčastejšie s označením 32G (t.j. priemer 0,23 mm). Ihly rovnakej veľkosti sa používajú v mezorollers.

  Takže počas procedúry na tvári, kozmetička zvyčajne mení ihlu niekoľkokrát, pretože stáva sa matnejšou a začína zraniť kožu v čase vpichu. Titán je zase omnoho silnejší ako oceľ, a preto budú ihly tupšie oveľa slabšie. Preto odporúčame, aby pacienti s hustou kožou získavali mesoscalery len s ihlami vyrobenými z titánu, a iní pacienti, samozrejme, sú tiež lepšie pripravení z titánu, ale je tiež prijateľný z chirurgickej ocele.

  Na zlepšenie antiseptických vlastností ihiel sa často používa pozlátený povlak. A majte na pamäti, že ak si vyberiete model s ihlami z chirurgickej ocele, potom by ste nemali kupovať najlacnejšie možnosti, pretože nečistoty v zložení ocele môžu ľahko spôsobiť kontaktnú dermatitídu. Okrem toho, ak máte v pláne použiť rovnaký mezoroller pre niekoľko postupov, potom majte na pamäti, že chirurgická oceľ je náchylnejšia k oxidácii, napríklad pri kontakte s dezinfekčnými prostriedkami.

 • Metóda ostrenia rezanej ihly -
  ihly pre mesoscalers môžu mať štandardné ostrenie nástrojov, alebo v drahších modeloch ihly môžu mať laserové ostrenie. Posledná možnosť je oveľa lepšia, pretože v tomto prípade ihly porania pokožku menej v čase vpichu. Toto kritérium je žiaduce zvážiť všetky, ale najmä je dôležité u ľudí s hustou kožou alebo u pacientov s ružovkou. Ak je to možné, je lepšie neušetriť príliš veľa a vždy si vezmite mezorollers s titánovými ihlami, ktoré majú laserové ostrenie.
 • Dĺžka ihly (pre tvár a telo) -
  na ošetrenie pokožky tváre a krku na účely omladenia sa zvyčajne používajú ihly s dĺžkou medzi 0,3 a 1,0 mm. Pre ošetrenie očných viečok - 0,3 mm, pre oblasť okolo očí a úst - 0,5 mm av oblastiach s hustejšou pokožkou - 1,0 mm. Ale ak máte ruženec alebo príliš tenkú pokožku - ihly by v žiadnom prípade nemali byť dlhšie ako 0,5 mm. Na korekciu atrofických jaziev po akné sa používajú ihly s dĺžkou 1,5 mm a na korekciu jaziev a jaziev na tele - 2,0 mm. S alopéciou - od 0,5 do 1,0 mm.

  Pri ošetrení tela závisí voľba dĺžky ihly od hrúbky kože, napríklad na tenkej pokožke rúk a krku, je lepšie používať ihly 0,5-1,0 mm, v oblastiach so silnejšou kožou - 1,0-2,0 mm. Všimnite si, že pri dĺžke ihly do 0,5 mm bude postup prakticky bezbolestný, avšak bolestivé pocity sa zvyšujú s rastúcou hĺbkou prenikania ihly. Stupeň bolesti bude určite závisieť od takých parametrov, ako je hrúbka epidermy a dermis kože.

  V zahraničných on-line obchodoch si môžete zakúpiť aj mesoskootery s dlhými mikroneónmi iba 0,15 mm. Táto veľkosť ihly je vhodná pre pacientov, ktorí chcú zvýšiť priepustnosť zložiek kozmetiky proti starnutiu pokožkou, ako aj pre pacientov s akné a mastnou pokožkou, pretože postupy umožnia znížiť tvorbu mazu (vylučovanie mazových žliaz). S takou dĺžkou ihly môže byť mezoroller použitý 2-3 krát týždenne.

  Myslíme si, že pochopíte, že zranenia zákroku závisia od dĺžky ihiel, a teda aj od intervalu medzi postupmi. Napríklad s dĺžkou ihly 0,5 mm by mal byť dermaroller výhodne použitý nie viac ako 1 krát za 10-14 dní. Interval medzi postupmi s dĺžkou ihly 1,0 mm je optimálny po dobu 3 týždňov a s ihlami 1,5 mm je optimálny po dobu 4 týždňov. Faktom je, že kolagén sa v tkanivách nevyrába okamžite a s malým intervalom medzi ošetreniami jednoducho poškodíte stále ešte úplne netvorené nové kolagénové a elastínové vlákna.

 • Priemer ihly -
  najčastejšie sa na ruskom trhu predávajú mezoskopy s priemerom ihly 0,23-0,25 mm, čo zodpovedá označeniu 32G resp. 31G. Existujú však modely mesoscoolers, priemer ihiel, v ktorých začína od 0,13 mm, a sú určené pre citlivú pokožku a najmä citlivé oblasti. Môžete ich kúpiť, spravidla len v zahraničných internetových obchodoch.

Výrobcovia Mesoscaler -

Na mezorollers tváre, recenzie kozmetológovia sú obzvlášť dobré vo vzťahu k výrobcom "ZGTS" a "DRS" (Dermaroller System), ktoré sú tiež zastúpené na ruskom trhu. Aj v ruských internetových obchodoch môžete nájsť dobré produkty a iných výrobcov, ako sú spoločnosti "Dr. Mezo" a "MT Rollers". Musíte však pochopiť, že na to, aby boli hodnotenia dobré, je veľmi dôležité zvoliť správnu dĺžku ihly a tiež vykonať opakované postupy v správnych intervaloch.

ZGTS mezorollera (obr.4.5) a DRS (obr.6) -

reklama

Vzhľadom k tomu, čo funguje mezoroller -

Rotácia štandardného mezorollera so 192 ihlami na povrchu kože 15 krát - vedie k tvorbe asi 250 dier na cm2, Mikronežvy spôsobujú mikrotraumatiu pokožky, ktorej hĺbka závisí od dĺžky ihiel mezorollera. Mikrotraumata vedú k minimálnemu povrchovému krvácaniu z miest vpichu a začínajú proces regenerácie kože, sprevádzaný uvoľňovaním veľkého množstva rôznych rastových faktorov. Napríklad rastový faktor krvných doštičiek (PGF), faktory TGF-a a TGF-p, ako aj rastový faktor spojivového tkaniva a fibroblastov (FGF).

Ošetrenie pokožky ihlami vedie k fokálnej deštrukcii vlákien spojivového tkaniva ak extracelulárnej matrici, ktorá spôsobuje migráciu fibroblastov do poškodených zón, ich proliferáciu (delenie), procesy ukladania extracelulárnej matrice, proces tvorby nových ciev a neokolagenogenézu - proces tvorby nového kolagénu (1, 3 a 7 typov). Matrica fibronektínu sa tvorí približne 5 dní po poranení a zabezpečuje pripojenie novo vytvorených kolagénových vlákien k extracelulárnej matrici. Histologické vyšetrenie kože ošetrené mesoscalerom 4-krát v intervale 1 mesiaca ukázalo významné zvýšenie ukladania kolagénu aj po 6 mesiacoch po ukončení poslednej procedúry (zdroj).

Pri spracovaní jaziev a jaziev mesoscaler ihly najprv zničia vlákna hustého vláknitého spojivového tkaniva, čím sa v nich spúšťajú revaskularizačné procesy, t.j. tvorbu ciev. Súčasne majú vznikajúce zväzky kolagénových vlákien normálny vzor mriežky, a nie paralelné zväzky (ako je to typické pre vlákna tkanivového tkaniva). Existujú však aj ďalšie zaujímavé účinky (24stoma.ru). Napríklad trauma dermálnej matrice vedie k uvoľňovaniu enzýmov - matricových metaloproteináz, čo znižuje hyperpigmentáciu kože.

Ako používať mezoroller doma -

Trvanie procedúry bude od 10 do 15 minút, čo bude závisieť od plochy ošetreného povrchu kože. Získate najlepšie výsledky z tohto postupu, ak aplikujete liek s retinolom a / alebo vitamínom C na pokožku tejto oblasti mesiac pred použitím mezorollera (príklad nápravných opatrení je uvedený v odkazoch nižšie). Retinol postihuje približne 500 rôznych génov, ktoré kontrolujú proliferáciu a diferenciáciu všetkých kožných buniek, vrátane fibroblastov, a vitamín C je nevyhnutný na produkciu normálneho kolagénu.

→ Prípravky na kožu s retinolom
→ Výrobky starostlivosti o pleť s vitamínom C

Priebeh konania - t
ak používate 0,5 mm ihly, postup je zvyčajne bezbolestný alebo mierne bolestivý. Čím väčšia je dĺžka ihiel, tým silnejší bude nepohodlie. Preto môžete potrebovať lokálnu anestéziu kože, ktorá sa vykonáva pomocou rôznych krémov alebo gélov obsahujúcich lidokaín. Tieto prostriedky sa nanášajú na kožu počas 20 až 25 minút pod film, po ktorom sa musia opláchnuť a koža sa ošetri antiseptickým roztokom. Najlepšie je použiť trojnásobnú zónu na ošetrenie: najprv s vatovým tampónom navlhčeným v 0,05% roztoku chlórhexidínu, potom s vatovým tampónom navlhčeným v lekárskom alkohole, potom opäť s roztokom chlórhexidínu. Na dezinfekciu pokožky použite profesionálne lekárske antiseptiká.

Potom môžete aplikovať mezopreparáciu vo forme gélu alebo séra na kožu ošetrovanej oblasti. Sérum a gély na frakčnú mezoterapiu pozostávajú z nízkomolekulových zložiek, napríklad z kyseliny hyalurónovej s nízkou molekulovou hmotnosťou (HA). Mikrokolky samozrejme zvyšujú priepustnosť aktívnych zložiek s nízkou molekulovou hmotnosťou, ale stále neumožňujú zvýšenie permeability s vysokou molekulovou hmotnosťou. Napríklad molekuly s nízkou molekulovou hmotnosťou HA po injektovaní do tkanív sú zničené makrofágmi len za 24 hodín (t. J. Expozícia je veľmi krátka) a po druhé, nedrží dobre vlhkosť a prakticky nevlhčia dermis. Preto nemá zmysel míňať peniaze na drahé séra a gély. Viac o mesopreparáciách sa dozvieme nižšie.

Ak je to potrebné, koža ošetrovanej oblasti sa môže natiahnuť jednou rukou. S druhou rukou stlačenie mezoroller, budete valiť ho 7 krát v prvej horizontálnej, potom vo vertikálnom a potom diagonálnom smere (bez veľkého tlaku). Z každého bodu ihly bude pozorované mierne bodkované krvácanie. Ak počas procedúry ste použili gél alebo sérum, potom musíte počkať - kým nevyschnú. Potom, ak je to potrebné, môžete utrieť pokožku vatovým tampónom navlhčeným chlórhexidínovým roztokom, aby ste si opláchli krv. Ak je to potrebné, môžete použiť ľad balíčky zabalené v uteráku na ochladzovanie priestoru a znížiť nepohodlie. Predtým, ako pôjdete spať, ošetrite pokožku roztokom chlórhexidínu.

Príklad profesionálnej aplikácie mezorollera na klinike:

Vo videu nižšie vidíte, ako by mal byť bubon pre mezoroller navíjaný cez kožu. Konkrétne sme zverejnili video, kde postup pri používaní mezorollera vykonáva profesionálny špecialista na klinike (a nie amatérske videá natočené bloggermi), aby ste okamžite videli, ako sa to robí správne.

Je dôležité: Nečakajte na rýchly výsledok, neznižujte intervaly medzi jednotlivými reláciami. Prvé výsledky uvidíte len za 1,5-2 mesiace, pretože k zvýšeniu objemu kolagénu nedochádza okamžite. K zvýšeniu objemu kolagénu dochádza aj v období 3-6 mesiacov po ukončení poslednej liečby. V závislosti na dĺžke mikrojadier sa procedúry vykonávajú v intervale 2 až 6 týždňov (podrobnosti o intervaloch, pozri článok vyššie) a na dosiahnutie požadovaného účinku potrebujete 4-6 postupov.

Čo robiť po zákroku -

Pacienti postup dobre znášajú a po ňom sa zvyčajne nevyskytujú žiadne komplikácie, s výnimkou mierneho začervenania a opuchu trvajúceho 2-4 dni. Neverte, ak webová stránka predávajúceho hovorí, že ráno neuvidíte stopy (to je možné len pre mesoscoolers s 0,5 mm dlhými ihlami, ale aj tak bude sčervenanie kože). Okrem toho môže byť koža počas prvých dní veľmi suchá. Nemôžete aplikovať žiadnu kozmetiku ani minerálnu kozmetiku v deň zákroku, ale môžete použiť Traumeel masť na prevenciu hematómov a urýchlenie hojenia. Počnúc ďalším dňom, mali by ste určite používať opaľovacie krémy s SPF 50 alebo viac, a tiež používať iné opaľovacie krémy v jasnom slnku (okuliare, panama, čiapky). V žiadnom prípade sa nemôžete opaľovať na 2 týždne.

O výbere mezorollerových sérov -

Akékoľvek mezopreparácie špeciálne určené na frakčnú mezoterapiu sa vyrábajú len z nízkomolekulových zložiek, takže môžu preniknúť kožou. tj v skutočnosti sa tieto nástroje líšia len málo, pokiaľ ide o zloženie účinných látok od konvenčných kozmetických omladzovacích produktov. Zložky s nízkou molekulovou hmotnosťou sú významne horšie ako vysokomolekulárne (napríklad vysokomolekulárna kyselina hyalurónová, komplexy DNA-RNA) - čo sa týka omladzujúceho účinku na kožu.

Aktívne látky s vysokou molekulovou hmotnosťou sa môžu vstrekovať len do dermis injekciou. HA s vysokou molekulovou hmotnosťou môže maximalizovať nasiaknutie pokožky vlhkosťou a zlepšiť stav kože. Okrem toho trvá dlhšie v tkanivách (až 3-4 týždne, ak je čiastočne stabilizovaný, tj "prešitý") a nízka molekulová hmotnosť je zničená v priebehu približne 24 hodín. Súčasne nie je HA s nízkou molekulovou hmotnosťou obzvlášť schopná zadržať vlhkosť v dermis - v dôsledku príliš krátkych reťazcov molekúl a v podstate stimuluje len angiogenézu a hojenie kožných lézií.

Čo sa týka najúčinnejších zložiek proti starnutiu, všetky majú prevažne vysokú molekulovú hmotnosť (s výnimkou niektorých peptidov). Najčastejšie používané pri omladzovacích postupoch sú komplexy HA a DNA-RNA s vysokou molekulovou hmotnosťou. Sú to tieto produkty, ktoré sa používajú v postupoch biorevitalizácie kože, t.j. v injekčnej mesoterapii. Taká zložka, ako je DMAE (dimetyletanolamín), môže mať dobrý zdvíhací účinok. Účinné koncentrácie tejto zložky sú 2,5 až 3,0%, ale opäť v takýchto koncentráciách je DMAE prítomný len v prípravkoch na injekčné podanie.

Vzhľadom na to všetko by ste nemali počítať so špeciálnym omladzujúcim účinkom séra pre mesoscalery na báze zložiek s nízkou molekulovou hmotnosťou, a preto by ste nemali kupovať príliš drahé lieky.Ale ak si vyberiete medzi drogami, potom je lepšie vybrať si mezopreparácie, ktoré produkujú profesionálne spoločnosti špecializujúce sa na túto problematiku, a nie ruské spoločnosti na tomto trhu dočasné, ktoré na niečo berú len snímaním dopytu. Pravdepodobne vás prekvapíme, ale existujú prostriedky oveľa silnejšie ako séra a mezokokteyly na použitie s mezorollerami, ale vedieť o nich - musíte študovať nezávislé klinické štúdie.

Aké lieky fungujú najlepšie v kombinácii s mezorollérmi -

Existuje mnoho klinických štúdií, ktoré potvrdzujú, že maximálny účinok mesoscalerov sa dosahuje pri použití: buď so stabilizovanou formou čistej kyseliny L-askorbovej (vitamín C) alebo s retinoidmi. Pod retinoidmi sa rozumejú rôzne formy vitamínu A, ktorých množstvo je veľmi veľké. Ale okamžite vás upozorňujeme, že je zbytočné používať také formy vitamínu A ako retinol acetát alebo retinol palmitát. Posledne uvedené sa v koži prakticky neotáčajú do aktívnej formy vitamínu A.

Aktívne formy vitamínu A (v klesajúcom poradí účinnosti) -

 • kyselina retinová (Tretinoin),
 • 13 kyselina cis retinová (izotretinoín),
 • retinaldehyd,
 • čistý retinol.

Najlepšou možnosťou je použiť uvedené formy vitamínov A a C nie menej ako 1 mesiac pred prvým postupom použitia mezorollera. Navyše, ak urobíte postup na jar alebo v lete, je lepšie používať výrobky obsahujúce 10-15% čistú stabilizovanú kyselinu L-askorbovú (môže to byť krém alebo sérum), a na jeseň alebo v zime - krém s retinoidmi. Tieto finančné prostriedky by sa mali uplatňovať presne podľa kurzu a nemali by sa uplatňovať pred konaním. Vo vyššie uvedenom článku sme už poskytli odkazy na recenzie podobných fondov na ruskom trhu.

Nižšie uvediem príklad vysoko účinných liekov s vitamínom C a vitamínom A (čistý retinol), ktoré, ako autor článku, zvyčajne radím svojim pacientom. Toto je americká značka "SkinCeuticals", ktorá bohužiaľ neodlišuje demokratickú cenu. Napríklad, najrozpočtovejšie sérum "Serum 10", obsahujúce 10% kyseliny L-askorbovej, bude stáť okolo 6500 rubľov (pre 30 ml). Ale na veku kože, tieto nástroje naozaj fungujú.

Mesoscooter: recenzie, foto pred a po

Nižšie môžete vidieť fotografiu pred a po aplikácii mezorollera na omladenie pokožky tváre. Ako vidíte, po zákroku sa vyhladenie jemných línií, zníženie počtu pigmentových škvŕn, zlepšenie reliéfu a farba kože skutočne vyskytujú (Obr.8-10). Pamätajte na to, že je veľmi dôležité, aby nedošlo k poraneniu pokožky zbytočne nanesením mezorolierov s dĺžkou ihly viac ako 1,0 mm na tvár, ako aj použitím nadmerného tlaku na ne počas procedúr. Medzizubce s ihlami dlhými 1,5-2,0 mm sa môžu používať na tvári výlučne napríklad v oblastiach s atrofickými jazvami po akné.

Recenzie na mezoroller s jazvami, strie, akné -

Na nižšie uvedenej fotografii môžete vidieť fotografie pacientov s atrofickými jazvami po akné, ktoré boli urobené pred 4 reláciami pomocou mezorollera (Obr. 12). Fotografie z vyššie uvedenej klinickej štúdie, a preto absolútne dôveryhodné. Môžete tiež dosiahnuť dobré výsledky pri korekcii jaziev po popáleninách a po traumatických jazvách, jazvách s ovčími kiahňami. Na obrázku 13 je vidieť stav popáleniny po troch procedúrach s mezorollerom a jeden postup frakčného laseru Fraxel.

Jazvy po kuracie kiahne reagujú trochu horšie na liečbu mezorollerom (ako atrofické jazvy po akné), ale výsledok bude tiež znateľný. Viditeľný výsledok má aj mesoskooter s ihlami s veľkosťou 2,0-2,5 mm s bodmi strie (obr.14). Na mnohých stránkach predávajúcich mesoscalers je napísané, že pomáhajú znižovať tvorbu kožného mazu u pacientov s akné. Účinok takejto terapie bude určite, ale bude oveľa slabší ako napríklad pri použití iných zlomkových metód.

Najefektívnejším prostriedkom na zníženie tvorby kožného mazu a zníženie hrúbky vrstvy odumretej kože je technika, pri ktorej je frakčný účinok mikronežičiek kombinovaný s rádiofrekvenčným efektom - frakčnou RF terapiou (RF - čo znamená "rádiofrekvencia"). Táto technika sa môže použiť aj na zdvíhanie kože. Štúdie ukázali, že po takejto terapii sa množstvo sekrécie mazových žliaz znižuje u rôznych pacientov zo 40 na 80%.

Okrem toho môžu byť mesoscalery účinné pri ružovke a aktinickej keratóze. Ďalším zaujímavým efektom je použitie mesoscalerov na chlpatej časti tela, čo vedie k zvýšeniu transfolikulárnej absorpcie melanínu, t.j. transport melanínu do vlasového folikulu. Napríklad môže byť užitočné zvýšiť účinnosť laserového odstraňovania chĺpkov u pacientov s blond vlasmi.

Vlasy mesoscooter: recenzie

Na mesoscaler pre vlasy hodnotenie pacientov bude obzvlášť dobré, ak používate liek Minoxidil paralelne. To je spôsobené tým, že 90% prípadov vypadávania vlasov je spojených s mužmi a ženami - s mužskými pohlavnými hormónmi (androgénmi) a nazýva sa termín "androgénna alopécia". A iba 10% všetkých prípadov vypadávania vlasov má iné príčiny. Monoterapia s mezorolérmi bez paralelnej aplikácie minoxidilu bude u väčšiny pacientov oveľa menej účinná.

Mono-použitie mezorollera môže len zlepšiť krvný obeh v pokožke hlavy, zvýšiť penetráciu mezopreparácií, posilniť vlasové folikuly, predĺžiť anagénnu fázu a zabrániť všetkému tomuto telogénnemu vypadávaniu vlasov. Ale to všetko nemá vplyv na samotný dôvod vzniku androgénnej alopécie. Preto takmer 100% fotografií (potvrdzujúcich účinnosť mesoscalerov s alopéciou) sa robí u pacientov, ktorí užívajú Minoxidil paralelne, čo pravdepodobne nie je celkom spravodlivé. Na vyššie uvedenom odkaze si môžete prečítať článok o používaní mezoterapie u pacientov s alopéciou.

Ak ste si všimli, s androgénnou alopéciou, vlasy v oblastiach pokožky hlavy, ktoré sú obzvlášť citlivé na androgény, sa postupne zmenšujú a menia sa na farbu. Ak používate dermaroller bez Minoxidil, potom môžete stále očakávať nasledujúce účinky: zníženie vypadávania vlasov, zvýšenie hrúbky vlasov, predĺženie anagénnej fázy, obnovenie farby vlasov. Tento proces bude výraznejší, keď sa počas procedúr použijú špeciálne mezokokteyli na vlasy s peptidmi, vitamínmi, aminokyselinami.

Mesoscooler pre telo z celulitídy: recenzie

Pacienti sú veľmi radi lacné domáce opravné prostriedky, ale nižšie vám vysvetlíme, prečo celulóza-voľný telo mezoroller vám nepomôže. Liečba celulitídy prebieha v 3 fázach. V prvom štádiu je potrebné obnoviť venózny výtok, lymfatickú drenáž, redukovať medzibunkový edém, a to sa dá vykonať len injekciou (s pomocou prípravkov na lymfatickú drenážnu cievu obkol). Použitie týchto liekov s mezorolorom, a nie injekciou, neprinesie žiadny účinok.

V druhej fáze je potrebné použiť lieky, ktoré aktivujú lipolýzu a inhibujú lipogenézu (lipolytiká). Tieto liečivá sa zavádzajú iba do podkožného tukového tkaniva, napríklad deoxycholátu, L-karnitínu, fosfatidylcholínu atď., A nemôžu sa používať s mezorollerami.

Tretia etapa je obnovenie odtieňa pokožky, zdvíhanie kože, posilnenie kožného skeletu. V tomto štádiu sa bežne používajú injekcie mezopreparácií s DMAE, organickým kremikom. A len v tomto štádiu môže mať mezoroller dodatočný účinok vo forme faceliftu. Ale opäť, v tomto prípade je lepšie použiť ju v kombinačnej terapii, a nie ako mono procedúru.

→ Mezoterapia na korekciu telesného tuku

Výhody a nevýhody mezorollerov -

Vyššie, o výhodách sme už písali, a ako ste mohli pochopiť, mezorollery skutočne umožňujú zvýšiť množstvo kolagénu v koži a zvýšiť jeho elasticitu. Sú oveľa lacnejšie ako profesionálne postupy proti starnutiu, ktoré využívajú princíp zlomkových účinkov na kožu, napríklad frakčné lasery (Fraxel) alebo frakčné RF zdvíhanie.

Na ruskom trhu, mezorollers sú umiestnené ako lacná alternatíva k profesionálnej mezoterapie alebo iné procedúry omladenie salónov určených pre domáce použitie. V zahraničí sa takéto mezorollery používajú aj v salónnych postupoch a pre každý nový postup sa používa len nový mezoroller. Po prvé, bez ohľadu na to, čo si mezorollers kúpite, ihly sa tak tupé, a pri každom nasledujúcom postupe poškodzujú tkanivá čoraz viac, najmä pre mesoscalery s ihlami z obyčajnej chirurgickej ocele.

Po druhé, nemôžete vykonávať 100% dezinfekciu použitého mezorollera, a to ani prostriedkami, ktoré predajcovia týchto produktov ponúkajú v súprave, takže riziko opakovaného použitia bakteriálneho zápalu pri opakovanom použití zostáva. Okrem toho, po ošetrení dezinfekčnými prostriedkami má oceľ tendenciu oxidovať, čo môže viesť k rozvoju kontaktnej dermatitídy. Zároveň vás upozorňujeme na skutočnosť, že je najlepšie kúpiť len tie mezorollery, ktoré sú dodávané sterilné (zvyčajne sú v sterilných skúmavkách).

Tretí mínus je, že je ťažké kontrolovať hĺbku ihiel v koži, pretože veľa závisí od tlakovej sily na mezoroller. Štvrtou nevýhodou je, že nie je možné spracovať jeden mezoroller, napríklad všetky oblasti tváre. Napríklad okolo očí, úst, na nose - je potrebné použiť užšie bubny (s menším počtom ihiel) ako na iné povrchy. Okrem toho vo vyššie uvedených oblastiach je dĺžka ihly 0,3-0,5 mm, zatiaľ čo pre iné oblasti tváre a krku, zvyčajne 1,0 mm. tj musíte si kúpiť niekoľko alebo mezorollers, alebo nájsť sadu s rôznymi tryskami.

No, posledný bod týkajúci sa konania o ujme. Bubon mezorollera sa otáča okolo osi - ihly preto vstupujú a vystupujú z kože nie striktne vertikálne, ale v miernom uhle. Počas pohybu sa zdá, že rozbaľujú malé tkanivo hlboko v koži (vo forme trojuholníka). Vrchol trojuholníka zároveň zodpovedá prepichnutiu kože na jeho povrchu, zatiaľ čo širšia základňa sa nachádza v hlbších vrstvách kože. Tento okamih môžete vidieť vo videu, kde sa práca mezorollerov porovnáva s prácou prístroja pre frakčnú mezoterapiu DermaPen.

Porovnanie mesoskotéra a prístroja Dermapen -

Zariadenie DermaPen je vývojom manuálnych mezorollerov a pri svojej pomerne malej cene rieši problémy, ktoré má používanie mezorollerov. Náklady na zariadenie začína od 6500 rubľov, a to môže fungovať buď zo siete alebo z batérií. Prístroj je vybavený jednorazovými sterilnými tryskami (1 tryska na 1 postup) s mikronežltami. Keď je stroj v prevádzke, dýza robí vratné pohyby a pomocou regulátora si zvolíte hĺbku mikronežnievky - od 0,5 do 2,5 mm.

Preto sa používajú iba sterilné dýzy, ihly sú nové a ostré zakaždým, prienik mikronežičiek do kože prebieha striktne vertikálne, t.j. s minimálnym zranením. Okrem toho je možné použiť rovnaké upevnenie na všetkých plochách tváre - pomocou regulátora si zvolíte hĺbku ponorenia ihiel. No, náklady na 1 novú trysku je asi 100 rubľov, a nemusíte míňať peniaze na dezinfekčné riešenia.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky -

Medzi komplikácie a vedľajšie účinky patrí exacerbácia akné, exacerbácia herpesu, ako aj bakteriálne infekcie kože (v prípade opakovaného použitia rovnakého mezorollera). Zriedkavo sa vyskytujú prípady alergických reakcií na použitú mezopreparáciu. Jedna z zriedkavých, ale veľmi nepríjemných komplikácií - alergických granulomatóznych reakcií, ktoré sú sprevádzané výskytom útvarov na koži, pripomínajúcich "zapálené vezikuly". Niekedy sa vyskytujú prípady alergickej kontaktnej dermatitídy, ktorá je typická pre mezorolery s ihlami vyrobenými z chirurgickej ocele (ak sa takýto mezoroller používa opakovane po dezinfekcii).

U niektorých pacientov sa vyvinie hyperpigmentácia, ale to je zriedkavé. Všeobecne platí, že mezorolery vedú zriedkavo k hyperpigmentácii kože (na rozdiel od mnohých kozmetických postupov, sprevádzaných poškodením epidermy). Naopak, mezorolery sú u ľudí považované za relatívne bezpečné aj pri tmavých odtieňoch pleti, hoci je potrebné si uvedomiť, že u týchto pacientov bude riziko dyspegmentácie vyššie.

Kontraindikácie mesoscalerov -

 • aktívne akné

Zanechajte Svoj Komentár