Frakcionálna mezoterapia: recenzie, foto pred a po

Frakčná mezoterapia je jednou z metód hardvérovej kozmetológie, ktorá je pokusom skombinovať v jednom postupe úspechy modernej injekčnej mezoterapie a mechanizmus pripomínajúci omladzovacie postupy s použitím drahých kozmetických frakčných laserov (ako je Fraxel). Zlepšenie stavu pokožky pri používaní týchto zariadení sa dosahuje pomocou 2 mechanizmov. Po prvé, takéto zariadenia majú vymeniteľné dýzy so špeciálnymi mikrovýhličkami, ktoré riadeným spôsobom poškodzujú pokožku do vopred určenej hĺbky.

Aplikácia série takýchto mikrodamage na kožu pripomína prácu frakčných laserov. V reakcii na poškodenie kože telo reaguje regeneráciou a aktiváciou syntézy kolagénu - v dôsledku toho sa koža stáva pružnejšou. Druhý mechanizmus je spojený so saturáciou kože aktívnymi zložkami na jej omladenie (vitamíny, minerály, kyselina hyalurónová, aminokyseliny). Súčasne, v prístroji pre frakčnú mezoterapiu, tento druhý mechanizmus môže byť implementovaný rôznymi spôsobmi, a nižšie budeme presne vedieť, ako.

Frakcionálna procedúra mezoterapie: video

Existujú 2 možnosti frakčnej mezoterapie kože. Prvou možnosťou sú kompaktné zariadenia na batérie, ktoré pracujú bez toho, aby dodávali riešenie (používajú sa v kozmetických salónoch s rozpočtom alebo doma). V tomto prípade je pokožka predošetrená špeciálnym sérom alebo gélom, po ktorom sa pomocou prístroja a dýzy s mikronežltami vykoná menšie poškodenie kože. Takéto poškodenie mierne zlepšuje prenikanie roztokov cez pokožku. V skutočnosti je to dokonalejší analóg mezorollerov.

Drahšia možnosť je zariadenie, ktoré automaticky privádza mesopreparačný roztok do miesta kontaktu pracovnej dýzy s kožou. Pre takéto zariadenia sa frakčné mezoterapie prakticky nelíšia od prvého, aj keď sa zvyčajne používajú v drahších kozmetických salónoch. V tomto článku budeme hovoriť o skutočných možnostiach frakčnej mezoterapie v salóne a doma, aby ste nemali vysoké očakávania, pretože Zvyčajne sú možnosti tejto metódy spravidla zbytočne zveličované kozmetickými salónmi, ako aj výrobcami a predajcami týchto výrobkov.

1. Dermapen Prístroje: kozmetické recenzie

Prístroj Dermapen (DermaPen) je klasickým príkladom frakčného mesoterapeutického prístroja na použitie doma alebo v rozpočtu kozmetických salónov. Ľahko sa používa aj pre bežných bežných spotrebiteľov a reklama vytvára pocit, že je lacnou alternatívou klasickej injekčnej mezoterapie. Môžete si kúpiť Dermapen prístroj v Moskve od 6500 rubľov do 15.000 rubľov (v závislosti na modeli). Plus, ďalších 100 rubľov bude stáť jednorazové prílohu pre každý postup, a, samozrejme, navyše musíte stále špeciálne mezokokteyli.

Príklad jedného z modelov zariadenia Dermapen -

Účelom tohto článku nie je naučiť vás používať prístroj Dermapen - recenzie, ktoré sú dobré aj zlé, ale dávajú vám možnosť zhodnotiť, či je táto metóda vhodná práve pre vás, či vám umožní dosiahnuť zmeny stavu kože, ktoré chcete dosiahnuť. Porovnáme túto metódu s klasickou injekčnou mezoterapiou, ktorá je štandardom pre procedúry omladenia pokožky a pre liečbu celulitídy a lokalizovaných tukových zásob.

Mechanizmus účinku prístroja Dermapen -

Toto kompaktné zariadenie sa podobá mixéru vo veľkosti a je dostatočne pohodlné, aby sa držalo v ruke. Existuje niekoľko modelov Dermapenu, ktoré sa navzájom líšia, napríklad rýchlosť pohybu pracovnej dýzy s ihlami, t.j. počet vpichov kože za minútu. U modelov bude tento indikátor jednoduchší od 3500 do 5400 punktov za minútu, v špičkových modeloch - až do 10 000 defektov za minútu, plus výber počtu rýchlostí a počet nastavení hĺbky prepichnutia kože sa bude líšiť.

Zariadenie je vybavené vymeniteľnými dýzami na jedno použitie, ktoré môžu mať 9, 12 alebo 36 ihiel z chirurgickej ocele. Dôležitým bodom je hrúbka ihiel a v ideálnom prípade by nemala byť väčšia ako 0,2 mm (čo zodpovedá označeniu 32G). Keď je zariadenie v prevádzke, dýza robí vratné pohyby, čo spôsobuje mikrodamazovanie na koži. Predtým budete musieť nastaviť nastavenie rýchlosti dýzy, na ktorej bude závisieť počet prepichnutí kože za minútu, ako aj nastavenie hĺbky ponorenia ihiel - od 0,25 do 3,0 mm. A budete tiež musieť liečiť pokožku antiseptikom a aplikovať na ňu mezopreparáciu vo forme roztoku alebo gélu.

Po aplikácii mezopreparácie na kožu prístroj zapnete a začnete postup. Dýza bude regulovaným spôsobom poškodzovať pokožku a vďaka tomu musí mezopreparácia preniknúť hlbšie, ako keby jednoducho ošetrili pokožku sérom alebo krémom. Ale toto všetko len teoreticky vyzerá dobre. Pokúsme sa vysvetliť, že v skutočnosti nemôže dôjsť k hlbokému prenikaniu látok do pokožky pri práci s takýmito zariadeniami alebo s bežnými mezorollermi.

Aplikácia prístroja Dermapen: video

V druhom videu vidíte kľúčový rozdiel medzi prácou dýzy typu prístroja Dermapen a bežnými mechanickými mezorollérmi. Ako ste si pravdepodobne všimli, mezorollers zraniť kožu oveľa viac, ktoré spôsobujú na koži nie striktne vertikálne, ale natiahnuté trojuholníkové zranenia, ktoré sa hojia oveľa pomalšie.

reklama

Dôležité body -

V klasickej injekčnej mezoterapii sa používa niekoľko techník a jedným z nich je povrchný napazh (tam je video z tejto techniky z odkazu vyššie). V tomto prípade mesoterapista s ihlou injekčnej striekačky spôsobí na povrchu kože mnoho mikro-poškodení a súčasne kvapky lieku zostanú len na povrchu kože v miestach, kde je ihla prepichnutá, takmer bez toho, aby sa dostala do kože (24stoma.ru). Ďalej musíte počkať, kým liek neschne na povrchu kože. Povrchová napazh je teda najúčinnejšou technikou injekčnej mezoterapie.

Účinok skutočnosti, že ste pomazali pokožku mesopreparáciou a potom urobíte mikro-prepichnutie kože aplikáciou dermapenového zariadenia cez tento prípravok, bude rovnaký ako účinnosť povrchového útoku. Neočakávajte, že mezopreparácia súčasne preniká hlboko do pokožky a dokonca v dostatočnom objeme. Ihly nepritláčajú liečivo hlboko do tkanív a mikro punkcie mierne zvýšia priepustnosť kože pre liečivo. Preto prípravky na frakčnú mezoterapiu obsahujú len málo účinné zložky s nízkou molekulovou hmotnosťou, napríklad kyselinu hyalurónovú s nízkou molekulovou hmotnosťou. Ten ovplyvňuje prevažne angiogenézu a skôr zle hydratuje dermis (na rozdiel od HA s vysokou molekulovou hmotnosťou, ktorá sa môže vstrekovať len do dermis).

Samozrejme, aby ste to pochopili - musíte byť mezoterapeutom. tj vo frakčných zariadeniach mesoterapie je iba slovo "zlomkový" absolútne funkčný mechanizmus, t. skutočnosť, že zariadenie vytvára otvory v koži a telo na to reaguje urýchlenou regeneráciou a syntézou kolagénu. Prepichnutie pokožky zvýši jej prekrvenie, čo zlepší jeho trofizmus, okysličovanie. Tiež urýchli obnovu epidermy a zlepší odlupovanie odumretých buniek stratum corneum.

Ale ako spôsob zavádzania účinných mezopreparácií do kože, nie je veľmi vhodný, a mezopreparácie, ak sú schopní niečo ovplyvniť, ovplyvní len hojenie mikrodamage, ale nevyriešia špeciálne problémy pre tieto lieky. Najúčinnejšími zložkami v mezoterapii a biorevitalizácii sú vysokomolekulové HA, DNA-RNA komplexy, niektoré peptidy, ale majú príliš veľkú molekulovú hmotnosť a môžu byť injikované do dermis iba injekciou. Nemali by ste počítať s tým, že Dermapen obnoví a zlepší odtok žily a lymfatickú drenáž, aktivuje lipolýzu a spomalí lipogenézu - pri liečbe celulitídy alebo lokálnych tukových zásob. Nižšie vám povieme, čo skúma kozmetička a pacientka na Dermapene.

Pomôže Dermpapen omladiť pokožku tváre?

Áno, pomôže to, ale len na vyriešenie niektorých problémov starnutia pleti. Áno, zlepšením krvného obehu v koži môžete postupne zlepšovať jej štruktúru a pleť a znižovať množstvo hyperpigmentácie. Áno, môžete trochu zlepšiť tón pleti a zvýšiť jeho elasticitu. Áno, môžete vyhladiť jemné línie, ale nemali by ste počítať s výraznou korekciou hĺbky vrások a výrazným zdvíhaním. Všetky tieto vplyvy sa však realizujú predovšetkým tvorbou mikrodámiek kože a aktiváciou regeneračných procesov, a nie v dôsledku prenikania mezopreparácií.

Všimnite si však, že nie je možné aplikovať Dermapen na tvár a krk u pacientov so sklonom k ​​tvorbe keloidných jaziev, a tiež s opatrnosťou u pacientov kategórie 50+ (v tomto veku sa zvýšená regenerácia kože často vyskytuje pri tvorbe patologických typov kolagénu).

Dermapen: fotografia pred a po liečbe

Samozrejme, že malá časť mezopreparácie prenikne cez kožu, ale nie cez mikrodamage, ale jednoducho cez jej povrch. Faktom je, že mezopreparácie zvyčajne obsahujú nízkomolekulové látky, ktoré majú väčšiu penetračnú silu ako vysokomolekulárne látky. Napríklad sa uvažuje s nízkou molekulovou hmotnosťou kyseliny hyalurónovej (HA). Ten preniká do pokožky dobre, ale doba jej degradácie v tkanivách zvyčajne nie je dlhšia ako 24 hodín a okrem toho nezachováva vlhkosť v dermis príliš dobre (čím nižšia molekulová hmotnosť HA, tým horšia je vlhkosť).

Ak vám povie, že zvyčajná nízkomolekulárna CC trvá 3-5-7 dní, potom to nie je pravda. Termín degradácia molekúl nestabilizovanej vysokomolekulovej hmotnosti je len 48 hodín. A opäť - čím je menšia veľkosť molekúl HA, tým rýchlejšie sa zrúti. Takýto HA s nízkou molekulovou hmotnosťou ovplyvňuje len angiogenézu a hojenie kožných lézií. Je to vysokomolekulárny HA, ktorý má dobrý omladzujúci účinok, ale nepoužíva sa pri mesopreparáciách pre frakčnú mezoterapiu, ale v injekčných prípravkoch na biorevitalizačné postupy.

→ Procesy biorevitalizácie tváre

Ako účinné je Dermapen pre akné?

V žiadnom prípade nepoužívajte prístroj, ak máte na tvári papuly alebo pustuly. Pamätajte si, že v žiadnom prípade by žiadne prvky akné byť zranený s ihlami, a to je hlavné pravidlo mezoterapie v liečbe tohto ochorenia. Ale môžete použiť zariadenie na zníženie účinkov tohto ochorenia, napríklad na opravu atrofických jaziev po akné. Dermapen recenzia na postup v prítomnosti atrofických jaziev po akné sú naozaj veľmi pozitívne.

Je Dermapen účinný pre strie a jazvy?

V prítomnosti strií na bruchu, stehnách sú zariadenia typu Dermapen skutočne účinné a môžu im výrazne znížiť viditeľnosť. V zásade to môže tiež pomôcť, ak máte veľmi široké póry. Účinnosť v tomto prípade opäť nie je spojená s roztokmi mezopreparácií, ale so zvýšenou regeneráciou kože a syntézou kolagénu v reakcii na mikrodamage kože.

Mechanizmus činnosti tohto zariadenia sa zhruba podobá práci frakčných laserov, len v prvom prípade sa poškodenie tkaniva aplikuje mechanicky a po druhé energiou laserového lúča. Pokiaľ ide o jazvy, potom Dermapen vo väčšej miere pomáha presne od atrofických jaziev po akné. Bude tiež účinný pri posttraumatických / popáleninových jazvách a jazvách, ale v trochu menšom rozsahu (v tomto prípade je ešte lepšie kombinovať ho s postupmi laserového resurfacing).

Dermapen s celulitídou a lokálnymi tukmi -

V týchto prípadoch je Dermapen indikovaný len v poslednom štádiu liečby, keď ste už obnovili mikrocirkuláciu, venózny odtok a aktivovanú lymfatickú drenáž, ako aj znížili hrúbku vrstvy tuku. Po tom všetkom, v poslednom štádiu liečby, je potrebné dosiahnuť zdvíhanie tkanív a dobrý tón pleti, a prístroj Dermapen už s tým môže pomôcť (aj keď v tomto prípade je lepšie použiť ho paralelne s injekciami mezopreparácií na báze 3% DMAE a organického kremíka).

Ale tu je zbytočné liečiť celulitídu a tuky u Dermapen, pretože Ani vaskulárne prípravky ako "Gingko Biloba", "artičok", "extrakt Rutin + Meliloto", "komplex GAG Capyl" GAG, ani lipolitika (napríklad fosfatidylcholín, L-karnitín alebo deoxycholát) jednoducho nemôžu preniknúť do dermisu alebo v podkožnom tukovom tkanive, ak ich aplikujete na povrch kože a použijete tento stroj. Okrem toho sa lipolytiká zavádzajú presne do hypodermy do hĺbky 6 až 13 mm a ich povrchové podávanie vedie len k zápalu kože. Preto by sa nemala očakávať normalizácia venózneho odtoku, lymfatická drenáž, aktivácia lipolýzy.

Liečba celulitídy a lokálnych tukových zásob sa môže vykonávať len pomocou cievnych prípravkov na hlavnú a regionálnu lymfatickú drenáž cievnej oblasti, ako aj lipolitikov. A to môže pomôcť len injekčné techniky. Viac informácií o opravách si môžete prečítať v článkoch -

→ Mezoterapia lokálnych tukových zásob na tele
→ Mezoterapia na korekciu brady

Je Dermapen účinný pre mezoterapiu vlasov?

Vypadávanie vlasov u žien a mužov v 90% prípadov je spojené s androgénmi (mužské pohlavné hormóny). Len v 10% prípadov sa pozoruje nehormonálna alopécia, ktorej príčinou môže byť zhoršenie krvného zásobovania pokožky hlavy, nedostatok vitamínov atď.

Takže pri nehormonálnej alopécii bude použitie Dermapenu účinné len vďaka tomu, že mikrotrauma na povrchu pokožky hlavy stimuluje krvný obeh v oblasti vlasových folikulov. Mimochodom, v dôsledku toho istého efektu funguje aj Darsonvalov prístroj, iba tam sú vytvorené mikrodamapy výbojmi mikročastíc.

Ale s alopecia hormónov, stratíte len čas a peniaze. Androgénna alopécia je spojená so zvýšenou citlivosťou vlasových folikulov na androgény a je spôsobená vašou genetikou. V tomto prípade sa testosterón pôsobením špeciálneho enzýmu premieňa v bunkách vlasového folikulu na dihydrotestosterón. Táto ešte aktívnejšia forma testosterónu vedie k narušeniu procesu syntézy proteínov vo vlasových folikuloch, skráteniu štádia anagénu atď.

Preto na liečenie androgénnej alopécie sú v prvom rade potrebné špeciálne prípravky a kontrola hladiny testosterónu a estrogénu a obvyklé mezopreparácie s vitamínmi a kyselinou hyalurónovou, ako aj s frakčnými zariadeniami mezoterapie - v tomto prípade sa môžu považovať len za sekundárny nástroj používaný ako súčasť komplexnej terapie. Ako zaobchádzať s vypadávaním vlasov profesionálne - prečítajte si článok:

→ Vlastnosti mesoterapie pre plešatosti

Zhrnutie -

Pravdepodobne by ste si mali kúpiť Dermapen pre tých, ktorí majú strie, atrofické jazvy po akné, javy gravitačnej ptosy mäkkých tkanív tváre, alebo len chcete zlepšiť vzhľad pokožky a zároveň ušetriť na nákladoch na profesionálne kozmetologické postupy (napr. Na procedúrach pre injekčnú mezoterapiu alebo biorevitalizáciu, omladzovacie techniky, ktoré využívajú ablatívne alebo neadlatívne frakčné lasery). Iste budete mať určitý efekt, ale určite to bude ďaleko od výsledku, ktorý by bolo možné dosiahnuť inými profesionálnymi technikami.

Ak ste sa ešte rozhodli kúpiť zariadenie, odporúčame vám, aby ste jednorazové tipy používali len raz, pretože by mali byť v súlade s pokynmi. Z veľkého počtu prepichnutí kože sa trysky ihly rýchlo otupia a postup sa zbytočne traumatizuje pre kožu. Okrem toho nestojí za nákup a používanie mezopreparácií, ktoré sú príliš drahé s prístrojmi typu Dermapen - stále nebudú fungovať ani pre 10% ich schopností (v porovnaní s injekciou týchto liekov priamo do dermisu).

Ak vezmeme do úvahy náklady na mezopreparácie určené špeciálne pre frakčnú mezoterapiu, potom zvyčajne cena 20 ml fľaše je len 200 rubľov. Práve tieto lacné lieky sa budú používať v kozmetických salónoch počas procedúr frakčnej mezoterapie (na zariadeniach s dodávkou roztoku do miesta kontaktu pracovnej dýzy s kožou). A to je ešte jedna vec, ktorá by vás mala zaujímať, prečo sa cena vysoko kvalitných prípravkov na injekčnú aplikáciu mezoterapie pohybuje od 1 000 do 4 000 rubľov na injekčnú striekačku s objemom 1,0 - 2,0 ml, zatiaľ čo 20 ml prípravku na frakčnú mezoterapiu stojí v salóne krásy. celkom od 200 rubľov (náklady).

2. Profesionálne zariadenia pre frakčnú mezoterapiu (s dodávkou roztoku) -

Marketingové pravidlá nielen vo svete, ale aj v kozmetike, a zariadenia pre frakčnú mezoterapiu v kozmetických salónoch riešia pre majiteľov veľa problémov.Napríklad len malý počet špecialistov má právo zapojiť sa do injekčnej mezoterapie a biorevitalizácie osoby a títo špecialisti spravidla vyžadujú vysoké mzdy. Preto je to často práve frakčná mezoterapia, ktorá je ponúkaná pacientom, ktorí sú pripravení vykonávať injekčné techniky. Tieto postupy vykonávajú zdravotnícky personál.

Druhým bodom je ziskovosť frakčnej mezoterapie vzhľadom na klesajúcu životnú úroveň populácie je výrazne vyššia (v porovnaní s injekčnou mezoterapiou), pretože náklady na lieky sú oveľa nižšie. Napríklad náklady na vysokokvalitné prípravky na injekcie budú rádovo 1 000 až 4 000 rubľov na injekčnú striekačku s objemom 1,0 až 2,0 ml, zatiaľ čo prípravok na frakčnú mezoterapiu s objemom 20 ml má cenu 200 rubľov. Napriek tomu sme už povedali, že pri striích, atrofických jazvách, zlepšení vzhľadu pokožky a mierne redukcii jemných línií bude táto metóda veľmi účinná.

Princíp činnosti prístroja s dodávkou roztoku -

Hlavným rozdielom medzi týmito zariadeniami a zariadeniami typu Dermapen je automatické napájanie roztoku do pracovnej dýzy. Roztok nie je podávaný cez ihly, ale na miesto ich kontaktu s kožou, a preto nie je vhodné čakať na špeciálny prienik roztoku hlboko do kože. Prípravky na frakčnú mezoterapiu pozostávajú hlavne z nízkomolekulárnych látok, aby sa aspoň nejakým spôsobom zabezpečil ich transport cez povrch kože. Ako sme však uviedli vyššie, rovnaká kyselina hyalurónová s nízkou molekulovou hmotnosťou (HA) preniká do kože, ale jej účinky sa obmedzia len na stimuláciu angiogenézy a hojenie poranení.

HA s vysokou molekulovou hmotnosťou (najmä čiastočne stabilizovaná) má výrazný omladzujúci účinok, ale môže byť dodaná do dermis iba injekciou. Preto sa hlavný vplyv použitia frakčných mesoterapeutických prístrojov s automatickým dodávaním roztoku bude opäť vyvíjať len vďaka vytvoreniu mikrodámiek kože s ihlami. Zvyčajne sa liečba skladá zo 4 až 8 sedení. Čo sa týka intervalu medzi postupmi, určuje sa to individuálne.

Porovnanie frakčnej a injekčnej mezoterapie

Nižšie sme poslali pred a po fotky pacientov, ktorí podstúpili profesionálny kurz injekcie mezoterapie. Môžete ju porovnať s výsledkami frakčnej mezoterapie na fotografii, ktorú sme umiestnili do článku vyššie .. Klasická injekčná mezoterapia z hľadiska vrások, gravitačná ptóza je lepšia ako frakčná mezoterapia, ale objektívne nižšia ako v prípade korekcie strie (atrium), atrofických jaziev.

Frakčná mezoterapia: cena za procedúru

Mnohé kozmetické salóny triedy Economy používajú bežné zariadenia Dermapen na frakčné postupy mesoterapie (bez použitia roztoku na trysku). Náklady na jeden takýto postup v Moskve sú v priemere 3000 rubľov, to je cena spolu s mesopreparation ekonomickej triedy a jednorazovým pracovným nástavcom. V regiónoch Ruska je cena mezoterapie s takýmto zariadením zvyčajne nižšia - okolo 2000 rubľov na procedúru.

Ak očakávate, že podstúpite liečbu, bude naozaj lacnejšie kúpiť si takéto zariadenie sami, aj keď je to prirodzene lepšie, keď postupy vykonáva vyškolený špecialista. Alebo môžete navštíviť iba 1 postup, vidieť, ako sa vykonáva, a potom to urobiť doma. Ak hovoríme o zariadeniach s roztokom aplikovaným na trysku, potom pre 1 postup frakčnej mezoterapie bude cena od 3 500 do 8 000 rubľov (v závislosti od nákladovej ceny zvolenej mezopreparácie). Pripomeňme, že priebeh liečby je zvyčajne od 5 do 8 procedúr.

Čo možno očakávať po zákroku -

Deň 1 - začervenanie a suchosť kože (stupeň bude závisieť od toho, aká agresívna bola liečba, t. J. Vo väčšej miere od hĺbky poškodenia kože. Deň 2 - začervenanie pretrváva a opuch druhého dňa sa ešte zvýši. - začervenanie a opuch sa postupne začínajú ustupovať.

Interval medzi ošetreniami bude závisieť od intenzity zóny ošetrenia a hĺbky poškodenia kože. Ak ste použili režim ponorenia ihly o 0,5 mm - nie viac ako raz týždenne. Ak je 1,0 mm - raz za 2 týždne. Ak 1,5 mm - interval medzi 2 ošetreniami by mal byť aspoň 3 týždne. Ak je hĺbka 2,0-2,5 mm - nie menej ako 4-6 týždňov.

Starostlivosť o pokožku po zákroku -

Približne 8 hodín po zákroku si dôkladne umyte tvár jemným čistiacim prostriedkom. Okrem toho môžete pokožku utrieť vatovým tampónom navlhčeným v 0,05% roztoku chlórhexidínu. Minerálny make-up možno aplikovať na tvár len nasledujúci deň. Pamätajte, že počas prvých 1-3 dní bude pokožka veľmi suchá a bude sa cítiť pevne.

Po približne 2–3 dňoch sa pacienti môžu vrátiť k pravidelným výrobkom starostlivosti o pleť. Optimálne použitie vitamínu A, ktorý urýchli hojenie kože. Treba sa vyhnúť použitiu toník na báze alkoholu (10-14 dní). Nemôžete použiť opaľovací krém v deň konania, ale jeho použitie v nasledujúcich dňoch je povinné, ak máte v pláne ísť von.

Kontraindikácie pre mezoterapiu -

Nižšie uvádzame podrobný zoznam kontraindikácií pre mezoterapiu. Medzi relatívne kontraindikácie - užívanie antikoagulancií alebo antibiotík, ochorenia štítnej žľazy, na pozadí vysokého alebo príliš nízkeho tlaku. Taktiež nemôžete vykonávať procedúry v období akútnych zápalových ochorení alebo v období exacerbácie kožných kožných ochorení. Zoznam absolútnych kontraindikácií je rozsiahlejší. Frakčná mezoterapia je kontraindikovaná, keď -

  • tehotenstvo a dojčenie,
  • prítomnosť akejkoľvek onkológie (aj v minulosti), pretože existuje dôkaz, že kyselina hyalurónová zvyšuje rast rakovinových buniek,
  • alergické na zložky mesopreparácie,
  • s psoriázou, hepatitídou alebo HIV,
  • s epilepsiou a psychózou,
  • so sklonom ku keloidným jazvám,
  • pri autoimunitných ochoreniach,
  • s diabetes mellitus (akýkoľvek typ).

Autor: maxilofaciálny chirurg Kamenský KV, ktorý má pokročilý tréning v oblasti mezoterapie a biorevitalizácie, botulotoxínov a kontúrových plastov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár