Face mezoterapia: recenzie

Mezoterapia je metóda intrakutánneho podávania aktívnych zložiek, ktorá sa môže použiť na omladenie pokožky tváre a krku, zlepšenie stavu vlasov, problémová koža u pacientov s akné a seborrhea, ako aj na boj proti miestnej obezite a celulitíde. Metóda bola vynájdená francúzskym lekárom Michelom Pistorom v 60. rokoch minulého storočia, ktorý ju navrhol na kozmetické účely - na liečbu celulitídy.

Existuje veľké množstvo účinných látok, ktoré sa používajú v prípravkoch na mezoterapiu. Kyselina hyalurónová, vitamíny, minerály, aminokyseliny, peptidy umožňujú dosiahnuť mierne omladenie pokožky tváre a krku. Pre pacientov 35+ pre expresné zdvíhanie a redukciu hĺbky vrások - komplexov DNA-RNA a DMAE. Pri lokálnej obezite a celulitíde sa používajú lipolytiká (deoxycholát, fosfatidylcholín, L-karnitín atď.). Navyše veľká skupina liekov na aktiváciu lymfatickej drenáže a prekrvenie pokožky.

Klasickou a najúčinnejšou metódou je tradičná injekčná mesoterapia s injekčnými striekačkami s veľmi tenkými ihlami (priemer 32G). Podľa niektorých indikácií je dobrá technika preukázaná hardvérovou technikou - takzvanou „frakčnou mezoterapiou kože tváre“. Menej účinná je neinjekčná mezoterapia tváre pomocou pulzných ionoforetických zariadení (aj keď je to cesta pre pacientov so sklonom k ​​tvorbe keloidných jaziev). Najslabšou metódou je použitie rôznych možností pre mezorollers.

Indikácie pre mezoterapiu tváre a krku -

 • potreba omladenia pokožky tváre a krku (zlepšenie farby, textúry, pružnosti, expresné zdvíhanie, zníženie hĺbky vrások),
 • prevencia fotoagingu a zmien súvisiacich s vekom,
 • odstránenie účinkov fajčenia a vystavenia slnečnému žiareniu, t
 • růžovka,
 • problémová pokožka tváre,
 • s lokálnou obezitou (druhá brada),
 • príprava na stredne hlboké chemické peelingy, plastické operácie a rehabilitácia po nich.

Zvyšok svedectva -
pre iné oblasti tela zahŕňajú indikácie aj: 1) trichológiu - zlepšenie stavu vlasov a pokožky hlavy, androgénnu alopéciu, 2) oblasti lokálnej obezity na tele a celulitídy, 3) jazvy a strie. Avšak, ako pre strie a jazvy, aj keď sú oficiálne indikácie pre mezoterapiu, to je prakticky nie je pre tento účel. Keď sú jazvy účinnejší spôsob laserového resurfacing a dermato-chirurgické šupky, a ako pre strií u tehotných a dojčiacich, mezoterapia je kontraindikovaný v nich, a nemá zmysel robiť to neskôr.

Mezoterapia a typy starnutia pokožky: dôležité

Existujú 2 hlavné typy starnutia pokožky tváre a krku. Prvá možnosť je jemný vrásčitý typ starnutia, ktorý sa vyznačuje tenkou dehydratovanou kožou, ako aj skorým výskytom vrások - najmä okolo očí. Druhým typom je deformácia / edematózna. Vyznačuje sa hustou kožou, malým množstvom vrások, výraznými nasolabálnymi záhybmi, pukmi v dolnej tretine tváre, ako aj gravitačnou ptózou (vynechaním) mäkkých tkanív, čo spôsobuje deformáciu kontúr tváre.

Hlavnou účinnou zložkou mezoterapie malého vrásčitého typu bude kyselina hyalurónová, ale jej použitie pri type deformácie povedie k ešte väčšiemu opuchu mäkkých tkanív a zvýšeniu deformácie tváre. Preto sa pri liečení deformačného typu starnutia mezoterapia začína výlučne lymfatickou drenážou vaskulárnej oblasti tváre a krku, čo umožní aktiváciu lymfatickej drenáže, normalizáciu krvného obehu kože, posilnenie cievnych stien a redukciu opuchov (24stoma.ru).

Každý postup mesoterapie (kurz sa skladá z 10-12 procedúr) - musí začať lymfatickou drenážou cievnej oblasti tváre, krku a krku. Na tento účel sa používajú špeciálne mezoterapeutické liečivá vaskulárneho pôsobenia - "Gingko Biloba", "artičok", "extrakt Rutin + Meliloto", "GAG komplex komplexu DVL Capyl". A až potom, čo sa takáto vaskulárna obkola v druhej polovici každého postupu má podať injekčne s liekmi zameranými na omladenie a utiahnutie pokožky tváre a krku.

Je dôležité: Je potrebné vykonať cievne kolo tváre a krku u pacientov s jemne vrásčitým typom starnutia? Cievne lieky a v tomto prípade by sa mali používať najmenej 1-2 procedúry. Ak sa pacient sťažuje na častý edém alebo tam je kuperóza, alebo pacient je 45+, potom sa v prvých 5 zákrokoch má vykonať cievny obkol. Až potom môžete dosiahnuť skutočne výrazné výsledky z mezoterapie. Nižšie budeme podrobne hovoriť o výbere liekov pre rôzne vekové kategórie a rôzne typy starnutia.

Vlastnosti voľby liekov na mezoterapiu -

 • Pacienti mladší ako 25 rokov, vo veku 25-35 rokov
  v tomto veku sa zvyčajne vykonávajú len jednorazové postupy mezoterapie, ale s určitou frekvenciou. Potreba celého priebehu zákroku sa zvyčajne vyskytuje až po 35 rokoch, hoci u fajčiarov môže táto potreba nastať o niečo skôr. Za tieto vekové kategórie sa považuje optimálne použitie nasledujúcich účinných látok v zložení mezoterapeutických liečiv: 1) vitamíny, 2) mikrominerály, 3) vaskulárne prípravky, 4) kyselina hyalurónová (HA).

  V tomto veku nie sú potrebné aminokyseliny, peptidy a iné podobné zložky. Opäť poznamenávame, že HA je jednou z hlavných zložiek pre pacientov s jemne zvrásneným typom starnutia, ale nie je vhodná na deformačný (edematózny) typ starnutia. GC sa môže u takýchto pacientov používať len v najmenších koncentráciách a len vtedy, ak sa vopred normalizuje lymfatická drenáž s vaskulárnymi prípravkami.

 • Pacienti kategórií 35+ a 45+ -
  musí byť vykonaná aplikácia liekov. Môžu to byť mini kurzy pre 4-5 procedúry alebo plnohodnotné kurzy pre 10-12 procedúr, pričom voľba závisí od stavu pokožky pacienta. Okrem toho bude potrebná pravidelná údržba. U pacientov 35+ môže byť ich frekvencia 1 krát mesačne, šesť mesiacov alebo rok a pre pacientov 45+ najmenej 1 čas do 1-2 mesiacov.

  Stále používané vaskulárne prípravky, vitamíny, mikrominerály, kyselina hyalurónová. Pamätajte, že HA je predpísané ako jeden z hlavných liekov len pre jemne vrásčité typy starnutia. S deformačným / edematóznym typom - môže byť použitý len v tých najmenších koncentráciách pri väčšine finálnych procedúr mesoterapie, kedy bude normalizovaná lymfatická drenáž. Pre vekové kategórie 35+ a 45+ je prioritou intenzívne omladenie. vyjadriť zdvíhanie a znížiť vrásky.

  Všetky vyššie uvedené zložky sú samozrejme dobré pre pokožku, ale nedávajú žiadne znateľné zdvíhanie alebo znižujú hĺbku vrások. Hlavnými zložkami intenzívneho omladenia sú preto komplexy dimetylaminoetanol (DMAE) a DNA-RNA, ktoré sú schopné aktivovať funkciu fibroblastov a produkcie kolagénu. Niektoré peptidy, napríklad Tripeptid-29 a Tripeptid-GHK, sú tiež účinné v menšom rozsahu. Existujú peptidy, ktoré rozjasňujú pokožku, a preto môžu byť použité na hyperpigmentáciu. Tripeptid medi má dobrý protizápalový účinok a je preto obzvlášť účinný u pacientov s akné.

  Peptid "acetylhexapeptid-8" má botulínový účinok, t.j. je to slabší analóg lieku Botox®, Tento peptid znižuje aktivitu svalov tváre, čím sa eliminuje príčina nôh vrána v rohoch očí. Hlavnými zložkami mezoterapie u pacientov vo veku sú však stále komplexy DNA-RNA a DMAE, čo vedie k pomerne rýchlemu poklesu gravitačnej ptosy mäkkých tkanív (najmä v dolnej tretine tváre a na krku), poklesu hĺbky vrások a zvýšeniu elasticity kože.

reklama

Mezoterapia krku a tváre: metódy

Najdôležitejšími faktormi starnutia kože sú zmeny súvisiace s vekom, ultrafialové žiarenie a fajčenie. Všetky tieto faktory ovplyvňujú aktivitu kožných buniek nazývaných fibroblasty a práve tieto bunky syntetizujú kolagén, elastín a kyselinu hyalurónovú v koži. Pod vplyvom vyššie uvedených faktorov dochádza k postupnému znižovaniu aktivity fibroblastov a tým klesá obsah kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej v koži. Zníženie jeho koncentrácie vedie k dehydratácii a zníženiu hrúbky dermis.

Napríklad, vo veku 25 rokov, fibroblasty stále pracujú na 100%. Ale u ľudí vo veku 25-35 rokov ich aktivita klesá už na 75%, v období 35-45 rokov - už do 50% a u pacientov kategórie 45+ ich aktivita je len 25%. Preto v závislosti od veku a stavu kože môže byť cieľ mezoterapie tváre a krku odlišný. Napríklad prevencia starnutia alebo zlepšenia vzhľadu kože (to sa dá dosiahnuť bez aktivácie funkcie fibroblastov), ​​alebo expresné zdvíhanie a zníženie hĺbky vrások, kde je táto aktivácia nevyhnutná.

Klasická mezoterapia -

Mesopreparácia Injekcie: foto

Ako sme uviedli vyššie, injekcie roztokov sa vyrábajú pomocou injekčnej striekačky a veľmi tenkých ihiel (zvyčajne 32G). V mezoterapii existujú 3 injekčné techniky: 1) napa, 2) papuly, 3) lineárna retrográdna technika. Pred zákrokom bude potrebná anestézia. Mezoterapia mezoterapie tváre a krku sa vykonáva pomocou špeciálnych krémov alebo gélov obsahujúcich anestetikum lidokaín. V rôznych médiách sa jeho obsah môže pohybovať od 5 do 12%. Tento krém sa aplikuje na tvár 20 minút.

Vyššie sme vám už povedali o lymfatickej drenáži okolo tváre a krku, ktorá je nevyhnutná na aktiváciu lymfatickej drenáže a prekrvenie kože. To je nevyhnutné pre pacientov s jemne zvrásneným starnutím pokožky, a to najmä pre deformáciu / edematózny typ starnutia. Ale ak sa pre prvý typ starnutia, vaskulárny obol vykonáva len v prvých 1-3-5 procedúrach (pozeráme sa na stav a vek pokožky), potom s typom deformácie by sa vaskulárny obol mal robiť v každom z 10-12 procedúr, a to až po tom, ako prejdeme k injekciám. mesopreparations pre omladenie.

Technika lymfatickej drenážnej cievnej obkol -

Počas mezoterapie tváre a krku umožní vaskulárny obkol aktivovať regionálne lymfatické uzliny v tejto oblasti, zlepší lymfatickú drenáž, odstráni opuch tkanív, posilní steny ciev a zníži množstvo tukových balíkov na tvári a krku. Napríklad sa znížia aj muchy alebo dvojitá brada. Pre vaskulárny obkol sa používajú také lieky ako - "GAG komplexný DVL Capyl vzorec", "Gingko Biloba", "Artichoke", "Rutin + Meliloto extrakt", a niektoré ďalšie.

Malé injekcie sa robia v určitých oblastiach: celá oblasť krčka maternice (až po úroveň lopatiek), na tvári a krku - v oblasti ušných lalokov, submandibulárnej oblasti, sternocleidomastoidných svalov, kliešťovej kosti a jugulárnej fossy. Ak má pacient požiadavku na zníženie objemu tukových balíčkov v dolnej tretine tváre a „druhej brady“, prepichneme spodnú tretinu tváre pozdĺž masážnych línií a celú druhú bradu. Objem cievnych liekov na 1 postup - 5 ml. A až potom (v druhej časti každého postupu) - robíme injekcie mesopreparácií zameraných na omladenie.

Injekčné techniky mezopreparácie -

Existujú len tri takéto techniky. K popisu každej techniky sme pripojili videá, ktoré jasne demonštrujú tieto techniky. Vezmite prosím na vedomie, že injekčné techniky v mezoterapii a biorevitalizácii sú úplne rovnaké, takže nebuďte v rozpakoch, ak termín biorevitalizácia niekedy bliká na videách nižšie. Procedúra zvyčajne trvá 15-20 minút (bez času na lymfatickú drenáž cievneho obkolu, anestézie, ako aj regeneračnej masky po zákroku).

1) Technika "Napage" (povrchné, stredné, hlboké) -
v prípade povrchového napadnutia špička ihly neprenikne do dermy, t.j. lekár pracuje len na hĺbke epidermy, čo znamená, že z bodov ihly nie je krv. Táto technika sa vyznačuje prílišnou spotrebou lieku, ktorý je distribuovaný na povrchu kože a musí byť suchý. Jeho účinnosť je extrémne nízka a porovnateľná s účinnosťou mezorollerov.

Priemerná technika napazha bude oveľa efektívnejšia, v ktorej sa liek vstrekuje do horných vrstiev dermy do hĺbky 1-1,5 mm, preto bude nevyhnutne prítomná rosa krvi z miest vpichu. Pri každej injekcii ihly sa vylúči len jedna kvapka liečiva, čo zvyčajne nespôsobuje tvorbu tuberkul, t.j. papuly (alebo rýchlo zmiznú). Technika hlbokého záchvatu sa však používa u pacientov s hustou kožou a vyznačuje sa tým, že ihla sa vkladá už o 2-3 mm.

Tlak: povrch (video 1) a médium (video 2)

2)  Technika "Papuly" (povrchové alebo stredné) -
Táto technika zahŕňa injekcie do hornej alebo strednej vrstvy dermis. V mieste každej injekcie sa vstrekne 0,03 až 0,1 ml prípravku, čo vedie k dočasnému výskytu papúl (tuberkulóz) na povrchu kože. Pre tenkú pokožku, najmä v oblasti očí a na krku, sa papuly vyrábajú povrchovo s veľkosťou 2,0 mm. V tomto prípade sa v každom bode injekcie vstrekne 0,03 až 0,05 ml prípravku a vzdialenosť medzi papulami by mala byť od 0,5 do 1 cm.

Ak má pacient hrubú kožu, papuly sú vyrobené v strednej veľkosti (0,05 až 0,1 ml roztoku sa vstrekne pri každej injekcii, priemer papuly by mal byť 2-4 mm). Ihla prenikne do hlbších vrstiev dermis a vzdialenosť medzi papulami by mala byť od 1 do 1,5 cm, pamätajte na to, že čím väčšie sú papuly, tým pomalšie sa rozpúšťajú. Typicky papuly zmiznú až do 3 dní, aspoň - do 5-7 dní, veľmi zriedka až do 2 týždňov. Zvyčajne je to spôsobené chybami lekára v systéme - voľbou liečiva / voľby injekčnej techniky (napríklad keď viskózne, dlhodobo vstrebateľné liečivá nie sú podávané priemerne, ale papulami).

Povrchové papuly: video

3)  Lineárna retrográdna technika -
Technicky je táto technika najťažšia a prišla k mezoterapii z kontúrovaných plastov. Ak sa pre všetky predchádzajúce techniky najčastejšie používajú 4 mm ihly, potom tu - 12-13 mm dlhé. Táto technika je nasledovná: po prepichnutí ihly pod uhlom 45 stupňov k povrchu kože do hĺbky 2 až 3 mm, je ihla umiestnená v horizontálnej polohe a pohybuje sa v dermis rovnobežne s povrchom kože na celú dĺžku. Liek je už zobrazený, keď je ihla retrográdna.

Táto technika je dosť nebezpečná v rukách mezoterapeutov so stredoškolským vzdelaním. Oblasti jeho aplikácie sú v strednej a dolnej tretine tváre (v oblasti lícnych kostí, líc, brady, rohov úst, kontúr tváre, kde by sa liek mal podávať prísne pozdĺž masážnych línií), ako aj v krku alebo na vonkajších rohoch očí. Umožňuje niekoľkokrát znížiť počet vpichov ihiel, čo výrazne znižuje traumu kože a skracuje dobu hojenia.

Technika lineárneho retrográdu: video

Mezoterapeutické lieky na expresné zdvíhanie -

Ako sme uviedli vyššie, výber liekov na mezoterapiu je obrovský a naším cieľom nie je presvedčiť vás o výbere konkrétnej značky, hoci autor článku pracuje viac s produktmi Mesopharm.®, Naším cieľom je ukázať vám optimálny princíp výberu účinných látok v zložení liekov akejkoľvek značky. Nižšie budeme analyzovať iba kategóriu pacientov, ktorí potrebujú expresné zdvíhanie a zníženie hĺbky vrások.

Ak máte napríklad edematózny typ starnutia, v dolnej tretine tváre a oblasti krku je gravitačná póza (vynechanie) mäkkých tkanív, potom potrebujete komplexy DMAE a DNA-RNA. Zároveň nezabudnite na povinnú cievnu prestávku lymfatickej drenáže. Medzi prípravkami na zdvíhanie, napríklad:

 • "Reštart služby ADN" -
  obsahuje 2% komplex DNA-RNA.
 • "Nukleospire DNA-RNA 2% ADN reštartuje vzorec HA" -
  obsahuje 2% komplexu DNA-RNA + 0,3% kyseliny hyalurónovej.
 • "NucleoSpire DNA-RNA 1% DM peptidový vzorec" -
  obsahuje DMAE 2,5%, komplex DNA-RNA 1%, kyselinu hyalurónovú 0,8%, peptidy, aminokyseliny, vitamíny. Toto je najúčinnejší liek (pozri foto nižšie). Poskytuje výrazný zdvíhací účinok, ale je žiaduce ho nepoužívať v periorbitálnej zóne. V tomto ohľade je optimálne kombinovaný s prípravkami série "Hydro Line", ktoré sú vhodné aj pre periorbitálnu zónu.

Foto balíčky liekov -

Je dôležité: Ak potrebujete rýchle a efektívne expresné zdvíhanie, vyberte si "NucleoSpire DNA-RNA 1% DM Peptidový vzorec". Je vhodný na monoterapiu alebo na kombinovanú liečbu. V druhom prípade je veľmi chladné kombinovať ho s liečivom súvisiacim s biorevitalizantom - "nukleotidová DNA-RNA 2%". Voľba liekov, ktoré stojí za to pozerať nielen na percentá vstupu aktívnych zložiek - to je otázka voľby medzi biorevitalizantmi a klasickými mezopreparáciami. Faktom je, že s ich identickou koncentráciou biorevitalizanty pôsobia 2-3 krát dlhšie a mali by sa používať menej často.

Ak máte jemne pokrčený typ starnutia, potom okrem DMAE a DNA-RNA potrebujete kyselinu hyalurónovú. Preto by sa lieky s vyššie uvedenými zložkami mali kombinovať v kombinovanej terapii - s mezopreparáciami obsahujúcimi kyselinu hyalurónovú, vitamíny, aminokyseliny, peptidy. Для своих пациентов, которым требуется экспресс-лифтинг я обычно работаю препаратами серии "Hydro Line" в верхней трети лица, включая зону вокруг глаз. А в средней, и особенно нижней трети лица и области шеи (где особенно сильны явления гравитационного птоза тканей) - препаратами с ДМАЭ.

В области глаз препаратами с ДМАЭ работать нельзя. Мезопрепараты серии "Hydro Line" отлично подходят для лица, включая периорбитальную зону - это "Hydro Line Peptide formula", "Hydro Line P-Anti-wrinkles" и другие. Комплексами ДНК-РНК можно работать в любых зонах. В любом случае важно понимать, что правильный выбор препарата возможен только после анализа морфотипа и состояния вашей кожи специалистом.

Mezoterapia tvár pred a po: fotografie, recenzie

Na stránkach kozmetických kliník takmer nikdy nenájdete fotografiu pred a po mesoterapii tváre, pretože aby predali procedúry kliniky, posielali len fotografie úspešných prípadov liečby, alebo dokonca častejšie dávali fotografie pacientov po omladzovacích technikách - ako keby absolvovali mesoterapiu. Nižšie uvádzame prípady klinickej liečby u pacientov kategórie 35+ a 45+.

Príklad číslo 1 -

Ukazuje účinnosť mesoterapie tváre kyselinou hyalurónovou u pacientov kategórie 35+. Nasledujúce fotografie sú z nezávislej klinickej štúdie. Každému pacientovi bol počas 1 procedúry podaný 2,0 ml liečiva Restylane Vital (toto je jedno-liečivo 2% kyseliny hyalurónovej), zmiešané s 3,0 ml fyziologického roztoku. Priebeh liečby pozostával z troch postupov s intervalom 4 týždne.

Mezoterapia tvár: pred a po foto (kurz mono-liek GK) t

Ako vidíte, účinok použitia kyseliny hyalurónovej v monoterapii u pacientov vo veku 35 a 46 rokov nie je prakticky pozorovateľný. Nižšie v článku nájdete aj časť, v ktorej sa môžete zoznámiť so štúdiami, ktoré potvrdzujú, že ani mono-lieky HA, ani kombinované prípravky HA s vitamínmi nevedú k aktivácii funkcie fibroblastov a zvýšenej produkcii kolagénu a nemôžu spôsobiť účinok expresie. lifting. Na to sú už potrebné zložky ako sú DMAE, komplexy DNA-RNA a niektoré peptidy.

Príklad číslo 2 -

Nasledujúce fotografie zhotovil kozmetológ Petrovskaya Victoria. Pacient podstúpil 4 procedúry s frekvenciou 1 každé 2 týždne. Na začiatku každej procedúry sa najprv vykonala drenáž lymfodrenánu s prípravou „GAG Complex DVL Capyl formula“. Potom každý postup pre periorbitálnu oblasť bol použitý mesopreparation "Hydro Line P-Anti-vrásky vzorec", a pre všetky ostatné oblasti tváre - "Hydro Line Peptid vzorca". Fotografie zhotovené po druhom postupe.

Príklad číslo 3 -

Nižšie uvedené fotografie zhotovil kozmetológ Voropaeva A.Yu. Pacient podstúpil 4 procedúry (s frekvenciou 1-krát za 10-14 dní). Na začiatku každej procedúry sa najprv vykonala drenáž lymfodrenánu s prípravou „GAG Complex DVL Capyl formula“. Už po vaskulárnom obkolku boli injekcie aplikované priamo na omladenie. Upozorňujeme vás na skutočnosť, že sa tu používali vysoko koncentrované prípravky, ktoré možno už pripísať biorevitalizantom. Nižšie uvádzame zoznam týchto liekov (podľa postupu) -

 1. "Revitalizačný komplex A",
 2. "Nukleospire DNA-RNA 2%",
 3. "Revitalizačný komplex A",
 4. "Nukleospire DNA-RNA 2%."

Príklad číslo 4 -

Túto fotografiu urobil kozmetológ Pygay Irina. Pacient podstúpil osem procedúr (s frekvenciou 1 každých 10 dní). Na začiatku každej procedúry sa najprv vykonala drenáž lymfodrenánu s prípravou „GAG Complex DVL Capyl formula“. Potom sa v každom z ôsmich postupov použili omladzovacie prípravky. Všimnite si prosím, že v tomto priebehu liečby sa použili mesopreparácie a biorevitalizanty (tie sa líšia od prvých, ktoré boli vyššie koncentrácie účinných látok).

 1. "Revitalizačný komplex A",
 2. "Vzorec B hydrodynamickej revitalizácie komplexu",
 3. "Nukleospire DNA-RNA 2%",
 4. "Vzorec B hydrodynamickej revitalizácie komplexu",
 5. "Nukleospire DNA-RNA 2%",
 6. 7. 8. procedúry - "Nucleospire DNA-RNA 1% DM peptidový vzorec".

Štúdie účinnosti mezoterapie s mono-drogami kyseliny hyalurónovej - t

Ihneď musím povedať, že FDA neodporúča mesoterapiu (najväčšia zdravotnícka organizácia v Spojených štátoch na kontrolu kvality liekov a účinnosti liečebných metód) ako metódu, ktorá nemá žiadny dôveryhodný výskum o jej účinnosti. Naopak, existujú štúdie, ktoré ukazujú, že účinnosť mezoterapie, ak existuje, je na úrovni štatistickej chyby.

Analýza zmien vo vzhľade pred a po mezoterapii je bezvýznamná, pretože Je to veľmi subjektívna metóda hodnotenia. Ak si spomeniete, hlavným účelom mezoterapie je aktivácia kožných buniek nazývaných fibroblasty. Je to fibroblasty, ktoré produkujú elastín a kolagén, pričom ich pokles je spojený s vekom súvisiacim s vekom. Preto sa výskumníci rozhodli priamo merať aktivitu fibroblastov v koži osoby, ktorá bola vystavená zavedeniu mezoterapeutických liekov.

Pacienti podstúpili 3-mesačný priebeh mesoterapie. Počas tejto doby sa uskutočnilo 6 sedení injekčných liekov. Pacientom bol podávaný sterilný roztok kyseliny hyalurónovej zmiešaný s vitamínmi. Pred liečbou, uprostred priebehu liečby, ako aj po jej ukončení boli odobraté vzorky kože pacientom, ktorí používali biopsiu. Pomocou histologických a imunohistochemických metód sa stanovili hladiny kolagénu a elastínu.

Odkaz na štúdiu účinnosti mezoterapie.

Zistenia výskumníkov: mezoterapia mono-prípravkami kyseliny hyalurónovej (alebo jej kombinácie s vitamínmi) - nevedie k aktivácii funkcie fibroblastov; nie je pozorovaná stimulácia tvorby elastínu a kolagénu a ich obsah v koži bol rovnaký, a to pred liečbou aj po ňom. Zamestnanci Dermatologického ústavu, ktorí štúdiu uskutočnili, nezistili žiadne vizuálne rozdiely v kožnom stave pacientov pred a po liečbe, hoci pre objektívnosť treba povedať, že dvaja pacienti mali pocit, že sa ich stav kože zlepšil.

Konečným záverom je, že mezoterapia mono-prípravkami kyseliny hyalurónovej nemá významný pozitívny účinok na zmenu stavu kože, či už klinicky alebo histologicky. Preto je použitie mezoterapie v kategóriách pacientov 35+ a 45+ (bez zložiek, ako sú komplexy DMAE alebo DNA-RNA, dokonca aj s veľkým počtom aminokyselín a peptidov) neefektívnym cvičením.

Mezoterapia a biorevitalizácia: aký je rozdiel

Mnohí pacienti nerozumejú rozdielu medzi mezoterapiou a biorevitalizáciou, ak hovoríme konkrétne o tvári a krku. V zásade ide o veľmi podobné postupy a v nich sa používajú rovnaké injekčné techniky. Pri mesoterapeutických postupoch sa používajú nižšie koncentrácie účinných látok, ale zároveň samotný priebeh liečby je dlhší. Napríklad koncentrácia kyseliny hyalurónovej (HA) v mezoterapeutických liečivách je zvyčajne 0,3-0,5% (zriedkavo až 0,8%) a v biorevitalizantoch je zvyčajne 1,8 až 2,0%.

Okrem toho sa pri mesoterapii často akceptuje použitie nízkomolekulovej HA (200-800 kDa) a biorevitalizácie s vysokou molekulovou hmotnosťou s veľkosťou 1800 až 3000 kDa. HA s nízkou molekulovou hmotnosťou sa rýchlejšie likviduje v tkanivách, ale lepšie stimuluje angiogenézu. Vysoká molekulová hmotnosť sa zničí pomalšie, a teda je schopná viazať väčší objem vody, a preto bude lepšie hydratovať dermis. Okrem použitia HA s vysokou molekulovou hmotnosťou v biorevitalizačných látkach je tiež predmetom chemickej modifikácie (táto HA sa nazýva zosieťovaná alebo stabilizovaná).

Ak sa normálna, nestabilizovaná HA rozpadne v koži za približne 48 hodín, potom stabilizované zvyšky v koži trvajú približne 2-3 týždne. To znižuje frekvenciu postupov. Napríklad, ak je celý priebeh mezoterapie zvyčajne 10-12 procedúr - s frekvenciou 1 krát týždenne, potom sa injekcie biorevitalizantov vykonávajú s frekvenciou 2 alebo 3 týždne (v závislosti od lieku) a okrem toho trvanie kurzu je zvyčajne nižšie - iba od 4 do 4 7 ošetrení. Biorevitalizácia stále vyžaduje lymfatickú drenážnu cievnu očnú časť tváre a krku, ako aj mezoterapiu.

Môžeme teda konštatovať, že pre biorevitalizáciu sa používajú lieky, ktoré umožňujú dosiahnuť intenzívnejšie omladenie. Treba však poznamenať, že teraz, každý deň, všetky nové výrobné spoločnosti uvádzajú na trh všetky nové produkty pre mezoterapiu a biorevitalizáciu a línia medzi nimi sa postupne stáva tenšou. Napríklad už teraz existujú mezopreparácie, ktoré, hoci tradične obsahujú nižšie koncentrácie HA alebo vitamínov, pričom môžu súčasne obsahovať pomerne vysoké koncentrácie zložiek na expresné zdvíhanie (napríklad 2-3% DMAE).

→ Účinné lieky na biorevitalizáciu

Čo je bioreparácia -

Ale všetky vyššie uvedené sú už zastarané. Verte mi, dnes nestačí vedieť, aký je rozdiel medzi mezoterapiou a biorevitalizáciou. Teraz sa v kozmetológii objavilo nové krásne marketingové slovo „bioreparácia“. Skoršie, takmer všetky drogy boli klasifikované ako biorevitalizanty, teraz obchodníci kozmetických firiem navrhujú, aby ich nazývali iba mono-prípravky kyseliny hyalurónovej, ktoré pomáhajú zlepšovať vzhľad kože, ale prakticky nedávajú liftingový účinok a neovplyvňujú tvorbu kolagénu fibroblastmi.

Všetky vážne prípravky obsahujúce vysoko aktívne zložky na expresné zdvíhanie a redukciu hĺbky vrások (ako sú DMAE, komplexy DNA-RNA, peptidy) sa teraz označujú ako prípravky na bioreparáciu kože. "Bioreparácia" znamená, že tieto zložky pomáhajú aktualizovať zásoby fibroblastov, stimulujú ich aktivitu a zvyšujú ich produkciu kolagénu. Nižšie si môžete prečítať o klinických štúdiách, ktoré ukazujú, že konvenčné mono-liečivá HA, dokonca s jej vysokým obsahom, nemajú prakticky žiadny vplyv na fibroblasty ani na produkciu kolagénu.

Koľko je mezoterapia tváre - cena 2019

Ak sa rozhodnete robiť mesoterapiu, cena za jeden zákrok bude závisieť od nákladov na lieky, ktoré sa podávajú, ako aj od cenovej politiky kliniky. V reklame je často možné vidieť, že pre tvár mesoterapie náklady na 1 postup často začína len od 2500 rubľov, ak však hovoríme o kvalitných liekoch, potom táto suma je len minimálna cena spotrebného materiálu.

Napríklad sme sa rozhodli urobiť lymfatický cievny obkol liek "GAG komplexný DVL kapyl vzorca". Iba jeho nákladová cena na začiatku roka 2019 bude 300 rubľov. Potom sme sa náklady na hlavné drogy, napríklad, "NucleoSpire DNA-RNA 1% DM Peptid vzorca" - to je ďalší 1400 rubľov. Regeneračná maska ​​na dokončenie invazívnych procedúr "Revital ActiveEnother" - 200 rubľov. Ďalších 500 rubľov bude stáť všetky druhy spotrebného materiálu (niekoľko špeciálnych tenkých kozmetických ihiel pre injekcie, sterilné listy, rukavice, náklady na anestéziu a mnoho ďalších drobností).

Tak sa získa 2500 len náklady na materiál. Ceny by však mali brať do úvahy náklady na školenie mezoterapeuta, nájomné a odpisy zariadení a plat. Zvyčajne, pre často praktizujúcich kozmetológov, marže je + 100-150%, a v súkromných kozmetických klinikách rozpätie ide + 200-250% (na náklady všetkých spotrebných materiálov). To znamená, že normálna cena, napríklad pre vyššie uvedený komplex s cievne obkolom a drog "NucleoSpire DNA-RNA 1% DM Peptid vzorca" - musí byť najmenej 6000 rubľov.

Je dôležité: ale ak vezmeme už drahšie lieky zo série biorevitalizantov, napríklad "Nucleospire DNA-RNA 2%" (2,0 ml), ktoré stoja len 4000 rubľov, potom by konečné náklady na službu spolu s vaskulárnou oblasťou nemali stáť menej ako 9 000 rubľov , A tu sa dostávame hladko k veci - prečo niektorí pacienti majú negatívne recenzie na mezoterapiu, a hovoria, že to nefunguje.

→ Náklady na biorevitalizáciu
→ Náklady na procedúry mezoterapie vlasov

Kedy mezoterapia nefunguje?

Mezopreparácie sú v ampulkách a liekovkách so 4 až 5 ml alebo viac, alebo vo forme naplnených injekčných striekačiek s objemom 1,0, 1,3 alebo 2,0 ml, ktoré sú balené v jednotlivých nádobách. Mezoterapeuti zvyčajne nakupujú jednotlivé zložky v rôznych fľaštičkách a potom sa miešajú

Pozrite si video: Nu Face Mini. Recenzia (Október 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár