Biorevitalizácia tváre: recenzie, fotografie

Biorevitalizácia tváre je postup intrakutánneho podávania vysokých koncentrácií účinných látok, čo umožňuje výrazne zlepšiť vzhľad pokožky, zvýšiť jej elasticitu, ako aj dosiahnuť zdvíhací efekt a znížiť hĺbku vrások. Najčastejšie sa na tento účel používa kyselina hyalurónová, vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny, peptidy a vo vyspelejšom veku zložky na intenzívne zdvíhanie kože, napríklad komplexy DNA-RNA a DMAE.

Zloženie liečiva pre každého pacienta je vybrané individuálne. Zohľadňuje vek pacienta, stav pokožky tváre a to, čo je veľmi dôležité - typ starnutia pokožky. Napríklad pri jemných vráskach a deformačných typoch starnutia sa zobrazia úplne iné lieky. Dôležitým problémom je odborná príprava špecialistov. Ako často, napríklad, mesoterapisti hovoria pacientom, že pred zavedením biorevitalizantov je potrebné urobiť lymfatickú drenážnu tvár okolo tváre? Ale v mnohých prípadoch to bude závisieť od závažnosti a trvania účinku biorevitalizácie.

Biorevitalizácia: foto postup

Indikácie pre biorevitalizáciu -

 • liečba starnutím a biologickým starnutím
 • prevencia starnutia, t
 • vrásky, rednutie, zníženie pružnosti, suchá koža,
 • poškodenie kože v dôsledku fajčenia (vrátane výskytu malých zvislých vrások na perách).

Technika biorevitalizácie vám teda umožní zlepšiť farbu a textúru pokožky (najmä u fajčiarov), zvýšiť jej elasticitu, znížiť hĺbku vrások a dosiahnuť účinok na zdvíhanie pokožky. Ďalšie účinky tohto postupu môžu byť korekcia hyperpigmentácie, zníženie závažnosti ružovky, ako aj zápalových prvkov na pozadí akné. Závažnosť konkrétneho účinku bude priamo závisieť od zloženia vybraného liečiva.

Rozdiely v biorevitalizácii od mezoterapie -

Mezoterapia a biorevitalizácia tváre a krku sú veľmi podobné procedúry a vykonávajú ich tí istí odborníci - mezoterapeuti. Ako sa teda líšia? Pokiaľ ide o intenzívne omladenie tváre a krku (s použitím vysokých koncentrácií účinných látok) - používa sa termín „biorevitalizácia“. Pri mesoterapii sa používajú nižšie koncentrácie účinných látok a tento postup sa môže vykonávať nielen na tvári, ale aj na tele.

Takže, pokiaľ ide o korekciu celulitídy alebo lokalizované tukové usadeniny na tele, alebo sa vykonávajú postupy na zlepšenie stavu vlasov a pokožky hlavy, alebo na zlepšenie stavu pokožky tváre a krku (ale s nízkymi dávkami účinných látok) - to sa nazýva " mezoterapia. " Ak sa vyžaduje intenzívne omladenie a zdvíhanie pokožky tváre / krku, použijú sa prípravky s vysokými koncentráciami účinných látok, v takom prípade sa používa termín „biorevitalizácia“.

Napríklad koncentrácia kyseliny hyalurónovej (HA) v mezopreparáciách sa zvyčajne pohybuje len v rozmedzí od 0,3 do 0,5%, čo zodpovedá 3 až 5 mg / ml, av biorevitalizačných prostriedkoch zvyčajne od 1,5 do 2,0%, zodpovedá 15-20 mg / ml. V druhom prípade bude v druhom prípade nasýtenie pokožky vlhkosťou oveľa intenzívnejšie, čo povedie k výraznejšiemu efektu zdvíhania. Je tiež potrebné poznamenať, že nízkomolekulová HA (s molekulovou hmotnosťou približne 800 kDa) sa bežne používa v mezoterapii a vysoká molekulová hmotnosť (približne 1 800 kDa) sa používa v postupoch biorevitalizácie.

Takéto rozdiely medzi mezopreparáciami a biorevitalizátormi ovplyvňujú počet a frekvenciu postupov. Napríklad, ak je vek do 35 rokov spravidla celkom jednorazový postup jednej alebo inej metódy, potom sa po tomto veku dá dosiahnuť dobrý účinok len pri aplikácii lieku (24stoma.ru). Pre mezoterapiu to môžu byť mini-kurzy 4-5 procedúr, alebo 10-12 procedúr na plný úväzok. Mesoterapie postupy sú vykonávané 1 krát týždenne, pretože HA s nízkou molekulovou hmotnosťou sa rýchlejšie likviduje v tkanivách ako vysoká molekulová hmotnosť.

Na druhej strane, HA s vysokou molekulovou hmotnosťou (obzvlášť podrobená chemickej modifikácii, tj zosieťovaná alebo stabilizovaná) - je v koži zničená oveľa pomalšie, a preto biorevitalizácia, aj keď je predpísaná v priebehu 4-5 procedúr, trvá medzi nimi zvyčajne 2-3 týždne. Ale súčasne, ak bol pacient predpísaný paralelne, viac cievnych prípravkov na stimuláciu lymfatickej drenáže a krvného zásobenia pokožky, potom sa môže cievna očná náplasť s týmito prípravkami vykonávať najskôr každý týždeň.

Biorevitalizácia s kyselinou hyalurónovou: zdôvodnenie účinnosti

Vek, ultrafialové žiarenie, fajčenie a niektoré ďalšie faktory vedú k postupnému starnutiu pokožky. To všetko vedie k postupnému poklesu aktivity fibroblastov a obsahu kyseliny hyalurónovej (HA) v koži. Zníženie aktivity fibroblastov vedie k zníženiu produkcie kolagénu a elastínu, čo umožňuje, aby koža bola elastická a elastická, a vďaka zníženiu hladiny HA v koži klesá jej obsah vlhkosti. Výsledkom je, že koža sa stáva suchšou a zriedenejšou, menej elastickou, objavujú sa vrásky.

Podľa vývojárov biorevitalizačnej metódy dochádza k omladeniu pokožky tváre v dôsledku stimulácie aktivity fibroblastov produkujúcich kolagén a elastín. Okrem toho, vývoj kože vlastného HA závisí od aktivity fibroblastov, čo umožňuje, aby bol viac hydratovaný. Napríklad, ak vo veku 25 rokov, fibroblasty pracujú na 100%, potom u ľudí vo veku 25-35 rokov, ich aktivita klesá na 75%, a za 35-45 rokov - na 50%, a po 45 rokoch - ich aktivita je okolo 25 rokov. % (v porovnaní s mladým vekom).

Biorevitalizácia kyselinou hyalurónovou (jej mono-preparáty) nie je schopná zvýšiť obsah kolagénu v koži, ale výrazne zlepšuje prekrvenie pokožky, čo jej umožňuje zlepšiť farbu a textúru. Po druhé, po určitú dobu sa obsah HA v koži výrazne zvyšuje, čo prispieva k nasýteniu pokožky vodou a zvýšeniu jej hrúbky. V mnohých ohľadoch je to preto, že vrásky sú vyhladené a dochádza k efektu zdvíhania. HA však nie je vždy dobrá a pri edematóznom type starnutia môže iba zhoršiť deformáciu tváre. Nižšie uvádzame kombinované prípravky, ktoré môžu ovplyvniť syntézu kolagénu v koži.

reklama

Technika biorevitalizácie -

Ak sa rozhodnete pre biorevitalizáciu, potom bude najúčinnejšia klasická injekčná technika. Existuje však aj neinvazívna metóda uskutočňovaná bez kožných vpichov s použitím pulznej ionoforézy, ako aj malá invazívna technika používajúca mesoskoléry. Účinnosť všetkých alternatívnych metód však existuje len v reklame (explicitná alebo skrytá) a je nepravdepodobné, že by ste mohli dosiahnuť viac ako len malé zlepšenie farby pleti.

Technika vykonávania injekcií, ako je napríklad mezoterapia tváre a biorevitalizácia tváre, je úplne rovnaká. Celkovo sú tieto tri techniky napaz, papuly a tiež lineárna retrográdna technika. Pred zákrokom sa povrchová anestézia kože nevyhnutne vykonáva s použitím gélov a krémov obsahujúcich 5 až 12% anestetika lidokaínu. Krém sa aplikuje na tvár 15-20 minút.

1. Napage (povrchné, stredné alebo hlboké) -

Útok je povrchný, stredný a hlboký. Technika povrchového napadnutia znamená, že hrot ihly neprenikne hlbšie ako suterénna membrána (hĺbka vcol nie viac ako 0,5-1,0 mm), čo musí nevyhnutne znamenať absenciu vylučovania krvi z miesta vpichu injekcie. Táto technika sa vyznačuje vysokou spotrebou liečiva a nie príliš vysokou účinnosťou. Prípravok by mal zároveň na povrchu kože nezávisle vyschnúť.

Ak hovoríme o napazh, potom pre biorevitalizáciu je lepšie použiť techniku ​​priemernej napazhy. V tomto prípade sa v mieste každého vpichu ihly odstráni iba jedna kvapka liečiva (približne 0,01 až 0,03 ml), čo nespôsobuje tvorbu tuberkulózy, t.j. papuly. Hĺbka zasunutia ihly je iba 1-1,5 mm a z miest, kde je ihla vpichovaná, bude určite rosa z rohovky. S hlbokou napazhe je ihla zavedená už o 2 mm (táto technika sa používa u pacientov so silnejšou hustou kožou).

Tlak: povrch (video 1) a médium (video 2)

2. Papuly (povrchné alebo priemerné) -

Táto technika zahŕňa injekcie do horných vrstiev dermis, takže spolu s každým injekčným objemom liečiva sa injikuje približne 0,03 až 0,1 ml. Zavedenie takéhoto objemu liečiva naznačuje, že v mieste každej injekcie sa vytvorí takzvaná "papula", ktorá vyzerá ako elevácia nad povrchom kože. Ak má pacient tenkú pokožku, ktorá sa obzvlášť často pozoruje v oblasti očí a na krku, papuly sa zhotovujú povrchovo, veľkosť 2,0 mm (0,03-0,05 ml sa injikuje) a vzdialenosť medzi papulami je od 0,5 do 1 cm.

U pacientov so silnou kožou sa papuly vyrábajú zo strednej veľkosti - 2 až 4 mm v priemere, pričom sa injekciou podá 0,05 až 0,1 ml roztoku. Ihla bude prenikať do mierne hlbších vrstiev dermis a vzdialenosť medzi papulami by mala byť od 1 do 1,5 cm Je potrebné poznamenať, že čím väčšie sú papuly, tým pomalšie sa rozpúšťajú. Typicky papuly zmiznú do 3 dní a vo vzácnych prípadoch do 5 až 7 dní.

Povrchové papuly: video

3. Technológia lineárneho retrográdu -

Táto technika pochádza z tvarovania plastov a väčšina mesoterapistov sa to nepáči, pretože technicky je to najťažšie. Používa sa aj na bio-vystuženie tváre. Ak sa pre predchádzajúce techniky používajú ihly 2-4 mm, potom tu - dlhé 12-13 mm. Po injekcii je ihla umiestnená v horizontálnej polohe a pohybuje sa v hornej / strednej vrstve dermis rovnobežne s povrchom kože po celej jej dĺžke. Liek sa injikuje retrográdnym pohybom ihly späť.

Táto technika sa úspešne používa v strednej a dolnej tretine tváre - v oblasti lícnych kostí, líc, brady, rohov úst, kontúr tváre (striktne pozdĺž masážnych línií), v krku a tiež na vonkajších rohoch očí. To vám umožní znížiť počet injekcií ihly niekoľkokrát, a tým znížiť traumu kože, skrátiť dobu hojenia. Toto je pravdepodobne najúčinnejšia technika.

Technika lineárneho retrográdu: video

Je dôležité: Samotný proces biorevitalizácie bude trvať asi 15 minút (bez zohľadnenia času, ktorý môže byť potrebný na uskutočnenie vaskulárneho štiepenia tváre a krku lymfatickou drenážou). Po zákroku sa pokožka ošetrí roztokom chlórhexidínu a na tvár sa aplikuje špeciálna maska ​​s upokojujúcim, protizápalovým a regeneračným účinkom na pokožku. S touto maskou, pacient leží v kresle asi 15-20 minút.

Dôležité: výber liekov na biorevitalizáciu

Existujú 2 hlavné typy starnutia. Po prvé, jemne vrásčitý typ starnutia, ktorý sa prejavuje vo veku 30 rokov a v oblasti očí ešte skôr. Tento typ sa vyznačuje tenkou dehydratovanou kožou, veľkým množstvom vrások na tvári, najmä v oblasti očí. Pre tento typ starnutia je prioritou použitie kyseliny hyalurónovej. U pacientov do 35 rokov, okrem HA, môže biorevitalizátor obsahovať vitamíny a mikrominerály, ale možno použiť aj vaskulárne prípravky (pozri nižšie).

Po 35 rokoch s malým vrásčitým typom musí biorevitalizátor obsahovať (okrem zložiek uvedených vyššie) - aminokyseliny, peptidy, komplexy DNA-RNA a najmä DMAE. Okrem toho, na dosiahnutie dobrého účinku je v skutočnosti povinné použiť niekoľko postupov lymfatickej drenáže vaskulárnej oblasti tváre, krku a krku pomocou cievnych prípravkov na stimuláciu lymfatickej drenáže a prekrvenia kože.

Druhým hlavným druhom starnutia je deformácia (edematózna). Títo pacienti majú zvyčajne hustú kožu, málo vrások, veľké množstvo mäkkých tkanív v dôsledku podkožného tuku, sú tu výrazné nasolabiálne záhyby, pukliny. U takýchto pacientov použitie kyseliny hyalurónovej ďalej zvýši opuch tváre. Preto sa u týchto pacientov „lymfatická drenážna vaskulárna obštrukcia tváre“ dostáva na prvé miesto - s paralelným používaním biorevitalizantov obsahujúcich komplexy DNA-RNA, aminokyselín, DMAE, vitamínu C.

Prečo potrebujete "lymfodrenážny obkol" -

Nie je možné dosiahnuť výrazný účinok biorevitalizácie bez stimulácie krvného zásobenia kože a aktivácie lymfatickej drenáže. Takýto obkol sa vykonáva pomocou vaskulárnych prípravkov "artičok", "Gingko Biloba", "extrakt Rutin + Meliloto", "GAG komplex komplexu DVL Capyl" - pred injekciou biorevitalizantov. To platí najmä pre pacientov s deformačným typom starnutia, s pacientmi s ružovkou alebo so sťažnosťami na opuch tváre. Majú lymfatickú drenáž okolo tváre by mala byť prednostne 4-5 krát.

Objem cievnych prípravkov na 1 postup by nemal byť väčší ako 5 ml. Najprv sa spracuje zóna krčka maternice, potom oblasť tváre a krku (špeciálne body v ušných lalokoch, sternocleidomastoidný sval, v jugulárnej fosse a kliešťovej kosti, ako aj submandibulárne lymfatické uzliny). U mladých pacientov s jemne vrásčitým typom starnutia takýchto postupov vaskulárneho štiepenia je žiaduce robiť 1-2, ale u pacientov s deformačným typom starnutia alebo pacientov starších ako 45 rokov je možné bezpečne vykonať 5 procedúr.

Postup cievneho obkolu sa uskutočňuje pomocou injekčnej striekačky a tenkej ihly 32G / 4 mm. Ihla je taká tenká a malá, že nevyžaduje žiadnu anestéziu. Ak je pacientovi predpísaný postup niekoľkých biorevitalizačných procedúr, potom sa každý postup začína najprv takýmto vaskulárnym štiepením a až potom sa injekcie biorevitalizátora vytvoria do kože na tvári. Ak je predpísaná iba jedna biorevitalizačná procedúra, potom je možné vykonať procedúry lymfatickej drenážnej cievnej obkoly nie jednu, ale niekoľko (s intervalom 1 krát týždenne).

Ako si vybrať liek na biorevitalizáciu -

Prípravy na biorevitalizáciu v súčasnosti vyrábajú nespočetné spoločnosti. Jednou z hlavných zložiek na tieto účely sú molekuly kyseliny hyalurónovej (HA). Životnosť molekúl zvyčajného chemicky nemodifikovaného natívneho HA je len 24 až 48 hodín. Okrem toho, čím menšia je molekulová hmotnosť kyseliny hyalurónovej použitej v prípravku, tým rýchlejšie bude v tkanivách po podaní zničená. Okrem toho molekuly s malou hmotou zadržia vodu v dermis oveľa horšie.

Ak teda prípravok na biorevitalizáciu obsahuje zvyčajnú natívnu HA, potom je dôležité, aby veľkosť jeho molekúl bola aspoň tak veľká, ako je to možné (napríklad od 1800 kDa). Účinok zvyčajného natívneho GC sa vyvíja rýchlo, ale je extrémne krátky, a aby sa dosiahol dobrý výsledok, takéto prípravky by sa mali používať iba v priebehu, napríklad 4-5 procedúr raz týždenne. Postupy budú oveľa účinnejšie, ak sa v prípravku použije chemicky modifikovaná HA (zosieťovaná alebo stabilizovaná), nie natívna.

Takáto chemická modifikácia umožňuje ďalej predĺžiť životnosť molekúl HA (napríklad prešitím jednotlivých reťazcov HA navzájom alebo stabilizáciou manitolom). Životnosť modifikovaných molekúl HA závisí od stupňa "zosieťovania", napríklad pre niektoré liečivá zostáva modifikovaná HA v tkanivách po dobu 10 dní, pre ostatné - 2-3 alebo 4 týždne. To je dôvod, prečo sa biorevitalizácia s liekmi s natívnou GK vykonáva priebehom 1 krát týždenne a liekmi so zosieťovanou / stabilizovanou GK - len 1 krát za 2-3 alebo 4 týždne.

Okrem toho je žiaduce, aby GC bola ne-živočíšneho pôvodu - to zníži riziko alergií. Dôležitým bodom je koncentrácia HA v kompozícii biorevitalizant. Pre výrazné zdvíhanie a omladenie u pacientov starších ako 35 rokov je potrebná vysoká koncentrácia HA približne 1,7 až 2,0% (čo zodpovedá 17-20 mg / ml). Ale pre mladšiu kožu sa môžu použiť nižšie koncentrácie - asi 1,2-1,3% (= 12-13 mg / ml). Ale pre postupy mezoterapie tváre sú koncentrácie HA len 0,3-0,5%, ale to môže byť účinné, ak sa aplikuje 1 - 12 týždenne 1 až 12 procedúr.

1. Mono-prípravky so stabilizovaným HA - t

Nižšie uvádzame príklad najpopulárnejších liekov, ktoré obsahujú len GK. Sme presvedčení, že takéto prípravky majú zmysel až do 35 rokov. Po tomto veku, s použitím samotného GK, nie je možné dosiahnuť dobré zdvíhanie pokožky a intenzívne omladenie, aj keď váš stav pokožky sa určite zlepší (a potom väčšinou až po 4-5 zákrokoch). Tu sú potrebné komplexy DMAE a DNA-RNA. Okrem toho sú liečivá v tejto časti kontraindikované pre edematózne (deformačný typ starnutia kože).

 • Restylane Vital a Restylane Vital Light -
  výroby vo Švédsku. Biorevitalizant Restylane Vital obsahuje 2% kyselinu hyalurónovú, ktorá sa používa na omladenie zrelej kože. Restylane Vital Light je o niečo slabší - obsahuje 1,2% kyseliny hyalurónovej a používa sa na prevenciu starnutia mladšej kože. Obe verzie liečiva sú dostupné buď v injekčných striekačkách s objemom 1,0 ml alebo v injekčných striekačkách s objemom 2 ml (obe verzie môžu obsahovať 0,3% anestetika lidokaín alebo môžu byť bez neho).

  Restylane Vital a Vital Light sú prvé biorevitalizátory, v ktorých bola aplikovaná technológia chemickej modifikácie HA (zosieťovanie reťazcov HA). Vďaka tomu nie je príprava molekúl HA natrvalo zničená v koži, pričom jej účinok trvá najmenej 3 týždne. Pre omladenie zrelej kože sa zvyčajne aplikuje priebeh 3-4 procedúr. Recenzia: pretože это моно-препараты - их по нашему мнению оптимально все же использовать у пациентов не старше 35 лет - с мелко-морщинистым типом старения лица.

 • Juvederm Hydrate и Juvederm Volite -
  производство США. Ювидерм Гидрейт содержит 1,35% гиалуроновую кислоту, а также антиоксидант маннитол, который ее стабилизирует. Если назначается курс инъекций, то перерыв между ними составляет также 3-4 недели. Recenzia: podľa nášho názoru by sa tento liek mal používať len na prevenciu starnutia u pacientov nie starších ako 30 rokov, ale nie na intenzívne omladenie.

  Pokiaľ ide o nedávno objavený Yuviderm Volayt, ide o kombinovaný prípravok, ktorý podľa inštrukcií môže pôsobiť ako plnivo aj ako biorevitalizátor. Tento liek má vysoký stupeň zosieťovania molekúl HA, takže môže byť umiestnený iba 1 krát za 9 mesiacov. Recenzia: podľa nášho názoru, použitie plniva ako biorevitalizant je marketingový trik. Rýchlosť degradácie prešitých reťazcov HA bude veľmi nízka, čo znamená, že dermis je príliš slabý.

 • Prípravy "Ial-systém" (Obr. 11-12) -
  Toto je línia dvoch biorevitalizantov vyrobených v Taliansku. Vyrábajú sa z nízkomolekulovej HA s molekulovou veľkosťou 200 kDa. Prvý liek je "Ial-systém". Obsahuje 1,8% natívnej kyseliny hyalurónovej (chemicky nemodifikovanej), takže jej účinok nastáva rýchlo, ale nebude príliš dlhý, pretože Natívna HA je zadržaná v tkanivách celkom asi 48 hodín. Dostupné v injekčných striekačkách s objemom 0,6 alebo 1,1 ml.

  Druhý liek je "Ial-system ACP". Obsahuje 2% kyselinu hyalurónovú, ktorá má retikulárnu štruktúru (stabilizovanú technológiou "Auto-Cross Link") a je dostupná v injekčných striekačkách s objemom 1,0 ml. Takáto HA trvá asi 10 dní v koži, takže zavedenie kurzu by malo byť 1 krát za 2 týždne. Recenzia: podľa nášho názoru je biorevitalizácia jalového systému optimálna pre malom vrásčitý typ u pacientov nie starších ako 35 rokov. Po tomto veku sú potrebné silnejšie kombinované lieky.

2. Kombinované prípravky s HA ​​(koktaily) - t

Skupina týchto liekov je taká, že uvádzame len jednu z mnohých možností - radu dostupných liekov Revofil Aquashine (vyrobených v Kórei). Dostupné v injekčných striekačkách s objemom 2,0 ml.

 • Biorevitalizanty Revofil Aquashine -
  prvým variantom je "Aquashine", ktorý obsahuje natívne vysokomolekulárne 1,5% HA, peptidy a aminokyseliny, vitamíny a minerály, koenzýmy (celkovo 56 zložiek). Podľa nášho názoru je lepšie používať u pacientov 35+, nedáva zlý efekt na zdvíhanie s aplikáciou na kurz. Druhé liečivo je "Aquashine BR", ku ktorému sa pridávajú peptidy, ktoré zosvetľujú pokožku, a preto je vhodný na hyperpigmentáciu, napríklad na pokožku 45+ rokov.

  "Aquashine BTX" - má tiež podobné zloženie, ale pridávajú sa k nemu aj peptidy, ktorých účinok je podobný účinku Botoxu.®, Tento liek je teda vhodný pre pacientov s jemne vrásčitými typmi starnutia pleti staršími ako 30 rokov. Biorevitalizačné recenzie Aquashain: tieto lieky majú miernu účinnosť, obsahujú iba natívny HA, ktorý sa rýchlo rozpadá v tkanivách (preto je účinný hlavne pri použití). Nie je vhodný pre pacientov s kmeňovým / edematóznym typom starnutia.

3. Biorevitalizanty s DNA-RNA a DMAE -

Ak je váš vek 35+ a potrebujete znateľný efekt zdvíhania a zníženie hĺbky vrások, potom nestačí kyselina hyalurónová, vitamíny a minerály. Počnúc 35 rokmi sa má použiť DMAE (optimálna koncentrácia nie je menšia ako 2%), ako aj komplexy DNA-RNA, peptidy a aminokyseliny. Medzi najlepšie a nie príliš drahé lieky na tieto účely -

 • Liek "NucleoSpire DNA-RNA" -
  je to mezofarmová spoločnosť®, ktorých produkty pracujú takmer bez výnimky všetci mesoterapisti. Obsahuje deoxyribonukleotid 2%, je dostupný v injekčných striekačkách s objemom 1,3 a 2,0 ml. Recenzia: liek dáva výrazný liftingový účinok, stimuluje tvorbu kolagénu. Vhodné pre intenzívne omladenie, preto odporúčané pre pacientov 35+. Vhodné pre pacientov s deformačným (edematóznym) typom starnutia pokožky.

 • NucleoSpire DNA-RNA 1% "Peptidový vzorec DM" -
  rovnakého výrobcu. Obsahuje vysokú koncentráciu DMAE 2,5%, deoxyribonukleotid 1%, natívnu kyselinu hyalurónovú, približne 8% (veľkosť 1800 kDa), tripeptid-39 a GHK peptid, ktorý spúšťa obnovu kolagénu, + viac ako 20 aminokyselín, antioxidačný komplex. Recenzia: poskytuje okamžitý efekt zdvíhania a zníženie hĺbky vrások. Vzhľadom na príliš veľké koncentrácie HA je vhodný aj pre pacientov s edematóznym typom starnutia kože. Vek je zvyčajne 45+, ale v prípade potreby je možné aj 35+.

 • NucleoSpire DNA-RNA 1% "DM Anti-aging formula" -
  Je to tiež liek na expresné zdvíhanie a korekciu vrások. Obsahuje DMAE 2,0%, deoxyribonukleotid 1%, natívnu kyselinu hyalurónovú asi 5% (veľkosť 1800 kDa), viac ako 20 aminokyselín, vitamíny skupiny B, peptidový komplex. Recenzia: vynikajúci a nie veľmi drahý komplex pre pacientov 35+. Vhodné pre pacientov s edematóznym typom starnúcej kože.

Biorevitalizácia: cena za 1 postup

Koľko biorevitalizácie nákladov na tvár a krk bude závisieť od ceny vybraného lieku, ako aj od hodnoty klinického príplatku. Vo väčšine kliník je marža + 150-200% na náklady na liek. U súkromných kozmetológov je rozpätie zvyčajne + 100%. Pre metódu biorevitalizácie budú náklady na 1 postup na klinikách priemernej cenovej kategórie (pre rok 2019) -

Postup biorevitalizácie: cenarub.
Restylane Vital - 1,0 ml
Restylane Vital (injektor) - 2,0 ml
11 000
17 000
Restylane Vital Light - 1,0 ml
Restylane Vital Light (vo vstrekovači) - 2,0 ml
10 000
16 000
Juvederm Hydrate - 1,0 ml9000
Systém IAL - 1,1 ml
Systém IAL-ACP ACP - 1,0 ml
9000
10 000
Linka "NucleoSpire DNA-RNA" - 2,0 ml10 000
Aquashine - 2,0 ml
Aquashine BR - 2,0 ml
Aquashine BTX - 2,0 ml
9 500
9 500
11 000

Kúpna cena kozmetických kliník v reštaurácii Restylane Vital a Vital Light je približne 5 000 rubľov (pre 1,0 ml), pre Juvederm Hydrate - 4 000 rubľov (pre 1,0 ml), pre Aquashine - približne 3 500 rubľov (pre 2,0 ml) a tak ďalej Mali by ste však pochopiť, že náklady na službu zahŕňajú anestéziu aj spotrebný materiál a náklady na špeciálnu regeneračnú masku, ktorá by sa mala aplikovať na tvár po zákroku. Nezabudnite na prenájom kancelárie, platy zamestnancov, dane, úhradu nákladov na odbornú prípravu atď.

→ Náklady na procedúry mezoterapie tváre
→ Náklady na mezoterapiu vlasov

Biorevitalizácia tváre: foto pred a po, efekt

Skutočné fotografie môžete nájsť s veľkými ťažkosťami pred a po biorevitalizácii, pretože Kozmetické kliniky uverejňujú len prípady najúspešnejších postupov, alebo jednoducho fotografujú pacientov po hardwarových omladzovacích technikách, pričom ich odchádzajú ako biorevitalizačné postupy. Nasledujúce 2 fotografie sú z nezávislej klinickej štúdie. Každému pacientovi bol počas 1 procedúry podaný 2,0 ml liečiva Restylane Vital, zmiešaný s 3,0 ml fyziologického roztoku. Priebeh liečby pozostával z troch postupov s intervalom 4 týždne.

Biorevitalizácia: foto pred a po (mono-liek GK)

Ako vidíte: účinok monoterapie kyselinou hyalurónovou u pacientov vo veku 35 a 46 rokov je buď minimálny, alebo vôbec nie je viditeľný. Ako sme uviedli vyššie, u pacientov starších ako 35 rokov sú potrebné iné liečivá obsahujúce komplexy DMAE a DNA-RNA. Čo si myslíte: bude pozitívna spätná väzba pacienta pre takúto biorevitalizáciu tváre? Je nepravdepodobné, že by takéto fotografie vyložili kozmetické kliniky.

Príklad číslo 2 -

Nasledujúce fotografie zhotovil kozmetológ Petrovskaya Victoria. Pacient podstúpil 4 procedúry s frekvenciou 1 každé 2 týždne. Na začiatku každej procedúry sa najprv vykonala drenáž lymfodrenánu prípravkom „GAG Komplexný DVL Capyl recept“, potom „Hydro Line P-Anti-vrásky“ - pre periorbitálnu oblasť a „Hydro Line Peptide formula“ - pre všetky ostatné oblasti tváre. Fotografie zhotovené po druhom postupe. tj pri každom postupe sa použila rovnaká schéma 3 liekov.

Príklad číslo 3 -

Nasledujúce fotografie zhotovil kozmetológ Voropaeva A.Yu. Pacient podstúpil 4 procedúry s frekvenciou 1 krát za 10-14 dní. Na začiatku každej procedúry sa najprv vykonala drenáž lymfodrenánu s prípravou „GAG Complex DVL Capyl formula“. V každom postupe sa použili rôzne biorevitalizanty -

 1. "Revitalizačný komplex A",
 2. "Nukleospire DNA-RNA 2%",
 3. "Revitalizačný komplex A",
 4. "Nukleospire DNA-RNA 2%."

Príklad číslo 4 -

Nasledujúce fotografie urobil kozmetológ Pyagay Irina. Pacient podstúpil 8 procedúr s frekvenciou 1 každých 10 dní. Na začiatku každej procedúry sa najprv vykonala drenáž lymfodrenánu s prípravou „GAG Complex DVL Capyl formula“. V rôznych postupoch sa použili rôzne biorevitalizanty.

 1. "Revitalizačný komplex A",
 2. "Vzorec B hydrodynamickej revitalizácie komplexu",
 3. "Nukleospire DNA-RNA 2%",
 4. "Vzorec B hydrodynamickej revitalizácie komplexu",
 5. "Nukleospire DNA-RNA 2%",
 6. 7. 8. procedúry - "Nucleospire DNA-RNA 1% DM peptidový vzorec".

Biorevitalizácia tváre: recenzie lekárov a pacientov

Za posledných 10 rokov sa dramaticky zmenilo zloženie liekov na mezoterapiu a biorevitalizáciu tváre, a ak už skôr nebolo možné dosiahnuť expresné zdvíhanie, znížiť hĺbku vrások, zvýšiť produkciu kolagénu, teraz sa stala realitou. Samozrejme, mono-prípravky kyseliny hyalurónovej alebo navyše obsahujúce vitamíny / minerály môžu byť už považované za minulé storočie kozmetológie. Najlepšie sa používajú najmä u pacientov s jemne vrásčitými typmi starnutia vo veku do 25-35 rokov, ktorí ešte nevyžadujú intenzívne omladenie.

Dôležitým bodom - u pacientov s deformačným (edematóznym) typom starnutia, použitie HA, najmä jej vysokých koncentrácií, len zhorší deformáciu tváre. U takýchto pacientov je veľmi dôležité vykonávať lymfatickú drenážnu cievku obkol v množstve 4-5 procedúr a používať biorevitalizanty s prípravkami s peptidmi, aminokyselinami, vitamínmi a po 35 rokoch - navyše s DNA-RNA a DMAE. Použitie HA u týchto pacientov je možné len v malých koncentráciách 0,3-0,5% a len v poslednom štádiu liečby.

Okamžite hovoríme, že existuje len veľmi málo kvalifikovaných mezoterapeutov. Väčšina ľudí si len chce podať injekciu pacientovi s 1,0-2,0 ml biorevitalizantu a zarobiť peniaze. Takmer nikto nie je zapojený do aktivácie lymfatickej drenáže a prekrvenia pokožky tváre. Preto sú biorevitalizačné hodnotenia mnohých pacientov negatívne. Hovorí sa, že je to drahé a účinok nie je trvalý. Pamätajte, že po 35 rokoch veku je možné dosiahnuť expresné zdvíhanie a predĺžené zníženie hĺbky vrások len pomocou komplexov DNA-RNA, dimetylaminoetanolu (DMAE) a tiež niektorých peptidov.

Injekcie natívnej alebo zosieťovanej / stabilizovanej kyseliny hyalurónovej neaktivujú funkciu fibroblastov a produkciu kolagénu. Injekcie GK vám umožňujú nasiaknuť pokožku vlhkosťou a zvýšiť jej hrúbku. tj ak sú vrásky vyhladené, je to spôsobené nárastom hrúbky dermy, a ak použitie lieku nie je výmenným kurzom, potom účinok bude krátkodobý. Nedostatok produkcie kolagénu po biorevitalizácii HA kože - potvrdené množstvom klinických štúdií.

Klinické štúdie -

 • Výskum "Restylane Vital", USA (zdroj čítania)
  stručné závery: pri použití tohto lieku (v priebehu 3 procedúr, 2,0 ml na 1 postup) vedci zistili nerovnomernú akumuláciu kolagénu, ako aj mierne zvýšenie elasticity kože. Výskumníci zistili, že mierny nárast obsahu kolagénu bol pozorovaný len v miestach, kde ihla poranila pokožku počas injekcií.

 • študovať

  Loading...

Zanechajte Svoj Komentár