Ako rýchlo a efektívne odstrániť druhú bradu

Z niektorých druhov miestnych tukových zásob, vrátane druhej brady, je veľmi ťažké sa zbaviť. Súčasne ani diéta, pravidelné cvičenie a rôzne cvičenia doma vám nedovoľujú plne obnoviť predchádzajúci objem krku. Jednou z pomerne rýchlych metód korekcie tukových zásob v dolnej tretine tváre, krku a tiež na tele je priebeh injekcií mezoterapeutických liekov.

Pri mesoterapii na korekciu telesného tuku sa používajú 3 skupiny liekov, ktoré sa aplikujú postupne po jednom. Po prvé, sú to vaskulárne lieky, ktoré umožňujú aktiváciu lymfatickej drenáže. Druhá skupina zahŕňa takzvanú "lipolitiki", z ktorých niektoré sú schopné zničiť membrány tukových buniek, iné - vyprázdniť tukové bunky alebo zničiť mastné kyseliny. Prípravky z tretej skupiny sa aplikujú v konečnom štádiu, aby sa utiahli záhyby kože, ktoré vznikli v dôsledku poklesu objemu tuku.

Injekčná lipolitikov v oblasti druhej brady -

Ale pokusy odstrániť druhú bradu rýchlo a účinne pomocou mezopreparácií nekončia vždy tak úspešne, ako by sme chceli. Mnohí mesoterapisti používajú agresívnu lipolitiku na prácu na tvári a krku, ktorá môže fungovať len na tele (to je deoxycholát), ktorý je prirodzene zakázaný a často je príčinou vzniku zápalových komplikácií. Okrem toho mnohí praktizujúci mesoterapisti jednoducho nespĺňajú štandardy pre vedenie mezoterapie pri práci s tukmi.

Napríklad, preskočiť fáze prípravy na použitie lipolitikov. Hovoríme o cievnom obkole lymfatickej drenáže, ktorá sa v profesionálnom jazyku nazýva kapilárna mezoterapia. Tento postup je prvým povinným krokom pri korekcii telesného tuku v dolnej tretine tváre a dvojitej brady. Umožňuje aktiváciu lymfatickej drenáže v hlave a krku, metabolizmus, urýchlenie krvného obehu a tiež zvyšuje účinnosť lipolitikov a umožňuje konsolidovať účinok terapie na dlhšie obdobie.

Je dôležité: Nižšie sa budeme zaoberať štandardmi mezoterapeutickej korekcie tukov v dolnej tretine tváre a druhej brady. Všetko, čo je uvedené nižšie, je doslova nie osobný názor autora - to je skutočný základ mesoterapie pre chudnutie, napísané v učebnici, a ktorý každý mesoterapista jednoducho musí vykonať. Dúfame, že tieto informácie vám pomôžu nájsť kompetentného špecialistu a nie strašne mesoterapistu, ktorý sa ponáhľa ku komplikáciám.

Ako sa zbaviť druhej brady -

Ak chcete odstrániť líca a druhú bradu, potom v tejto časti vám povieme, ako to urobiť správne. Akákoľvek korekcia tuku v mezoterapii sa skladá z troch štádií - 1) lymfatickej drenážnej cievnej obkol, 2) použitie lipolitikov, 3) sprísnenie ochabnutej kože. Trvanie liečby bude závisieť od množstva telesného tuku a môže trvať 5 až 10 procedúr, ktoré sa vykonávajú 1 krát týždenne.

Odporúčané lieky (postupne) -

Je dôležité: Odstráňte druhú bradu rýchlo pre 1-2 procedúry, môžete len zanedbať bezpečnosť pacienta. V závislosti od veľkosti druhej brady trvá priebeh liečby zvyčajne 5 až 10 procedúr, ktoré sa vykonávajú raz týždenne. Niektorí mesoterapisti však používajú lipolytický „deoxycholát“, ktorý je prísne zakázaný na tvár a krk, a nevykonávajú žiadne vaskulárne štiepenie na aktiváciu lymfatickej drenáže (v tomto prípade sa pri každej liečbe používajú iba 1-2 procedúry).

Napríklad použitie fosfolatidylcholínových lipolytík a L-karnitínu v zásade nemôže viesť ku komplikáciám, pretože neničia membrány tukových buniek, ale iba „prázdne“ tukové bunky. Ale deoxycholát ničí membrány tukových buniek, a preto je jeho použitie vždy sprevádzané rozvojom zápalovej reakcie tkaniva v priebehu niekoľkých týždňov. Minimálne to bude opuch a začervenanie. Avšak malé chyby vo výpočte objemu deoxycholátu a hĺbka jeho zavedenia vedú k oveľa výraznejšiemu zápalu.

Napríklad je možná tvorba hustých infiltrátov a lokálnych vláknitých tesnení v mäkkých tkanivách. V závažných prípadoch sa môže v mieste podania tohto lipolytika objaviť aj nekróza tkaniva. V súvislosti so všetkým vyššie uvedeným je deoxycholát povolený na použitie len na tele, ale nie na tvári a krku. Pred podaním injekcie sa preto najprv uistite, či má špecialista právo na injekčnú kozmetiku. Stojí za to klásť niekoľko otázok o vzdelávaní, o tom, aké lieky tento špecialista považuje za najlepšie vo vašom prípade.

Vo väčšine prípadov sú mezoterapeuti špecialisti so stredoškolským vzdelaním, ktorí absolvovali pokročilý tréning „ošetrovateľstvo v kozmetológii“ a malý 2-3 dňový tréning v mezoterapii. Až po absolvovaní oboch takýchto kurzov môže špecialista nazvať mezoterapeuta, ale nie je "kozmetológom". Podľa legislatívy je „kozmetológom“ lekárska špecialita a iba skúsený dermatológ ho môže získať po pokročilej odbornej príprave v odbore „kozmetika“.

Okrem toho existuje aj profesia estetického kozmetológa, ktorá nemá nič spoločné s injekčnými technikami a predpokladá, že takýto špecialista vám môže poskytnúť len masáž tváre, masky a šupky. Preto, ak ste boli ponúknutí robiť mezoterapiu v salóne krásy - mali by ste sa uistiť, že budete mesoterapist, ktorý bude robiť tvár a krk mezoterapia. Medzi mesoterapistami so stredoškolským zdravotníckym vzdelaním sú tiež niekedy dosť kompetentní odborníci, ale aby ste sa dostali k lekárovi, musíte ísť na súkromné ​​dermatologické kliniky alebo hľadať súkromného lekára.

Ako sa vykonávajú lipolické injekcie: video

reklama

Etapy liečby a voľby liekov -

V tejto časti sa dozviete, ako sa má klasický priebeh mezoterapie vykonávať s korekciou druhej brady. A ak sa dermatológovia z väčšej časti stále snažia dodržiavať štandardy mezoterapie, potom mesoterapisti pracujúci ako ošetrovateľský personál v kozmetických salónoch spravidla vykonávajú len fázu liečby lipolýzou, pričom sa snažia nestrácať veľa času na 1 pacientovi. Štandardný kurz zahŕňa 3 etapy -

1) Stupeň: lymfodrenážny obkol

Lymfatická drenáž sa koná raz týždenne. V tomto štádiu sa skladá z dvoch častí. Po prvé, vykonávame klasickú lymfatickú drenáž obkol tváre a krk (ako pri procedúrach omladenia) - striktne na miestach v oblasti regionálnych lymfatických uzlín tváre a krku + oblasť goliera od chrbta k hornej hrane lopatiek. Potom, iným typom ihly a do väčšej hĺbky - prepichneme 2 rady pozdĺž spodnej masážnej linky + niekoľko radov pozdĺž oblasti druhej brady. To všetko vám umožní aktivovať lymfatickú drenáž, zlepšiť krvný obeh v tejto oblasti, urýchliť metabolizmus.

Pre lymfatické drenáže sa môžu používať kokteily obkol z mono-prípravkov "artičok", "gingko biloba" alebo "extrakt z rutínu + meloto" (zriedený v 0,5% roztoku organického kremíka), alebo môžete použiť hotový kombinovaný prípravok "komplex GLG komplexu DVL Capyl" - na báze troxerutínu a extraktu ginkgo biloba (Obr. 4). V závislosti od objemu tukových usadenín na tvári a krku - v tomto štádiu sa vykonávajú 1-3 postupy cievnej oklúzie lymfatickej drenáže.

V tomto prípade sa aktuálne lipolytické liečivá v tomto štádiu ešte nepoužili. Taký lymfatický drenáž obkol aj bez použitia lipolitikov už trochu znižuje množstvo tuku. Ďalším bonusom z tohto postupu je zníženie opuchu mäkkých tkanív tváre, zlepšenie farby pleti a textúry (to nie je pre nič, že lymfatické drenáže okolo tváre je široko používaný v omladzovacích programoch).

2) Fáza: použitie lipolitikov

Táto etapa je hlavná. Existuje len málo lipolitikov, ktoré možno použiť na nápravu tukov na tvári a druhej brade. Medzi nimi je kombinácia "Mezostabil" + "Phyto Slim", rovnako ako prípravky "Dermaheal LL" a "MesoSculpt C71" (Obr.7-9). Liek Mezostabil obsahuje vysoko účinný lipolytický fosfatidylcholín a "Phyto Slim" - L-karnitín + kofeín. V prípravku Dermaheal LL je fosfatidylcholín už kombinovaný s L-karnitínom. Podrobnejšie opisujeme schémy ich použitia.

Lipolytiká na tvár a krk -

Je dôležité: Najdôležitejšia vec, ktorú potrebujete vedieť, je to, že používanie deoxycholátu lipolytického je zakázané na tvári a krku, a ak ho mesoterapeut používa, robí to na vlastné riziko a zatvára oči pred možnými komplikáciami. Preto sa vždy pýtajte, čo presne vám mesoterapista dá. Najnebezpečnejším liekom na liečenie lokálnej obezity, bez ohľadu na lokalizáciu, je Triac na báze kyseliny trijódoctovej. Hoci je to veľmi účinný liek, ale jeho použitím, môžete okamžite rozlúčiť so štítnou žľazou.

Našťastie väčšina mezoterapeutov Triac nepoužíva, ale masívne používa lieky obsahujúce kombináciu deoxycholátu + fosfatidylcholínu, ktorý je zakázaný na tvári a krku. Dôvodom je najmä nízka kvalifikácia a skutočnosť, že mezoterapeuti zamestnávajú najmä sestry. Sestry, ako by mali byť, bez toho, aby poznali anatómiu tváre alebo akékoľvek možné komplikácie, sú zvyčajne nebojácne. Oni najprv, a potom plakať na špecializovaných fórach a opýtať sa kolegov, čo by mali robiť teraz s pacientom, ktorého deoxycholát jej odchádza v tkanivách.

Na druhej strane, lieky s deoxycholátom majú nízke náklady, účinne odstraňujú telesný tuk (ak zatvoríte oči pred komplikáciami a rizikami) a nevyžadujú si dlhý priebeh postupov. Výsledkom je, že pacient je spokojný a procedúra môže byť zaplatená vyššia marža, pričom mlčí o rizikách a potrebe lymfatickej drenáže, ktorá tiež zaberá príliš veľa času. A to trvá ešte viac času vysvetliť pacientovi - prečo potrebujeme lymfodrenáž v okolí, nielen lipolitiku, a prečo je to naozaj stojí za to platiť peniaze navyše.

Preto sa väčšina mesoterapistov už dlho vzdala pokusov vzdelávať pacientov, šetriť čas a nervy. Nižšie uvádzame tri optimálne možnosti pre lipolytickú prácu v štádiu 2.

Lipolytické režimy na tvár a krk - t

O použití lipolytík z druhej brady hodnotenie bude závisieť na správnej voľbe liekov a profesionalitu mesotherapist. Ako sme už uviedli, v lýciu a krku sa môže bez rizika použiť len niekoľko variantov lipolitiky.

 • Kombinácia Mezostabil + Phyto Slim (obr.7) -
  tu budeme používať liek Mezostabil s fosfatidylcholínovým lipolytikom ako lipolytikum v kombinácii s Phyto Slim obsahujúcim L-karnitín a kofeín. Tieto lieky vstrekujú do hypodermy (niekoľko radov na spodnej masážnej línii tváre a niekoľko radov na druhej brade). Ide o perfektne fungujúcu kombináciu bez rizika, že deoxycholát poskytne (24stoma.ru). Počet procedúr v druhej fáze s týmito liekmi je až päť procedúr.

  Na začiatku každého postupu v tomto štádiu robíme aj lymfatickú drenážnu cievnu obkol tváre a krk v projekcii regionálnych lymfatických uzlín (ako v procedúrach omladenia), ale prepichnutím dolnej tretiny tváre cez spodnú masážnu linku a druhá brada nie je potrebná, pretože pôjdeme priamo do týchto zón lipolitics "Mezostabil" a "Phyto Slim". Postupy s týmito liekmi sú za cenu pomerne úsporné.

 • Lipolitik "Dermaheal LL" (Obr. 8) -
  Ide o liek s dobrou kombináciou, ktorý pozostáva z lipatytík fosfatidylcholínu a L-karnitínu, ako aj biometrického peptidu (dekapeptid-4). Liek má tiež prijateľnú cenu. Tento liek sa tiež najlepšie používa nie okamžite, ale len po niekoľkých zákrokoch lymfatickej drenáže oblasti tváre, t. v ideálnom prípade je ešte potrebné štádium 1, v ktorom pracujeme výlučne s vaskulárnymi prípravkami.

  Ale súbežne s postupmi pre injekciu tohto lipolytika, sme tiež nezabudnite vykonať zasadnutí lymfatickej drenáže obkol - podľa schémy pre predchádzajúce lieky. Aplikačná schéma Dermaheal LL - 1 procedúra každý týždeň po dobu 1 mesiaca, t. zvyčajne nie viac ako 4-5 procedúr, po ktorých môžete prejsť do tretej fázy korekcie druhej brady (napnutie kože). Celý priebeh liečby nám tak bude trvať najmenej 1,5 mesiaca.

 • Lipolitik "MesoSculpt C71" (Obr.9) -
  Priebeh liečby týmto liekom, v závislosti od veľkosti problému, bude trvať 4 až 8 procedúr. Cena liečiva pre injekčnú striekačku s objemom 1,0 ml je medzi 7 500 rubľov, t.j. Konečná cena 1 postupu bude od 12 000 rubľov. Liek obsahuje lipolytické zložky: LipoBlock XP2 (Bohužiaľ, výrobca neuvádza, čo je za touto ochrannou známkou) a Hexapeptid-17, ktorý má lymfodrenážny účinok.

  Podľa nášho názoru, skôr, ako začnete používať "MesoSculpt C71" vôbec, odporúčame vám, aby ste vykonali povinné 3 postupy prvej fázy, napríklad s vaskulárnym prípravkom "GAG komplexný DVL Capyl". To vám umožní, okrem iného, ​​znížiť počet potrebných postupov pomocou tejto drahé lipolitic, a potom nemusíte potrebovať 6 postupov s "MesoSculpt C71", ale napríklad len 4. Ale vykonať alebo nie vykonávať lymfatické drenážne cievny obkol v druhej fáze (Súčasne s aplikáciou MesoSculpt C71) - bude závisieť od objemu vašej druhej brady a od odporúčania lekára.

3) Stupeň: utiahnutie voľnej kože

Vykonávanie cievneho obkolu v tomto štádiu sa vykonáva podľa priania a potreby. Najdôležitejšia vec v tomto štádiu - potrebujeme dotiahnuť kožu, trochu poklesnúť po znížení objemu. Dobré expresné zdvíhanie sa môže získať použitím prípravkov s 2,5 až 3% DMAE, napríklad prípravkom Silor DM (obr. 10). Okrem toho môžete použiť aminokyseliny, peptidy, vitamíny. V tomto štádiu budete potrebovať iba 2-3 procedúry - medzi nimi jeden týždeň.

Váš bonus z takého celého kurzu je viditeľné zlepšenie stavu pokožky (aj bez použitia biorevitalizantov). Samozrejme, potom by ste nemali zabúdať na zdravý životný štýl, šport a správnu výživu. Inak, so sedavým životným štýlom a veľkou láskou k múke a mastným jedlám, budete musieť navštíviť mesoterapeuta s určitou pravidelnosťou. Podobné korekcie lokálnych tukových zásob sa vykonávajú na tele (napríklad na bruchu, stehnách atď.).

Zhrnutie -

Celý priebeh liečby v závislosti od množstva telesného tuku sa zvyčajne skladá z 5 až 10 procedúr, ale príliš veľa ľudí môže potrebovať viac. Postupy sa vykonávajú 1 krát týždenne, a preto, aby ste odstránili druhú bradu za menej ako 1-2 mesiace - nebudete úspešní. Ale ak sa nebojí komplikácií a sú ochotní riskovať zdravie - môžete hľadať mesoterapistu, ktorý používa lipoxy deoxycholát pre krčné procedúry. Bude to rýchlejšie.

Druhá brada: fotografia pred a po

Nižšie si môžete prezrieť fotografiu pred a po korekcii tuku v oblasti druhej brady a dolnej tretiny tváre.

Cvičenia z druhej brady doma -

Existuje veľmi jednoduchá odpoveď na otázku - ako odstrániť druhú bradu doma. Ak to chcete urobiť, mali by ste ísť na diétu, napríklad, jesť viac zeleniny a ovocia, vzdať múky a tukových potravín, a ísť do pre šport - najlepšie jogging alebo aerobik. Ak budete viesť sedavý spôsob života, potom budete metabolizmus pomalý, predisponujete k ukladaniu tuku v problémových oblastiach a cvičenia na zvýšenie svalovej aktivity len v jednej z týchto zón (v tomto prípade svaly podlahy úst a krku) nie sú schopné plne vyriešiť problém dvojitej brady.

Ako odstrániť druhú bradu: cvičenie doma

Nie je potrebné si dopriať ilúzie, že môžete pomôcť znížiť druhú bradu naklonením hlavy v rôznych smeroch, alebo nalepením špičky jazyka - pri zachovaní sedavého životného štýlu a nesprávnej stravy. Určite môžete stráviť niekoľko mesiacov. Ale keď ste pripravení zmeniť svoje návyky a pravidelné cvičenia na niekoľko mesiacov, budete si môcť všimnúť, že druhá brada prestala rásť a dokonca sa mierne znížila.

Účinok v tomto prípade sa vyvíja v dôsledku skutočnosti, že cvičenia zvyšujú krvný obeh v oblasti podlahy úst a submandibulárnej oblasti a tiež vedú k malej aktivácii krčných a submaxilárnych lymfatických uzlín. Napriek tomu, aby ste dosiahli rýchly alebo výrazný účinok pri uplatňovaní cvičení z druhej brady - nebudete úspešní. To isté platí pre masáže. Aby ste získali rýchly, vizuálne viditeľný efekt, budete potrebovať injekciu mesopreparácií v každom prípade.

Autor: maxilofaciálny chirurg Kamenský KV, ktorý má pokročilú štátnu kvalifikáciu na mezoterapiu, biorevitalizáciu a kontúry plastov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár