Body mesoterapia pre chudnutie: recenzie

Mezoterapia sa široko používa v omladzovacích programoch tváre a krku, ako aj na korekciu lokálnych tukových zásob a celulitídy. Priebeh injekcií mesopreparácií vám umožní rýchlo odstrániť prebytočný tuk v bruchu, v páse, v bokoch, v podpazuší, ako aj v dolnej tretine tváre a druhej brady. Súčasne je účinnosť moderných mezopreparácií pomerne porovnateľná s účinnosťou drahších metód liečby hardvérom.

Body mesoterapia pre chudnutie zahŕňa použitie 3 skupín liekov, ktoré sa aplikujú v stupňoch. Do prvej skupiny patria vaskulárne lieky, ktoré umožňujú aktiváciu prekrvenia a lymfatickej drenáže. Druhou hlavnou skupinou sú tzv. "Lipolytiká", z ktorých niektoré sú schopné zničiť membrány tukových buniek, iné - vyprázdňovanie obsahu tukových buniek. V tretej etape sa prípravky so zdvíhacím účinkom používajú na utiahnutie kožných záhybov, ktoré sa objavili v dôsledku zníženia objemu.

Abdominálna mezoterapia na chudnutie -

Ale pre mezoterapiu, pacientove hodnotenia nie sú ani zďaleka pozitívne a vynikajúce. Spravidla je to kvôli skutočnosti, že väčšina mesoterapistov jednoducho nespĺňa štandardy mezoterapie. Napríklad nevyhnutnosť vykonávať hlavné vaskulárne štiepenie pred zavedením lipoliky atď. Mezoterapeuti v kozmetických salónoch spravidla pracujú ako ošetrovateľský personál (zdravotné sestry), ktorí po absolvovaní pokročilého vzdelávacieho kurzu „ošetrovateľstvo v kozmetológii“ a malý 2-3 dňový kurz v mezoterapii dostávajú právo pichnúť pacientov.

Kurz „ošetrovateľstvo v kozmetológii“ je možné absolvovať na diaľku, pričom získal osvedčený certifikát aj v prípade absencie praktického výcviku. Za týchto podmienok je zriedkavé nájsť špecialistu, ktorý spĺňa štandardy injekčnej kozmetológie. Väčšina pacientov, ktorí opakovane podstúpili mesoterapiu na chudnutie, ako aj mesoterapiu tváre a krku (v omladzovacích programoch) nikdy nepočuli o potrebe cievneho štiepenia lymfatickej drenáže paralelne s hlavnou liečbou.

Je dôležité: Všetko, čo je uvedené nižšie, je doslova nie osobný názor autora - to sú skutočné prvky mezoterapie pre chudnutie, napísané v učebnici, a ktoré každý mesoterapista jednoducho musí vykonať. Dúfame, že informácie uvedené v tomto článku vám pomôžu nájsť kompetentného mezoterapeuta (aj pri priemernom lekárskom vzdelaní). Spomedzi nich je možné stretnúť sa aj s celkom vhodnými špecialistami, hoci bohužiaľ nie je veľa.

Ako je mesoterapia na chudnutie -

Klasický priebeh korekcie tukových zásob na tele sa vždy skladá z troch fáz: 1) lymfatická drenáž vaskulárnej oblasti - za účelom aktivácie lymfatickej drenáže a krvného obehu, 2) hlavného štádia - použitia lipolytík, 3) napínania kože. Celkový počet procedúr bude závisieť od množstva telesného tuku - zvyčajne je to 10-12 procedúr, ktoré sa vykonávajú 1 krát týždenne. Ale pre veľmi tuku ľudia vážiaci 100-150 kg - jeden taký kurz nebude stačiť, a ich postupy budú vyžadovať 3-4 krát viac.

Odporúčané lieky (postupne) -

Nižšie uvádzame podrobne obsah každej fázy a aké produkty pre mezoterapiu sa používajú v každom štádiu. Tento štandardný liečebný postup je však vhodný na korekciu lokálnych tukových zásob na tele, t. a pre mezoterapiu brucha a stehien a iných zón. Zámerne neposkytujeme technické detaily injekcie, pretože Tento článok je určený výhradne na zvýšenie informovanosti pacientov o tom, čo je vysoko kvalitná mezoterapia tela.

1) Stupeň - Lymfatická drenáž vaskulárna obkol

Prvá etapa sa nazýva slovo "príprava". Zvyčajne sa skladá z 3 postupov lymfatickej drenáže cievnej oblasti, ale pre veľmi plných ľudí by sa táto fáza mala rozšíriť na 10 procedúr. Použitie špeciálnych cievnych prípravkov v tomto štádiu nám umožní aktivovať lymfatickú drenáž, eliminovať preťaženie, zvýšiť tón kapilárnych stien, zlepšiť trofizmus tkanív. Táto fáza je veľmi dôležitá nielen pre programy znižovania hmotnosti, ale najmä pri liečbe celulitídy a kŕčových žíl.

Lymfatická vaskulárna obkol je hlavnou a lokálnou (pre problémové oblasti) a musíme sa zaoberať oboma. Na začiatku každého postupu 1. etapy, vykonávame trupové cievne obkol telo, pre ktoré môžete použiť pripravený kombinovaný liek GAG komplex "DVL Capyl" vzorec - na základe extraktu Gingo Biloba a troxerutín. Alebo si sami pripravíme vaskulárny kokteil z prípravkov "Artičok", "Gingko Biloba" alebo "Rutin + meloto extrakt" zriedený v 1,0% roztoku organického kremíka.

Zóny pre hlavný cievny obvod tela sú 2 rady injekcií na každej strane chrbtice (2 cm od seba), ako aj množstvo injekcií pozdĺž vonkajšieho a vnútorného povrchu stehien a dolných končatín, ako aj v lýtkových svaloch. V závislosti od typu obrázku je možné vykonávať zmeny v týchto zónach, napríklad v prípade nižšieho typu obrázku je možné vykonať nepárne procedúry - chrbát / nohy a párne - bedrá / nohy. Nemali by sme minúť viac ako 5,0 ml prípravku na hlavný vaskulárny obkol.

Práca so zónami -
Druhá časť každého postupu fázy 1 zahŕňa prácu s jednou z miestnych zón (napríklad so žalúdkom). Ak je objem telesného tuku malý, potom môžete okamžite pracovať s 2 zónami, napríklad so žalúdkom a vnútornou časťou stehien. Podľa nášho názoru je optimálnym liekom na prácu so zónami v štádiu 1 GAG komplex "DVL E" zložený z troxerutínu, rastlinných extraktov z Ginkgo Biloba, artičokov a Yohimbinov. Tento liek tiež patrí do vaskulárnej, ale vďaka yohimbínu má tiež mierny lipolytický účinok.

Môžeme stráviť ďalších 10 ml prípravku na prácu s 1 miestnou zónou, alebo môžeme spracovať 2 lokálne zóny po 5,0 ml. Postupy prípravnej fázy sa vykonávajú raz týždenne, ale nezabudnite na šport a stravu. Verte mi, po 2-3 takýchto zákrokoch lymfatická drenáž vaskulárnej oblasti, a to aj bez použitia lipolytík, a už si všimnete pozitívne zmeny. Vo videu 1 a 2 nižšie - môžete vidieť cievne štiepenie lymfatickej drenáže na zadnej strane (kapilárna terapia) + práca s miestnymi oblasťami:

reklama

2) Fáza - používanie lipolitikov

Táto fáza sa zvyčajne skladá zo 6 postupov. V závislosti od závažnosti tukových zásob môžeme v tomto štádiu použiť buď len mäkké lipolytiká - fosfatidylcholín, L-karnitín, yohimbín, kofeín, alebo ich kombinovať s agresívnym lipo-lytickým deoxycholátom (ak sú prítomné významné lokálne tuky). V súlade s tým je možné rozlišovať mierne a agresívne lipolytické metódy. Nižšie sa pozrieme na obe.

Ale bez ohľadu na spôsob, akým lipolitika funguje v 2. etape, sme stále na začiatku každého postupu, najskôr povinní urobiť „hlavné vaskulárne štiepenie“ (chrbát / nohy). Stále sa používajú alebo používajú kombinovaný prípravok GAG Complex "DVL Capyl" vzorca alebo vaskulárne koktaily z prípravkov "Artichoke", "Gingko Biloba" alebo "Rutin + Meliloto extrakt" zriedené v 1,0% roztoku organického kremíka. Pri všetkých šiestich postupoch v druhej etape musíme urobiť takéto kolo.

  • Mäkký spôsob práce s lipolytikami -
    po dokončení hlavného vaskulárneho obkolu - užívame 5,0 ml prípravkov "Mezostabil" a "Phyto Slim" a pracujeme v miestnych zónach. Mezostabil obsahuje fosfatidylcholín lipolytikum, zatiaľ čo Phyto Slim obsahuje lipolytiká L-karnitínu a kofeínu (+ rutínové vaskulárne zložky a melónový extrakt). S týmito prípravkami prepichujeme priestor striedavo. Zvyčajne je jedna miestna zóna prepichnutá, ale ak je problém malý, potom 10 ml prípravkov môže byť rozdelených napríklad do 2 miestnych zón.

    V zásade môže byť kombinácia liekov "Mezostabil" a "Phyto Slim" nahradená jedným liekom - "Dermaheal LL", ktorý okamžite obsahuje ako fosfatidylcholín, tak L-karnitín. Je to celkom pohodlné. Mimochodom, tieto mäkké lipolytiká sú tiež vhodné na korekciu tukových zásob v dolnej tretine tváre, ako aj na druhú bradu. Je tiež užitočné vedieť, pretože mnoho mesoterapistov nemilosrdne ponáhľa k komplikáciám - používajú deoxycholátovú lipolitiku, ktorá je na tieto účely zakázaná, na tvári a krku. Prečítajte si viac o tomto v článku: Dvojitá korekcia pery

  • Agresívny spôsob fungovania lipolytika -
    táto metóda predpokladá, že v niektorých postupoch druhej etapy budeme používať veľmi agresívny lipolytický deoxycholát, ktorý nielenže odstraňuje mastné kyseliny z tukových buniek (vyprázdňuje ich), ale ničí membrány samotných tukových buniek. Potom, čo sme dokončili hlavný vaskulárny obkol v 1 postupe z druhého stupňa (to sú celkovo 4 postupy) - potom použijeme jeden z prípravkov obsahujúcich agresívny lipo lytický "deoxycholát".

    Najlepší prípravok je PHDC Forte (5-10 ml), ktorý okamžite obsahuje deoxycholát, fosfatidylcholín, L-karnitín, kofeín, rutín a organický kremík. Prípravky s deoxycholátom v druhom stupni sa môžu použiť nie pri každom postupe, ale napríklad pri 4 a 7 postupoch v druhom stupni. Postupy 5.6, 8.9 - použijeme mäkšie lipolytické "Phyto Slim" alebo "Lipo Stop" v objeme 5-10 ml. Táto kombinácia je dôležitá, pretože po použití deoxycholátu dôjde k výraznému aseptickému zápalu v tkanivách.

3) Stupeň - utiahnutie

Táto etapa spravidla zahŕňa 3 postupy - medzi nimi jeden týždeň. Úlohou tejto fázy je utiahnutie pokožky, mierne poklesnutie po znížení objemu tuku (24stoma.ru). Dobré expresné zdvíhanie sa môže dosiahnuť použitím liekov s 3% DMAE (napríklad "Silor DM"). Okrem toho môžete použiť aminokyseliny, peptidy, vitamíny. Vykonávanie hlavného cievneho obkolu v tomto štádiu sa vykonáva podľa priania a potreby.

Okrem toho, v tomto štádiu, môžete použiť doma na sprísnenie kože: buď DermaPen zariadenie, alebo špeciálny telesný mesoscaler s 2,5 mm dlhými ihlami. To ďalej zvýši účinok injekčných mezopreparácií v tretej fáze.

Celý kurz tak trvá 12 procedúr: v prvej etape robíme 3 procedúry, + 6 procedúr druhej etapy, + 3 procedúry v tretej etape. Ako sme však povedali vyššie - pre veľmi tučných ľudí, 12 postupov určite nebude stačiť, a ľudia s hmotnosťou vyššou ako 100 kg môžu potrebovať 3-4 krát viac procedúr ako v štandardnom kurze korekcie lipo, ktorý sme opísali. U takýchto pacientov by mal iba prvý stupeň, v ktorom vykonávame iba lymfodrenážny obkol bez použitia lipolytík, normálne trvať od 5 do 10 procedúr.

Mezoterapia: náklady na jeden postup

Pri mesoterapii bude cena zákroku závisieť od objemu a ceny podávaných liekov, ako aj od cenovej politiky. Najlacnejšie zo všetkých injekčných mesoterapeutických služieb bude v bežnom kozmetickom salóne, kde sú mezoterapeuti so stredoškolským vzdelaním (niekedy nie úplne legálne). Vyšší cenový poriadok bude pochádzať od špecializovaných dermatologických kliník, ale v tomto prípade môžeme hovoriť o vyšších kvalitatívnych a bezpečnostných postupoch Existujú lekári s vyšším zdravotným vzdelaním.

Koľko je mezoterapia tela na špecializovaných klinikách: napríklad v cenníku vidíte, že cena jedného zákroku bude od 3 500 rubľov (pre 10,0 ml lieku). Zvyčajne je 15,0 ml prípravku umiestnených na 1 procedúru telesnej mezoterapie na chudnutie. Približne 5,0 ml ide do hlavného cievneho obkolu a ďalších 10,0 ml ide do práce s miestnymi zónami. Takže konečná cena 1 postupu na klinike bude asi 5 000-6 000 rubľov a celý priebeh 12 procedúr, napríklad abdominálna mezoterapia, môže stáť 60 000 rubľov.

Ale ak pôjdete do mezoterapeuta v salóne krásy, potom poradie cien v týchto inštitúciách bude nižšie a 1 postup bude stáť od 2500 do 3500 rubľov (v závislosti od použitých liekov). Ale tieto miery zodpovedajú realite len pre liečbu celulitídy a postupov na chudnutie, t.j. pri práci s telom. Ak hovoríme o mezoterapii tváre, krku, pokožky hlavy, ako aj o procedúrach intenzívnej biorevitalizácie tváre - náklady na procedúry budú odlišné (pozri odkazy nižšie).

→ Náklady na procedúry mezoterapie tváre
→ Náklady na biorevitalizačné postupy
→ Náklady na procedúry mezoterapie vlasov

Mezoterapia telesného tuku: postup a výsledok (video)

Mezoterapia: foto pred a po

V tejto časti môžete vidieť príklady, čo možno dosiahnuť injekčnou mezoterapiou. Okrem toho si všimnite, že injekcie mezopreparácií sa používajú nielen na korekciu lokalizovaných tukových zásob, ale sú tiež jednou z hlavných metód liečby celulitídy (na fotografii nižšie, venujte pozornosť zmenám stavu kože u pacientov s celulitídou).

Mezoterapie: fotky pred a po

Riziká a komplikácie mezoterapie -

Lokálne komplikácie pri agresívnej deoxycholátovej lipolytike - tvorba mäkkých infiltrátov v mäkkých tkanivách, lokálnych fibróznych tesneniach av závažných prípadoch dokonca nekróza tkaniva v mieste injekcie tohto lipolytika. Všetky tieto komplikácie sa ľahko získajú, ak mesoterapeut nesprávne vypočítal množstvo lieku a / alebo porušil injekčnú techniku. No, ak mezoterapeut pracuje len s lokálnymi tukmi (bez toho, aby sa vykonal hlavný a miestny lymfatický drenážny obkol) - účinok tohto kurzu bude viditeľný aj lokálne.

Lymfatická drenáž obkol ovplyvňuje celé telo, aktivuje lymfatickú drenáž, krvný obeh a metabolizmus, zlepšuje reologické vlastnosti krvi, cievneho tonusu, atď. Tento postup môže zmeniť podmienky, za ktorých dochádza k hromadeniu tuku a vzniku celulitídy, a bez neho nebude priebeh mesoterapie tak účinný a trvanie účinku nebude také dlhé. Preto je veľmi dôležité pochopiť - ku ktorému špecialistovi sa stretnete.

Požiadavky na mezoterapeutické vzdelávanie -

Skôr ako začnete s liečbou, musíte určiť, či je špecialista, u ktorého máte schôdzku, oprávnený zúčastniť sa injekčnej mezoterapie. Je to veľmi dôležité, pretože tieto služby nedávno poskytli osoby aj bez riadneho vzdelávania. Ako sme povedali vyššie, v salónoch krásy mesoterapisti pracujú ako zdravotné sestry, ktoré musia mať 2 typy dokumentov. Po prvé, osvedčenie o absolvovaní pokročilého vzdelávania "Ošetrovateľstvo v kozmetológii", a za druhé - osvedčenie zo zavedenej vzorky kurzu "Mezoterapia".

Obidva typy dokumentov musia byť vytlačené na vodotlačovom papieri, každý takýto dokument má svoje vlastné jedinečné číslo a sériu (ako na prísnych formulároch). Vydávanie takýchto osvedčení môžu len tie školiace strediská, ktoré: po prvé - majú licenciu ministerstvom školstva a po druhé - ak obsah školiaceho kurzu zodpovedá programu schválenému ministerstvom školstva Ruskej federácie. Ak vidíte certifikáty bez vodoznaku, potom ide o bežné komerčné certifikáty, ktoré možno vytlačiť na akejkoľvek tlačiarni v akomkoľvek suteréne.

Obchodné certifikáty nedávajú právo vykonávať akúkoľvek činnosť súvisiacu s mezoterapiou a injekčnou kozmetikou. Veľmi často sa obyčajné zdravotné sestry, masážni terapeuti, kaderníci a estetickí kozmetológovia začínajú ilegálne zapájať do mezoterapie - bez náležitých dokumentov a vzdelávania. V rozpore so všetkými pravidlami často vstrekujú botulotoxín priamo do kaderníckych salónov (klamliví pacienti, ktorí to môžu urobiť nielen lekári s vyšším zdravotným vzdelaním).

Takíto ilegálni odborníci spravidla preukazujú svojim pacientom obchodné certifikáty, ktoré nemajú právnu silu. Mimochodom, pokiaľ ide o estetických kozmetológov, títo odborníci majú právo urobiť z vás iba masky, šupky, masáže, ako aj akékoľvek neinvazívne postupy. O niečo vyššia úroveň služieb v súkromných dermatologických centrách, kde sa spravidla stretnete s odborníkmi s vyšším zdravotným vzdelaním. Aspoň na klinikách sa poskytovanie služieb vykonáva hlavne v súlade s normami mezoterapie / injekčnej kozmetológie.

Autor: maxilofaciálny chirurg Kamenský KV, ktorý má pokročilú štátnu kvalifikáciu na mezoterapiu, biorevitalizáciu a kontúry plastov.

Pozrite si video: Lifting (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár