Mezoterapia na vlasy: recenzie, fotografie

Mezoterapia vlasovej pokožky sa používa v trichológii na liečbu difúznej telogénnej straty vlasov, v komplexnej terapii androgénnej alopécie, ako aj na zlepšenie podráždenej, suchej alebo naopak príliš mastnej vlasovej pokožky. Zložky liečiv na liečenie vypadávania vlasov, zlepšenie ich rastu a stavu sú: vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny, peptidy, komplexy DNA-RNA, ako aj kyselina hyalurónová.

Vyššie uvedené zložky normalizujú metabolizmus vo vlasových folikuloch a pokožke hlavy, môžu stimulovať rozdelenie kmeňových buniek vlasových folikulov, prebudiť spiace vlasové folikuly, zvýšiť podiel vlasových folikulov v anagénnej fáze a predĺžiť trvanie tejto fázy atď. Mezoterapia na vlasy tak môže zlepšiť ich kvalitu, zabrániť ďalším stratám a vo väčšine prípadov dokonca zvýšiť ich počet (pozri foto pred a po).

V tomto článku vám nielen povieme o účinných prípravkoch mesoterapie na vlasy a pokožku hlavy, ale tiež vám povieme, aké zložky v zložení liekov sú zodpovedné za to, čo môžu dosiahnuť. Napríklad nie je možné zväčšiť hrúbku vlasov bez prítomnosti niektorých aminokyselín v zložení keratínových vlákien a vlasového hriadeľa. Voľba lieku by preto mala byť založená na cieľoch, ktoré chcete dosiahnuť.

Indikácie pre mezoterapiu -

 • liečba alopécie (alopécia),
 • stimulácia rastu vlasov
 • obnova poškodených vlasov,
 • zvýšiť ich hrúbku
 • obnovenie zdravého lesku
 • zlepšenie pokožky hlavy.

Je dôležité: pri liečbe alopécie pre mezoterapiu pre vlasy, sú hodnotenia nielen pozitívne, a pacienti často nemusia vidieť konkrétny účinok postupov. To je zvyčajne spôsobené tým, že forma alopécie bola pôvodne diagnostikovaná nesprávne, pretože v niektorých jeho formách môže byť mezoterapia tiež použitá ako primárna liečba, zatiaľ čo v iných môže byť pozitívny účinok dosiahnutý len pri použití komplexnej terapie.

Prípravky na mezoterapiu pokožky hlavy a vlasov - t

Mezopreparaty pre vlasy a vlasovú pokožku zvyčajne obsahujú nasledujúce zložky. Po prvé, ide o vitamíny B (najmä B3in6in9in12in5 a B7), ktoré aktivujú metabolické procesy v bunkách. Po druhé ide o mikroprvky zinok, železo, selén, meď, draslík, mágia, ktorých nedostatok môže tiež viesť k poškodeniu vlasov. Treťou dôležitou zložkou sú aminokyseliny (najmä arginín, cysteín, glutamín, glycín a ornitín), ktoré sa podieľajú na tvorbe keratínových vlákien a vlasového hriadeľa, a umožňujú zvýšiť hrúbku vlasov.

Štvrtou zložkou je kyselina hyalurónová (zvyčajne 0,3-0,5%), ktorá vám umožňuje zvlhčovať pokožku hlavy, posilňuje vlasové folikuly a mierne stimuluje rast vlasov. Najdôležitejšie sú však rôzne peptidy a komplexy DNA-RNA, ktoré sa skladajú z reťazcov spojených aminokyselinami. Unikátne kombinácie aminokyselín v peptidoch a komplexoch DNA-RNA ich naprogramujú tak, aby vykonávali špecifické úlohy, napríklad môžu stimulovať delenie kmeňových buniek vlasových folikulov, indukovať spiace folikuly, predlžovať anagénnu fázu, čím zabraňujú vypadávaniu vlasov.

Príklady peptidov: tripeptid medi, oligopeptid-110, dekapeptid-25, tripeptidový stimulátor rastu vlasov, oktapeptid-2 a niektoré ďalšie. Vzhľadom na kombinované zloženie týchto liekov môže nielen zlepšiť stav vlasov, stimulovať ich rast, zväčšiť hrúbku, obnoviť poškodenú štruktúru vlasov a lesk, ale urobiť ich účinnými v difúznej telogénnej alopécii av kombinovanej terapii - v androgénnej alopécii.

Najslabšie lieky budú teda založené len na niektorých vitamínoch, o niečo silnejšie - vitamíny a minerály, o niečo silnejšie - vitamíny, minerály + kyselina hyalurónová. A prirodzene, najlepšie komplexy liekov budú obsahovať rad peptidov, ako aj komplexy DNA-RNA. Schéma účinnosti zložiek od menších po väčšie: vitamíny + minerály → kyselina hyalurónová → aminokyseliny → peptidy a komplexy DNA-RNA.

Mezoterapia pre vlasy: video procedúry

Technika -
Všimnite si, že vo videu mesotherapist dôsledne rozdeľuje vlasy a vytvára v každej sérii injekcií do povrchových vrstiev dermis. Vzdialenosť medzi partíciami je 1,0 cm, ak je pozorovaná strata vlasov v obmedzených ohniskách, potom sa injekcie uskutočňujú hlavne v problémových oblastiach. Rôzni lekári uprednostňujú rôzne injekčné techniky - môžu to byť povrchové alebo stredné napazy, technika povrchových alebo stredných papúl. Podľa nášho názoru je však vhodnejšie použiť techniku ​​priemerného útoku alebo techniku ​​povrchových papúl.

Obvykle postačuje 1,3 až 2,0 ml prípravku na 1 postup (spotreba prípravku bude závisieť od injekčnej techniky). Prečítajte si popis a video ukážku injekčných techník - môžete v článku o biorevitalizácii na vyššie uvedenom odkaze, pretože Rovnaké injekčné techniky sa používajú na mezoterapiu a biorevitalizáciu. K dispozícii sú tiež 2 možnosti pre procedúry mesoterapie, ktoré si môžete urobiť doma sami. Prvou najjednoduchšou možnosťou je použitie mezorollerov - spolu so sérami na rast vlasov (o účinnosti tejto metódy sa môžete dočítať tu).

Inou technikou, ktorá sa dá nazvať dokonalejším analógom mezorolérov, je technika aparatúry frakčnej mezoterapie (s použitím prístroja DermaPen). Toto zariadenie je vhodné na použitie doma a jeho cena začína od 6500 rubľov. Aplikujte takéto zariadenie aj na pokožku hlavy na stimuláciu rastu vlasov, ako aj na tvár a telo - na zlepšenie vzhľadu a zvýšenie pružnosti pokožky. Klasickú techniku ​​vstrekovania však považujeme za efektívnejšiu, hoci na druhej strane je možné ju skombinovať.

reklama

Príklady liekov -

Takmer všetky nižšie uvedené lieky vyrába Mesopharm®, Tieto lieky nepredávame a tento článok nie je reklamou, ale tento článok napísal praktický lekár mezoterapie, ktorý tieto nástroje využíva vo svojej práci. Môžete si vybrať akúkoľvek inú drogu a najdôležitejšou vecou je analyzovať zloženie zložiek. Zloženie liekov uvedených nižšie je veľmi slušné, t.j. Toto nie sú len banálne vitamínové komplexy.

Všimnite si prosím, že každá procedúra na mezoterapiu vlasov sa skladá z dvoch častí: na začiatku každej procedúry sa kapilárna mezoterapia vykonáva s vaskulárnymi preparátmi (v oblasti oblasti krku) a až potom sa priamo podávajú injekcie hlavného liečiva.

1) Používanie cievnych liekov -

Vaskulárne lieky sú zahrnuté do základnej liečby alopécie a akýchkoľvek iných problémov s vlasmi a pokožkou hlavy. Zlepšujú mikrocirkuláciu, zlepšujú trofizmus tkanív, aktivujú lymfatickú drenáž. Pre kapilárnu mezoterapiu v trichológii sú použitými liekmi „artičok“, „gingko biloba“, „extrakt Rutin + Meliloto“ alebo kombinovaný prípravok „komplex GAG komplexu DVL Capyl“. Novinka môže byť tiež použitá ako vaskulárne liečivo - liečivo založené na rekombinantnom angiogeníne "MAIN". Účinnosť liečby bez použitia kapilárnej terapie bude významne nižšia.

Odporúčania na použitie: Injekcie vaskulárnych prípravkov sa uskutočňujú na začiatku každého postupu, t.j. pred použitím hlavného lieku. Oblasť použitia týchto prípravkov je „krčný golier“ - zadný povrch krku a hornej časti chrbta (až po horný okraj lopatiek). Takýto vaskulárny obkol sa vykonáva na začiatku každého zákroku a iba v druhej polovici procedúry sa používa hlavné liečivo, napríklad "Hair X DNA Peptide formula", ktorý je už tlačený priamo do a v blízkosti problémových oblastí.

2) Vlasy X "DNA Peptide" vzorec (2,0 ml) -

Tento prípravok bude obsahovať komplex DNA-RNA, komplex 5 peptidov, 21 aminokyselín, 0,5% kyselinu hyalurónovú (s molekulovou hmotnosťou 1800 kDa), všetky vitamíny skupiny B, 0,5% organický kremík, pufrovací systém. Používa sa na liečbu difúznych telogénnych vypadávaní vlasov, ako aj na liečbu androgénnej alopécie. Droga je dobre zvlhčená suchá pokožka hlavy.

Odporúčania pre použitie: intenzívny kurz sa skladá zo 4 - 6 procedúr - s intervalom 1 týždeň medzi procedúrami. Ďalej budete potrebovať podporný kurz 3 - 4 zákrokov (1 postup za 2 týždne), pri ktorom sa môže použiť buď rovnaký prípravok alebo mezoterapeutické koktaily s vitamínmi, aminokyselinami, peptidmi, komplexmi DNA-RNA. Vo všeobecnosti je to jeden z najsilnejších liekov, ale liečba by mala začať s vaskulárnymi liekmi zameranými na zlepšenie mikrocirkulácie.

3) Vlasy X „Peptidový“ vzorec (1,3 ml) -

Tento liek je podobný predchádzajúcemu. Obsahuje komplex 5 peptidov, 21 aminokyselín, nízkomolekulovú 0,3% kyselinu hyalurónovú (s molekulovou hmotnosťou 300 kDa), všetky vitamíny B + vitamínu B, C, E, K, PP, mikroelementy, pufrovací systém, ako aj v malom množstve. - objem komplexu DNA-RNA. Používa sa na liečbu difúznych telogénnych vypadávaní vlasov, ako aj na liečbu androgénnej alopécie.

Odporúčania na použitie: liečba a udržiavacia liečba sú identické s predchádzajúcim liekom. Liečba musí tiež začať s použitím vaskulárnych liečiv zameraných na zlepšenie mikrocirkulácie. Mimochodom, nízkomolekulová HA obsiahnutá v komplexe prispieva k aktivácii angiogenézy, t.j. zlepšuje prietok krvi do folikulov.

4) Dermahil na vlasy (5,0 ml) -

Tento liek už nie je vo vlastníctve Mesopharm.®a dávame ju ako alternatívu. V rade liekov Dermahil vyrobených v Južnej Kórei existuje taký mezopreparat ako "Dermaheal HL", ktorý sa používa na liečbu alopécie a obnovenie stavu tenkých oslabených vlasov. Tento liek má veľmi zložité zloženie a v dôsledku toho vysokú alergickú záťaž. Môže sa používať len po alergickom teste na tenkej koži predlaktia (s kontrolou po 2-3 hodinách).

Jeho zloženie je
1) Peptidy - Decapeptide-4, Acetyl Decapeptide-3, Oligopeptid-41, Tripeptid Copper-1. 2) Vitamíny - tokoferol, retinol, nikotínamid, pantothenát vápenatý, kyanokobalamín, kyselina listová, inotsitol, pyridoxín, riboflavín, tiamín nitrát, aminobenzoová kyselina, biotín, Menadion, vitamín C, 3) Aminokyseliny - arginín, cysteín, alanín, asparagín, glutamín histidín, hydroxyprolín, izoleucín, leucín, lyzín, metionín, ornitín, fenylalanín, prolín, serín, taurín, treonín, tryptofán, tyrozín, valín.

4) Minerály - zložené z chloridu vápenatého, síranu horečnatého, chloridu draselného, ​​chloridu sodného, ​​fosforečnanu sodného. 5) Koenzýmy - tiamín difosfát, koenzým A, flavín-adenín dinukleotid, adenín-nikotínamid dinukleotid. 6) Nukleové kyseliny - cyklofosfát adenozínu, cytozín, guanozín, tymín. 7) Antioxidanty - kyselina askorbová, glutatión. tj Ako môžeme vidieť, veľmi široké zloženie, ktoré bude pravdepodobne nežiaduce pre použitie u pacientov s častými alergickými reakciami (najmä s kožnými vyrážkami), s rôznymi dermatózami akéhokoľvek pôvodu, u pacientov s bronchiálnou astmou a diabetom.

Mezoterapia vlasov: fotky pred a po

Na mesoterapie pre vlasy hodnotenie žien a mužov bude závisieť nielen na zložení lieku, ale aj na dobu liečby. Faktom je, že ak hovoríme o alopécii, potom najúčinnejšia mesoterapia liečba je počiatočná fáza vypadávania vlasov, dobrý účinok možno dosiahnuť v strednej fáze. Ale v pokročilých prípadoch, keď smrť vlasových folikulov sa stala už dávno - bude príliš neskoro stimulovať niečo s mezoterapiou. Ďalej uvádzame 2 prípady účinnej liečby alopécie.

Mezoterapia pre vlasy pred a po: fotografie skutočných pacientov

Príklad №1 -

Priebeh liečby pacienta (obr. 8) vykonal kozmetológ Bystrova Angelica. Použitý liek "Hair X DNA Peptide formula". Uskutočnil sa priebeh 3 ošetrení s intervalom 1 týždeň. Na začiatku každého zákroku bola vykonaná lymfatická drenážna cievna obkol (kapilárna mezoterapia).

Príklad číslo 2 -

Priebeh liečby pacienta (obr. 9) vykonal kozmetológ Khrolovich Tatyana. Tiež používa liek "Hair X DNA Peptide vzorec". Uskutočnil sa priebeh 4 ošetrení s intervalom 1 týždeň plus podporná liečba. Na začiatku každého postupu sa uskutočnilo aj lymfatické drenážne cvrlikanie; kapilárna mezoterapia s vaskulárnymi prípravkami.

Mezoterapia vlasov: cena 2019

Pre mezoterapiu pre vlasy náklady sa počíta na základe nákladov na požadovaný počet liekov. Bez zohľadnenia veľkého počtu spotrebného materiálu, náklady na lieky samotné sa získava takto: napríklad "GAG Komplexné DVL Capyl" - od 300 rubľov, a prípravok "Hair X DNA Peptid vzorca" (pre injekčnú striekačku 2,0 ml) - od 1200 rubľov. Približne 400 rubľov akumuluje rôzne spotrebné materiály, vrátane anestézie, niekoľkých drahých kozmetických ihiel 32G atď.

Teda iba náklady na postup (s výnimkou nájomného priestoru, odpisov zariadení, kompenzácie za náklady na vzdelávanie) sú približne 2 000 rubľov. Obvyklá marža pre často praktizujúcich kozmetológov je asi 100-150%, na klinikách asi 150-200%. Cena vyššie uvedeného komplexu liekov na mezoterapiu pre vlasy teda nemôže byť nižšia ako 4000 rubľov.

Môžete ušetriť peniaze len na prípravkoch, napríklad bez použitia receptúry „Hair X DNA Peptide“, ale lacnejších a omnoho jednoduchších koktailov, ktoré sa s vami mieša s mesoterapistom z niekoľkých rozpočtových mono-prípravkov. Okrem toho budú služby mezoterapeutov so stredoškolským zdravotníckym vzdelaním, ktorí pracujú v kozmetických salónoch, výrazne nižšie, ako keby ste chodili na odbornú kliniku, aby ste videli dermatológa alebo trichológa. Pod odkazom nižšie môžete tiež zistiť ceny mesoterapie v tvári a krku.

→ Náklady na mezoterapiu v tvári a krku
→ Náklady na proces biorevitalizácie

Použitie mezoterapie na plešatosti -

Použitie mezoterapie môže byť účinné v nasledujúcich formách alopécie - 1) difúzna telogénna strata vlasov, 2) androgénna alopécia. Okrem toho, podľa štatistík, androgénna alopécia predstavuje asi 95% všetkých prípadov plešatosti u mužov a žien - 90% všetkých prípadov. Nižšie však budeme skúmať aj všeobecné príčiny poškodenia vlasov (napríklad spojené s nesprávnou starostlivosťou o nich), pri ktorých mezoterapia tiež pomôže zlepšiť ich stav.

1. Androgénna forma alopécie -

Toto je najbežnejšia forma plešatosti (u mužov aj u žien). Androgény sa nazývajú mužské pohlavné hormóny, ale v malých koncentráciách sú prítomné u žien. Vznik androgénnej alopécie je spojený so zvýšenou citlivosťou buniek vlasových folikulov na androgény, čo je spôsobené genetikou. V tomto prípade sa mužský pohlavný hormón "testosterón" pod vplyvom enzýmu "5-alfa reduktázy" mení na bunky vlasového folikulu - do "5-alfa dihydrotestosterónu". To vedie k narušeniu procesu syntézy proteínov vo folikule, zmenšeniu priemeru folikulu a vlasového hriadeľa, skráteniu trvania anagénneho štádia (24stoma.ru).

Okrem toho u žien sa tento mechanizmus môže vyvinúť ako pri normálnej fyziologickej úrovni hladín androgénov v krvi, tak najmä pri zvýšenej koncentrácii androgénov. Preto pred začatím liečby musia ženy podstúpiť aspoň krvný test na androgén (testosterón) a estrogén. S miernym zvýšením hladiny androgénov v krvi sa v ženskom type (vo forme oválneho riedenia vlasov v parietálnej oblasti) rozvinie androgénna alopécia a u mužského typu s významnou hladinou testosterónu.

Patológia vaječníkov, nadobličiek, ako aj citeľný pokles hladiny ženských pohlavných hormónov (estrogénov) po pôrode alebo pri užívaní určitých antikoncepčných prostriedkov, ktoré zahŕňajú látky, ktoré zvyšujú hladinu testosterónu v krvi ženy, môže často viesť k plešatosti u žien. Významné vypadávanie vlasov sa môže vyskytnúť aj u žien pred a po menopauze. Teda plešatosť u žien sa môže vyskytnúť nielen v dôsledku zvýšenia koncentrácie androgénov v krvi, ale tiež jednoducho v dôsledku zmeny pomeru medzi androgénmi a estrogénmi.

Liečba -

Na mezoterapii pre vlasy, recenzie trichologists variť na skutočnosť, že s androgénnou alopécia, je optimálne používa len v kombinácii s liekmi, ktoré blokujú účinok dihydrotestosterónu. Patrí medzi ne liek ako je Pantostin Merto, ktorý obsahuje 17-alfa-estradiol (enzým, ktorý premieňa dihydrotestosterón na pravidelný testosterón a estrogén). To vedie k zníženiu koncentrácie dihydrotestosterónu v oblasti vlasových folikulov, čo zabraňuje ďalšiemu vypadávaniu vlasov.

Ďalším podobným liekom je Minoxidil (Amineksil). Он также имеет свойство блокировать дигидротестостерон, но кроме этого он также стимулирует кровоснабжение и синтез ДНК в волосяных фолликулах.Minoxidil je účinnejší ako Pantostin, ak sa však rozhodnete ho použiť - budete to musieť robiť celý život, pretože po jeho zrušení sa strata vlasov nielen obnoví, ale bude ešte silnejšia. Preto je kombinácia Pantostinu + mezoterapia optimálnejšia ako Minoxidil + mezoterapia.

Ale existujú aj iné možnosti, napríklad liek Kromakalin (tiež analóg Minoxidil). Samostatne pre ženy je možné použiť kombináciu "cyproterón acetát + etinylestradiol", ako aj antikoncepčné hormonálne činidlo "Diane-35" (po ukončení podávania však účinok tiež zmizne). Plody trpasličí palmy, Prostaplantový prípravok, extrakt z koreňových žihľaviek, fytoestrogény môžu tiež poskytovať mierny účinok.

2. Difúzna telogénna alopécia - t

V tomto článku sa nebudeme zaoberať popisom životného cyklu vlasových folikulov - anagénu, telogénu a iných. Vo väčšine prípadov je difúzna telogénna strata vlasov veľmi počiatočným štádiom androgénnej alopécie, o ktorej sme hovorili vyššie. Existujú však možnosti spojené s normálnou fyziológiou, napr. Riedenie vlasov počas tehotenstva alebo po pôrode, u dievčat vo veku 16 - 19 rokov, ako aj v starobe. A mezopreparácie tu budú veľmi účinné ako primárna liečba.

3. Hniezdna forma alopécie -

Ale majte na pamäti, že stále existuje forma tzv. Alopecia areata, v ktorej pacienti môžu náhle mať jednu alebo viac lézií plešatosti s úplnou absenciou vlasov. To môže byť spojené s nervovým stresom, hypertenziou, autoimunitnými ochoreniami, alergickými reakciami, ochoreniami štítnej žľazy. Mezoterapia tu nemôže byť použitá ako hlavná liečba, ktorá by mala byť primárne zameraná na identifikáciu a odstránenie príčiny tejto formy plešatosti. Ale urýchliť rehabilitáciu, prosím.

Faktory prispievajúce k vypadávaniu vlasov -

 • časté používanie sušiča vlasov (bez použitia špeciálnych ochranných prostriedkov),
 • používanie nízko kvalitných farieb na vlasy alebo ich časté používanie, t
 • "abstinenčný syndróm" po užití hormonálnej antikoncepcie, t
 • vitamín A hypervitaminóza,
 • časté / dlhodobé užívanie antibiotík, t
 • užívanie tyreostatík a antiherpetík,
 • dlhodobé užívanie Nizoralu (alebo podobného), t
 • chudobná / nezdravá strava
 • nedostatok vitamínov a mikroprvkov,
 • nervového stresu
 • ak často chodíte v zime bez klobúka,
 • závažné chronické ochorenia.

Mezoterapia vlasov: kontraindikácie

Nižšie uvádzame všetky absolútne a relatívne kontraindikácie, pre ktoré by sa nemala vykonávať mezoterapia pokožky hlavy a vlasov. Venujte osobitnú pozornosť onkológii, autoimunitným ochoreniam, ochoreniam štítnej žľazy. Zoznam kontraindikácií -

 • počas gravidity a laktácie, t
 • akákoľvek onkológia (aj v minulosti)
 • ochorenie štítnej žľazy,
 • s alergiami na zložky lieku,
 • v akútnom období choroby,
 • dermatóza v akútnom štádiu,
 • s psoriázou, hepatitídou a HIV,
 • s epilepsiou alebo psychózou,
 • so sklonom ku keloidným jazvám,
 • akékoľvek autoimunitné ochorenia
 • diabetes mellitus (akýkoľvek typ),
 • Je tiež nežiaduce v prítomnosti vysokého / nízkeho tlaku, ako aj na pozadí antibiotík a antikoagulancií.

Autor: maxilofaciálny chirurg Kamenský KV, ktorý má pokročilú štátnu kvalifikáciu na mezoterapiu, biorevitalizáciu a kontúry plastov.

Pozrite si video: Transplantácia vlasov: Ivan - PHAEYDE Clinic (Január 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár