Dysport: recenzie pred a po

Dysport (Dysport®) je prípravok na báze botulotoxínu typu A, vyrábaný firmou Ipsen Products, UK. Podľa mechanizmu účinku, to je analóg lieku Botox®, ktoré majú presne rovnaké indikácie na použitie, ako aj podobný vysoký bezpečnostný profil. V Rusku sa liek predáva vo fľašiach s objemom 300 a 500 U.

V kozmetike sa Dysport najčastejšie používa na korekciu dynamických vrások hornej tretiny tváre - nôh vrások na očiach, pozdĺžne vrásky na čele a vrásky medzi obočím. Menej často sa liek používa v spodnej časti tváre, aby sa odstránili zvislé vrásky pier, ako aj tzv. "Bábkové vrásky" v rohoch úst. Existuje aj mnoho ďalších indikácií, napríklad v prípade paralýzy nervu tváre, bruxizmu, v prípade hyperhidrózy (nadmerné potenie).

Dve verzie fliaš Dysport (300 a 500 U) -

Podľa mechanizmu účinku Dysport je analógom lieku Botox, ktorý má presne rovnaké indikácie pre použitie. Avšak konvenčné jednotky (ED) týchto liekov nie sú ekvivalentné v štúdiách sily - štúdie ukázali, že 1 U Botoxu zodpovedá približne 2,5–3 U Dysportu. To znamená, že ak Vám lekár odporučí 30 IU Botoxu, aby sa odstránili vrásky na čele, potom toto množstvo bude ekvivalentné 3-krát väčšiemu Dysportu (t. J. 90 IU).

Rozdiel v nákladoch medzi Botox a Dysport sa tiež líši 3-krát. Na Dysport, cena za 1 U je zvyčajne len asi 100 rubľov - zatiaľ čo 1 U Botox vás bude stáť od 300 rubľov. Vzhľadom k tomu, vzhľadom k tomu, že Dysport stojí 3 krát menej, ale to bude potrebné 3 krát viac (v porovnaní s Botox) - náklady na postup s týmito liekmi bude rovnaký. Na Botox a Dysport hodnotenie kozmetikov a pacientov bude tiež podobný, a najdôležitejším faktorom je výhradne v kompetencii lekára.

Dysport: charakteristika lieku

V tabuľke č. 1 nižšie môžete vidieť hlavné charakteristiky lieku Dysport - v porovnaní s inými komerčnými liekmi na báze botulotoxínu používanými v kozmetológii. Ako môžete vidieť nižšie - Dysport sa líši od Botoxu v nižšej molekulovej hmotnosti molekúl toxínu, ako aj o niečo menšie množstvo komplexotvorných proteínov a ľudského albumínu (redukcia proteínového zaťaženia znižuje riziko imunitnej reakcie).

Tabuľka č. 1 -

Mnohé vedecké štúdie uvádzajú, že nižšia molekulová hmotnosť toxínu je jedným z faktorov uľahčujúcich difúziu (distribúciu) roztokov v tkanivách po injekcii. Dôležité sú však aj ďalšie faktory, napríklad objem injekcie, zaťaženie roztoku proteínom a anatomické vlastnosti zóny injekcie. Cliff S. a Judodihrdjo H. vo svojich štúdiách ukázali, že rýchlosť difúzie roztoku Botox bola nižšia ako rýchlosť Dysportu (s rovnakým objemom injekcie a ekvivalentným obsahom AU v pomere 1: 3).

Chov a skladovanie -
pri skladovaní v chladničke od 2 do 8 stupňov Celzia - trvanlivosť Dysportu je 1 rok. Po zriedení sa roztok môže používať len 24 hodín a po celú dobu uchovávať v chladničke pri teplote vyššej ako je uvedená vyššie. Zriedený roztok sa nemôže zmraziť, pretože v tomto prípade ľadové kryštály poškodzujú molekuly toxínu. Napríklad štúdie, ktoré sa uskutočnili v súvislosti s Botoxom, ukázali, že zmrazenie už zriedeného roztoku znižuje jeho účinnosť o približne 68,9%.

Dysport sa zriedi normálnym fyziologickým roztokom (NaCl). Použitý fyziologický roztok môže byť čistý alebo môže obsahovať konzervačné látky. Posledná možnosť je vhodnejšia, pretože benzylalkohol obsiahnutý v konzervačných látkach - má slabý anestetický účinok, čo robí injekcie menej bolestivými. Použite na riedenie fľaše 300 IU 2,5 ml roztoku NaCl - umožňuje získať 12 IU Disport 0,1 ml. Použitím rovnakého množstva fyziologického roztoku na riedenie injekčnej liekovky 500 U - získate 20 U Dysportu na 0,1 ml.

Tabuľka 2 -

reklama

Vlastnosti Dysport® -

Publikované vedecké štúdie ukazujú, že v priemere sa účinok prejavuje už v priebehu 2 - 3 dní po injekcii (najmä pokiaľ ide o opätovné zavedenie botulotoxínu). Konečný výsledok môžete vidieť po počiatočnom priebehu liečby približne za 10-12 dní. Priemerné trvanie výrazného terapeutického účinku pri použití 50 U Dysportu je asi 85 dní a maximálne trvanie vizuálne viditeľného účinku je až 120 dní (podľa Brandta F., Swanson N., Baumann L., 2008).

Injekcie Dysportu sa uskutočňujú v špecifických bodoch. Optimálne množstvo liečiva v jednom bode ihly je 0,05 ml, ktoré obsahuje 10 U liečiva. Ak chcete dosiahnuť väčšiu distribúciu roztoku v tkanivách, môžete použiť väčšie riedenie lieku (napríklad 10 IU v 0,1 ml - na 1 bod vpichu ihly), čo môže byť užitočné pre niektoré indikácie (24stoma.ru). Avšak zníženie koncentrácie toxínu v roztoku pri súčasnom zvýšení difúzie roztoku v tkanivách spôsobí zníženie trvania terapeutického účinku.

Najlepší prístup -
Pamätajte si, že nemôžete znovu podať injekciu len po krátkom čase, ak pacient nie je spokojný so závažnosťou dosiahnutého účinku. Korekciu možno vykonať len za 3-4 týždne, dodatočným zavedením minimálnych dávok. V Európe a Spojených štátoch v súvislosti s injekciami botulotoxínu z kozmetických dôvodov, takzvaný "mäkký prístup". To znamená, že lekár odporúča, aby sa pacientovi na začiatku podávali len minimálne dávky, pričom sa zachováva prirodzený vzhľad tváre.

V tomto prípade je pacient predpísaný po 3-6 týždňoch, na vyšetrenie a možnú drobnú korekciu výsledku dodatočným podaním malých dávok botulotoxínu. Tento prístup zaručuje, že ste spokojní s kompromisom medzi znížením počtu vrások a prirodzenosťou vašich výrazov tváre, ktoré nebudú vyzerať ako zmrazená maska ​​voskov. Výpočet dávky Dysportu teda bude závisieť nielen od typu svalov tváre a ich závažnosti, ale aj od očakávaní pacienta (či chce dosiahnuť ostrý účinok alebo prirodzený účinok).

Nižšie sa pozrieme na hlavné oblasti na tvári, v ktorých môžete odstrániť vrásky s Botox. Pamätajte však, že botulotoxín vám umožní zbaviť sa iba dynamických vrások na čele, nose, v rohoch očí, t. v hornej tretine tváre. Na odstránenie statických vrások v rovnakom čase (ak existujú) - budete potrebovať kombináciu Botox s inými metódami korekcie vrások, napríklad s kožnými výplňami, šupkami alebo resurfláciou laserovej pokožky.

→ Dysport: návod na použitie (stiahnuť v PDF)

Dysportové injekcie podľa zón -

V tomto článku sa zameriavame na botulínovú terapiu s Dysportom na kozmetické účely, hoci liek je široko používaný v oftalmológii av neurológii. Dysportové injekcie obsahujúce botulotoxín typu A umožňujú odstrániť alebo znížiť závažnosť dynamických vrások na tvári, čo je dôsledkom redukcie svalov tváre. V prípade potreby súčasne odstráňte aj statické vrásky - použitie Dysportu je znázornené v kombinácii s kožnými výplňami, šupkami alebo resurfláciou laserovej pokožky.

Vstrekovanie Dysport: video

1) Vrásky v oblasti očí -

Vrásky okolo očí vznikajú v dôsledku kombinácie troch dôvodov: 1) ako dôsledok zníženia obsahu kolagénu a elastínu v koži, 2) fotodamage kože ultrafialovým žiarením, 3) pravidelne sa opakujúcich sťahov svalov tváre. Hlavným ukazovateľom použitia Dysportu v tejto oblasti je eliminácia nôh v rohoch očí. Pomocou tohto liečiva sa však môže napríklad zväčšiť úzka štrbina.

Injekcie Dysport z "vránok nôh" -

Úvod Technika -
Pre túto zónu sa spravidla používajú 3 až 4 body ihiel, umiestnené vo vzdialenosti 1, -1,5 cm od seba (na každej strane). Ak sa pre Botox zvyčajne robia 4 body vcol, potom pre Dysport 3 body sú dosť, ale opäť rozhodnutie zostáva pre lekára. Menej bodov v dôsledku skutočnosti, že Dysport má tendenciu šíriť sa silnejšie v tkanivách po injekcii ako Botox. Rozhodujúcim faktorom však bude stupeň riedenia liečiva a objem roztoku injekčnej ihly injikovanej do každého bodu ihly. Ak sa podáva 0,1 ml, potom môže byť limitovaný na 3 body, ak je 0,05 ml, môžu byť urobené 4 body. Na určenie bodov - pacient je zvyčajne požiadaný o šilhanie.

Miesto vpichu by malo byť 1-1,5 cm od okraja orbity. Smer ihly vcol podľa pravidiel by mal byť rovnaký ako na obr. Roztok sa zavádza povrchovo, mäkké tkanivá by sa mali uvoľniť. Pred injekciou sa odporúča dotiahnuť kožu, aby sa zistilo, ako sa nachádzajú povrchové cievy. Tým sa zníži riziko krvácania. Je dôležité zabezpečiť, aby všetky body vpichu ihly boli držané presne nad zygomatickou kosťou, pretože inak môže dôjsť k zníženiu uhla úst. Klinické štúdie ukázali, že optimálna dávka na odstránenie nôh je dávka 30-36 U Dysportu (ekvivalent 12 U Botoxu) na každej strane pre ženy. U veľkých mužov je dávka zvyčajne o niečo vyššia.

2) Dysportové zábery v čele -

Najčastejšie sa vrásky na čele objavujú v dôsledku pravidelného strihu v prednom svalstve, napríklad keď často pokrčíte čelo. Dysport injekcie môžu vyhladiť vrásky, čo ich robí neviditeľnými. V druhej rozsiahlej skupine pacientov nie je konštantná redukcia frontálneho svalu spojená s výrazmi tváre, ale s ptózou obočia (t.j. ich vynechaním). Títo pacienti podvedome napínajú frontalis sval, aby udržali obočie zvýšené. Pacienti z tejto skupiny pacientov spravidla nevyžadujú len injekcie botulotoxínu, ale ich kombináciu s chirurgickou technikou zdvíhania obočia.

Injekcie Dysport head-on: video

Úvod Technika -
množstvo U, ktoré je potrebné na zákrok, bude závisieť od: 1) oblasti zásahu (vrásky môžu byť celé na čele alebo len v niektorých oblastiach, 2) závažnosti predného svalu, 3) želania pacienta buď prirodzeného alebo ostrého výsledku. Je samozrejme žiaduce vysvetliť pacientovi, že najlepšou možnosťou je pokúsiť sa udržať malú aktivitu frontálneho svalu a zároveň znížiť závažnosť vrások. V tomto prípade budú výrazy tváre bližšie k prírode.

Pacient je požiadaný, aby pokrčil čelo, a ihly ihly by mali byť určené markerom (Obr.10). V každom bode vpichu ihly sa vstrekne 6 U Dysportu (ekvivalent 2 U Botoxu) - s objemom injekcie v každom bode 0,05 ml. To zodpovedá zriedeniu 300 U Dysportu v 2,5 ml fyziologického roztoku. U žien je zvyčajne postačujúce dávkovanie 75-90 U Dysportu (čo zodpovedá 25–30 U Botoxu), rozdelené do 12–14 bodov vpichu ihly. Pre mužov, zvyčajne dosť - 90-120 IU Dysport, čo zodpovedá 30-40 IU Botox.

Niekedy, aby sa dosiahol prirodzený vzhľad a zabránilo obočiu, aby sa upustilo, je postup rozdelený do dvoch stupňov. Pri prvej návšteve sa hlavná časť celkovej dávky rozdelí na hornú 2/3 čela. Po 2 týždňoch počas druhej návštevy - opatrne „prechádzajte“ spodnú časť čela, ktorá zaručí zachovanie požadovanej polohy obočia. Na Dysport bude cena za jednotku v Moskve asi 100 rubľov a konečná cena bude závisieť od požadovaného celkového množstva ED.

Komplikácie -
po injekciách dysportu môžu komplikácie ovplyvniť zásadnú zmenu tvaru a polohy obočia. Napríklad stredná tretina obočia môže spadnúť, v dôsledku čoho stratia oblúkovitý oblúk, čo je pre ženy veľmi dôležité. Ohyb sa však môže stať výraznejším kvôli pádu špičiek obočia nadol, a to je už kritické pre mužov, ktorých obočie má zvyčajne rovný tvar. Zakrivené obočie v mužovi bude vyzerať celkom vtipne. Preto pred podaním injekcie musí pacient aj lekár rozhodnúť, či je potrebné zmeniť polohu a tvar obočia a ako.

Je veľmi dôležité vziať do úvahy anatómiu čela a umiestnenie obočia nad okrajom obežnej dráhy, pretože nízke nastavenie obočia sa môže posunúť ešte viac. A paralelne to môže tiež viesť k vynechaniu horných viečok a poklesu výšky pľuzgierovitej trhliny. Ak má pacient nízke obočie, odporúča sa aplikovať botulotoxín len do horného čela. Na vynechanie obočia môže viesť a zlá voľba bodov vcol ihly, a dokonca aj nadmerné zavedenie botulotoxínu ED. Riziko komplikácií sa zvyšuje, ak v každom bode používate veľký objem roztoku, pretože To zvýši oblasť distribúcie liečiva v tkanivách.

Hlavné komplikácie injekcií do čela -

 • nežiaduceho tvaru obočia
 • obočie klesá
 • ochabnutie očných viečok
 • žiadny viditeľný efekt.

Poloha obočia je riadená spodnou časťou predného svalu, a preto je zakázané injektovať botulotoxín do oblasti 1 cm nad obočím. A v zóne ďalšie 1 cm nad prvou zónou - robiť s veľkou opatrnosťou, vybrať správne množstvo AU správne, a tiež použiť malý objem injekcie v tejto zóne v každom bode - výhodne 0,05 ml. Je dôležité upozorniť pacientov s vráskami v spodnej časti čela, že tieto nemusia byť možné bez dodatočného použitia dermálnych výplní.

Je veľmi dôležité venovať zvýšenú pozornosť najmä pri práci s pacientmi, ktorí majú nízke nastavenie obočia a / alebo majú nadbytočnú kožu na horných viečkach. U takýchto pacientov môže nadmerné množstvo AU a nesprávna voľba bodov vpichu ihly viesť k ešte väčšiemu zníženiu úrovne obočia a / alebo previsu horných viečok. Dobrí kozmetológovia s nadmerným vývojom kože na horných viečkach zvyčajne odporúčajú pacientom, aby najprv urobili blefaroplastiku a len v druhom štádiu pokračovali v injekcii botulotoxínu do čela.

3) Dysport medzi obočím -

Podľa odporúčaní FDA sa odporúča urobiť 5 bodov vpichu ihly v oblasti obočia - s celkovou dávkou 20 IU pre Botox a pre Dysport ekvivalentné množstvo bude 60 IU. Táto dávka je štandardná pre ženy so stredne vyvinutými svalovami tváre. Ak sú svaly tváre dostatočne výrazné, ženy môžu potrebovať 28 U Botoxu (čo zodpovedá 80–85 U Dysportu).

Mnohí známi autori (napríklad Baumann L.) zároveň odporúčajú vstrekovať len 3 body: striedavo do spodnej časti každého "zvrásneného obočia", ako aj do hrdého svalu. V každom z troch bodov Baumann odporúča vstreknutie 0,1 ml roztoku obsahujúceho 4 až 6 U Botoxu (čo zodpovedá 12 až 18 U Dysportu).

Pokiaľ ide o mužov, vo väčšine prípadov je dávka 40 U pre Botox alebo 120 IU Dysportu považovaná za dostatočnú. Veľmi veľkí muži s výrazným svalstvom v oblasti obočia môžu vyžadovať asi 60 U Botoxu alebo 180 U Dysportu. Mnohé vedecké práce však ukazujú, že v prípade absencie výrazných svalov obočia a potreby zachovať prirodzený vzhľad mužov ako u žien možno použiť minimálnu dávku 20 U Botox / 60 U Dysportu, ale v tomto prípade bude účinok injekcií kratší.

Injekcia botulotoxínu do obočia: video pred a po

Komplikácie -
injekcie môžu viesť k miernemu vzostupu vnútorného a stredného obočia, čo môže byť v niektorých prípadoch pozitívnym bodom (najmä keď je obočie nízke). Ak má lekár dobrú znalosť anatómie glabelárneho komplexu svalov obočia, komplikácie sú pomerne zriedkavé. V opačnom prípade je možný vývoj pózy na hornom viečku (vynechanie). To sa zvyčajne stáva vtedy, keď lekár nesprávne určil miesta vpichu injekcie alebo v každom bode používa veľký objem roztoku, čo nevyhnutne spôsobuje príliš veľa difúzie roztoku v tkanivách. Keď sa vyskytne ptóza, sú predpísané očné kvapky s fenylefrínom alebo apraclonidínom.

Dysport: jednotková cena (za rok 2019)

Pre drogy Disport, cena za jednotku v Moskve bude v priemere od 100 rubľov (v kozmetických klinikách priemerný cenový segment). V súlade s tým, v prípade potreby, aby 70 IU odstrániť "vrany nohy" v rohoch očí - konečná cena bude 7000 rubľov. Súčasne sa na väčšine kliník bude platiť aj primárne vyšetrenie kozmetológom a môže sa pohybovať od 600 do 2000 rubľov viac.

Napríklad, 1 jednotka Botox je oveľa drahšie pre pacientov - asi 320 rubľov, ale vzhľadom k tomu, že jednotky Botox a Dysport nie sú ekvivalentné v sile (pomer medzi nimi je 1: 3) - 70 jednotiek Dysport bude zodpovedať asi 24 Botox jednotiek. Keď teda robíte Botox, potrebujete 3-krát menšie množstvo BOT botulotoxínu (v porovnaní s Dysportom), a preto budú konečné náklady na zákrok takmer rovnaké - bez ohľadu na to, ktoré z týchto liekov si vyberiete.

Zaujímavé informácie -
закупочная стоимость Диспорт для косметологических клиник составляет за каждый флакон 300 ЕД составляет от 12 000 рублей. Таким образом, себестоимость 1 ЕД Диспорт для клиники составит около 40 рублей. Но даже заплатив полную стоимость, многие пациенты сталкиваются с тем, что эффект от ботулотоксинов отсутствует полностью, либо слабо выражен. Je to spôsobené hrubým porušením povoleným kozmetológom v dôsledku nekompetentnosti, porušenia podmienok skladovania, injekčných techník atď. Úplný zoznam porušení, ktoré môžu viesť k tomuto - prečítajte si článok:

→ Prečo "Botox nestúpa": ako sme oklamaní

Dysport: čo nerobiť po zákroku

V žiadnom prípade, pred a po zákroku, ošetrené oblasti kože by nemali byť vystavené vplyvu aktívneho slnečného žiarenia, a ešte viac - opaľovať sa (dokonca spôsobovať opaľovanie). Ak ste urobili injekcie počas obdobia vysokej slnečnej aktivity, potom v nasledujúcich dvoch týždňoch by ste mali používať opaľovací krém s vysokým stupňom ochrany, ako aj slnečné okuliare a klobúk so širokým okrajom.

Po zákroku je dôležité, aby ste neležali na pohovke, tzn. V žiadnom prípade by ste nemali užívať horizontálnu polohu 4 hodiny (je to dôležité na zníženie rizika krvácania v mieste vpichu injekcie). Je potrebné, aby ste počas ďalších 2 hodín po zákroku aktívne vstúpili do svalov injekčnej zóny, t.j. prehodil čelo, zamračil sa atď. Takéto pohyby by sa mali vykonávať 1-2 krát za minútu - 2 hodiny. Táto potreba vyplýva zo skutočnosti, že v tomto prípade bude neurotoxín schopný dosiahnuť lepšiu väzbu na acetylcholínové receptory.

Tiež si všimnite, že Dysport a alkohol nie sú úplne kompatibilné. Je nežiaduce piť alkohol 1-2 dni pred zákrokom, ako aj najmenej 2-3 dni po ňom. Ak znovu podáte Dysport, potom 2-3 dni sú naozaj dostatočné. Ak je postup primárny, potom sa v tomto prípade účinok vyvíja pomalšie (konečný účinok môže nastať až po 10 dňoch), a preto je lepšie odmietnuť konzumáciu alkoholu o niečo dlhšie.

Je dôležité: aby sa minimalizovalo riziko hematómov - najmenej 10 dní pred injekciami do dysportu je potrebné prestať používať aspirín, lieky proti NSAID, krémy s arnikou alebo vitamínom K a tiež zelený čaj, vitamín E alebo iné lieky, ktoré môžu znížiť zrážanlivosť krvi ,

→ Lacné analógy lieku Botox®

Dysport: kontraindikácie

V Dysportu, kontraindikácie pre použitie v kozmetológii zahŕňajú podľa návodu na použitie iba 4 body. Absolútne kontraindikácie -

 • tehotenstvo a dojčenie,
 • deti do 18 rokov
 • alergický na jednu zo zložiek lieku,
 • zápalových procesov v oblasti injekcií.

Existujú však relatívne kontraindikácie av nasledujúcich situáciách nie je použitie lieku tiež optimálne -

 • v prípadoch porúch krvácania,
 • pri Eaton-Lambertovom syndróme, amyotrofickej skleróze, myasthenia gravis a systémovom lupus erythematosus, ako aj iných autoimunitných ochoreniach,
 • pri užívaní liekov, ktoré môžu narušiť neuromuskulárny prenos (aminoglykozidy, penicylamín, chinín),
 • s neprimeranosťou a nerovnováhou pacienta.

Je dôležité: v období 3 - 4 dní pred nástupom kritických dní u žien dochádza k postupnému znižovaniu zrážanlivosti krvi. Jeho ukazovatele sú obnovené niekoľko dní po ich dokončení. Počas tohto obdobia sa preto neodporúča vykonávať žiadne injekcie, pretože existuje vysoké riziko krvácania. Dúfame, že náš článok: Dysport recenzie, fotky pred a po, ceny - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: Maxilofaciálny chirurg Kamenský KV, ktorý má pokročilý výcvik v botulotologickej terapii, kontúrovaných plastoch, mezoterapii a biorevitalizácii.

Pozrite si video: Dysport vs Botox Before and After (Marec 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár