Vymeniteľné trysky pre zubné kefky Oral-B

Trysky pre elektrické zubné kefky Oral-B sa dodávajú v 7 rôznych typoch, ale pre udržanie dobrej hygieny stačí vybrať jeden z nich. V skutočnosti, väčšina typov vymeniteľných tipov sú len marketingové produkty, ktoré sú viac určené pre milovníkov módnych zariadení, ako majú akýkoľvek praktický zmysel.

Musíte pochopiť, že elektrická kefa je trvanlivý výrobok - asi 3-5 rokov, a toto obdobie môže výrobca zarobiť na vás len predajom vymeniteľných dýz (ceny, pre ktoré je potrebné poznamenať, že sú veľmi vysoké). Nižšie vám povieme, ktorá tryska je vhodnejšia a ktorá je lepšia odmietnuť a nestrácať peniaze.

Trysky na štetce Oral-B: foto

Typy dýz pre kefy Oral-B (obr.3) -

  • „Cross-Action“ (cross-action),
  • "Precision-Clean" (pravidelné čistenie),
  • "3D-biela" (bielenie),
  • "Citlivé" (pre citlivé zuby),
  • "Sensi-Ultrathin" (pre citlivé ďasná),
  • "Floss-Action" (floss-asset),
  • "Trizone".

Nižšie uvádzame ich kľúčové črty, prehľad o používaní trysiek každého typu a porovnávame ich náklady na oficiálnych stránkach spoločnosti Oral-B av rôznych internetových obchodoch, aby ste mali možnosť kúpiť ich lacnejšie.

Príslušenstvo pre kefy Oral-B: typy a recenzie

Značka "Oral-B" patrí do nemeckej spoločnosti Braun a rovnaké modely elektrických zubných kefiek pre rôzne krajiny možno vyrábať pod značkou "Oral-B" a pod značkou "Braun". Preto sa žiadna vymeniteľná dýza pre zubnú kefku Braun nelíši od podobnej dýzy pre elektrickú kefu Oral-B.

1 a 2. Trysky "Cross-Action" a "Precision-Clean" -

Toto sú hlavné hlavy zubných kefiek Oral B, ktoré sú vhodné na pravidelné každodenné čistenie. Rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že tryska „Cross-Action“ má pretínajúce sa štetiny (umiestnené v uhle 16 *), zatiaľ čo v „Precision-Clean“ sú štetiny navzájom rovnobežné. Prítomnosť pretínajúcich sa štetín umožňuje preniknúť do medzizubných priestorov trochu hlbšie. Náklady na "Cross-Action" budú o niečo viac.

Zo skúseností môžem povedať, že som si nevšimol žiadny rozdiel pri použití oboch typov príloh. Ak pravidelne používate zubnú niť, môžete si bezpečne vybrať lacnejšie tipy Precision-Clean - bez toho, aby to ohrozilo kvalitu hygieny. Ak nechcete používať dentálnu niť, potom sa nelichotte, že pretínajúce sa štetiny kompenzujú neprítomnosť zubnej nite. Nedovoľujú to, a preto aj po čistení sa v medzizubných priestoroch stále hnije množstvo zvyškov jedla, čo spôsobuje kazy.

reklama

3. Tryska "3D-biela" -

Tento typ dýzy sa dá preložiť ako "bielenie" (obr. 6). Je navrhnutý tak, aby vyzeral ako špeciálne leštiace hlavy používané zubármi na leštenie zubov a výplní. V samom strede má tryska „3D-White“ špeciálnu gumovú tyč (zo všetkých strán obklopenú štetinami), ktorá je určená na leštenie zubnej skloviny.

Táto tryska by mala byť teoreticky vhodná pre ľudí, ktorí uprednostňujú silný čaj / kávu, ako aj pre fajčiarov. Z osobných skúseností však môžem povedať, že sa mi nepodarilo očistiť žiadne veľmi výrazné povrchové vrstvy len z kávy. Okrem toho stupeň čistenia zubov od obvyklých mikrobiálnych plakov - v tryskách „3D-White“ je omnoho horší ako trysky pre zubnú kefku Oral Bi, ako je to napr. ).

4. Tryska "Citlivá" -

Vymeniteľná tryska "Sensitive" má mäkké tenké štetiny (obr.7) a je určená pre pacientov s precitlivenosťou zubov. Ak teda všetky ostatné trysky Oral-B majú stredne tvrdé štetiny (médium), potom je špička Sensitive ultra mäkká štetina (mäkká). Tento nástavec sa dá použiť aj na pravidelnú ústnu hygienu, ale mali by ste pochopiť, že mäkké štetiny odstraňujú plaketu oveľa horšie - v porovnaní so stredne tvrdými štetinami.

To znamená, že „citlivé“ typy elektrických zubných kefiek (pri pravidelnom používaní) povedú k zvýšeniu množstva pigmentového a mikrobiálneho plaku, čo z dlhodobého hľadiska zvyšuje riziko zápalu ďasien a kariálnych lézií zubov.

5. Tryska "Sensi-Ultrathin" -

Vymeniteľný hrot „Sensi-Ultrathin“ má kombináciu štandardných štetín strednej tvrdosti a ultra tenkých mäkkých štetín (obr. 8). Prvé sú umiestnené v strede dýzy, zatiaľ čo tenké štetiny ich obklopujú okolo obvodu tenkým krúžkom. Podľa výrobcu vám prsteň ultratenkých štetín umožňuje starostlivú starostlivosť a masáž citlivých ďasien.

V skutočnosti je všetko oveľa jednoduchšie. Faktom je, že použitie stredne tvrdých hrotov štetín u pacientov s chronickým zápalom ďasien (napríklad pri zápale ďasien alebo parodontitíde) spôsobí krvácanie ďasien pri čistení zubov elektrickou zubnou kefkou. A pravdou je, že ak vaše ďasná krvácajú, potom nie je potrebné vymeniteľné jemné kefové hlavy, ale čistenie zubných nánosov. V opačnom prípade bude zápal pokračovať pomaly.

6. Tryska "Floss-Action" -

Vymeniteľná dýza "Floss-Action" má žlté gumové štetiny (obr. 9), ktoré by podľa výrobcu mali preniknúť hlboko do medzizubných priestorov a vyčistiť ich. Pravdepodobne, ak máte veľmi široké medzizubné priestory, potom by to mohlo byť možné ... Ale aj v tomto prípade by som vám Floss-Action neodporučil a napriek tomu si vybral ešte vymeniteľné trysky pre zubnú kefku Oral B - typy ako Cross-Action alebo Precision-Clean.

7. Tryska "Trizone" -

Jedná sa o najviac smiešny a zbytočný typ trysky, ktorú si môžete kúpiť. Dýza je rozdelená do zón, v ktorých štetiny vykonávajú viacsmerné mechanické pohyby (obrázok 10). Treba poznamenať, že úroveň čistiacej dosky v tryskách Trizone je omnoho horšia - v porovnaní so základnými tryskami typu Cross-Action alebo Precision-Clean. spôsobí postupný výskyt nepríjemného zápachu.

Trysky pre detské zubné kefky Oral-B - t

Existuje niekoľko možností pre vymeniteľné detské zubné kefky Oral-B, ale všetky sa líšia len v dizajne. V skutočnosti budú vlastnosti týchto pripojení rovnaké - hlava vymeniteľného nástavca bude mať mäkké tenké štetiny a navyše hlava kefy bude vykonávať len vratné rotačné pohyby (t.j. bez pulzujúcich pohybov, ktoré sú v Oral-B kefách pre dospelých). ,

Držiak zubnej kefky Braun: cena 2019

Takže koľko je hlavica zubnej kefky Braun / Oral-B pre rok 2019 ... Analyzovali sme ceny v oficiálnom internetovom obchode Oral-B a porovnali sme ich s cenami v populárnych internetových obchodoch. A to sme urobili ...

obal
(2 kusy)

Oficiálny obchod Oral-B

V Yandex.Market

Na aliexpress

Cross-Action

1199

839

845

Precision-Clean

1099

750

764

3D biela

1099

849

751

Floss akcia

1199

809

900

citlivý

1190

800

808

Sensi-ultratenkých

1199

990

999

Trizone

1399

789

999

závery: Väčšina Yandex.Market ponuky sú zastúpené veľkými mestami. To znamená, že je to o niečo výhodnejšie pre obyvateľov Moskvy a Petrohradu, aby objednali náhradné trysky na Yandex.Market (s bezplatnou dodávkou) ako na Aliexpress. Opačný obraz sa formuje v regiónoch, ktoré sú ešte výhodnejšie na objednanie príslušenstva na Aliexpress (a, balenie s.) 4 trysky budú mať takmer dvojnásobok cenového rozdielu - v porovnaní s oficiálnym internetovým obchodom Oral-B).

Radi by sme Vás upozornili na skutočnosť, že objednávanie vymeniteľných trysiek na Aliexpress - je lepšie to urobiť prostredníctvom adresára, kde spadajú len overené dodávatelia Aliexpressu s množstvom pozitívnych hodnotení. Tento adresár sa nazýva "Tmall" (môžete vidieť odkaz). V opačnom prípade môžete získať veľmi zlé kvality trysky. Dúfame, že náš článok bol pre vás užitočný!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár