Hollywood Veneers: Náklady

Ak chcete získať hollywoodsky úsmev, potom budete potrebovať keramické dyhy najvyššej kvality. Takáto keramika by mala byť opticky čo najviac podobná skutočnej zubnej sklovine. A dnes iba sklenená keramika E.max vám umožňuje vytvoriť na predných zuboch skutočne realistické a krásne dyhy.

Keramika zo skla E.max sa skladá z kryštálov lítium disilikátu, ktoré poskytujú tento typ priehľadnosti keramiky (priesvitnosť), ktorá je charakteristická pre skutočnú zubnú sklovinu. Samozrejme, výroba porcelánových faziet je možná aj z iných druhov keramiky - živcového porcelánu alebo oxidu zirkoničitého, ale sú v porovnaní s E.max horšie ako v sile, tak v estetike.

Hollywood Dýhy: Pred a po fotky

Napríklad, oplotené porcelánové dyhy majú dobrú estetiku, ale ich pevnosť v ohybe 50-70 MPa je asi 5-8 krát nižšia ako u extrudovanej sklokeramiky E.max (s pevnosťou v ohybe 400 MPa). Pevnosť závisí od rizika odštiepenia. Zirkonové dyhy sú najsilnejšie zo všetkých, ale sú esteticky horšie ako u E.max, tak u živca porcelánu.

Hollywood úsmev: dyhy (video)

Vo videu 1-2 vidíte hlavne kroky, ktoré sa vykonávajú pri snímaní a upevňovaní hotových dýh. Stupeň prípravy zubov (brúsenie vrstvy skloviny na prednom povrchu zubov) nie je znázornený.

Hollywood Veneers: Cena 2019

Preto, ak potrebujete presne hollywoodsky úsmev - sklené keramické dyhy E.max sú najlepšie, aj keď nie drahé. Pre dýhy z Hollywoodu budú náklady aj na klinikách v ekonomickej triede trvať najmenej 16 000 rubľov (pre 1 jednotku). To samozrejme nie je porovnateľné s nákladmi lacnejších kompozitných dýh z kompozitného výplňového materiálu.

Okrem toho, v zubných klinikách môžete ponúknuť dyhy z 2 možností sklokeramickej E.max - buď z materiálu "E.max CAD", alebo z materiálu "E.max PRESS". Ďalej v článku podrobne opíšeme, ako sa budú dyhy z týchto materiálov líšiť. Cena za hollywoodske dýhy na klinikách priemernej cenovej kategórie v Moskve bude teda (na jednotku) -

  • od E.max CAD - od 26 000 rubľov.
  • z E.max PRESS - od 21 000 rub.
  • z oxidu zirkoničitého - asi 30 000 rubľov.
  • od živca porcelánu - od 16.000 rubľov.

Je dôležité: uviedli sme priemerné ceny v Moskve na klinikách stredného cenového segmentu. Treba poznamenať, že existuje veľmi silné cenové rozpätie pre dýhy. Na niektorých klinikách v ekonomickej triede je možné dosiahnuť ceny dokonca o 8 000 až 9 000 rubľov nižšie, ako sme uviedli vyššie. Na iných klinikách môžu byť ceny vyššie o 10 000 - 15 000 rubľov. Ak budete fazety na 6 alebo viac predných zubov naraz - zvyčajne klinika dáva zľavu 10% (za množstvo práce).

V každom prípade musíte pochopiť, že na vytvorenie naozaj hollywoodskej dyhy je nevyhnutné, aby klinika mala vysoko kvalifikovaného zubného technika. Okrem toho musia existovať kvalitné dodávky a vybavenie. Veľmi dobré zubné techniky sú jednotky v každom meste, a prenájom takého špecialistu vždy príde na veľmi vysoký plat. Úprimne povedané, nízka cena dýh je vždy ukazovateľom úspor na niečom dôležitom.

reklama

1. Fazety E.max CAD -

Dyhy z "E.max CAD": fotografia pred a po

Keramika zo skla E.max CAD sú lítium disilikátové bloky určené na frézovanie dýh a korún na počítačom riadenom stroji (technológia CAD / CAM) s malým alebo žiadnym zásahom človeka. Postup je nasledujúci: najprv sa predná plocha zubov rozomelie na dýhy, po čom sa trojrozmerný 3D dojem sníma intraorálnym skenerom.

Podľa tohto dojmu je v počítačovom programe vytvorená 3D forma budúcich dýh, ktorá sa prenáša na programovateľnú frézku. Ďalej prichádza frézovanie budúcich dýh z keramických blokov E.max CAD, po ktorých sa stále uskutočňujú kroky spaľovania, farbenia, zasklievania a upevňovania dýh na zuboch pacienta (24stoma.ru).

Výhody a nevýhody "E.max CAD" -

Áno, technológia CAD / CAM je veľmi moderná, ale vyžaduje to veľmi drahé vybavenie, čo ovplyvňuje náklady na dýhy. Systém E.max CAD je zároveň menej schopný vybrať farbu dýh ako E.max PRESS. Riziko, že dýhy budú trochu odlišné od susedných zubov v odtieni a priehľadnosti, bude teda vyššie.

Toto môže byť dôležité len vtedy, ak použijete všetky predné zuby, ktoré zapadnú do línie úsmevu naraz s dýhami. Ak však potrebujete len 1 - 3 dýhy len na problémové zuby, môžu byť viditeľné na pozadí susedných zubov. Okrem toho bude pevnosť dýh E.max CAD o niečo nižšia - asi 360 MPa, čo je menej ako pevnosť dýh E.max PRESS pri 400 MPa.

A posledná vec je poznamenať, že z tohto materiálu možno vyrobiť iba štandardné dyhy (hrúbka od 0,6 mm a viac). Na výrobu takzvaných "tenkých faziet" s hrúbkou 0,3 až 0,4 mm, ktoré vyžadujú minimálne mletie zubných tkanív, alebo je všeobecne možné vykonávať bez mletia smaltu, je vhodný len materiál E.max PRESS. To znamená, že táto je silnejšia a lacnejšia a má veľký potenciál na vytvorenie dokonalej estetiky.

2. Dýhy z E.max PRESS -

Fazety z "E.max PRESS": foto pred a po

Sklená keramika E.max PRESS sa používa na výrobu dýh a koruniek lisovaním keramického materiálu za podmienok vysokého tlaku a vysokých teplôt. Inými slovami - ide o lisovanú keramiku. Tento materiál má vysokú pevnosť 400 MPa (čo je viac ako u materiálu E.max CAD), takže dyhy tohto materiálu majú veľmi nízke riziko odštiepenia keramického materiálu.

Veľkým plusom tohto materiálu je, že vďaka svojej vysokej pevnosti sa z neho dajú vyrobiť nielen dýhy štandardnej hrúbky (asi 0,6 mm), ale aj tzv. „Tenké dýhy“ s hrúbkou iba 0,3-0,4 mm (obr. 10). ). Sklovina teda nebude brúsiť celú hrúbku vrstvy skloviny, ale len čiastočne a v niektorých situáciách si nikdy nemôžete brúsiť zuby na tenké dýhy. To všetko nielenže umožní dosiahnuť dokonalú estetiku, ale aj ušetriť viac zubných tkanív.

Treba tiež poznamenať, že materiály série E.max PRESS sa líšia od materiálov E.max CAD a že majú viac možností pri výbere farieb / priehľadnosti budúcich dýh. Preto je to práve lisovaná sklenená keramika, ktorá dáva viac šancí, že hotové dyhy budú mať nielen krásny tvar, ale čo je najdôležitejšie - budú vyzerať prirodzene (to znamená, že budú nerozoznateľné od bežných zdravých zubov).

Je dôležité: Nie je to tak dávno, čo Ivoclar Vivadent (Nemecko) vydal novú verziu materiálu pre vstrekovanie keramiky - "E.max PRESS Multi". Predpona Multi označuje, že polotovary použité na lisovanie nie sú monochromatické, ale majú farebný gradient. Prítomnosť gradientu umožňuje, aby dyhy tohto materiálu boli čo najrealistickejšie, pretože pri reznej hrane a na krku zubu - farba / priehľadnosť zubnej skloviny je veľmi odlišná.

Treba povedať, že E.max PRESS Multi je dobrou voľbou len pre štandardné dýhy (hrubé viac ako 0,6 mm). Pre tenké dyhy s hrúbkou iba 0,3-0,4 mm je optimálna voľba pre základný materiál E.max PRESS určitého odtieňa.

Prečo by ste nemali robiť zirkónové dyhy -

Keramické dyhy môžu byť tiež vyrobené z materiálu ako je zirkón. Jedná sa o veľmi trvanlivý materiál (viac ako 900 MPa), ktorý vydrží aj veľmi veľké žuvacie zaťaženie. Ale pokiaľ ide o estetiku, zirkónové dyhy / korunky sú horšie ako E.max. Pozrime sa, čo je spojené s ...

1) Najprv - vo väčšine zubných kliník na výrobu zirkónových dýh / korún sa používajú tzv. „surové“ bloky oxidu zirkoničitého, ktoré sú intenzívne bielej farby a nemajú transparentnosť. Takéto bloky sú lacné, čo ich robí populárnymi. Dýhy z nich nie sú veľmi estetické, pretože majú neprirodzenú mliečnu farbu a nemajú priesvitnosť skutočnej zubnej skloviny.

Okrem takýchto nepriehľadných lacných blokov oxidu zirkoničitého sú k dispozícii lepšie (iba drahšie). Kvalitné bloky zirkónia sa zvyčajne upravujú ako predfarbené / priesvitné. Medzi tieto materiály patrí -

  • Katana materiál® UTML (Japonsko) - umožní výrobu dýh z oxidu zirkoničitého, ktoré sú takmer rovnako dobré ako estetika pre dýhy z keramickej keramiky E.max PRESS.
  • 2. miesto - materiály Katana® STML (Japonsko) a Prettau® Anterior (Nemecko),
  • 3. miesto - materiály Katana® NT (Japonsko) alebo Bruxzir® (USA).

Ak po tom všetkom, v podstate chcete presne zirkónia dyhy, potom budete musieť zistiť informácie na klinikách - čo výrobca oxidu zirkoničitého fungujú (a dúfať, že nebudú klamať vás). V opačnom prípade dostanete mimoriadne neprirodzené nepriehľadné mliečne biele dyhy. Tiež sme zabudli povedať, že dýhy zirkónia môžu byť len štandardnej hrúbky a nebude možné vyrobiť tenké dyhy s hrúbkou len 0,3 mm (ktoré sa niekedy dajú fixovať aj bez otáčania zubov). A všeobecne, byť pripravení na skutočnosť, že pod zirkónmi dýhy zuby sú vždy brúsené v oveľa väčšej miere ako u iných typov dýh.

2) Po druhé - Na výrobu dýh / zirkónových korún sa používa CAD / CAM technológia, ktorá zahŕňa frézovanie dýh z bloku zirkónia na počítačom riadenom stroji. Presne rovnaká technológia sa používa pri výrobe sklenených keramických dýh E.max CAD. Problém spočíva v tom, že pri použití tejto technológie má zubný technik a priori menšiu možnosť výberu farebných odtieňov ako pri výrobe dýh pomocou vstrekovania.

3) Po tretie - veľmi dôležitým bodom, ktorý zabezpečuje pevnosť keramických dýh, je ich spôsob fixácie. Pre dyhy existuje len jeden najspoľahlivejší fixačný protokol - lepidlo, vďaka ktorému sa dyha so zubom stáva v podstate jedinou jednotkou, čo minimalizuje riziko jej zlyhania. Fixácia lepidla je určená len pre porcelánové dyhy alebo E.max. Zirkóniové dyhy majú fixáciu cementového typu, čo je problém.

Dyhy na zirkónových centrálnych rezákoch (video) -

Počiatočná situácia - na centrálnych horných rezákoch môžete vidieť trochu výrazné výplne, ktoré sa pacient rozhodol nahradiť hollywoodskymi dýhami. Ako je vidieť z videa - klinika, ktorá ho umiestnila, je na tento výsledok jasne hrdá, ale ak sa pozriete na konečný výsledok, môžete vidieť nasledujúce ...

V prvom rade je „telo“ dýh príliš masívne a absolútne netransparentné - v strednej tretine a tiež v tretej najbližšej žuvačke. Vzhľadom k nepriehľadnosti, tieto dyhy sú skôr ako lacné kovové keramiky. Po druhé - pozrite sa na príliš kontrastnú zónu prechodu dyhy na žuvačku. Opäť to vyzerá ako lacné koruny. Preto, ak chcete dobré zirkónia dyhy, potom je len z blokov zirkónia - Katana® UTML (Japonsko).

Posledné dôležité body -

Ak chcete získať kvalitné dýhy, potom je dôležité vybrať nielen materiál, z ktorého budú vyrobené. Ako viete, odporúčame vyrábať dyhy nie z drahšieho materiálu E.max CAD, ale z ekonomickejšieho modelu E.max PRESS. Je veľmi dôležité, aby vaša zvolená klinika mala vlastné zubné laboratórium! Zoberme si, že hlavnú časť práce neurobí ortopedický zubár (iba otočí zuby a odloží odliatok), ale zubným technikom.

A je veľmi dôležité, aby vás zubný technik mohol vidieť aj na stoličke, mohol by vidieť výsledok montáže dýh pred zasklením, vyhodnotiť výber farebných odtieňov, vidieť ich naživo - ako a čo je potrebné opraviť. To výrazne zvyšuje možnosť, že budete mať naozaj krásne dyhy, ako keď zubný technik dostane protetický tím na kus papiera (oblečenie) alebo e-mail.

Okrem toho, výber farby dýh by mal byť určený len v prvej polovici dňa, za slnečného dňa, s prirodzeným svetlom. Niekedy je pacient špeciálne požiadaný, aby stál vedľa okna a pomocou farebnej škály ortopedický chirurg spolu s zubným technikom určí požadovanú farbu a koordinuje ju s vami. Ako sa inštaluje dyha - prečítajte si náš článok:
→ "Ako nainštalovať dýhy"

Ďalším veľmi dôležitým bodom je počiatočné vytvorenie diagnostického vzoru / šablóny pre budúce dyhy (tzv. Maketa). Je vyrobený z kompozitného materiálu priamo na pacientových zuboch, dokonca pred prípravou zubov na dyhy. Vďaka diagnostickému maketu pacient uvidí formu budúcich dýh, rozhodne, či sa mu to páči alebo nie, dá jej želania zubárovi. Tak budete vedieť vopred tvar vašich budúcich dýh a bude to presne to isté - ako sme s vami dohodli. Dúfame, že náš článok bol pre vás užitočný!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár