Acre free protézy: recenzie

Odnímateľná protéza Acre fries je nový typ protézy s čiastočnou a úplnou neprítomnosťou zubov. Tieto protézy sú vyrobené zo špeciálneho typu akrylového plastu, ktorý neobsahuje monomér. Protézy bez akrylu® bol vyvinutý spoločnosťou "Perflex Ltd" (Israel).

Na protézach Acre sú pacientove hodnotenia nasledovné: pacienti zaznamenávajú menšiu hmotnosť a objem protéz, ich hypoalergenicitu, neviditeľnosť v ústnej dutine a miernu flexibilitu, ktorá sa pohodlne nosí. Ale majú aj nevýhody a nižšie ich podrobne porovnáme s inými druhmi protéz.

Akre bez zubných protéz: foto

Indikácie pre protetické protézy Akri-free -

 • čiastočná absencia zubov
 • úplná absencia zubov
 • ak ste alergický na protézy z obyčajného akrylového plastu,
 • ak ste alergický na kovy (pretože títo pacienti nemôžu byť zhotovení s protézami, ktoré majú kovové konštrukčné prvky).

Protézy Akry hranolky: recenzie zubárov

Plast, z ktorého sa tento typ protézy vyrába, patrí do triedy termoplastov. V dôsledku toho napríklad nevyžaduje použitie toxického monoméru, na ktorý sú pacienti často alergickí. Pred vzhľad materiálu Perflex® Pacienti bez akrylu s alergiou na monomér akrylového plastu mohli ponúkať len protézy vyrobené z nylonu, ktoré majú mnoho nevýhod.

za druhé - Protéza tohto typu sa vyrába vstrekovaním (pri vysokej teplote), čo umožňuje dosiahnuť veľmi presnú zhodu povrchu protézy s tvarom protetického lôžka. V dôsledku toho je protéza stabilnejšia, pohodlnejšia na prenášanie a žuvanie potravy, menej trenie ďasien - najmä v porovnaní s nylonovými protézami (ktoré je prakticky nemožné žuť bez bolesti vôbec).

tretina - protéza acrifri má menšiu hrúbku plastového základu v porovnaní s protézami vyrobenými z obyčajného plastu (t.j. zaberá menší objem v ústnej dutine). Má tiež oveľa menšiu hmotnosť, čo je obzvlášť dôležité pre lepšiu fixáciu protézy na hornej čeľusti. Požiadajte svojho zubného lekára, aby vám vo vašich rukách poskytol pravidelnú akrylovú protézu a protézy bez akrov - a okamžite pochopíte všetko.

Acry bez®: video protéz a výrobných krokov

reklama

Ďalšie výhody -

 • Mierna flexibilita -
  Tento typ protézy sa vyznačuje miernou elasticitou, ktorá vytvára pohodlie pri nosení (nie je však nadmerná, ako pri nylonových protézach). Je potrebné poznamenať, že vysoká elasticita nylonových protéz vedie k rýchlej atrofii kostí pod protézou, k bolestivému žuvaniu jedla. Okrem toho, príliš flexibilné protézy majú problém dostať potravinové častice pod protézu (čo Acry-free neobsahuje).
 • Hypoalergénne -
  Perflex plast® Bez akrylov je termoplastický, a preto neexistuje žiadny toxický monomér, ktorý je často alergický. Okrem toho, ak chcete, aby protéza úplne hypoalergénne, potom pri výrobe protézy, slúchadlá zubov by mali byť vyrobené z keramiky, a nie z plastu (ale to výrazne zvýši náklady).

  Ako zubár av spravodlivosti poznamenávam, že v 90% prípadov sa alergia na monomér v akrylových protézach nevyvíja pre pacienta a jeho telo. Jednoducho, väčšina zubných technikov pri miešaní akrylového plastu presne nemeria pomer monoméru a akrylu, ale naleje monomér do oka, čo spôsobuje „alergiu“ (aj keď je to v podstate toxická reakcia). Vo väčšine prípadov, po zmene protézy akrylového plastu "podľa pravidiel" - alergie zázračne zmizne.

 • Dobrá estetika -
  Plast bez obsahu akrylu môže byť iný odtieň a transparentnosť a tieto vlastnosti si vyberiete spolu so svojím lekárom počas konzultácie. Tým sa dosahuje prirodzený vzhľad protézy, ktorá je v ústach takmer nepostrehnuteľná, čo z estetického hľadiska robí protézy bez akrylov podobné nylonu (24stoma.ru).

  Veľmi dôležitým bodom je, že svorka čiastočnej zubnej protézy bez akrylu nie je vyrobená z kovu, ale aj z ružového elastického plastu, ktorý robí túto protézu neviditeľnejšou (obr. 5). Okrem toho, ak máte dobrý rozpočet a vysoké nároky na estetiku - na výrobu protézy možno použiť náhlavné súpravy z keramiky, nie z plastu.

 • Jednoduchá starostlivosť o protézu -
  plastové protézy Perflex® Bez akrylov majú veľmi hladký lesklý leštený povrch, na ktorý sa lepšia priľnavosť baktérií a zubného povlaku. Tento povrch sa ľahko čistí špeciálnymi prípravkami na protetickú starostlivosť, ak však takúto protézu vyčistíte štetcom a bežnou zubnou pastou, okamžite ju poškrabáte a pokazíte.
 • Sila a udržiavateľnosť -
  akrylátové protézy sú vyrobené z veľmi odolného plastu, ktorý je 10 krát odolnejší voči rozbitiu než bežné plasty. To znamená, že ak si pri čistení necháte zubnú protézu, nebude sa zlomiť (ako je to často pri akrylových protézach). Okrem toho, ak ste stále šliapli na zubnú protézu a zlomili ste ju - bez akrylu sa ľahko opraví.
 • Lepšia fixácia vďaka implantátom -
  ak hovoríme o úplných protézach, potom je tu možnosť zlepšiť fixáciu akrylu bez inštalácie niekoľkých implantátov pod protézu. Ide o tzv. Podmienene odstrániteľné protézy. Výsledkom je, že protéza bude bezpečne držaná na implantátoch pomocou uzamykacích uzáverov a môže byť odstránená len so špeciálnym úsilím (pozri nižšie uvedené náklady).

Zubná protéza bez obsahu acc: cena 2019

V prípade protézy acriffus bude cena závisieť od veľkosti protézy (čiastočná odstrániteľná alebo plná chrup), ako aj od cenovej kategórie kliniky. Napríklad na klinikách priemernej cenovej kategórie v Moskve, cena za čiastočnú zubnú protézu Akri hranolky "na kľúč" - bude od 30 000 do 37 000 rubľov a náklady na kompletnú zubnú náhradu - od 40 000 do 47 000 rubľov.

Uvedené ceny sú na kľúč a zahŕňajú prácu lekára a všetky materiály na výrobu protézy, vyšetrenia, záruky. V moskovských klinikách ekonomickej triedy môžu náklady začať od 25 000 rubľov pre čiastočnú zubnú protézu.

 • Protéza bez obsahu akrylu na mini implantátoch -
  fixáciu úplnej zubnej náhrady je možné zlepšiť inštaláciou mini-implantátov. Náklady na protézu Acry-free na štyroch mini-implantátoch Osstem (Kórea) budú od 105 000 rubľov.

Avšak, ak máte dostatočný rozpočet, potom v neprítomnosti zubov bude praktickejšie získať úplne neodstrániteľný most na implantátoch pomocou techniky All-on-4, ktorá bude stáť od 150 000 do 180 000 rubľov.

Neprítomnosť protéz bez zubov

Na väčšine pracovísk zubnej kliniky si môžete prečítať reklamné informácie, že akrylové protézy, aj keď sú mierne elastické, majú stále pevný základ, ktorý je schopný rozložiť žuvaciu náplň v celej čeľusti (čo zásadne odlišuje akrylové od nylonu). Toto nie je úplne pravda a pozrime sa, prečo je to dôležité ...

Nylonové protézy majú taký elastický základ, že ak niečo zahryznete na protéze, žuvacie zaťaženie sa takmer úplne prenesie na žuvačku len pod bodom uhryznutia, a nie cez celé protetické lôžko (ktoré sa vyskytuje na báze pevného plastu alebo kovu). To spôsobuje nielen bolesť pri žuvaní, ale aj závažnú atrofiu kosti pod protézou.

Protézy bez akrylu majú nižšiu elasticitu ako nylon. A samozrejme, v tomto prípade bude žuvacie zaťaženie distribuované lepšie, ale atrofia kosti pod protézou bude stále pozorovaná v malých množstvách. V tomto prípade bude rýchlosť atrofie kosti rovnako vyššia ako rýchlosť protézy s úplne pevnou bázou, ako je y -

 • umelé končatiny,
 • Protézy z tradičného akrylového plastu.

Okrem toho, zubné protézy Acre-free recenzia zubárov tiež hovoria, že zadržiavacie spony tohto typu protézy sú gingiválne, tj neprispievajú k rovnomernému rozloženiu žuvacieho zaťaženia medzi zvyšnými zubami a tkanivami protetického lôžka. tj s čiastočnou neprítomnosťou zubov, celá záťaž pôjde len na ďasná, čo znamená, že žuvanie viac či menej tuhých potravín nebude veľmi pohodlné.

U iných typov klammerových protéz môže byť uskutočnená retencia podopretia, čo znamená, že zvyšné zuby budú zaberať časť žuvacej náplne. To zasa prispieva k nižšej miere atrofie kostného tkaniva pod protézou.

závery: preto by sa nemala robiť protéza bez akrylov u pacientov, ktorí už po prvé vykazujú výraznú atrofiu kostí v mieste chýbajúcich zubov a po druhé u pacientov s periodontitídou akejkoľvek závažnosti, ktorí už majú progresívny úbytok kostnej hmoty okolo zubov. Je tiež nežiaduce používať takéto protézy u pacientov trpiacich nadmernou nedobrovoľnou kompresiou zubov (bruxizmus), vysokým tonom žuvacích svalov.

Porovnanie s inými druhmi protéz: zhrnutie

Nižšie stručne formulujeme klady a zápory odnímateľných umelých protéz bez akrylov z umelej hmoty - s tromi hlavnými typmi protéz: byugelny, nylon a protézy tradičného akrylového plastu. Viac informácií o každom z týchto typov odnímateľných protetík nájdete v nižšie uvedených odkazoch.

1) Porovnanie voľného boja s akrom s pletenými protézami -

Protézy typu Byugel sa používajú len s čiastočnou neprítomnosťou zubov. Ich konštrukčným prvkom je kovový oblúk, ktorý prechádza zo strany oblohy / jazyka, čo môže výrazne znížiť veľkosť plastovej základne protézy. Tento typ zubnej protézy je najlepší s čiastočnou neprítomnosťou zubov, aj keď jej estetika môže byť horšia (za predpokladu, že kovové spony padnú do línie úsmevu, ale toto môže byť opravené špeciálnymi zámkami - prídavnými zariadeniami).

Výhody programu Acry-free -

 • lepšia estetika (žiadne kovové spony),
 • môže byť s alergiami na kovy.

Nevýhody Acry-free -

 • horšia fixácia na zuboch ako v spone,
 • menej pohodlné žuvacie jedlo.

2) Porovnávanie hranoliek Acre s nylonovými protézami -

Elastické nylonové protézy vyzerajú veľmi podobne ako protézy bez akrylu a majú rovnako dobrú estetiku. Niektoré zubné kliniky vo svojich reklamách často nazývajú protézy bez akrylu - nylonové protézy druhej generácie mierne pružného nylonu. Toto je mylné meno, pretože Tieto 2 materiály sú úplne odlišné.

Výhody programu Acry-free -

 • dobrá estetika protézy je dlhodobo zachovaná (na rozdiel od nylonových protéz, ktoré po šiestich mesiacoch alebo roku, povrch protézy stmavne a zhrubne),
 • tvrdšia báza protézy,
 • menej atrofie kosti pod protézou
 • potrava menej spadá pod protézu
 • pohodlnejšie žuť,
 • vhodné na podmienečne odnímateľné protézy na implantátoch (nylon sa na to nepoužíva).

Nevýhody Acry-free pred nylonovými protézami nie sú.

3) Porovnanie s protézami z tradičného akrylového plastu -

Výhody programu Acry-free -

 • hypoalergénne (bez monoméru),
 • nižšia hmotnosť / hrúbka základne protézy,
 • tvar protézy sa viac podobá tkanivám protetického lôžka,
 • 10-krát viac sily
 • lepšia estetika (neexistujú žiadne kovové spony, ktoré sa používajú na čiastočné protézy vyrobené z tradičného plastu).

Nevýhody Acry-free -

 • menej pevný základ protézy,
 • vysoká miera atrofie kostí pod protézou,
 • trochu menej pohodlné žuvacie jedlo
 • nemôže byť s paradentózou.

Je dôležité: ako zubár odporúčam zvoliť typ protézy byugel s čiastočnou neprítomnosťou zubov (ak to situácia v ústnej dutine umožňuje), a bez zubov vôbec - Akrylátové protézy, v ideálnom prípade, ak majú dodatočnú fixáciu na implantátoch. Dúfame, že náš článok: Zubné protézy Acre Voľný pacient a zubár Recenzie - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár