Zubná implantácia: recenzie, typy a ceny

Zubná implantácia spočíva v implantácii špeciálnych zubných implantátov do čeľustnej kosti, ktoré potom slúžia ako základ pre následné neodstrániteľné protézy s korunkami a mostíkmi, alebo môžu byť použité ako dodatočný fixačný faktor pre snímateľné protézy.

Zubné implantáty pripomínajú koreň zubu (obr. 1). Sú vyrobené z biokompatibilných materiálov: najčastejšie z titánu, menej často z keramiky alebo zliatiny titánu a oxidu zirkoničitého. Nižšie môžete vidieť hodnotenie najmodernejších a najspoľahlivejších implantátov, ako aj oboznámiť sa s hlavnými metódami implantácie.

Najlepšie modely implantátov: štatistiky

Štatistiky popularity produktu, spravidla hovoria celkom jasne o jeho kvalite. Úmyselne sme zobrali štatistiku popularity rôznych modelov implantátov nie pre Rusko, ale pre Európu a USA - z jedného jednoduchého dôvodu. Faktom je, že ich štatistiky sú mnohonásobne väčšie. Iba v jednom Nemecku na 1 rok inštalovalo viac ako 1 milión implantátov (čo je mnohonásobne viac ako v Rusku).

Okrem toho zámerne zdôrazňujeme výber implantologov, pretože S vedomím vedia pristupovať k výberu implantačného systému a pre nich je mimoriadne dôležité získať pozitívne výsledky zo svojej práce. Prehľady pacientov sú vždy subjektívnejšie z toho dôvodu, že pacient nedokáže rozpoznať, čo spôsobilo neúspešnú implantáciu - chybu lekára alebo nedostatočnú kvalitu implantátu.

Najobľúbenejšie modely implantátov v Európe -

 • Straumann (Švajčiarsko) - asi 18% trhu,
 • NobelBiocare (Švajčiarsko) - 17% trhu,
 • AstraTech (Švédsko) - 15% trhu,
 • 3i Biomet - 7%,
 • Zimmer - 6%,
 • zvyšných 37% trhu je rozdelených medzi početné malé spoločnosti.

Je dôležité: NobelBiocare je dobre zastúpená medzi lídrami tohto ratingu v Rusku.®, Straumann® a AstraTech®, Ale ako uvidíte nižšie v časti "Ceny zubných implantátov" - modely týchto implantátov nie sú nízke. Náklady na implantáciu zubov na kľúč s týmito modelmi implantátov začínajú aspoň od 70 000 rubľov. Cenovo dostupnejšie ceny sú rôzne implantáty izraelských výrobcov (vyrábaných pod značkou „MIS“ a „AlphaBio“), ktoré tiež popisujeme nižšie.

Recenzia implantátov a klinické štúdie -

Početné klinické štúdie ukazujú, že dosiahnutie úspechu pri implantácii (t. J. Dosiahnutie prihojenia implantátu do kosti) sa dosiahne v 95 až 98% prípadov. Okrem toho v dolnej čeľusti je percento úspešných operácií vyššie ako v hornej čeľusti. Posledne uvedené je spôsobené tým, že kostné tkanivo hornej čeľuste je mäkšie a poréznejšie, a preto je ťažšie dosiahnuť dobrú primárnu stabilitu implantátov. Ale je to práve tesný kontakt medzi implantátom a kosťou v štádiu prihojenia je jednou z najdôležitejších podmienok pre úspech operácie.

Odmietnutie sa teda vyskytuje len v 2-5% prípadov. A najčastejšie sa to deje z dvoch dôvodov: po prvé u rizikových pacientov (ťažkých fajčiarov, pacientov s hypertenziou, pacientov s chronickými ochoreniami). Druhým hlavným dôvodom sú chyby chirurga - implantologa pri plánovaní a vykonávaní operácie, vrátane porušenia pravidiel asepsy, pravidiel práce s kostným tkanivom a ďasien okolo implantátu ...

Preskúmanie zubného implantátu pacienta (forum 2019) bude závisieť predovšetkým od skúseností a kvalifikácií implantovaného chirurga, ale druhým dôležitým bodom sú vlastnosti samotného implantátu (povrch, tvar). Drahšie a vysoko kvalitné implantáty vyžadujú menej času na prihojenie a na nich sú možné skoršie protézy. V prvom rade bude záležať na výbere výrobcu implantátu - koľko stojí implantácia jedného zubu na kľúč.

Základný náter implantátov do kosti závisí predovšetkým od štruktúry povrchu implantátu. Koniec koncov, kov a kosť nemôžu rásť spolu, a aby sa implantát držal bezpečne v kosti, jeho povrch musí byť mikroporézny (obrázok 5). To umožňuje kostnému tkanivu rásť do pórov a implantát je držaný mechanicky. Povrch implantátu je porézny plazmovým striekaním, otryskávaním pieskom, eloxovaním, leptaním kyselinou alebo kombináciou týchto metód.

Na zlepšenie osseointegrácie (pripojenie implantátu k kosti) výrobcovia aplikujú na povrch implantátov kryštály fosfátov, hydroxyapatitu, iónov fluóru, ktoré umožňujú rýchlejšiu rast kosti do pórov na povrchu implantátu. Nižšie uvádzame príklady najkvalitnejších implantátov z rôznych cenových kategórií a na konci článku uvádzame ich náklady na kľúč.

reklama

Zubná implantácia: typy a ceny na kľúč

Zubná implantácia - náklady na jeden zub sú takmer porovnateľné s nákladmi na tradičnú protetiku s kovovo-keramickým mostom (ak sa používajú lacné implantáty). Analyzovali sme, nakoľko náklady na zubnú implantáciu na kľúč - nižšie uvedené ceny sú uvedené pre čas 2019 Moskva, na základe cenníkov kliník ekonomickej triedy a segmentu strednej ceny.

Treba poznamenať, že cenové rozpätie je veľmi veľké a náklady na inštaláciu rovnakých implantátov na klinikách v rôznych cenových kategóriách sa môžu ľahko líšiť o 30-40%. Všetky nižšie uvedené ceny sú "na kľúč", to znamená, berúc do úvahy tak prevádzku, ako aj náklady na oporu a umelú korunku.

Ceny za implantáty prémiového segmentu -

 • Implantáty Straumann® (Švajčiarsko) -
  podľa nášho názoru majú lepší povrch sloctiv®so zvýšenou hydrofilnosťou, ktorá okrem iného zaisťuje rýchle prihojenie. Implantáty s týmto povrchom sú vhodné na skoré a okamžité naloženie. V závislosti od modelu môžu byť implantáty vyrobené z čistého titánu alebo z inovatívneho materiálu Roxolid.® (zliatina oxidu titaničitého a oxidu zirkoničitého) alebo z keramiky bez obsahu kovov.

  Miera prežitia počas 10 rokov je na úrovni 97-99%, čo je vynikajúci ukazovateľ. Koľko stojí zubný implantát tento typ implantátu ...
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 70 000 rubľov.
  → so zirkónovou korunou - 100 000 rubľov.
  → inštalácia 1 implantátu (bez korunky) - od 51 000 rubľov.

 • Implantáty AstraTech® (Švédsko) -
  Povrch týchto implantátov je ošetrený fluoridovými iónmi a je tiež ultra-hydrofilný. Tieto implantáty patria medzi najspoľahlivejšie na svete: podľa štatistík je miera prežitia týchto implantátov 7 rokov po inštalácii na úrovni 98-100%. Druhým bodom, ktorý hovorí o spoľahlivosti je, že tento systém má najnižšiu mieru atrofie okrajovej kosti okolo krku implantátu (na úrovni 0,3 mm po dobu 5 rokov).

  Koľko je implantácia zubu implantátom AstraTech -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 70 000 rubľov.
  → so zirkónovou korunou - od 80 000 rubľov.
  → inštalácia 1 implantátu (bez korunky) - od 40 000 rubľov.

 • Implantáty NobelBiocare® (Švajčiarsko) -
  Tieto implantáty majú vysoko kvalitný eloxovaný hydrofilný povrch, pokrytý tenkou vrstvou molekúl fosforu, čo zabezpečuje vysoký stupeň a rýchlosť osseointegrácie. Majú vysokú mieru prežitia (od 96 do 99% do 8 rokov), ako aj nízku atrofiu kosti okolo krku implantátu. Vhodné na okamžité a včasné naloženie implantátu.

  Typy a ceny zubných implantátov pre NobelBiocare -
  → s kovovo-keramickou korunkou - 90 000 rubľov.
  → so zirkónovou korunou - 100 000 rubľov.
  → inštalácia 1 implantátu (bez korunky) - od 60 000 rubľov.

 • Implantáty "ROOTT" (Švajčiarsko) -
  Najzaujímavejšími modelmi implantátov tejto spoločnosti sú implantáty Roott-Basal a Roott-Compressive, ktoré sú vhodné na jednostupňovú implantáciu (protetika po 3 dňoch). Tieto implantáty sa nazývajú bazálne, pretože sú upevnené v hlbších častiach kosti a nevyžadujú predĺženie kosti v prípade jej nedostatku.

  Vyznačujú sa nízkou invazívnosťou operácie, a preto sa používajú u rizikových pacientov: u fajčiarov, pri cukrovke, hepatitíde, osteoporóze, u veľmi starších ľudí. Náklady na inštaláciu 1 bazálny implantát na kľúč (s kovovou plastovou korunkou) - od 35 000 rubľov. Bude potrebné zaplatiť navyše za 1 kovovo-keramickú korunku - 19 000 rubľov a 35 000 rubľov za keramickú zirkónovú korunku.

Ceny ekonomického implantátu -

 • MIS implantáty® (Izrael) -
  Sú vynikajúcim príkladom kvality izraelskej medicíny a majú veľmi atraktívnu cenu v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Majú dostatočne kvalitný povrch typu SLA, vhodný pre rôzne techniky implantácie. Najmä odporúčame implantáty tohto firemného modelu "V3" - to je naozaj inovatívny implantát.

  Montážna cena 1 MIS implantátu na kľúč -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 35 000 rubľov.
  → so zirkónovou korunou - od 50 000 rubľov.
  → inštalácia 1 implantátu (bez korunky) - od 20 000 rubľov.

 • AlfaBio implantáty® (Izrael) -
  ako aj MIS, táto značka implantátov je jednou z najobľúbenejších v segmente implantátov ekonomickej triedy. Tieto implantáty majú SLA povrch. Je potrebné poznamenať, že spoločnosť "AlfaBio Tec" od roku 2008 patrí k švajčiarskej spoločnosti "NobelBiocare", ale technologicky nie sú ich implantáty veľmi podobné.

  Náklady na inštaláciu 1 implantátu na kľúč -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 35 000 rubľov.
  → so zirkónovou korunou - od 50 000 rubľov,
  → inštalácia 1 implantátu (bez korunky) - od 20 000 rubľov.

 • Osstemové implantáty® (Kórea) -
  Tento implantačný systém je v súčasnosti výrazne podporovaný v Rusku a je umiestnený ako "cenovo dostupné implantáty prémiového segmentu". Majú vysoko kvalitný ultra-hydrofilný povrch, ale vzhľadom na malý počet modelov rôznych tvarov a vzorov nie sú dostatočne univerzálne.

  Náklady na inštaláciu 1 implantátu na kľúč -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 40 000 rubľov.
  → so zirkónovou korunou - od 50 000 rubľov.
  → inštalácia 1 implantátu (bez korunky) - od 20 000 rubľov.

Je dôležité: musíte pochopiť, že úplný "najlepší implantát" - ako taký neexistuje. Pri rôznych typoch hustoty čeľustnej kosti a v závislosti od objemu kosti (dostatočného alebo nedostatočného) v mieste implantácie, v plánovanom čase nástupu zaťaženia implantátu, na zdravotnom stave pacienta - môžu byť optimálne implantáty od rôznych výrobcov.

Kompletná zubná implantácia v Moskve: ceny

Implantáciu v neprítomnosti zubov možno vykonať buď bazálnymi implantátmi alebo klasickými implantátmi - najlepšie zo všetkých, podľa protokolu All-on-4 alebo All-on-6. Tieto metódy znamenajú úplne fixovanú protézu s kovovo-plastovým mostíkom počas prvých 3 dní po operácii. Kompletná zubná implantácia v Moskve - nižšie uvedené ceny na kľúč sú uvedené pre rok 2019.

 • Technika bazálnej implantácie -
  napríklad implantácia hornej čeľuste v neprítomnosti zubov s Roottovými implantátmi bude stáť 280 000 rubľov. Táto cena už zahŕňa inštaláciu požadovaného počtu implantátov (od 8 do 10), výrobu permanentného neodstrániteľného kovovo-plastového mostíka, röntgenové žiarenie, anestéziu atď. Prečítajte si viac o tejto technike nižšie.
 • All-on-4 Implantačná technika -
  → od 130 000 do 150 000 rubľov (na Ossteme, implantáty MIS),
  → 280 000 rubľov (na implantátoch NobelBiocare).

  Ceny sú uvedené za 1 čeľusť na kľúč a zahŕňajú dočasný neodstrániteľný most, ktorý je možné použiť až 3 roky. Ale nie neskôr ako toto obdobie bude potrebné urobiť trvalý most (jeho náklady na kov-keramika bude ďalších asi 180.000 rubľov). Prečítajte si viac o tejto technike nižšie.

 • Protetika s podmienečne odstrániteľnou protézou (na implantátoch) -
  Tento typ protézy je typickou akrylovou protézou, s uzáverom na 2 až 4 implantáty. Odstránenie takejto protézy môže byť len zvláštnym úsilím. Jeho cena na kľúč bude od 90 000 do 130 000 rubľov.

Ako zvoliť typ implantátu -

Ak by ste chceli skrátiť dobu implantácie implantátu, aby ste na ňu mohli dať korunku skôr, potom je vhodné zvoliť si implantáty s ultrahydrofilným povrchom (najlepšie s molekulami fosforu alebo iónmi fluóru, ktoré sú na ňom uložené). U rizikových pacientov sa odporúčajú tie isté ultrahydrofilné implantáty: u fajčiarov, pacientov s osteoporózou, cukrovkou, pacientov vo veku, pacientov s hypertenziou.

Implantácia zubov o implantáty od rôznych výrobcov, ako sa líšia od seba navzájom, aké vlastnosti implantátov musí venovať osobitnú pozornosť, ako si vybrať optimálny typ implantátov pre rôzne situácie v ústnej dutine - Prečítajte si náš článok: "Ako si vybrať typ zubného implantátu"

Zubné implantáty - typy procedúr

Existuje niekoľko klasifikácií implantačných techník, ale všeobecne sa akceptuje klasifikácia, ktorá berie do úvahy načasovanie zaťaženia implantátu (termín "zaťaženie implantátu" znamená načasovanie protézy). Na implantát sú 3 typy záťaže -

 1. Okamžité zaťaženie -
  v tomto prípade je koruna alebo most pripevnený bezprostredne po nainštalovaní implantátu alebo počas prvých 72 hodín po operácii. Implantačná technika, v ktorej sa používajú skoré protézy, sa nazýva technika simultánnej implantácie. Výhodou tejto techniky je, že okamžite dostanete pevný most alebo korunku. Dočasná protéza bude vyrobená z kovu alebo plastu.
 2. Včasné zaťaženie -
  V tomto prípade sa protetika vykonáva 6-8 týždňov po inštalácii implantátu. Na rozdiel od predchádzajúcej metódy sa tu používa permanentná protéza s kovovo-keramickými alebo keramickými korunkami. Táto technika sa často nepoužíva, pretože vyžaduje dokonalé stavy kostí (objem a hustota), a tiež tu je žiaduce používať iba drahšie modely implantátov s ultra-hydrofilným povrchom.
 3. Neskoré zaťaženie -
  neskorá záťaž sa používa v klasickej technike implantácie. Toto je najbežnejšia technika implantácie, ktorá môže zahŕňať jednostupňový alebo dvojstupňový chirurgický zákrok. Protéza sa zvyčajne vykonáva 3 mesiace po inštalácii implantátu alebo o 6 mesiacov neskôr (ak lekár vykonal štepenie kostí paralelne s inštaláciou implantátu).

V tomto článku sa budeme zaoberať hlavnými technikami implantácie používanými na zubných klinikách (termín "zaťaženie implantátu" znamená termíny protézy) -

Metóda 1 - Simultánna implantácia

Ide o najrýchlejší zubný implantát, čo znamená okamžité zaťaženie implantátu. Koruna je teda pripevnená na implantát buď bezprostredne po operácii, alebo počas prvých 72 hodín. Preto pacienti často nazývajú túto metódu termínom „expresná zubná implantácia“, ale samotní implantologici používajú názvy „jednorazová zubná implantácia“ alebo „okamžitá implantácia podľa protokolu“.

Simultánna implantácia sa používa ako v čiastočnej, tak v úplnej absencii zubov. Okrem toho môžu byť s touto technikou použité nielen klasické implantáty, ale aj implantáty bazálneho typu (ktoré nevyžadujú kostné štepenie s nedostatočným objemom kosti v mieste implantácie).

S čiastočnou neprítomnosťou zubov -

Simultánna implantácia zubov - prehľady implantologov hovoria, že táto metóda je obzvlášť vhodná na obnovu jednotlivých chýbajúcich predných zubov. Jeho plus je, že po ukončení implantácie budete okamžite fixovaný na implantát dočasnou plastovou korunkou. Takže nebudete mať estetickú vadu a budete sa môcť normálne usmievať počas celého obdobia implantácie implantátu do kosti.

Jednorazová zubná implantácia: foto
1) prvá etapa: inštalácia implantátu s dočasnou korunkou -

2) druhá etapa: permanentná protetika (po 8 týždňoch) -

Druhou hlavnou indikáciou pre simultánnu implantáciu s čiastočnou absenciou zubov je absencia troch alebo viacerých zubov v rade. Avšak v tomto prípade sa môžu použiť iba implantáty bazálneho typu, napríklad "Roott Basal" alebo Roott "Compressive". Implantáty budú mať do 72 hodín po operácii fixovaný kovovo-plastový mostík, ktorý je možné okamžite žuť. Po 1 roku môže byť kovový plast nahradený kovovou keramikou.

V neprítomnosti zubov -

Na simultánnu implantáciu v neprítomnosti zubov sa môžu použiť implantáty bazálneho typu (bazálna implantácia) a klasické (implantácie All-on-4 a All-on-6).

 • Jedna implantácia s bazálnymi implantátmi -
  špeciálna forma implantátov, konkrétne navlečenie koreňovej časti, ako aj skutočnosť, že sú presne inštalované v hustej bazálnej kosti, vedú k tomu, že tieto implantáty majú po operácii veľmi vysoký stupeň stability. Na tretí deň je fixný kovovo-plastový most (cena na kľúč je 280 000 rubľov).

  Hlavné výhody -
  → ľahko tolerovať starí pacienti
  → bezpečné pre fajčiarov,
  → možné pri diabete, osteoporóze atď.
  → úplne fixovaná protéza do 3 dní po operácii,
  → nevyžaduje štepenie kostí,
  → nevyžaduje zdvíhanie sínusov.

Technika bazálnej implantácie: video

 • Jednorazová zubná implantácia podľa protokolu "All-on-4" -
  швейцарской компанией NobelBiocare были разработаны 2 протокола одномоментной имплантации (All-on-4 и All-on-6), которые подразумевают, что несъемный мостовидный протез будет фиксироваться либо на 4, либо на 6 имплантах соответственно. Причем протез вам изготовят в течение 2-х часов после операции, и сразу его зафиксируют.

  Pri použití implantátov ekonomickej triedy je táto metóda lacnejšia ako tá predchádzajúca (približne 150 000 rubľov), ale ak sa používajú drahé modely implantátov, cena môže byť oveľa vyššia ako bazálna implantácia (350 000 rubľov alebo viac). Ceny sú na kľúč spolu s dočasným mostom.

  Výhody metódy -
  → sú potrebné len 4 alebo 6 implantátov,
  → protézy v deň operácie,
  → protéza je úplne neodstrániteľná,
  → nevyžaduje osteoplastiku a zdvíhanie sínusov s nedostatočným objemom kosti.

Metóda 2 - Dvojstupňové zubné implantáty

Ide o najspoľahlivejšiu techniku ​​implantácie s najmenšími prípadmi odmietnutia implantátu. Protetika s touto technikou sa zvyčajne vykonáva po 3 mesiacoch, ale ak sa štepenie kostí vykonáva súčasne - po 6 mesiacoch. Termín "dvojstupňová zubná implantácia" znamená, že chirurgický zákrok bude rozdelený do dvoch stupňov (pozri foto a video nižšie).

 • Počas prvej etapy -
  implantát vložíte do kosti, zatvoríte hornú časť implantátu pomocou skrutkovacieho uzáveru a potom bude sliznica pevne prišitá cez implantát. Takže implantácia sa uskutoční pod pevne sutovanou sliznicou cez implantát.
 • Počas druhej etapy -
  na konci obdobia štepu (3 alebo 6 mesiacov) budete zaradení do druhej malej operácie, počas ktorej bude v sliznici nad implantátom vytvorená malá diera, skrutkovací uzáver bude odskrutkovaný a namiesto toho bude naskrutkovaný. Ten je nevyhnutný na vytvorenie obrysu ďasien okolo implantátu pred začiatkom protetiky a 14 dní po tom, čo bude možné na implantát spustiť protézu.

Klinické číslo prípadu 1 (dvojstupňová metóda) -
1) prvý stupeň chirurgického zákroku:

2) druhý stupeň chirurgie + protézy:

Dvojstupňové zubné implantáty: recenzie

Ide o najspoľahlivejší typ implantácie, pretože Implantát je úplne izolovaný od orálnych baktérií sliznicou cez ňu - počas celého obdobia hojenia implantátu do kosti (doba osteointegrácie). Existuje teda veľmi nízke riziko periimplantitídy. Nevýhodou však je, že pacient musí podstúpiť druhý menší chirurgický zákrok, čo je pre pacienta mimoriadne nepríjemné pocity.

Uprednostnenie dvojstupňovej operácie by sa malo poskytnúť, ak -

 • Ak je plánované neskoré zaťaženie implantátu (3-6 mesiacov).
 • Implantácia u fajčiarov: ak fajčíte, potom je to jedna z dvoch najbezpečnejších metód implantácie, ktorú môžu fajčiari použiť (druhou je metóda bazálnej implantácie).
 • S vysokou koncentráciou patogénnych baktérií v ústnej dutine: s nepravidelnou ústnou hygienou, s chronickým zápalom ďasien, chronickou tonzilitídou atď.
 • Ak plánujete nahradiť kostné tkanivo vo veľkom objeme alebo použiť bariérovú membránu na usmernenú regeneráciu kostí.
 • Ak máte tenkú žuvačku (menej ako 2 mm hrubú), a preto je potrebné zväčšiť objem mäkkých tkanív ďasien okolo implantátu, napríklad opätovným nasadením sliznice z neba. S tenkou gumou sa to robí tak, aby nedošlo k žiadnej následnej gingiválnej recesii a výstupku krku implantátu.

Dvojstupňová zubná implantácia: video chirurgia

3. Jednostupňová zubná implantácia -

Jednostupňová implantácia zubov (nesmie sa zamieňať so súčasnou implantáciou, pri ktorej sa operácia a protetika vykonávajú pri 1 návšteve) - zahŕňa iba chirurgický zákrok v štádiu 1. Po implantácii je nainštalovaný, sliznica nad ním nie je pevne prišitý, a od spodku bude pôsobiť vkruchenny v implantáte shaper gumy. Účelom je vytvoriť obrys mäkkých tkanív okolo implantátu aj vo fáze jeho implantácie do kosti.

Následne po ukončení implantácie implantátu lekár okamžite pokračuje s protetikami, pretože kontúra ďasien sa už vytvorila. A na to stačí odskrutkovať uzáver lepiaci sa na sliznici. Výhody jednostupňovej prevádzky sú iba dve. Po prvé to umožňuje ušetriť 2 týždne času, ktorý je v dvojstupňovej prevádzke potrebný na prípravu ďasien na protézu. Druhé plus je trochu viac psychického pohodlia kvôli nedostatku zbytočnej operácie.

Jednostupňová zubná implantácia: klinický prípad
1) chirurgická inštalácia implantátu (spolu so živicou):

2) protéza 4 mesiace po operácii:

Jednostupňová zubná implantácia: recenzie
Vo všeobecnosti ide o pomerne účinnú a bezpečnú techniku, ktorá sa často používa najmä vtedy, keď sa plánuje skoré zaťaženie implantátu (6-8 týždňov po operácii). Pri jednostupňovej operácii je však vždy o niečo vyššie riziko bakteriálnej infekcie, t.j. vývoj periimplantitídy. Je to spôsobené tým, že osseointegračná zóna nie je úplne izolovaná od agresívneho bakteriálneho prostredia ústnej dutiny v dôsledku prítomnosti hojiacej sa podpery vyčnievajúcej cez sliznicu.

Preto je táto technika kontraindikovaná u pacientov s nepravidelnou orálnou hygienou, chronickými zápalovými ochoreniami ďasien, mandlí. Druhým veľkým mínusom je, že sa nemôže používať u fajčiarov, u pacientov so zníženým imunitným stavom (najmä s kompenzovaným diabetes mellitus).

Jednostupňová zubná implantácia: video

Ako je následná protéza? -

Ak chcete nainštalovať korunku na implantát, musíte najprv vložiť špeciálny adaptér - oporu. Ten je niečo ako pahýľ brúsený pod korunou zubu. Pri protetike s kovovo-keramickými korunkami sa používa opierka z titánu. Pri použití keramických koruniek sa môžu použiť iba keramické podpery (v opačnom prípade bude kov svietiť cez keramickú korunku, čím sa vytvorí modrastá farba).

Príklady titánových a keramických opor - -

Najdôležitejším bodom protézy je typ fixácie korunky na implantáte. Môže to byť skrutka alebo cement. Tento problém musí byť vyriešený s lekárom ešte predtým, ako s operáciou súhlasíte. Napríklad, ak nie ste spokojní s estetikou korunky nainštalovanej na implantáte, alebo ak sa vyskytne problém s jedným z implantátov pod protézou podobnou mostíku, nikdy nebudete môcť odstrániť korunku na fixáciu cementu. Skrutka - umožňuje ľahko odstrániť a znovu korunku.

Zubná implantácia: hodnotenie pacientov, fórum 2019

Ak máte záujem o akékoľvek otázky na tému zubná implantácia - fórum vám umožní požiadať chirurga o implantáciu otázky online (v prípade potreby môžete pripojiť RTG).

Zubná implantácia: kontraindikácie a komplikácie

Kontraindikácie implantácie zubov môžu byť absolútne (absolútne nemožné) a relatívne (možné, ale podliehajúce viacerým podmienkam).

Absolútne kontraindikácie -

 • pri chorobách krvi, krvotvorných orgánov,
 • ak sú zhubné nádory,
 • na pozadí imunitnej patológie,
 • pre ochorenia centrálneho nervového systému,
 • požitím bisfosfonátov, t
 • s lupus erythematosus, reumatoidnou artritídou, reumatizmom, sklerodermiou,
 • s tuberkulózou,
 • v prítomnosti rekurentnej aphhous stomatitis, pemphigus,
 • v prítomnosti hypertonických žuvacích svalov,
 • diabetes mellitus 1. typu, ako aj nekontrolovaný diabetes typu 2.

Relatívne kontraindikácie -

 • so zlou hygienou úst,
 • v prítomnosti chorých zubov
 • pri fajčení
 • patologický skus,
 • s bruxizmom,
 • pri osteoporóze (tento stav je relatívna kontraindikácia, pretože existujú modely implantátov určených špeciálne pre kostné tkanivo s nízkou hustotou).

Dôležité pre fajčiarov: Fajčenie prispieva k rozvoju komplikácií a odmietaniu implantátov. Zníženie frekvencie komplikácií u fajčiarov je však možné dosiahnuť aj výberom správnej metódy implantácie. Preferované budú -

 • technika bazálnej implantácie (najlepšie),
 • dvojstupňovú implantáciu, pri ktorej sa implantát uzdraví pod pevne uzavretou sliznicou cez implantát (3-6 mesiacov).

Komplikácie po implantácii -

Použitie moderných metód implantácie a vysoko kvalitných implantátov umožnilo v posledných 20 rokoch zvýšiť úspešnosť tejto metódy. V priemere je miera prežitia implantátov 7-10 rokov na úrovni 95-98% úspešnosti. Okrem toho sú miery úspešnosti na dolnej čeľusti vyššie ako na hornej čeľusti. Je to spôsobené tým, že dolná čeľusťová kosť je hustejšia.

Takže odmietnutie implantátov je zvyčajne veľmi zriedkavé a hlavnou príčinou nespokojnosti pacientov je zhoršenie estetiky prispôsobenia sa ďasien implantátu. V počiatočnom štádiu to môže vyzerať ako sotva viditeľná cyanóza ďasien, ktorá sa bude postupne zvyšovať. V budúcnosti sa môže objaviť recesia ďasien, t. krk implantátu bude odkrytý (obr. 16). Dúfame, že náš článok na tému: Zubná implantát Recenzie pacienta Forum 2019 - sa ukázalo byť informatívne pre vás!

Autor: implantolog chirurg Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár