All-on-6, All-on-4 implantácia Moskva: recenzia, cena 2019

All-on-4 je koncept implantácie zubov, ktorý poskytuje možnosť permanentných protetík v neprítomnosti zubov. tj Na vašej bezzubej čeľusti bude úplne neodstrániteľná protéza, ktorá bude bezpečne upevnená pomocou iba 4 implantátov.

Implantácia All-on-4 ™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti NobelBiocare, jedného z popredných výrobcov zubných implantátov. Tá istá spoločnosť tiež vlastní ochrannú známku All-on-6, čo znamená, že fixácia protézy nie je na 4, ale na 6 implantátoch.

All-on-4 implantácia: animácia

Doslovne, mená "all-on-4" a "all-on-6" sú preložené ako "all on four" a "all on six". Podstatou koncepcie je, že na 4 alebo 6 implantátoch dostanete úplne neodstrániteľnú protézu - už v deň operácie. Most v tvare podkovy bude v tvare oblúka pozostávajúceho z umelých ďasien a umelých zubov (obr. 3). Upevnenie protézy k implantátom sa uskutočňuje skrutkami.

Implantácia All-on-4 (všetky štyri) - metódy

Charakteristickým znakom tejto techniky od tradičných fixných protetík na implantátoch je nasledovné: Dva predné implantáty sú umiestnené v prednej časti čeľuste paralelne s predtým existujúcimi zubami, zatiaľ čo dva implantáty inštalované v zadnej časti čeľuste sú uhlové od približne 30 do 45 stupňov. (vo vzťahu k osiam zubov). To je jasne vidieť na röntgenových snímkach 1 a 2.

Takáto viacsmerná poloha osí dvoch predných a dvoch zadných implantátov vo vzťahu k sebe navzájom umožňuje dosiahnuť dobrú počiatočnú stabilizáciu protézy, a preto sú možné bezprostredne po operácii protézy. Okrem toho, naklonená poloha implantátov v podmienkach nedostatku kostného objemu - umožňuje vyhnúť sa ďalšiemu chirurgickému zákroku (štepenie kostí na zvýšenie objemu kosti).

Postup -

Stupeň 1 (príprava) -
v prípravnom štádiu pred „All on 4“ dostanete všeobecné krvné testy, ako aj počítačovú tomografiu čeľustí (CT), ktorá je potrebná na určenie optimálnych miest pre implantáty v čeľusti. Na základe CT skenovania v špeciálnom programe (napríklad „NobelGuide“) budete mať pre svoju liečbu digitálny diagnostický plán.

Stupeň 2 (chirurgický stupeň) -
potom, čo ste oboznámení s liečebným plánom a súhlasíte s ním, ste priradení k operácii. Najlepšie výsledky možno dosiahnuť, ak sú implantáty implantované pomocou špeciálneho chirurgického vzoru. Tento vzor umožní chirurgovi implantátu implantovať implantáty do čeľuste v zlomku milimetra a v úplne pravých uhloch (nie do oka).

Takáto šablóna je vytvorená na forme, odobratej z pacientovej bezzubej čeľuste. V šablóne sú vytvorené otvory, do ktorých sú vložené kovové vodidlá. Tieto majú presne polohu, sklon a priemer - presne zodpovedajú priemeru, umiestneniu a sklonu budúcich implantátov. Prostredníctvom otvorov tejto šablóny sa bude vŕtať kosť a potom sa implantáty naskrutkujú.

Počas alebo počas operácie sa počas operácie implantujú 4 implantáty do čeľuste. Ak v čase operácie v čeľusti bolo ešte niekoľko zubov, potom (bezprostredne pred implantáciou) budú odstránené. Potom si odpočiniete po operácii a zároveň vám zubný technik v zubnom laboratóriu urobí dočasnú neodstrániteľnú protézu (pozostávajúcu z 10-12 umelých zubov).

Chirurgická operácia: animácia a video

Fáza 3 (fixácia dočasnej protézy) -
Niekoľko hodín po operácii na vašich implantátoch bude mať lekár fixovanú dočasnú neodstrániteľnú akrylovú plastovú protézu a kliniku môžete opustiť. Počas nasledujúcich 10 dní budete musieť na kliniku prísť 1-2 krát na opätovné vyšetrenie a odstránenie stehov. Takmer okamžite môžete už žuť potraviny strednej tvrdosti, ktorá sa dokonca odporúča, pretože mierne zaťaženie žuvačky urýchľuje prežitie implantátu.

Fáza 4 (trvalé protézy) -
Ďalšou fázou liečby je nahradenie dočasnej protézy trvalou. Výmena sa uskutočňuje v priebehu 3 až 6 mesiacov od momentu operácie, ktorá bude závisieť od rýchlosti implantácie implantátu. V zásade s dočasnou protézou môžete chodiť do 3 rokov, ak si náhle z finančných dôvodov nemôžete dovoliť, aby ste počas tejto doby urobili neodstrániteľnú protézu.

Trvalá protéza sa už nebude skladať z 10, ale z 12-14 umelých zubov, a nie je vyrobená z akrylového plastu, ale z kovového plastu, kovovej keramiky alebo oxidu zirkoničitého (keramika bez kovu). Druhá možnosť je veľmi drahá, ale má ohromujúcu estetiku.

All-on-4: fotografia pred a po

Klinický prípad 1 (dolná čeľusť) -

Klinický prípad 2 (obidve čeľuste) -

Klinický prípad 3 (dolná čeľusť) -

reklama

All-on-4 implantácia: cena v Moskve

All-on-4 implantácia Moskva - náklady na rok 2019 budú od 130 000 do 150 000 rubľov (v klinikách ekonomickej triedy a pri použití lacných modelov implantátov). A na All-on-6 cena začne od 220 000 rubľov. Nižšie budeme podrobne analyzovať náklady v závislosti od použitia rôznych typov implantátov.

Lacné modely implantátov nie je vždy možné použiť u pacientov, pretože v podstate vyžadujú ideálny stav čeľuste kostného tkaniva (a to je často problém u pacientov s bezzubými čeľusťami). Pre drahšie modely implantátov, najmä pre Nobel-Zygoma, nie je kvalita a objem pacientovej kosti vôbec dôležitá.

Ceny na klinikách v ekonomickej triede av strednom cenovom segmente (v Moskve) -

Typy implantátov pre All-on-4cena (RUB)
1) Implantáty MIS (Izrael)130 000 - 150 000
2) Implantáty AlphaBio (Izrael)130 000 - 150 000
3) Osstemové implantáty (Kórea)150 000 - 180 000
4) Implantáty NobelBiocare (Švajčiarsko):
(4 implantáty Nobel-Speedy)
280 000
5) Implantáty NobelBiocare (Švajčiarsko):
(2 implantáty Nobel-Zygoma + 2 implantáty Nobel-Speedy)

400 000

Podrobné ceny na All-on-6 nájdete v článku nižšie *

Treba poznamenať, že je to švajčiarska spoločnosť NobelBiocare, ktorá je vývojárom a majiteľom patentov implantačnej techniky All-on-4/6. Špeciálne na tieto účely vyvinula modely implantátov "Nobel-Speedy" a "Nobel-Zygoma". Implantáty Nobel-Zygoma sú najlepšou voľbou pre All-on-4 (najmä pre implantáciu do hornej čeľuste, kde je kosť príliš mäkká), ale len skúsený implantovaný chirurg so skúsenosťami s operáciou ústnej dutiny by mal tento typ implantátu nainštalovať.

Vyššie uvedená cena je all inclusive -

 • diagnostika,
 • 3D plánovanie výstavby
 • zhotovenie chirurgickej šablóny,
 • extrakcia zubov (v prípade potreby)
 • anestézia + inštalácia 4 implantátov,
 • odobratie čeľustí
 • výroba plus inštalácia len dočasnej mostnej protézy z kovu (ktorá môže byť použitá do 3 rokov).

Je dôležité: Po implantácii All-on-4/6 môže byť najskôr vyrobená len neodstrániteľná mostíková protéza z kovového plastu. Takáto protéza je fixovaná na implantátoch do 2-3 dní po operácii. Protézu kov-keramika alebo keramický mostík oxidu zirkoničitého bude možné vyrobiť až po 1 roku.

Je to spôsobené tým, že tieto typy mostov majú omnoho väčšiu hmotnosť (v porovnaní s kovom a plastom) a príliš veľa protézy bezprostredne po operácii môže poškodiť implantáciu kosti implantátu. Ak však chcete pokračovať v používaní kovového mosta, môžete to ľahko urobiť (môžete ho nosiť až 3 roky).

Trvalé protézy All-on-4 (All-on-6) pre 1 čeľusť -

Už sme povedali, že vyššie uvedená cena zahŕňa iba dočasnú protézu, ktorá môže byť použitá až 3 roky. Trvalá protetika All-on-4 (All-on-6) po tomto období bude stáť -

 • kovové keramické mosty - 160 000 rubľov,
 • most z oxidu zirkoničitého (keramika) - 225 000 rubľov,
 • mostná protéza využívajúca technológiu Trinia (sklolaminátový rám s keramikou) - 240 000 rubľov.

Technológia "Trinia": tento typ protézy je najrýchlejšia závislosť, pretože hmotnosť protézy je omnoho nižšia ako u protetík typu kov-keramika alebo keramika. Aj tento typ protézy má schopnosť opraviť triesky a navyše má vynikajúcu estetiku.

Výhody All-on-4 -

Aký je rozdiel medzi All-on-4 a tradičnou implantačnou technikou ... Na získanie úplne neodstrániteľnej protézy na implantátoch s použitím tradičnej implantačnej techniky (bez zubov v čeľusti) sa vyžaduje -

 • aspoň 7-8 implantátov pre 1 bezzubú čeľusť,
 • protézy najmenej 6 mesiacov po operácii,
 • okrem toho, počas celého 6-mesačného obdobia implantácie implantátu, pacient najskôr nosí dočasne odnímateľnú zubnú protézu, ktorá bude po 6-8 mesiacoch nahradená neodstrániteľnou,
 • vo väčšine prípadov sú potrebné ďalšie operácie (štepenie kostí alebo zdvíhanie sínusov).

Výhody All-on-4 oproti tradičnej implantácii -

 • Počet implantátov -
  Pri All-on-4 sa vyžaduje implantácia všetkých 4 implantátov. Pri tradičných metódach zubnej implantácie sa vyžaduje implantácia 6-10 implantátov (najčastejšie 8-9), čo samozrejme zvyšuje závažnosť a trvanie štádia chirurgickej implantácie.
 • Podmienky protézy -
  s All-on-4 - len 2-3 hodiny po ukončení operácie, vaše implantáty budú už fixované neodstrániteľným dočasným plastovým mostom, ktorý môžete okamžite žuť. Na druhej strane, s klasickou dvojstupňovou technikou implantácie, budete musieť nosiť odnímateľnú zubnú protézu na 6 mesiacov (až kým sa implantáty nezakorenia) a až po tejto dobe budete môcť urobiť neodstrániteľnú protézu.

  Ale pri použití jednostupňovej implantácie s bazálnymi implantátmi sú fixné protézy možné už 3 dni po operácii. Počas tejto doby pacient nainštaluje dočasný neodstrániteľný mostík.

 • Výhody v porovnaní s odnímateľnými náhradami - t
  → môžete dokonca žuť na mäse
  → protéza pri hovorení a jedení nezmizne,
  → správne artikulácia reči,
  → neovplyvňuje chuťové vnímanie jedla,
  → pohodlie pri nosení - protéza má malý kompaktný základ vo forme oblúka, a preto sa neprekrýva s oblohou a sublingválnym priestorom.
 • Nevyžadujú sa žiadne ďalšie operácie -
  aj keď máte značnú stratu objemu a hmotnosti čeľustnej kosti - na vykonanie štepenia kostí, aby sa zvýšila jeho hladina, ako aj na operáciu zdvíhania sínusov - vo väčšine prípadov to absolútne nie je nevyhnutné. To je dosiahnuté vďaka tomu, že implantáty budú umiestnené v čeľusti v uhle 30-45 stupňov, t.j. v dôsledku naklonenej polohy implantátov.
 • Cenovo dostupnejšia cena -
  Všetky techniky na štyroch alebo šiestich implantátoch sú lacnejšie ako tradičné fixné protézy na 7-10 implantátoch, ktoré sa vykonávajú klasickou dvojstupňovou implantáciou.

Ďalší klinický príklad použitia All-on-4 u pacienta (na oboch čeľustiach naraz) -

Nevýhody a riziká spojené s All-on-4 -

 • Nie je vhodný pre všetkých pacientov. Mnohé chronické ochorenia sú kontraindikácie, ako napríklad cukrovka. All-on-4 / All-on-6 sa tiež neodporúča pre fajčiarov a je pre nich lepšie zvážiť techniku ​​bazálnej implantácie (nie je kontraindikovaná ani pre silných fajčiarov). Po posledne menovanej dávke dostanete po 3 dňoch po operácii neodstrániteľný mostík.
 • pretože Táto technika sa v Rusku objavila relatívne nedávno - nie je možné ju kvalitatívne vykonávať väčšinou implantologov, prostetikov a zubných technikov - jednoducho kvôli nedostatku takýchto skúseností. Takéto operácie sú stále izolované a je veľmi dôležité nájsť špecialistu, ktorý by vykonal aspoň 5-10 takýchto operácií.
 • Prevádzka vyžaduje starostlivé plánovanie pomocou špeciálneho softvéru. Príkladom takéhoto programu je "NobelGuide", ktorý sa používa pri použití implantátov systému "NobelBiocare" alebo podobných. Najlepšie je vybrať si kliniku, v ktorej lekár plánuje budúcu operáciu len v takomto programe.
 • Veľkú úlohu zohráva hustota kostí pacientovej čeľuste. Vzhľadom k tomu, že protéza sa vykonáva bezprostredne po operácii - implantolog musí dosiahnuť veľmi dobrú počiatočnú stabilizáciu implantátov v čeľusti. U pacientov s uvoľneným kostným tkanivom nie je možné použiť implantačné techniky s okamžitým zaťažením Pri tomto type kosti nie je možné dosiahnuť dobrú počiatočnú stabilizáciu implantátov.

  V tomto prípade môže skoré zaťaženie spôsobiť ich uvoľnenie a následné odmietnutie. Výnimkou môžu byť implantáty Nobel-Zygoma, pre ktoré je úplne nedôležité, koľko voľných kostí máte a koľko objemu kostí ste si zachovali. Inštalácia takýchto implantátov by však mala byť vykonávaná nielen bežným implantovaným chirurgom, ale aj maxilofaciálnym chirurgom s rozsiahlymi skúsenosťami. Verte mi, že to vám umožní vyhnúť sa hrozným komplikáciám.

 • Najlepšie je obrátiť sa na veľké kliniky s veľkým počtom pacientov na implantáciu (v tomto prípade bude mať chirurg-implantolog významnejšie skúsenosti). Okrem toho je veľmi dôležité, aby klinika mala chirurga na plný úväzok a nie hosťujúceho chirurga. V opačnom prípade, ak sa vyskytnú urgentné problémy, budete si môcť dohodnúť stretnutie s lekárom len za 3 - 7 dní a počas tejto doby sa môžu vyvinúť komplikácie, ktorým sa v prípade okamžitej liečby dá vyhnúť.
 • Okrem toho je optimálne, keď má takéto klinické alebo implantačné centrum vlastné zubné laboratórium. V tomto prípade implantolog a protetik budú v neustálom kontakte so zubným technikom, ktorý priamo navrhne protézu. To zlepší kvalitu práce a pomôže vyhnúť sa chybám počas protézy. Koniec koncov, bez ohľadu na to, ako dobre boli implantáty pôvodne inštalované v kosti, chyby v dizajne protézy môžu viesť k ich následnému odmietnutiu.

Kto je ideálnym kandidátom na All-on-4 -

 • ak už máte úplne bezzubú čeľusť,
 • ak je zachovaných niekoľko zubov, ale sú zničené / mobilné a vyžadujú odstránenie,
 • ak nie ste spokojní s odnímateľnými „zubami v šálke“,
 • ak máte ťažkú ​​atrofiu čeľuste,
 • pacientov, ktorí nechcú robiť štepenie kostí na zvýšenie kostnej hmoty čeľustí (čo je nevyhnutné pri vykonávaní implantácie klasickou metódou).

All-on-4 implantácia: recenzie

Implantáciu Nobel Biocare vyvinula implantácia typu all-on-4. Na klinike sa táto metóda používa od roku 1998. Odvtedy sa na celom svete liečili stovky tisíc pacientov. K dnešnému dňu existuje mnoho spoľahlivých klinických štúdií, ktoré ukazujú vysokú spoľahlivosť tejto metódy.

Podľa prieskumu sa zistilo, že koncepcia implantácie All-on-4 je osvedčené dlhodobé riešenie. Nižšie uvedené čísla ukazujú, koľko pacientov malo v strednodobom a dlhodobom horizonte nejaké problémy -

 • 3-4 roky od okamihu inštalácie - všetko je v poriadku u 96,3-100% pacientov,
 • 5-10 rokov od okamihu inštalácie - všetko je v poriadku u 94,8-98,0% pacientov.

Táto štatistika berie do úvahy iba tých pacientov, u ktorých bol All-on-4 vykonaný s použitím originálnych implantátov Nobel Biocare. Treba poznamenať, že ukazovatele „prežitia“ konštrukcie s fixáciou na 6 implantátoch budú ešte vyššie ako na 4 implantátoch. Preto, ak máte radi tvrdé jedlo alebo máte voľnú čeľusťovú kosť, túžba šetriť na niekoľkých ďalších implantátoch môže viesť k ich odmietnutiu a strate spolu s protézou.

Video prehľad pacienta kliniky "Smile-at-Once" v Moskve -

Je dôležité: Podľa štatistík má implantácia do hornej čeľuste výrazne menej priaznivé výsledky ako v dolnej čeľusti. Je to spôsobené tým, že v zadnej oblasti hornej čeľuste, t.j. v oblasti žuvacích zubov je kostné tkanivo veľmi mäkké (typy D4 alebo D3). Okamžité zaťaženie implantátov pre tieto typy kostí najčastejšie vedie k ich odmietnutiu.

Preto je vždy vhodné, aby ste All-on-6 vždy robili na hornej čeľusti, keď fixácia nie je na 4, ale na 6 implantátoch. Tým sa zníži žuvanie na každom implantáte. Ďalšou možnosťou je použitie drahších implantátov, ktoré môžu niesť veľké žuvacie zaťaženie (napríklad Nobel-Zigoma).

All-on-6 implantácia (všetko na šesť) -

"All-on-6" sa prekladá ako "All on Six". Implantácia v tomto prípade predpokladá, že pevný mostík bude upevnený skrutkami nie na 4, ale na 6 implantátoch. Zvyšok implantácie sa nelíši od All-on-4 ...

Je vhodnejšie zvoliť túto techniku ​​pre pacientov, ktorí majú dostatočne mäkkú kosť (nízka hustota kostí), čo bráni dobrej primárnej stabilizácii implantátov. Taktiež All-on-6 je vhodnejší na výber pacientov, ktorým hrozí preťaženie 4 implantátov. Napríklad pre pacientov, ktorí dávajú prednosť jedlu, ktoré vyžaduje dostatočne veľké žuvacie zaťaženie (napríklad mäso).

Первые 4 импланта вживляются в челюсть точно также как при All-on-4, а оставшиеся два - вживляются в самой задней части челюстной кости (по одному с каждой стороны), что дает пациенту чрезвычайно стабильную конструкцию с высокой жевательной эффективностью, а также гарантию того, что конструкция прослужит долго. По сути All-on-4 - это всего лишь бюджетный вариант All-on-6. Именно вживление 6-ти имплантов настоятельно рекомендуется, не смотря на то, что это закономерно будет стоить дороже. Но если вы собираетесь есть только кашу, то количество имплантов не важно.

Имплантация All-on-6: цена

Имплантация All-on-6: цена в Москве на 2019 год (в клиниках эконом-класса и средней ценовой категории)

Типы имплантов для All-on-6Цена (руб)
1) Импланты Osstem (Корея)230 000
2) Implantáty Straumann (Švajčiarsko) 350 000
3) Implantáty NobelBiocare (Švajčiarsko)
(6 implantátov Nobel-Speedy)
450 000
4) Implantáty NobelBiocare (Švajčiarsko):
(2 implantáty Nobel-Zygoma + 4 implantáty Nobel-Speedy)
550 000

Autor: implantolog chirurg Kamensky K.V., 19 rokov skúseností. Dúfame, že náš článok bol pre vás užitočný!

Zanechajte Svoj Komentár