Zubné implantáty: typy a ceny v Moskve

Zubný implantát je štruktúra vyrobená z titánu alebo biokeramiky, ktorá je implantovaná do čeľuste a neskôr slúži ako podpora umelej korunky alebo mosta. Implantáty môžu byť tiež použité na zlepšenie fixácie snímateľných protéz.

Implantáty majú tvar zubného koreňa. Ako sme už povedali: najčastejšie sa vyrábajú z lekárskeho titánu, menej často z biokeramiky alebo zliatiny titánu a oxidu zirkoničitého. Voľba týchto materiálov je spôsobená tým, že sú schopné len osseointegrácie, t.j. môže pevne rásť spolu s kostným tkanivom do jedného.

Foto chirurgického štádia inštalácie implantátu NobelBiocare -

Dnes je vo svete viac ako 350 výrobcov zubných implantátov. Tento článok vám pomôže rozhodnúť sa o preferovanom výbere výrobcu, ale okamžite povieme, že neexistuje žiadny "najlepší implantát" ako taký. Vzhľadom na hustotu a objem kosti v mieste implantácie, hrúbku ďasien, miesto implantácie (estetická zóna alebo žuvacie zuby), typ následných protetík ... implantáty od rôznych výrobcov môžu byť optimálne.

Stále však existujú výrobcovia, ktorých implantáty by mali byť uprednostňované. Aj v tomto článku vám ukážeme, ktoré vlastnosti implantátu by ste mali venovať osobitnú pozornosť, aby ste si boli istí úspechom implantácie, ako aj znížili riziko takých komplikácií, ako je periimplantitída, rejekcia implantátu, nadmerná atrofia kosti v krku implantátu, recesia ďasien.

Zubné implantáty: hodnotenie

Štatistika spravidla vždy jasne ukazuje kvalitu produktu. Nižšie uvádzame zoznam najobľúbenejších implantátov medzi implantologmi v Európe a USA. Zámerne zdôrazňujeme výber implantologov, pretože pristupujú k výberu systému implantátov vedome a je pre nich mimoriadne dôležité, aby získali pozitívne výsledky zo svojej práce. Prehľady pacientov sú objektívne v menšej miere, pretože zlyhanie spôsobené chybami lekára - môže spôsobiť, že pacient bude mať negatívny vplyv aj na najlepšie modely implantátov.

Hodnotenie zubných implantátov výrobcami -

Masívne používanie implantátov začalo v Európe a Spojených štátoch o niekoľko desaťročí skôr ako v Rusku. Napriek tomu, že táto metóda obnovy zubov v nás získava na popularite - len v Nemecku je v priebehu 1 roka inštalovaných viac ako 1 milión implantátov. Preto sme pre toto hodnotenie urobili štatistiky o USA a Európe, pretože presnejšie ukazuje popularitu implantátov od rôznych výrobcov.

Najobľúbenejšie implantáty v USA -

 • NobelBiocare - asi 30% trhu,
 • Straumann - asi 20% trhu,
 • 3i Biomet - približne 15% trhu,
 • Zimmer - asi 9% trhu,
 • BioHorizons - asi 5% trhu,
 • Lifecore - asi 4% trhu,
 • zvyšných 17% trhu je rozdelených medzi veľký počet malých spoločností.

Najobľúbenejšie implantáty v Európe -

 • Straumann - asi 18% trhu,
 • NobelBiocare - asi 17% trhu,
 • AstraTech - asi 15% trhu,
 • 3i Biomet - približne 7%,
 • Zimmer - asi 6%,
 • zvyšných 39% trhu je rozdelených medzi malé spoločnosti.

Všetci výrobcovia implantátov uvedených vyššie, ktoré sú obchodnými lídrami, a nie je možné nazvať rozpočtom. Existujú však spoločnosti, ktoré vyrábajú implantáty za prijateľnejšiu cenu s pomerne slušnou kvalitou. Medzi tieto spoločnosti patria predovšetkým izraelskí výrobcovia implantátov -

V posledných rokoch bola v Rusku silne podporovaná aj kórejská značka Osstem, ktorá má tiež nižšiu cenu. Neskôr v tomto článku sa najprv podrobne opíšeme, ako sa implantáty rôznych spoločností navzájom líšia, a potom predstavíme vlastné hodnotenie najlepších modelov implantátov výrobcami, ktorí sú v Rusku dobre zastúpení. Nižšie nájdete informácie o cenách zubných implantátov na kľúč v Moskve na rok 2019.

Dôležité rozdiely medzi sebou implantáty -

Účinnosť implantácie závisí od mnohých faktorov. Pre priaznivý výsledok je veľmi dôležitý: objem a kvalita kostného tkaniva v mieste implantácie, technika chirurgickej implantácie, zdravotný stav pacienta. Rovnako dôležité sú vlastnosti samotných implantátov. Najdôležitejšie z nich, ovplyvňujúce rýchlosť a stupeň osseointegrácie, zahŕňajú:

 • výrobného materiálu
 • typ povrchu
 • tvar (valcový alebo kužeľovitý),
 • typ závitu.

1. Materiály, z ktorých sa zhotovujú implantáty -

Väčšina implantátov je vyrobená z titánovej zliatiny Ti-6Al-4V (titán-6 hliník-vanádium 4). Je to jeden z najčastejšie používaných materiálov vo výrobe ekonomickej triedy implantátov. Niektoré spoločnosti, ako napríklad NobelBiocare, AstraTech, Straumann, Osstem a ďalšie. - používať komerčne čistú triedu titánu 4 (G4Ti) neobsahujúcu nečistoty z hliníka a vanádu. Je to spôsobené tým, že hoci hliník a vanád majú tendenciu zvyšovať pevnosť titánu, dokázalo sa, že mierne spomaľujú proces osseointegrácie.

Tam sú tiež implantáty z kovu-bez keramiky, rovnako ako zliatina titánu a oxidu zirkoničitého. Vyrába ich napríklad Straumann (Švajčiarsko). Keramické implantáty bez obsahu kovov sú vhodné pre pacientov s intoleranciou kovov, ako aj pre ochorenia ústnej sliznice (napríklad leukoplakia). Ten je spôsobený skutočnosťou, že keramika nespôsobuje tvorbu mikročastíc v ústnej dutine.

Okrem toho môže keramika vyriešiť estetický problém, pokiaľ ide o protézu predných zubov. Faktom je, že časom dochádza k atrofii kostí na krku implantátu a časť implantátu zostáva pokrytá len ďasnom. Titan (na rozdiel od zubných tkanív a keramiky) úplne neprenáša svetlo, čo znamená, že pri atrofii kosti začne dávať žuvačke modrastú farbu. Mimochodom, táto je hlavnou príčinou nespokojnosti pacientov po implantácii.

2. Povrch implantátu -

To je jeden z dvoch najdôležitejších faktorov pre osteointegráciu. Moderné implantáty majú veľmi high-tech povrchy, ktoré nie sú úplne identické pre rôznych výrobcov. Spoločným znakom je spravidla to, že implantáty sú pieskované oxidom titaničitým (lepším) alebo oxidom hlinitým (horšie, pretože zanecháva stopy nečistôt v titáne), po čom je povrch leptaný kyselinou.

To je potrebné na vytvorenie hrubého povrchu s veľkým počtom mikropórov s veľkosťou 3 až 10 mikrónov. Povrchy spracované vyššie uvedeným spôsobom sú medzinárodne kódované SLA (obr. 5). Ich účinnosť je o 20-30% vyššia ako účinnosť povrchov typu RBM, ktoré sa získavajú len pieskovaním.

Prečo je dôležitá drsnosť povrchu?
Štúdie ukázali, že osteogenéza je aktívnejšia na implantátoch s hrubým 3D povrchom s veľkosťou mikropórov 3-10 mikrónov. Zrýchlená tvorba kostí v tomto prípade je spôsobená dvoma faktormi. Najprv sa zistilo, že takýto povrch prispieva k aktívnejšiemu správaniu osteoblastov (buniek produkujúcich kosti).

Po druhé, mikroporéznosť vedie k zvýšeniu kontaktnej povrchovej plochy implantátu s kosťou, čo znamená veľký povrch na pripojenie osteoblastov. Okrem toho, zvýšenie kontaktnej plochy zlepšuje primárnu stabilitu implantátu, čo je tiež dôležité pre úspešné prihojenie.

Je dôležité: teda všetci najlepší výrobcovia implantátov majú základný povrch SLA. Toto je však miesto, kde končí podobnosť. Štúdie zistili, že tradičné povrchy implantátov majú hydrofóbne vlastnosti, ktoré spomaľujú prihojenie. Preto niektorí výrobcovia implantátov vyvinuli negatívne nabité ultra-hydrofilné SLA povrchy, ktoré prispievajú k rýchlejšiemu ukladaniu fibrínových vlákien medzi implantátom a kosťou a nástupu osteointegrácie.

Po druhé, povrchy implantátov môžu byť dodatočne impregnované rôznymi chemickými zlúčeninami. Napríklad aplikácia tenkej vrstvy fosforečnanu vápenatého, fosforu alebo malého množstva fluoridových iónov na povrch dáva implantátu osteokonduktívne vlastnosti, t.j. urýchľuje syntézu kostí okolo implantátu. To vám umožňuje výrazne zvýšiť stupeň a rýchlosť osseointegrácie a aplikovať buď okamžitú záťaž (bezprostredne po operácii) alebo skorú záťaž (po 6-8 týždňoch).

Najlepšie, podľa nášho názoru, povrchy implantátov -

 • Povrch Ti-Unite® Implantáty NobelBiocare (obr. 6-7) -
  Povrch TiUnite je ultrahydrofilný a má záporný náboj, ktorý prispieva k rýchlejšej osseointegrácii a dobrej primárnej stabilite implantátu. Samotný povrch sa získa anodizáciou v roztoku elektrolytu, čo umožňuje lepšiu biokompatibilitu, urýchlenie pripojenia osteoblastov na povrch a nástup osteogenézy. Povrch je navyše pokrytý tenkou vrstvou fosforu.

 • Povrch SLActive® Implantáty Straumann -
  Modely implantátov Straumann majú dva inovatívne typy povrchov. Povrch SLActive® je negatívne nabitý ultra-hydrofilný povrch, získaný pieskovaním a leptaním kyselinou. SLActive®Straumann prichádza nielen do čistých titánových implantátov, ale aj do inovatívnych implantátov Roxolid® (zliatina titánu a oxidu zirkoničitého). Treba poznamenať, že stupeň osseointegrácie implantátov z Roxolidu bude najvyšší.
 • OsseoSpeed ​​™ povrchy z implantátov AstraTech -
  povrch sa získa pieskovaním s časticami oxidu titaničitého - s následným leptaním kyselinou fluorovodíkovou. Ďalej sú implantáty impregnované fluoridovými iónmi a procesom mikro a nano-textúrovania. Štúdie ukázali, že fluoridové ióny urýchľujú osteogenézu, ako aj zlepšujú primárnu stabilitu implantátu po jeho inštalácii. Okrem toho je povrch ultra-hydrofilný.

3. Tvar implantátov a ich vlákno -

Rôzne typy tvarov a rezbárov majú rôzne biomechanické vlastnosti a pôsobia úplne odlišným spôsobom nielen s kostným tkanivom ako takým, ale aj s každým zo štyroch typov tkaniva čeľustnej kosti. Kostné tkanivo je typov - D1, D2, D3, D4. Typ D1 je najhustejší typ kosti, D4 je najjemnejšia.

Na jednej strane hustá kosť prispieva k dobrej počiatočnej stabilizácii implantátu, ale na druhej strane v ňom je podstatne menej krvných ciev, čo znamená, že osseointegrácia bude pokračovať horšie a pomalšie. Najlepšie pre implantáciu je typ D2, v menšom rozsahu D3. Najhorším variantom je najjemnejší typ kosti, D4 (je charakteristický pre zadnú maxilu).

Aká forma implantátov by bola vhodnejšia -

Pre hustú kosť, ako je D1, D2, sú vhodné implantáty tak valcového, ako aj kužeľovitého tvaru. Hlavnou podmienkou by mala byť absencia agresívneho vlákna, ktoré uľahčí prenos napätia najmä na povrchové vrstvy kosti a povedie k ich atrofii. V tomto prípade sa uprednostňuje mikrorezanie v oblasti hrdla implantátu (ako napríklad implantáty AstraTech) + stredne výrazné vlákno v celom zvyšku implantátu.

Pre kosti D3, D4 sú vhodné len kónické implantáty. Táto forma prispieva k dosiahnutiu väčšej primárnej stability implantátu bezprostredne po inštalácii. Okrem toho, ak bude mať kužeľový implantát výraznú niť so schopnosťou samorezného rezania, potom, keď je kónický implantát zaskrutkovaný, bude okolo implantátu zhutnená mäkká hubovitá kosť. Tým sa zvýši hustota kostí a opäť sa zlepší primárna stabilita. Príkladom je implantát NobelActiv od spoločnosti NobelBiocare.

Zubné implantáty: hodnotenie, hodnotenie 2019

Nižšie nájdete podrobné informácie o typoch zubných implantátov a cenách opísaných vyššie v hodnotení výrobcu. V skutočnosti je veľmi ťažké dať prvé miesto jednej z prvých troch spoločností - AstraTech, Straumann alebo NobelBiocare, pretože tieto spoločnosti majú takmer rovnakú kvalitu svojich implantátov. Podľa nášho názoru by však hodnotenie malo vyzerať takto ...

1. Implantáty spoločnosti Straumann (Švajčiarsko) -

klady:

 • Implantáty Straumann majú veľmi vysokú mieru prežitia (do 10 rokov - na úrovni 97-99%),
 • nízka atrofia kosti na krku implantátu (do 0,45 mm za 5 rokov),
 • implantáty majú ultrahydrofilný povrch SLActiv®,
 • 3 výrobné možnosti: od čistého titánu, od firmy Roxolid® - zliatina titánu a oxidu zirkoničitého z keramiky bez obsahu kovov, t
 • Implantáty Straumann od Roxolidu - budú dnes najlepšou voľbou pre všetky implantáty,
 • vhodné na okamžité a skoré naloženie
 • vhodné pre rizikových pacientov: fajčiarov, pacientov s cukrovkou, osteoporózu ...

nevýhody:

 • náklady na zubný implantát Straumann budú od 51 000 rubľov len pre operačnú fázu inštalácie (pozri nižšie ceny na kľúč).

2. Implantáty spoločnosti AstraTech (Švédsko) -

klady:

 • Implantáty AstraTech majú veľmi vysokú mieru prežitia (7 rokov po inštalácii - na úrovni 98-100%),
 • nízka atrofia kosti na krku implantátu (iba 0,25 mm po dobu 5 rokov),
 • majú ultrahydrofilné, chemicky modifikované povrchy iónov fluóru OsseoSpeed ​​™, ktoré poskytujú rýchlu osseointegráciu,
 • vhodné na okamžité a skoré naloženie
 • vhodné pre rizikových pacientov: fajčiarov, pacientov s cukrovkou, osteoporózu ...

nevýhody:

 • Primárna stabilita v kostiach mäkkého typu (D3 a D4) je o niečo horšia ako u výraznejších kónicky tvarovaných implantátov, ktoré majú tiež výraznejšiu niť, ktorá obmedzuje okamžitú protézu na jednotlivé implantáty v týchto typoch kostí. Ak však implantát nie je jednoduchý (t. J. Plánovaný mostík), alebo protéza je oneskorená, potom nie sú žiadne problémy ani pri typoch mäkkých kostí.
 • náklady na zubný implantát AstraTech budú od 43 000 rubľov len pre operačnú fázu inštalácie (pozri nižšie ceny na kľúč).

3. Implantáty spoločnosti NobelBiocare (Švajčiarsko) -

klady:

 • Implantáty NobelBiocare majú vysokú mieru prežitia (pre implantáty NobelActiv - 3 roky na úrovni 96,0-100%),
 • majú ultra-hydrofilné povrchy TiUnite impregnované fosforom®,
 • vhodné na okamžité a skoré naloženie
 • vhodné pre rizikových pacientov: fajčiarov, pacientov s diabetom, osteoporózou atď.,
 • Spoločnosť Nobel vyvinula unikátnu techniku ​​fixnej ​​protetiky bezzubých čeľustí podľa protokolov All-on-4 a All-on-6, keď je úplne neodstrániteľný most v tvare podkovy upevnený len na 4 alebo 6 implantátoch.

nevýhody:

 • fosfor na povrchu titánu je prekážkou pre osseointegráciu; napriek tomu, že táto vrstva je rozpustná, jej prítomnosť však podľa nášho názoru predlžuje „katabolickú fázu“ osseointegrácie,
 • Nobelovy implantáty už nejakú dobu štiepajú (keď sa na implantát aplikuje mechanická sila),
 • Vysoká cena ... a koľko to stojí za umiestnenie zubného implantátu spoločnosti NobelBiocare - bude závisieť od konkrétneho modelu implantátu (rozdiel medzi nimi je veľmi veľký). V závislosti od toho bude cena od 42 000 do 80 000 rubľov len pre operačnú fázu inštalácie (pozri nižšie ceny na kľúč).

4. Implantáty spoločnosti ROOTT (Švajčiarsko) -

klady:

 • Implantáty ROOTT sú jedinečným typom bazálneho implantátu (modely Roott-Basal a Roott-Compressive),
 • po 3 dňoch po operácii vykonať protézu s fixným mostíkom,
 • prevádzka inštalácie týchto implantátov je omnoho menej traumatická, takže ju možno vykonať aj pri diabetes mellitus, pri osteoporóze, u pacientov vo veku,
 • cenovo dostupné
 • bazálna implantácia technika je najlepšou voľbou pre fajčiarov, rovnako ako v neprítomnosti zubov.

Nevýhody: Tieto bazálne implantáty môžu byť použité iba ak máte 3 alebo viac zubov chýba v rade (vrátane úplnej neprítomnosti zubov v čeľusti), ale táto metóda sa nepoužíva v neprítomnosti 1-2 zuby.

Koľko je inštalácia implantátu Roott -
chirurgická fáza inštalácie 1 implantátu vás bude stáť vo výške 24 000 až 28 000 rubľov (bez korunky). Ceny na kľúč nájdete nižšie.

5. Implantáty spoločnosti Osstem (Kórea) -

klady:

 • Implantát série Osstem TS-3 má veľmi kvalitný ultrahydrofilný povrch (ako u implantátov prémiového segmentu),
 • Vynikajúce pre typy mäkkých kostí, t. na hornej čeľusti,
 • rozumnú cenu.

Nevýhody: nie je najlepšou alternatívou pre husté typy kostí, napríklad na dolnej čeľusti.

6. Implantáty spoločnosti MIS (Izrael) -

klady:

 • Implantáty MIS sú kvalitou izraelskej medicíny
 • rozumnú cenu
 • vysoká miera prežitia implantátu
 • Teraz majú implantáty tejto spoločnosti štandardný povrch SLA, ale v roku 2018 spoločnosť oznámila uvoľnenie implantátov s povrchom SLA (napr. NobelBiocare) s ultra-hydrofilným, fosforom impregnovaným povrchom.
 • vhodné na okamžité a skoré naloženie
 • Najlepšie modely implantátov tejto spoločnosti sú "V3" a "Seven".

consExistujú nečistoty z hliníka a vanádu v titáne, ktoré zhoršujú osseointegráciu implantátov.

Koľko je zubný implantát MIS -
chirurgická fáza inštalácie 1 implantátu vás bude stáť len od 20 000 rubľov (bez nákladov na oporu a korunku). Ceny na kľúč nájdete nižšie.

7. Implantáty spoločnosti AlphaBio (Izrael) -

klady:

 • Implantáty AlphaBio majú dobrý pomer cena / výkon
 • vysoká miera prežitia implantátov - až 95-98% počas 5 rokov pozorovania,
 • implantáty majú dobrý SLA povrch,
 • Široká škála implantátov vám umožňuje používať systém pre všetky klinické situácie,
 • имплант SPI очень похож на имплант NobelActiv - по намного более доступной цене.

nevýhody:

 • Povrch implantátu SLA nemá vysoký stupeň hydrofilnosti, ako u predchádzajúcich výrobcov implantátov,
 • Existujú nečistoty z hliníka a vanádu v titáne, ktoré zhoršujú osseointegráciu implantátov.

Koľko je zubný implantát AlfaBio -
chirurgická fáza inštalácie 1 implantátu vás bude stáť len od 20 000 rubľov (bez nákladov na oporu a korunku). Cena na kľúč je uvedená nižšie.

Je dôležité o výbere implantátov -ak plánujete implantovať implantát v oblasti predných zubov a estetika je pre vás dôležitá, alebo by ste chceli, aby bola protéza vykonaná okamžite alebo v skorých štádiách po operácii (po 6-8 týždňoch, a nie po 3-6 mesiacoch), potom by ste si nemali vybrať Možné sú najlacnejšie možnosti implantácie. Faktom je, že rýchlosť prihojenia závisí predovšetkým od vlastností povrchu implantátu. Nasledujúce technológie môžu urýchliť prihojenie: zvýšená hydrofilita povrchu, depozícia tenkej vrstvy molekúl fosforu, iónov fluóru na povrchu implantátu ...

Väčšina implantologov vám hneď povie, že Straumann (Švajčiarsko) bude najlepšou voľbou pre implantáty, najmä ak implantát nie je vyrobený z obyčajného titánu, ale z materiálu Roxolid. Tieto implantáty majú najlepší povrch na svete a poskytujú vynikajúce výsledky. Áno, tieto implantáty sú drahé a samozrejme, ak si ich sotva môžete dovoliť - nemali by ste sa dostať do dlhov a prijímať úvery. V tomto prípade je lepšie zvoliť aspoň Osstem (Kórea).

Ak máte cukrovku, osteoporózu, ste fajčiar, alebo máte iné ochorenia (ktoré spomaľujú osteointegráciu implantátov), ​​potom je to predovšetkým preukázané alebo použitie implantátov so zvýšenou povrchovou hydrofilitou. Alebo druhou možnosťou je použitie bazálnych implantátov, ktoré sú fixované v hlbších častiach kostí, a tým znižujú nepriaznivé riziká spojené s osteoporózou, diabetom a fajčením.

Príklad použitia bazálnych implantátov: video

Zubné implantáty: cena v Moskve za rok 2019

Koľko stojí jeden zubný implantát v Moskve na rok 2019? Treba povedať, že na rôznych klinikách môže byť veľmi veľké cenové rozpätie - rádovo 20-30%. Nižšie sme uviedli ceny na kľúč pre zubné implantáty: typy a ceny v Moskve za rok 2019 (konkrétne na klinikách stredného cenového segmentu a ekonomickej triedy). Pre každý nami uvedený zubný implantát je cena uvedená na kľúč, pričom sa berú do úvahy nielen náklady na operáciu, ale aj náklady na oporu s umelou korunkou.

Nižšie uvedené náklady neberú do úvahy možné náklady na kostné štepenie alebo operáciu sínusového výťahu, ktorá môže byť potrebná za predpokladu, že v mieste implantácie je nedostatočný objem kosti. Náklady na tieto náklady môžete vidieť kliknutím na príslušné odkazy vyššie.

1)  PREMIUM zubné implantáty: cena na kľúč
všetky nižšie uvedené ceny zahŕňajú náklady na príslušný typ opierky (kov alebo keramiku).

 • Náklady na 1 implantát Straumann (Švajčiarsko) -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 65 000 rubľov.
  → s korunkou z oxidu zirkoničitého - od 90 000 rubľov.
 • Náklady na 1 implantát Astra Tech (Švédsko) -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 70 000 rubľov.
  → so zirkónovou korunou - od 80 000 rubľov.
 • Náklady na 1 implantát NobelBiocare (Švajčiarsko) -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 80 000 rubľov.
  → so zirkónovou korunou - od 90 000 rubľov.
  → fixná protetika bezzubej čeľuste podľa implantačného protokolu All-on-4 - od 280 000 rubľov na 1 čeľusť (obsahuje pevný mostík).

2)  rentabilné zubné implantáty: ceny v Moskve "na kľúč"

 • Náklady na 1 Roottov implantát (Švajčiarsko) -
  → s kovovou plastovou korunkou - 41 000 rubľov.
  → s kovovo-keramickou korunkou - 60 000 rubľov.
  → so zirkónovou korunou - 70 000 rubľov.
  → fixná protetika celej úplne bezzubej čeľuste podľa protokolu bazálnej implantácie - 280 000 rubľov (zahŕňa neodstrániteľnú mostíkovú protézu).
 • Náklady na 1 implantát AlphaBio (Izrael) -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 35 000 rubľov,
  → s korunkou zirkónia - od 50 000 rubľov.
 • Náklady na 1 implantát MIS (Izrael) -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 35 000 rubľov,
  → s korunkou zirkónia - od 50 000 rubľov.
 • Náklady na 1 implantát Osstem (Kórea) -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 40 000 rubľov,
  → s korunkou zirkónia - od 50 000 rubľov.
 • Náklady na protézu na implantátoch úplne bezzubej čeľuste možno nájsť v článkoch:
  → "Neodstrániteľné protézy bezzubých čeľustí na implantátoch"
  → "Implantáty na zlepšenie fixácie snímateľných protéz"

Dôležité faktory pri výbere modelu implantátu pacienta -

Musíme okamžite povedať, že najlepší systém implantátov jednoducho nie je. Je to spôsobené skutočnosťou, že v ústnej dutine existuje mnoho klinických situácií, z ktorých by bol vhodnejší implantát od jedného alebo od iného výrobcu. Vo väčšej miere závisí táto voľba od objemu a kvality kosti v mieste implantácie, ako aj od toho, ktorá z implantačných techník bude použitá. Medzi týmito, najmä -

 • Klasická technika implantácie (obrázok 16-21) -
  Táto technika sa uskutočňuje buď jednostupňovým alebo dvojstupňovým chirurgickým zákrokom. Protetika sa vykonáva v období 6-8 týždňov až 3-6 mesiacov, čo bude závisieť od mnohých faktorov. Dvojstupňová klasická technika je najspoľahlivejším typom implantácie s najnižším percentom odmietnutia implantátu. Ak vám chýbajú len 1 - 3 zuby za sebou - táto metóda je pre vás.
 • Technika bazálnej implantácie -
  Bazálny typ implantátov sa tu používa ako v spoločnosti ROOTT (Švajčiarsko). Ak máte úplnú absenciu zubov v čeľusti alebo nie je veľký počet zubov v rade, táto metóda vám umožní získať neodstrániteľný most do 3 dní po operácii. Ale klasickou technikou budete musieť chodiť dlhú dobu bez korunky, alebo s dočasnou odnímateľnou náhradou.

Kritériá na porovnanie rôznych implantátov pri výbere -

Prvým indikátorom sú publikované údaje o prežití implantátov u pacientov 5-7-10 rokov po operácii. Tieto údaje pre väčšinu spoločností sú však veľmi podobné a rozdiely dosahujú iba 2-4%. Oveľa dôležitejší je druhý ukazovateľ, ktorý zverejňujú len niektoré spoločnosti.

Druhým indikátorom je množstvo atrofie kosti v oblasti krku implantátu. Prakticky všetky pacientove tvrdenia o kvalite implantácie spadajú do tohto estetického problému. Faktom je, že atrofia kosti na krku implantátu vedie k tomu, že hrdlo implantátu je odkryté od kosti a zostáva pokryté len sliznicou. pretože kov je úplne nepriehľadný - dáva žuvačke výraznú modrastú farbu. Postupom času to nevyhnutne vedie aj k recesii ďasien - vystaveniu kovového hrdla implantátu (obr. 22-24).

V implantologii sa atrofia považuje za normu v 1 mm - po dobu 1 roka od momentu protézy na implantáte a až do 0,2 mm ročne - počas ďalších 4 rokov. Čo sa týka atrofie kostí po 5 rokoch funkčného zaťaženia, najlepšie implantáty spoločnosti AstraTech sú dnes najlepšie, druhým je Straumann, tretím je NobelBiocare. Treba poznamenať, že väčšina výrobcov tieto údaje neuverejňuje.

závery: počas implantácie v estetickej zóne (v oblasti predných zubov) - najlepšie je uprednostniť implantáty, ktoré spôsobujú menšiu atrofiu kostí v krčku maternice. Všetky 3 vyššie uvedené spoločnosti majú v porovnaní so štandardom výrazne nižšiu atrofiu. Čo sa týka protetiky v oblasti žuvacích zubov, otázka estetiky je menej dôležitá.

Pre objektívnosť je potrebné poznamenať, že štúdia zmien v úrovni kosti na obr. 15 bola vykonaná s použitím špecifických modelov a nie celej línie implantátu (napríklad NobelBiocare mal implantáty Bremenmark). tj ak užívate iné modely implantátov, napríklad "NobelActiv" od NobelBiocare a Straumann "BL" alebo "BLT", potom sa množstvo atrofie nebude výrazne líšiť od implantátov AstraTech.

Samozrejme, veľa záleží nielen na implantáte, ale aj na chirurgovi a ako plánuje operáciu. Napríklad si môžete vybrať drahý implantátový systém, ale lekár neberie do úvahy hrúbku vonkajšej kostnej steny alebo hrúbku ďasien počas operácie - v dôsledku toho bude stále viesť k atrofii kosti a gingiválnej recesii. Dobrý lekár, keď hrúbka vonkajšej kostnej steny je menšia ako 2,0 mm, bude určite musieť zvýšiť hrúbku kosti opätovným nasadením kostného štepu.

reklama

Zubné implantáty: recenzie, poškodenie, kontraindikácie

Keď pacient začne hľadať informácie o implantácii, rýchlo si uvedomí, že odpovede pacienta na zubné implantáty sú veľmi protichodné. Negatívna spätná väzba je navyše len v malej miere spojená s odmietnutím implantátov a nespokojnosť pacienta sa prejavuje od 1,5 do 2 rokov od momentu implantácie. V tejto časti sumarizujeme hlavné výhody a tiež vám povieme, čo sa báť.

Nižšie na obrázku uvádzame príklad kvalitatívne vykonanej operácie inštalácie implantátu AstraTech a následnej protetiky pomocou keramickej podpery a keramickej korunky zirkónia. Venujte pozornosť tomu, ako je koruna nerozoznateľná od zubov, ako aj dokonalý obrys ďasien okolo implantátu (Foto 16-21).

Zubné implantáty: ako sa používajú klasickou dvojstupňovou implantáciou -

Výhody implantácie -

 • Štatistiky ukazujú, že miera prežitia implantátov počas 5-7 rokov je na úrovni 95-98%. Moderný zubný implantát je teda veľmi bezpečný spôsob dopĺňania stratených zubov s relatívne malým počtom prípadov odmietnutia ...
 • S čiastočnou neprítomnosťou zubov -
  Nemusíte brúsiť priľahlé zdravé zuby pod korunami, čo znamená, že vydrží dlho. Navyše, 1 zubný implantát ekonomickej triedy spolu s korunou bude stáť takmer toľko - koľko prípravy zubov pri chybe za korunky + kovovo-keramický most s 3 jednotkami.

  Podľa oficiálnych štatistík, vo viac ako 60-70% prípadov, plnenie koreňových kanálov zubov v prípravnom štádiu pre protézy sa vykonáva zle. To vedie k rozvoju zápalu na vrcholkoch koreňov zubov, potrebe odstraňovania koruniek a opätovnému ošetreniu zubov a následnej úplnej zmene koruniek. Komplikácie navyše stúpajú už na konci záručnej doby.

 • S úplnou neprítomnosťou zubov v čeľusti -
  Existuje niekoľko spôsobov implantácie, vďaka ktorým môžete získať úplne neodstrániteľný most, a to aj v neprítomnosti zubov. Okrem toho existujú podmienečne odnímateľné protézy založené na 2-3 implantátoch, vďaka čomu protéza

  Loading...

Zanechajte Svoj Komentár