Implantáty ROOTT: recenzie, ceny

Implantáty Roott vyrába firma Trate AG (Švajčiarsko). Začiatkom roku 2019 ponúka spoločnosť 4 modely implantátov. Najunikátnejšími z nich sú modely „Roott-basal“, „Roott-compressive“ a „Roott-compressive K“, ktoré sa používajú na tzv. Bazálnu implantáciu.

Technika bazálnej implantácie je tiež často označovaná ako „jediná fáza“, čo znamená protetickú fázu už 3 dni po operácii. Ale s klasickými dvojstupňovými alebo jednostupňovými implantačnými technikami (pre ktoré je určený Roott-Form implantát) - trvalé protézy sa vykonávajú len od 6-8 týždňov do 3-6 mesiacov ...

Implantáty koreňov: Foto

Roott Implants: Kľúčové vlastnosti

Všetky implantáty Roott sú vyrobené z titánovej zliatiny triedy 5 (Ti-6Al-4V) s prídavkom hliníka a vanádu. Podľa medzinárodnej klasifikácie je povrch implantátov tejto spoločnosti typickým povrchom typu "SLA". To znamená, že takýto povrch bol získaný pieskovaním implantátov hydroxyapatitovými a trikalciumfosfátovými časticami a následným leptaním kyselinou.

Ako sme už uviedli: Roottova implantačná línia má 3 jednofázové modely implantátov, ktoré sa používajú pre jednofázové (synonymá - bazálne, jednostupňové) implantačné techniky, ako aj 1 klasický model implantátu nazvaný "Roott-Form".

1. Jednofázové implantáty ROOTT -

Medzi ne patria implantáty "Roott-basal", "Roott-compressive" a "Roott-compressive K". Spoločným znakom týchto 3 modelov implantátov je úplne odlišný typ fixácie v čeľustnom kostnom tkanive - odlišný od typu fixácie implantátov klasického typu. Faktom je, že tkanivo čeľustnej kosti je vo svojej štruktúre heterogénne a má zóny s vysokou a nízkou hustotou (obr. 3).

Tradičné klasické implantáty sú inštalované hlavne v hubovitej vrstve kosti alveolárneho procesu čeľuste, tzn. presne tam, kde sa nachádzajú korene vlastného zubu pacienta. Špongiová kosť má veľmi nízku hustotu, a preto po strate zubov rýchlo atrofuje. V tejto súvislosti je v oblasti inštalácie klasického implantátu často potrebná predbežná operácia na zvýšenie objemu kosti.

Jednofázové ROOTT implantáty sú inštalované v hlbokej, hustej bazálnej vrstve kosti, ktorá prakticky nie je vystavená atrofii. Okrem fixácie v bazálnej kosti majú modely „Roott-basal“ a „Roott-compressive K“ aj bikortikálnu fixáciu v kosti. To znamená, že okraje závitov týchto implantátov tesne priliehajú k veľmi hustej povrchovej kortikálnej vrstve kosti, ktorá obklopuje čeľusť zo všetkých strán.

Kľúčové vlastnosti jednofázových implantátov Roott -

 • implantáty Roott bazálnej (obr.4) -
  Tieto implantáty majú pevnú podperu, dlhý, leštený krk, rovnako ako široké závity závitu, ktoré zaisťujú spoľahlivú fixáciu implantátu nielen kvôli hustej bazálnej kosti, ale aj kvôli bortikálnemu typu fixácie. Ten umožňuje ich použitie aj pri najťažšej atrofii kostí - bez potreby kostného štepenia.
 • implantáty Roott-tlakové (obr.5) -
  Tento implantát dostal svoj názov vďaka tomu, že jeho zavedenie je sprevádzané mechanickým zhutňovaním kostného tkaniva, ktoré hraničí s povrchom implantátu. Fixácia tohto implantátu sa vykonáva ako v hubovitej, tak v bazálnej kosti. Môže sa použiť bez kostného štepu len pri miernej atrofii kosti.
 • implantáty Kotorová kompresia K (obr.6) -
  Tento model implantátu má fixáciu v bazálnej aj bikortikálnej fixácii. Zvláštnosťou je, že majú veľkú povrchovú plochu (o 20-50% - v závislosti od veľkosti), čo pozitívne ovplyvňuje silu priľnutia k kosti. Táto je obzvlášť dôležitá pri implantácii do typov mäkkých kostí typu D3 a D4 (v hornej čeľusti).

Je dôležité: Tieto modely implantátov sa používajú hlavne v neprítomnosti zubov, alebo v neprítomnosti 3 alebo viacerých zubov v rade. Okrem toho implantolog spravidla neinštaluje žiadny typ vyššie uvedeného implantátu, ale rôzne typy jednofázových implantátov RUTH môžu byť použité v rôznych častiach čeľuste (v závislosti od hustoty kostí a množstva atrofie kosti v každej konkrétnej oblasti čeľustí).

Inštalácia roott-basal a Roott-kompresívne implantáty: video

reklama

2. Klasický implantát koreňovej formy -

Implantát Roott-Form (obr. 7) je tradičný typ implantátu, ktorý je fixovaný v spongióznej kosti alveolárneho procesu čeľuste. Pri jeho inštalácii je možné použiť jednorazovú alebo dvojstupňovú techniku ​​implantácie. Na rozdiel od jednofázových implantátov je možné použiť Roott - Roott-Form implantát, ktorý je určený na vyplnenie chýbajúcich zubov.

Je tiež veľmi dôležité, aby Roott-Form vám umožnil dosiahnuť vysokú estetiku obrysu ďasien okolo implantátu. Ten je kľúčovým bodom pri implantácii do estetickej zóny predných zubov, a to najmä v prípade, že pacient má vysoký úsmev s odhaleným okrajom ďasien. Musíte však pochopiť, že tento implantát (na rozdiel od jednofázových Roottových implantátov) bude vyžadovať zvýšenie hladiny kosti v prípade jej nedostatku.

Prezentačné a inštalačné video Roott-Form -

Operácia implantácie na druhom videu bola vykonaná jednostupňovou technikou implantácie, pri ktorej je na implantát bezprostredne po operácii inštalovaná dočasná korunka ...

Implantácia ROOTT: recenzie

Ak hovoríme o použití implantátu Roott-Form, ktorý je tradičným klasickým typom implantátu, tento implantát si môžete bezpečne vybrať na implantáciu v estetickej zóne, najmä ak vám chýba len 1 alebo niekoľko predných zubov. Je to celkom hodný švajčiarsky implantát, ktorý sa používa na jednorazovú alebo dvojstupňovú implantáciu. Vo väčšine prípadov môže byť protéza na tomto implantáte spustená iba 3-4 mesiace po inštalácii.

Väčšina pacientov sa však zaujíma o recenzie jednofázových implantátov Roott, pretože v našej krajine sa nedávno objavila technika bazálnej implantácie. Ako účinná je táto ROOTT implantácia - zhrnuli sme prehľady pacientov a implantologov v nasledujúcich informáciách ...

1. Pros -

 • Podľa štúdií, prežitie Roottových implantátov u pacientov, ktorí podstúpili ich inštaláciu, je: 98% úspechu v dolnej čeľusti a asi 95% v hornej čeľusti. Treba poznamenať, že v dolnej čeľusti je miera úspešnosti vždy vyššia, čo je spojené s hustejším typom kostného tkaniva (hustejšie typy kostí sú charakteristické pre dolnú čeľusť - D1 a D2). V hornej čeľusti je kosť vždy mäkšia (typy kostí D3 a D4), ktorá v zásade nie je veľmi vhodná na implantáciu.

  Implantácia koreňov s jednofázovými implantátmi: foto pred a po

 • Nízke riziko periimplantitídy (aj u fajčiarov) -
  periimplantitis sa nazýva zápal okolo implantátu, čo veľmi často vedie k jeho odmietnutiu. Príčinou periimplantitídy je bakteriálna kolonizácia povrchu implantátu v oblasti jeho krku, ktorá je zvyčajne spojená so zlými hygienickými alebo implantologickými chybami pri práci s mäkkými tkanivami ďasien v okolí implantátu ...

  Podľa štatistík sa periimplantitída u fajčiarov vyskytuje 2-krát častejšie (v porovnaní s nefajčiarmi). Jednofázové RTH implantáty majú minimálne riziko periimplantitídy, dokonca aj u fajčiarov. Je to spôsobené tým, že pracovná plocha jednofázových implantátov, v dôsledku ktorej dochádza k osseintegrácii implantátu a kosti, sa nachádza hlboko v bazálnej kosti. tj ďaleko od povrchu sliznice, z ktorého začína bakteriálna kolonizácia povrchu implantátu.

  Okrem toho majú tieto implantáty dlhý leštený krk (obr. 8), ktorý zabraňuje uchyteniu baktérií a ich postupnému rozmnožovaniu a postupuje dolu pod žuvačkou do zóny osseointegrácie. Ale tradičné implantáty nemajú dlhý leštený krk a zóna ich osseointegrácie sa nachádza bezprostredne pod povrchom sliznice.

  Vďaka tomuto dizajnu sú jednofázové implantáty RTH najlepšou voľbou pre nasledujúce stavy, ktoré prispievajú k rozvoju periimplantitídy ...
  → u pacientov s fajčením,
  → pri nepravidelnom čistení zubov,
  → dýchaním v ústach,
  Chronická suchosť ústnej sliznice,
  → v prítomnosti chronickej infekcie v ústnej dutine (so zápalom ďasien, hr. Tonzilitídou),
  → tenká gingiva (menej ako 2 mm hrubá) je tiež jedným z predisponujúcich faktorov, a preto implantologici často musia zväčšiť hrúbku ďasien okolo implantátu presadením sliznice z neba.

 • Nie je potrebné vykonávať štepenie kostí -
  Zóna osseointegrácie jednofázových implantátov Roott sa nachádza hlboko v bazálnej kosti, a preto ani pri významnej atrofii kostí tieto implantáty nepotrebujú kostné štepy na zvýšenie úrovne kosti. To isté platí pre spôsob sínusového zdvíhania, ktorý sa vykonáva s nedostatočnou výškou kosti v oblasti čeľustných dutín v bočných častiach hornej čeľuste.

  Kostné štepenie s použitím jednofázových Roottových implantátov sa vyžaduje len z estetických dôvodov a nie na zlepšenie fixácie implantátu v kostnom tkanive. To môže byť potrebné len na vytvorenie krásneho obrysu ďasien, a to len v prípade, že pacient trvá na tom. Ale v 90% a viac prípadoch to nie je absolútne nevyhnutné a samozrejme znižuje konečné náklady na implantáciu, ako aj skracuje čas na implantáciu.

Ďalšie výhody: Nezabudnite, že váš plne fixovaný most dostanete za 3 dni po operácii, čo robí život pacienta oveľa pohodlnejším. Okrem toho sa jednofázové implantáty veľmi ľahko inštalujú (v porovnaní s klasickými implantátmi), čo umožňuje ich použitie u starších pacientov, pacientov s kompenzovaným diabetes mellitus a osteoporózou.

2. Nevýhody -

Ale niekedy môže byť hodnotenie pacientov tiež negatívne. Je to hlavne kvôli tomu, že so silnou atrofiou ďasien nie je vždy možné vytvoriť krásny obrys ďasien bez toho, aby sa uchýlili k zvýšeniu hladiny kostí. Najčastejšie sa to stáva, keď sa v oblasti chýbajúcich a zachovaných zubov vyskytujú ostré kvapky v úrovni kosti (obr. 9). Ale to môže byť dôležité len vtedy, ak máte vysoký úsmev s okrajom ďasien.

Okrem toho, implantácia RTH nie je veľmi vhodná na doplnenie jedno-chýbajúcich zubov. Indikácie pre použitie Roottových implantátov sú ešte rozsiahlejšie defekty chrupu, napríklad: neprítomnosť 3 alebo viac zubov v rade, vrátane úplne bezzubých čeľustí.

Je dôležité: ak vám chýba len malá skupina predných zubov a zároveň máte vysoký úsmev holými ďasnami, potom je najlepšie použiť tradičný typ implantátu, napríklad Roott-Form (Obr.9). Je to kvôli dôležitosti získania dobrej estetiky okraja ďasien, ktorý bude viditeľný s úsmevom, a klasické modely implantátov to robia lepšie.

Implantáty RTH: cena na kľúč 2019

Analyzovali sme ceny implantátov RTH na moskovských klinikách. Nižšie uvedené ceny sú určené pre kliniky: Roott Moscow Center for Dental Implantology, ako aj na klinike Simpladent. Treba povedať, že tieto kliniky tiež pravidelne organizujú propagačné akcie, počas ktorých môžu byť náklady o 7 až 10% nižšie.

1. Implantácia koreňov s jednofázovými implantátmi -

Náklady na operáciu a protézu sa vypočítajú odlišne s čiastočnou a úplnou neprítomnosťou zubov. Majte na pamäti, že nižší cenový limit je cena za akciu, horná hranica je normálna cena bez akcií.

 • S čiastočnou neprítomnosťou zubov -
  Roottová implantácia prvého jednofázového implantátu Roott-basal, Roott-compressive alebo Roott-compressive K vás bude stáť 36 000 až 41 000 rubľov (náklady už zahŕňajú všetky náklady na kľúč, vrátane plastovej korunky, opierky, anestézie, röntgenového žiarenia, vyšetrenia). ). Konštrukcia niekoľkých implantátov je vypočítaná v pomere k počtu implantátov a korún na nich.

  pretože Ak sa protéza vykonáva v prvých dňoch po operácii, pôvodne fixovaný most môže byť vyrobený len z kovového plastu. Je to spôsobené menšou hmotnosťou protézy v porovnaní s rovnakou kovovo-keramickou látkou (to je dôležité pri štepení). Kovovo-plastovú protézu môžete používať až 3 roky, ale ak si to želáte, za rok môžete kov-plast zmeniť na -
  → pre kovovú keramiku - 19 000 rubľov.
  → Zirconia crown - 35 000 rubľov.

 • V neprítomnosti zubov -
  Protetika úplne bezhraničnej čeľuste bude stáť od 280 000 do 295 000 rubľov. Tieto náklady už zahŕňajú všetok požadovaný počet jednofázových bazálnych alebo bazálnych implantátov (od 8 do 10), ako aj neodstrániteľný mostík z kovového plastu v tvare podkovy, röntgenové žiarenie, anestézia, vyšetrenia.

2. Klasické implantáty koreňovej formy -

Chirurgická inštalácia prvého implantátu Roott-Form bude stáť od 24 000 do 28 000 rubľov a náklady na kov-keramickú korunku (spolu s oporou) na takýto implantát budú predstavovať ďalších 19 000 rubľov. Celková cena na kľúč bude asi 45 000 rubľov.

Ak hovoríme o jednostupňovej technike implantácie, pri ktorej je k implantátu pripevnená dočasná plastová koruna bezprostredne po operácii, cena na kľúč spolu s dočasnou plastovou korunkou (vrátane kovového dorazu) bude asi 41 000 rubľov. V budúcnosti môžete zmeniť plastovú korunku na -

 • kovové keramické korunky (s prihliadnutím na skutočnosť, že kovové opory sa používa rovnaké) - 19 000 rubľov.
 • Zirkónová keramická koruna (spolu so zirkónom) - 36 000 rubľov.

Alternatívy k Roottovým implantátom bez dostupných zubov -

K dnešnému dňu existujú iba 2 spôsoby implantácie v neprítomnosti zubov, v ktorých môžete ihneď po operácii získať neodstrániteľnú protézu. Po prvé, ide o jednofázovú implantáciu s Roottovými implantátmi, ktorá sa často nazýva bazálna implantácia. Po druhé, ide o implantáciu protokolov All-on-4 alebo All-on-6 (s použitím 4 alebo 6 klasických implantátov).

Voľba medzi týmito metódami je pomerne jednoduchá a závisí najmä od hustoty kostného tkaniva na čeľusti. Ak hovoríme o hornej čeľusti (mäkké kosti typu D3 a D4), potom technika „All-on-4“ pre vás určite nebude fungovať, aj keď sa v tomto prípade často používa aj na úsporu peňazí. Je to spôsobené tým, že počas implantácie na 4 implantáty bude vysoké riziko ich preťaženia a vývoja periimplantitídy.

Ale "All-on-6" sa zmestí na hornú čeľusť v typoch mäkkých kostí výrazne viac ako "All-on-4". To je spôsobené tým, že žuvacie zaťaženie bude distribuované z protézy nie je na 4, ale na 6 implantátoch. A môžete žuť nie je len kaše. Konečná voľba medzi jednofázovou (bazálnou) implantáciou Roott a technikou „All-on-6“ bude závisieť od stupňa atrofie kostí v rôznych častiach čeľuste a je potrebné konzultovať s lekárom-implantologom.

Čo sa týka spodnej čeľuste, skladá sa z hustejšej kosti (typy D1 a D2), ktorá v zásade umožňuje akýkoľvek typ jednostupňovej implantácie uvedených. Ak však máte aj strednú alebo závažnú atrofiu kostí v dolnej čeľusti, je vhodnejšie zvoliť si inštaláciu jednofázových Roottových implantátov.

Ďalšou alternatívou sú tzv. Poloodnímateľné protézy. Hovoríme o protéze s odnímateľnou protézou, ktorej fixácia na bezzubej čeľusti je zlepšená pomocou niekoľkých implantátov implantovaných pod protézu. V dôsledku toho je protéza stále odnímateľná, ale je veľmi bezpečne držaná implantátmi pomocou uzamykacích uzáverov a nikdy nespadá.

Autor: implantolog chirurg Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár