MIS implantáty: recenzie MIS

Imisy MIS vyrába izraelská spoločnosť Medical Implant Technologies Ltd od roku 1995. Treba povedať, že sú najobľúbenejšími implantátmi v samotnom Izraeli, pred ďalšou známou izraelskou značkou implantátov AlphaBio.

Zubné implantáty MIS majú dve hlavné výhody: je to pomerne dobrá kvalita za cenu implantátov ekonomickej triedy. Nevýhody (ako každý systém) sú však prítomné aj tu. Tento článok je napísaný pre pacientov, a pomôže vám zistiť, ako spoľahlivé MIS je a či bude možné získať estetický výsledok protézy.

MIS Implant Line: Foto

Implantáty MIS: Kľúčové vlastnosti

Implantáty ako také majú niekoľko vlastností, na ktorých primárne závisí kvalita osseointegrácie implantátu v kosti. Patrí medzi ne: biologická kompatibilita, povrchové vlastnosti, ako aj dizajn implantátu (tvar a povaha vlákna).

1. Biokompatibilita implantátov MIS -

Na ich výrobu sa používa titánová zliatina triedy 23 - Ti-6Al-4V (titán - 6 - hliník - 4 - vanád). Je to jedna z najpopulárnejších zliatin titánu na svete. K titánu sa pridávajú nečistoty hliníka a vanádu, čím sa dosahuje ešte väčšia pevnosť. Majú však významnú nevýhodu - štúdie ukázali, že mierne zhoršujú stupeň osseointegrácie implantátov.

Kvôli objektivite stojí za zmienku, že MIS implantáty sú stále veľmi nízke. Napríklad výrazne menej ako implantáty AlphaBio. Väčšina prémiových výrobcov zubných implantátov spravidla používa komerčný titán 4 (G4Ti), ktorý neobsahuje žiadne nečistoty. Túto značku titánu používajú najznámejší výrobcovia implantátov na svete, napríklad Staumann, NobelBiocare, AstraTech ...

2. Povrch implantátov MIS -

Na začiatku roka 2017 je povrch implantátov MIS typickým povrchom SLA. Tento povrch sa získa po opieskovaní, po ktorom nasleduje leptanie kyselinou. Poskytuje dobrý stupeň osseointegrácie - asi o 25% vyšší ako povrch predchádzajúcej generácie (typ RBM).

Je to nepochybne veľmi kvalitný povrch, ale s miernymi hydrofilnými vlastnosťami. Avšak doteraz majú iní výrobcovia implantátov modernejšie povrchy, ktoré sú hydrofilnejšie. Patrí medzi ne -

 • Povrch SLActive® Implantáty Straumann
 • Povrch Ti-Unite® Implantáty NobelBiocare,
 • OsseoSpeed ​​™ s implantátmi AstraTech,
 • povrch "CA" v implantátoch Osstem.

Dôležité je zvýšenie hydrofilnosti -
umožňuje fibrínovým vláknam rýchlo sa pripojiť k implantátu, čo urýchľuje proces osseointegrácie. V prvom rade je to dôležité pre tých, ktorí majú okamžité a včasné zaťaženie implantátu, ako aj pre rizikových pacientov: fajčiarov, pacientov s osteoporózou, cukrovkou atď. Ak váš lekár neplánuje skoré zaťaženie implantátu a netrpíte mnohými chorobami, potom to nie je až také dôležité.

→ funkcie implantácie u fajčiarov

Nový typ povrchových implantátov MIS, ktorý sa objaví v roku 2017 -

Spoločnosť "Medical Implant Technologies", ktorá vyrába implantáty IIA, už oznámila, že na konci roku 2017 sa objaví nový typ povrchu, ktorý bude nazývaný "B +". Vo vnútri to bude ten istý povrch SLA, ktorý bude navonok potiahnutý tenkou molekulovou vrstvou multifosfonátov (negatívne nabité molekuly obsahujúce fosfor).

Vďaka týmto záporne nabitým fosfonátovým molekulám bude mať povrch 2 výhody. Po prvé, bude viac hydrofilný. Po druhé, stáva sa aktívnym, pretože polyfosfonáty obsahujúce veľké množstvo fosforu stimulujú osteogenézu priamo na povrchu implantátu. Treba povedať, že povrch "B +" je trochu podobný povrchu Ti-Unite.® Implantáty NobelBiocare (tieto sú tiež pokryté iónmi fosforu a sú hydrofilné).

Povrch "B +" je obzvlášť dôležitý pri použití okamžitého a skorého zaťaženia, v prítomnosti relatívnych kontraindikácií (fajčenie, cukrovka, osteoporóza), ako aj jednoducho pre dlhšie fungujúci implantát. To sa dosahuje prostredníctvom nasledujúcich procesov -

 • rýchlejší štart osseointegračného procesu,
 • skrátiť dobu hojenia
 • zlepšenie primárnej stability implantátu v čase jeho inštalácie.

Charakteristika každého z modelov implantátov -

Spoločnosť MIS vyrába celý rad implantátov, ktoré umožňujú ich použitie s akoukoľvek implantačnou technikou (jednostupňový alebo dvojstupňový) na okamžitú, skorú alebo oneskorenú protetiku. Okrem toho je možné tento systém použiť aj na implantáciu podľa protokolu All-on-4, ktorý sa používa na fixnú protézu bezzubých čeľustí.

1. MIS "V3" -

MIS "V3" je jedným z najnovších trendov spoločnosti. Hlavná inovácia spočíva v dizajne cervikálnej časti implantátu (obr. 2). Ten má trojuholníkový tvar, ktorý umožňuje znížiť zaťaženie okrajovej kostnej vrstvy a v dôsledku toho znížiť štandardnú hodnotu atrofie kosti okolo krku. Tým sa zabráni recesii ďasien a poškodeniu estetiky v mieste pripojenia ďasien k implantátu.

Princíp tohto implantátu sa podobá implantátu NobelActiv od NobelBiocare (Švajčiarsko), len tento je niekoľkokrát lacnejší. V3 je univerzálny implantát pre všetky typy kostí. V súčasnosti je k dispozícii s povrchom SLA, ale od konca roka 2017 bude k dispozícii s inovatívnym povrchom „B +“. Musím povedať, že je to pravdepodobne najlepší typ implantátovej spoločnosti MIS (24stoma.ru).

2. MIS "C1" -

MIS "C1" - určený predovšetkým pre typy mäkkých kostí, v ktorých poskytuje dobrú primárnu stabilitu vďaka kužeľovitému tvaru implantátu, ako aj výraznej nite. Ide o kvalitný implantát, ktorý je vhodný na okamžitú aj včasnú implantáciu, ako aj na dvojstupňovú techniku. C1 je momentálne k dispozícii s povrchom SLA, ale od polovice roku 2017 bude k dispozícii aj s povrchom "B +".

Prezentácia implantátov V3 a C1: video

3. MIS "Sedem" -

MIS "Seven" je veľmi kvalitný samorezný implantát pre všetky typy kostí (pre tvrdé aj mäkké), ktorý môže byť tiež použitý s dvojstupňovou implantáciou a pre jednostupňovú implantáciu s okamžitým zaťažením. Mikro-vlákno na hrdle implantátu znižuje kompresné zaťaženie okrajovej kosti, čím sa znižuje atrofia kosti okolo krku.

MIS "Sedem" sa často používa aj na implantáciu podľa protokolu All-on-4, ktorý sa používa na fixnú protézu bezzubých čeľustí s mostom v tvare podkovy, ktorý sa upevní len na 4 alebo 6 implantátoch.

4. Implantát M4 -

M4 ako sedem - sú samorezné a môžu byť použité pre všetky typy kostí, ako aj pre akékoľvek implantačné techniky (jednokrokové aj dvojstupňové). M4 má valcový kužeľovitý tvar a širokú štruktúru závitu, ktorá umožňuje znížiť napätie v kostnom tkanive.

Spoločnosť má tiež sériu mini-implantátov, ktoré možno použiť na podmienečne odnímateľné protézy alebo na implantáciu v priestoroch s obmedzenou veľkosťou. Informácie o tomto type výrobku možno nájsť na oficiálnych stránkach implantátov MIS - http://www.liment.ru/mis/surgery/implants.

Vloženie implantátu MIS: video

reklama

Implantáty MIS: cena na kľúč pre rok 2019

1) Ceny s čiastočnou absenciou zubov -
pre implantáty MIS vás cena určite poteší, najmä ak poznáte ceny prémiových implantátových systémov vyrábaných vo Švajčiarsku alebo USA. Nižšie uvedené ceny sú uvedené na základe analýzy cenníkov kliník stredného cenového segmentu a ekonomickej triedy.

MIS implantáty: cena na kľúč

 • s kovovo-keramickou korunkou - od 35 000 rubľov,
 • s keramickou korunkou - od 50 000 rubľov,
 • a náklady len na prevádzku 1 implantátu MIS (bez korunky a opory) je od 20 000 rubľov.

2) Ceny bez zubov -Implantáty MIS série "Seven" možno použiť na implantáciu podľa protokolu "All-on-4". Tento implantačný protokol spočíva v inštalácii 4 implantátov do bezzubej čeľuste, na ktorej sa môže v priebehu 2-3 dní od okamihu operácie vyrobiť neodstrániteľná mostíková protéza z kovových plastov. Môžete tak žuť 3 dni po operácii.

Náklady na takúto metodológiu na kľúč sa budú pohybovať od 130 000 rubľov - v klinikách s ekonomickou triedou a od 150 000 do 180 000 rubľov - na klinikách priemernej cenovej kategórie. Implantáty MIS sa však môžu použiť na tento spôsob implantácie len s dobrým objemom a hustotou kostí u pacienta.

Ceny implantátov od iných výrobcov na kľúč -

 • AlphaBio (Izrael) -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 35 000 rubľov,
  → s korunkou zirkónia - od 50 000 rubľov.
 • Osstem (Kórea) -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 40 000 rubľov,
  → s korunkou zirkónia - od 50 000 rubľov.
 • AstraTech (Švédsko) -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 70 000 rubľov,
  → s korunkou zirkónia - od 80 000 rubľov.
 • Straumann (Švajčiarsko) n -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 70 000 rubľov,
  → s korunkou z oxidu zirkoničitého - od 90 000 rubľov.
 • NobelBiocare (Švajčiarsko) -
  → s kovovo-keramickou korunkou - od 65 000 rubľov,
  → s korunkou zirkónia - od 90 000 rubľov.

Ako zvoliť typ implantátu -

Získajte viac informácií o rozdieloch medzi implantátmi od rôznych výrobcov, čo je potrebné venovať pozornosť pri výbere - prečítajte si článok: "Ako vybrať správny typ zubného implantátu"

MIS implantáty: recenzie, výhody a nevýhody

Nižšie sme umiestnili príklad nahradenia strateného zubu hornej čeľuste implantátom MIS (popisy k fotografii sa otvoria po kliknutí na fotografiu).

Vo všeobecnosti možno na implantátoch MIS nájsť len pozitívne recenzie, a to tak medzi implantológmi, ako aj u pacientov. Jedinou nevýhodou tohto implantačného systému je čisto profesionálny moment, spojený s menšími nepríjemnosťami pre lekára v protetickom štádiu (keď je most na 3 až 4 susedných implantátoch).

V tomto ohľade je ďalší izraelský systém implantácie AlphaBio oveľa pohodlnejší, hoci sa nelíši s vyššou cenou. Na druhej strane, na druhej strane, povrch implantátov IIA - považujeme ho za vhodnejší. Implantáty radu V3 sú najlepším produktom spoločnosti, umožňujú dosiahnuť veľmi dobrú osseointegráciu, ako aj estetiku priľnavosti ďasien.

Implantátová línia MIS je pomerne všestranná: vhodná pre pacientov s mäkkými aj tvrdými kosťami. Okrem tradičnej možnosti protézy s kovovo-keramickými korunkami môžete získať aj vysoko estetickú verziu protézy bez kovovej keramiky, tzn. Zirkónové korunky na keramickej doske (vrátane jednotlivých CAD / CAM riešení).

Okrem toho nový "B +" povrch so zvýšenou hydrofilitou a tenkou vrstvou molekúl obsahujúcich fosfor, ktoré by sa mali objaviť v MIS od polovice roku 2017, umiestňuje tieto implantáty na osobitné miesto medzi zvyšné implantáty ekonomickej triedy. Ukazuje sa, že tento nový povrch nebude naozaj horší ako napríklad povrchy prémiových segmentových implantátov, ako napríklad NobelBiocare. Navyše, podľa výrobcu spoločnosti, náklady na implantáty s novým povrchom sa zvýši len o 15-20 dolárov.

Výhodou je, že v balení s každým implantátom je jednorazová finálna vŕtačka, ktorá umožňuje znížiť invazívnosť operácie a zvýšiť primárnu stabilitu implantátu bezprostredne po operácii. Dúfame, že naša recenzia bola pre vás užitočná!

Autor: implantolog chirurg Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Zanechajte Svoj Komentár