Astra Tech implantáty: cena na kľúč, recenzie

Implantáty Astra Tech vyrába Astra Tech Implant System (Švédsko) od roku 1985. Dnes je spoločnosť súčasťou medzinárodného holdingu "Dentsply International" (USA) - najznámejšieho svetového výrobcu dentálnych materiálov.

Napriek niektorým nevýhodám patria zubné implantáty Astra Tech k najlepším na svete a jej hlavní konkurenti sú len najsilnejší výrobcovia implantátov ako NobelBiocare a Straumann. Klinické štúdie ukazujú "prežitie" implantátov Astra 7 rokov po inštalácii - u 98-100% pacientov, čo je pravdepodobne najlepší indikátor medzi všetkými implantátmi.

Astra Tech implantáty: foto

Je dôležité: Tento článok je napísaný pre obyčajných spotrebiteľov, pre ktorých je ťažké vybrať si medzi rôznymi modelmi implantátov. Ale v každom prípade by ste mali pochopiť, že neexistuje žiadny dokonalý implantát jedného výrobcu pre všetky bežné klinické situácie. V závislosti od nižšie uvedených faktorov môžu byť optimálne implantáty jednej alebo inej spoločnosti.

 • hustota kostí, objem a topografia,
 • hrúbka a vlastnosti upevnenia ďasien v oblasti budúceho implantátu,
 • techniky implantácie (jednostupňové alebo dvojstupňové),
 • typu umelej korunky na implantáte, t.j. pacientova voľba medzi štandardnou cermetovou a metalless keramikou (individuálne CAD / CAM riešenia).

Astra Tech Implants: Kľúčové vlastnosti

Na rozdiel od mnohých iných sú zubné implantáty Astra Tech vyrobené z ultra čistého komerčného titánu 4 (G4Ti), ktorý neobsahuje nečistoty kremíka, vanádu a hliníka, ktoré bránia osseointegrácii.

Astra Tech vyvinula tzv. "BioManagement Complex ™", ktorý by mal byť chápaný ako súčasť úspechu implantátov Astra Tech. Nižšie uvádzame kľúčové vlastnosti implantátov, ktoré nám umožňujú dosiahnuť vysokú účinnosť zubného implantátu a veľmi nízke percento komplikácií.

1. Implantát povrchu OsseoSpeed ​​™ -

Od roku 2004 sa implantáty Astra Tech vyrábajú s povrchom OsseoSpeed ​​™ (obrázok 3). Získava sa pieskovaním povrchu oxidom titaničitým a následným leptaním kyselinou fluorovodíkovou. Potom sa povrch implantátov podrobí chemickej modifikácii fluoridovými iónmi a následne procesom mikro a nano-textúrovania. Posledné 2 procesy sa používajú len v implantátoch Astra Tech.

Klinické štúdie ukázali, že tento povrch má aktívne vlastnosti, stimuluje funkciu osteoblastov, čo umožňuje zlepšiť rýchlosť tvorby kosti. Okrem toho je tento proces exprimovaný presne vo vrstve spongióznej kosti a je prakticky neprítomný v kompaktnej vrstve, ktorá je spojená so slabou vaskularizáciou kompaktnej kosti a nedostatočnou schopnosťou migrovať osteoblasty (tieto sú umiestnené hlavne pozdĺž krvných ciev).

Po druhé, umožňuje dosiahnuť najlepšiu počiatočnú stabilitu implantátu. Faktom je, že povrch upravený fluoridovými iónmi má záporný náboj, ktorý zvyšuje počiatočné ukladanie iónov vápnika na povrch implantátu a prispieva tak k tvorbe silnej kovalentnej väzby medzi titánom a fosforečnanom vápenatým kostného tkaniva (24stoma.ru).

Je dôležité: Okrem toho fluorid zlepšuje hustotu kostí okolo implantátu - v dôsledku viazania vápnika v ňom obsiahnutého. Prečo je to dôležité: po implantácii implantátu a dosiahnutí počiatočnej stability implantátu sa začne osteointegrácia implantátu. Prvý stupeň osseointegrácie je katabolický, pretože kosť reaguje na traumu, čo vedie k počiatočnému poklesu hustoty kostí okolo implantátu (trvá 2 až 3 týždne). Preto v priebehu 7-10 dní nemá implantát počiatočnú stabilitu, ktorá sa pozoruje bezprostredne po operácii.

Až po 2-3 týždňoch začína anabolické štádium osseointegrácie, ktoré je vyznačené začiatkom konštrukcie novej kosti okolo implantátu. Fluoridy umožňujú viazať vápnik do kosti obklopujúcej implantát (rovnako ako vápnik v zubnej sklovine) a zabraňovať jeho kolapsu, t.j. spomaliť katabolické procesy. To vedie k tomu, že počiatočná stabilita implantátu klesá len mierne, čo je obzvlášť dôležité pre metódu simultánnej implantácie (s okamžitou náhradou dočasnou korunkou) a tiež znižuje riziko periimplantitídy.

Video z procesu osteointegrácie implantátov Astra (v angličtine) -

2. Mikro závit na hrdle implantátu (MicroThread ™) -

Spoločnosť Astra Tech bola prvou spomedzi všetkých výrobcov implantátov, ktorí používali mikrovlákno na krku implantátov (obr. 3). Takýto mikro-závit zaisťuje optimálne rozloženie žuvacieho zaťaženia kortikálnej kosti, ako aj jej nižšie hodnoty.

Prítomnosť takejto nite je jedným z dvoch faktorov, ktoré spoločnosti Astra Tech umožňujú dosiahnuť minimálnu atrofiu kostného tkaniva okolo krku implantátu. Atrofia kosti asi 1 mm sa považuje za normálnu pre prvý rok po implantácii plus ďalších 0,3 mm za rok. Ale u implantátov Astra je tento indikátor výrazne pod normou. Druhým faktorom, ktorý poskytuje nízku atrofiu je "Conical Seal Design".

3. Kužeľové tesnenie kužeľového spojenia -

Konštrukcia implantátu Conical Seal Design ™ (obr. 4) poskytuje kónické spojenie implantátu a podpery hlboko pod úrovňou okrajovej (povrchovej) vrstvy kosti. To vedie k tomu, že žuvacie zaťaženie z implantátu sa prenesie primárne nie na povrchové vrstvy kosti, ale na hlbšie vrstvy, čo povedie k zachovaniu povrchovej vrstvy kosti okolo krku implantátu a nespôsobí jeho atrofiu.

Ďalším znakom tejto zlúčeniny je, že poskytuje minimálnu medzeru medzi implantátom a podperou. Pripomeňme, že vo väčšine prípadov, periimplantitis dochádza v dôsledku vývoja bakteriálnej infekcie v oblasti takejto medzery, a implantáty od rôznych výrobcov sú veľmi odlišné v tomto ukazovateli.

Astra Tech implantáty: typy, vlastnosti

Na rok 2019 ponúka Astra Tech Implant System implantologom a ich pacientom 2 série implantátov OsseoSpeed: séria „TX“ a „TX Profile“.

1. Séria OsseoSpeed ​​™ TX -

OsseoSpeed ​​TX implantáty (obr. 5) sú vo veľkej miere univerzálne a pokrývajú aj zložité prípady, ako napríklad: obmedzenie vertikálnej výšky kosti, úzke horizontálne priestory, estetická zóna. V závislosti od priemeru môžu mať tieto implantáty buď priamy valcový tvar (priemer je označený písmenom „S“) alebo kužeľovitý tvar hornej polovice implantátu.

Je dôležité: OsseoSpeed ​​TX implantáty (veľkosti - 3,5S, 4,0S a 5,0S) - majú rovný valcový tvar. Je dobre známe, že kónické implantáty poskytujú najlepšiu primárnu stabilitu bezprostredne po inštalácii. Môžeme teda okamžite povedať, že implantáty týchto veľkostí sú vhodnejšie na dvojstupňovú techniku ​​implantácie, keď sa protetika vykonáva 3-6 mesiacov po operácii.

Implantáty OsseoSpeed ​​TX (veľkosti 4,5 a 5,0) majú kužeľovitý tvar hornej polovice implantátu, čo dáva implantátom väčšiu primárnu stabilitu. Implantáty týchto veľkostí sú vhodné nielen pre dvojstupňovú, ale aj pre jednostupňovú implantáciu (s okamžitou alebo včasnou protetikou na nich), ako aj pre inštaláciu implantátov do čerstvých dier extrahovaných zubov.

2. Profilová séria OsseoSpeed ​​™ TX -

V roku 2011 spoločnosť uviedla na trh novú sériu profilov implantátov OsseoSpeed ​​TX s unikátnym šikmým tvarom krku (obrázok 6). Boli vyvinuté špeciálne pre prípady čeľustnej čeľuste, napríklad keď je hladina alveolárnej čeľuste vyššia na jazykovej strane čeľustnej kosti než na lícovej strane.

Ak je teda implantát inštalovaný na úrovni lingválnej strany čeľustnej kosti, potom je na lícovej strane nedostatok kostného tkaniva, čo si vyžaduje ďalšiu opätovnú výsadbu umelej kosti a ďalej ohrozuje estetiku mäkkých tkanív v oblasti implantátu (obr. 7). Ak je implantát inštalovaný na úrovni bukálnej strany čeľusťového hrebeňa, vedie to k atrofii vyčnievajúcej časti kosti z lingválneho povrchu hrebeňa (obrázok 8).

Ak je implantát inštalovaný na rovnakej úrovni ako bukálna a lingválna strana kostného hrebeňa, zabráni sa potrebe ďalšieho zvýšenia kostného tkaniva a po druhé, pomôže zachovať estetiku mäkkých tkanív (Obr. 9). OsseoSpeed ​​TX Profilové implantáty, ktoré v súčasnosti nemajú žiadne analógy, vám môžu pomôcť.

Trochu menej podrobné, ale oficiálne informácie môžete nájsť na oficiálnych stránkach Astra Tech implantáty - //astra-implantat.ru, ale to nie je príliš informatívne. Je lepšie sledovať oficiálne stránky Astra Tech Implant System v angličtine - //www.dentsplyimplants.com/Implant-systems/Implants/OsseoSpeed.

Inštalácia implantátov Astra Tech: animácie a video operácie

reklama

Astra Tech implantáty: cena na kľúč

Na implantátoch Astra Tech bude cena za rok 2019 v chirurgickom štádiu inštalácie 1 implantátu - od 43 000 rubľov. Náklady na prvý implantát Astra Tech na kľúč budú:

 • s kovovo-keramickou korunkou - od 70 000 rubľov,
 • so zirkónovou korunou - od 80 000 rubľov.

Inštalácia implantátu Astra Tech: fotografické stupne

Implantáty Astra Tech: recenzia

Po prvé, niektoré štatistiky, pretože Popularita určitého implantologického systému medzi implantologmi už veľa hovorí o jeho kvalite. Na svete je asi 350 výrobcov implantátov. Medzi implantologmi v Európe sú najobľúbenejšie tieto implantáty -

 • Straumann - asi 18% trhu,
 • NobelBiocare - asi 17% trhu,
 • Astra Tech - asi 15% trhu,
 • 3i Biomet - približne 7%,
 • Zimmer - asi 6%,
 • Zostávajúcich 39% trhu je rozdelených medzi malé spoločnosti, medzi ktorými sú obzvlášť populárne izraelskí výrobcovia implantátov, ako napríklad AlphaBio a MIS.

Faktory úspechu Astra Tech Implant -

1) Nízka miera atrofie kostí okolo krku implantátu -
Štandardná rýchlosť atrofie kostí je menšia ako 1 mm úbytku kostnej hmoty počas prvého roka po chirurgickom zákroku a menej ako 0,2 mm za rok v nasledujúcich rokoch. Teda 5 rokov po chirurgickom zákroku by mala byť atrofia kosti asi 1,5 mm (od počiatočnej úrovne marginálnej kosti).

Podľa 62 článkov (publikovaných v anglickom jazyku, v recenzovaných časopisoch) prezentuje rádiologické údaje o stave atrofie marginálnych kostí v implantátoch Astra Tech po cca 1 roku inštalácie približne 0,3 mm a následne zostáva takmer nezmenené (Obr. 16). -17).

Prečo je to dôležité -
ak sa okrajová hladina kosti zníži, potom dochádza k postupnej expozícii kovového hrdla implantátu, ktorý zostáva pokrytý len sliznicou ďasien. Kov svieti cez ďasná, čo mu dáva ostrú cyanózu, ktorá nevyzerá veľmi pekne na zuboch, ktoré spadajú do línie úsmevu. Tento problém je hlavným dôvodom nespokojnosti pacientov po implantácii.

2) Vysoká úroveň spoľahlivosti implantátov Astra Tech -
Klinické štúdie poukazujú na prežitie implantátov 7 rokov po inštalácii - u 98-100% pacientov. A toto číslo je starostlivo zdokumentované vo veľkom počte klinických štúdií a je jedným z najlepších medzi všetkými modelmi implantátov.

Je dôležité: o vlastnostiach použitia špecifických modelov implantátov Astra Tech (rôzne veľkosti) - sme napísali vyššie. Hlavným bodom, o ktorom väčšina implantologikov hovorí, je to, že implantáty Astra poskytujú mierne nižšiu počiatočnú stabilitu bezprostredne po inštalácii, ako napríklad implantáty NobelActiv kužeľovitého tvaru.

To môže byť kritické, keď sa plánuje okamžité zaťaženie implantátu (okamžité alebo skoré protetiky) a potom len vtedy, keď je implantát jednorazový. Ak existuje niekoľko implantátov, a most protéza je plánovaná na ne, potom by ste nemali starať o to. Tiež podľa nášho názoru nie sú implantáty Astra najlepšou voľbou pre 4. typ kosti (t.j. pre najjemnejší typ kosti), ale sú vynikajúce pre typy 1 - 3 hrubších kostí.

Tieto implantáty sú dobre preukázané u rizikových pacientov: pacientov s osteoporózou, kompenzovaných na diabetes mellitus. Veľkým problémom je aj prežitie implantátov u fajčiarov, ale implantáty Astra Tech môžu znížiť riziko odmietnutia aj u silných fajčiarov. Dúfame, že náš článok bol pre vás užitočný!

Autor: implantolog chirurg Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Zanechajte Svoj Komentár