Straumann implantáty: cena a recenzie o Straumann

Implantáty Straumann sa vyrábajú v USA, ale sídlo Straumann Holding sa nachádza vo Švajčiarsku. Produkty tejto spoločnosti patria medzi najobľúbenejšie medzi implantológmi na celom svete - vďaka unikátnym povrchovým vlastnostiam týchto implantátov, ako aj možnostiam protetiky na nich.

Na rozdiel od mnohých rozpočtových typov implantátov - Straumann používa na výrobu komerčne čistého titánu triedy 4 (G4Ti), ktorý neobsahuje nečistoty hliníka a vanádu, čo zhoršuje proces osseointegrácie. Okrem klasického titánu sú niektoré modely implantátov Straumann vyrobené z unikátneho materiálu Roxolid®(zliatina titánu a oxidu zirkoničitého) - ktorá nemá žiadne analógy v žiadnej spoločnosti.

Straumann línia implantácie: fotografie

Implantáty Straumann Švajčiarsko - hlavné výhody

Straumann nie je bezdôvodný pre 20% všetkých predajov implantátov na svete. Má množstvo inovácií a niektoré z nich už nie sú prítomné u jedného z výrobcov implantátov. Ide napríklad o unikátny materiál Roxolid.®, čo je zliatina titánu a zirkónia, ako aj implantáty z keramiky úplne bez kovov. Implantáty Strauman môžu byť dodané s dvomi typmi SLA povrchov.® alebo SLActive®.

Typ povrchu výrazne ovplyvňuje načasovanie a kvalitu osseointegrácie implantátu. Čím výraznejšia je drsnosť povrchu, tým lepšia bude osteointegrácia. Preto je povrch implantátov podrobený rôznym ošetreniam. Pred niekoľkými desiatkami rokov boli povrchy výrobcov titánových implantátov len pieskované - tento povrch sa nazýva RBM®, Táto technológia je však zastaraná a existujú modernejšie typy povrchov implantátov.

1. Povrchová SLA®

Tento typ povrchu sa používa v implantátoch Straumann od roku 1998. Dnes SLA® - toto je najbežnejší typ povrchu medzi všetkými modelmi implantátov rôznych spoločností. SLA sa získa dvojstupňovým spracovaním: najprv sa povrch implantátov opieskuje, potom nasleduje krok morenia kyselinou. Výsledná topografia povrchu umožňuje dobrú osseointegráciu implantátov.

Dlhodobé klinické štúdie ukázali vysokú mieru prežitia implantátov s takýmto povrchom - od 95% do 99%. Okrem toho SLA vykazuje nižšiu prevalenciu periimplantitídy v porovnaní s povrchom RBM. Avšak mínus tohto povrchu je jeho slabšími hydrofóbnymi vlastnosťami, čo spomaľuje pripojenie fibrínových vlákien na povrch implantátu a spomaľuje začiatok procesu osseointegrácie.

2. Povrch SLActive®

Ako sa však ukázalo, je možné dosiahnuť rýchlejšiu osseointegráciu ako pomocou SLA. Vyššia rýchlosť osteointegrácie je daná povrchom SLActive.®, To sa dá dosiahnuť tým, že sa povrchu implantátu dosiahnu vysoké hydrofilné vlastnosti, čo urýchli pripojenie fibrínových vlákien medzi kosť a povrch implantátu a tým sa urýchli proces osseointegrácie.

SLActive® skracuje dobu hojenia od 6-8 týždňov pre SLA® - až 3-4 týždne a tiež zvyšuje rýchlosť tvorby kostného tkaniva a významne znižuje riziko periimplantitídy. Veľmi dôležitým bodom je, že najčastejšie sa vyskytujú problémy s prežitím implantátov medzi kritickým 2-4 týždňami po operácii. Klinická štúdia ukázala, že povrch SLActive prispieva k dosiahnutiu významne vyššej úrovne osseointegrácie, najmä počas prvých 28 dní - v porovnaní s implantátmi s povrchom SLA.

Ale do 42. dňa - kvalita osseointegrácie na SLA povrchoch® a SLActive® - zarovnané. To znamená, že implantáty SLActive: po prvé, znižujú riziko reimplantitídy, po druhé, znižujú riziko preťaženia a odmietnutia implantátu pri aplikácii protokolu okamžitého zaťaženia na implantát (t. J. Okamžité protézy). Implantologici tiež majú radi SLActive, pretože tento povrch prispieva k tvorbe kostí, dokonca aj pri kostných defektoch zejícího typu. Tento povrch tiež znižuje riziko zlého prežitia implantátov u fajčiarov.

Porovnanie hydrofilných vlastností SLActive a SLA -

reklama

3. Nový implantát - Roxolid®

Roxolid® - Ide o inovatívnu vývojovú spoločnosť Straumann. Ide o úplne nový materiál pre zubné implantáty, ktorý je zliatinou titánu a zirkónia (TiZr). Tento materiál je omnoho silnejší ako čistý titán a má vynikajúcu osseointegráciu. Doteraz neexistuje žiadny iný materiál pre implantáty, ktorý by kombinoval vysokú mechanickú pevnosť, biokompatibilitu a osteokonduktivitu.

Štúdie preukázali, že osteokonduktivita Roxolidu® vyšší ako čistý titánový implantát s povrchom SLActive®, Vyššia mechanická pevnosť Roxolidu spolu s vyššou osteoconductiveness umožňuje použitie menších implantátov, ako je možné s čistými titánovými implantátmi. Súčasne je kvalita pripojenia implantátu k kosti u Roxolidu vyššia, a preto implantát vyrobený z takéhoto materiálu môže niesť vyššiu záťaž ako implantát rovnakej veľkosti vyrobený z čistého titánu.

Straumann má implantáty od firmy Roxolid® Ø 3,3 mm. Takýto priemer po prvé umožňuje minimalizovať poškodenie kostí počas chirurgického zákroku, a tým znižuje riziko periimplantitídy. Po druhé, v mnohých prípadoch umožňuje vyhnúť sa povinnému štepeniu kostí v podmienkach nedostatku kostnej hmoty, pretože s priemerom implantátu 3,3 mm, objem kosti je podstatne nižší. To všetko robí implantáty Roxolidu veľmi obľúbenými u implantologikov aj pacientov.

Viac informácií o implantátoch Strauman - oficiálna webová stránka v angličtine je najviac informatívna (www.straumann.us/en/professionals/product-and-solutions/surgical-and-restorative-solutions/Material_and_Technology.html).

Implantáty Straumann: typy, charakteristiky

Implantácia Straumanna pozostáva z 2 sérií implantátov. Séria "tkanivové úrovne implantátov" prichádza s lešteným krkom, na úrovni ktorého bude tkanivo mäkkej gumy. Druhá séria sa nazýva "Bone Level Implants" - a už nemá leštený krk a telo implantátu úplne klesá do kosti.

1. Implantáty tkanivového radu implantátov -

Tieto implantáty sa nazývajú "tkanivové implantáty", čo znamená "hladinu mäkkých tkanív". Tento názov je spojený s ich dizajnovým znakom, čo znamená, že implantát má leštený krk (na jeho úrovni sú mäkké tkanivá ďasien).

Táto séria pozostáva z 3 modifikácií implantátov -

 • Straumann® Štandardný implantát (S),
 • Straumann® Implantát Standard Plus (SP),
 • Straumann® Implantát zúženého účinku (TE).

Valcové implantáty Standard Implant (S) a Standard Plus (SP) - líšia sa iba výškou lešteného krku (2,8 a 1,8 mm). Používajú sa v klasickom dvojstupňovom postupe implantácie, t.j. protézy sa môžu vykonávať v priebehu 2-5 mesiacov od okamihu chirurgického zákroku. Prítomnosť vysoko lešteného krku umožňuje vytvoriť obrys ďasien v krku implantátu už vo fáze osseointegrácie.

Implantát Tapered Effect (TE) má však cylindrický tvar len v apikálnej časti a v oblasti krku - kužeľovitý tvar. Takýto anatomický dizajn robí tento implantát nevyhnutným pre okamžitú alebo skorú implantáciu do otvorov extrahovaných zubov.

závery: Výhody tejto série implantátov sú - dlhodobá spoľahlivosť, jednoduchosť pri vytváraní spojenia mäkkých tkanív ďasien s implantátom, čo znižuje čas na vytvorenie obrysu ďasien, nižšie náklady na implantáciu. Tieto implantáty majú dobre zdokumentované výsledky. Napríklad klinické štúdie preukázali prežitie týchto implantátov u pacientov počas 10 rokov - na úrovni 97-99%.

Implantáty Straumann® S, SP, TE: prezentačné a video operácie

2. Séria implantátov "Implantáty kostnej hladiny" -

Tieto implantáty sa nazývajú "implantáty na kostnej úrovni", čo znamená "implantáty na úrovni kostí". Na rozdiel od predchádzajúcich sérií - tieto implantáty už nemajú leštený krk, ktorý by vyčnieval za kosti. Telo týchto implantátov je teda úplne ponorené do kosti a spojenie implantátu a opierky je buď na úrovni horného okraja kosti alebo mierne vyššie. To vám umožňuje dosiahnuť veľmi dobrú estetiku v oblasti adhézie ďasien na implantát (bez tradičnej cyanózy a okraja ďasien).

Táto séria pozostáva z 2 modifikácií implantátov -

 • Straumann® Úroveň kosti (BL) -
  Tento implantát je navrhnutý tak, aby zabránil atrofii kosti v oblasti hrdla implantátu, ktorá normálne dosahuje až 0,3 mm ročne. Tieto implantáty majú valcový tvar, takže sú vhodné pre klasickú dvojstupňovú implantáciu (bez okamžitého zaťaženia implantátu).

  Tento typ implantátu sa vyrába buď SLA povrchom.®buď pomocou SLActive®, Výsledky randomizovanej, kontrolovanej, multicentrickej klinickej štúdie ukazujú, že implantát Straumann Bone Level (BL) má vynikajúci index perzistencie kostí v oblasti krčka maternice, ako aj vysokú mieru prežitia približne 99,2%.

 • Straumann® Zúženie úrovne kostí (BLT) -
  Tento implantát je jednou z vlajkových lodí spoločnosti Straumann. Dizajn implantátu tiež zabraňuje atrofii kosti v krku. Okrem toho má kužeľovitý vrch s tromi reznými drážkami, čo robí tento implantát obzvlášť vhodným pre situácie zahŕňajúce typy mäkkých kostí alebo implantáciu extrahovaných zubov do čerstvých otvorov, t. kde je kľúčová stabilita primárneho implantátu.

  BTL je ideálny pre jednostupňovú implantáciu, t.j. s okamžitým zaťažením implantátu (okamžitá protéza s dočasnou plastovou korunkou). Tento typ implantátu je vyrobený z materiálu Roxolid.® s povrchom SLActive®zabezpečiť maximálnu rýchlosť a kvalitu osseointegrácie.

závery: Podľa štatistík viac ako polovica všetkých implantátov predávaných na svete má po prvé kužeľovitý tvar a po druhé, majú abutment artikulácie s implantátom presne na úrovni hrebeňa kosti, a nie na úrovni mäkkých tkanív žuvačky. Tieto vlastnosti sa primárne vyznačujú Straumannovým implantátom.® Úroveň zúženia kostí, ktorá je v podstate univerzálna: použiteľná pre všetky typy kostí, akýkoľvek spôsob implantácie, poskytuje dobrú estetiku v oblasti podopierania ďasien na implantát.

Inštalácia implantátov Straumann BLT: video operácie

Prvé video ukazuje inštaláciu 2 implantátov Bone Level Tapered (BLT) v oblasti centrálnych rezákov hornej čeľuste. Na druhej - operácia implantácie podľa protokolu All-on-6 s použitím implantátov 6 BLT implantátov na každej čeľusti (pre fixné protézy v úplnej neprítomnosti zubov).

3. Keramický implantát Straumann® PURE -

Keramický Straumann® PURE Implant je skutočne inovatívny produkt. Po prvé, ide o implantát bez kovov (vynikajúce ukazovatele biokompatibility), ktorý nie je vyrobený z titánu, ale z keramiky neobsahujúcej kovy. Keramické implantáty majú povrch ZLA.®ktorý je v topografii veľmi podobný povrchu SLA.

Výsledky Straumannovho výskumu naznačujú, že implantácia s povrchmi SLA® a zla® - postupuje podobne (s dobou hojenia približne 12 týždňov). Povrch ZLA teda vykazuje rýchlu a predvídateľnú osseointegráciu. Miera prežitia keramických implantátov (inštalovaná u pacientov starších ako 1 rok) je približne 97,6%.

Druhou významnou výhodou je, že má veľkú estetiku, pretože keramika má priesvitnú farbu slonoviny. Táto okolnosť je veľmi dôležitá najmä pre pacientov s tenkou žuvačkou, pretože pri použití tradičných titánových implantátov má guma pri implantáte zvyčajne modrastú farbu. To výrazne poškodzuje estetiku a znižuje spokojnosť pacienta s implantáciou. Keramický implantát tento problém úplne rieši.

Keramický Straumann® PURE Implant už má pevnú keramickú podperu, určenú na fixáciu umelých koruniek z cementu bez obsahu kovu. Tvar implantátu a charakter vlákna sú medzi implantátmi Level Standard Plus a Straumann® Bone Level.

Inštalácia keramického implantátu Straumann® PURE: animácie a video operácie

Implantáty Straumann: cena 2019 (na kľúč)

Pri implantátoch Strauman bude cena dosť vysoká. S čiastočnou neprítomnosťou zubov vás bude stáť iba chirurgická fáza inštalácie 1. implantátu od 55 000 rubľov - to je cena pre kliniku priemernej cenovej kategórie. Ak hovoríme o nákladoch na implantát Straumann na kľúč, bude to v Moskve -

 • implantát + koruna z keramiky - od 80 000 do 90 000 rubľov.
 • implantát + koruna oxidu zirkoničitého - od 90 000 do 100 000 rubľov.
  (ceny zahŕňajú opory).

Na niektorých klinikách môže byť cena za jeden implantát s korunkou až 65 000 rubľov, ale za takúto cenu spravidla nie sú nainštalované najnovšie moderné implantáty Straumann z materiálu Roxolid, ale implantáty zastaraných modelov Straumann.

Implantácia typu všetko-na-4 alebo All-on-6 -
tieto protokoly (metódy) implantácie sa aplikujú v neprítomnosti zubov v čeľusti. Pacientovi sa podajú 4 alebo 6 implantátov, po ktorých sa v prvých 3 dňoch po operácii vykoná protéza fixným mostíkom. Ceny na kľúč (vrátane implantátov, chirurgia, dočasný kovový plastový most) -

 • All-on-4 (4 implantáty) - od 260 000 rubľov.
 • All-on-6 (6 implantátov) - od 350 000 rubľov.

Straumann implantáty: hodnotenie, hodnotenie

Štatistika spravidla vždy jasne ukazuje kvalitu produktu. Nižšie uvádzame zoznam najobľúbenejších implantátov medzi implantologmi v Európe a USA a ako vidíte: Straumann je na čele v oblasti popularity -

 • NobelBiocare - asi 30% trhu,
 • Straumann - asi 20% trhu,
 • 3i Biomet - približne 15% trhu,
 • Zimmer - asi 9% trhu,
 • BioHorizons - asi 5% trhu,
 • Lifecore - asi 4% trhu,
 • zvyšných 17% trhu je rozdelených medzi veľký počet malých spoločností (na svete je približne 350 výrobcov implantátov).

Najobľúbenejšie implantáty v Európe -

 • Straumann - asi 18% trhu,
 • NobelBiocare - asi 17% trhu,
 • AstraTech - asi 15% trhu,
 • 3i Biomet - približne 7%,
 • Zimmer - asi 6%,
 • Zostávajúcich 39% trhu je rozdelených medzi malé spoločnosti, medzi ktorými sú obzvlášť populárne izraelskí výrobcovia implantátov, ako napríklad AlphaBio a MIS.

Klinické číslo prípadu 1 -
Inštalácia implantátu Straumann® z keramiky.

Klinický prípad číslo 2 -
Inštalácia implantátu Straumann® BLT od spoločnosti Roxolid.

Hlavné výhody implantátov tejto spoločnosti -

 • Univerzálnosť (linka obsahuje implantáty rôznych typov pre absolútne akékoľvek situácie v ústnej dutine).
 • Tieto implantáty majú vynikajúcu protézu, tzn. na nich môžete urobiť skvelú estetiku. To je dôležité, ak chýbajúci zub spadne do línie úsmevu.
 • Straumánne implantáty z klasického titánu sú vyrobené zo super čistého titánu bez nečistôt z hliníka a vanádu (tieto môžu inhibovať osseointegráciu implantátov).
 • Straumánne implantáty z materiálu Roxolid® s povrchom SLActive® - považujeme to najlepšie (v porovnaní s inými modelmi implantátov).
 • Výrazná estetika pri použití implantátu Bone Level Tapered (BLT) a keramického implantátu Straumann® PURE.
 • Straumann má veľmi vysokú úroveň kvality klinických štúdií, ktoré môžu byť dôveryhodné a ktoré vykazujú veľmi vysoké percento prežitia implantátu po 7-10 rokoch prevádzky - na úrovni 97-99%.

Nevýhody implantáty tejto spoločnosti -

 • Cena -
  (Ako sme uviedli vyššie - priemerná cena v Moskve bude asi 90 000 rubľov za 1 implantát s keramickou korunkou na kľúč. Minimálna cena, ktorú sme zaregistrovali v Moskve, je 55 000 rubľov za 1 Strauman implantát s korunkou z keramického kovu).

Je dôležité: ak nie sú implantáty Straumann pre Vás veľmi dostupné, venujte pozornosť implantátom systému Osstem (Kórea). Tieto implantáty, ako Strauman, majú vysoko kvalitný povrch, ktorý im poskytuje rýchlu osseointegráciu. Dúfame, že náš článok na tému: Straumanské zubné implantáty - sa vám ukázal ako užitočný!

Autor: implantolog chirurg Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár