Alpha bio implantáty - Alpha-bio (Izrael)

Alpha-bio implantáty vyrába Alpha-Bio Tec (Izrael) viac ako 25 rokov. Samozrejme, táto spoločnosť je jedným z lídrov vo výrobe vysoko kvalitných implantátov v cenovo dostupnom cenovom rozpätí, ktoré plne odôvodňuje celosvetovo známú značku "izraelskej medicíny".

Tento článok nie je napísaný pre lekárov, ale pre pacientov, a pomôže vám pochopiť výhody a nevýhody tohto systému implantátu, a tiež vám umožní urobiť správnu voľbu medzi implantátmi od rôznych výrobcov, bez preplácania pre značku. Nevýhody týchto implantátov sú však tiež prítomné.

Rad implantátov Alpha-bio: fotografie

Alpha bio implantáty sú druhou najobľúbenejšou v Izraeli po implantátoch MIS, ktoré sa vyrábajú aj v Izraeli. Mimochodom, od roku 2008 patrí spoločnosť Alpha-Bio Tec k švajčiarskej spoločnosti NobelBiocare, ktorá je tiež jedným zo svetových lídrov vo výrobe zubných implantátov pre stomatológiu. Prečo sa to stalo a čo ovplyvnilo - v tomto článku tiež povieme.

Charakteristika povrchu implantátov Alpha-Bio -

Existujú 2 hlavné charakteristiky implantátov, ktoré primárne ovplyvňujú kvalitu a stupeň osseointegrácie, t.j. implantovanie implantátu do kosti. Po prvé, ide o vlastnosti povrchu implantátu, po druhé o jeho tvar (valcový alebo kužeľovitý), vlastnosti vlákna

Z akého materiálu sú vyrobené implantáty Alpha Bio?
implantáty tejto spoločnosti sú vyrobené z titánovej zliatiny Ti-6Al-4V (titán-6-hliník-4-vanádia) triedy 23. Ide o najobľúbenejšiu zliatinu titánu (najmä medzi výrobcami implantátov ekonomickej triedy), do ktorej sa pridávajú hliník a vanádium, ktoré dodávajú titánu vyššiu pevnosť , Tieto nečistoty však majú mínus, pretože Štúdie ukázali, že trochu zhoršujú stupeň osseointegrácie implantátov.

Treba poznamenať, že väčšina špičkových výrobcov implantátov, ktorí sú právom lídrom na trhu v Európe a USA, používa spravidla ultra čistý komerčný titán triedy 4 (G4Ti), ktorý neobsahuje nečistoty vanádu a hliníka. Titánové implantáty G4Ti robia také slávne spoločnosti ako -

  • Staumann,
  • NobelBiocare,
  • Astra.

Vlastnosti povrchových implantátov Alpha Bio -
Povrch implantátov tejto spoločnosti je pomerne moderný. Ide o typický SLA povrch (podľa medzinárodnej klasifikácie), t. Implantáty sa najprv pieskujú a potom leptajú kyselinou. Tento typ povrchu má implantáty väčšiny výrobcov.

Tento typ povrchu je však celkom dobrý (na pevnom štvorci), ale nedá sa nazvať super moderný. Na tomto povrchu chýbajú najnovšie inovácie a vývoj v oblasti implantologie: záporne nabitý hydrofilný povrch, impregnácia fosforečnanom vápenatým, fosforom alebo iónmi fluóru neaplikuje povrchovú nano-textúrovaciu techniku.

Tieto technológie sa používajú v drahších implantátoch, o ktorých sa môžete dočítať na vyššie uvedených odkazoch. Umožňujú zvýšiť stupeň a rýchlosť osseointegrácie, skrátiť čakaciu dobu pred začiatkom protetiky na 4-6 týždňov a tiež znížiť riziko odmietnutia implantátu u fajčiarov a pacientov s osteoporózou.

Charakteristika každého z modelov implantátov -

Na rok 2019 spoločnosť vyrába 8 variantov implantátov (Obr. 1). NEO implantáty1, SPI, ISE, DFI, ATID - odkazujú na systém implantátov s vnútorným šesťuholníkom. NEO implantáty2 a NICE - odkazujú na systém implantátov s kužeľovým šesťhranným spojením a používajú sa v prípade úzkeho alveolárneho procesu v podmienkach nedostatku kosti. Šípové implantáty sa používajú na protézu všetkých dolných rezákov, ako aj horných bočných rezákov.

Alpha bio implantáty (základné info): animácia

Teraz viac o každom z implantátov ...

1. Implantát NEO1 -

NEO (obr.2) je klasický implantát pre kostné tkanivo akéhokoľvek typu (hustota). Popri hlavnom vlákne má 2 mikroreznice, ktoré spolu s povrchom mikroporézneho implantátu výrazne zvyšujú kontaktnú plochu implantátu s kosťou, čo zlepšuje mieru prežitia. NEO vám tiež umožňuje znížiť poranenie kosti počas jej inštalácie, čo urýchli hojenie.

Veľkou výhodou tohto implantátu je, že ho možno použiť na vysoko estetické náhrady pomocou CAD / CAM technológie, t. vyrábať opierky a korunky oxidu zirkoničitého (keramika bez kovov) veľmi vysokej kvality. Kúpna cena tohto modelu implantátu pre zubné kliniky je približne 120 USD.

2. Implantát SPI -

Implantát Alpha-bio SPI (obr. 3) sa nazýva vlajkovou loďou všetkých ostatných implantátov tejto spoločnosti. Používa sa na implantáciu do kostného tkaniva hlavne 3 - 4 typy (mäkká kosť). Má jedinečné vlastnosti na upevnenie kostí okolo implantátu, keď je naskrutkovaný, čo zaisťuje veľmi vysokú primárnu stabilitu implantátu v kostnom lôžku bezprostredne po operácii. Preto môže byť použitý s jednostupňovou implantáciou (s okamžitou protetikou).

Okrem toho môžu byť implantáty SPI inštalované v úzkych priestoroch. V prípade SPI sa okolo implantátu vyžadujú len 2 mm kostného tkaniva, ktoré ho oddeľuje od susedného vlastného zubu alebo iného implantátu. A také vlastnosti SPI ako samorezné poklepanie v kostnom lôžku pod implantátom a samočinné skrútenie vám umožňujú používať ho s malým množstvom kosti, dokonca aj mäkkého typu. Ak je potrebné nainštalovať implantát bez prípravy zubného lôžka, jedinou možnou možnosťou je implantát SPI. Kúpna cena je od 90 USD.

Inštalácia implantátu SPI do kosti: animácie

3. Implantát ICE -

ICE (obr. 4) je univerzálny implantát pre akýkoľvek typ kosti (pre tvrdé aj mäkké), ktorý môže byť použitý s klasickou dvojstupňovou technikou implantácie, ako aj pre jednostupňovú implantáciu s okamžitým zaťažením. Používa sa tiež na implantáciu vykonávanú súčasne s operáciou sínusového zdvíhania. Kúpna cena - od 85 USD.

4. Implantát DFI -

DFI (obr.5) je univerzálny implantát, ktorý sa používa na jeho inštaláciu do hustejších typov kostí (1,2,3). Poskytuje vynikajúcu počiatočnú stabilitu implantátu bezprostredne po operácii. Vyžaduje obdobie hojenia 3 až 6 mesiacov pred protetikou. Kúpna cena - od 75 USD.

5. Implantát ATID -

ATID (obr. 6) - tento implantát sa používa na implantáciu do najhustších typov kostí, ktoré sú zvyčajne slabo vaskularizované. Tento typ implantátu minimalizuje tlak na hustú kosť, preto sa ATID používa v kostiach typu 1 a 2. ATID vyžaduje obdobie hojenia 3 až 6 mesiacov pred protetikou. Kúpna cena - od 60 USD.

Nasledujúce 2 typy implantátov (NEO2 a NICE) majú kužeľovité šesťhranné spojenie a používajú sa na úzky alveolárny proces v podmienkach nedostatku kostnej hmoty ...

6. NEO implantát2 -

NEO (obr. 7) je nová generácia špirálových implantátov a je určená na implantáciu do malých chirurgických alebo ortopedických priestorov. Okrem toho, NeO má schopnosť najestetickejšieho typu protézy (výrobné opory a korunky pomocou CAD / CAM technológie). Kúpna cena - od 120 USD.

7. Implantácia NICE -

NICE (obr. 8) je naozaj tenký implantát pre veľmi úzke alveolárne hrebene čeľustí, ktorý sa používa aj v uzavretých priestoroch (v blízkosti vlastných zubov a ich koreňov, koreňov, iných implantátov). Tenké kužeľové teleso implantátu, apikálna časť s ostrými a hlbokými závitmi v kombinácii s variabilným dizajnom závitu a optimálnym šesťhranným kužeľovým spojením. Kúpna cena - od $ 95.

8. ŠÍPOVÉ implantáty -

Táto séria obsahuje 2 implantáty (obr. 9). ARRP je monolitický implantát, ktorý už má pevnú podperu - určený na použitie v úzkych alveolárnych hrebeňoch hlavne pre protetické horné bočné a všetky nižšie rezáky. Ideálny pre jednostupňové implantačné techniky s okamžitou protetikou. Kúpna cena - od 80 USD.

ARRC - veľmi podobná predchádzajúcemu implantátu, len nemá fixnú oporu. Vďaka možnosti výberu rôznych typov opor, vzniká možnosť protetiky v rôznych klinických situáciách. Kúpna cena - od 80 USD.

(na internetovej stránke výrobcu nájdete aj podrobné informácie o implantátoch Alpha Bio: oficiálna stránka //alphabio.ru, hoci táto stránka je určená len pre špecialistov).

Alpha bio implantáty: výhody, nevýhody, recenzie

Implantáty Alpha-Bio majú veľa silných stránok, ale napriek tomu sú tieto implantáty ekonomickou triedou a nemôžu sa pochváliť najmodernejšími technológiami v ich výrobe.

1) Mikroporézny povrch implantátu "Nano Tec" (Obr.10) -
Implantáty Alpha-bio sú vyrobené z trvanlivej zliatiny titánu, ktorá má vysoký stupeň biokompatibility, ale je nižšia v porovnaní s implantátmi titánu 4 triedy 4 (G4Ti). Ako sme už uviedli, ide o vysokokvalitný vysokokvalitný povrch s mikroporéznosťou od 1 do 5 mikrónov (obr. 11).

Povrch "Nano Tec" výrazne zvyšuje povrchovú plochu kontaktu medzi povrchom implantátu a kosťou (v porovnaní s povrchmi typu RBM), zlepšuje primárnu stabilizáciu implantátu v kosti bezprostredne po jeho zavedení. Povrchový typ RBM sa získava len pieskovaním.

consPrítomnosť vanádu a hliníka v zliatine (toto zvyšuje pevnosť implantátu, ale mierne poškodzuje osseointegráciu), ale zvyšuje pevnosť implantátov. A skutočnosť, že povrch "Nano Tec" nie je ultra-hydrofilný, ako v drahších modeloch implantátov. Zvýšená hydrofilnosť povrchu prispieva k rýchlejšiemu pripojeniu fibrínových vlákien k implantátu a skorému začiatku procesu osseointegrácie.

2) Univerzálnosť implantačného systému "Alpha-Bio" -
je potrebné povedať, že každá zubná klinika si môže dovoliť pracovať len s niekoľkými systémami implantátov (jeden alebo dva), čo je spojené s veľkými finančnými nákladmi pre každý zo systémov. Každý systém vyžaduje vlastné chirurgické nástroje, celý rad rôznych ortopedických prvkov: opory, gumotvorné prvky, skrutky so zástrčkami atď.

Preto často nastáva situácia, keď je implantolog nútený ponúknuť pacientovi čo najlepšiu možnosť implantácie (typ implantátu, podpera), pretože je obmedzená schopnosťami implantačného systému, s ktorým pracuje.

Implantácia "Alpha-Bio": systém sa skladá z 8 typov implantátov, ktoré umožňujú najlepšiu implantáciu a protézu v akejkoľvek klinickej situácii, ako aj pre akýkoľvek typ čeľustnej kosti u pacienta (akákoľvek hustota kostí). Napríklad implantáty SPI sú navrhnuté špeciálne tak, aby poskytovali okamžité naloženie implantátu, čo znamená, že je možné okamžite vymeniť implantát ihneď po implantácii.

Ďalšie modely implantátov sú vhodné aj pre klasickú dvojstupňovú implantáciu, pri ktorej sa protetika vykonáva 3-6 mesiacov po operácii. Existujú modely implantátov na zlepšenie fixácie snímateľných protéz (s protetickými úplne bezhraničnými čeľusťami). SPI, NICE, NEO modely implantátova Šípka - umožňuje implantáciu v podmienkach nedostatku kostného tkaniva (ako dôsledok atrofie alebo úzkym alveolárnym procesom čeľustí), pričom sa znižuje potreba povinného používania operácií budovania kostí.

3) Cenovo dostupná cena -
Cenová cena jedného implantátu sa pohybuje od 60 do 120 USD, čo umožňuje klinikám udržiavať náklady na štádium chirurgickej implantácie v oblasti 20 000 rubľov pre 1 implantát (plus približne 15 000 rubľov bude stáť ďalšiu oporu s kovovo-keramickou korunkou).

Alpha bio implantát - cena za rok 2019

1) S čiastočnou neprítomnosťou zubov -
Alpha Bio implant - cena za inštaláciu začína od 20.000 rubľov na 1 implantát (to je len operácia, bez nákladov na korunku a oporu). Ide o veľmi prijateľnú cenu v porovnaní s inštaláciou implantátov prémiového segmentu, kde náklady na jednu operáciu môžu byť od 50 000 do 70 000 rubľov.

Alpha Bio Implant - cena na kľúč:
Ceny zahŕňajú všetky náklady (prevádzka, príslušná opora a korunka) ...

  • s kovovo-keramickou korunkou - od 35 000 rubľov,
  • s keramickou zirkónovou korunou - od 50 000 rubľov.

2)  Bez zubov vôbec -
ak máte úplne bezzubú čeľusť, potom to môže byť úplne protetické s pevným mostom len na 4 implantátoch. Na túto implantáciu sa použije protokol "All-on-4". Tak, už 3 dni po operácii inštalácie 4 AlphaBio implantáty, budete môcť urobiť most z kovového plastu, a budete môcť žuť so svojimi zubami.

Náklady na takúto metodológiu na kľúč sa budú pohybovať od 130 000 rubľov - v klinikách s ekonomickou triedou a od 150 000 do 180 000 rubľov - na klinikách segmentu priemerných cien.

Alpha Bio implantácia: video chirurgia

reklama

Alpha Bio implantáty: recenzie

Na Alpha bio implantáty - hodnotenie implantologists sú docela pozitívne. Vlajkovou loďou Alpha-Bio Tec sú implantáty SPI a NEO. To sú niektoré z najlepších implantátov na trhu, ale len vtedy, ak hovoríme o implantátoch ekonomického segmentu. Nižšie uvádzame niekoľko príkladov použitia implantátov tejto značky v praxi ...

1) Klinický prípad -
nedostatok 4-5 zubov. Jednostupňový implantačný postup sa uskutočnil s použitím 1. AlphaBio implantátu. Na základe implantátu a vlastného 6. zubu pacienta bol nainštalovaný kovovo-keramický most s tromi korunami.

2) Klinický prípad -
s úplnou neprítomnosťou zubov v hornej čeľusti bolo implantovaných 6 implantátov AlphaBio, na ktorých bol fixovaný pevný kovovo-keramický mostík.

3) Klinický prípad -
chýbajúci centrálny rezák v hornej čeľusti. Bola vykonaná dvojstupňová implantačná technika, komplikovaná nedostatkom objemu kosti v oblasti chýbajúceho zubu. Vedená kosť s použitím kostného materiálu a biologicky vstrebateľnej membrány.

Hlavné výhody implantátov AlphaBio -

  • Veľmi dobrá cena.
  • Keď je pozorovaný protokol chirurgického štádia implantácie, prihojenie implantátov Alpha Bio je asi 96% pre implantáciu do hornej čeľuste a asi 98% pre implantáciu do dolnej čeľuste. To sú dobré ukazovatele, ale nie najlepšie. Opäť platí, že medzi lídrami na trhu sú tieto čísla stále o 1-1,5% vyššie.

závery: treba však chápať, že miera prežitia implantátov nie je jediným indikátorom, ktorý si vyžaduje pozornosť. Napríklad hlavnou príčinou negatívnej spätnej väzby na implantáty je narastajúce zhoršenie estetiky v oblasti ďasien. Je to spôsobené pravidelnou postupnou atrofiou kosti okolo krku implantátu, ktorá môže dosiahnuť až 1,5 mm v prvých 1,5 rokoch.

Zníženie hladiny kostí vedie k tomu, že krk implantátu zostáva pokrytý len sliznicou, čo vedie k vzniku ostrej cyanózy ďasien v okolí implantátu, ako aj k zníženiu hladiny papilárnych vývodov. Preto je veľmi dôležitým kritériom pri výbere implantátu v estetickej zóne množstvo atrofie počas prvých 5 rokov. A o tom môžeme dať predstavu o klinických štúdiách a skúsenostiach implantologov.

Napríklad by som pri implantácii do estetickej zóny (v oblasti predných zubov) uprednostňoval predovšetkým implantáty AstraTech a Straumann. Tieto implantáty (najmä Astra) majú najnižšiu úroveň atrofie kostí. Pokiaľ ide o ostatné časti čeľustí, AlphaBio je normálna voľba. O spôsobe implantácie s okamžitou alebo skorou záťažou môžeme povedať aj samostatne, keď sa protéza vykonáva okamžite alebo do niekoľkých týždňov po implantácii.

Faktom je, že tu je žiaduce zvoliť implantáty, ktoré majú hydrofilný povrch, ako aj impregnáciu iónmi fosforečnanu vápenatého, fosforu alebo fluóru. Prečo? Práve preto, že tieto technológie ďalej zlepšujú primárnu stabilitu implantátu, prispievajú k skoršiemu začiatku hojenia implantátu na kosti. tj Odporúča sa však používať implantáty Alpha Biot na jednorazové alebo dvojstupňové implantácie.

Alpha-Bio Zaujímavé fakty -

Treba poznamenať, že spoločnosť Alpha-Bio Tec odkúpila v roku 2008 švajčiarska spoločnosť NobelBiocare, ktorá je tiež jednou z najznámejších spoločností vyrábajúcich implantáty na svete, t. v skutočnosti je to teraz jedna spoločnosť. Implantáty "NobelBiocare" sú asi 3-4 krát drahšie ako implantáty Alpha-bio, tzn. spoločnosti sa zameriavajú na rôzne cieľové skupiny pacientov (podľa príjmu).

Väčšina odborníkov však jednoznačne hovorí, že nákup nesúvisel s rozširovaním jeho obchodnej činnosti prostredníctvom lacnejších a lepšie predávaných implantátov, ale preto, že Alpha-Bio Tec spustil v podstate nový proprietárny model implantátov Alpha-Bio. "SFB", ktorý stál asi 90 dolárov, a je v súčasnosti na sklade.

Implantát alfa-bio "SFB" bol jedinečný svojím spôsobom ... Spojil všetky vlastnosti, ktoré sú v súčasnosti prítomné v implantáte Alpha-bio "SPI", a navyše mal univerzálnu koronálnu časť, ktorá umožnila minimalizovať kostnú resorpciu v krku implantátu. a tiež na dosiahnutie ideálnej estetiky v oblasti krku implantátu (kde sa guma dostane do kontaktu s umelou korunkou).

Je pozoruhodné, že spoločnosť "NobelBiocare" po krátkom čase vydala svoj nový pokročilý implantát "NobelActive", ktorý teraz aktívne propaguje medzi implantológmi po celom svete a ktorý je už 4 krát drahší ako implantát Alpha-bio "SFB" (Obr. 13). ,Samotná skutočnosť, že takáto spoločnosť ako NobelBiocare nakupuje patenty od spoločnosti vyrábajúcej implantáty Alpha Bio, poukazuje na najvyššiu úroveň kvality izraelskej spoločnosti. Dúfame, že náš článok: Alfa Bio Implants výhody nevýhody recenzia - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: implantolog chirurg Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár