Bazálne implantáty Ihde Dental

Bazálne implantáty sa používajú na vykonávanie techniky implantácie bazálneho zubu, pri ktorej sa 3 dni po inštalácii implantátov vykonávajú protézy s pevným mostíkom. Okrem toho táto technika umožňuje vyhnúť sa povinnému štepeniu kostí s nedostatočným množstvom kosti v mieste implantácie.

Jedným z najväčších a najznámejších výrobcov bazálnych implantátov je spoločnosť Ihde Dental AG (Švajčiarsko), ktorá ich vyrába už viac ako 50 rokov. Najzaujímavejšie modely bazálnych implantátov tejto spoločnosti sú vyrábané pod značkou BCS.® a kos®, Je potrebné poznamenať, že v Rusku sú implantáty tohto výrobcu tiež pod značkou - "Oneway Biomed."®".

Bazálne implantáty: foto

Konštrukcia bazálnych implantátov sa veľmi líši od dizajnu klasických implantátov. Tieto implantáty používajú úplne odlišný princíp fixácie v kostnom tkanive, takže majú vynikajúcu primárnu stabilitu bezprostredne po inštalácii a môžu byť tiež inštalované v malom množstve kostného tkaniva.

Vlastnosti bazálnych implantátov -

Kostné tkanivo čeľustí je vo svojej hustote heterogénne. Implantáty tradičného typu sú fixované hlavne v spongióznej kosti, ktorá je najjemnejšia a ľahko atrofická (obr. 3). Preto bezprostredne po odstránení zubu dochádza k rýchlej atrofii hornej časti alveolárnej čeľuste, čo vedie k ťažkostiam pri následnej implantácii.

Najhustejšie a ne-atrofické vrstvy kostí sú: po prvé, bazálna kosť leží hlbšie, po druhé, tenká kortikálna vrstva kosti, ktorá obklopuje čeľusť zo všetkých strán. Bazálne implantáty používajú tieto 2 typy kostí na fixáciu.

Okrem toho existujú dve hlavné konfigurácie bazálnych implantátov, ktoré sa od seba mierne líšia znakmi fixácie v kostnom tkanive. A všimnite si, že aj keď sa implantáty druhého typu nazývajú "kompresia" - aj tak patria do bazálu.

 • Vlastne "bazálny implantát" (obr. 4) -
  Pracovná časť týchto implantátov je umiestnená hlboko v bazálnej kosti, avšak kvôli výraznému priemeru nite sú tieto implantáty fixované nielen v samotnej bazálnej kosti, ale môžu mať aj bikortikálnu fixáciu. To znamená, že okraje nití budú veľmi blízko k veľmi tvrdým kortikálnym vrstvám kosti zvnútra.

  Kombinácia bazálneho a bikortikálneho typu fixácie umožňuje týmto implantátom dosiahnuť vynikajúcu primárnu stabilitu bezprostredne po ich zaskrutkovaní do kosti. Tieto implantáty môžu byť použité v podmienkach významného nedostatku kosti - bez potreby kostného štepenia. Príkladom takéhoto implantátu je BCS®.

 • Kompresné implantáty (obr.5) -
  tento typ implantátu sa inštaluje súčasne do hubovitej a bazálnej kosti. Designový znak týchto implantátov je ich menší priemer v kombinácii s kompresným závitom, ktorý pri naskrutkovaní implantátu vedie k zhutneniu kostnej vrstvy priľahlej k povrchu implantátu. To prispieva k ich vysokej primárnej stabilite.

  Kompresné implantáty môžu byť použité v podmienkach mierneho deficitu kostného tkaniva - bez potreby kostného štepenia. Môže byť inštalovaný v tenkom úzkom alveolárnom procese čeľuste. Príkladom takéhoto implantátu je KOS®.

Je dôležité: Počas operácie bazálnej implantácie lekár spravidla používa kombináciu bazálnych a kompresných implantátov (voľba závisí od objemu a kvality kosti v špecifických oblastiach čeľuste).

Prezentácia implantátu KOS® + video operácie -

reklama

Hlavné výhody bazálnych implantátov -

 • fixovaná protéza do 3 dní po operácii,
 • nie je potrebné štepenie kostí alebo zdvíhanie dutín,
 • inštalácia implantátov bez rezania ďasien a stehov, t
 • neexistuje takmer žiadne riziko periimplantitídy,
 • vhodné pre fajčiarov
 • pacienti s kompenzovaným diabetom, osteoporózou, hepatitídou, ako aj starší pacienti.

Prečítajte si viac o výhodách a metódach chirurgickej inštalácie bazálnych implantátov (s príkladmi ich klinického použitia u skutočných pacientov) - prečítajte si článok: "Spätná väzba na bazálnu implantáciu"

Bazálne implantáty: recenzie a špecifikácie

Bazálne implantáty "Ihde Dental" sa vyrábajú pod obchodnými názvami BCS® a kos® - vyrobené z vysoko kvalitného titánu 5 (Ti-6Al-4V) s prídavkom hliníka a vanádu. V rade implantátov tejto spoločnosti sa nachádza aj bazálny implantát BOI.®, ale jeho inštalácia je veľmi traumatická a v skutočnosti je tento model len zastaranou formou bazálnych implantátov.

 • implantáty BCS® (obr.6) -
  tieto implantáty majú hladký elektro-chemicky ošetrený povrch No-Itis.®, Tento povrch má vysokú schopnosť odpudzovať baktérie, čo zabraňuje migrácii baktérií z povrchu sliznice pozdĺž hrdla implantátu do osseointegračnej zóny. Toto je veľmi dôležité na zníženie rizika periimplantitídy.
 • implantáty KOS® (obr.7) -
  Ide o implantát kompresného typu, ktorý je fixovaný v bazálnych a hubovitých vrstvách kosti. Povrch týchto implantátov je podrobený dvojitému pieskovaniu a vysokoteplotnému leptaniu, po ktorom nasleduje aplikácia špeciálneho povlaku Osmoactive.®ktorý prispieva k urýchleniu osseointegrácie implantátov.

Príklady klinického použitia -

1) Klinický prípad -
fixovaná protetika s úplne bezzubou hornou čeľusťou na implantátoch BCS®

2) Klinický prípad -
fixovaná protetika s úplne bezzubou hornou čeľusťou na implantátoch BCS® a kos®

3) Klinický prípad -
inštalácia 3 Ihde zubných implantátov a kovovo-keramického mosta v neprítomnosti 5-6-7-8 zubov v dolnej čeľusti ...

Ako účinné sú bazálne implantáty - hodnotenie pacientov (najmä tých, ktorí už predtým používali zubné protézy) vo väčšine prípadov pozitívne. Podľa výskumu je miera prežitia tohto typu implantátu u pacientov: 98% úspešnosti v dolnej čeľusti a asi 95% v hornej čeľusti.

Treba poznamenať, že na dolnej čeľusti je miera úspešnosti vždy vyššia, čo je spojené s hustejším typom kostného tkaniva (hustejšie typy kostí D1 a D2 sú charakteristické pre dolnú čeľusť). V hornej čeľustnej kosti je vždy mäkšia, čo nie je veľmi dobré pre implantáciu v zásade. Horná čeľusť je charakterizovaná mäkšími typmi kosti D3 a najjemnejšou - D4 (nachádzajú sa najmä v bočných častiach hornej čeľuste).

cons -
na bazálnych implantátoch sú hodnotenia pacientov niekedy negatívne. Je to hlavne kvôli obrysu ďasien okolo implantátov, ak sú inštalované v oblasti predných zubov a zároveň má pacient vysoký úsmev (to znamená, že sú vystavené ďasná).

 • Tento typ implantátu nie je veľmi vhodný na doplnenie jedno-chýbajúcich zubov. Indikácie pre ich použitie sú rozsiahlejšie defekty chrupu, napríklad: neprítomnosť 2-3 alebo viac zubov v rade, ako aj úplne bezzubé čeľuste.
 • Ak vám chýba len malá skupina predných zubov a zároveň máte vysoký úsmev holými ďasnami, potom je najlepšie použiť tradičné typy implantátov. Je to kvôli dôležitosti získania dobrej estetiky okraja ďasien, ktorý bude viditeľný s úsmevom, a klasické modely implantátov to robia lepšie.

Bazálne implantáty: ceny za rok 2019

Analyzovali sme ceny implantátov Ihde Dental na klinikách v Moskve a Petrohrade. Je potrebné poznamenať, že existuje len veľmi málo kliník, ktoré vo všeobecnosti poskytujú službu bazálnej implantácie.

 • Bazálne implantáty: cena v Moskve
  chirurgická inštalácia 1 BCS implantátu® alebo kos® - od 32 000 rubľov. A cena prvého implantátu na kľúč spolu s keramicko-kovovou korunkou bude okolo 46 000 rubľov (konštrukcia niekoľkých implantátov je vypočítaná v pomere k počtu implantátov a korún na nich).

  Protetika úplne bezstarostná čeľusť vás bude stáť asi 300.000 rubľov. Táto cena už zahŕňa všetok požadovaný počet implantátov BCS alebo KOS (od 8 do 10), ako aj pevný mostík v tvare podkovy vyrobený z plastu.

 • Bazálne implantáty: cena v Petrohrade
  chirurgická inštalácia 1 BCS implantátu® alebo kos® - od 22.000 rubľov (plus dodatočné náklady na korunu je asi 12.000 rubľov). V Petrohrade je implantát Ihde Dental inštalovaný na Swiss Implant Clinic (swissimplant.ru).

Je dôležité: v Moskve kliniky najčastejšie zahŕňajú použitie implantátov ROOTT (Švajčiarsko), ktoré sú takmer 100% konzistentné s implantátmi Ihde Dental a majú presne rovnaké vlastnosti.

Autor: implantolog chirurg Kamensky K.V., 19 rokov skúseností. Dúfame, že náš článok na tému: Bazálne implantáty sa vám ukázal ako užitočný!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár