Implantáty Nobel - Nobel Biocare, ceny

Nobelovy implantáty vyrába Nobel Biocare (Švajčiarsko) viac ako 50 rokov. Táto spoločnosť je jednou z najznámejších na svete a implantáty, ktoré vyrába, patria do prémiového segmentu, alebo skôr do drahých. Nobel dnes vyrába 5 modelov implantátov.

Napríklad, nákupná cena implantátu Nobel-Active pre zubnú kliniku je od 390 USD za implantát (bez opierky). Napríklad nákupná cena populárnych izraelských implantátov AlphaBio alebo implantátov MIS je od 60 USD do 120 USD. Ako je tento rozdiel opodstatnený a či sú implantáty Nobel Biocare 4 krát lepšie - naučíte sa z tohto článku.

Implantáty Nobel Biocare: fotografie

Niektoré štatistiky -

O kvalite zubných implantátov svedčí aj fakt, že sú obľúbené u implantológov. Nobelovy implantáty sú skutočne najobľúbenejšími implantátmi medzi implantologmi v Spojených štátoch a Európe. Samozrejme, v záujme objektivity treba poznamenať, že tento ukazovateľ Nobel Biocare sa dosiahol nielen vďaka kvalite výrobkov (čo je nesporné), ale aj vďaka agresívnej marketingovej stratégii a reklame.

Najobľúbenejšie implantáty v USA -

 • Nobel Biocare - zaberá približne 30% trhu,
 • Straumann - približne 20% trhu,
 • 3i Biomet - približne 15%,
 • Zimmer - asi 9%,
 • BioHorizons - asi 5%,
 • Lifecore - asi 4%,
 • zvyšných 17% trhu je rozdelených medzi početných malých výrobcov (celkovo približne 350 výrobcov implantátov na svete, to je pre rok 2019).

Najobľúbenejšie implantáty v Európe -

 • Straumann - asi 18% trhu,
 • Nobel Biocare - asi 17% trhu,
 • AstraTech - asi 15% trhu,
 • 3i Biomet - približne 7%,
 • Zimmer - asi 6%,
 • zvyšných 39% trhu je rozdelených medzi početné malé spoločnosti, medzi ktorými sú izraelské spoločnosti pomerne populárne, ako napríklad AlphaBio a MIS.

Zaujímavý fakt -
V roku 2008 Nobel Biocare kúpil známeho výrobcu implantátov AlphaBio (Izrael), ktorý k nemu ešte patrí.

Nobelova implantácia: tajomstvo úspechu

Nobel Biocare tvrdí, že jedným z kľúčových faktorov jeho implantátov je jedinečný povrch implantátu. Ti-spojiť® (Obr.2-3), ktorý podľa výrobcu nemá žiadne analógy a umožňuje dosiahnuť rýchlu, vysoko kvalitnú osseointegráciu implantátu. Objektívne by sa malo povedať, že to nemusí byť najlepšie, ale nepochybne jeden z najlepších povrchov na trhu s implantátmi.

Na výrobu Nobelu sa používa iba komerčne čistá trieda titánu 4 (G4Ti), ktorá neobsahuje nečistoty z vanádu alebo hliníka, ktoré môžu byť obsiahnuté vo viac rozpočtových implantátoch. Hoci tieto nečistoty a zvýšenie pevnosti titánu, ale trochu spomaliť proces osseointegration.

Povrch TiUnite® má nasledujúce vlastnosti -

Povrch TiUnite® je mierny stupeň drsnosti zosilnenej vrstvy oxidu titaničitého, s vysokým obsahom fosforu uloženého v procese anodizácie povrchu. Eloxovanie je elektrochemický proces, pri ktorom je implantát ponorený do elektrolytu a vystavený prúdu, čo vedie k zvýšeniu počtu mikropórov, ako aj k zvýšeniu hrúbky vrstvy oxidu.

Hlavnými výhodami anodizácie sú: zlepšená biokompatibilita implantátu, urýchlenie pripojenia na povrch buniek zodpovedných za osseointegráciu, ako aj stimulácia proliferácie (reprodukcie) týchto buniek. Vysoký obsah fosforu má však tiež schopnosť urýchliť osseointegráciu a tiež zvyšuje primárnu stabilitu implantátu.

Povrch implantátu TiUnite® je ultra-hydrofilný a má záporný náboj. Zvýšená hydrofilnosť povrchu implantátov Nobel má výhodu rýchlejšej adsorpcie trombínu na povrchu implantátu. To vedie k rýchlejšiemu uvoľňovaniu rastových faktorov z krvných doštičiek a v dôsledku toho k rýchlejšiemu nástupu osteointegrácie implantátu.

Nobelova implantácia: video chirurgia

reklama

Nobelovej zubné implantáty - recenzie a kľúčové funkcie

Pre rok 2019, spoločnosť vyrába niekoľko možností pre implantáty, ktoré budeme diskutovať podrobnejšie nižšie -

 • Nobel-Active,
 • Nobel-Parallel,
 • Nobel-Replace + Replace-Select-Tapered,
 • implantáty systému Branemark,
 • Nobel-Speedy,
 • Nobel-zygoma.

1. Implantujte Nobel Active -

Implantát Nobel-Active od Nobel Biocare je umiestnený ako „unikátny implantát, ktorý nemá žiadne analógy“ (Obr. 4). Podľa výrobcu majú vysokú mieru prežitia (asi 95,7-100%) - po 2-3 rokoch s použitím protokolu okamžitého zaťaženia. Ak budeme mať čas 8-10 rokov, potom miera prežitia týchto implantátov v dolnej čeľusti bude asi 98%, v hornej časti - 96%.

pretože Ak Nobel Biocare nazýva implantát Nobel-Active najlepším implantátom, potom sa pozrieme len na jeho výhody a nevýhody. Ak máte záujem len o pozitívne recenzie na Nobel implantáty oficiálne stránky - nobelbiocare.com/ru. Ale tu nájdete väčšinou len reklamné práce.

Kľúčové vlastnosti (podľa výrobcu) -

1) Nobel-Active poskytuje vysokú primárnu stabilizáciu vo všetkých typoch kostí (aj v typoch mäkkých kostí), vďaka čomu sa tento implantát môže používať súčasne na jednostupňové a dvojstupňové implantácie, ako aj na jednostupňový (v ktorom je možné bezprostredne po inštalácii okamžite umiestniť implantát). Najmä tento typ implantátu je indikovaný pre kostné tkanivo typu 3-4.

2) Tento implantát má veľmi agresívnu niť a je vysoko stočený a navlečený na steny kostného lôžka pod implantátom (pri skrutkovaní). Profil závitu je tak agresívny, že implantolog môže zmeniť smer skrutkovania implantátu priamo v procese jeho zaskrutkovania do kostného lôžka (v prípade potreby).

3) Jeden z čipov tohto implantátu je zadný kužeľový krk v hornej tretine implantátu, ktorý poskytuje nízke zaťaženie kortikálnej platne kosti, a tým maximálne prispieva k uchovaniu kostného tkaniva v krku, poskytuje dobré množstvo mäkkého tkaniva gumy v krku implantátu a v dôsledku toho - dobrá estetika oblasť gumy k implantátu (Obr. 5).

4) Nobel-Active je umiestnený ako univerzálny implantát, ktorý je možné použiť pre všetky klinické prípady, vrátane okamžitej implantácie ihneď po extrakcii zubov, ako aj pre implantáciu protokolu All-on-4 - pre fixné protézy s mostíkmi bezzubých čeľustí.

Implantologické recenzie z USA a Európy o NobelActive -

1) Hlavnou výhodou implantátu NobelActive je jeho vysoká primárna stabilita v kosti bezprostredne po inštalácii, ktorá vám umožňuje okamžite vytvoriť a nainštalovať dočasnú umelú korunku. Avšak 90% implantologov tvrdí, že táto stabilita je reklamným ťahom, pretože v najbližších niekoľkých týždňoch sa stabilita výrazne zníži a potom trvá približne 25 týždňov (podľa klinických štúdií samotnej spoločnosti Nobel Biocare), aby sa implantát vrátil k pôvodným indikátorom stability.

2) Agresívny profil závitu umožňuje implantologovi zmeniť smer implantátu aj v polovici procesu inštalácie. Toto je veľké plus, keď sa tento proces riadi. Ale mnohí implantologici hovoria, že "implantát ide tam, kde chce," pretože kostné tkanivo nie je homogénne v štruktúre a implantát má tendenciu k oblastiam s najnižšou hustotou, pričom mení smer sám. V dôsledku toho implantát často nie je v určenej polohe.

Pokus o odstránenie malého implantátu a jeho preinštalovanie v mierne odlišnom smere vedie k tomu, že implantát bude visieť v kosti bez akejkoľvek primárnej stability. Preto je lepšie veriť, že tento implantát majú inštalovať len skúsení implantologici, a to len v oblastiach čeľustí, kde má implantológ dobrú vizuálnu a hmatovú kontrolu a kde sa vyžaduje dobrá estetika pripojenia gingivy k implantátu (predná časť hornej čeľuste).

3)  NobelActive odporúča výrobca pre "strednú a mäkkú kosť" (3-4 typy kostí). Toto odporúčanie prakticky vylučuje jeho použitie na dolnej čeľusti, kde prevládajú tvrdé kosti s 1-2 druhmi. Ak sa pozriete na klinickú štúdiu Nobel Biocare publikovanú spoločnosťou v januári / februári 2010, táto štúdia NobelActive v skutočnosti nemá veľmi dobré rádiografy hotových výsledkov pri implantácii do dolnej čeľuste.

4)  Obstarávacie náklady na implantáty pre kliniky sú príliš vysoké: iba náklady na implantáciu pre kliniku sú od 390 USD, abutment je od 62 USD. Navyše pohodlie tejto protetickej platformy je určite horšie ako implantáty "Astra tech", ktoré tiež patria do segmentu drahých implantátov.

závery: Implantát Nobel Active je nepochybne hodný implantát, ak je v bezpečných rukách. To umožní získať dobrú estetiku ďasien, rovnako ako veľmi malú atrofiu kosti v oblasti krku implantátu. Ale kvôli agresívnemu navliekaniu je potrebný len skúsený implantovaný chirurg, ako aj dobrá vizuálna kontrola počas inštalácie. Preto bude dobrou voľbou v estetickej zóne hornej čeľuste. Ale pre dolnú čeľusť, to nie je vhodné, pretože prevažne sú husté kosti typu D1 a D2 a je vhodnejšie ich inštalovať výlučne do mäkkých kostí typu D3 a D4.

Zaujímavé informácie -

Málokto vie, že Nobel Biocar v roku 2008 kúpil Alpha-Bio Tec (Izrael), ktorý je tiež jedným z popredných výrobcov implantátov. V tom čase táto spoločnosť patentovala a vydala implantát Alpha-Bio "SFB" (cena za 90 USD). Nobel Biocare získal aj patenty tejto spoločnosti.

V dôsledku toho bolo prerušené uvoľňovanie implantátu "SFB" v Izraeli pod obchodným názvom "Alpha-Bio". A po chvíli, Nobel Biokar začal vyrábať presnú kópiu implantátu "SFB" - implantát "NobelActive" (a jeho cena okamžite začala od 390 dolárov). Vďaka tejto cenovej politike mnohí ľudia nazývajú Nobel Biocare - marketingové monštrum, ktorého záleží viac na predaji a zisku ako na implantologoch a ich pacientoch (Obr. 8).

Spoločnosť Nobel však vyrába slušné vysoko kvalitné výrobky s mnohými inováciami, ktoré iné spoločnosti nemajú. Nobelovy implantáty budú nepochybne dobrou voľbou v takmer každej situácii v ústnej dutine, pretože Tento implantátový systém je veľmi univerzálny a umožňuje získať dobrý výsledok aj v tých najťažších prípadoch.

Informácie o iných typoch Nobelových implantátov -

 • Nobelovo-paralelné implantáty (obr.9) -
  univerzálne implantáty pre všetky typy kostí so špeciálnym krkom s rímsou, ktoré umožňujú vytvoriť dostatočné množstvo mäkkého tkaniva ďasien okolo krku implantátu a dosiahnuť dobrú estetiku v oblasti adhézie ďasien na implantát. Oblasť použitia týchto implantátov je teda predovšetkým estetická zóna (predné zuby).
 • Implantáty nahrádzajúce a nahrádzajúce selektívne zúžené implantáty (obr.10) -
  univerzálny implantátový systém pre všetky klinické situácie. Implantáty majú koreňový tvar (kužeľovitý), ktorý umožňuje dosiahnuť dobrú primárnu stabilizáciu aj pri okamžitom zaťažení implantátu.
 • Implantáty systému Branemark (Obr.11) -
  je to univerzálny implantátový systém (pre pacientov s akoukoľvek hustotou kostí) as veľmi širokým radom abutmentov, ktorý umožňuje implantovať aj tie najzložitejšie prípady implantátov. Implantáty značky Brandemark sú považované za najspoľahlivejšie na svete.
 • Implantáty Nobel-Speedy (obr.12) a Nobel-Zygoma (obr.13) -
  Ide o implantátové systémy Nobel vytvorené špeciálne pre implantáciu pomocou protokolu All-on-4. Táto technika umožňuje protézu pacientovej bezzubej čeľuste pevným mostom s podporou iba 4 implantátov. Nobel-Speedy vyzerá skôr ako tradičné implantáty, ale implantáty Nobel-Zygoma sú zygomatické (obrázok 13).

  Implantáty Nobel-Zygoma sú nainštalované na hornej čeľusti za zadnou stenou čeľustnej dutiny veľmi hlboko do kosti (ich dĺžka je až 5,2 cm). Takáto veľkosť implantátov poskytuje úžasnú úroveň ich primárnej a sekundárnej stability a umožňuje dosiahnuť veľmi vysokú spoľahlivosť konštrukcie. Výhodou lícnych implantátov je, že sa môžu použiť aj pri vysokej atrofii kostí, bez potreby operácie na zvýšenie objemu kosti.

  Mimochodom, existuje alternatívny protetický systém pre bezzubé čeľuste s neodstrániteľnou protézou mostíka, ktorý je vhodný najmä pre pacientov s ťažkou atrofiou tkaniva čeľustnej kosti a neochotou vykonávať štepenie kostí na zvýšenie objemu kostí v oblasti implantátov. Hovoríme o metóde bazálnej implantácie, pri ktorej sa protézy na implantátoch vykonávajú do 3-5 dní po operácii.

Nobelove implantáty: recenzie pacientov

Nižšie sme prezentovali 2 príklady kvalitnej práce na inštalácii a protetike na Nobelových implantátoch. Určite si môžete byť istí kvalitou týchto drahých implantátov a možnosťou získať vysoko estetickú obnovu zubov. Tieto implantáty vám to umožnia, ale najdôležitejšou podmienkou je kvalifikácia implantovaného chirurga, ortopedického chirurga a zubného technika.

1) Klinický prípad -
6. zub na hornej čeľusti (pod dočasnou výplňou) sa má odstrániť. Obnova extrahovaného zuba sa vykoná implantátom Nobel-Parallel (4,3 x 11,5 mm) ...

Začiatok protetiky po 3 mesiacoch -

2) Klinický prípad -
neprítomnosť 5-6 zubov na spodnej čeľusti. Obnovenie chýbajúcich zubov sa vykoná pomocou implantátov Nobel-Parallel Conical Connection (4,3 x 10 mm a 3,75 x 10 mm) ...

Oficiálne stránky Nobel Biocare - nobelbiocare.com/ru, tam môžete vidieť informácie o reklame o každom modeli implantátu.

Nobelovy implantáty - cena na kľúč pre rok 2019

Cena za chirurgickú inštaláciu 1. Nobelovho implantátu (bez protézy) začína v Moskve od približne 50 000 - v závislosti od modelu Nobelovej implantácie. Priemerné ceny v Moskve za inštaláciu 1. Nobelovho implantátu na klinikách ekonomickej triedy a priemernej cenovej kategórie -

 • Nobel-Parallel - od 50 000 rubľov,
 • Nobel-Replace + Replace-Select-Tapered - od 50 000 rubľov,
 • Nobel-Active - od 60 000 do 70 000 rubľov,
  Cena je uvedená len pre operáciu a neberie do úvahy náklady na oporu a korunku.

Náklady na protézu na implantát môžu byť veľmi odlišné a budú závisieť od typu umelej korunky. Implantáty Nobelovej ceny na kľúč (vrátane chirurgického zákroku, opierky a korunky) -

 • s kovovo-keramickou korunkou - od 80 000 rubľov.
 • s keramickou zirkónovou korunou - od 90 000 rubľov.

Nobelova implantácia v neprítomnosti zubov -

Ako sme už povedali, implantácia bez zubov bola vyvinutá Nobelom a nazýva sa implantáciou All-on-4 alebo All-on-6 (v závislosti od počtu použitých implantátov - 4 alebo 6). Po operácii implantácie sa po 3 dňoch fixuje úplne neodstrániteľná protéza kov-plastový mostík, ktorá sa môže časom zmeniť na kov-keramiku alebo keramiku.

 • All-on-4 na Nobelových implantátoch -
  pri použití 4 implantátov "Nobel-Speedy" - cena na kľúč bude od 280 000 rubľov (spolu s prevádzkou, pevnými mostmi, röntgenovými lúčmi atď.). Avšak, ak sa používa kombinácia implantátov - 2 implantáty "Nobel-Speedy" + 2 implantáty "Nobel-Zygoma" - cena bude asi 400.000 rubľov.
 • All-on-6 na Nobelových implantátoch -
  pri použití 6 implantátov "Nobel-Speedy" - cena na kľúč bude od 450 000 rubľov (spolu s prevádzkou, pevnými mostmi, röntgenovými lúčmi atď.). Ak sa však používa kombinácia implantátov - 4 implantáty "Nobel-Speedy" + 2 implantáty "Nobel-Zygoma" - cena bude od 550 000 rubľov.

  pri použití 4 implantátov "Nobel-Speedy" na implantáciu úplne bezzubej čeľuste pomocou protokolu All-on-4 bude cena na kľúč od 280 000 rubľov (spolu s pevným mostom). Pri použití implantátov "Nobel-Zygoma" - asi 400.000 rubľov.

Je dôležité: Implantáty Nobel-Zygoma sú najlepšou voľbou pre hornú čeľusť, stav pacientovho kostného tkaniva nie je pre nich dôležitý a umožňujú vám žuť aj tie najtvrdšie jedlá. Poznamenali sme tiež, že primárna protéza sa vykonáva len na základe pevného mostíka z kovového plastu (to je nevyhnutný predpoklad).

Takúto protézu môžete použiť až 3 roky, ale ak chcete, po 1 roku môžete túto protézu zmeniť na kovovo-keramický mostík, oxid zirkoničitý alebo sklokeramiku. Náklady na takúto protézu navyše predstavujú -

 • kovovo-keramický most - 160 000 rubľov.
 • Zirconia most (keramika) - 225.000 rubľov.
 • Technológia mostu Trinia (rám zo sklených vlákien s keramikou) - 240 000 rubľov.

Autor: implantolog chirurg Kamensky K.V., 19 rokov skúseností. Dúfame, že článok: Nobelovej zubné implantáty sa ukázali byť užitočné pre vás!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár