Holisal gél: návod na použitie

Cholisový gél je zubný prípravok vo forme gélu, ktorý má antimikrobiálne, protizápalové a analgetické účinky.. Liek nemá rozdelenie na formy pre dospelých a deti a môže byť použitý u dospelých aj detí - bez vekového obmedzenia.

Cholisal: fotografia lieku v skúmavkách po 10 a 15 g

K dispozícii sú 2 možnosti balenia s mierne odlišnými názvami. Prvá možnosť je Dental Holisal Gel. Druhou možnosťou je Holisal DENTAL Gel pre starostlivosť o ústnu dutinu. Napriek mierne odlišným menám majú obe lieky rovnaké zloženie a vyrába ich ten istý výrobca - spoločnosť "Jelfa SA" v továrňach v Poľsku alebo Lotyšsku.

Indikácie na použitie -

 • pri liečbe zápalu ďasien,
 • pri liečbe periodontitídy,
 • pri zápale kukly nad zubom múdrosti,
 • pri zápale sliznice pod protézou,
 • pri prerezávaní u detí,
 • na poranenie sliznice (vrátane nosenia rovnátka),
 • s aftóznou stomatitídou,
 • s herpetickou stomatitídou.

Holisal gél - cena, zloženie a analógy

Ceny sú uvedené za rok 2019. Vezmite prosím na vedomie, že náklady na lieky "Cholisal" a "Holisal Dental" bude veľmi odlišná - aj napriek rovnakému zloženiu a výrobnému závodu. Na gél KHOLISAL - cena v lekárňach začína od 350 rubľov na tubu 10 gramov, a od 430 rubľov na tubu 15 gramov.

Cena za gél KHOLISAL DENTAL pritom bude len asi 200 rubľov za 15 gramovú trubicu. Jediným rozdielom je, že aplikátor je dodatočne uzavretý v obale na aplikáciu gélu na ústnu sliznicu. Zmena ceny a balenia je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobená poklesom kúpnej sily v Rusku - na ktorú výrobca reagoval zmenou ceny lieku. S najväčšou pravdepodobnosťou Holisal v starom balení za vyššiu cenu postupne zmizne z lekárne.

Gol Holisal: analógy v lekárňach ...
Úplný analóg tohto lieku je Mundizal Gel, ale náklady na tento liek presahujú náklady na Holisal a obsah skúmavky je ešte menší - len 8 gramov. Bohužiaľ, liek nemá žiadne iné analógy.

Cholisal: zloženie

Cholisal Dental a zvyčajné Cholisal zloženie sú úplne identické.

Obsah účinných látok v 1 g gélu -
→ salolát cholínu (87,1 mg),
→ tsetalkoniya chlorid (0,1 mg).
Pomocné látky -
gietelloza, metylparahydroxybenzoát, propylparabén, glycerol, olej z anízových semien, etanol, voda.

Analýza zloženia -
Účinná látka cholín salicylát je derivát kyseliny salicylovej. Má protizápalový účinok, pretože blokuje zápalové mediátory v zapálenej sliznici a ďasnách. Má schopnosť preniknúť hlboko do sliznice, čo je veľmi dôležité, pretože väčšina iných zubných gélov pôsobí na zapálené tkanivo len povrchne. Má tiež analgetický účinok.

Účinná látka "tsetalkoniya chlorid" označuje antiseptiká. Má priamy antimikrobiálny účinok na patogény (gram-pozitívne aj gram-negatívne). Má slabú aktivitu proti niektorým hubám a vírusom.

reklama

Gol Holisal - spätná väzba od odborníkov

Holisal gél hodnotenie pacientov a špecialistov len pozitívne. Negatívne hodnotenia, ak existujú, sú spojené s chybami pri samoliečbe. Napríklad pacienti so zápalom ďasien začínajú aktívne používať liek, ale zabúdajú, že zápal ďasien sa nevyskytuje sám o sebe, ale je dôsledkom akumulácie mikrobiálneho zubného plaku a zubného kameňa na zuboch.

Preto bez odstránenia príčiny zápalu ďasien (zubného plaku) - liečba protizápalovým gélom prinesie len malý účinok a bude krátko trvajúca. Na to, aby liečba Holisal-gélom mala maximálny účinok, musíte najprv navštíviť zubára na profesionálne čistenie zubov.

Výhody Holisalu -

 • veľmi dobrá antimikrobiálna / protizápalová aktivita,
 • a rýchlo sa uľavuje
 • gél je dobre fixovaný na sliznici (na rozdiel od mastí),
 • Aktívne zložky Chalisalu pôsobia nielen na povrchu sliznice, ale dobre prenikajú aj do zapálených tkanív.

Nevýhody tejto drogy -

 • vysoké náklady
 • má výraznú chuť a vôňu anízu, čo vedie k zvýšeniu slinenia (u dospelých nie je kritické, ale u dojčiat môže spôsobiť mnohé nepríjemnosti - slintanie z úst, podráždenie kože v okolí úst, dusenie slín).

Porovnanie Cholisaly s inými drogami -

V súčasnosti existuje veľký výber orálnych gélov, ktoré majú len antimikrobiálny účinok (t.j. ovplyvňujú len patogénne mikróby samotné). Takéto prostriedky sa poskytujú na základe antiseptík a antibiotík, ako sú metronidazol a chlórhexidín. Tieto lieky zahŕňajú gél "metrogildent" alebo "balzam na ďasná ASEPTA."

Tiež, bez problémov, môžete si kúpiť gél, ktorý by mal len protizápalový účinok (napríklad "Parodontotsid"), ale nemá antimikrobiálny účinok. Existujú lieky výhradne pre sliznicu anestézie (napríklad "Kamistad").

Ale zubné gély s kombinovaným antimikrobiálnym a protizápalovým účinkom (keď liek tiež blokuje zápalové mediátory v tkanivách) + analgetický účinok - okrem Holisalu, v ruských lekárňach nie sú žiadne iné dostupné prostriedky.

zistenieNa liečbu zápalu ďasien pri zápale ďasien a parodontitíde nemá zmysel používať lieky, ktoré majú len antimikrobiálny účinok. Na ošetrenie ďasien predpisujú zubní lekári gély vždy paralelne s antiseptickými oplachmi, napríklad s roztokom chlórhexidínu 0,05%.

Vzhľadom na to, že takéto antiseptické oplachy už majú výrazný antimikrobiálny účinok, potom v kombinácii s nimi je lepšie použiť činidlo s protizápalovým účinkom. Takáto kombinácia bude oveľa účinnejšia pri znižovaní zápalu ako pri použití oplachu + gélu, z ktorých obidva budú mať len antimikrobiálny účinok.

Holisal Dental: návod na použitie

Holisal gél - návod na použitie, publikovaný výrobcom, má iba všeobecný charakter, a preto sme podrobne opísali spôsob užívania lieku v rôznych klinických situáciách - so zápalom ďasien, so stomatitídou, s hrotmi ... Upozorňujeme, že lieky "Holisal" a "Holisal" Zubné "majú rovnaké indikácie a spôsoby použitia."

1. Ako aplikovať Holisal gél na zápal ďasien -

Holisálny gél na zápal ďasien a parodontitídy sa má používať len pri komplexnej terapii. To by malo v prvom rade zahŕňať odstránenie zubných nánosov, priebeh antiseptických výplachov, použitie protizápalových zubných past. Pri ťažkom zápale je tiež predpísaná liečba antibiotikami.

Ak začnete aplikovať gél bez odstránenia kauzálneho faktoru zápalu (supra a subgingiválneho zubného kameňa, ako aj mierneho mikrobiálneho plaku), potom sa na začiatku samozrejme zápal mierne zníži, ale to sa prejaví len v pomalej chronickej forme. To všetko je spojené s urýchleným zničením kostného tkaniva okolo zubov a vzhľadu ich pohyblivosti.

Cholisala režim pre ochorenia ďasien -

Štandardný priebeh liečby je zvyčajne 10 dní. Aplikácia gélu by sa mala vykonávať dvakrát denne - ráno a večer (pred spaním). Najprv budete mať raňajky, potom musíte dobre čistiť zuby. Po jednej minúte je potrebné opláchnuť ústa antiseptickým roztokom chlorhexidínu 0,05%. To zvýši účinnosť liečby a urýchli odstránenie zápalu. Ďalej by ste mali postupovať priamo k aplikácii samotného gélu.

Upozorňujeme, že pred nanesením gélu by mala byť suchá gázová podložka vysušená. Je to potrebné, pretože gél je lepšie fixovaný na sliznici. Stojace pred zrkadlom, vytlačte malý gél na prst a aplikujte ho na okrajovú časť ďasien (gingiválne bradavky a časť ďasien priamo pri zuboch). Na aplikáciu gélu môžete použiť aj nástroje ako špachtľa, ktorá je oveľa pohodlnejšia.

Dôraz by sa mal klásť na spracovanie predného povrchu chrupu, ale je tiež potrebné aplikovať gél z lingválneho povrchu. Po ošetrení nejedzte 2-3 hodiny a nepite 30 minút. Po spracovaní sa sliny uvoľnia - neuchovávajte a nepľakujte, ale prehltnite ich tak, ako sa vylučujú, rovnako ako v každodennom živote. Vo večerných hodinách opakujte liečbu (pred spaním), aj po ústnej hygiene a oplachu.

2. Holisal so stomatitídou -

Holisal so stomatitídou dáva zmysel aplikovať len na zníženie bolesti erózie, ale nie na liečbu stomatitídy. Čo je dôvodom ... U detí a dospelých sú najčastejšie 2 formy stomatitídy - herpes (obr.3-4), spôsobený vírusom herpesu a aphhous (obr.5). Cholisal nemá žiadny výrazný vplyv na vírusy, hoci v pokynoch výrobca uviedol, že liek pôsobí na niektoré z nich.

Atopická forma stomatitídy má vo väčšine prípadov alergický pôvod, a preto je vo všeobecnosti zbytočné aplikovať tento gél. Je možné použiť Holisal gél na stomatitídu len na symptomatickú liečbu - na zníženie bolesti erózií. Hlavnou liečbou vírusovej stomatitídy budú antivírusové činidlá a aphóózne desenzibilizujúce (antialergické) lieky.

Ako vyzerajú rôzne formy stomatitídy?

O výbere liekov si prečítajte články -

3. Holisal pri prerezávaní zubov: recenzie

Aplikovať Holisal u detí a dospievajúcich môže byť. Ale keď sa zúbky u detí - to nestojí za to, pretože vďaka obsahu anízu liek silne stimuluje slinenie. To povedie k tomu, že dieťa sa bude dusiť slinami (a preto aj kašeľ) a sliny budú prúdiť z úst, čo spôsobí podráždenie kože.

Pred nanesením gélu je vhodné predsušiť oblasť sliznice suchou gázovou pamponou, po ktorej by ste mali gél jemne vmasírovať do sliznice s masážnymi pohybmi. Aplikujte gél na tieto účely môže byť 3-4 krát denne. Na zmiernenie príznakov u malých detí existujú aj špeciálne lieky na zmiernenie príznakov erupcie. Tieto lieky sú vo forme sviečok, tabliet a sirupov.

4. S ťažkosťami múdrosti -

Keď je u dospelých múdrosť, môže byť použitý Holisal, ale tu musíte vziať do úvahy niektoré body. Bude bezpečné používať cholisala, ak máte bolesť pri prerezávaní zubov, ale nesmie existovať žiadne hnisanie kapucne nad zubom múdrosti.

Ak pacient už má takéto príznaky ako zuby zubatej múdrosti: hnisanie pod kapotou, opuch tváre alebo sliznice, bolestivé prehĺtanie, bolestivé otvorenie alebo problémy s otvorením úst, teplota, zápach hnisu z úst - ihneď by ste mali ísť k chirurgovi zubára na pitve kapucne. Pomôže to rýchlemu vyprázdneniu hnisu a zníženiu zápalu.

Holisal počas tehotenstva a dojčenia -

Holisálny gél počas tehotenstva a dojčenia nemá žiadne kontraindikácie. Výrobca však píše, že je potrebné postupovať opatrne. Fráza "s opatrnosťou" znamená, že liek by sa nemal používať nekontrolovateľne a že by ste mali informovať svojho lekára o začiatku užívania lieku. Alternatívou k cholisale v tomto prípade môže byť gél "MetogilDent", ktorý je bezpečnejší, pokiaľ ide o vplyv na plod, rovnako ako dojčenie.

Zloženie tejto drogy je malá koncentrácia antibiotika "metronidazol", ktorý je v súlade s odporúčaniami takejto dobre známej organizácie ako "FDA" (US Department of Drug Control), je možné pre tehotné ženy a je tiež bezpečný pri dojčení. V Rusku sa však MetrogylDent neodporúča používať v 1. trimestri tehotenstva, ani počas dojčenia, čo je v rozpore s odporúčaniami FDA.

Iné silné gély na zápal v ústach -

Nižšie uvádzame ako príklad 2 iné najúčinnejšie liečivá, ktoré možno použiť na liečbu všetkých vyššie uvedených ochorení zubov. Tieto lieky obsahujú veľmi vysoké koncentrácie účinných látok - kvôli tomu, čo nie je žiaduce používať počas viac ako 10 dní. Tieto nástroje nie sú menej účinné na liečbu zápalu v ústnej dutine ako liek Holisal.

1. Gél na ústnu dutinu PRESIDENT Effect -

 • návod na použitie
 • výrobca: Taliansko,
 • účinné látky - chlorhexidín 0,25%, extrakty z harmančeka, sladu,
 • cena od 230 rubľov. pre skúmavku s objemom 30 ml.

Poznámky: Tento gél obsahuje veľmi vysokú koncentráciu účinných látok. Extrakty z harmančeka a sladu v takýchto koncentráciách majú výrazný protizápalový účinok a koncentrácia chlórhexidínového antiseptika v 0,25% - má výrazný antiseptický / baktericídny účinok na patogénne baktérie, ktoré spôsobujú zápal.

Napríklad v roztoku chlórhexidínu na opláchnutie je jeho koncentrácia iba 0,05%. Odporúčaná dĺžka používania je maximálne 10 dní (2-3 krát denne). Pravidlá pre aplikáciu na sliznicu sú podobné aplikovaniu holisálneho gélu. Po aplikácii musíte gél nechať asi 10-15 minút, počas ktorého nemôžete piť.

2. Antiseptický gél Perio-Aid 0,12% -

 • návod na použitie
 • Výrobca: Španielsko, t
 • účinné látky: chlórhexidín - 0,12%, cetylpyridín - 0,05%, xylitol,
 • Cena za 75 ml skúmavku je od 270 rubľov.

Poznámka: Perio-Aid gél obsahuje veľmi vysoké koncentrácie dvoch antiseptík - chlórhexidínu a cetylpyridínu, ktoré majú výrazný antiseptický / baktericídny účinok, ktorý trvá až 9 hodín po jednom použití. Nepochybnou výhodou je obsah xylitolu na zníženie kyslosti v ústnej dutine. Odporúčaný priebeh aplikácie je 2-krát denne (ráno a večer) počas 10 dní.

Aplikačná schéma je ako u Holisal-gelu: po vyčistení zubov a následnom opláchnutí ústnej dutiny antiseptickým roztokom - je potrebné vysušiť sliznicu ďasien suchou gázovou podložkou. Potom, stlačte malé množstvo gélu na prst a aplikujte na zapálené ďasná. Po aplikácii sa neodporúča piť ani jesť 1 hodinu. Dúfame, že náš článok na tému: Gel Holisal návod na použitie, ceny, analógy - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár