Spray Miramistin: návod na použitie, cena

Miramistin je lokálne antiseptikum. Jeho kľúčovou výhodou je široké spektrum aktivity proti väčšine patogénnych baktérií v kombinácii s aktivitou proti vírusu herpes. Liek sa predáva pripravený na použitie, t.j. nepotrebuje nič, čo by sa chovalo. Môže byť použitý u dospelých a detí bez vekového obmedzenia, ale s jedným "ale" ...

Faktom je, že na liečbu tonzilitídy a faryngitídy sa liek môže používať len od 3 rokov. To je spôsobené tým, že chmýří sprej na oblasť mandlí alebo v hrdle - u dieťaťa mladšieho ako 3 roky, môže tekutina dostať do dýchacích ciest. Je teda možné nastriekať sprej na sliznicu ústnej dutiny od veku 0 rokov, ale iba od veku 3 rokov na mandlí a hrdle.

Miramistin: foto

Miramistin: aplikácia v zubnom lekárstve a ORL

Miramistín nemá len široký účinok na väčšinu patogénnych baktérií. Na rozdiel od väčšiny iných antiseptík - pôsobí tiež proti vírusu herpesu. To z neho robí liek prvej voľby na liečbu stomatitídy, a to ako u detí, tak u dospelých. Návod na použitie Miramistinu obsahuje nasledujúce indikácie: t

 • s herpetickou stomatitídou,
 • s gingivitídou a periodontitídou,
 • na dezinfekciu snímateľných protéz, t
 • prevencia infekcií a liečba hnisavých kožných poranení,
 • v ORL praxi - liečba tonzilitídy, faryngitídy, laryngitídy, sinusitídy, otitídy.

Miramistin: cena 2019

Cena lieku je uvedená pre rok 2019. Miramistin je možné zakúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Sprej Miramistin a roztok Miramistin sú v predaji v Rusku. Vyrábajú sa na území moskovského a kaliningradského regiónu.

 • Sprej Miramistin - cena od 350 rubľov
  objem fľaše je 150 ml a rozprašovač dýz je už súčasťou balenia. Nebulizér vám umožňuje používať fľašu nielen na vypláchnutie úst, ale tiež umožňuje aplikovať len malé množstvo liečiva na zápalové ložiská. Toto je dôležité u malých detí.
 • Riešenie Miramistin - cena od 200 rubľov
  Táto forma uvoľňovania je vybavená urologickým aplikátorom, a preto je vhodnejšia na použitie v urologickej praxi. Aj keď sa rozhodnete liečiť pokožku týmto roztokom alebo si opláchnuť ústa, potom sa nič nestane.
 • Miramistin masť - cena od 170 rubľov
  liek (obr. 2) sa vyrába v skúmavke s hmotnosťou 15 g. Bohužiaľ, v okamihu, keď sa liek vyrába a predáva len na Ukrajine av niektorých krajinách SNŠ.

Miramistin: zloženie

Zloženie lieku Miramistin je najjednoduchšie. Okrem vody obsahuje prípravok iba 1 účinnú látku:

Účinná látka -
monohydrát benzyl-dimetyl [3-myristoyl-amino-propyl] amóniumchloridu. Koncentrácia účinnej látky je 0,01%.
Pomocné látky -
čistená voda.

reklama

Miramistin: recenzie

Na Miramistin - recenzie sú nájdené pozitívne aj negatívne. Ale ak sa pozriete pozorne na druhú, väčšina z nich je spojená iba s nesprávnym používaním lieku. Dajme niekoľko príkladov ...

 • Príklad №1 -
  keď som videl dieťa na sliznici ústnej dutiny, jedna alebo viac erózií (na zadnej strane) - matka, podozrivá na stomatitídu, sa ponára do fľaše s Miramistinom. Po niekoľkých dňoch nie sú žiadne výsledky a zvyšuje sa bolesť a zápal. Čo sa deje, pretože všade je napísané, že Miramistin dobre pôsobí pri stomatitíde.

  Dôvod je jednoduchý a banálny - stomatitída môže byť iná a účinná proti vírusu herpes - Miramistin, samozrejme, bude účinná proti herpetickej forme stomatitídy. Ale proti druhej najčastejšej forme aftóznej stomatitídy, ktorá je prejavom alergie a vyžaduje použitie desenzibilizujúcich liekov, nebude úplne účinná.

 • Príklad 2 -
  Ďalšou častou chybou je nesprávne použitie lieku na zápal ďasien. Krvácanie a zápal ďasien je spôsobený mikrobiálnym plakom a zubným kameňom. Antiseptické oplachy bez odstránenia kauzálneho faktora zápalu povedú len k dočasnému zníženiu závažnosti symptómov.

  Po krátkom čase sa zápal znovu vzplanie a oveľa viac ako predtým. Preto pred ošetrením ďasien je nevyhnutné odstrániť zubné usadeniny zo všetkých zubov. Až potom by sa mali aplikovať antiseptické výplachy a protizápalové gély.

Výhody Miramistinu -

1) Dobrá antimikrobiálna aktivita (pôsobí na väčšinu patogénnych baktérií, gram-pozitívnych aj gram-negatívnych), ako aj húb rodu Candida.

2) Pôsobí na herpes vírus, takže tento nástroj - najlepšia možnosť opláchnutia stomatitídou (ale len herpes forma).

3) Má rozprašovaciu dýzu, ktorá uľahčuje liečbu ložísk stomatitídy a iných zápalových ohnísk na ústnej sliznici u malých detí, ktoré samy nemôžu opláchnuť ústa. Striekacia dýza je tiež skvelá na ošetrenie hrdla angíny a kožných rán.

4) Má neutrálnu chuť, ktorá je dôležitá pre deti a navyše jej použitie nevedie k dočasnému stmavnutiu zubov (čo sa o chlórhexidíne nedá povedať).

Nevýhody tejto drogy -

1) Nepoužívať dlhšie ako 10 dní (inak sa vyskytne orálna dysbakterióza).

2) V Miramistine je cena dosť vysoká, najmä ak porovnáte jeho náklady s chlórhexidínom. Prvá z nich stojí 350 rubľov na 150 ml, a posledná - asi 20 rubľov pre 100 ml fľašu a asi 75 rubľov pre fľašu s rozprašovacou dýzou.

Miramistin: Analóg

Keď zistíte, koľko stojí Miramistin, naozaj chcete nájsť niečo lacnejšie. Je to škoda, ale liek Miramistin nemá žiadny analóg. Miramistin je však nevyhnutný len na liečbu herpetickej stomatitídy, ako aj na liečbu hrdla, ďasien, kožných poranení - je to dobrá alternatíva.

 • Ak potrebujete antiseptikum bez antivírusového účinku -
  Je tu perfektný roztok 0,05% chlórhexidínu. V skutočnosti je oplachovací roztok s antivírusovým účinkom potrebný len pri ochoreniach vírusového pôvodu, napríklad s herpetickou formou stomatitídy.
 • Pri zápale ďasien a pri liečbe hrdla -
  ako v predchádzajúcom prípade tu protivírusová aktivita nie je potrebná, ale je potrebný len výrazný antimikrobiálny účinok. Z tohto dôvodu bude v tejto patológii veľmi účinný zvuk. Okrem toho sa chlorhexidín uvoľňuje aj vo forme spreja, ktorý je najvhodnejší pri liečení tonzilitídy atď.

Miramistín alebo chlórhexidín: aký je rozdiel

Antimikrobiálna aktivita Miramistinu proti väčšine patogénnych baktérií je veľmi vysoká, ale je o niečo nižšia ako aktivita chlórhexidínu. Jedinou významnou výhodou lieku Miramistin oproti chlórhexidínu je, že je účinný proti herpes vírusom, a preto ho možno použiť na herpetickú formu stomatitídy (ale ak nemáte vôbec žiadnu stomatitídu alebo inú formu stomatitídy, nie je to dôležité).

Ak však potrebujete antiseptikum pre najmladších pacientov, potom musíte mať na pamäti, že chlórhexidín má horkú chuť a zvyčajne nemá rád malé deti. Okrem toho aplikácia chlórhexidínu môže dočasne stmavnúť zuby a jazyk v dôsledku zafarbenia bakteriálneho plaku. Ale ak na zuboch nie je žiadny zubný povlak, potom sa ich farbenie nevyskytne.

Je dôležité: chlorhexidín však nie je len prínosom kvôli mierne vyššej antimikrobiálnej aktivite. Najdôležitejšie je, že po opláchnutí alebo výplachu tohto antiseptika zostáva na povrchu sliznice tenký film chlórhexidínu, ktorý trvá niekoľko hodín. Miramistin nemá takýto účinok.

Teda, miramistín alebo chlórhexidín, ktorý je lepší, závisí od formy ochorenia, veku pacienta a od nákladov, ktoré ste ochotní zaplatiť. Chlórhexidín je tiež oveľa lacnejší - od 20 rubľov na roztok a približne 60 rubľov na jeden sprej (objem 100 ml).

Miramistin Spray: návod na použitie

Nižšie uvádzame, ako optimálne používať Miramistin na zavlažovanie úst a hrdla, alebo na vykonávanie tradičnej ústnej vody, a to u detí aj dospelých. Návod na použitie spreja Miramistin obsahuje nasledujúce pokyny ...

Najprv musíte aktivovať striekaciu trysku -

1) odstráňte uzáver z injekčnej liekovky,
2) vyberte postrekovač z obalu,
3) pripojte ho k fľaši,
4) aktivujte striekaciu trysku dvojitým stlačením.

Je dôležité: jedno kliknutie na rozprašovaciu dýzu uvoľní približne 4 ml roztoku. Frekvencia užívania je 3-4 krát denne (bez ohľadu na vek). Schéma je približne nasledovná: jedli, čistili si zuby, opláchli alebo zavlažovali. Ak sa nejedná o ošetrenie hrdla, ale o oplach ústnej dutiny, potom je trvanie ústnej dutiny optimálne v priebehu 30 až 60 sekúnd.

Aplikácia: na zápal ďasien - striktne 10 dní, na liečbu herpetickej stomatitídy - až do klinického uzdravenia (ale nie viac ako 10 dní), na angína a iné zápalové ochorenia ORL orgánov - od 4 do 10 dní.

Použitie u dospelých a detí starších ako 14 rokov -

Výplachy / výplachy sa vykonávajú 3 až 4 krát denne. Pri 1 postupe sa vyžaduje 10 až 15 ml roztoku, čo zodpovedá 3-4 kliknutiam na tryskový sprej. Trvanie terapie - pozri vyššie, ale nie viac ako 10 dní.

Výučba Miramistin pre deti -

 • Miramistin pre deti do 1 roka (do 3 rokov) -
  dôležité: Návod na použitie lieku Miramistin u detí poukazuje na neželanosť použitia tohto antiseptika u detí mladších ako 3 roky, ale iba v prípade liečby ústnej dutiny. Dôvodom je skutočnosť, že deti mladšieho veku nemôžu opláchnuť ústa a vyplaviť riešenie, čo znamená, že existuje riziko udusenia.

  Obmedzenia používania ústnej dutiny - žiadny vek. Ak sa však aplikuje v ústnej dutine, je možné vyhnúť sa tejto hrozbe, ak liečite stomatitídu alebo zápal ďasien gázovým tampónom navlhčeným v roztoku Miramistinu.

 • U detí vo veku 3-6 rokov -
  Miramistin sa môže používať bez obmedzenia. Pri ošetrovaní úst a hrdla je najlepšie použiť rozprašovaciu dýzu. V tomto veku postačuje 3 až 4 ml roztoku na jedno zavlažovanie, čo zodpovedá iba jednému stlačeniu rozprašovacej hlavy. Pamätajte si, že bez ohľadu na vek, liečba sa vykonáva 3-4 krát denne.
 • Deti od 7 do 14 rokov -
  žiadne obmedzenia. V tomto veku, pre jeden postup, je potrebných 5 až 7 ml roztoku, čo zodpovedá dvom lisom na rozprašovacej dýze (počet procedúr je 3 až 4 krát denne).

Miramistin: indikácie na použitie

Miramistin - návod na použitie obsahuje nasledujúce hlavné indikácie ... Budeme ich podrobne analyzovať, aby ste pochopili, ako najlepšie je liek používať, ako aj jeho výhody a nevýhody.

 • S herpetickou stomatitídou (Obr.8.9) -
  Liek sa používa ako súčasť liečby herpetickej stomatitídy, ale musíte pochopiť, že samotná Miramistina nestačí na liečbu. Okrem antiseptických oplachov sú tu potrebné antivírusové činidlá a imunostimulačné prípravky.

  Liečebný režim miramistínu na stomatitídu je liečba ložísk stomatitídy na ústnej sliznici opláchnutím (približne 1 minútu) alebo striekacou tryskou 3 - 4 krát denne počas 7 dní. Môžete tiež navlhčiť gázový tampón s roztokom a liečiť niduses s nimi (táto metóda je najlepšie použiť u najmenších pacientov).

  Prečítajte si, ako správne liečiť stomatitídu -
  → "Liečba vírusovej stomatitídy u detí"
  → "Liečba vírusovej stomatitídy u dospelých"

 • S ochorením ďasien (Obr.10.11) -
  Miramistin sa môže používať na liečbu zápalu ďasien a parodontitídy, ale len ako súčasť komplexnej liečby a nie ako primárny prostriedok. Príčinou zápalu ďasien je vždy mäkký mikrobiálny plak a tvrdé zubné usadeniny (zubný kameň). Bez ich odstránenia, t.j. bez odstránenia príčiny zápalu - akákoľvek liečba bude zbytočná.

  Preto je pred vykonaním priebehu antiseptických oplachovaní nutné vykonať ultrazvukové čistenie zubov z zubného plaku a zubného kameňa. Potom je už možné vykonávať protizápalovú liečbu, ktorá môže zahŕňať antiseptické opláchnutie miramistínom, ale účinok bude omnoho lepší, ak okamžite aplikujete protizápalové liečivo „Holisal-gel“ na ďasná bezprostredne po opláchnutí.

  Ak začnete používať antiseptiká a antibiotiká bez odstránenia zubných usadenín, príznaky zápalu sa určite znížia, ale zápal jednoducho zostane bez povšimnutia, a potom na jeden „krásny“ deň si všimnete pohyblivosť zubov, ktorá bude výsledkom predĺženého pomalého zápalu a atrofie kosti okolo zubov.

 • Po odstránení zubov po otvorení tavidla na žuvačke -
  antiseptické oplachy môžu byť potrebné: ak sú zuby odstránené na pozadí zápalu, alebo v ústach, máte zubaté zuby a zubné usadeniny, ktorých infekcia môže viesť k hnisaniu krvnej zrazeniny.

  Ak sa po odstránení zubu nevyskytli žiadne bolesti v oblasti dierky, opuchy ďasien, nepríjemný zápach, potom s najväčšou pravdepodobnosťou máte zápal krvných zrazenín, alebo v dierke jednoducho nie je krvná zrazenina (nemohla sa tvoriť alebo vypadávať). Liečba zápalu diery bude zahŕňať aj opláchnutie, ale len po vyčistení diery u lekára a nastavení špeciálneho lieku.

  Ako sme však uviedli vyššie, nemá zmysel používať drahý Miramistin, a to ako po odstránení zubov, tak aj pri liečbe ďasien. S týmito patológiami bude roztok chlórhexidínu na 20 rubľov ešte účinnejší, pretože jeho antimikrobiálna aktivita je mierne vyššia. Milý Miramistin, má zmysel kupovať len vírusovú herpetickú stomatitídu, tu je to naozaj nevyhnutné.

Miramistin počas tehotenstva - t

Inštrukcie Miramistinu na tehotenstvo a dojčenie poukazujú na úplnú bezpečnosť lieku v tejto skupine pacientov. Napríklad, Miramistin počas tehotenstva v hrdle, môžete pshikat z trysky-sprej úplne jednoduché, pretože liek má len povrchovú aktivitu a nie je absorbovaný cez sliznicu.

Jedinou podmienkou pre použitie u tehotných žien a ošetrovateľstva - liek nemožno prehltnúť. To isté platí pre tradičnú ústnu vodu a ošetrenie povrchu rany na koži. Dúfame, že náš článok na tému: Miramistin návod na použitie ceny - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár