Parodontotsid gél: cena, hodnotenie zubárov

Parodontotsidový gél je lacný dentálny produkt na zmiernenie symptómov zápalu ústnej sliznice a ďasien. Vyrobená ruskou farmaceutickou spoločnosťou "MosFarma". Pre rok 2019 pod obchodnou značkou Parodontotsid® Prípravky sa vyrábajú vo forme gélu, spreja, roztoku vo forme kvapiek, ako aj ústnej vody a zubnej pasty.

Všetky prostriedky línie Parodontotsid majú takmer rovnaké zloženie účinných látok, ktoré majú hlavne protizápalový účinok + pomerne slabý antiseptický účinok. Preto, aby sa liečili ďasná účinnejšie, je žiaduce kombinovať jeden z prostriedkov Parodontotsidovej línie s jedným z prostriedkov s výrazným antiseptickým účinkom.

Periodontálne ochorenie vo forme gélu, spreja a kvapiek -

Treba poznamenať, že výrobca sa dôsledne vyhýba téme kontraindikácií a používania v detstve. Tieto informácie nenájdete ani na webovej stránke výrobcu ani v tom, čo výrobca nazýva „návod na použitie“. Je to však dobrý liek, ktorý sa môže použiť ako súčasť komplexnej liečby zápalu ďasien. Nižšie sa dozvieme o jeho aplikácii, ako aj o tom, čo je najlepšie kombinovať.

Parodontotsid gél: analýza ceny a zloženia

V roku 2019 sa cena parodontotsidového gélu bude pohybovať od 140 rubľov (pre 15 ml skúmavku).

 • Aktívne zložky gélu -
  éterické oleje z hliny šalvie, mäty piepornej, klinčekov, oregano, ako aj fenylsalicylátu, tymolu a alantoínu.
 • Pomocné komponenty -
  voda, etylalkohol, glycerín, hydroxyetylcelulóza, ricínový olej, PEG-40, sodná soľ metylparabénu (je to konzervačná látka sulfitovej skupiny - E219), kyselina citrónová.

Analýza zloženia gélu -

Výrobcovia milujú pridať esenciálne oleje do svojich výrobkov, pretože V tomto prípade kompozícia vyzerá prirodzenejšie a použitie činidla má osviežujúci účinok na ústnu dutinu. Niet pochýb o tom, že éterické oleje majú mierny protizápalový a antiseptický účinok, ale nestojí za to čakať na rýchly a výrazný účinok takýchto zložiek. Hlavnou protizápalovou zložkou v tomto géli je preto fenylsalicylát.

Pri požití sa fenylsalicylát rozkladá na kyselinu salicylovú a fenol. Kyselina salicylová má protizápalový účinok a fenol má slabý antiseptický účinok. Mimochodom, fenol má určitú dávku toxicity, čo je dôvod, prečo tento liek zjavne nemôže byť podávaný deťom. V pokynoch o vekovom limite sa vôbec nič neuvádza a v skutočnosti neexistuje žiadna normálna inštrukcia, čo znamená, že tento liek zjavne nie je liekom, ale patrí do kategórie parafarmaceutík.

Ďalšie protizápalové zložky sú timol a alantoín. Majú adstringentný účinok, znižujú krvácanie ďasien a majú tiež slabý protizápalový, analgetický a antiseptický účinok. Vo všeobecnosti prítomnosť kombinácie fenylsalicylátu, tymolu, alantoínu a éterických olejov liečivých rastlín v géli poskytuje dobrý protizápalový účinok v prípade zápalu ďasien.

Mimochodom, prítomnosť kyseliny salicylovej posúva pH perorálnej tekutiny na kyslú stranu, čo prispieva k začiatku demineralizácie zubnej skloviny (rozpúšťanie povrchovej vrstvy hydroxyapatitu). Tento proces nebude príliš výrazný, ak máte zdravé silné zuby, ale u pacientov s citlivými zubami, s bielymi kriedovými škvrnami na zuboch, čo naznačuje už existujúce ohniská demineralizácie zubnej skloviny, je podľa nášho názoru lepšie zvoliť iný protizápalový gél alebo opláchnuť ,

Je dôležité: Ak ste alergický na anestetiká alebo ste alergickí, musíte zvážiť, že tento liek obsahuje konzervačnú látku metylparabén. Táto konzervačná látka môže spôsobiť alergické reakcie, najmä u pacientov s alergiou na siričitany (používajú sa v lokálnych anestetikách na zmiernenie bolesti v zubnom lekárstve).

reklama

Porovnanie zostavy skladieb Parodontotsid® -

Parodontotsid: rad produktov: cena za rok 2019

 • 15 ml gélové balenie - od 140 rubľov,
 • Parodontotsidný sprej (25 ml) - od 130 rubľov,
 • Parodontotsidný roztok (25 ml) - od 110 rubľov,
 • kondicionér 250 ml - od 260 rubľov,
 • 50 ml zubná pasta - od 120 rubľov.

Dôležité: ako sme povedali vyššie - všetky lieky línie Parodontotsid® majú dobrý protizápalový účinok, ale skôr slabý antiseptický účinok. Preto je žiaduce kombinovať tieto činidlá s činidlami s výrazným antiseptickým (antimikrobiálnym) účinkom. A povieme o tom nižšie.

Parodontotsid gél: návod na použitie

Farmakologickým účinkom liečiva je odstránenie symptómov zápalu, ako aj zvýšenie regenerácie poškodenej sliznice. Plus mierny anestetický a deodorizačný účinok. Návod na použitie parodontotsidového gélu obsahuje nasledujúce indikácie pre použitie tohto nástroja -

 • s bolesťou a krvácaním ďasien,
 • so zápalom ústnej sliznice
 • s traumatickým poškodením ďasien,
 • poranenia slizníc s odnímateľnými náhradami.

Upozorňujeme, že výrobca jasne nepredpisuje nosológiu zápalových ochorení (zápal ďasien, periodontitídu, stomatitídu atď.), Čo je možné len vtedy, ak liek nie je registrovaný ako liek, t. je niečo ako potravinové doplnky. A tento nedostatok jasnosti v čítaní vyžaduje dekódovanie. Na základe zloženia lieku, podľa nášho názoru, to môže byť úspešne použitý len s veľmi počiatočný zápal ďasien - s zápal ďasien.

Hlavnými príznakmi zápalu ďasien sú krvácanie, opuch a začervenanie ďasien (obr. 2). Na liečbu periodontitídy (najmä pri stredne ťažkých a ťažkých stupňoch tohto ochorenia, keď sú hlboké periodontálne vrecká) - táto droga nebude najlepšou voľbou, pretože vyžaduje lieky so silným protizápalovým účinkom. V tomto prípade však môže byť použitý ako periodické krátke podporné kurzy.

Gingivitída a mierna periodontitída -

Aplikačná schéma -

Parodontotsidový gél sa môže aplikovať 2-3 krát denne, ale nie viac ako 10 dní. Pred použitím musíte najprv umyť ruky, čistiť si zuby. Pred aplikáciou gélu s výhodou suší sliznicu ďasien suchou gázovou podložkou, ktorá je nevyhnutná na lepšiu fixáciu gélu na sliznici. Potom na prst pritlačte malé množstvo gélu a aplikujte ho na oblasť poškodenej alebo zapálenej sliznice, ktorá sa mierne masíruje.

Po tomto, opäť stlačte gél na prst a aplikovať ho na ďasná bez masírovania. Potom skúste 30 minút, aby ste nepili ani nič nejedli. Vylučované sliny nie je potrebné hromadiť v ústnej dutine, možno ich prehltnúť ako obvykle. A teraz najdôležitejšia vec. Antiseptický účinok Parodontotsidovho gélu na patogénnu mikroflóru, ktorá spôsobuje zápal ďasien pri zápale ďasien, periodontitída je veľmi slabý a nedostatočný. Preto sa musí kombinovať so silnejšími antiseptikami.

Čo znamená kombinovať -

Ak sa chystáte použiť Parodontotsid vo forme gélu, potom by sa mal kombinovať s antiseptickým oplachom. Ak je vo forme oplachu - v tomto prípade budete potrebovať gél s výrazným antiseptickým účinkom. Nižšie sa budeme zaoberať niekoľkými produktmi vo forme oplachovacieho roztoku a gélov s výrazným antiseptickým účinkom, ktorý možno dokonale kombinovať s prostriedkami radu Parodontocid.

1. Roztok chlorhexidínu 0,05% -

Pred použitím gélu Parodontotsid si vypláchnite ústa antiseptickým roztokom chlorhexidínu 0,05% (počas 1 minúty). Potom vysušte sliznicu suchou gázovou podložkou a naneste na ňu gél. Chlorhexidín má výrazný antiseptický účinok na patogénnu mikroflóru, ktorá umožní rýchlejšie zvládnuť zápal. Fľaša 100 ml - asi 30 rubľov.

2. Oplach Perio-Aid 0,05% alebo 0,12% -

Tento oplachovací roztok obsahuje naraz 2 antiseptiká a dodáva sa v dvoch verziách. Prvá obsahuje 0,05% chlórhexidínu a 0,05% cetylpyridínu. Druhá možnosť je 0,12% koncentrácia chlórhexidínu a 0,05% cetylpyridínu. Táto kombinácia antiseptík má silnejší antimikrobiálny účinok ako pri použití samotného chlórhexidínu.

Okrem toho je najzaujímavejšia druhá verzia roztoku Perio-Aid s 0,12% chlórhexidínom umožňuje rýchle zvládnutie aj závažného zápalu. Pred aplikáciou gélu na 1 minútu vypláchnite ústa, dvakrát denne (iba 10 dní). Náklady na 150 ml fľašu je asi 190 rubľov a 500 ml je asi 300 rubľov.

Rinser Perio-Aid 0,05% - návod na použitie
Rinser Perio-Aid 0,12% - návod na použitie

Ak sa rozhodnete použiť Parodontotsid vo forme roztoku, spreja alebo oplachu - je lepšie ich kombinovať s nasledujúcimi gélmi ...

1) PRESIDENT Effect perorálny gél -

 • návod na použitie
 • výrobcu - Taliansko, t
 • účinné látky - 0,25% chlórhexidínu, výťažkov harmančeka a sladu,
 • trubica 30 ml - asi 230 rubľov.

Poznámky: tento gél obsahuje vysokú koncentráciu chlórhexidínu 0,25% + veľmi vysoké koncentrácie harmančeka a sladu. Gél má výrazný antiseptický a dobrý protizápalový účinok. Aplikácia nie je dlhšia ako 10 dní (2 krát denne). Ukladanie gélu na gumu sa vykonáva rovnakým spôsobom ako Parodontotsidov gél.

2) Perio-Aid antiseptický gél 0,12% -

 • návod na použitie
 • výrobca - Španielsko, t
 • aktívnych látok - 0,12% chlórhexidínu, 0,05% cetylpyridínu, xylitolu, t
 • 75 ml skúmavka - asi 270 rubľov.

Poznámka: Živicový gél Perio-Aid okamžite obsahuje 2 antiseptiká - vysokú koncentráciu chlórhexidínu + cetylpyridínu 0,12%. Ak máte v pláne použiť liek Parodontotsid vo forme kvapiek, spreja alebo opláchnite, potom tento gél bude vynikajúcou kombináciou s týmito liekmi. Gél sa aplikuje dvakrát denne (iba 10 dní), aplikuje sa rovnakým spôsobom ako Parodontotsid gél.

Parodontotsid gél: recenzie

Ak ste si pozorne prečítali analýzu kompozície, už ste si uvedomili, že sa neodporúča používať gél u detí vo všeobecnosti, ako aj u dospelých s oslabenou zubnou sklovinou. Okrem toho je tento gél vhodnejší na liečenie počiatočných foriem zápalu ďasien, t.j. zápal ďasien. V prítomnosti parodontálnych vreciek je najlepšie použiť už silnejšie protizápalové gély typu Holisal, ktorých účinné látky prenikajú hlboko do ďasien a rýchlo znižujú zápal.

Ale ak máte zápal ďasien alebo chcete podporiť vaše ďasná medzi pravidelnými liečebnými cyklami periodontist, tento liek bude pracovať pre vás. Okrem toho má atraktívnu cenu. Nezabudnite na naše odporúčania - používať lieky Parodontotsid spolu s látkami s výrazným antiseptickým účinkom. To je obzvlášť dôležité, ak liečite ochorenie ďasien. V tomto prípade by ste mali byť určite spokojný s liečbou Parodontotsidom.

Je dôležité: Mali by ste pochopiť, že krvácanie a zápal ďasien nevznikajú samé osebe, ale v dôsledku akumulácie mäkkého mikrobiálneho zubného povlaku na zuboch, ako aj supra- a subgingiválneho zubného kameňa. Preto pre kvalitnú liečbu - pred použitím protizápalových a antiseptických prostriedkov - by ste sa mali obrátiť na svojho zubného lekára na profesionálne čistenie zubov z plakov a sedimentov.

V opačnom prípade použitie terapeutických činidiel poskytne len dočasný účinok, zníži príznaky krvácania a zápalu ďasien, ale samotný dôvod zostane. Výsledkom je, že zápal bude postupovať nepostrehnuteľne, kostné tkanivo okolo zubov sa bude postupne rozpadávať a pacienti zvyčajne začnú vydávať poplach len vtedy, keď sa objaví pohyblivosť zubov. Približne 90% prípadov ťažkej periodontitídy sú pacienti s dlhým obdobím samoliečby doma. Dúfame, že náš článok na tému: Parodontocide, návod na použitie ceny - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár