Ako odstaviť dieťa hrýzť nechty

Gnawing nechty - je najčastejšie z takzvaných "nervových návykov", ktoré zahŕňajú palec sania, krútenie a zášklby vlasy, brúsenie zubov (nie počas spánku), atď ... Najzaujímavejšie je, že tieto návyky najčastejšie pretrvávajú v dospelosti.

Prečo dieťa uhryzne nechty - dôvody, rady od psychológa

Vaše dieťa môže hrýzť nechty z rôznych dôvodov: zo zvedavosti alebo nudy, na zmiernenie stresu alebo kvôli zvyku. Veľmi často je dôvodom práve snaha dieťaťa zmierniť napätie v alarmujúcej situácii, napríklad štúdium niečoho nového v materskej škole, obmedzenie alebo nepríjemnosti z niečoho - môže prinútiť dieťa, aby si zahryzlo nechty.

Ak vaše dieťa uštipne nechty primárne v takých časoch, potom je to len jeho spôsob, ako sa vyrovnať so stresom, v takom prípade sa nemusíte báť. Je pravdepodobné, že váš preschooler nakoniec prestane robiť to na vlastnú päsť. Ale ak hryzenie nechtov trvá dlhšie, než chcete, potom existujú jednoduché spôsoby, ako to napraviť.

Je dôležité: Musíte tiež mať na pamäti, že zvyk hryzenie nechtov zvyšuje riziko vzniku infekcie rotavírusom mnohokrát. Koniec koncov, ak si dieťa pravidelne neperie ruky a čistí si nechty, potom sa veľké množstvo infekcie akumuluje pod nechtami, ktoré sa (v čase hryzenia nechtov) dostanú do úst a sú prehltnuté.

Ako zastaviť hryzenie nechtov na ruky -

Ak sa dieťa uškŕňa na nechtoch - detský psychológ najprv vyhľadá príčinu možnej zvýšenej úzkosti a stresu u dieťaťa. Premýšľajte o tom, čo môže spôsobiť úzkosť u vášho dieťaťa. Môžu to byť: nedávne premiestnenie, rozvod v rodine, nová škola, nová materská škola, konflikty s inými deťmi, opatrovatelia ... Snažte sa vyvinúť osobitné úsilie, aby vaše dieťa vyjadrilo svoje obavy. Nevidel alebo ho trestať.

Zvyk hlodať na nechty (ako iné nervové návyky) sa vyskytuje vo väčšine prípadov v bezvedomí. To znamená, že vaše dieťa ani nevie, že to robí. Preto bude výkrik a trest za to celkom zbytočné. Dospelí majú strašný zvyk porušovať psychiku dieťaťa, zatiaľ čo oni sami majú veľa zlých návykov rovnakého druhu. Buďte úprimní: dotýkate sa svojho ucha voľnou rukou alebo kučeraním vlasov pri telefonovaní?

To, čo vzniká na úrovni podvedomia, nemôže byť porazené nátlakom. Všetko, čo môžete urobiť, je nájsť príčinu úzkosti (ak existuje jedna, samozrejme), a hovoriť s dieťaťom o tom, snaží sa vyriešiť príčinu úzkosti u dieťaťa. Ale! Ak váš preschooler jednoducho nechce prestať hrýzť nechty, potom s tým nemôžete nič urobiť. Mnohé deti to robia a potom už nič nezostáva, len aby sa s tým jednoducho vyrovnalo. V tomto prípade je dôležité naučiť dieťa umývať si ruky a monitorovať čistotu nechtov.

reklama

Je dôležité: Ak je stres spôsobený hryzením nechtov u dieťaťa, potom akékoľvek pokusy o tlak, t. zákaz, kričanie, zneužívanie - ďalej zvýši stres dieťaťa. A nielenže nedosiahnete želanú, ale aj situáciu zhoršíte. Okrem toho použitie špeciálnych lakov na nechty (s horkou chuťou) - dieťa tiež vníma ako trest.

Pamätajte si, že čím menej vašich akcií dieťa spája s týmto zvykom, tým je pravdepodobnejšie, že prestane hrýzť nechty sám. Dieťa potrebuje vašu pomoc najviac v tých chvíľach, keď sa chce zastaviť, ale nemôže. Ak ho priatelia z vášho dieťaťa škádlia, potom bude dieťa pravdepodobne pripravené zastaviť sa a tu bude potrebovať vašu pomoc. Aj keby to boli špeciálne laky na nechty s horkou chuťou - hlavná vec je, že pre tento postup musíte získať súhlas dieťaťa.

Dieťa si zahryzne nechty: čo by mali rodičia robiť ...

Nejde len o to, ako odstaviť dieťa, aby si uhryzol nechty, ale je dôležité začať to správne. Môžete byť psychológom a rozvíjať pocit nespokojnosti dieťaťa s tým, že si uhryzne nechty. Napríklad, ak je dieťa zvyknuté na tento zvyk, pokúste sa dieťa opýtať na to, čo cíti v týchto chvíľach. Príbeh o tom zvýši nespokojnosť dieťaťa s jeho zvykom a celkom pravdepodobne ovplyvní jeho odmietnutie.

Začnite rozhovor so svojím dieťaťom o tom, aké sú nervózne návyky a ako sa ich môžete zbaviť. Dobrým nápadom je spoločne si prečítať brožúru o zlých návykoch, ako napríklad: „Sprievodca pre dieťa na prekonanie zvyku hryzť nechty“. Ak je zvyk je v bezvedomí, potom pomôcť dieťaťu dozvedieť sa o okamihoch, keď si uhryzne nechty, venovať mu pozornosť.

Dohodnite sa s dieťaťom, že budete upozorňovať na skutočnosť, že začal hrýzť nechty - vynájdením kódového slova alebo pohybu s ním (napríklad dotykom ruky). Môžete ponúknuť dieťaťu niečo, čo odvádza pozornosť, napríklad, vziať si s vami puzzle na výlet, alebo mať dieťa drží nejaký predmet v rukách pri čítaní.

Môžete tiež vytvoriť alternatívny zvyk vo svojom dieťati, povedzme menej škodlivé, a cvičiť ho s ním niekoľko minút pred školou alebo pred spaním. Môžete tiež (dieťa musí dovoliť to!) Použite farebné nálepky na nechty alebo použite horkú chuť lak na nechty špeciálne vyvinutý pre tento účel, ktorý sa predáva v lekárňach.

Rôzne deti uprednostňujú rôzne metódy, ale vo všeobecnosti platí, že čím viac sa vaše dieťa bude cítiť ako váš partner v tomto podniku, tým väčšia je pravdepodobnosť, že bude chcieť úspech. Jediná vec, keď by ste sa mali báť, je, či dieťa uštipne nechty do krvi alebo bolesť v prstoch prstov. To signalizuje veľmi silnú úzkosť a môže vyžadovať zásah detského psychológa.

Horký lak, aby sa nehryzli nechty alebo neunavili dieťa, aby nasal prst -

Novinkou v našich lekárňach je horký lak, takže dieťa si neskryje nechty. Mimochodom, ak ste trápení otázkou: ako odstaviť dieťa, aby nasal prst, potom vám tento lak môže tiež pomôcť.

1. Bitter varnish Belvedere: recenzie

Lak na nechty Belvedere obsahuje účinnú látku - „denatonium benzoate“. Táto látka je najhoršou látkou v prírode. Neškodná a účinná zložka. Lak sa aplikuje na suché čistené nechty 1 krát za 2 dni. Lak môže byť aplikovaný v 1 alebo 2 vrstvách. Doba schnutia asi 2 minúty. Podľa nášho názoru je to najlepší lak, aby ste si neskryli nechty, ktoré si môžete kúpiť v ruských lekárňach (24stoma.ru).

Objem 8 ml. Výroba Lotyšska. Náklady - od 160 rubľov.

2. Varnish "Smart Enamel Gnawing Nechcem": recenzie

Lac Clever enamel gnaws nechcú, súdiac podľa recenzií, nemá trvanlivú chuť, ľahko sa zmyje. Obsahuje vitamíny A a E, ale podľa nášho názoru je to presne to, čo robí tento lak najhorším zo všetkých. Faktom je, že prítomnosť vitamínov vyžaduje veľké množstvo konzervačných látok (parabény a fenoketanol), ktoré podľa zloženia v tomto laku sú viac ako všetky ostatné zložky, pretože konzervačné látky sú na prvom mieste.

Objem - 11 alebo 15 ml. Cena - od 155 rubľov.

3. Lak Princess Nekusayka: recenzia

Rovnako ako lak Belvedere - lak Princess Lacquer obsahuje účinnú a bezpečnú účinnú látku "denatonium benzoate". V kompozícii však možno nájsť takúto toxickú zlúčeninu ako anhydrid kyseliny ftalovej, ktorá dráždi pokožku a sliznice. Mal by som použiť takýto lak - urobte si vlastné závery. Cena: 130 rubľov. Dúfame, že náš článok na tému: Ako disaccustom dieťa uhryznúť nechty na rukách sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár