Dentálne kvapky: návod na použitie

Zubné kvapky sú liečivom na dočasné zníženie bolesti zubov, ktoré pôsobia ako alternatíva k predformovaným analgetikám. Na rozdiel od liekov proti bolesti, ktoré pri perorálnom užívaní ovplyvňujú celé telo - kvapky sa aplikujú lokálne a postihujú len boľavý zub. Ako uvidíme nižšie, existujú výhody a nevýhody.

Kvapky zubov sú povolené na používanie od 12 rokov. V každej lekárni nájdete 3-4 typy zubných kvapiek od rôznych výrobcov. Okrem toho majú všetky rovnaké zloženie a rovnaké náklady.

Zubné kvapky: cena

Cena za zubné kvapky je pomerne nízka, čo je spôsobené jednak veľmi jednoduchými formuláciami, jednak skutočnosťou, že takéto kvapky produkujú len ruskí výrobcovia (objem všetkých predložených kvapiek je 10 ml).

  • "Zubné kvapky Dentaguttal" (Obr. 1) - od 25 rubľov,
  • "Zubné kvapky" (Jaroslavl, obr.2) - od 19 rubľov,
  • "Zubné kvapky" (Ivanovo, obr.3) - od 26 rubľov,
  • "Zubné kvapky" (Tula, obr.4) - od 39 rubľov.

Dentálne kvapky: návod na použitie

Indikácie na použitie -
Dentálne kvapky Návod na použitie obsahuje iba jednu indikáciu, čo je mierne silná bolesť zubov. Stojí však za zmienku, že liek je schopný poskytnúť anestetický účinok v žiadnom prípade pre všetky choroby zubov. Prečítajte si viac informácií v časti Recenzie.

Forma uvoľnenia, zloženie a balenie -

Navrhnuté pre lokálne použitie v zubnom lekárstve. Liek je k dispozícii bez lekárskeho predpisu. Kvapky sú k dispozícii v 10 alebo 15 ml tmavých sklenených fľašiach. Môžu byť skladované len na tmavom mieste (teplota by nemala byť vyššia ako 15 ° C).

Zubné kvapky: zloženie na 100 ml

  • mätový olej - 3,1 g
  • gáfor racemický - 6,4 g
  • Valeriánska tinktúra - do 100 ml.

Tieto zložky majú slabý analgetický (analgetický), sedatívny a antimikrobiálny účinok.

Zubné kvapky na bolesť zubov: ako sa užívať

Aplikuje sa len lokálne. Malá bavlnená guľôčka je impregnovaná kvapkami, ktoré sú vložené do karanténnej dutiny po dobu 5-10 minút. Môžete požiadať o 3-4-krát denne (u osôb starších ako 12 rokov, ako aj opatrne od vodičov vozidiel).

Je dôležité: ak potrebujete zmierniť lokálny zub u osoby mladšej ako 12 rokov alebo dopravného vodiča, potom je najlepšie kúpiť si v lekárni fľaštičku s obsahom 2% lidokaínu, tiež do nej napustiť malú bavlnenú vatu a vložiť ju do dutiny na 10 minút. Účinok bude silnejší a bude trvať o niečo dlhšie.

Zubné kvapky: recenzie

Kvapky zubov budú účinné len vtedy, ak budú existovať nasledujúce podmienky ... Po prvé, musí to byť nevyplnený zub (tj zub, bolesť, pri ktorej sa po jeho liečbe neobjavila). V zube by sa mala nachádzať zubná dutina, do ktorej sa môže vložiť vatový tampón nasiaknutý kvapkami. Iba v tomto prípade môžu zložky kvapiek preniknúť do zapáleného nervu v zube.

Po druhé - bolesť by mala byť spojená so zápalom nervu zubu (s pulpitídou). Nie je to však vždy tak. Ak zápal prešiel veľmi ďaleko, potom nerv jednoducho zomrie a infekcia presahuje hranice zubu, čo spôsobuje rozvoj hnisavého zápalu v koreňových špičkách zubu (tento zápal sa nazýva periodontitída). Zložky kvapiek jednoducho nie sú schopné preniknúť tak hlboko.

Po tretie, pre nás je jednoduchšie vymenovať symptómy a situácie, v ktorých kvapky nebudú presne fungovať ... Ak máte bolesť pri kousaní zubov alebo opuch ďasien v projekcii chorého zuba, alebo opuch tváre. To všetko už hovorí o vývoji hnisavej parodontitídy (zápal na vrchole koreňov). Tiež kvapky nebudú fungovať, ak ste v tomto zube už predtým vyplnili koreňové kanáliky.

Treba tiež poznamenať, že hodnotenia zubných kvapiek sú dosť negatívne. Dôvodom je skutočnosť, že ľudia ich vo väčšine prípadov využívajú vo vyššie uvedených situáciách, keď zjavne nedokážu pomôcť. Zvyšné sťažnosti súvisia so skutočnosťou, že ich anestetický účinok je veľmi, veľmi krátky.

Je dôležité: Vyššie uvedené situácie naznačujú, že v týchto prípadoch by ste nemali užívať kvapky, ale užívajte si tabletové analgetiká, z ktorých najlepšie môžete zistiť kliknutím na príslušný odkaz.

Kontraindikácie a nežiaduce reakcie -

Požitie liečiva na sliznici spôsobuje spravidla pocit pálenia. Použitie lieku nie je povolené v nasledujúcich situáciách -

  • s alergiami na zložky lieku,
  • vo veku 12 rokov,
  • kontraindikované sú aj kvapky zubov počas gravidity a laktácie.

Dúfame, že náš článok na tému: Zubné kvapky návod na použitie - bol pre vás užitočný! Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár