Darsonval: recenzie na vlasy, na tvár

Darsonvalizácia je fyzioterapeutický spôsob ovplyvňovania kože a slizníc slabým pulzujúcim striedavým prúdom s vysokou frekvenciou. Pod vplyvom prúdových impulzov sa zvyšuje mikrocirkulácia krvi, čo vedie k lepšiemu nasýteniu tkanív kyslíkom a živinami a zvýšeniu metabolizmu.

Darsonvalizácia tiež zlepšuje cirkuláciu lymfy, čo umožňuje jej použitie pri liečbe celulitídy. Zvyšuje tón žilných stien, zlepšuje odtok žilovej krvi z tkanív, čo ju robí užitočnou na liečbu kŕčových žíl. Normalizuje činnosť mazových a potných žliaz, čo je dôležité pre pacientov s akné (akné a akné).

V tomto článku sa zameriavame na použitie darsonvalizácie v kozmetike - s cieľom zlepšiť stav pokožky tváre a vlasov a tiež, ako si vybrať ten správny prístroj na použitie doma.

Darsonval: indikácie a kontraindikácie

Najviac darsonvalizácia je vhodná pre kožu, ktorá má iba prvé príznaky vyblednutia. Vďaka tomu bude táto pokožka pružnejšia a žiarivejšia, najmä ak paralelne používate vysoko kvalitnú kozmetiku proti starnutiu. Tá bude fungovať lepšie - koniec koncov, darsonvalizácia prispieva k hlbšiemu prenikaniu terapeutických zložiek kozmetických výrobkov do pokožky.

Darsonvalizácia: indikácie na použitie v kozmetike

 • na zvýšenie pružnosti pokožky (stimuláciou produkcie kolagénu),
 • zlepšiť vzhľad, farbu,
 • zlepšuje prienik kozmetických výrobkov do pokožky,
 • na zlepšenie akné kože,
 • stimulovať lymfatický tok celulitídou,
 • urýchľuje rast vlasov,
 • aktivuje spiace vlasové folikuly, a preto môže byť použitý s nie dlhotrvajúcimi formami plešatosti.

Darsonval: kontraindikácie

Vo všeobecnosti sa darsonvalizácia považuje za bezpečnú metódu. Existuje však množstvo kontraindikácií, ktoré je potrebné zvážiť, ak sa rozhodnete vykonávať procedúry sami doma.

Darsonval: kontraindikácie

 • rakoviny,
 • horúčka, ARVI,
 • nervové poruchy
 • Darsonval je v tehotenstve prísne kontraindikovaný,
 • ochorenia srdca, problémy s krvným tlakom,
 • prítomnosť kardiostimulátora
 • hemofília, trombóza, krvácanie,
 • kovové výplne, jazýčky a korunky na zuboch, t
 • dosky a iné kovové predmety v tele,
 • popáleniny kože
 • postup nie je možné vykonať, ak sa vyskytnú vyrážky, odrezky a odreniny, infekčná kožná lézia, žilky pavúkov, zlomené kapiláry, príznaky ružovky na ošetrovanej ploche.

Kvôli akým zmenám v koži -

Ak prinesiete elektródu pracovného zariadenia vo vzdialenosti 1 mm od kože, uvidíte, ako sa medzi elektródou a kožou vytvárajú elektrické výboje. Budete tiež cítiť brnenie, ktoré spôsobujú. Vyliatie iskier vedie k vzniku mikronekróznych ohnísk v koži, ktoré sú pre oko neviditeľné.

Reaguje telo na vzhľad mikro-oblastí poškodenia kože? Zvýšená regenerácia. Zvýšenie bunkového delenia zvyšuje ich funkčnú aktivitu. Zvýšené delenie buniek epidermis (keratinocytov) - vedie k zvýšeniu hrúbky hlbokých vrstiev epidermy, čo znamená, že tenká koža bude o niečo hrubšia a pružnejšia. Okrem toho, zvýšenie hrúbky epidermy vedie k zvýšeniu hydrofóbnych vlastností pokožky, čo znamená, že sa z povrchu kože odparí menej vlhkosti.

V hrúbke dermálnej vrstvy kože je funkciou fibroblastov aktivované bunky, ktoré produkujú kolagén, elastín, ako aj vlastnú kyselinu hyalurónovú. Výsledkom je, že v oblasti mikrodamage sa zvyšuje obsah týchto zložiek. pretože Poškodené zóny sú veľmi blízko pri sebe - to vedie k rovnomernému zvýšeniu obsahu kolagénu a elastínu (pri dlhodobej aplikácii darsonvalizácie).

Je dôležité: Tento princíp „kožná trauma - regenerácia“ - je široko používaný v kozmetickej kozmetike a okrem toho je to vo všeobecnosti jedna z mála skutočne pracovných metód. Takmer presne podľa toho istého princípu dochádza k napínaniu kože pomocou frakčného lasera Fraxel.

Tento laser zanecháva mikroskopické kolóny koagulovaného tkaniva v koži (ohniská mikronekrózy), ktorých výskyt spôsobuje dramatický nárast regenerácie tkaniva, čo vedie k zvýšeniu podielu kolagénu a elastínu v tkanivách (Obr. 4). Účinnosť postupov Fraxel je samozrejme neporovnateľne vyššia, ale Darsonval, aj keď oveľa slabší, je stále oveľa lacnejší ako tento drahý salónový postup.

reklama

Darsonval zariadenie na tvár: recenzie

Takmer všetci používatelia, ktorí používali prístroj Darsonval - recenzie ukázali, že ich koža začala vyzerať trochu pružnejšie a napnutejšie. Vyššie sme povedali, ako sa zvyšuje produkcia kolagénu a zvyšuje sa elasticita kože. Nemali by ste však túto metódu preceňovať: pri dlhodobejšej aplikácii môžete zlepšiť stav pokožky o viac ako 10-15%.

Mnohí hovoria, že darsonvalizácia tváre má výhodu oproti mikrodermabrázii, lešteniu laserom, chemickým šupkám, kolagénovým injekciám a iným invazívnym postupom proti starnutiu. Ale to, mierne povedané, nie je pravda. Jedinou výhodou Darsonvalu pred týmito metódami bude -

 • nízke náklady na postupy
 • schopnosť držať ich doma,
 • absolútne neinvazívne postupy.

Darsonval pre tvár: video

Je dôležité: Musíte pochopiť, že prúdy Darsonvalu budú pre kožu účinnejšie, príznaky vädnutia ešte nie sú výrazné. Nemali by ste si dopriať s myšlienkou, že táto metóda vám umožní znížiť hĺbku vrások a jemných línií na tvári - to sa nikdy nestane (bez ohľadu na to, koľko predajcovia zariadení Darsonval to sľubujú, alebo skrytú reklamu pod rúškom spätnej väzby spotrebiteľov).

Jediné, čo môžete dosiahnuť, je mierne zvýšenie elasticity kože, ako aj zlepšenie jej vzhľadu a tónu. Zariadenie môže byť použité na prevenciu starnutia pokožky. Výsledok týchto postupov však možno zlepšiť, ak sa súčasne použije kvalitná kozmetika proti starnutiu s vysokými dávkami terapeutických zložiek, napr.

 • kozmetika proti starnutiu s Retinolom,
 • sérum proti vráskam s vitamínom C
 • kyselina hyalurónová s nízkou molekulovou hmotnosťou.

Vyššie uvedené prostriedky sa najlepšie aplikujú bezprostredne po zákroku Mikrokožné lézie prispejú k ich lepšiemu prenikaniu do kože. Môžete tiež aplikovať kozmetiku a bezprostredne pred zákrokom, ale v tomto prípade je nutné použiť vyššie uvedené prostriedky, ale iba hydratačné prostriedky na báze oleja (prírodné oleje).

závery: Darsonval prístroj na tvár môže byť použitý každý deň alebo každý druhý deň - po dobu 4 týždňov (po ktorej musíte vziať prestávku na 2 týždne). S ohľadom na zlepšenie pružnosti a vzhľadu pokožky tváre - väčšina preskúmaní súhlasí s tým, že metóda vyžaduje veľmi dlhé používanie a veľký počet procedúr predtým, ako uvidíte prvé výsledky. Ale darsonval pre tvár vrások - hodnotenie skutočných užívateľov vo všeobecnosti sú len negatívne.

Použitie prístroja Darsonval na tvár však prináša výhody. To je napríklad jeho použitie na zníženie alebo odstránenie opuchov pod očami. Zvýšená mikrocirkulácia krvi, tok lymfy, venózny odtok krvi vedie k rýchlemu poklesu tmavých kruhov pod očami. Veľkým plusom je aj to, že darsonvalizácia prispieva k hlbšiemu prenikaniu liečivých zložiek kozmetických výrobkov (24stoma.ru) do kože.

Veľmi dôležité: Darsonval môže byť použitý na tvár iba pomocou masážnych línií (obr.5). V opačnom prípade bude lymfatický tok narušený, bude tu lymfatáza, čo vedie k opuchu tváre a zmene konfigurácie jej mäkkých tkanív. Pri pohľade potom bude tvár len hrozná.

Pred zákrokom musíte odstrániť aj kovové šperky a predmety, aby ste predišli úrazu elektrickým prúdom. Súbežné používanie kyslých kozmetických výrobkov a výrobkov s kyselinou glykolovou je zakázané Môže spôsobiť silnú suchú pokožku.

Darsonval vlasy: recenzie

Vysokofrekvenčný prúd prístroja Darsonval pre vlasy zlepšuje metabolické procesy v pokožke hlavy, napomáha zlepšeniu krvného obehu, normalizuje proces keratinizácie (exfolácia). Môžete zlepšiť stav pokožky hlavy a vlasov, urýchliť rast vlasov, znížiť vypadávanie vlasov a lupiny.

Zlepšenie krvného obehu pokožky hlavy a zvýšenie metabolických procesov tiež vedie k aktivácii spiacich vlasových folikulov a posilneniu existujúcich. Darsonval tak bude účinný pri liečbe plešatosti. Treba mať na pamäti, že táto metóda nebude účinná pre dlhodobú plešatosť, keď sa všetky vlasy stratia už dlhú dobu. Darsonval tiež prispieva k účinnejšej absorpcii pokožky hlavy rôznych terapeutických činidiel na stimuláciu rastu vlasov.

Spôsob použitia -
Sklenená elektróda, ktorá sa používa počas darsonvalizácie vlasov, sa nazýva Darsonval Comb. Je špeciálne navrhnutý ako hrebeň na odľahčenie hlavy darsonvalu.
Tento hrebeň sa pohybuje pozdĺž celej vlasovej pokožky pozdĺž masážnych línií (od čela k zadnej časti hlavy).

Jeden postup zvyčajne trvá približne 10 minút. Voľba nastavenia výkonu zariadenia počas procedúry zvyčajne závisí od vašich pocitov, ako aj od výkonu samotného zariadenia. Pocity by nemali byť bolestivé. Mali by ste cítiť mierny pocit brnenia. Návyk na pokožku hlavy na prúdy Darsonvalu bude postupne pozorovaný, resp. Paralelne s tým by ste mali zvýšiť silu prúdu na gombíku regulátora zariadenia.

Tiež kombinovať Darsonval recenzie a má na liečbu lupín. Užívatelia si všimnú, že Darsonval pre hlavu zvláda s ním úplne dobre, ak ho používate každý deň (10 minút) po dobu 2-3 týždňov. Navyše, po prvom týždni, výsledky sú stále, spravidla chýba, ale už v priebehu druhého týždňa exfoliation výrazne znížil. Všeobecne platí, že po 2-3 týždňoch bol problém pre väčšinu ľudí úplne vyriešený. Na konsolidáciu účinku je však potrebné postup zopakovať 1 krát za 3 dni.

Darsonval vlasy: video

Acne Darsonval: recenzie

Pokiaľ ide o liečbu akné - Darsonval pre hodnotenie akné je pomerne pozitívny, ale len ako ďalší spôsob v komplexnej terapii, a nie ako hlavná metóda liečby. Prúdy Darsonvalya znižujú aktivitu potných a mazových žliaz, a to je práve zvýšenie produkcie sekrécie mazovými žľazami je jedným z dvoch hlavných faktorov pre tvorbu akné.

Dávajte si pozor na použitie darsonvalizácie pre ľudí so suchou pokožkou, pretože bude ďalej sušený. Pre suché typy pokožky je najlepšie aplikovať súbežne zvlhčujúce prípravky bez komedogénneho účinku (bez mastných látok). Je tiež nežiaduce používať tento spôsob v prítomnosti aktívnych zapálených pľuzgierov na koži.

Metóda bude veľmi účinná pri prevencii vzniku akné a akné. Je to spôsobené nielen poklesom aktivity mazových žliaz, ale aj faktom, že sa počas procesu aktívne vytvára ozón, ktorý má baktericídny účinok na pokožku. Ozón tak dramaticky znižuje obsah baktérií na jeho povrchu, čo spôsobuje rozvoj zápalu v oblasti vlasových folikulov (tj akné). Takáto "ozónová terapia" vám tiež umožní používať antibakteriálne terapie s akné menej často.

Je dôležité: Darsonval akné a akné má len miernu účinnosť. Nemali by ste veriť mnohým fotografiám pred a po, ktoré vydali predajcovia zariadení alebo blogy so skrytou reklamou. Tieto fotografie sú jednoducho stiahnuté z internetu a zobrazujú ľudí po odbornej lekárskej terapii, a nie po darsonvalizačných procedúrach ...

Prístroje Darsonval na domáce použitie -

Zariadenie Darsonval sa používa na darsonvalizáciu doma a má kompaktné rozmery. Skladá sa z centrálnej jednotky, do ktorej je vložená jedna zo 4 sklenených elektród rôznych tvarov (sú súčasťou súpravy), ako aj adaptér na pripojenie do elektrickej zásuvky. Výber typu elektródy závisí od aplikácie.

Typy elektród a ich účel -
profesionálne zariadenia Darsonval vo fyzioterapeutických klinikách sa môžu skladať až z 20 rôznych typov elektród. Prenosné profesionálne zariadenia na domáce použitie majú spravidla len 4 typy elektród:

 • Hubová elektróda (obrázok 7) -
  Používa sa na tvár alebo iné oblasti tela.
 • Cervikálna elektróda (obrázok 8) -
  pôvodne používaný na liečbu strumy, ale môže sa použiť aj na zakrivený povrch tela.
 • Elektródový hrebeň Darsonval (Obr.9) -
  Používa sa na liečbu plešatosti alebo iných problémov s vlasmi.
 • Kondenzačná elektróda (obr.10) -
  používa sa pri zákrokoch v nosnej dutine, rektálne atď.

Sklenené elektródy sú naplnené špeciálnym plynom (neónom alebo argónom). Keď sa elektróda dotýka povrchu tela - plyn vo vnútri elektródy získava jasnú farbu v dôsledku množstva mikroprúdových výbojov. Zvlášť krásny postup vyzerá v tme.

Prístroj Darsonval: čo je lepšie vybrať

Pri kúpe zariadenia musíte najprv venovať pozornosť nasledujúcim kľúčovým vlastnostiam zariadenia ...

 • Napäťové napätie -
  Toto je najdôležitejšia vec pri výbere zariadenia, pretože Čím väčšia je, tým viac rôznych postupov môžete urobiť. Požadované napätie pre rôzne postupy na tvári:

  → pokožka tváre - od 2 do 7 kV,
  → problémy pokožky hlavy - od 7 do 12 kV,
  → liečba akné a akné - od 12 do 15 kV.

 • Počet zahrnutých elektród -
  Najčastejšie súprava obsahuje 4 hlavné elektródy: huby, tyčovú elektródu (brušnú), krčnú a hrebeňovú elektródu. Existujú však aj iné typy elektród na liečbu ochorení uší, urologických ochorení, hrdla a ďalších.
 • Univerzálny držiak elektródového držiaka -
  Majte na pamäti, že ak sa v budúcnosti rozhodnete pre nákup iných typov elektród alebo výmenu elektród, skontrolujte, či sú v držiaku elektródového držiaka na zariadení. Držiak zásobníka by mal byť výhodne univerzálny, t.j. Vhodné pre všetky typy trysiek.

Darsonval zariadenia - cena, hodnotenie 2019

Darsonval je možné zakúpiť v Moskve alebo v regiónoch na internete, v lekárňach online, v predajniach s lekárskymi výrobkami. Na prístroji Darsonval - priemerná cena je len asi 2000 rubľov.

1. Darsonval SparkST 117 -

 • napätie je nastaviteľné od 0,2 do 30kV,
 • sada elektród: huba, palica (brušná), hrebeň,
 • univerzálna kazeta,
 • Darsonval SparkST 117 - môžete kúpiť od 2000 rubľov,
 • návod na použitie

Darsonval SparkST117 recenzií má to najlepšie zo všetkých uvedených zariadení. Jedinou nevýhodou zariadenia je absencia prepínača. Preto, aby sa jedna elektróda vymenila za druhú - je potrebné vytiahnuť Darsonval SparkST 117 zo zásuvky. Ale to nie je veľmi dôležité.

2. Darsonval Carat DE212 -

 • napäťový výkon - od 2 do 20 kV,
 • sada elektród: hríbovitá, palica (brušná), hrebeň, krčka maternice.
 • univerzálna kazeta,
 • Darsonval Carat DE 212 - môžete kúpiť od 2100 rubľov,
 • návod na použitie

Darsonval Carat DE 212 má len pozitívne recenzie. Užívatelia chvália jeho silu a vynikajúcu sadu elektród, ktoré pokrývajú všetky potreby. Trysky-elektródy vzácnych typov je možné dodatočne zakúpiť samostatne a samostatne na internetovej stránke výrobcu.

3. Darsonval Gezatone BT201 -

 • napätie - do 45kV,
 • sada elektród: huba, palica (brušná), okvetné lístok, hrebeň.
 • držiak kazety nie je univerzálny!
 • Darsonval GezatoneBT 201 je možné zakúpiť od 3300 rubľov,
 • návod na použitie

Darsonval GezatoneBT201 hodnotenie je všeobecne pozitívne. Hlavnými nevýhodami Darsonval GezatoneBT 201 sú vysoká cena a nie univerzálnosť držiaka držiaka elektród, t.j. nákup ďalších elektród bude veľmi problematický.

4. Darsonval Ultratek SD 199 -

 • napäťový výkon - od 2 do 20 kV,
 • sada elektród: huba, rektálna, sluchová, krčná, hrebeň.
 • univerzálna kazeta,
 • Darsonval Ultratek SD 199 si môžete kúpiť od 2100 rubľov,
 • návod na použitie

Darsonval Ultratek SD 199 má všeobecne pozitívne hodnotenia a zvláda svoje úlohy. Medzi nedostatkami, recenzie ukazujú, nepohodlné skladovanie box - elektródy sú v halde a sú pravdepodobne zlomené. V porovnaní s Darsonval Carat DE212 je toto zariadenie v prehľadoch slabšie, hoci nárokované napätie je rovnaké.

5. Darsonvalova koruna -

 • napäťový výkon - od 0 do 16kV,
 • sada elektród: malá huba, palica (brušná), hrebeň.
 • univerzálna kazeta,
 • Darsonval Corona - môžete kúpiť od 1650 rubľov,
 • návod na použitie

Darsonval Crown recenzia majú viac negatívny, pretože jeho nízky výkon, rovnako ako nevyhovujúce prepínač. Všeobecne platí, že hodnotenie zariadenia Corona si všimnúť ošklivosť zariadenia, krehkosť konštrukcie a nepohodlné rukoväť zariadenia. Darsonval Crown recenzie niekedy poznamenať, že vzhľadom na objemný charakter adaptéra, druhý často vypadne zo zásuvky a je veľmi nepohodlné používať.

závery: Pozreli sme sa na najbežnejšie zariadenia Darsonval pre domáce použitie. Väčšina zariadení vyrobených v Rusku, a preto aj dizajn a balenie nechávajú veľa, čo je potrebné, ale to neovplyvní kvalitu postupov. Preto zariadenie Darsonval, ktoré je lepšie zvoliť - bude závisieť hlavne na Vašom rozpočte.

Dúfame, že náš článok: Prístroj Darsonval, ktorý je lepšie si vybrať - sa ukázal byť užitočný pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár