Parafínová terapia pre ruky doma: recenzie

Parafínová terapia na ruky a nohy, tvár - je široko používaný kozmetológmi na dosiahnutie dobrej hydratácie pokožky, zlepšenia jej stavu, ako aj doplnkov k manikúrovým a pedikúrnym procedúram (na zlepšenie stavu nechtov). To nie je drahý servis - parafínová terapia pre ruky, cena v kabíne bude len asi 500-800 rubľov.

V tomto článku vám povieme, aké výsledky táto milá parafínová terapia umožňuje dosiahnuť. Ako správne vykonávať parafínové ošetrenie tváre doma, ako aj ruky a nohy a ako zvoliť správny parafínový vosk pre parafínové kúpele.

Parafínový kúpeľ: foto

Pre koho je obľúbená parafínová terapia?

Parafínová terapia sa začala uplatňovať od 30. rokov minulého storočia - spočiatku len na liečbu ochorení svalov a kĺbov. Parafín má veľmi vysokú tepelnú kapacitu, t.j. je schopný absorbovať a zadržiavať veľké množstvo tepla po veľmi dlhú dobu. Hlboké vystavenie teplu poskytuje prietok krvi do vyhrievaných oblastí, čo umožňuje znížiť bolesť kĺbov a zmierniť svalové kŕče.

Okrem toho, v kozmetike, na zlepšenie stavu kože, nie obyčajné, ale špeciálny kozmetický parafín s prídavkom olejových extraktov sa používa. Tento parafín dokonale zvlhčuje pokožku a robí ju jemnou a hladkou. Parafínová terapia pre nohy, ruky a tvár v dôsledku hlbokého zahrievania a zvýšeného prietoku krvi umožňuje dosiahnuť nasledujúce účinky -

 • hlboko zvlhčuje pokožku
 • otvára póry a podporuje elimináciu toxínov
 • upokojuje a vyhladzuje pokožku
 • dokonale lieči praskliny kože
 • pomáha upokojiť a uvoľniť svaly tváre,
 • podporuje hlbší prienik kozmetických výrobkov do pokožky,
 • zlepšuje stav pokožky pri psoriáze a ekzémoch.

Niekedy sú kozmetické salóny alebo sanatóriá ponúkané parafínové zábaly - keď je telo pacienta úplne pokryté teplým parafínom a potom zabalené do teplej látky, aby sa dlhšie udržiavalo v teple. Predpokladá sa, že tento druh postupu má veľmi priaznivý účinok na celé telo ako celok a dokonca pomáha redukovať výskyt celulitídy.

Parafínový kúpeľ na ruky a nohy - ako je postup

Parafínový kúpeľ na ruky a nohy je postup, pri ktorom sú končatiny ponorené v nádobe naplnenej vyhrievaným parafínom, aby hlboko zvlhčili pokožku končatín. Niekoľkokrát sa ruky alebo nohy dostanú do kúpeľa s roztopeným parafínom: každý nový čas po vytvrdnutí predchádzajúcej vrstvy vytvorí ďalšiu parafínovú vrstvu (spravidla 3 - 5 vrstiev).

Ak máte suchú pokožku na rukách alebo nohách, na koži sú praskliny, potom je parafínový kúpeľ na ruky a nohy vynikajúcim riešením týchto problémov. Kozmetický parafín v roztavenom stave vytvára na pokožke vzduchotesný a vodotesný film, ktorý podporuje prenikanie olejov obsiahnutých v samotnom kozmetickom parafíne - do hlbších vrstiev pokožky.

Parafínová terapia na ruky a nohy: video

Preto to parafínové kúpele na ruky potvrdzujú - veľmi dobre sa hodia na upokojujúcu a hojivú popraskanú pokožku, najmä v období jesene a zimy, keď vystavenie poveternostným podmienkam nepriaznivo ovplyvňuje stav pokožky rúk. A vôbec nie je potrebné ísť do salónu, pretože Je veľmi ľahké urobiť parafínové kúpele doma.

A v kabíne a doma bude postup úplne rovnaký. V salónoch parafínovej terapie na ruky sa cena pohybuje medzi 500-800 rubľov za procedúru. Všetko, čo potrebujete, je kúpiť parafínový kúpeľ raz a pravidelne dopĺňať kozmetický parafín. Nižšie podrobne opíšeme, ako urobiť parafínové kúpele na ruky alebo nohy.

reklama

Parafínová terapia doma - čo je na to potrebné

Ak sa vám páči procedúra parafínovej terapie v princípe, ale nemáte čas neustále navštevovať salóny krásy, potom si môžete zariadiť salón doma. Parafínová terapia pre ruky doma vyžaduje len niekoľko vecí:

 • Parafínový kúpeľ na ruky a nohy - môžete si kúpiť na internete za relatívne málo peňazí (od 2500 rubľov).
 • Kozmetický parafín - môžete si kúpiť aj online alebo v lekárni. Cena lekárne na kozmetický parafín začína od 220 rubľov za 450 ml. Ak chcete začať používať parafínový kúpeľ - najprv ho musíte naplniť 1,5 kg parafínu a potom ho pridať tak, ako ho používate.
  450 gramov parafínu spravidla postačuje na 4-6 procedúr pre ruky alebo 2-4 procedúry pre nohy.

1. Parafínový kúpeľ na ruky a nohy - ktorý je lepšie vybrať

Mnohí môžu mať dosť rozumné otázky - ako si vybrať parafínový kúpeľ, čo je potrebné venovať pozornosť pri kúpe, ako by mal vyzerať pohodlný parafínový kúpeľ. Takže dobrý a pohodlný parafínový kúpeľ na ruky a nohy by mal -

 • Majú dostatočný objem a veľkosť -
  tak môžete voľne spustiť ruky, lakte alebo nohy. Objem 1500-2000 ml teda zvyčajne postačuje, ak chcete kúpeľ používať len na ruky. Pre nohy, objem je už potrebné, ale opäť to všetko závisí na vašej stavbe.
 • Rýchly ohrev -
  rôzne kúpele majú rôzne časy ohrevu parafínu (od 1,5 do 4 hodín). Samozrejme, čím rýchlejšie sa parafín zohrieva, tým pohodlnejšie a lepšie.
 • Majte indikátor parafínového vykurovania -
  ako aj termostat na udržanie požadovanej teploty.
 • Mať filter v spodnej časti -
  zbierať nežiaduce častice a uľahčovať čistenie samotného kúpeľa, ako aj veka kúpeľa, aby ste mohli chladený kozmetický parafín uložiť priamo do neho.
 • Odolná voči prevráteniu -
  Najlepšie je pripevniť ho na povrch stola alebo podlahy pomocou prísaviek.
 • Majte prijateľnú cenu -
  na internete parafínové kúpele na ruky a nohy je možné kúpiť v rozsahu od 2500 do 4500 rubľov.

Aké parafínové kúpele odporúčame -
na ruskom trhu je výber parafínových kúpeľov pre domáce (a nie pre salónne) použitie malý a je zastúpený len niekoľkými výrobcami, z ktorých väčšina je neznámeho pôvodu. Zaznamenali sme pre seba 2 modely, ktorých výrobcovia poskytujú viac alebo menej kompletné špecifikácie, a ktoré sú veľmi vhodné pre domáce použitie -

 • Kúpele "Gezatone WW3500" (Obr. 4) -
  Ide o parafínový kúpeľ francúzskeho výrobcu za cenu okolo 4 000 rubľov.
 • Kúpeľ pre parafínovú terapiu "Harizma" (Obr.5) -
  od čínskeho výrobcu, za cenu 2500 rubľov.

Obidve misky zahrejú parafín v priebehu 1,5 až 2 hodín, majú objem približne 2000 ml, s minimálnym množstvom parafínu 1500 ml. Tieto parafínové kúpele sú tiež vybavené termostatmi, ktoré umožňujú zahrievanie a udržiavanie teploty parafínu v rozmedzí 52 až 70 stupňov.

2. Ktorý kozmetický parafín si vybrať?

Kozmetický parafínový vosk sa vyrába s prídavkom olejových esencií, rôznych vôní, farbív. Preto si vybrať, ktorý kozmetický parafín kúpiť, závisí na vašej osobnej chuti, estetické a čuchové preferencie. Často sa do kozmetického parafínu pridávajú ďalšie aromatické oleje: citrón, jazmín, broskyňa, aloe vera, ruže, zelený čaj, levanduľa a ďalšie.

Najčastejšie sa kozmetický parafín predáva v balení po 450 ml. Tento objem postačuje na 4-6 procedúry. Majte však na pamäti: na vykonanie prvého postupu - parafínový kúpeľ by mal byť okamžite naplnený asi 1500 ml parafínu.

Je dôležité: Ak sa chystáte urobiť parafínové kúpele na ruky doma len pre seba, potom po zákroku je možné parafínový vosk pridať späť do kúpeľa a znovu použiť. A ak niekto iný (okrem vás) bude používať parafínový kúpeľ, potom musí byť parafín odstránený z kože. Niekedy výrobca kozmetických parafínov píše, či je tento typ parafínu vhodný na opätovné použitie (24stoma.ru).

Parafínová terapia doma - metóda

Ak chcete začať, zahrejte kozmetický parafín v kúpeli na požadovaný bod topenia (50-65 stupňov). Moderné parafínové kúpele sú vybavené špeciálnymi senzormi, ktoré ohrievajú vosk na požadovanú teplotu a vypínajú teplo. Kozmetický parafín od rôznych výrobcov môže mať rôznu tepelnú kapacitu, a preto sa teplota ohrevu môže mierne líšiť (odporúčaná teplota je uvedená výrobcom v návode).

Prehriaty parafín teda nebude fungovať. Ale len v prípade, skontrolujte teplotu vyhrievaného parafínu na zadnej strane ruky - mali by ste cítiť teplo, ale nie horieť. Poradie vašich ďalších akcií -

 1. Odstráňte všetky šperky a šperky z prstov.
 2. Na ošetrovanej ploche dôkladne umyte a osušte pokožku. Majte na pamäti, že čím čistejšia je pokožka, tým dlhšie môžete použiť rovnaký parafín na ďalšie procedúry.
 3. Povrchová úprava pokožky krémom. Vo všeobecnosti sa táto etapa vykonáva len na vašu žiadosť a nie je povinná, pretože kozmetický parafín už obsahuje hydratačné pleťové oleje. Plus z predspracovania krému viac je to, že tvrdený parafín sa potom ľahšie odstráni.
 4. Uvoľnite svoju ruku alebo nohu a pomaly ju ponorte do parafínového kúpeľa s vyhrievaným parafínovým voskom na 10 sekúnd. Pomaly a opatrne spúšťajte ruku bez toho, aby ste sa dotýkali stien a dna kúpeľa, aby ste sa nespálili (obr. 11-12).
 5. Vezmite ruku / nohu z kúpeľa a počkajte niekoľko sekúnd, kým vosk nestvrdne a prestane kvapkať.
 6. Znovu spustite končatinu do kúpeľa a po niekoľkých sekundách ju vyberte.
 7. Opakujte, kým nie je rameno / noha zakryté niekoľkými vrstvami parafínu (zvyčajne 3-5 vrstiev).
 8. Potom zabaľte končatinu lepiacou fóliou alebo na ňu položte plastové vrecko (obr. 13).
 9. Omotajte končatinu na froté uterák na vrchole, aby ste predĺžili trvanie tepelného efektu.
 10. Odpočiňte si asi 15-30 minút, predstavte si, ako sa koža na vašich rukách (alebo nohách) stáva mäkkou, jemnou a hydratovanou.
 11. Po 15-30 minútach jednoducho odstráňte zmrazený parafín z ruky alebo nohy. Môžete ho vložiť späť do kúpeľa na ďalšie použitie (Obr. 14). Potom si vychutnajte vlhkú a jemnú pokožku rúk alebo nôh.

Ako urobiť parafínovú masku na tvár -

Je dôležité: pre tento postup sa na tvár používa špeciálny kozmetický vosk, špeciálne pre domáce použitie. Pozorne si prečítajte návod na voskovanie a venujte osobitnú pozornosť teplote, na ktorú sa má ohrievať.

Parafínová tvár: video

Ako sa postupuje -

 1. Pokožka tváre a krku sa musí očistiť špeciálnym čistiacim prostriedkom. Starostlivé umývanie zabezpečuje, že nečistoty, prach, stopy kozmetiky nezanechávajú póry a nespôsobujú zápal.
 2. Pred použitím parafínovej masky na tvár - recenzie niektorých kozmetológov odporúčame použiť kozmetický krém alebo krém na kožu, ktorý pomôže ďalej vyživovať pokožku užitočnými látkami. Môžete tiež pridať do svojho vlastného parafínu svoje obľúbené kozmetické a éterické oleje, ktoré budú mať ďalšie účinky na postup.
 3. Vosk sa zahrieva v parafínovom kúpeli na požadovanú teplotu. Pred aplikáciou na tvár skontrolujte teplotu parafínu. Odporúča sa použiť vyhrievaný parafín na zadnej strane ruky - mal by byť príjemne teplý, ale nie horúci.
 4. Teplý parafín sa aplikuje na tvár špeciálnym štetcom, pozdĺž masážnych línií, pričom sa vyhnete oblasti očí, úst a okolo nosa, aby ste mohli počas procedúry voľne dýchať. Začnite aplikovať parafín zo stredu brady, stúpajúc k lícam a ušiam. Chin pokrývajú najnovšie.
 5. Zvyčajne sa aplikujú 3 až 4 vrstvy parafínu a v dôsledku toho by mala byť parafínová maska ​​asi 5 mm hrubá. Parafín môže byť príliš tenký a kvapkajúci, takže počas procedúry používajte staré alebo nepotrebné tričká.
 6. Parafínová maska ​​by mala spravidla zostať na Vašej pokožke po dobu 10-15 minút, alebo kým úplne nestuhne. Potom sa opatrne vyberie z tváre úplne alebo po častiach, počnúc bradou.
 7. Po zákroku sa odporúča aplikovať na pokožku hydratačný krém. V zime po zákroku sa neodporúča chodiť na hodinu.

Parafínová terapia: indikácie a kontraindikácie

Čo umožňuje použitie parafínovej terapie v kozmetológii - diskutovali sme vyššie. Táto metóda sa tiež používa na liečbu nasledujúcich ochorení -

 • zápal kĺbov (artritída, burzitída),
 • výrony kĺbov
 • svalové kŕče, svalové výrony, fibromyalgia,
 • reumatizmus,
 • na zjemnenie jazvového tkaniva
 • ekzém, psoriáza,
 • choroby väzov a šliach s bolesťou.

Kontraindikácie parafínu -

 • infekcia a zápal na ošetrenej koži,
 • otvorené rany, kusy,
 • pri chorobách, ktoré znižujú alebo zvyšujú prah citlivosti kože.

Parafínová terapia sa tiež neodporúča. -

 • s hypertenziou,
 • s diabetom,
 • s kŕčovými žilami.

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár