Masť Radevit proti vráskam: recenzie, cena

Radevit masť je dermatoprotektívna látka. Inými slovami, Radevit - recenzie kozmetológov súhlasia s tým, že tento nástroj zvyšuje ochranné vlastnosti pokožky vo vzťahu k rôznym škodlivým účinkom na ňu, ako sú: slnečné žiarenie alebo voľné radikály.

Vzhľadom na to, že práve tieto nepriaznivé účinky vedú k predčasnému starnutiu pokožky - tento nástroj možno považovať za prevenciu fotostarnutia kože. Bude však Radevova masť proti vráskam účinná?

Na fotografii č. 1 sme priniesli nový obalový dizajn pre masť Radevit, ktorá sa objavila nie tak dávno. V novom vydaní, výrobca pridal slovo "Aktívny" na názov lieku, ale v podstate zloženie starého a nového "Radevit" je identický (len forma vitamínu D3 sa zmenila), čo je irelevantné pre vlastnosti lieku.

Masť Radevit: cena

Veľmi často sa kupujúci zmiasť a opýtať sa v lekárňach nie masť, ale krém Radevit (neexistuje taká forma uvoľnenia). Masť Radevit je možné zakúpiť v takmer každej lekárni.

Pre masť Radev - cena bude len asi 340-380 rubľov (35 g na tubu).

Masť Radevit: zloženie, uvoľňovacia forma

Radevit Aktívny sa vyrába vo forme masti obsahujúcej vitamíny rozpustné v tukoch A, D, E - v skúmavkách po 10, 20, 35 g.

Účinné látky v 1 g masti -

 • vitamín A (retinol palmitát) - 10 mg,
 • vitamín D3 (colecacyferol) - 50 mg,
 • Vitamín E (alfa-tokoferol acetát) - 5 mg.

Pomocné látky: butylhydroxyanizol - 1 mg, butylhydroxytoluén - 1 mg, emulzný vosk - 80 mg, vazelínový olej - 50 mg, glycerín - 100 mg, etylalkohol 95% - 100 mg, čistená voda - do 1 g

Analýza zloženia -
vitamín A je jediná zložka, ktorá môže zabrániť fotostarnutiu kože, alebo dokonca dosiahnuť miernu redukciu vrások. Treba povedať, že vitamín A v Radevite je prezentovaný vo forme retinol-palmitátu, ktorý nie je čistým pravým retinolom, ale iba retinoléterom. Retinol palmitát bude významne menej účinný ako iné formy vitamínu A, napríklad: pravý retinol, retinaldehyd a kyselina retinová (obr. 3).

Keď retinol-palmitát preniká do kože, pomaly sa najprv premení na čistý retinol, potom na retinaldehyd a potom na kyselinu retinovú, ktorá je jedinou účinnou formou vitamínu A. Musí sa povedať, že iba kyselina retinová (zo všetkých foriem vitamínu A) - v kožných bunkách sú špeciálne receptory. A že akákoľvek forma vitamínu A, predtým ako môže pôsobiť na kožu, musí byť najprv premenená na kyselinu retinovú.

V dôsledku tohto procesu konverzie však retinol-palmitát stráca až 90% svojej aktivity a účinnosti a z neho sa vyrába len malé množstvo čistého retinolu a ešte menej kyseliny retinovej.

Je dôležité: Koncentrácia vitamínu A v masle Radevit je 1%. Napríklad odporúčaná koncentrácia pravého retinolu v zložení lekárskej kozmetiky na vrásky by mala byť od 0,5 do 1%. Väčšina retinol palmitátu, keď sa prevedie na čistý retinol, sa počas transformácie zrúti. To znamená, že na to, aby retinol-palmitát mal účinok porovnateľný s účinkom 1% čistého retinolu, je nevyhnutné, aby jeho koncentrácia bola o niekoľko rádov vyššia.

Ďalšou nevýhodou retinol palmitátu v porovnaní s inými formami vitamínu A (ako je kyselina retinová alebo čistý retinol) je to, že retinol palmitát preniká kožou do plytkej hĺbky, ktorá postihuje hlavne epidermis. tj prakticky neprenikne do dermis, kde sa produkujú fibroblasty, ktoré produkujú kolagén a elastín.

Profesionáli masti Radevit -
Retinol-palmitát bude teda fungovať len v epiderme, čo prispeje k regenerácii jeho buniek, jeho vlhkosti a tiež k zvýšeniu hydrofóbnych vlastností kože. Zvyšné vitamíny, ktoré tvoria Radevit, môžu pôsobiť len na povrchovú vrstvu pokožky, pretože nemôžu preniknúť hlbšie.

Napriek tomu Radevit veľmi dobre lieči suchú a podráždenú pokožku a môže pôsobiť ako vynikajúci ochranný krém pre suchú pokožku, zlepšujúci jej ochranné vlastnosti v nepriaznivých podmienkach prostredia.

reklama

Radevit: farmakologický účinok

Pôsobenie liečiva je určené jeho zložkami, ktoré sú jeho zložkami. Vitamín D zlepšuje imunitu pokožky, znižuje suchosť a zápal. Vitamín E je prírodný antioxidant, a preto chráni pokožku pred pôsobením voľných radikálov, čím zabraňuje jej skorému starnutiu. Okrem toho je vitamín E schopný hromadiť sa v epiderme, čím sa zvyšujú hydrofóbne vlastnosti pokožky (zabráni odparovaniu vlhkosti z povrchu kože).

Najdôležitejšou zložkou v zložení produktu je však vitamín A. Pri dlhodobej aplikácii môže mať tieto účinky -

 • urýchliť regeneráciu kožných buniek,
 • znížiť hrúbku povrchovej vrstvy kože (pozostávajúcej z odumretých buniek), čo vedie k zlepšeniu odtieňa a štruktúry pleti,
 • zväčšiť hrúbku hlbších vrstiev kože,
 • stimuluje aktivitu fibroblastov, čo vedie k stimulácii syntézy kolagénu a elastínu, ako aj samotnej kyseliny hyalurónovej,
 • zabraňuje zničeniu kolagénu slnečným žiarením,
 • pomáha znížiť hĺbku vrások,
 • zvyšuje elasticitu pokožky.

Aby sa však tieto účinky dosiahli v plnom rozsahu, je potrebný primerane dlhý priebeh použitia, účinná koncentrácia vitamínu A, účinnej formy vitamínu A.

Indikácie pre použitie masť Radevit - t

Masť Radevit - recenzie mnohých pacientov to potvrdzujú - má množstvo terapeutických a profylaktických vlastností, ktoré vám umožnia aktívne aplikovať tieto ochorenia:

 • zvýšená suchosť pokožky
 • dermatóza, dermatitída,
 • ekzém, psoriáza, ichtyóza,
 • trhliny, erózia,
 • neurodermatitída,
 • popáleniny kože
 • neinfikované rany a vredy,
 • alergické prejavy na koži.

Pomáha Radevit masť proti vráskam?

Mnohí pacienti sa pokúsili použiť Radevit masť na vrásky - hodnotenie takýchto pacientov ukázalo, že je neúčinné v boji proti jemným vráskam na tvári. Dokonca aj po šiestich mesiacoch denného používania tohto nástroja sa v prehľadoch pacientov zistilo, že nedošlo k významnému zníženiu vrások a jemných línií na tvári.

Aj keď tie isté hodnotenia naznačujú, že po pravidelnom dlhodobom používaní sa suchá koža stala mäkšou a menej podráždenou, sušenou a ošúpanou menej často a vyzerala zdravšie. Preto odporúčame používať Radevit len ​​na prevenciu fotoservisu kože, ale nie na redukciu vrások alebo jemných línií na tvári, ktoré sa už vyskytli.

Účinné alternatívy masti Radev pre vrásky - t

Radevitová forma vitamínu A (retinol palmitát), ktorý vstupuje do masti, nemôže preniknúť do hlbších vrstiev kože a účinne interagovať s fibroblastmi, ktoré produkujú kolagén a elastín. Pripomeňme si, že iba kyslé formy vitamínu A, ku ktorým patria Tretinoin a Isotretinoin, sú lepšie ako iné formy vitamínu A a sú schopné preniknúť do najhlbších vrstiev dermisu, čím stimulujú produkciu kolagénu a elastínu fibroblastmi.

Práve tieto formy vitamínu A (patriace do skupiny lokálnych retinoidov) môžu znížiť hĺbku vrások, čo potvrdzujú aj klinické štúdie. K liekom založeným na Tretinoine a Isotretinoine patrí -

→ krém "Retina-A" (Obr. 4),
→ liek "Retinoic masť" (Obr.5).

Existujú aj iné formy vitamínu A, ktoré budú slabšie ako tetretín a izotretinoín, ale významne silnejšie ako retinol-palmitát. Hovoríme o kozmetike proti starnutiu s čistým retinolom alebo retinaldehydom (obrázok 6). Ich výhodou je, že spôsobujú menšie vysušenie a sčervenanie kože ako produkty na báze kyseliny retinovej.

Radevit masť - návod na použitie

Masť Radevit - návod na použitie pri kožných ochoreniach naznačuje, že masť možno aplikovať okamžite po odstránení akútneho zápalového procesu. Aplikujte masť Radev na postihnutú pokožku by mala byť tenká vrstva 2 krát denne. So silným peelingom môžete použiť masť s okluzívnym obväzom. Ak sú na koži rany alebo praskliny, musia sa najprv liečiť antiseptikami. Liečba kožných ochorení masťou Radevit môže trvať niekoľko týždňov.

Prvých niekoľko týždňov sú možné vedľajšie účinky ako suchosť a sčervenanie kože. Tieto účinky sú úplne normálne a nevyžadujú prerušenie liečby. Budú prejsť po zvyknutí na kožu vitamín A. Je potrebné poznamenať, že ak použijete masť na tvár na pozadí akné, je tiež možné zhoršenie kože tváre v priebehu niekoľkých týždňov.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky -

Masť Radevit má množstvo kontraindikácií, pretože obsahuje vitamíny, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce reakcie na koži. Radevit masť, priložená v balení, návod na použitie hovorí, že tento liek je kontraindikovaný v nasledujúcich podmienkach ...

 • tehotenstvo,
 • počas laktácie,
 • precitlivenosť
 • hypervitaminóza A, D, E,
 • akútnych zápalových kožných ochorení.

Možné vedľajšie účinky -

 • svrbenie, pálenie kože,
 • odlupovanie kože (obr. 7),
 • začervenanie kože (obr. 8),
 • alergické reakcie
 • exacerbácia akné (akné a akné),
 • hyperpigmentácia kože (aby sa tomu zabránilo, je potrebné používať opaľovací krém aspoň SPF30 počas celého obdobia používania masti).

Taktiež sa neodporúča aplikovať Radevit na rozsiahle oblasti kože (viac ako 80%), aby sa predišlo vzniku hypervitaminózy A, D, E. Podľa návodu sa neodporúča používať liek dlhšie ako 6 týždňov.

Treba povedať, že liek nebol vytvorený špeciálne na omladenie pokožky tváre, a preto v návode nemá takýto údaj. Štandardná odporúčaná dĺžka trvania používania retinoidov (vitamín A) na zníženie hĺbky vrások je najmenej 24 týždňov a optimálne 36 týždňov.

Masť Radevit: analógy

Mnohí sa zaujímajú o to, či má Radevit masť analógy, ktoré nie sú horšie v zložení a účinnosti. Radevit masť - analógy s presne rovnakým zložením nemá. Existujú však podobné lieky -

 • "Retinol palmitat" (vitamín A v oleji) - 170 rubľov za fľašu 50 ml.
 • "Tokoferol acetát" (vitamín E v oleji) - 80 rubľov fľaša 50 ml.
 • "Videstim-krém" (vitamín A vo forme retinol-palmitátu) - 190 rubľov.
 • "Vitapranol-krém" (vitamíny A, E ...) - 175 rubľov.

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár