Retinoic masť na vrásky: recenzia

Retinoická masť označuje liečivá topickej retinoidnej skupiny. Jeho hlavnou účinnou zložkou je izotretinoín (kyselina 13-cis-retinová), ktorý je v zásade jednou z najúčinnejších foriem vitamínu A na redukciu vrások.

Účinnosť izotretinoínu teda významne prevyšuje účinky väčšiny iných foriem vitamínu A. Každý počul o kozmetike s retinolom, retinaldehydom a retinol acetátom, ktoré sú rôzne v účinnosti foriem vitamínu A. V porovnaní s izotretinoínom, silnejší účinok proti starnutiu na iba retinoid ako Tretinoin (kyselina retinová) má pokožku.

Retínová masť: kompozícia a formy uvoľňovania

Je to rovnomerná žltkastá masť v skúmavkách 10, 15, 20 alebo 35 g. Je určená len na vonkajšie použitie. Retinoická masť sa môže pripraviť s koncentráciami izotretinoínu 0,05% alebo 0,1%.

Masť obsahuje ako pomocné látky: dibunol, butyloxyanizol, emulzný vosk, tekutý parafín, glycerín, 95% etylalkohol, čistená voda - do 100 g. Vzhľadom na to, že ide o masť (obsahuje tekutý parafín a emulzný vosk) - tento liek po aplikácia nebude dobre absorbovaná, zanechá na pokožke pocit mastnosti.

Analýza zloženia -
Napriek tomu, že izotretinoín sám o sebe znižuje vylučovanie mazových žliaz (čo umožňuje použitie tejto účinnej látky pri liečbe akné) - tekutý parafín a emulzný vosk v zložení masti naopak upchávajú póry mastnou látkou.

To znamená, že liek Retinoic masť nie je vhodné používať na akné a akné, rovnako ako ak máte mastnú pleť. Pre mastnú pleť je optimálne aplikovať retinoidy len vo forme gélov, lotionov alebo vo forme krému. Retinoická masť je vhodná len pre ľudí so suchou pokožkou.

Retinoic masť: cena, analógy

Retinoická masť na vrásky - priemerná cena je 250-350 rubľov pre tubu 10 g. Takáto nízka cena v porovnaní s inými prípravkami na báze retinoidov je spôsobená tým, že liek sa vyrába v nie veľmi účinnej forme (mastná masť), a nie vo forme mlieko, krém alebo vodný gél, ktoré sú a priori účinnejšie formy topických prípravkov.

Analógy na liečbu vrások -
na ruskom trhu medzi lokálnymi liekmi neexistujú žiadne analógy retinovej masti (na základe izotretinoínového retinoidu), ktoré by sa mohli aplikovať proti vráskam. Ale na internete si môžete kúpiť krém "Retin-A" vyrobený v USA (Obr. 4) - na základe ešte účinnejšieho retinoidu ako Isotretinoin. Tento gél obsahuje retinoid retinoínu a stojí okolo 50 USD pri aktuálnej rýchlosti (na skúmavku 20 g).

Analógy na liečbu akné -

 • Gél "Isotrexín" (Obr. 4) -
  Ide o kombinovaný liek na báze izotretinoínu a antibiotika erytrimycínu.
 • Lotion "Retasol" (Obr.5) -
  Obsahuje koncentráciu Isotretinoina, ktorá je pomerne slabá na odstraňovanie vrások 0,025%, ale je celkom vhodná na liečbu akné u ľudí s mastnou pokožkou.
 • Roakkutan, Aknekutan (Obr. 6) -
  Sú to tabletky vo forme izotretinoínu. Tieto lieky sú najčastejšie predpisované v zahraničí na komplexnú liečbu akné (akné a akné). No, sú veľmi, veľmi efektívne, ale majú prísnu voľno na predpis a mali by sa používať len po konzultácii s dermatológom.

Retinoická masť proti vráskam - recenzia dermatológov

Pomocou liekov zo skupiny retinoidov na liečbu kožných ochorení, dermatológovia zistili, že koža sa tiež stala pružnejšou, hladšou, hĺbka vrások sa znížila. Tieto účinky sa skúmali a ukázalo sa, že izotretinoín, ktorý je súčasťou retinovej masti, môže výrazne predĺžiť pokožku tváre pri dlhodobom používaní.

Hlavné účinky izotretinoínu -

 • zlepšuje textúru pokožky (v dôsledku odlupovania odumretých kožných buniek),
 • zlepšuje farbu pleti
 • zvyšuje hrúbku a pružnosť pokožky,
 • znižuje vylučovanie mazu
 • stimuluje aktivitu fibroblastov v dermálnej vrstve kože, čo vedie k stimulácii tvorby kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej. V dôsledku toho sa zvyšuje elasticita kože, znižuje sa hĺbka vrások a jemné línie na tvári.

Optimálna koncentrácia a načasovanie izotretinoínu na zníženie vrások -

V článku venovanom izotretinoínu sme podrobne analyzovali všetky klinické štúdie, ktoré skúmali optimálnu koncentráciu a načasovanie izotretinoínu na liečbu kožného fotoagingu a zníženie hĺbky vrások.

Zistenia z klinických štúdií -
Po prvé, optimálne trvanie liečby je najmenej 36 týždňov. Po druhé, voľba koncentrácie bude závisieť od vašich cieľov: môže to byť buď len prevencia fotosnímania kože alebo potreba významných zmien v koži (zníženie hĺbky vrások, zvýšenie jej hrúbky a elasticity).

Ak je potrebná iba prevencia pred fotosnímaním, je najlepšie použiť Retinoic masť s koncentráciou izotretinoínu 0,05%. A to by malo byť vykonané v kombinácii s krémy na opaľovanie, ktoré majú ochranný faktor aspoň 30 SPF. Výsledkom je, že dostanete zlepšenie farby a textúry kože, plus vynikajúcu prevenciu vzniku vrások.

Ak už vaša pokožka má príznaky fotodamácie, jemných línií a vrások, potom by ste mali používať Retinoovú masť s koncentráciou izotretinoínu 0,1%. Avšak počas prvých niekoľkých týždňov lekári stále odporúčajú najprv použitie 0,05% retinovej masti. Je to spôsobené tým, že nižšie koncentrácie v počiatočnom štádiu umožnia pokožke zvyknúť si na pôsobenie retinoidov a výrazne znižujú začervenanie a podráždenie pokožky.

Majte na pamäti, že prvé pozitívne zmeny uvidíte až po 8-12 týždňoch. Predtým určite prejdete krátkym obdobím zhoršenia stavu kože, keď sa prejaví olupovanie, suchosť, začervenanie, svrbenie a citlivosť. Preto stojí za to byť trpezlivý. Ak ste sa odvážili použiť Retinoic masť na liečbu akné a akné, ktoré podľa nášho názoru, je neprijateľné (mastné zložky masť na rozdiel od upchať póry) - pripravte sa na ostré zhoršenie akné v prvých týždňoch.

Je dôležité: Prípravky na báze izotretinoínu (vrátane retinovej masti) sa môžu skutočne použiť na zníženie hĺbky vrások, ale je lepšie ich používať len u pacientov s citlivou alebo suchou kožou. Je to spôsobené skutočnosťou, že izotretinoín je významne menej účinný vo svojom účinku na syntézu kolagénu na takýto retinoid ako je Tretinoín.

Tretinoín má však výrazné vedľajšie účinky spojené so silným začervenaním a suchou kožou, čo umožňuje jeho predpisovanie len pacientom s mastnou alebo normálnou kožou. Preto je pre pacientov so suchou a citlivou pokožkou obvyklé predpisovať izotretinoínové prípravky, pretože hoci sú slabšie, majú výrazne menej vedľajších účinkov (24stoma.ru).

reklama

Retinoic vráska masť - návod na použitie

Prečítajte si návod na použitie, ktorý je súčasťou balenia masti. Nižšie uvádzame niektoré z najdôležitejších bodov pri používaní lieku ...

 • Ochrana pred slnkom -
  Retínová masť na vrásky - recenzie lekárov potvrdzujú, že použitie retinoovej masti vyžaduje povinné používanie opaľovacieho prípravku počas celého obdobia aplikácie. Majte na pamäti, že Isotretinoin v zložení masti robí kožu veľmi citlivú na slnko a provokuje nielen popáleniny, ale aj vzhľad vekových škvŕn.

  Preto sa snažte vyhnúť opaľovaniu pokožky a používajte opaľovací krém s úrovňou ochrany najmenej 30 SPF. A v obdobiach vysokej slnečnej aktivity, je tiež stojí za to okrem pokrytia vašej tváre s široko-lemované klobúky alebo klobúky.

 • Aplikačná schéma -
  Napriek tomu, že návod na retinoovú masť je napísaný o potrebe aplikovať masť 2 krát denne - v žiadnom prípade by sa to nemalo robiť. Všetky retinoidy sa aplikujú len 1 krát denne (najlepšie v noci) - na dobre vyčistenú a vysušenú pokožku tváre. Zároveň sa vyhýbajte kontaktu s masťou na slizniciach očí, pier alebo nosa.

  Okrem toho, ak v počiatočnom štádiu bude sčervenanie, odlupovanie a suchosť pokožky príliš výrazné, odporúča sa liek používať len každý druhý deň. A potom, ako si zvyknete na kožu, choďte na každodenné používanie.

 • Aplikácia na pokožku okolo očí -
  tieto oblasti sú zvyčajne veľmi citlivé, takže retinoidy by sa mali aplikovať na tieto oblasti pokožky opatrne. Ak si všimnete, že koža v citlivých oblastiach je silne zapálená, potom by ste mali buď znížiť frekvenciu aplikácie masti v týchto oblastiach, alebo ju odmietnuť vôbec v týchto oblastiach.
 • Čas efektu -
  Prvé zjavné výsledky redukcie vrások a celkového zlepšenia vyblednutia kože možno očakávať po 6-12 týždňoch dennej aplikácie vrások retinoovej masti. Majte na pamäti, že pri súčasnom užívaní kortikosteroidov alebo antibiotík zo skupiny tetracyklínov sa účinok retinovej masti oslabuje.

Retinoická masť - kontraindikácie a vedľajšie účinky

Väčšina lekárov sa domnieva, že Isotretinoin (vrátane retinálnej masti) je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia, preto by ste sa mali vždy poradiť so svojím lekárom.

Časté vedľajšie účinky -

 • začervenanie, svrbenie kože,
 • suchú pokožku
 • zhoršenie akné (ktoré zmizne po niekoľkých týždňoch),
 • krátky pocit tepla alebo horenia po aplikácii lieku.

Tieto príznaky sa môžu objaviť počas prvých 2-4 týždňov po začiatku užívania lieku a zvyčajne sa znižujú s pokračujúcim používaním. Recenzie pacientov poznamenali, že súčasné použitie nemastného, ​​vodou riediteľného hydratačného krému znižuje stav suchosti a podráždenia pokožky.

Zriedkavé vedľajšie účinky -

 • opuch slizníc a pier,
 • začervenanie a slzenie očí (konjunktivitída),
 • pigmentácia kože,
 • alergické reakcie, ako je vyrážka, svrbenie, opuch tváre, hrdla, jazyka, závraty a problémy s dýchaním (v týchto prípadoch by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom).

Dúfame, že náš článok: Retinoic masť na vrásky, recenzie lekárov a pacientov - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár