Krém Retina A: cena, recenzie

Krémový retín A je liečivo retinoidnej skupiny, ktorej aktívnou zložkou je kyselina trans-retinová (synonymum - Tretinoin). Kyselina trans-retinová je najaktívnejšou a najúčinnejšou formou vitamínu A, ktorá mnohonásobne prevyšuje účinnosť jeho iných foriem - retinol, retinaldehyd, retinol-palmitát, retinol-acetát alebo 13-cis-retínovú kyselinu.

Krém na sietnicu A je dostupný v troch rôznych koncentráciách: 0,025%, 0,05% alebo 0,1%. Existuje tiež forma liečiva, ku ktorej sú molekuly trans-retínovej kyseliny uzavreté v mikrosférach. Táto forma sa nazýva "Retin-A Micro". Technológia mikroenkapsulácie umožňuje dosiahnuť postupné uvoľňovanie aktívnych zložiek, čo výrazne znižuje prejavy vedľajších účinkov (suchosť, začervenanie, podráždenie kože).

Retina A: indikácie na použitie

Retinoid Tretinoin (súčasť krémov Retin-A) sa úspešne používa na liečbu akné, akné a iných kožných problémov po veľmi dlhú dobu. V posledných dvoch desaťročiach sa tiež používa na liečbu vrások, pigmentových škvŕn a iných prejavov vyblednutej kože, ako aj kože, ktorá bola ovplyvnená slnečným žiarením.

Základné indikácie pre použitie -

 1. Akné je ochorenie, pri ktorom sa v póroch kože vytvárajú mastné zátky (nazývané akné alebo komedóny).
 2. Prevencia fotostarnutia kože.
 3. Zvýšenie pružnosti pokožky, zníženie hĺbky vrások a jemných línií na tvári, ako aj zarovnanie odtieňa a textúry pokožky.

Retina A: foto pred a po liečbe akné (akné)

Retina A proti vráskam: foto pred a po

reklama

Ako funguje krém Retin A -

Nižšie sme dešifrovali mechanizmus účinku retinoidu retinínu v zložení krému Retin-A - proti akné a vráskam.

 • Kyselina trans-retinová v Retine A - znižuje sekréciu mazových žliaz a tiež normalizuje keratinizáciu epitelu vlasového folikulu, čo významne znižuje počet deskvamovaných epitelových buniek v lúmene vlasového folikulu. Koniec koncov, tieto dva faktory a spôsobiť zablokovanie úst vlasových folikulov v póroch kože - komedóny (akné).
 • Kyselina trans-retinová má tiež komedolytický účinok, t.j. je schopný rozpúšťať látku, z ktorej sú tukové zátky vyrobené v póroch kože. Má tiež peelingový efekt (vďaka efektívnemu odlupovaniu odumretých kožných buniek). Ten umožňuje: po prvé, znížiť hrúbku stratum corneum epidermis a otvoriť póry pre ich efektívnejšie čistenie, po druhé, vyrovnať tón a textúru pokožky.
 • Súčasne s poklesom hrúbky stratum corneum epidermis, kyselina trans retinová stimuluje regeneráciu kožných buniek. Výsledkom tohto procesu bude zvýšenie hrúbky hlbokých vrstiev epidermy, čo vedie k zvýšeniu hydrofóbnych vlastností kože a tým k zníženiu straty vlhkosti v dôsledku zníženia jej odparovania z povrchu kože. Nie je žiadnym tajomstvom, že dobre hydratovaná pokožka vyzerá mladšie.
 • Retina A, prenikajúca hlboko do vrstiev dermis, interaguje s fibroblastmi a stimuluje ich aktivitu. To vedie k zvýšenej syntéze kolagénových a elastínových vlákien (obrázok 7), ako aj molekúl kyseliny hyalurónovej. To všetko zvyšuje elasticitu pokožky, jej vlhkosť, vedie k zníženiu hĺbky vrások a jemných línií na tvári, ale len s predĺženým priebehom aplikácie.

To umožní použitie krémovej Retiny A -

 • očistiť a zúžiť póry na koži,
 • zastaviť tvorbu nových úhorov
 • znížiť alebo úplne odstrániť vekové škvrny,
 • znížiť počet a hĺbku vrások,
 • aby pokožka bola pružnejšia, mäkšia a pružnejšia,
 • zarovnajte tón a textúru pokožky.

Krém Retin A - cena, analógy

V pravidelnej lekárni, Retina A nebude môcť kúpiť smotanu (rovnako ako jej analógy), pretože Zdá sa, že nie sú certifikovaní pre Rusko. Môžete však ľahko objednať liek prostredníctvom internetu. Majte na pamäti, že všetky lieky na báze tretinoínu sa vyrábajú v Spojených štátoch, takže ich cena bude prísne viazaná na dolárový kurz.

Na smotane Retin A - cena za rôzne koncentrácie bude takmer rovnaká. Krém na sietnice je možné kúpiť len na internete za 48-52 dolárov (za 20 g trubicu). Cena liekov-analógy, ktoré zahŕňajú "Retino-A" a "A-Ret Gel" - bude rovnaký. Drogy nie sú certifikované v Rusku, takže ich nemôžete kúpiť v lekárňach.

Krém Retin A: návod na použitie

Všeobecné odporúčania pre použitie produktov kyseliny trans-retinovej vo vonkajšom prostredí.

 1. Pred nanesením krému sa musí pokožka dôkladne očistiť, a to len jemným čistiacim prostriedkom.
 2. Pred nanesením krému dobre osušte kožu. Zvyčajne lekári odporúčajú čakať aspoň 20-30 minút, kým koža nie je úplne suchá po umytí. Čím je vaša pokožka suchšia, tým menej budete mať podráždenie. Okrem toho nemôžete navlhčiť pokožku po nanesení krému aspoň 30-40 minút.
 3. Pre všetky oblasti tváre by malo byť dostatočné množstvo smotany veľkosti veľkého hrachu. Viac krému spôsobí len vážne podráždenie, ale nebude urýchľovať nástup výsledku.
 4. Retina-A krém - recenzie lekárov odporúčajú, že je najlepšie aplikovať krém len raz denne (najlepšie v noci), a striktne v rovnakom čase.
 5. Začnite aplikovať krém Retina A je lepšia 1 krát za 3 dni. A len vtedy, keď sa koža zvykne na činnosť tretinoínu - zvýšiť rýchlosť aplikácie, postupne ju privedie na dennú aplikáciu krému cez noc.
 6. Ak sa podráždenie kože po niekoľkých týždňoch používania Retiny A nezníži, odporúča sa znížiť frekvenciu užívania na 1-krát týždenne alebo zmeniť krém na nižšiu koncentráciu tretinoínu.
 7. Kyselina trans-retinová zvyšuje citlivosť pokožky na slnko, preto je nevyhnutné používať opaľovacie krémy s ochranným faktorom nie menším ako SPF 30. Nápravné prostriedky proti slnku je potrebné aplikovať pred odchodom von a mali by sa používať počas celej doby používania Retiny-A.

Je dôležité: Častejšie používanie krému (niekoľkokrát denne) alebo aplikovanie väčšieho množstva krému Retina A na pokožku nezlepší výsledky a nezatvrdí účinok, ale spôsobí len vážne podráždenie a sčervenanie kože.

Retina A: recenzie

Pri použití Retin-A krém - pacient hodnotenie ukazuje, že počas prvých niekoľkých týždňov je zvýšená suchosť a šúpanie kože. Ide o normálnu kožnú reakciu na kyselinu trans-retinovú. Preto sa pri aplikácii krému neodporúča používanie kozmetiky s alkoholom, aby sa zabránilo ešte suchej pokožke. To môže byť znížená pravidelným použitím hydratačný krém, ktorý je potrebné aplikovať 20-30 minút po použití Retin-A.

Majte na pamäti, že ak použijete tento krém na akné alebo akné, v prvých niekoľkých týždňoch dôjde k dočasnému poškodeniu pokožky. Prvé výsledky aplikácie by ste mali očakávať len 4 týždne po aplikácii a výrazný výsledok sa objaví za 8-12 týždňov. Trvanie liečby akné je zvyčajne 36 týždňov.

Pri použití lieku na zníženie vrások - uvidíte prvé výsledky asi za 6-8 týždňov, a trvalé zlepšenie stavu kože možno očakávať až po 3-4 mesiacoch pravidelného používania krému. tj Najprv si budete môcť všimnúť iba povrchové účinky spojené so zlepšením odtieňa a textúry pokožky a redukciou pigmentových škvŕn. Po dlhšiu dobu dôjde k zníženiu hĺbky vrások. Priebeh omladenia pokožky krémom Retin-A sa zvyčajne pohybuje od 36 do 48 týždňov.

Aká koncentrácia Retiny-A od vrások je lepšia -

Koncentrácia kyseliny trans-retínovej v prípravkoch Retin A, Retino A, A-Ret Gel môže byť 0,025%, 0,05% a 0,1%. Dermatológovia odporúčajú začať liek s nižšou koncentráciou tretinoínu - od 0,025%. To je táto koncentrácia Retin krém - recenzia lekárov a pacientov opakovane poznamenal - spôsobuje oveľa menšie podráždenie, začervenanie a šúpanie na koži, ako silnejšia koncentrácia tretinoínu v kréme.

Potom, čo sa koža začne používať a prestane aktívne reagovať na kyselinu trans retinovú, môžete prejsť na silnejšiu koncentráciu, postupne ju zvyšovať, najskôr na 0,05%, potom, ak bude vyžadovať stav kože, na koncentráciu 0,1% krému Retina-A.

Nízka koncentrácia však neznamená zníženie účinnosti krému A. Ako bolo uvedené v štúdiách, nebol zistený žiadny rozdiel v účinnosti koncentrácie tretinoínu (štúdia - "Griffiths CE, Kang S, Ellis CN et al."). podobné zlepšenie fotoagingu, ale rôzne stupne podráždenia “).

Štúdia ukázala, že koncentrácie tretinoínu v 0,025% a 0,1% po 48 týždňoch vykazovali približne rovnaké výsledky pri zlepšovaní stavu kože. Vyššia koncentrácia však spôsobila silnejšie a častejšie vedľajšie účinky - začervenanie, podráždenie, odlupovanie atď.

Časté vedľajšie účinky -

→ červená koža,
→ pocit pálenia, horúčava,
→ suchá, ošúpaná koža,
→ svrbenie, podráždenie kože,
→ prejavy urtikárie alebo iných vyrážok,
→ zvýšená citlivosť na slnečné žiarenie.

Kontraindikácie -

Krém a ďalšie lieky na báze tretinoínu sú kontraindikované počas tehotenstva a dojčenia, pretože Môže poškodiť dieťa. Retina A sa nemá používať na kožu, ktorá má ohniská zápalu, vyrážky alebo iné poškodenie. Tiež nemôže byť použitý na teleangiektómiu, melanocytickú atypiu, kožnú elastózu.

Je dôležité: Krém na sietnicu je nekompatibilný s mnohými liekmi, preto sa pred použitím určite poraďte s dermatológom.

Retina A je nekompatibilná -

 • s antibiotikami tetracyklínovej skupiny,
 • s inými výrobkami na báze vitamínu A, t
 • s tiazitovým duiretikom,
 • so sulfónamidmi,
 • s fenotiazínmi a mnohými ďalšími liekmi,
 • s liekmi na báze progesterónu (vrátane perorálnych kontraceptív).

Autor: redaktori portálu.

Zanechajte Svoj Komentár