Isotrexín gél: cena, hodnotenie dermatológov

Isotrexínový gél (izotrexín) je kombinovaný liek na liečbu akné a akné. Liek kombinuje dve aktívne zložky: izotretinoín retinoid a antibiotikum erytromycín. Liek je dostupný vo forme gélu na vonkajšie použitie - v baleniach po 6, 25, 30, 40 a 50 g.

Isotrexín gél: cena, zloženie

Na géli Isotrexin je priemerná cena 2 200 rubľov (pre tubu 30 g). 1 g gélu obsahuje účinné látky ...

 • Izotretinoín 0,5 mg (0,05%) -
  Iným názvom je kyselina 13-cis-retinová, ktorá je formou vitamínu A. Vzťahuje sa na prípravky retinoidnej skupiny. Je to v tejto koncentrácii veľmi účinný liek na akné.
 • Erytromycín 20 mg (2,0%) -
  Je to antibiotikum, ktoré inhibuje proliferáciu baktérií "Propionebacterium acnes", ktoré spôsobujú transformáciu akné na akné. Dvojpercentná koncentrácia je dostatočne účinná na účinné potlačenie týchto baktérií.

Pomocnými zložkami sú etanol, hydroxypropylcelulóza, butylhydroxytoluén.

Izotrexínový gél: analógy

Plné analógy neexistujú. Nasledujúce alternatívne prípravky na báze čistého izotretinoínu (s ktorým môžete v prípade potreby použiť gély obsahujúce antibiotikum alebo benzoylperoxid) možno použiť ako lacnejšiu alternatívu k izotrexínu -

 • "Retinoická masť" (Obr. 2) -
  s koncentráciou izotretinoínu 0,05 alebo 0,1%. Nevýhodou tohto liečiva je, že liek je vo forme olejovej masti. V tukovej látke (vazelínový olej a vosk) sa naopak podieľa na blokovaní pórov akné. Liek bude viac-menej vhodný len pre ľudí so suchou pokožkou. Masť bude stáť 300 rubľov. na skúmavku v 10 g
 • Lotion "Retasol" (obrázok 3) -
  obsahuje 0,025% koncentrácie izotretinoínu, ako aj veľké množstvo alkoholu. Liek je veľmi účinný, ale hojnosť alkoholu vysušuje pokožku. To znamená, že liek sa najlepšie používa u ľudí s mastnou pokožkou. Pri použití na normálnu pleť - musíte aktívne používať hydratačný krém. Cena retazolu za fľašu 50 ml - asi 450 rubľov.

reklama

Isotrexínový gél: farmakologický účinok

Účinok lieku je založený na jeho aktívnych zložkách. So svojím antibiotikom Erytromycín - všetko je jasné, ako to funguje. Ale retinoid izotretinoín má anti-akné účinok v dôsledku nasledujúcich mechanizmov -

 • Znížená sekrécia mazových žliaz -
  nadmerné vylučovanie tuku mazových žliaz sa hromadí v lúmene vlasových folikulov a prispieva k ich blokovaniu mastnými dopravnými zápchami. To je jeden z dvoch hlavných faktorov pri tvorbe akné. Izotretinoín znižuje množstvo tuku vylučovaného mazovými žľazami.
 • Normalizuje keratinizáciu epitelu vlasového folikulu -
  porušenie keratinizácie epitelu vedie k tomu, že v lúmene vlasových folikulov sa akumuluje veľký počet deskvamovaných epiteliálnych buniek. Spolu s nadbytkom vylučovania tuku - sú tiež upchaté akné. Izotretinoín normalizuje proces keratinizácie epitelu, čím sa znižuje počet deskvamovaných epiteliálnych buniek.
 • Má vlastnosti comedolitichesky -
  tiež prispieva k rozpúšťaniu mastnej látky, ktorej akné pozostáva. Čo vedie nielen k prevencii vzniku akné, ale aj k čisteniu pórov.
 • Účinok lúpania -
  podporuje odlupovanie povrchovej stratum corneum epidermis, pozostávajúce z odumretých kožných buniek. Zníženie hrúbky tejto vrstvy prispieva k otvoreniu pórov a ľahšiemu vylučovaniu mazových žliaz a deskvamovaných epiteliálnych buniek z nich, čo zabráni vzniku akné.

Isotrexín gél: dermatológ

Pôvodné pokyny pre liek hovorí, že hlavnou indikáciou pre použitie bude liečba akné. Pripomeňme si, že akné nie je nič iné ako tučné zátky v póroch kože (nachádzajú sa v ústach vlasových folikulov), pozostávajúce z vylučovania tuku mazových žliaz a deskvamovaných epiteliálnych buniek vlasového folikulu.

Časť prípravku Isotretinoin 0,05% dokonale redukuje sekréciu sekrécie tuku mazovými žľazami a tiež normalizuje procesy keratinizácie epitelu vlasového folikulu, čo povedie k prudkému poklesu počtu deskvamovaných epitelových buniek v lúmene folikulu. To všetko skutočne zabráni vzniku mastných zápch (akné).

Ale! Prípravok tiež obsahuje antibiotikum erytromycín v účinnej terapeutickej koncentrácii 2,0%, čo je nevyhnutné na potlačenie patogénnej mikroflóry, v dôsledku čoho sa akné transformuje na akné (vo forme papúl alebo hnisavých pľuzgierov). Krémy a gély s týmto antibiotikom aktívne predpisujú dermatológovia len na liečbu akné, ku ktorej už došlo.

zistenie: tento liek bude veľmi účinný v kombinovanej forme akné, t.j. ak máte súčasne akné a akné. Nemalo by sa však používať, ak máte len akné, ale akné. Ten je spôsobený tým, že mikroflóra si postupne zvykne na akékoľvek antibiotiká a môže nastať chvíľa, keď sa baktérie (spôsobujúce akné) stanú oveľa agresívnejšími a necitlivejšími na antibiotiká.

A nemali by ste platiť, vrátane potreby prevencie výskytu hnisavého akné. Pre prevenciu akné, je najlepšie používať žiadne antibakteriálne lieky, a najlepšie zo všetkých, antimikrobiálne gély a pleťové vody založené na antiseptické "benzoyl peroxid".

Isotrexin gel: návod na použitie

Najdôležitejšia vec: akékoľvek retinoidy sa používajú len raz denne (najlepšie pred spaním a súčasne). To vám povie každý dermatológ. Gél Isotrexin nie je potrebné aplikovať na pokožku dvakrát denne, ako je uvedené v návode na prípravu. V opačnom prípade dôjde k veľmi silnému podráždeniu pokožky (suchosť, začervenanie, pálenie, šúpanie, svrbenie), navyše k tomu - tiež zvyšuje riziko vzniku škvŕn veku, pretože Izotretinoín v zložení lieku výrazne zvyšuje citlivosť pokožky na slnko.

Všetky tieto vedľajšie účinky budú s vami as jednou aplikáciou, ale potom budú oveľa menej výrazné. Budú pokračovať počas niekoľkých prvých týždňov, kým sa koža začne používať na izotretinoín. Okrem toho môžete očakávať dočasné zhoršenie akné počas prvých 1-2 týždňov. To je úplne normálne a nie je potrebné liek zrušiť.

Postup použitia -

 1. Čistite pokožku jemným čistiacim prostriedkom.
 2. Počkajte aspoň 20-30 minút, kým koža dobre vyschne.
 3. Vymeňte objem gélu veľkosti veľkého hrachu.
 4. Gél rozotrite rovnomerne na pokožku.
 5. Po - dôkladne si umyte ruky.
 6. Isotrexin používajte len 1 krát denne (pred spaním).
 7. Buďte trpezliví - prvé pozitívne výsledky uvidíte až po 4 týždňoch.
 8. Priemerná dĺžka liečby akné je 16 až 24 týždňov.

Funkcie aplikácie -

 • Gél Isotrex je vhodnejší pre ľudí s mastnou alebo normálnou kožou, ale nemal by sa používať, ak máte suchú alebo citlivú pokožku. Je to spôsobené tým, že ako retinoidný izotretinoín (ako súčasť gélu) - má výrazný dráždivý účinok na pokožku.

  Pre suchú a citlivú pokožku je najlepšie použiť retinoidné prípravky tretej generácie, ako napríklad Adapalen. Ten prakticky nedráždi kožu (aj keď má mierne slabší účinok ako izotretinoín). Ako alternatíva k izotrexínovému gélu sa teda môžu použiť nasledujúce prípravky na báze adapalénu: t

  → "Klenzit-S" - kombinácia adapalénu + klindamycínu (Obr. 4),
  → "Differín" - obsahuje len adapalén (Obr. 5), ale v prípade potreby môže byť kombinovaný s iným gélom obsahujúcim antibiotikum alebo benzoylperoxid.

 • V žiadnom prípade neaplikujte gél na sliznice očí, pier, nosa. Nepoužívajte viac lieku, ako je odporúčané. To nebude urýchľovať nástup účinku, ale spôsobí oveľa viac začervenania, odlupovania a svrbenia kože. Tiež neaplikujte gél na pokožku, ktorá má vredy a škrabance.
 • Počas celého obdobia aplikácie gélu musíte jednoducho používať opaľovací krém (s ochranným faktorom najmenej 30 SPF), pretože Gél zvyšuje citlivosť pokožky na slnko, ktorá je plná spalín a pigmentových škvŕn. Počas obdobia vysokej slnečnej aktivity sa tiež odporúča použiť čiapky alebo klobúky so širokým okrajom (24stoma.ru).
 • Inštrukcie vložené do balenia lieku Isotrexin Gel hovorí, že tento nástroj sa neodporúča ani počas tehotenstva, dojčenia a nie je vhodný pre deti do 12 rokov.

Dúfame, že náš článok: Isotrexin gel cena, recenzie - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár