Vitamín A pre tvár: ako si vybrať krém s retinolom

Úloha vitamínu A pri udržiavaní mladistvej pleti bola objavená na začiatku minulého storočia. Početné klinické štúdie potvrdili, že externe užívaný vitamín A (dlhé cykly trvajúce najmenej 36 týždňov) - vám umožňuje znížiť zmeny kože súvisiace s vekom.

Závažnosť týchto zmien bude závisieť od formy liečiva, koncentrácie účinnej látky, trvania aplikácie. Výmena vitamínu A pre tvár má nasledujúce účinky -

 • zvyšuje rýchlosť regenerácie kožných buniek,
 • zlepšuje tón pleti a textúru
 • znižuje hrúbku povrchovej stratum corneum epidermis,
 • zvyšuje hrúbku hlbších vrstiev epidermy, dermis,
 • zvyšuje syntézu kolagénu, elastínu, kyseliny hyalurónovej v dermis,
 • znižuje ničenie kolagénu slnečným žiarením,
 • znižuje hĺbku vrások a jemných línií na tvári,
 • zvyšuje elasticitu pokožky.

Formy vitamínu A na kožu tváre -

Veľmi dôležitým bodom je, že pojem "vitamín A" neznamená žiadnu jedinú látku, molekulu. Existuje mnoho foriem "vitamínu A", ktoré sa spoločne nazývajú retinoidy. V kozmetológii sa najčastejšie používajú nasledujúce formy vitamínu A (retinoidy).

 • retinol (obr. 1)
 • estery retinolu (retinol acetát, retinol palmitát, atď.),
 • retinaldehyd,
 • kyselina retinová.

Zo všetkých týchto foriem je jedinou účinnou formou vitamínu A len čistá kyselina retinová, pretože iba na bunkovej membráne kože existujú špeciálne RAR-receptory. Všetky ostatné uvedené formy vitamínu A sú len prekurzory kyseliny retinovej, do ktorej sa po cykle chemických reakcií, ku ktorým dochádza po aplikácii produktu na kožu, obrátia.

Všetky tieto formy môžu byť použité na zníženie hĺbky vrások a jemných línií na tvári, ako aj na zlepšenie vzhľadu a pružnosti pokožky, ale ich účinnosť bude iná. Ako je zrejmé - najúčinnejšími prípravkami proti vráskam na vonkajšie použitie sú čistý krém kyseliny retinovej (napríklad Retin-A) alebo kyselina 13-cis retinová (Izotretinoin).

Ale predávajú sa len na lekársky predpis a sú také silné, že spôsobujú značnú suchosť, začervenanie a pálenie kože na začiatku aplikácie. Preto výrobcovia anti-aging kozmetiky používajú na výrobu krémov a sérov proti vráskam slabšie formy vitamínu A (v zostupnom poradí podľa ich sily) - to je retinaldehyd, retinol, estery retinolu.

závery: Z vyššie uvedeného by ste nemali vyvodiť nesprávne závery a okamžite začať používať lieky s kyselinou retinovou. Ako sme povedali: majú vážne vedľajšie účinky. Dermatológovia odporúčajú začať liečbu slabšími formami vitamínu A (napríklad retinol). Po niekoľkých mesiacoch používania, keď sa koža zvykne na retinol, bude možné prejsť na silnejšie retinoidy.

reklama

Ako si vybrať krém s retinolom pre tvár - t

Nižšie uvádzame niekoľko tipov, ktoré vám umožnia vybrať si vysoko kvalitnú kozmetiku s retinolom.

1. Koncentrácia retinolu by nemala byť nižšia ako 0,1%.

Pred zakúpením krému s retinolom sa uistite, že sa pozriete na jeho zloženie na etikete a vyhodnotíte koncentráciu retinolu. Nemala by byť menšia ako 0,1% pre profylaktické krémy a nie menej ako 0,4% pre liečivá. Prostriedky s 1% retinolom v ich účinnosti približne zodpovedajú predpisu typu tretinoínu 0,025%.

Niektorí výrobcovia nepisujú koncentráciu, ale majte na pamäti, že čím nižšia je zmienka o retinole v zozname zložiek, tým menej bude jeho koncentrácia v kréme. Odporúča sa hľadať také fondy, v ktorých je retinol uvedený na začiatku zoznamu účinných zložiek krému. Majte na pamäti, že výrobcovia často klamať zákazníkov, hovorí, že ich výrobok obsahuje veľa retinolu, a v skutočnosti jeho obsah má tendenciu nula ...

Je dôležité: majte na pamäti len vzácnych výrobcov kozmetiky s použitím retinolu pri výrobe pravého retinolu a najmä retinaldehydu. Väčšina používa estery retinolu (napríklad retinylacetát, retinyl palmitát a ďalšie). Jedná sa o lacnejšie a menej účinné látky, ktoré sa v koži stále zmenia na retinol. Ten sa zase zmení na retinaldehyd a on - už v kyseline retinovej, ktorá je jedinou účinnou formou vitamínu A.

Estery retinolu sú teda prekurzormi retinolu a retinol je prekurzorom kyseliny retinovej. Čím viac cyklov transformácie je potrebných pred konverziou na kyselinu retinovú, tým menej je táto kyselina vytvorená na konci. Preto, ak používate retinol acetát na kožu tváre, potom jeho koncentrácia v zložení produktu by mala byť rádovo vyššia ako v prípade, že kozmetický výrobok obsahuje skutočný retinol.

zistenie: Ak chcete používať kozmetiku s retinolom len na prevenciu starnutia, používajte kontinuálne 0,1% koncentráciu retinolu spolu so slnečnými krémami s SPF 50+. Ak chcete zvýšiť elasticitu vyblednutej kože, zlepšiť jej vzhľad, znížiť plytké vrásky - začnite používať Retinol 0,4% s jeho následnou náhradou o 1% (po niekoľkých mesiacoch).

Ak chcete výrazne zlepšiť stav pokožky, jej elasticitu, znížiť hĺbku výrazných vrások, potom prvé 3-4 mesiace, mali by ste používať krém a sérum s retinolom od 0,4 do 1%, po ktorom prejsť na silnejšiu formu vitamínu A na báze retinoic kyseliny (Tretinoin a Izotretinoin).

Nasledujúce dva články tento proces značne uľahčia. -

 • Ďalšie informácie o účinnosti retinolu, klinické štúdie o tom, ako správne aplikovať retinol a retinol acetát na tvár - prečítajte si článok:
  → "Ako aplikovať kozmetiku s retinolom"
 • O používaní liekov na predpis vitamínov A na zníženie vrások, klinických štúdií o ich účinnosti, odporúčaných koncentráciách - prečítajte si článok: "Použitie retinoidu Tretinoin proti vráskam"

2. Balenie -

Keď je retinol vystavený vzduchu a svetlu, stráca svoje vlastnosti. Preto je dôležité, aby bol kozmetický výrobok s retinolom zabalený do nepriehľadného obalu. Aby sa zachovala účinnosť a aktivita retinolu, nemali by byť žiadne priehľadné nádoby. Je tiež žiaduce, aby výrobok nebol so skrutkovým uzáverom, ale ideálne s dávkovačom, ktorý minimalizuje prenikanie vzduchu a svetla do fľaše.

Z rovnakého dôvodu (zničenie svetlom) - kozmetika s retinolom by sa mala aplikovať pred spaním. Niektorí výrobcovia zvýšili predajné uvoľnenie denných a nočných prostriedkov pomocou retinolu. Nikdy nekupujte denne. Po prvé, koncentrácia retinolu v takýchto činidlách je vždy nižšia, pretože retinol zvyšuje fotosenzitivitu a jeho použitie počas dňa môže viesť k pigmentovým škvrnám. Po druhé, svetlo zničí väčšinu retinolu predtým, ako sa krém správne absorbuje.

3. Zamerajte sa na ďalšie zložky!

Najčastejšie krémy s retinolom obsahujú aj ďalšie účinné látky, ktoré pomáhajú zlepšovať stav starnúcej pokožky. Aby pleť vyzerala mladšie, pevnejšie a žiarivejšie, vyberte si krém, ktorý obsahuje -

 • Prírodné oleje - dobre hydratujú pokožku.
 • Hydrolyzované proteíny pšenice a sóje, ceramidy - pracujú na hĺbke epidermy, zlepšujú jej stav a hydratáciu.
 • Koenzým Q10 - vyživuje hlboké kožné bunky, zlepšuje ich funkciu, pomáha znižovať jemné jemné línie okolo očí a tiež chráni pred slnkom.
 • Rôzne peptidy - mnohé z nich pomáhajú produkovať kolagén, majú antioxidačné vlastnosti.
 • Extrakt zo zeleného čaju - antioxidant, zjemňuje pokožku.
 • Kyselina hyalurónová - vyživuje pokožku vlhkosťou, vďaka čomu je mäkšia a pružnejšia.
 • Ochrana pred slnkom - Krém na retinol sa musí aplikovať len s ochranou pred slnečným žiarením s faktorom najmenej 30 SPF. Ak krém neobsahuje faktory ochrany pred slnkom, aplikujte ich paralelne.
 • Vitamín C je antioxidant, podporuje tvorbu kolagénu, významne prispieva k redukcii jemných vrások s riadnym použitím (príklady najlepšej kozmetiky s vitamínom C).

4. Zvlhčovače pokožky v krémoch s retinolom -

Retinol, podobne ako akákoľvek iná forma vitamínu A - veľmi suchá koža. To je dôvod, prečo výrobcovia pridávajú do svojich výrobkov hydratačné zložky s retinolom, aby sa znížil účinok sušenia retinolu. Výsledkom je, že kozmetické krémy s retinolom majú dvojaký účinok - hydratáciu a obnovu.

Pri výbere krém s retinol, dávajte pozor na to, aký druh hydratačný krém obsahuje ... t

 • Pre mastnú pleť -
  prísady by nemali upchávať póry, preto hľadajte krém bez oleja („nekomedogénny“). A ešte lepšie pre mastnú pleť nie je používať krém, ale sérum s retinolom, z ktorých jeden sme opísali nižšie.
 • Pre normálnu pleť -
  vhodné sú ľahké formulácie na báze vody obsahujúce také zložky ako silikón (dimetikón), cetylalkohol a kyselinu hyalurónovú.
 • Pre suchú pokožku -
  Uprednostnite krémy obsahujúce prírodné oleje (napríklad olej z hroznových jadier, marhule atď.), Kyselinu hyalurónovú, extrakt z uhoriek.
 • Pre citlivú pokožku -
  Zložky musia byť hypoalergénne a upokojujúce. Patrí medzi ne scarlet a harmanček. Uistite sa, že vo vašom prípade v zložení krému s retinolom nebol alkohol.

5. Hodnotenie výsledku po 3 mesiacoch používania - t

Ak ste nezaznamenali žiadne zlepšenie v priebehu 3 mesiacov: buď prejdite na vyššiu koncentráciu retinolu, alebo prestaňte používať lieky s retinolom a prejdite na retinoidy na predpis (Tretinoin). Druhá možnosť je pravdepodobne vhodnejšia, pretože počas tejto doby by si pokožka mala zvyknúť na účinky vitamínu A, a preto bude menej aktívne reagovať na retinoidy (24stoma.ru).

Krém s retinol - hodnotenie, hodnotenie 2019

Nižšie uvádzame zoznam krémov s retinolom, ktoré je možné zakúpiť v predajniach a lekárňach bez lekárskeho predpisu. Všetky krémy sa posudzujú v zostupnom poradí podľa aktívneho účinku retinolu zo silného na veľmi slabý.

1. Krém a SIRCUIT v sére® -

Krém "Supernatural-A" (obrázok 3) od spoločnosti SIRCUIT® Cosmeceuticals Inc. - je zďaleka najviac technologický vývoj medzi krémami tejto skupiny. Obsahuje prekurzor kyseliny retinovej retinaldehyd v koncentrácii 0,1%. Retinaldehyd je všeobecne obsiahnutý v mnohých kozmetických prípravkoch, ale v spoločnosti SIRCUIT® (prvý na svete) - podarilo sa jej stabilizovať. Prečo je to dôležité?

V iných článkoch sme už napísali, že problém všetkých kozmetických prípravkov s retinolom, estermi retinolu, retinaldehydom a kyselinou retinovou je, že sú všetky nestabilné a sú schopné rýchlo sa zrútiť s najmenším vystavením svetlu a vzduchu. Takže už pri otváraní obalu a jeho aplikovaní na kožu sa zložky začínajú rozpadávať, a preto je ťažké povedať: koľko z výstupu sa tvorí z retinolu aplikovaného na kožu alebo retinaldehyd - čistá kyselina retinová.

Je to v kréme "Supernatural-A", že retinaldehyd (v prvom) je stabilizovaný pomocou mikroenkapsulačnej technológie, ktorá zaisťuje, že komponenty sa nedajú presne zbaliť ešte predtým, ako preniknú pokožkou. Okrem toho skutočnosť, že tento liek obsahuje presne retinaldehyd, a nie retinol, umožňuje, aby sa podrobil menším cyklom transformácie na čistú kyselinu retinovú, ktorá, ako si spomíname, je jedinou účinnou formou vitamínu A. Menej transformačných cyklov znamená vyššie koncentrácia kyseliny retinovej na výstupe.

Zloženie krému SIRCUIT "Supernatural-A" -
Okrem 0,1% retinaldehydového krému obsahuje aj peptid "Caprooyl Tetrapeptide-3" z vrások, organický slnečnicový olej, skvalén (z olív), komplex mastných kyselín, organické oleje (marhule, jojoba, moruška), adaptonyl® (hydrolyzované proteíny pšenice a sóje), antioxidanty tokotrinol a tokoferol (D-alfa).

SIRCUIT "Infúzia-A" (obr.4) -
Tento nástroj je analógom krému "Supernatural-A" (len vo forme séra) a tiež obsahuje stabilizovaný 0,1% retinaldehyd. Pokiaľ ide o ostatné zložky, zloženie séra a krému nie je úplne identické. Tvar krému sa najlepšie používa pre normálnu, suchú a citlivú pokožku. Sérum je lepšie použiť na mastnú pleť. Náklady na každý z týchto produktov je asi 180 dolárov, a bohužiaľ si môžete kúpiť iba na Amazon alebo Ebay.

2. krém SkinСeuticals "Retinol 1,0" -

Vhodné na starnutie pokožky, ktorá už má všetky známky starnutia: hlboké vrásky, vekové škvrny a "iné radosti". Koncentrácia retinolu v tomto krému je 1%. Toto je veľmi vážna koncentrácia a podľa výrobcu 1% retinolu zodpovedá približne 0,025% kyseliny retinovej. tj tento krém má skoro silu topinoidného retinoidu alebo izotretinoínu v koncentrácii 0,025%.

Krém "SkinCeuticals Retinol 1,0" (Obr.5) -

 • dobre odlupuje povrchovú vrstvu kože,
 • stimuluje syntézu kolagénu,
 • redukuje jemné linky,
 • zlepšuje tón pleti, textúru a pružnosť.

Výrobca "SkinCeuticals" odporúča začať používať krém s retinolom s koncentráciou 0,3%, aby sa koža mohla použiť a až potom prejsť na 1% koncentráciu.

recenzia: použitie tohto krému s retinolom na tvár - recenzie zaznamenal mimoriadnu hladkosť a žiarivosť kože po priebehu aplikácie krému. Mnohí mali radi, že koža vyzerala červeno a zdravo, takže ste nemuseli používať bronzery alebo rouge. Spotrebitelia si všimli zarovnanie textúry kože, zmiznutie malých kužeľov, zlepšenie vzhľadu malých línií vrások.

Majte na pamäti, že zlepšenie stavu pokožky neprichádza okamžite. V prvom týždni aplikácie môže pokožka vyzerať po spálení slnkom a začne sa odlupovať. Preto je často potrebné aplikovať hydratačný prostriedok počas dňa (takmer každú hodinu), inak nemôžete skryť peeling a sčervenanie od zvedavých očí. Podráždenie, začervenanie a odlupovanie z tohto krému však bude stále výrazne nižšie ako u liekov s čistou kyselinou retinovou.

CENA: Skinceuticals Retinol 1,0 krém možno zakúpiť za asi 76 dolárov (napríklad v online obchodoch Amazon alebo Ebay). Ale ďalší krém tejto spoločnosti je možné zakúpiť už v ruskom internetovom obchode "Skinceuticals".

3. Krém na pleť "Retinol 0,3" -

Vhodné na prevenciu vrások, alebo pri prvých príznakoch vädnutia. Obsahuje 0,3% koncentráciu čistého retinolu. Tento krém je tiež vhodný na úpravu kože na retinol, ak plánujete aplikovať silnejšiu koncentráciu. Náklady na SkinCeuticals "Retinol 0,3" začína na 5500 rubľov. Prostriedky je možné kúpiť v ruskom internetovom obchode.

4. Krém "Redermic R" spoločnosti La Roche-Posay -

Krém "Redermic R" od La Roche-Posay (obrázok 7) má koncentráciu retinolu 0,3%, čo poskytuje viditeľné zníženie jemných vrások nad horným perom a okolo očí. Tento krém s retinolom môže byť použitý ako základ na make-up počas dňa, ako aj v noci. Kúpiť "Redermic R" od La Roche-Posay (trubica 30 ml) - môžete do 2 200 rubľov. K dispozícii je tiež krém na oči okolo očí Redermic-R Yeux, ktorý stojí asi 1900 rubľov.

Tieto prostriedky si môžete kúpiť v ruskom internetovom obchode. Tieto 2 krémy sú vhodné najmä pre tých, ktorí práve začínajú používať retinol, pretože Zloženie týchto činidiel je približne 0,1% retinolu, ktorý začína pôsobiť bezprostredne po aplikácii a ďalšie 0,2% sa uvoľňuje z "mikrokapsúl" v priebehu času. To môže výrazne znížiť podráždenie pokožky. Z osobnej skúsenosti - tento krém bol menej účinný ako ten predchádzajúci v hodnotení a navyše má špecifický, nie veľmi príjemný zápach.

5. RoC "Retinol Correxion Deep Wrinkle nočný krém" -

RoC je najznámejším výrobcom výrobkov s retinolom. Výrobca odmietol zverejniť koncentráciu retinolu vo svojej kozmetike, pretože nechce sa zúčastňovať na "retinolovej rase" medzi kozmetickými spoločnosťami. "Spotrebitelia potom začnú hľadať silnejšie vzorce retinolu, veriac, že ​​je to pre nich lepšie," povedali zástupcovia RoC, a to nie je vždy dobré, pretože koža sa musí najprv zvyknúť na účinok retinolu.

Mnohé recenzie tohto krému však naznačujú, že po každodennom užívaní tohto výrobku pokožka nadobudla viac mladistvý vzhľad, tenké, nie hlboké vrásky sa mierne znížili a elasticita pokožky sa zvýšila. RoC "Retinol Correxion Deep Wrinkle Nigh Cream" krém je možné zakúpiť od 1200 rubľov.

6. Neutrogena krém "Rapid Wrinkle Repair" -

Neutrogena Rapid Wrinkle Repair Moisturizer SPF 30 krém (obr.9) - môže byť vynikajúcim denným krémom, ktorý nielenže potláča príznaky starnutia pokožky, ale aj dokonale hydratuje ju a chráni ju pred slnkom, pretože má tiež ochranný faktor SPF 30. Hoci výrobca nešpecifikoval koncentráciu retinolu, je v zozname zložiek v horných riadkoch, čo naznačuje jeho vysoký obsah.

Recenzie poznamenali, že tento produkt dobre bojuje s hnedými pigmentovými škvrnami a tenkými čiarami na koži. Vďaka kyseline hyalurónovej obsiahnutej v kréme je pokožka dobre navlhčená, čo okamžite zlepšuje jej vzhľad, dodáva mu mladosť a pružnosť. Kúpiť Neutrogena Rapid Wrinkle Repair Moisteriser SPF 30 - môžete do 2000 rubľov. Dúfame, že náš článok: Vitamín A Retinol - sa vám ukázal ako užitočný!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár