Vitamíny pre pokožku tváre: recenzie

Ako dôležité sú vitamíny pre kožu? Zohrávajú dôležitú úlohu pri syntéze kolagénu, udržiavajú elasticitu a vlhkosť pokožky a chránia ju pred nepriaznivými environmentálnymi faktormi, ako sú voľné radikály a slnečné žiarenie.

Slnečné žiarenie je jedným z hlavných faktorov starnutia pokožky. Je dokázané, že slnečné UV žiarenie ničí kolagén a tiež inhibuje aktivitu fibroblastov, ktoré produkujú kolagén, elastín a kyselinu hyalurónovú v kožnej vrstve kože. Pre tieto procesy bol dokonca vytvorený špeciálny termín - fotoaging kože.

Približne vo veku 40 rokov sa množstvo kolagénových vlákien v koži znižuje približne 2-krát, čo priamo ovplyvňuje elasticitu a pružnosť pokožky. Aj v tomto veku sa množstvo kyseliny hyalurónovej obsiahnuté v koži znižuje o 40%, čo vedie k zníženiu vlhkosti a hrúbky pokožky a tiež znižuje stupeň hydratácie kolagénových vlákien vodou, čo ďalej znižuje elasticitu a pružnosť pokožky.

Vitamíny môžu znížiť negatívny vplyv vonkajšieho prostredia na pokožku, ako aj aktivovať metabolické procesy v koži. Početné štúdie ukázali, že najdôležitejšími vitamínmi pre krásu pokožky a vlasov sú vitamíny A, C, E, K, ako aj komplex vitamínov skupiny B.

Hlavné účinky vitamínov používaných v kozmetike -

 • Vitamíny A a C - sú schopné zvýšiť tvorbu kolagénu a elastínu v koži, čím sa zvyšuje elasticita pokožky.
 • Kombinácia vitamínov C a E - dokonale chráni pokožku pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia, čím zabraňuje procesu fotostarnutia pokožky.
 • Kombinácia vitamínov A a K - účinne bojuje s tmavými kruhmi pod očami.
 • Vitamín C s vitamínom B5 - dokonale hojí poškodenie kože.

Nižšie uvádzame 5 najdôležitejších vitamínov pre pokožku tváre a tiež vám povieme, aké funkcie vykonávajú a poskytujú príklady vysokokvalitných kozmetických výrobkov, ktoré sú na nich založené.

1. Vitamín E pre tvár -

Štúdie ukazujú, že vitamín E je veľmi silný antioxidant, ktorý pomáha znižovať poškodenie pokožky voľnými radikálmi. Ako je známe, tieto hrajú veľkú úlohu v procese starnutia tela. Vitamín E pre pokožku tváre aktívne bojuje proti voľným radikálom a v dôsledku toho zabraňuje jeho skorému starnutiu.

Štúdie ukázali, že vitamín E tiež účinne absorbuje škodlivé ultrafialové žiarenie zo slnka. Okrem toho sa dokázalo, že kozmetika obsahujúca kombináciu vitamínu E a vitamínu C je účinnejšia pri ochrane pred slnkom ako tie, ktoré majú niektorý z týchto vitamínov. Odkaz na štúdiu - //lpi.oregonstate.edu/mic/micronutrients-health/skin-health/nutrient-index/vitamin-C.

Vedci tiež zistili, že vitamín E sa môže hromadiť v epiderme (povrchová vrstva kože). To vedie k zvýšeniu hydrofóbnych vlastností epidermy, t.j. Odparovanie vlhkosti z povrchu pokožky sa zníži a tým sa zvýši jej vlhkosť. To je dôvod, prečo vitamín E pre tvár - kozmetika recenzia potvrdzujú - je žiaducou zložkou v zložení všetkých hydratačné krémy.

Preto vitamín E pre kožu umožňuje -

 • chráni pred UV žiarením,
 • má silné antioxidačné vlastnosti
 • má protizápalový účinok,
 • pomáha v boji proti vráskam a jemným líniám,
 • hydratuje a zjemňuje suchú pokožku,
 • znižuje riziko bunkovej mutácie a rakoviny kože.

Formuláre vitamínu E -
Existuje niekoľko foriem vitamínu E, ale najviac biologicky aktívna a bezpečná forma je alfa-tokoferol (synonymá - "alfa-tokoferol acetát", "alfa-tokoferyl acetát"). Použitie tejto konkrétnej formy odporúča FDA. Táto forma je prírodná (prírodná).

Existujú tiež syntetické formy vitamínu E, ktoré sú syntetizované z ropných produktov. Takéto formy sú menej aktívne a bezpečné. Budú uvedené v návode na kozmetiku s predponou "DL", napríklad "dl-tokoferol" alebo "dl-tokoferyl acetát".

Na internete môžete nájsť veľa rôznych spôsobov, ako používať vitamín E pre človeka doma, pretože To môže byť lacno zakúpené v akejkoľvek lekárni, a jeho výhody pre kožu sú kolosálne. To je dôvod, prečo to vitamín E na kožu tváre - recenzie kozmetológov a pacientov to potvrdzujú - musí byť nevyhnutne v kozmetike každej ženy, ktorá sleduje jej vzhľad. Nižšie uvádzame, ako používať vitamín E v kapsulách na tvár a na kožu okolo očí ...

reklama

Ako používať vitamín E pre suchú a citlivú pokožku -

Majitelia suchej a citlivej pokožky vedia, aké dôležité a ťažké je nájsť tie správne ingrediencie, ktoré ich udržia zdravú. Vitamín E je jednou z mála látok, ktoré sa dajú účinne používať bez toho, aby sa kupovali drahé séra a krémy. V lekárni si môžete voľne kúpiť fľaše alebo kapsuly obsahujúce olejový roztok vitamínu E vo vnútri (obrázok 3-5).

Vitamín E pre tvár: ako používať

 1. Zahrejte ho v rukách a potom vytlačte 1-2 kapsuly vitamínu E.
 2. Aplikujte na pokožku ľahkými masážnymi pohybmi.
 3. Najlepšie je to urobiť večer (pred spaním).

Ako používať vitamín E na kožu okolo očí -

Kapsuly vitamínu E môžu dokonale nahradiť drahý krém na pokožku okolo očí. Pamätajte však, že čistý vitamín E je potenciálnym alergénom, preto môže spôsobiť závažné alergické reakcie, ak sa dostane do kontaktu so sliznicami očných viečok (24stoma.ru).

Jemne stláčajte 1 kapsulu na dlaň a aplikujte jej obsah okolo očí s podložkou prstence. Použite tlieskanie, ako keby ste jazdili v pohybe, pretože toto je najmenej traumatické pre jemnú pokožku očných viečok. Najlepšie je aplikovať vitamín E na pokožku okolo očí v noci a nevypierať ho až do rána.

Maska na tvár s vitamínom E -

Existuje veľké množstvo receptov masky s vitamínom E, ktoré môžu byť pripravené doma. Nižšie uvádzame najobľúbenejšie.

 • Vitamín E medová maska ​​pre suchú pokožku -
  Vezmite lyžičku medu, pridajte 2 kapsuly vitamínu E, dobre premiešajte. Potom aplikujte túto zmes na tvár a dekolt. Nechajte masku zapnutú 20 minút, potom opláchnite teplou vodou. Túto masku je možné vykonať 2-3 krát týždenne.
 • Maska s avokádom a vitamínom E proti vráskam -
  Najprv rozdrvte polovicu čerstvého zrelého avokáda, potom pridajte 2 kapsuly vitamínu E a dobre premiešajte. Potom naneste túto pastu na tvár a krk, ponechajte túto masku 15-20 minút. Na konci tejto doby ho umyte teplou vodou.

Vitamín E na popraskané pery -

Počas zimy sa pery často stávajú popraskané a popraskané a prinášajú veľmi bolestivé pocity. S pomocou vitamínu E, môžete nielen rýchlo liečiť praskliny na perách, ale aj zvlhčiť pery, čím sa zabráni ďalšiemu poškodeniu kože na perách.

Ako sa prihlásiť -

 • aplikovať obsah 1 kapsuly vitamínu E na pery,
 • to najlepšie v noci
 • Vyhnite sa olizovaniu pier, pretože nedovolí, aby sa vitamín vstrebával do pokožky.

2. Vitamín A -

Vitamín A sa najčastejšie nachádza v kozmetike proti starnutiu, pretože s predĺženou aplikáciou (cca 24-36 týždňov), má nasledujúci účinok na kožu ...

 • dodáva pleti rovnomernú farbu a textúru
 • stimuluje produkciu kolagénu,
 • znižuje hĺbku vrások a jemných línií,
 • znižuje pigmentáciu,
 • a bojuje proti akné (akné a akné).

Existuje niekoľko foriem vitamínu A, ktoré majú rôznu účinnosť. Tieto zahŕňajú: retinol, estery retinolu (napríklad retinol acetát), retinaldehyd, kyselinu trans-retinovú, kyselinu 13-cis-retínovú atď.

Prostriedky na báze čistého retinolu, najmä retinol acetátu, budú oveľa slabšie ako prostriedky obsahujúce retinaldehyd alebo kyselinu retinovú. Je to však retinol, ktorý sa najčastejšie používa v kozmetike proti starnutiu Spôsobuje výrazne menšie podráždenie kože. Bohužiaľ, je veľmi ťažké vybrať si vysoko kvalitný kozmetický výrobok s retinolom, pretože Mnohí výrobcovia používajú lacné látky vitamínu A (estery retinolu) namiesto čistého retinolu alebo retinaldehydu.

Produkty na báze kyseliny retinovej budú najsilnejšie stimulovať syntézu kolagénu a znižovať hĺbku vrások, ale ako sme už povedali, spôsobujú tiež vážne podráždenie kože (suchosť, začervenanie, svrbenie), najmä na začiatku aplikácie. Produkty kyseliny retinovej proti vráskam zahŕňajú -

 • tretinoín,
 • izotretinoín,
 • Retina-A.

Príklady vysoko kvalitných krémov a sérov s retinolom -

Pre viac informácií o účinku retinolu na kožu tváre, ako si vybrať kozmetiku s retinolom, akú koncentráciu by tieto lieky mali mať, ako aj hodnotenie najlepších liečiv s retinolom, si prečítajte nasledujúce články:

3. Použitie vitamínu C - t

Každý vie, že tento vitamín je silný antioxidant, ale to nie je koniec jeho vlastností. Mnohé klinické štúdie napríklad potvrdili účinok vitamínu C na syntézu kolagénových a elastínových vlákien. Po vitamíne A možno povedať, že vitamín C je najdôležitejším vitamínom pre udržanie dobrého stavu pokožky.

Účinky vitamínu C na kožu -

 • chráni pokožku pred ultrafialovým žiarením,
 • chráni pokožku pred voľnými radikálmi,
 • podieľa sa na syntéze kolagénových vlákien,
 • znižuje vrásky,
 • redukuje pigmentáciu na koži,
 • stimuluje regeneráciu kožných buniek.

Termín "vitamín C" (rovnako ako vitamín A) neznamená jednu konkrétnu molekulu, ale celú skupinu látok, medzi ktoré patrí: kyselina L-askorbová, askorbylfosforečnan sodný, askorbylfosforečnan horečnatý, askorbylpalmitát, askorbát sodný a ďalšie.

Najúčinnejšou formou vitamínu C je kyselina L-askorbová. Zvyšné látky sú len jeho predchodcovia, t. premenia sa na neho po aplikácii a vstrebaní do pokožky. Nižšie uvádzame príklady vysoko kvalitných výrobkov s vitamínom C (obrázok 11-13) -

Ako si vybrať a aplikovať anti-aging kozmetiku s týmto vitamínom - prečítajte si článok: "Hodnotenie 2018 výrobkov s vitamínom C"

Štúdie o účinku vitamínu C na syntézu kolagénu viedli k explozívnemu rastu množstva kozmetiky s týmto vitamínom. Mnohí pacienti zanechávajú nadšené kozmetické výrobky, zatiaľ čo iní nevidia jej účinnosť. Aký je dôvod?

Ukázalo sa, že je veľmi dôležité nielen formu vitamínu C v zložení výrobku, ale aj jeho koncentráciu, a dokonca aj pH kozmetiky. Nemenej dôležitá je technológia výroby (stabilizácia vitamínu C) tak, aby sa nerozpadla zo vzduchu a svetla ani pred nanesením krému alebo séra na pokožku.

4. Vitamíny skupiny B pre krásu pokožky a vlasov -

Štúdie Akadémie dermatológie publikované v roku 2003 ukázali, že používanie vitamínov B v krémoch a sérach na kožu tváre výrazne znižuje účinky starnutia a vädnutia kože tváre (štúdia je Chung JH, Hanft VN, et al. "J Am Acad Dermatol. 2003 Oct; 49 (4): 690-7").

Najdôležitejšie vitamíny B pre pokožku ...

 • Vitamín B2 (riboflavín) -
  Je to veľmi dôležitý vitamín pre udržanie stavu pokožky, nechtov a vlasov. Jeho nedostatok vedie k suchej pokožke, vzniku trhlín v rohoch úst, skorému starnutiu pokožky, ako aj suchým a krehkým vlasom a nechtom.
 • Vitamín B3 (kyselina nikotínová) -
  zlepšuje schopnosť hornej vrstvy epidermy zadržiavať vlhkosť. Pomáha suchej pokožke vyzerať mäkšie, hladšie, redukuje jemné línie na tvári. Používa sa aj s inými bieliacimi činidlami na pigmentáciu.

  Použitie B3 s vitamínom A (retinoidy) poskytuje ešte lepšie výsledky v boji proti vráskam. Ale nedostatok B3 vedie k suchej koži, nedostatku výživy vlasových folikulov a vedie k zvýšenej krehkosti a vlasovej časti.

 • Vitamín B5 (kyselina pantoténová) -
  Pomáha bojovať proti akné znížením tvorby kožného mazu. Vitamín B5 tiež prispieva k rýchlejšej regenerácii kožných buniek, ale tento účinok je obzvlášť silný v kombinácii s vitamínmi B5 a C.
 • Biotín (vitamín B7) -
  Podieľa sa na syntéze kolagénových vlákien, ktoré tvoria základ pokožky, nechtov a vlasov. Jeho nedostatok môže viesť k suchej a svrbiacej pokožke, dermatitíde, vypadávaniu vlasov, seborrhea pokožky hlavy.
 • Vitamín B12 (kyanokobalamín) -
  pomáha regulovať tvorbu kožného pigmentu a zabraňuje hyperpigmentácii.

Nižšie uvádzame príklady kvalitných a dôveryhodných krémov a sérov s vitamínmi skupiny B ...

InstaNatural sérum® "Niacinamid vitamín B3 sérum"

Vitamín B3 sérum InstaNatural (obrázok 14) obsahuje: 5% vitamín B3, kyselinu hyalurónovú, vitamín E, aloe vera, avokádový olej, rozmarínový olej a ďalšie účinné látky. Mäkká gélovitá textúra séra sa ľahko aplikuje a rýchlo vstrebáva.

Podľa recenzií je toto sérum

 • znižuje akné,
 • utiahne póry na tvári
 • znižuje hĺbku jemných línií a vrások,
 • starnú a vekové škvrny,
 • dokonale hydratuje pokožku
 • robí pokožku pružnú, vláčnu a mäkkú.

Recenzia pacientov poznamenal, že po použití tohto séra sa koža v skutočnosti stala hydratovanejšou, elastickejšou a dokonca, mnohí zaznamenali zníženie výskytu jemných vrások v dôsledku vyrovnania textúry a tónu pokožky. Náklady na InstaNatural Niacinamid Vitamín B3 Sérum je asi 1600 rubľov (60 ml na balenie).

SkinCeuticals® Hydratačný gél B5 -

Super hydratačný a regeneračný gél "Hydrating B5 gel" od spoločnosti SkinCeuticals (obrázok 15) - obsahuje vysokú koncentráciu kyseliny hyalurónovej obohatenej vitamínom B5. Výrobca tvrdí, že toto sérum dokonale hydratuje pokožku, aktivuje regeneráciu buniek, odstraňuje pocit napätosti a tiež robí pokožku pružnou a hustou. Cena SkinCeuticals Hydrating B5 gél - bude od 4 700 rubľov na fľašu 30 ml. Môžete si kúpiť v ruskom internetovom obchode spoločnosti.

Pred aplikáciou sa odporúča sérum zohriať na dosah ruky tak, aby bolo lepšie a rýchlejšie vstrebané do pokožky. Recenzia poznamenala, že po aplikácii tohto séra sa pokožka stala mäkšou, vrásky sa znížili s dlhodobým používaním, celkový vzhľad pokožky sa zlepšil, pokožka sa stala žiarivou a zvlhčenou.

Mimochodom, tento produkt má presnú kópiu od spoločnosti "Cosmetic Skin Solutions", ktorá sa nazýva "Hydra B5 Gel - pokročilý recept" (Obr. 16). Napriek tomu, že ide o „generický“ - spoločnosť, ktorá ho vyrába, je veľmi dobre známa a má vysokú kvalitu. Náklady na tento produkt bude asi 2.200 rubľov ($ 32), ale môžete kúpiť iba v online obchodoch, ako je Amazon alebo Ebay.

Krémové olay "Total Effects 7-In-1" -

Krémové olay "Celkové účinky 7 v 1" (obr. 17) - obsahuje veľké množstvo zmäkčovadiel, ako je kokosový olej, sójový olej, vitamín B5, hydrolyzovaný pšeničný proteín, askorbyl palmitát, zelený čaj, vitamín B3. Tento krém je vynikajúci hydratačný krém na tvár, ktorý sa dá bezpečne aplikovať každý deň. K dispozícii je denná a nočná verzia smotany.

Recenzia zaznamenala dobrú absorpciu krému a vynikajúcu hydratáciu pokožky po jej použití. Koža sa stala mäkkou, elastickou, hodvábnou. Náklady na Olay Total Effects 7 v 1 je asi 700 rubľov.

5. Vitamín K pre kožu -

Predpokladá sa, že príčinou vzniku tmavých kruhov pod očami sú krehké kapiláry, ktoré prasknú a lesknú cez tenkú pokožku. Vitamín K, aplikovaný na kožu, ako ukazujú štúdie a prehľady pacientov - redukuje tmavé kruhy pod očami a tiež znižuje výskyt modrín a modrín. Ale kombinácia vitamínu K a A v krémoch na tvár bojuje s tmavými kruhmi pod očami ešte účinnejšie ako len jeden vitamín K.

V jednej štúdii sa potvrdilo, že po 4 mesiacoch nepretržitého používania krému s vitamínom K a retinolom (vitamín A) sa tmavé kruhy pod očami jedincov výrazne rozjasnili. Výskumníci nemohli jednoznačne dať odpoveď na to, ktorý konkrétny vitamín z dvoch prispel k tomu: retinol zahusťuje kód pod očami, takže je menej transparentný, a vitamín K má odľahčujúci efekt, ktorý robí tmavé kruhy menej nápadné. Retinol navyše zvyšuje schopnosť vitamínu K prenikať kožou a interagovať s bunkami.

Dúfame, že náš článok: Vitamíny tváre pre pleť Recenzie - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár