Kontraktubeks: cena, recenzie, inštrukcie

Kontraktubex je aktuálny prípravok od firmy Merz Farma (Nemecko), určený na liečbu jaziev a jaziev rôzneho pôvodu. Táto droga je oveľa lacnejšia ako mnohé iné drogy v tejto skupine, ktorá ju priťahuje. V tomto článku predstavíme podrobnú analýzu zloženia lieku, ako aj prehľady pacientov a dermatológov.

Gel Kontraktubeks: indikácie na použitie

Kontraktubeks - návod na použitie hovorí, že liek prispieva k hojeniu poškodených oblastí kože, ktoré vyplývajú z -

 • kožné škvrny a slzy,
 • hlboké odreniny
 • po operácii,
 • v dôsledku popálenín
 • po poškodení kože, ako sú kuracie kiahne alebo akné,
 • po neúspešných laserových a iných kozmetických zákrokoch (napr. odstránenie tetovania).

Kontraktubex: foto

Kontraktubeks: cena, vydanie

Tento liek je veľmi lacný v porovnaní s podobnými liečby jaziev a jaziev. Liek je k dispozícii len vo forme gélu, hoci niektorí pacienti hľadajú v lekárňach masť Kontraktubeks alebo krém Kontraktubeks, ale takéto formy jednoducho neexistujú.

Aké množstvo Contractubexu v lekárni bude závisieť od objemu skúmavky (cena je za rok 2019).

 • gél Kontraktubeks - cena je okolo 630 rubľov (na 20 g trubicu),
 • 50 g trubice - stojí asi 980 rubľov.

Kontraktubeks: zloženie a vlastnosti prísad

Gél obsahuje 3 účinné látky naraz (obr. 3), vďaka čomu môže vzniknúť nenápadné jazvy a jazvy oveľa rýchlejšie.

 1. Alantoín -
  stimuluje hojenie rán, má zmäkčujúci účinok a tiež zmierňuje svrbenie a pálenie, ktoré je sprevádzané hojením. Okrem toho stimuluje krvný obeh v jazvovom tkanive a obnovuje normálnu pigmentáciu. Alantoín tiež zvyšuje permeabilitu pokožky na iné účinné látky.
 2. Heparín sodný -
  zmäkčuje štruktúru jazvového tkaniva a robí ju menej hustou. Zvyšuje hydratáciu jazvového tkaniva vodou, má protizápalový a anti-edémový účinok.
 3. Výťažok z cibule -
  má protizápalové a baktericídne vlastnosti a tiež zabraňuje tvorbe nadmerného jazvového tkaniva, čím prispieva k tvorbe tenkej jazvy.

Pomocné zložky gélu -
kyselina sorbová, metyl-4-hydroxybenzoát, polyetylénglykol-200, xantán, voda, parfumová prísada DROM 2700.

reklama

Gel Kontraktubeks: návod na použitie

Výrobná spoločnosť odporúča začať aplikáciu gélu ihneď po uzavretí otvorenej rany / oderu na koži, alebo bezprostredne po odstránení chirurgických stehov. Gel Kontraktubeks - návod na použitie poznamenáva, že gél by mal byť aplikovaný denne, 2-3 krát denne, najmenej 3 mesiace a ešte lepšie - 4 mesiace.

Gél by mal byť aplikovaný na jazvu jemnými masážnymi pohybmi - od stredu jazvy až po okraje. Masáž jazvy by mala byť mäkké pohyby, kým sa gél úplne vstrebáva. Procedúra jazvovej masáže je rovnako dôležitá pri tvorbe tenkej a nenápadnej jazvy ako aktívnych zložiek gélu (24stoma.ru).

Mali by ste vedieť, že tvorba čerstvej jazvy prebieha v priebehu času a prebieha v niekoľkých fázach. Takže po asi 4 týždňoch môžete pozorovať zníženie sfarbenia jazvy, po 8-10 týždňoch sa tkanivo jazvy stáva ešte ľahším, dochádza k zvýšeniu elasticity a rednutia.
Finálna formácia končí do 6 mesiacov, ale môže trvať až 12 mesiacov.

Kontraktubex: recenzie pred a po fotografiách

Gel Kontraktubeks recenzie majú najkontroverznejšie, a to bude pre spotrebiteľa ťažké rozlíšiť recenzie skutočných pacientov - od skryté reklamy. Okrem toho analýza ukazuje, že aj väčšina skutočných hodnotení pacientov je k ničomu, pretože väčšina ľudí používajúcich gél akceptuje akékoľvek zmeny jaziev a strií (vznikajúcich paralelne s použitím gélu) ako účinok samotného gélu.

Analýza týchto fotografií odborníkmi však ukazuje, že vo väčšine prípadov tieto zmeny nie sú ničím iným ako pravidelne sa vyskytujúcou transformáciou jazvy, ku ktorej by došlo bez použitia akéhokoľvek zjazvenia.

Preskúmali sme ich v troch smeroch. -

 • Pomáha kontraktex od jaziev
 • Pomáha kontraktexex s strií,
 • Je účinný proti jazvách po akné?

1. Kontraktubex: recenzie z jaziev

Gel Kontraktubeks - recenzie mnohých pacientov potvrdzujú, že je vynikajúci len s čerstvými, plytkými, rovnými a tenkými jazvami, ktoré vznikajú pri operáciách s uložením čistých kozmetických švov, či dokonca plytkých rezov.

Okrem toho sme zaznamenali, že pozitívnejšie hodnotenia zanechali mladí ľudia kvôli svojmu veku, ktorého regeneračné procesy sú lepšie vyvinuté, čo ovplyvňuje rýchlejšie hojenie rán a tvorbu menej nápadnej jazvy. Ak rozdelíme prehľady podľa času liečby, skutočnosť, že čím skôr bola liečba zahájená, tým lepší je výsledok po použití lieku Contractubex.

Treba poznamenať, že hodnotenie spätnej väzby od pacienta je stále naj subjektívnejšou metódou na hodnotenie účinnosti akéhokoľvek lieku. Koniec koncov, proces tvorby jaziev je ovplyvnený mnohými faktormi: genetikou, typom pleti, vekom, typom poškodenia kože, bola tam infekcia v rane, chronické ľudské ochorenia ... Často pacienti časom menia prirodzenú zmenu jazvy - ako gélový efekt.

Kontraktubeks: recenzie z jaziev (od dermatológov) ...
Väčšina lekárov stále považuje tento liek za najslabší zo všetkých najlepších produktov na ošetrenie jaziev. Ak je liek stále dobrý na rovnomerné rezy a čerstvé jazvy, potom pri liečbe starých jaziev alebo keloidov s gélom Kontraktubex sú recenzie extrémne negatívne, t. Tento gél v takýchto situáciách nepomôže.

2. Zmluvy o striech: recenzie

Má gél Kontraktubeks z strií - recenzie jasne ukazujú, že s touto patológiou, liek nie je plne účinný. Ženy, ktoré používajú Kontraktubeks z strie (už vznikli) - často sa prirodzene transformujú strií v priebehu času - pre účinok tohto gélu, ktorý je v podstate nesprávny.

Strie nie sú jazvy a jazvy s nadmerne vytvoreným kolagénom, ale naopak, rozpadá sa v kolagénových a elastínových vláknach v dermálnej vrstve kože. A finančné prostriedky z jaziev tu jednoducho nemôžu byť efektívne. Nie je možné úplne vyliečiť alebo odstrániť strií, je možné len vyhladiť vzhľad ich vzhľadu na koži, urobiť ju neviditeľnejšou.

Všetko, dokonca aj tie najlepšie prostriedky na strie, pomáha dobre pre prevenciu ich vzhľadu, pretože hlavnou príčinou ich výskytu je suchá a nepružná koža. To vedie k tomu, že kolagénové vlákna nevydržia dlhotrvajúce rozťahovanie a trhanie.

Gel Kontraktubeks z strií - recenzia kozmetológovia a pacienti sami naznačujú, že použitie lieku môže byť účinné len pre prevenciu ich vzhľad, a nie, keď už sa objavili. Ako viete, pred výskytom strie, koža začína svrbenie, svrbenie, stáva sa červená.

Preto, ak začnete používať akékoľvek zvlhčovače pokožky počas tohto obdobia (a ešte lepšie skôr), budete môcť mnohokrát znížiť riziko ich výskytu. Heparín a alantoín, ktoré sú súčasťou gélu Kontraktubex, zmäkčujú a hydratujú pokožku, čo znamená, že liek pomôže znížiť riziko strie alebo znížiť ich počet a veľkosť.

3. Má contractubex pomoc od jaziev po akné?

Po vykonaní série štúdií rôznych názorov pacientov sme dospeli k záveru, že vo všeobecnosti má gél Kontraktubex pozitívnejšiu spätnú väzbu od akné ako jeho použitie pre všetky ostatné jazvy, jazvy alebo strie. Viac často ako ne, pacienti poznamenali, že tento gél odviedol dobrú prácu s plytkými, nie veľmi hlbokými a čerstvými jazvami z akné.

Nezamieňajte jazvy (vo forme depresií) po akné - načervenalé a hnedé škvrny, ktoré zostanú po akné. Kontraktubex vám nikdy nebude schopný pomôcť s ničím, ale pomôžu vám špeciálne lasery z akné.

Kontraktubeks: kontraindikácie

Kontraktubex gél - prakticky neexistujú žiadne kontraindikácie. Zrušenie lieku je nevyhnutné len vtedy, ak máte zriedkavú alergickú reakciu na cibuľový extrakt. Aby sa zabránilo vedľajším účinkom, mal by sa Contractubex gél aplikovať len na pretrvávajúce rany. Gél sa nesmie aplikovať na dlhodobé kožné lézie. Tiež by ste sa mali vyhýbať dostať gél na sliznice očí, nosa a úst.

Počas tehotenstva a dojčenia -
Použitie Contractubexu počas tehotenstva je absolútne bezpečné, Contractubex je tiež úplne bezpečný pri dojčení. Početné klinické štúdie ukázali, že liek Contractubex sa môže podávať aj deťom od 6 mesiacov.

Kontraktubeks: analógy

Gel Kontraktubeks - analógy lacné v lieku sú úplne chýba, t.j. vo všeobecnosti je to jediný liek, ktorého hlavnou účinnou zložkou je cibuľový extrakt. Okrem toho je tento gél vo všeobecnosti najlacnejším prostriedkom pre všetky vonkajšie prostriedky na liečenie jaziev, okrem vazelíny.

Vazelína môže byť tiež teoreticky účinná, pretože na povrchu tiež vytvára vodotesný film (ako väčšina jaziev), čím pomáha zmierniť tkanivo jazvy. Všetky ostatné prostriedky tejto skupiny majú lekársky silikón, ktorý sa považuje za účinnejší, ale náklady na tieto lieky budú oveľa vyššie.

Kontraktubeks: lacné analógy (cena na zvýšenie)

Ako sme už povedali: Kontraktubeks je možné kúpiť v rozmedzí od 550 rubľov (pre trubicu 20 g). A keďže neexistujú žiadne priame analógy tejto drogy - nižšie uvedieme zoznam lacnejších externých prostriedkov na jazvy s rôznym zložením, ktoré vo všeobecnosti existujú v ruských lekárňach.

 • Vazelína -
  hydratuje a zjemňuje jazvové tkanivo a vytvára na povrchu vodotesný film. Použitie vazelíny, ako aj iných prostriedkov, by sa malo vykonávať paralelnou masážou jazvového tkaniva. Cena - 30 rubľov na trubicu 25 g.
 • "Fermencol" (návod na použitie) -
  gél založený na proteolytických enzýmoch, ktoré rozkladajú nadmerne tvorený kolagén, ktorý tvorí zjazvené tkanivo. Cena bude okolo 800 rubľov pre trubicu s hmotnosťou 30 g a od 1 100 rubľov pre trubicu s hmotnosťou 50 g.
 • "Kelo-Kot" -
  gél na báze silikónu a polysiloxánu. Cena je asi 1300 rubľov pre trubicu 15 g. Musím povedať, že tento objem gélu zvyčajne trvá 2-3 mesiace.
 • "Dermatiks" (návod na použitie) -
  gél na báze silikónu a oxidu kremičitého. Náklady - od 2000 rubľov na trubicu 15 g.

Dúfame, že náš článok na tému: masť Kontraktubeks návod na použitie, cena - ukázalo sa byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Pozrite si video: Audi A6 V6 TDI test - Maroš ČABÁK a Alex ŠTEFUCA (Apríl 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár