Fermencol gel: návod na použitie, recenzie

Fermencol je prípravok založený na komplexe proteolytických enzýmov (kolagenolytických proteáz) získaných z morských a sladkovodných organizmov. Fermencol ničí patologický kolagén, ktorý sa nadmerne tvorí, čo je základom hypertrofických a keloidných jaziev.

Indikácie na použitie -

 • s hypertrofickými a keloidnými jazvami (obr. 1-2),
 • s jazvami akné (obr. 3),
 • na prevenciu výskytu týchto druhov jaziev.

Fermencol: cena, vydanie

Môžete si kúpiť fermencol v akejkoľvek lekárni bez lekárskeho predpisu, ale náklady na liek sa veľmi líšia v rôznych lekárňach.

 • Fermencol gél (obr.4) -
  Účinná látka je 0,01% komplex proteolytických enzýmov, konkrétnejšie kolagénolytické kolagenázy (proteázy). Pomocné zložky: glycerín, síran amónny, metylizotiazolinón, akrylát krospolyméru a voda.

  → Cena gélu Fermencol (tuba 30 g) - od 1 100 do 1 500 rubľov,
  → Cena gélu Fermencol (trubica 10 g) - od 700 do 900 rubľov.

 • Fermencol set (pre domácu elektroforézu) -
  sada obsahuje 2 fľaše - viď obr.5. Prvá obsahuje nažltlý prášok, v ktorom je komplex proteolytických proteáz (4 mg). Druhá fľaša obsahuje "Solactin" - rozpúšťadlo na prípravu roztoku enzýmov s objemom 40 ml, ktoré zahŕňa: vodu, hydroxid draselný, chlorid vápenatý, kyselinu citrónovú a metylizotiazolinón.

  Solaktín (v porovnaní s fyziologickým roztokom) prispieva k efektívnejšiemu prenikaniu enzýmov do jazvového tkaniva. Okrem toho, s použitím iného množstva rozpúšťadla na zriedenie prášku, je možné získať rôzne koncentrácie aktívnych zložiek. Výrobca odporúča použiť koncentráciu roztoku 0,01-0,02% pre hypertrofické jazvy a 0,05-0,1% pre jazvy s keloidmi.

  Pripravený roztok sa použije na zavedenie pomocou elektroforézy. Ten môže byť ľahko vykonaný doma, ak si kúpite zariadenie určené pre domáce použitie pre elektroforézu, napríklad "Elfor" (asi 3000 rubľov).

reklama

Ako Fermencol -

Účinné látky Fermencolu majú vysokú aktivitu znižujúcu rýchlosť tvorby kolagénu v koži. Ako viete, v dôsledku zvýšenej produkcie kolagénu vzniká jazvové tkanivo. Keloidné a hypertrofické jazvy vznikajú ako dôsledok nevysvetliteľného zlyhania pri produkcii kolagénu - keď sa kolagén produkuje v nadmerných, nadmerných množstvách.

Kolagenáza, ktorá je súčasťou Fermencolu, selektívne ovplyvňuje len molekuly patologického kolagénu obsiahnutého v jazvovom tkanive atrofických a keloidných jaziev, ktoré ich ničí, čo vedie k zníženiu jazvy. Podľa výrobcu: Fermencol nemá takmer žiadny vplyv na normálny kolagén zdravých tkanív kože.

Pomocou komplexu enzýmov tak dochádza k hydrolýze kolagénových a elastínových vlákien, ktoré sa rozkladajú na jednotlivé aminokyseliny. Enzýmy tiež hydrolyzujú polysacharidy v tkanive jazvy, napríklad v kyseline hyalurónovej.

Je dôležité: Fermencol pôsobí len na jazvy, ktorých vek nepresahuje 1-2 roky, keď aktivita tvorby jazvového tkaniva stále pretrváva.

Fermencol Efficiency Technologies -

 1. Po prvé, výrobca používa kolagenolytické proteázy s molekulovou hmotnosťou iba 23 000 až 36 000 Daltonov, čo zaisťuje dobrú penetráciu enzýmov hlboko do tkaniva jazvy.
 2. Po druhé, Fermencol obsahuje zložky, ktoré zvyšujú priepustnosť stratum corneum zvyšovaním jej hydratácie (hydratácie) a tiež zvyšujú priepustnosť dermy v dôsledku opuchu a uvoľňovania intersticiálneho kolagénu a elastínu.
 3. Je tiež známe, že jazvové tkanivo má veľmi slabú hydratáciu (hydratáciu) vodou, v porovnaní s tkanivami normálnej kože. Normálna úroveň hydratácie poskytuje zdravú pokožku turgoru, pružnosti, mladému a zdravému vzhľadu. Fermencol poskytuje nielen hydrolýzu patologického kolagénu, ale aj hlbokú hydratáciu jazvového tkaniva, ktorá v súhrne zabezpečuje redukciu jaziev, ako aj zlepšenie ich vzhľadu.

Fermencol Gel - návod na použitie

Fermencol Gel je dostupný v skúmavkách po 10 alebo 30 g a má transparentnú konzistenciu. Gél sa musí použiť do jedného mesiaca po otvorení skúmavky. Existujú 2 spôsoby použitia Fermencol gélu: prvý, aplikácia, a po druhé, s použitím fonoforetickej techniky.

Je dôležitéGél sa môže začať iba 3-4 týždne po úplnom zahojení rany. Opakujeme tiež, že liek pôsobí len na jazvy, ktorých vek nepresahuje 1-2 roky!

1. Prihláška žiadosti -

Táto technika je vhodnejšia pre čerstvé nezrelé jazvy, ktoré ešte nie sú dostatočne husté, aby zabránili vstupu liečivých zložiek do kompozície na vonkajšie použitie.

 • Najskôr dôkladne umyte pokožku v mieste aplikácie vodou a jemným čistiacim prostriedkom.
 • Po tom, kožu dobre osušte.
 • Ďalej - naneste malé množstvo Fermencol gélu na pokožku v oblasti jazvy svetlými kruhovými pohybmi. Nechajte gél vyschnúť.
 • Je potrebné postup opakovať 2-3 krát denne po dobu 30-40 dní. Potom sa uskutoční prestávka 10-14 dní. Po tomto období sa môže kurz opakovať.

2. Použitím fonoforetickej techniky -

Spôsob fonoforézy zahŕňa kombinovaný účinok akéhokoľvek prostriedku na vonkajšie použitie a zariadenia, ktoré produkuje ultrazvukové vlny. Ako posledný, výrobca odporúča použitie prístroja "Reton", ktorý možno ľahko použiť doma.

Ultrazvuk používaný pri fonoforéze -

 • prispieva k uvoľneniu kolagénových vlákien, t
 • zvyšuje prenikanie enzýmov hlboko do jazvy,
 • zvyšuje účinok proteolytických enzýmov.

Je dôležitéTáto technika je výhodná pre pacientov so starými zrelými jazvami. Takéto jazvy sú veľmi husté, čo im sťažuje prenikanie liečivých zložiek z vonkajších prípravkov. V žiadnom prípade nemôžete použiť phonophoresis na čerstvé mladé jazvy, pretože ultrazvuk v tomto štádiu tvorby jazvy môže naopak stimulovať tvorbu patologického kolagénu.

Spôsob fonoforézy s gélom Fermencol -
Postupy pri fonofóze sa musia vykonávať každý deň. Prípustný interval medzi postupmi nie je dlhší ako 2 dni. Jeden kurz je 10-15 procedúr, po ktorom by ste mali mať prestávku 10-14 dní. Po prestávke sa kurz môže opakovať.

 • Najprv dôkladne umyte a osušte pokožku okolo jazvy.
 • Potom, aby sa lepšie prenikli do aktívnych zložiek gélu, odporúča sa dodatočne do oblasti jazvy aplikovať horúcu, ale nie obaľovaciu vložku po dobu 5 minút.
 • Ďalej - naneste dostatočné množstvo gélu na pokožku jazvy.
 • Vykonajte postup pri fonofóze: pevne prilepte hlavu ultrazvukového prístroja, pričom nevypúšťajte gél. Pomaly a bez námahy pohybujte hlavou stroja nad problémovou oblasťou pomocou kruhových pohybov. Počas celej procedúry neodtrhávajte hlavu chladiča z kože. Uistite sa, že Fermencol gél nevyschne (v prípade potreby pridajte gél).

Trvanie postupu pre jednu oblasť - t
→ pre deti od 3 rokov - maximálne 2-3 minúty,
→ pre dospelých - maximálne 5 minút.

Intenzita žiarenia zariadenia na fonoforézu -
→ pre oblasť trupu a končatín - 0,3 W / cm2.
→ na tvár a krk - 0,2 W / cm2.

Fermencol: recenzie z jazvy, fotografie

Fermencol - recenzie ukazujú, že liek skutočne znižuje závažnosť hypertrofických jaziev asi o 10-20%. Okrem toho sa liek môže používať nielen na liečbu existujúcich jaziev, ale aj na zabránenie ich výskytu.

Vďaka fonoforéze s gélom Fermencol boli zaznamenané nálezy z jaziev -
→ blanšírovanie jaziev,
→ zmenšenie veľkosti jaziev,
→ zníženie hustoty zjazveného tkaniva,
→ zníženie sťahovania kože,
→ zvýšenie pružnosti kože jazvy,
→ redukcia alebo úplné zastavenie svrbenia.

Podľa protichodných hodnotení Fermencol pripísal -

 • vysoké náklady na liek
 • rýchla spotreba (aplikovaná 3 krát denne),
 • po otvorení tuby sa má po uplynutí doby použiteľnosti po uplynutí doby použiteľnosti.

Je dôležité: recenzie tiež poznamenal, že po roku 2012 (keď výrobca mierne zmenil zloženie lieku) - jeho účinok sa výrazne zhoršil. Pacienti s jazvami akné, ktorí liek užívali pravidelne, si na to sťažovali. Pri analýze webovej stránky výrobcu sme tiež zistili, že všetky nadšené recenzie, ktoré tu boli uverejnené, boli reklamného charakteru, a nie zrejme pacientmi, ale samotným výrobcom.

Za zmienku tiež stojí, že liek (a to je normálne) nemôže pôsobiť na všetkých pacientov rovnakým spôsobom, ktorý je spojený s individuálnymi charakteristikami tvorby jaziev u rôznych ľudí. Účinnosť lieku môže byť ovplyvnená: vlastnosťami traumatického poškodenia tkaniva, znakmi rezu skalpelom, kvalitou šitia, genetickou citlivosťou na keloidné jazvy, autoimunitné a endokrinné ochorenia, čas začať liečbu atď.

Fermencol: kontraindikácie

→ jazvy staršie ako dva roky
→ v prípade alergie na kolagenázu.

Technika použitia gélu s fonoforézou je kontraindikovaná: na čerstvých jazvách, strie (striae), u detí do 3 rokov a tiež v oblasti srdca.

Vedľajšie účinky po aplikácii -

Prítomnosť pri príprave komplexu proteolytických enzýmov (organických látok produkovaných živými organizmami) môže viesť k rozvoju ...
→ alergická reakcia,
→ začervenanie,
→ svrbenie a pálenie.

Tieto príznaky vymiznú ihneď po vysadení lieku. Na zníženie rizika vedľajších účinkov sa tiež odporúča, aby sa liek nedostal na otvorené rany.

Autor: redaktori portálu.

Zanechajte Svoj Komentár