Ako odstrániť známky z akné na tvári

Akné a ovčie kiahne často zanechávajú stopy na tvári, ktoré poškodzujú vzhľad pokožky. Pred 5-7 rokmi bolo ťažké pomôcť takýmto pacientom, avšak moderné pokroky v oblasti kozmetickej kozmetiky a farmaceutík umožňujú takmer úplne vyriešiť tento estetický problém.

Stopy akné môžu byť rozdelené do 3 hlavných typov a sú ošetrené úplne odlišnými metódami. To vedie k tomu, že väčšina pacientov, ktorí sa chcú zbaviť samotných miest, nie je spokojná s výsledkom liečby. V dôsledku toho, ako odstrániť stopy akné na tvári bude v prvom rade závisí od typu škvŕn, ktoré sú tvorené.

Druhy škvŕn po akné -

 • Pozápalový erytém (červené škvrny) -
  Ide o najbežnejší typ škvŕn (Obr. 1-3), ktorý je charakteristický najmä pre ľudí so svetlými tónmi pleti. Takéto škvrny majú farbu od ružovej po žiarivo červenú alebo fialovú. Sú tvorené v dôsledku pretrvávajúcej expanzie / poškodenia krvných kapilár v oblasti zapálených vlasových folikulov.
 • Pozápalová pigmentácia (obrázok 4-5) -
  takéto pigmentové škvrny majú hnedý odtieň a sú spojené s nadmerným hromadením melanínového pigmentu v oblasti zapálenej oblasti kože. Takéto škvrny sa častejšie vytvárajú v obdobiach vysokej slnečnej aktivity.
 • Atrofické jazvy / jazvy (obr.6) -
  vyzerajú ako zahĺbenia na povrchu kože. Takéto atrofické jazvy vznikajú v dôsledku zhoršenej syntézy kolagénu v oblasti zapálených vlasových folikulov. V niektorých prípadoch môže zjazvenie narušiť syntézu melanínového pigmentu, čo môže viesť k rozvoju hypopigmentácie na takých miestach kože. Akné jazvy a jazvy ovčích kiahní sú spracované rovnakým spôsobom.

Nižšie budeme dôsledne analyzovať zaobchádzanie so všetkými týmito formami.

1. Ako sa zbaviť červených škvŕn po akné

Ako sme už povedali: takéto červené škvrny majú profesionálny názov "post-zápalový erytém", ktorého tvorba je spojená s pretrvávajúcou expanziou krvných kapilár v oblasti zapálenej kože. Preto je odpoveď na otázku: ako odstrániť červené škvrny od akné spočíva výlučne v aplikácii metód spojených s zničením poškodených kapilár.

V prvom rade hovoríme o použití dvoch typov špeciálnych zariadení: cievnych laserov na tekutých farbivách, ako aj IPL zariadení. Pracujú podobným spôsobom: vysokofrekvenčné svetelné impulzy prenikajú povrchovými vrstvami kože a sú absorbované hemoglobínom v krvi. To vedie k tomu, že v dilatačných kapilárach sa uvoľňuje veľké množstvo tepelnej energie, čo vedie k ich koagulácii. V dôsledku toho sa farba pleti postupne obnovuje do normálu.

reklama

Príklady účinných laserových zariadení:

 • Laser "Genesis" (Obr.7-8) -
  To je tiež neodymový (YAG) laser s vlnovou dĺžkou 1064 nm. Ide o vynikajúci vaskulárny laser pre červené škvrny po akné.
 • KTP lasery -
  Jedným príkladom takéhoto lasera je kompaktný laser. Jedná sa o laser neodýmu (YAG) spárovaný s kryštálom draselného titanyl fosfátu (KTP) s vlnovou dĺžkou 532 nm.
 • Laser "Vbeam Perfecta" -
  pulzný vaskulárny laser na kvapalnom farbive s vlnovou dĺžkou 595 nm.
 • Laser "Fraxel" (Obr.5) -
  Tento typ lasera sa nevzťahuje na špecializované cievne lasery, ale jeho nastavenia umožňujú jeho použitie aj na liečbu vaskulárnych porúch, ako sú spiderové žily a post-zápalový erytém.

Kvapalné farbivá sú stále o niečo účinnejšie ako IPL zariadenia. Ale majte na pamäti, že nie všetky cievne lasery sú rovnaké. Vyššie uvedené - pomáha pri zápalovom erytéme, pretože práce na malých plavidlách (kapiláry). Ale existuje mnoho ďalších cievnych laserov, ktoré pracujú hlavne na veľkých plavidlách. Takéto lasery nebudú veľmi účinné proti červeným škvrnám po akné.

Je dôležité: Teraz veľa reklamy na akné mieste sú propagované, ktoré možno zakúpiť v lekárni. Takéto činidlá na zosvetlenie pokožky (založené na retinoidoch, kyseline azelaovej, blokátoroch tyrozinázy atď.) Pomáhajú len s hnedými pigmentovými škvrnami. Okrem toho, v prípade post-zápalového erytému, v žiadnom prípade by nemali byť vytvorené chemické peelingy dostanete presný opačný efekt.

Teoreticky môžu mať angioprotektívne činidlá tiež pozitívny účinok. Takéto prostriedky normalizujú tón stien krvných kapilár a tým zužujú ich lumen. Ale hodnotenie pacientov, ktorí sa snažili tieto výrobky na červené škvrny od akné, sú vo väčšine prípadov negatívne. V každom prípade nezabudnite, že červené škvrny z akné zvyčajne prejdú bez akejkoľvek liečby - v období 6 až 12 mesiacov.

Veľmi dôležité: Internet je plný neprofesionálnych rád, ktoré odporúča liečiť akné pomocou tohto lieku s názvom Badagia. Mikronežvy tohto činidla, ktoré traumatizujú kožu, vedú k dramatickému zvýšeniu krvného obehu ošetrovanej oblasti. Ak máte červené škvrny po akné (post-poburujúce erytém), ktorý je spojený s dilatáciou krvných kapilár, použitie tohto nástroja zvýši intenzitu červených škvŕn mnohokrát. Okrem toho, koža poranená ihlami bude oveľa citlivejšia na ultrafialové žiarenie, čo znamená, že zvyšuje len pigmentáciu kože (ak súčasne nepoužívate zariadenie na ochranu pred slnkom).

2. Ako odstrániť hnedé škvrny z akné

Vzhľad hnedých pigmentových škvŕn po akné je spojený s nadmernou tvorbou melanínového pigmentu v zapálených oblastiach kože. Tento proces sa nazýva pozápalová hyperpigmentácia. Normálne, oblasti zápalovej hyperpigmentácie zvyčajne prejdú na vlastné - od 3 do 24 mesiacov.

Aby sa tomu predišlo, je nevyhnutné počas obdobia vysokej slnečnej aktivity vždy používať opaľovací krém so stupňom ochrany nie menším ako SPF 30. Tým sa zníži syntéza melanínu, vrátane oblasti zapálených vlasových folikulov (akné).

Ako odstrániť škvrny od akné na tvári: ak sa objavili tmavé škvrny od akné, potom každý uvedený liek na miesta z akné vám pomôžu odľahčiť -

 • s retinoidmi - Klenzit, Retin-A, Differin (Obr. 4),
 • s kyselinou azelaovou - Azelik, Skinoren (Obr.5),
 • produkty starostlivosti o pleť s vitamínom C (obrázok 6),
 • s extraktom sladkého drievka,
 • s arbutínom (extrakt medvedice),
 • kyselina kojová (ide o extrakt z huby),
 • činidlá obsahujúce biomimetický peptid CG-TGP2 (oligopeptid-24).

Je dôležité: Skôr lekári predpísali krém s hydrochinónom na odľahčenie škvŕn (kvôli nedostatku bezpečnejších drog). Majte na pamäti, že hydrochinón spomaľuje proces hojenia pokožky, spôsobuje podráždenie, môže spôsobiť výskyt jaziev a dokonca aj rakoviny kože. Internet je plný neaktívnych informácií, kde sa tento nástroj odporúča.

Najlepší krém na škvrny na akné bude nepochybne s retinoidmi, alebo s kyselinou azelaovou. Majte na pamäti, že tieto lieky sa používajú predovšetkým ako lieky na akné. Preto, pomocou týchto prostriedkov správne, môžete nielen zbaviť zápalové hyperpigmentácie, ale tiež jednoducho zabrániť vzniku akné a akné.

Ako sa zbaviť akné značiek veľmi rýchlo -

Prirodzene, pri použití krémov a pleťových vôd sa účinok prejavuje pomaly. Ak je pre vás dôležitá rýchlosť dosiahnutia požadovaného výsledku, potom odpoveď na otázku: ako sa zbaviť akné po 1-2 procedúrach - budete mať istotu o pokroku v oblasti hardvérovej kozmetiky.

Metódy založené na zničení vekových škvŕn -

 • používanie zariadení IPL (obr. 14),
 • Systém ELOS.

IPL zariadenia pracujú v dôsledku vysokofrekvenčných svetelných impulzov určitej vlnovej dĺžky a Elos zariadenia, okrem svetelných impulzov, majú tiež rádiofrekvenčný efekt na pigmentové škvrny. Zariadenia Elos sú multifunkčné: rôzne nastavenia umožňujú odstrániť pigmentové škvrny, ako aj používať zariadenia aj pri odstraňovaní chĺpkov. Postupy s Elos sú pohodlnejšie a menej bolestivé v porovnaní s klasickým IPL.

Metódy založené na odstránení povrchových vrstiev epidermy -

 • mikrodermabrázia (obr.15),
 • povrchové chemické peelingové postupy (obr. 16)

Obzvlášť vhodné šupky na báze kyseliny glykolovej. Nielenže podporuje rýchlejšiu obnovu pokožky, ale má tiež schopnosť blokovať enzým tyrozinázu, ktorý je nevyhnutný pre syntézu melanínu.

Jazvy a jazvy po akné: ako odstrániť

Spravidla sú jazvy na akné a ovčie kiahne atrofické. Tieto jazvy vyzerajú ako jamy. Výskyt takýchto jaziev je spojený so zhoršenou syntézou kolagénu v oblasti zapálených vlasových folikulov. Nižšie uvádzame lieky na vonkajšie použitie, ako aj postupy kozmetickej kozmetiky, ktoré tento problém vyriešia. Na dosiahnutie najlepšieho výsledku je možné navzájom kombinovať metódy.

1. Nástroje na externé použitie -

Niekedy môžu malé atrofické jazvy časom zmiznúť (od 6 do 24 mesiacov). Pravdepodobnosť je zvýšená, ak pacient lieči pokožku tváre lokálnymi prípravkami, ktoré môžu stimulovať syntézu kolagénu v kožnej vrstve kože.

Krémy a pleťové vody s retinoidmi (napríklad s tretinoínom) sú jediné liečivá, ktoré majú dokázaný účinok na syntézu kolagénu v kožnej vrstve kože. Slabším analógom liekov s retinoidmi je krém a sérum s retinolom. Tie sú oveľa jednoduchšie a lacnejšie kúpiť, ale nemajú vplyv na syntézu kolagénu vôbec.

Ako pomôcky možno použiť -

 • činidlá s kyselinou hyalurónovou s nízkou molekulovou hmotnosťou,
 • krém a sérum s vitamínom C.

Uvedené zložky vo všeobecnosti budú mať malý účinok na syntézu kolagénu, ale vytvoria vhodnejšie podmienky v koži.

Špeciálne krémy na jazvy a jazvy -
Môžete tiež počuť, že existujú špeciálne krémy na jazvy a jazvy (napríklad "Dermatiks", "Kontraktubeks", atď.). Tieto krémy sú založené na zvlhčujúcich zložkách, ako je silikón alebo heparín sodný. Štúdie ukázali, že sú úplne nepoužiteľné na liečenie jaziev a jaziev, ktoré sa už vyskytli, ale trochu znižujú riziko ich tvorby počas profylaktického použitia.

Ale najdôležitejšia vec: cieľom týchto liekov je zabrániť vzniku hypertrofických jaziev, ktorých tvorba je spojená s nadmernou syntézou kolagénu. Takéto jazvy sa tvoria napríklad po chirurgickom zákroku, traumatických kožných léziách. A po vzniku akné a ovčích kiahní sa tvoria atrofické jazvy (tvárou v tvár klesajúcej syntéze kolagénu), a preto s touto patológiou bude táto skupina liekov úplne neúčinná.

Cleave z jaziev po akné: recenzie
Jedným z príkladov úplne neúčinných produktov na jazvy po akné a ovčích kiahňach je ayurvédsky liek Klirvin na báze rastlín. Tento prípravok sa skladá z rastlinných extraktov a veľkého množstva rôznych chemikálií, ale žiadna zo zložiek tohto zázračného prostriedku nie je a priori schopná vyhladiť pokožku. Jediné plus je, že recenzie ukazujú, že tento krém má bieliaci účinok, čo znamená, že pomôže znížiť škvrny po akné.

2. Laserové leštenie tváre -

Toto je jedna z najúspešnejších metód. Hlavná vec - vybrať správny typ lasera. Procedúra resurfacing laserovej kože v tomto prípade sa najlepšie vykonáva len s dvomi typmi laserov -

 • frakčný laser (napríklad "Fraxel re'store"),
 • CO2 lasery (oxid uhličitý).

Frakčné lasery stimulujú syntézu kolagénu v dermis lepšie ako iné, a preto sú atrofické jazvy po akné a ovčích kiahňach vyhladené a pokožka sa stáva hladkou. Okrem toho, tento typ laseru je veľký nielen v otázke, ako sa zbaviť jaziev z kiahní kiahní alebo po akné, ale aj vyhladzuje vrásky na tvári, robí pleť pružnejšie a tónovaný.

Ako sa zbaviť akné laserových značiek: foto pred a po

3. Frakčná mezoterapia -

Tento relatívne nový spôsob sa podobá účinku na pokožku frakčných laserov, ale v tomto prípade dochádza k mechanickému poškodeniu pokožky (pomocou špeciálnej dýzy s mikrovýbermi, ktorá vykonáva vratné pohyby). V prípade frakčných laserov je poškodenie kože spôsobené energiou laserového lúča. V reakcii na poškodenie pokožka reaguje s regeneráciou a syntézou kolagénu, čo vedie k výraznému zníženiu hĺbky atrofických jaziev.

Frakčné lasery sú samozrejme účinnejšie, ale zariadenie na frakčnú mezoterapiu (napríklad Dermapen), ako aj bežné mezorolery, sú tiež účinné a ich hlavnou výhodou je, že sú určené na použitie doma. Náklady na takéto zariadenie začne od 6500 rubľov, čo je pomerne rozpočet v porovnaní s nákladmi na postupy využívajúce frakčné lasery.

→ Frakčná mezoterapia s Dermapenom
→ Mesoscalers z akné

4. Postupy chemického peelingu - t

Počas chemického peelingu sa na kožu aplikujú koncentrované kyseliny, ktoré korodujú vrchnú vrstvu pokožky a umožňujú tvorbu novej zdravej vrstvy kože. Výsledkom je, že textúra pokožky bude rovnomernejšia. Chemické šupky možno rozdeliť na povrchné, stredné a hlboké.

Hĺbka účinku odlupovania bude určená typom kyseliny v zložení produktu, jeho koncentráciou, ako aj časom aplikácie na kožu. Povrchový chemický peeling umožňuje odlupovať iba odumreté kožné bunky najviac povrchovej (nadržanej) vrstvy epidermy. Takéto šupky je možné vykonávať nezávisle doma, ale málo pomáhajú pri atrofických jazvách. Ale tento peeling je schopný zmierniť vás veku škvrny po akné.

Stredné a hlboké šupky (obr. 20) majú omnoho hlbší účinok, ale sú tiež traumatické, a preto vyžadujú dlhšiu regeneráciu kože po zákroku. Takéto šupky nemožno robiť doma. Len kozmetológ / dermatológ by mal robiť stredné / hlboké chemické šupky.

Ako sa zbaviť jaziev po akné s peelingom: foto

5. Mikrodermabrázia -

Metóda mikrodermabrázie funguje ako povrchová chemická šupka, iba v tomto prípade sa povrchové vrstvy kože odstránia pieskovaním. Mikrodermabrazívny stroj vytvára intenzívny prúd vzduchu, ktorý sa mieša s brúsnymi komponentmi. Výsledkom je, že častice brusiva jemne odrežú povrchovú povrchovú vrstvu.

Tento spôsob je omnoho menej účinný ako laserové leštenie alebo priemerný chemický peeling, pretože znižuje hĺbku jaziev len zmenšením hrúbky stratum corneum epidermy. Jeho nevýhodou je, že na udržanie výsledku bude potrebné postupovať pravidelne, po určitom čase. Ale môže to byť veľmi účinné pri plytkých atrofických jazvách.

6. Injektovanie intrakutánnych plnív -

Táto metóda je vhodná pre veľmi hlboké jazvy po akné a ovčie kiahne. Ale v každom prípade je najlepšie uskutočniť len po 3 až 5 zákrokoch na obnovu povrchu kože laserom s frakčným laserom. Zvyšné zvyšky po mletí môžu byť naplnené špeciálnymi intradermálnymi plnivami (plnidlami).

Použitie výplní na vyplnenie jaziev: foto pred a po

Ako plnivá môžu pôsobiť gély na báze kyseliny hyalurónovej alebo kolagénu, ako aj rôzne syntetické materiály. Jedná sa o biokompatibilné materiály, ktoré sa vstrekujú pod priehlbiny a tak, ako boli, zdvíhajú jamy zvnútra, čím sa zaisťuje hladina kože. Nevýhoda tohto typu liečby je krátky výsledok plnivá majú tendenciu pomaly sa rozpúšťať.

Trvanie účinku závisí od plniva značky. Existuje mnoho typov plnív, ale najbežnejšie plnivá sú založené na géloch kyseliny hyalurónovej (trvanie ich účinku je až 1 rok). Existujú však lieky, ktoré sa nerozpúšťajú ani 5-10 rokov, napríklad liek "ArteFill" na báze polymetylmetakrylátových mikrosfér.

7. Chirurgická liečba -

Mnohí pacienti s ťažkými formami akné (napríklad cystickí) tvoria veľmi hlboké atrofické jazvy. V tomto prípade môže byť chirurgický plast s kozmetickými stehmi jednou z optimálnych možností liečby.

Ako odstrániť jazvy z akné na tvári chirurgicky: foto

8. Ľudové prostriedky na jazvy po akné -

Pamätajte si, že predtým, než sa rozhodnete odstrániť jazvy po akné - vaša koža musí byť úplne zdravé, to znamená, že by nemala byť tvorba nových akné alebo akné. O tom, ako sa zbaviť jaziev po akné doma, sme opísali vyššie - v časti "drogy pre vonkajšie použitie." Tieto profesionálne prostriedky (retinoidy) sú skutočne účinné, ale majú voľno na lekársky predpis.

Samozrejme, nemôžete ísť do dermatológa a self-medicate. Но если у вас на лице уже есть шрамы после прыщей, то это свидетельство уже одной совершенной ошибки - самолечения.Fanúšikovia ženského fóra sa zvyčajne neučia zo svojich chýb a okamžite urobia ďalšiu chybu - začínajú tiež nezávisle liečiť následky predchádzajúcej nekompetentnej liečby, len jazvy.

Zvyčajne sa títo ľudia uchýlia k nasledujúcim látkam ...
→ citrónová šťava,
→ jablčný ocot
→ med
→ aloe vera,
→ Kokos a iné oleje.

Kyseliny (citrónová šťava a ocot) majú odlupovací účinok, len sú menej účinné a menej bezpečné ako kvalitné profesionálne glykolové šupky pre domáce použitie. Kyselina-založené domáce opravné prostriedky nebudú účinné proti jazvám, ale môže pomôcť, ak máte záujem o tom, ako odstrániť červené škvrny po akné. Je tiež potrebné vedieť, že všetky oleje majú komedogénne účinky, t. upchávajú póry a tým prispievajú k tvorbe akné.

Dúfame, že náš článok: Ako sa zbaviť akné škvrny, jazvy po akné a ovčie kiahne sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár