Frakčný frakčný laser: recenzie

Laserové zariadenie Fraxel vám umožňuje znížiť závažnosť vrások, znížiť hĺbku jaziev po akné, eliminovať škvrny od veku a tiež lieči mnohé iné kožné problémy. Cosmetology Laser Fraxel je laser s čiastočným typom a je dostupný v troch verziách: "Fraxel re'fine", "Fraxel re'store" a "Fraxel re'pair".

Charakteristickým znakom frakčných laserov je to, že laserový lúč rozdeľujú na tisíce mikroskopických frakcií (malé lúče, z ktorých každý má veľkosť jednej desatiny priemeru vlasov) a tieto frakcie nasmerujú súčasne na špecifickú oblasť kože. Ako uvidíte nižšie, táto technológia na ošetrenie pokožky má globálne výhody.

Frakčný laser môže ablatívne a neablatívne. Obnovenie Fraxelu a rafinácia Fraxelu - nie sú ablatívne. Tieto lasery pracujú v hĺbke kože, bez toho, aby bola ohrozená integrita stratum corneum epidermis. "Oprava Fraxela" je však ablatívna a jej vplyv sa vyskytuje v rozpore s integritou stratum corneum epidermy. Posledne menované sa javia ako menej bezpečné, avšak účinnosť opravy Fraxelu je oveľa vyššia ako u iných strojov Fraxel.

Fraxel: indikácie na použitie frakčného lasera

Fraxel, podobne ako mnohé iné frakčné lasery (vyrábané pod inými ochrannými známkami), sa bežne používajú na liečbu nasledujúcich problémov:

 • na redukciu vrások a hlbokých línií na tvári a krku (Obr.4-5),
 • pre celkové omladenie pokožky a zvýšenie jej pružnosti,
 • strie (stria) po tehotenstve (obr.6),
 • jazvy a jazvy po operácii (obr. 7),
 • jazvy po akné (obr.8)
 • zväčšené póry
 • vekové škvrny, melasma (Obr.9),
 • žilky pavúkov,
 • liečba kožnej keratózy.

Fraksel: foto pred a po

reklama

Tri modifikácie lasera Fraksel -

Existujú tri hlavné originálne zariadenia Fraxel, ktoré sa používajú v rôznych klinických situáciách av závislosti od závažnosti problému.

1. Fraxel Re'fine -

Tento frakčný ablačný erbiový laser s vlnovou dĺžkou 1410 nm a jedinou pulznou energiou od 5 do 20 mJ (obr. 10). Tento laser pracuje v hĺbke 0,7 mm a stratum corneum epidermis zostáva nedotknutý. Ide o najjemnejší typ lasera Fraksel, po ktorom dochádza k najrýchlejšiemu uzdraveniu a samotný postup je bezbolestný a trvá len 20 minút.

Fraxel refine sa používa na vyhladenie jemných vrások okolo očí, na dotiahnutie pokožky očných viečok, odstránenie vekových škvŕn a iných pigmentácií na koži a na liečbu melasmy. Aj tento typ lasera všeobecne zlepšuje stav pokožky a môže byť použitý predovšetkým na prevenciu starnutia.

Indikácie na použitie rafinácie Fraxel sú teda rovnaké ako u fotorejuvenačných techník IPL. Posledne uvedené sú spravidla oveľa lacnejšie ako laserové ošetrenie Fraxelom. Fraxel sa však môže používať u ľudí s akoukoľvek farbou pleti a zariadenia IPL sa neodporúčajú ľuďom s tmavou pokožkou.

2. Fraxel Re'store -

Tento frakčný ablačný erbiový laser s vlnovou dĺžkou 1550 nm a jednou pulznou energiou od 4 do 70 mJ (obr. 11). Hĺbka expozície v závislosti od nastavení sa pohybuje od 0,4 do 1,4 mm. Tento typ lasera sa používa na liečbu podobných problémov, čo vám umožňuje eliminovať rafináciu Fraxelu, ale len výraznejšie. Napríklad na vyhladenie výraznejších vrások.

Revízia Fraxelovho obnovenia tiež tvrdí, že zvláda odstránenie malých atrofických jaziev po akné, hypertrofických jazvách a tiež sa používa na liečbu strií po tehotenstve, pigmentácii a keratóze kože.

3. Fraxel Re'pair -

Ide o frakčný ablatívny laser, ktorý patrí do skupiny laserov CO2 (oxid uhličitý) s vlnovou dĺžkou 10 600 nm a energiou jedného impulzu do 225 mJ (obr. 12). Na rozdiel od klasických ablatívnych laserov, ktoré pracujú len na hĺbke epidermy - Fraxel Repair pracuje v epiderme aj v dermis. Hĺbka expozície je od 0,4 do 1,6 mm a dá sa nastaviť pomocou nastavenia zariadenia, ktorým môžu byť zvolené režimy: "priemerná ablácia" alebo "hlboká ablácia".

V spôsobe stredného ablácie je účinok hlavne na spodných vrstvách epidermy a horných vrstvách dermy, čo je vhodné na vyhladenie plytkých vrások (napríklad okolo očí), na zmenšenie veľkosti pórov a zlepšenie textúry pokožky.

Oprava Fraxelu v režime "hlbokej ablácie" ovplyvňuje hlavne stredné vrstvy dermy, čo je skvelé pre vyhladenie hlbokých vrások. Pri použití tohto režimu sa prejavuje aj výrazný efekt zdvíhania pokožky, ktorý si všimnete ihneď po zákroku. Zariadenie sa tiež úspešne používa na odstránenie pigmentových škvŕn a žiliek pavúkov, ako aj na odstránenie hypertrofických jaziev a jaziev.

Analógy opravárenského lasera Fraxel, vyrábané inými výrobcami -

 • Aktívne a hlboké FX (Lumenis),
 • Quadralase (Candela),
 • Pearl Fractional (Cutera), atď.

Porovnanie rafinácie Fraxelu a obnovenia Fraxel - s opravou Fraxel ...

Fraxelový opravný frakčný CO2 laser je agresívnejší ako Fraxel refine a Fraxel obnovuje erbiové nonablatívne lasery. Účinnosť postupu pri ablatívnom CO2 Frakselovom lasere bude teda 2-krát vyššia, hoci hojenie trvá 2 - 3 krát dlhšie. Okrem toho je to "Fraxelova oprava", ktorá dáva najlepší účinok na zdvíhanie pokožky.

Pracovný proces frakčného CO2 lasera: video

Ako Fraxel Frakčné laserové práce - t

Aby sme pochopili, ako to všetko funguje, je potrebné poznať štruktúru kože (Obr. 13). Koža sa skladá z 3 vrstiev:
→ epidermis (povrchová vrstva),
→ dermis (stredná vrstva),
→ podkožné tukové tkanivo.


Epidermis sa skladá z mnohých vrstiev keratinocytov, rôznych stupňov diferenciácie. Epidermis tiež obsahuje melanocyty (tzv. Pigmentové bunky), ktoré sú zodpovedné za farbu kože.
Dermis pozostáva z kolagénových a elastínových vlákien, fibroblastov, ktoré dodávajú pleti pevnosť, pružnosť a elasticitu (24stoma.ru).

So starnutím nášho tela - vzhľad a všeobecné vlastnosti zmeny kože. Epidermis sa stáva tenšou, rôzne miesta na koži sa stávajú viditeľnejšími, obsah kolagénu v dermis až 45 rokov klesá takmer dva. Viditeľne znížená vlhkosť pokožky v dôsledku zníženia obsahu kyseliny hyalurónovej. To všetko vedie k postupnému vzniku vrások, tvorbe hlbokých línií na tvári, pokožka sa stáva ochabnutou.

Princíp činnosti -

Laserový lúč je rozdelený do tisícov mikróbov pomocou špeciálnej technológie, z ktorých každá má jednu desatinu veľkosti ľudských vlasov. Preto sa takéto lasery nazývajú zlomkové. Význam takéhoto frakcionalizmu spočíva v tom, že oblasti tkaniva, ktoré je zničené, sú následne obklopené oblasťami neporušených, životaschopných tkanív, ktorých bunky zabezpečia rýchle obnovenie poškodených oblastí.

Pri použití neablatívnych Fraxelových laserov (Fraxelova rafinácia a Fraxelova obnova) vznikajú početné mikro-rezy koagulácie tkanív (mikrotermálne zóny MTZ) - vo forme kolón kolmých na povrch kože (Obr. 14). A pri použití Fraxelovho opravného ablatívneho lasera sa okrem toho vyskytne nielen trauma, ale aj určité percento tkaniva, čo vedie k výraznému efektu zdvíhania pokožky.

V reakcii na takéto poškodenie telo začína syntetizovať väčší počet proteínov, mediátorov a signálnych molekúl, ktoré spôsobujú aktiváciu kožných kmeňových buniek a zvyšujú rýchlosť ich delenia. Veľké množstvo nových buniek začína postupne syntetizovať štruktúrne prvky kože, ako je kolagén a elastín. A po aplikácii opravného abrazívneho laseru Fraxel sú tieto procesy výraznejšie.

Pri použití neablatívnych Fraxelových laserov (Fraxel refine a Fraxelovo obnovenie) sa miesta koagulácie vyskytujú prevažne v dermis, bez toho, aby sa ohrozila integrita stratum corneum epidermis. A keď sa použije opravný ablačný laser Fraxel, koagulácia sa vyskytuje už v rozpore s integritou stratum corneum, čo vedie k tvorbe mikropórov v ňom až do veľkosti 200 mikrometrov, plne obnovených za približne 24 až 45 hodín (obrázok 17). Poškodenie dermis sa obnoví za 4-7 dní.

Kroky postupu s použitím Fraxelu -

1. Predbežné školenie

Problémová oblasť sa stanoví a prispôsobí sa šablóne na určenie cieľovej korekčnej oblasti. Pred zákrokom sa uistite, že ste urobili fotku. Pacient by mal pred zákrokom odstrániť všetky šperky a dôkladne umyť tvár mydlom a vodou.

U pacientov s problémami s pigmentáciou kože sa vyžaduje ošetrenie bieliacim krémom (napríklad hydrochinón) alebo predchádzajúci chemický peeling. U pacientov s vysokým rizikom vzniku herpesu možno Acyklovir použiť ako profylaktikum proti herpesu.

Na ošetrovanej ploche sa aplikuje anestetikum. Pred úplným anestetickým účinkom je potrebné počkať 45-60 minút. Potom sa anestetikum odstráni a na ošetrovanú plochu sa aplikuje špeciálny gél, ktorý zaisťuje, že laserová rukoväť Fraxel ľahko kĺže na povrchu pokožky.

2. Frakčný postup laserového ošetrenia

Doba liečby závisí od oblasti liečby. Napríklad celá tvár trvá zvyčajne približne 30 minút, krk približne 20 minút. Stupeň bolesti počas zákroku bude závisieť od výkonu impulzovej energie laserového svetla (od 4 do 70 mJ; je nastavený na zariadení). Niekedy sa chladiace zariadenie používa na zníženie nepohodlia počas procedúry (napríklad Zimmer).

Typicky sú potrebné 4 až 5 ošetrení fraxelom, v závislosti od úrovne použitej energie a stavu ošetrovanej kože. Tieto postupy sa vykonávajú do jedného mesiaca.

3. Fraksel: recenzie a následky

Približne jednu hodinu po zákroku môžu pacienti pociťovať pocit opaľovania na slnku. Počas hojenia a niekoľko mesiacov po zákroku sa odporúča hydratačný opaľovací krém s ochrannou úrovňou najmenej 50 SPF. Je potrebné chrániť pokožku pred slnečným žiarením a pomocou oblečenia a klobúkov so širokým okrajom.

Môže sa vyskytnúť edém, ktorý zvyčajne zmizne do 2-3 dní. Pripravte sa na pleť, ktorá má ružový odtieň po dobu 3-5 dní. Okrem toho sa do 40 hodín obnoví epidermis, ktorá na začiatku môže mať hnedú farbu (to trvá 3-14 dní). Spravidla sa pozoruje odlupovanie kože, ale tento problém sa dá ľahko vyriešiť použitím hydratačného prostriedku. Podľa indikácií kozmetológa po oprave laserom pomocou opravy Fraxel, môže byť lúpanie kože vodou, vazelínou a gázou použité 1-2 krát denne.

Fraksel: fotografia okamžite po zákroku a dynamike

Frakčný laser: recenzie

Výsledky po preskúmaní Fraxel potvrdzujú, že nástup účinku je progresívny. Najviditeľnejší výsledok je do 3 - 4 mesiacov po zákroku. Počas tohto obdobia dochádza k úplnému hojeniu a nahradeniu tkanív tvorbou nových buniek s novým kolagénom a elastínom. Po oprave Fraxelom je však možné pozorovať efekt zdvíhania ihneď po zákroku.

Štúdie ukazujú, že po procedúre ľahkého omladenia sa dosiahlo 20-40% celkového zlepšenia jemných vrások a línií. Agresívnejšie postupy (s vysokou energiou svetelného lúča), ktoré sú vykonávané frakčnými laserovými prehľadmi, ukázali od 30 do 70% viditeľného zlepšenia.

Frakčný laser môže byť kombinovaný s chirurgickými metódami omladenia, ako aj neinvazívnymi postupmi, ako je napríklad plazmové zdvíhanie. V druhom prípade môže byť požadovaný výsledok dosiahnutý rýchlejšie a s menším počtom postupov. Laserová resurfacing nie je lacná radosť, takže počet ošetrení môže tiež záležať.

Vedľajšie účinky a komplikácie -

Laserové recenzie Fraksel potvrdzujú, že postup je zvyčajne dosť dobre tolerovaný pacientmi. V blízkej budúcnosti po zákroku je možné oholiť a aplikovať make-up. Vo väčšine prípadov sa pacienti môžu vrátiť do práce okamžite po liečbe alebo na nasledujúci deň, čo bude závisieť od výkonu laserového pulzu zvoleného kozmetikou.

Nežiaduce účinky a účinky po Fraxeli -

 • nadmerné odlupovanie kože (niekedy vzhľad kôry),
 • kontaktná dermatitída,
 • akútny herpes, akné,
 • infekčné kožné lézie,
 • dočasná pozápalová pigmentácia kože,
 • opuch do 1 týždňa po liečbe (v takýchto prípadoch pomáha použitie ľadu a antihistaminík).

Je dôležité: Napriek tomu, že frakčný laser sa najčastejšie používa na liečbu rôznych porúch pigmentácie, samotná liečba môže v niektorých prípadoch viesť k pozápalovej pigmentácii.

Frakčný laser: cena

Cena Fraksel za postupy v Moskve sa líši v závislosti od oblasti ošetrenia a typu samotného frakčného lasera. Nižšie sme uviedli náklady na postup pri obnovení zariadenia Fraxel. V závislosti od závažnosti kožných zmien môžu byť na dosiahnutie požadovaného výsledku potrebné 3 až 5 procedúr.

Frakčný laser: cena zákroku

 • celá tvár vrátane očných viečok bude priemerne 25 000 - 30 000 rubľov,
 • len vrána na nohách blízko očí - okolo 4 500 - 6 000 rubľov,
 • nasolabiálny trojuholník - asi 6000 - 8000 rubľov.

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár