Krém na strie pre tehotné ženy: ktorý z nich je lepší

Strie sa vyskytujú ako dôsledok zrútenia kolagénu a elastínových vlákien v dermálnej vrstve kože. Práve na týchto vláknach závisí elasticita a elasticita našej pokožky, ale vďaka predĺženému rozťahovaniu nemôžu odolať zaťaženiu, čo vedie k vzniku medzier v dermis. Povrchová vrstva kože (epidermis) zostáva neporušená.

Väčšina žien si všimne, že aj pred objavením sa strie - koža v týchto oblastiach sa stáva tenkou, červenkastou a svrbením a svrabom možno pozorovať v týchto oblastiach kože. Nie všetky ženy sú náchylné na strie - podľa štatistík sa nevyskytujú vôbec u 10% tehotných žien.

Hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú vzhľad strie:

 • Množstvo kolagénu a elastínových vlákien v koži -
  čo sa týka množstva kolagénu a elastínu, potom je všetko jasné: čím viac týchto vlákien, tým väčšia je elasticita a pružnosť pokožky. S vekom sa množstvo kolagénu v koži prudko znižuje, čím neskôr nastáva tehotenstvo - tým väčšie je riziko strie.
 • Stupeň hydratácie kolagénových vlákien vodou -
  Druhý bod je tiež veľmi dôležitý - koľko kolagénových vlákien je hydratovaných (navlhčených) vodou. Ak kolagénové vlákna nemajú vlhkosť, potom ich elasticita klesá (možný stupeň kompresie / expanzie). To znamená, že takéto vlákna sa rozpadnú pri menšom napätí, než keby boli kolagénové vlákna dobre hydratované vodou.

Mnohé ženy sa preto obávajú o dôležitú otázku - ktorý krém na stretch pre tehotné ženy je lepšie si vybrať, aby ich varoval alebo aby bol menej nápadný. Je potrebné povedať, že absolútne každý krém proti striám počas tehotenstva bude fungovať najlepšie pre prevenciu, a nie pre liečbu strie. Krém zvlhčuje pokožku a tým znižuje riziko strie.

Krém na strie počas tehotenstva: čo si vybrať

Veľa výrobcov vyrába svoj vlastný najlepší krém proti striám, čo sľubuje sto percentný výsledok. V skutočnosti, žiadny krém na stretch mark počas tehotenstva - recenzie a štúdie ukazujú - nemôže zaručiť vzhľad strie. Pretože ich vzhľad ovplyvňuje príliš veľa faktorov. Toto a ...

 • genetické faktory (typ a štruktúra kože, hormóny),
 • výživa a rýchlosť prírastku hmotnosti,
 • lieky
 • aktuálny stav pokožky (jej vek a vlhkosť).

Aby ste pochopili, aký dôležitý je súčasný stav kože -
stupeň hydratácie dermálnej vrstvy pokožky (zatiaľ čo koža preťahuje) je mimoriadne dôležitým bodom, pretože stupeň hydratácie kolagénu a elastínových vlákien vodou priamo závisí od množstva vlhkosti v dermis. Čím menšia je ich hydratácia - tým menej sa tieto vlákna môžu roztiahnuť / zmrštiť, t.j. stratí sa ich elasticita. V prvom rade to zvyšuje riziko kolapsu kolagénu v dermis.

Princíp pôsobenia krémov z strií -

Väčšina krémov na strie sa skladá z prírodných olejov, silikónov, glycerínu a vitamínov a mnohých chemických zložiek.

Krém na báze prírodných olejov -
Väčšina krémov na striie ovplyvňuje iba povrchovú vrstvu kože (epidermis), ktorá sa skladá z keratinocytov s rôznym stupňom zrenia. Prírodné oleje pozostávajú hlavne z fosfolipidov a mastných kyselín. Navyše extracelulárna substancia epidermis pozostáva z rovnakých zložiek. Prírodné oleje tak dobre prenikajú cez medzibunkovú substanciu Lipidy a mastné kyseliny sa dokonale rozpúšťajú v lipidoch a mastných kyselinách.

reklama

Ale bazálna vrstva epidermy (susedí s dermis) - obsahuje veľa vody, cez ktorú už lipidy nemôžu prenikať, pretože lipidy sa nerozpúšťajú vo vode. Prírodné oleje tak prenikajú len do hĺbky epidermy, nasýtia ju fosfolipidmi, mastnými kyselinami a vitamínmi. Toto vedie ...

 • po prvé, zvýšenie obsahu fosfolipidov a mastných kyselín v medzibunkovej látke zvyšuje takzvanú hydrofóbnu vrstvu, ktorá zabraňuje odparovaniu vlhkosti z povrchu kože. Vďaka tomu sa obsah vody mierne zvyšuje aj v dermis, čo je najdôležitejšie.
 • po druhé, vitamíny v zložení olejov stimulujú metabolické procesy a rýchlosť delenia buniek, čo zvyšuje počet vrstiev epidermálnych buniek. Zvýšenie hrúbky epidermy tiež vedie k zvýšeniu hydrofóbnej vrstvy, čo ďalej znižuje odparovanie vlhkosti.

Silikóny a glycerín -
Silikóny (dimetikón), glycerín, ktoré tiež zabraňujú odparovaniu vlhkosti z povrchu kože, majú rovnaký hydrofóbny účinok. Štúdie však ukázali, že dlhodobé užívanie silikónov vedie k negatívnym dôsledkom.

Vitamíny v krémoch na strie - t
vitamíny, ktoré sú súčasťou krémov na strií, hlavne stimulujú metabolické procesy v epiderme, čo spôsobuje urýchlenie bunkového delenia a dozrievania bazálnej vrstvy epidermy, čo vedie k zvýšeniu bunkových vrstiev. Čím silnejšia je epiderma - tým viac jej hydrofóbnych vlastností, čo znamená, že sa z povrchu kože odparí menej vlhkosti.

Hydrolyzované proteíny a kyselina hyalurónová -
Niektoré produkty obsahujú hydrolyzované proteíny (peptidy), ale tiež sa nevstrebávajú do dermis, ale pôsobia v epiderme, pričom v sebe zadržujú vlhkosť. Kyselina hyalurónová v zložení niektorých prostriedkov tiež prispieva k zvýšeniu vlhkosti. Ak je vysoká molekulárna, vytvára na povrchu kože film a zabraňuje odparovaniu vlhkosti. Pri nízkej molekulovej hmotnosti sa potom absorbuje do dermy, čo výrazne zvyšuje jej hydratáciu vodou.

Tak takmer všetky zložky, ktoré sa používajú v krémoch na striie, ovplyvňujú len epidermis a nemajú prakticky žiadny vplyv na dermis, v ktorom sa kolagénové vlákna pri roztrhnutí strihajú. Nižšie uvádzame najbežnejšie spôsoby strií, ktoré ženy zvyčajne používajú na prevenciu ...

1. Emulzia Bepantol z strií - t

Tento nástroj považujeme za najlepší dnes. Hlavnou účinnou zložkou Bepantolu je dexpantenol, ktorý sa pri vstupe do kožných buniek premieňa na kyselinu pantoténovú (vitamín B5). Ďalšie účinné látky sú: Centella extrakt, glycerín, olivový olej, vitamíny A, D a E. Tento produkt neobsahuje konzervačné látky, farbivá, parabény, je hypoalergénny a testovaný dermatológmi. Kvalita nemeckej spoločnosti "Bayer".

Emulzia Bepantol proti striám - recenzie potvrdzujú, že liek je dobre zvlhčený, podporuje rýchlu regeneráciu poškodenej kože a tiež normalizuje intracelulárny metabolizmus. S pokračujúcim používaním bude pokožka pružná, hydratovaná, pružná a mäkká. Môžete podať žiadosť počas celého tehotenstva. Emulzia Bepantol z strií - cena za 150 ml tubu bude od 800 do 1000 rubľov.

2. Krém Bepanten pre strie - t

Bepantínový krém na striie vyrába aj nemecká spoločnosť "Bayer" a je registrovaný ako liek. Jeho hlavnou zložkou (podobne ako Bepantol) je tiež "dexpanthenol", ktorý sa pri prenikaní do kožných buniek mení na kyselinu pantoténovú (vitamín B5). Okrem toho krém obsahuje lanolín. Krém Bepanten z strií - cena za 30 gr trubicu. bude 400 rubľov, pre 100 gramovú trubicu. - od 700 rubľov.

Je potrebné poznamenať, že výrobca jasne uvádza koncentráciu dexpantenolu v smotane (5%), čo je účinná koncentrácia. Ostatní výrobcovia krémov na strie neuvádzajú v zásade koncentrácie. Bepantínový krém je pomerne hrubý a absorbuje sa o niečo horšie ako emulzia Bepantolu, čím zanecháva na pokožke mierny pocit tuku.

3. Krém na strie Vichy -

Vichy strie krém je založený na termálnej vode Vichy, obsahuje aj glycerín, malú Bassiu, kremík, tokoferol a hydroxyprolín. Krém sa dobre vstrebáva, má mäkkú, nemastnú konzistenciu. Neobsahuje vonné látky a alkohol, hypoalergénne. Vichy krém na strie navlhčuje pokožku dostatočne dobre. Môže sa používať od 4. mesiaca tehotenstva.

Glycerín a oleje zvlhčujú povrchovú vrstvu pokožky a vytvárajú hydrofóbnu vrstvu, ktorá zabraňuje odparovaniu vlhkosti z povrchu kože. Ale hydroxyprolín je aminokyselina, ktorá je súčasťou kolagénu. Penetrácia hydroxyprolínu do dermis môže skutočne trochu stimulovať syntézu kolagénu. Podľa nášho názoru je to hodný krém a má vyšší stupeň profylaktickej účinnosti ako väčšina iných. Krém na strie Vichy s objemom 200 ml stojí od 1300 rubľov.

4. Mama pohodlie strie krém - t

Krém Mama Comfort z strií obsahuje tieto zložky: zeleninový komplex Reguo-stretch (ktorý obsahuje - zelený kávový olej, výťažky z fucusu, zelený čaj, praslička, brečtan, žihľava a lúky), ako aj panthenol, glycerín, kyselina hyalurónová (obr. 1). 13). Výrobca uvádza, že komplex Reguo-stretch obnovuje poškodené štruktúry kolagénu a elastínových vlákien.

Analýza zloženia -
Rastlinné oleje by nepochybne mali zvlhčovať pokožku, ale iba jej povrchovú epidermálnu vrstvu oleje prakticky nepreniknú do dermis. Komplexný Reguo-stretch - prirodzene ide o reklamný ťah. Vezmite akékoľvek známe komponenty a pomenujte túto kombináciu s každou krásnou frázou, aby ste použili toto nepochopiteľné meno v reklame. A v skutočnosti, rastlinné zložky nie sú schopné obnoviť proteínové štruktúry (kolagénové a elastínové vlákna) v koži, ako tvrdí výrobca.

Okrem toho, krém obsahuje kyselinu hyalurónovú (HA), aj keď je známy pre svoje zvlhčovacie vlastnosti, ale výrobca neuviedol, či má vysokú alebo nízku molekulovú hmotnosť, a svoju koncentráciu nepísal. Odporúčaná koncentrácia HA pre zvlhčujúce produkty pre dennú starostlivosť o pokožku je od 0,1%. A pre hlboko zvlhčujúce produkty - od 0,5 do 1,5%. Vzhľadom k tomu, že výrobca dal GK na takmer posledné miesto v zložení, znamená to, že je tam veľmi málo.

Hlboko zvlhčujú pokožku a zvyšujú hydratáciu kolagénových vlákien vodou (a tým aj elasticitu kože) - iba produkty s nízkou molekulovou hmotnosťou hyalurónovej kyseliny v koncentrácii od 0,5 do 1,5%. Prostriedky s vysokomolekulárnou kyselinou hyalurónovou zvlhčujú iba epidermu, ktorá robí pokožku mäkkou a nič viac.

Mama pohodlie krém pre strie - recenzia povedať, že je to len dobrý krém pre hydratáciu pokožky, t. pre každodennú starostlivosť o pleť, pretože jednoducho neexistujú žiadne významné koncentrácie vitamínov a iných látok. Výrobca píše, že sa môže používať počas celého tehotenstva. Mama pohodlie krém z strie - cena za 175 ml trubice bude 350-500 rubľov.

5. Sanosan krém na strie - t

Sanosan krém na striech má prevažne pozitívne výsledky. Výrobca na prednej strane obalu označil prírodné zložky - jojobový olej, extrakt zo semien ibišteka, ale v skutočnosti tento výrobok obsahuje aj veľa chémie. Podľa výrobcu: môžete používať počas celého obdobia tehotenstva. Sanosan krém na strie - cena za 100 ml je 350-550 rubľov.

Krém Sanosan na striie má pomerne hustú konzistenciu, preto sa vstrebáva veľmi dlho, preto je veľmi úsporný. Recenzia zaznamenala prítomnosť perzistentného parfumovaného zápachu v kréme. Za zmienku stojí aj to, že všetky zložky sú schopné zvlhčovať iba povrchovú vrstvu pokožky (epidermis), takže tento krém by sa mal považovať len za prostriedok dennej starostlivosti o pokožku, ale nie špecializovaný krém na striie.

6. Mušľový krém na strie -

Mustela z strií od francúzskeho výrobcu obsahuje: "elastoregulátor."®", bambucké maslo, japonský extrakt Sophora, hydrolyzované sójové bielkoviny a avokádo. Streamer mustel - cena od 2000 rubľov (150 ml na skúmavku).

Analýza zloženia a návod na použitie - t
alarmujúci neznámy komplexný elastoregulátor®"(ktorého obsah nie je vôbec zverejnený). S najväčšou pravdepodobnosťou sa tento termín nazýval kombinácia niekoľkých zložiek smotany, len na použitie v reklame. Koniec koncov, termín elastoregulátor naznačuje, že krém zjavne ovplyvňuje kolagénové a elastínové vlákna v dermis.

Okrem toho, pri skúmaní internetovej stránky výrobcu je pozoruhodná nízka kvalita dôkazov o účinnosti: výrobca vykonal klinické štúdie len u 26 žien, z ktorých 96% nemalo strie. Tento výsledok považujeme za výsledok Nezávislé štúdie krémov na strie ukázali svoju účinnosť na úrovni tesne nad hladinou placeba.

Okrem toho, technika nezávislého výskumu bola omnoho objektívnejšia a zahŕňala porovnanie kontrolných skupín, kde ženy používali krémy s natiahnutými značkami s aktívnymi zložkami, krémy s natiahnutými značkami bez účinných látok (placebo) a skupinu žien, ktoré vôbec nič nepoužívali. Výrobca smotanovej smotany používal iba metodiku prieskumu bez toho, aby úplne pochopil, ako boli tieto ženy vybrané do tejto štúdie.

Veríme, že krém by mal dobre hydratovať pokožku, ale len jej povrchové vrstvy. Prírodné rastlinné oleje nemôžu preniknúť hlbšie ako epidermis, ako aj hydrolyzované proteíny (peptidy) sóje a avokáda. Peptidy zvyšujú hydratáciu epidermy a oleje vytvárajú hydrofóbnu vrstvu, ktorá zabraňuje odparovaniu vlhkosti z povrchu kože, čo tiež do určitej miery zvyšuje jej obsah vlhkosti.

7. Krém na strie 9 mesiacov -

Krém na strie 9 mesiacov je vyrobený na báze silikónu a obsahuje sójové a elastínové hydrolyzáty, olej z pšeničných klíčkov, bambuku, jojobu, grapefruit, purpurovú echinacea, glycerín a ďalšie zložky (Obr. 19). Je trochu trápne, že takmer všetky hlavné aktívne zložky sú uvedené na konci zoznamu, čo naznačuje nízke percento ich obsahu. Väčšina hydratačných zložiek obsahuje glycerín, silikón (dimetikón) a bambucké maslo.

Všetky zložky zvlhčujú povrchovú vrstvu pokožky pokožky a vytvárajú v nej hydrofóbnu vrstvu, ktorá zabraňuje odparovaniu pokožky pokožkou. Na dermis zložky krému nemôže ovplyvniť.

9 mesiacov krém na striie Recenzia hovorí, že tento krém je dobrým preventívnym opatrením proti striám, ktoré hydratujú a regenerujú pokožku veľmi dobre, vďaka čomu sú pevné a elastické.
Krém 9 mesiacov od strií Cena za 150 ml skúmavku je 300-450 rubľov.

8. Avent krém na strie - t

Avent krém na strie obsahuje prírodné oleje z bambuky, papáje, sladkých mandlí, rastlinných extraktov z rias (Obr. 21). Ako je možné vidieť z kompozície - olej zvlhčí povrchovú vrstvu pokožky, čím jej dodá pružnosť a pevnosť. Prírodné rastlinné oleje neprenikajú do dermis. Preto tento krém (podobne ako väčšina ostatných) tiež pracuje na princípe zvlhčovania epidermy a vytvára v nej hydrofóbnu vrstvu, ktorá zabraňuje odparovaniu vlhkosti z povrchu kože.

Krém Avent z strií obsahuje aj minerálny olej, ktorý je produktom rafinácie oleja (v kréme je veľa). To je trochu mätúce, pretože Minerálne oleje v skutočnosti ničia prírodné rastlinné oleje, ktoré sú uvedené ako aktívne zložky tohto krému. Na základe zloženia - účinnosť pri prevencii strií je nejako sporná, s najväčšou pravdepodobnosťou je to len hydratačný krém pre každodennú starostlivosť o pleť. Avent krém na strie Cena za 200 ml bude asi 600-800 rubľov.

9. Weleda olej a olivový olej z strie počas tehotenstva -

Prírodné oleje: kokosový orech, ricín, mandle, kakao, bambucké maslo, avokádo atď. - veľmi dobre zvlhčujú povrchovú vrstvu pokožky (epidermis). Ich nevýhodou je, že sa dobre neabsorbujú a na povrchu pokožky zanechávajú mastný film. Prírodné oleje fungujú len preto, že zvyšujú hydrofóbne vlastnosti epidermy, t. zabraňujú odparovaniu vlhkosti z povrchu kože.

Olej z strie počas tehotenstva - recenzie hovoria, že koža bude vyzerať pružnejšie a hydratovanejšie, najmä ak kombinujete aplikáciu oleja s dennou 15-minútovou masážou v kruhovom pohybe. Masážne pohyby tónujú pokožku veľmi dobre, zvyšujú krvný obeh, podporujú elasticitu. Treba však poznamenať, že akýkoľvek olej z strie počas tehotenstva bude fungovať aj v spojení s masážou.

 • Olivový olej na strie počas tehotenstva: recenzie ...
  Samozrejme, olivový olej obsahuje veľa živín a antioxidantov, ale nie je zbavený nečistôt, ktoré bránia absorpcii a spôsobujú nepríjemné pachy počas oxidácie oleja. Pred niekoľkými rokmi sa uskutočnila štúdia s účasťou 50 žien, ktoré užívajú olivový olej zo striech počas tehotenstva dvakrát denne. Результаты сравнивались с контрольной группой, которая не применяла никакое масло для беременных от растяжек.

  Ako výsledok štúdie sa zistilo, že olivový olej veľmi mierne znižuje celkovú frekvenciu strie v porovnaní s kontrolnou skupinou. Účinok bol zrejmý len v tom, že strie boli o niečo menšie.

 • Weleda olej na striie: recenzie ...
  Weledový olej zo strií sa vyrába na báze sladkého mandľového oleja, s pridaním oleja z pšeničných klíčkov, vitamínov A, D, E, jojobového oleja, arniky a niektorých ďalších zložiek. Olej Weleda z strií má dobré zloženie, ktoré umožňuje udržiavať povrchové vrstvy pokožky v dobrom stave. Aplikovaním (najmä pri masáži) dosiahnete dobrú hydratáciu pokožky.

  Olejársky výrobca Veledy sľubuje, že pri pravidelnom používaní sa strie zosvetlí, zmrští a vybledne. Časom sa však strie, aj bez oleja, zosvetlia časom, znížia sa a stanú sa menej viditeľnými. Koľko tohto procesu sa zrýchľuje, nie je známe. Weleda olej na strie ceny za 100 ml - od 1300 rubľov.

10. Klirvin z strií -

Krém obsahuje vitamín E, sezamový olej, bylinné a rastlinné extrakty. Krém Klirvin pre strie známky ukazujú, že sa skladá len z rastlinných zložiek, ale to nie je pravda (obrázok 25). Ak sa pozriete na celé zloženie, môžete vidieť, že krém obsahuje veľa chémie a EDTA môže dokonca spôsobiť podráždenie pokožky. V každom prípade sa môže použiť len po prvom trimestri tehotenstva.

Krém Klirvin pre strie, ako tvrdí výrobca, bojuje proti jazvám, jazvám, pigmentovým škvrnám a strie. Avšak podľa posudkov je hydratačný účinok dosť skromný, ale tento krém dobre bojuje s pigmentovými škvrnami na koži, t. má bieliacu vlastnosť. Krém Klirvin z strií Cena za 25-g trubicu je asi 100 rubľov.

11. Pasjel krém na strie - t

Pasjel krém na strie - recenzie na internete sú plné vyhlásení o jeho účinnosti pri odstraňovaní strie, rovnako ako jazvy a jazvy. Tento krém z Thajska pozostáva z extraktu z ázijského Centella, vitamínu E, kolagénu, retinolu (vitamín A), melanínu, extraktu z Gotu Kola a ďalších "magických" zložiek (Obr. 26). Krém s takýmto zložením sa nesmie používať u tehotných žien.

Okrem toho, žiadna z zložiek uvedených výrobcom nie je schopný zbaviť sa strie, ale aj to, ako zvlhčiť pokožku. Okrem toho, tento nástroj jednoducho nemôže byť účinným nástrojom pre jazvy a jazvy, zatiaľ čo už vytvorené jazvy a jazvy sú všeobecne nie je prístupné k liečbe krémy.

Všeobecne platí, že tento "zázračný krém" nie je vôbec certifikovaný, a preto sa predáva len prostredníctvom internetu. Tento nástroj, rovnako ako thajské zubné pasty - majú cenu za cent, a preto sa aktívne predávajú na internete s rezervou 500 až 800%. Kúpna cena takejto smotany v Thajsku je s najväčšou pravdepodobnosťou nie viac ako 300 rubľov. Pasjel krém na strie - cena na internete je asi 2500 rubľov (pre jar 50 gramov).

12. Múmia z strií -

Medzi ľuďmi sa veľa hovorí o liečebných vlastnostiach múmií, že tento organicko-minerálny produkt, ktorý obsahuje veľké množstvo rôznych vitamínov a mikroelementov, pomáha vyrovnať sa s mnohými zdravotnými problémami vrátane kožných problémov. V skutočnosti sú to v podstate všetky mýty, ktoré nemajú nič spoločné s realitou.

Múmia z strií - recenzie ukazujú, že tento nástroj nemôže v žiadnom prípade pomôcť zabrániť ich vzhľad alebo znížiť ich veľkosť. Okrem toho, jeho aplikácia na kožu vedie k jej zafarbeniu v tmavohnedej farbe, ktorá sa zle vymyje. Nehovoriac o špecifickom pretrvávajúcom zápachu.

13. Badyaga z strií -

Badyag je sušená a drvená morská špongia, jej hlavným účelom je liečiť podliatiny a podliatiny. Mechanizmus jeho pôsobenia je veľmi jednoduchý: vďaka početným poraneniam na pokožke pokožky veľmi dobre zlepšuje krvný obeh v mieste nárazu.

Badyaga z strií - recenzie ukazujú, že je to jednoducho k ničomu, keď strečing. Jeho mechanizmus pôsobenia a účinkov jednoducho nemôže pomôcť zabrániť striem alebo znížiť existujúce strie. Okrem toho, Badyaga má celý rad vedľajších účinkov, ktoré spôsobujú alergické reakcie, svrbenie, vyrážky, začervenanie, a preto je najlepšie, aby sa vôbec nepoužíval počas tehotenstva.

Krém na striie - recenzie, klinické štúdie

Ihneď hovoríme, že výsledky nezávislých klinických štúdií a štúdií, ktoré vykonávajú výrobcovia výrobkov z strií, sa líšia v priemere o 95%. Je to preto, že výrobcovia sa zaujímajú o výsledok, a preto berú malý počet tehotných žien na výskum, pričom v zásade vyberajú tých, ktorí majú v zásade menšie riziko strií (pripomínajú, že strie sa nevytvárajú vôbec podľa rôznych údajov u 10 - 20% žien) ,

Výsledky nezávislej štúdie -

Do štúdie bolo zapojených 461 tehotných žien. Metodológia výskumu: všetci pacienti boli rozdelení do troch kontrolných skupín. Prvá skupina používala špeciálne prípravky na strie s účinnými látkami. Druhá skupina používala placebo (lieky bez aktívnych zložiek). Tretia skupina vôbec nevykonala žiadnu liečbu a bola potrebná len na porovnanie výsledkov s prvými dvoma skupinami.

Porovnanie výsledkov z týchto troch skupín ukázalo, že pri použití krémov na prevenciu strií a pri absencii akejkoľvek preventívnej liečby neexistuje štatisticky významný rozdiel vo výsledkoch. tj Riziko vzniku strií sa znížilo pri použití špeciálnych krémov a olejov len minimálne. Pôvodná štúdia je k dispozícii tu.

zistenie: inými slovami, v súčasnosti neexistuje žiadny objektívny dôkaz o účinnosti akéhokoľvek krému na prevenciu strie. Nemôžeme dôverovať štúdiám, ktoré uskutočňujú výrobcovia fondov, kvôli nízkej kvalite takýchto štúdií (24stoma.ru).

Preto by ste nemali klásť príliš vysoké nádeje na najlepší krém na strie počas tehotenstva, aj keď jeho použitie môže vás uistiť (čo je už dobré). Najdôležitejšou vecou pri prevencii strií je dodržiavať odporúčania týkajúce sa výživy, hydratácie a obnovy pleti, o ktorých sme písali na konci článku.

Prevencia - najlepší liek na strie počas tehotenstva

1. Ráno -

Ak počas celého tehotenstva aplikujete hydratačný krém proti striám na pokožke na mastnej alebo lanolínovej báze, potom môžete znížiť stres na kolagénové vlákna spôsobené nadmerným natiahnutím kože. Taký krém na strie počas tehotenstva - naozaj niekoľko pomôže znížiť riziko ich výskytu.

2. Počas dňa -

Ďalším spôsobom, ako zabrániť strie, je neustála hydratácia pokožky zvnútra. Adekvátny príjem čistej vody (6-8 pohárov denne), plus dobre zvolený hydratačný krém na strie - recenzie ukazujú, že počet a veľkosť strií sú drasticky redukované

3. Večer -

Každý večer, najmä počas posledného trimestra tehotenstva, je najlepšie aplikovať regeneračný krém z strie počas tehotenstva, obnovujúci kolagén v koži.
Hlavnými zložkami v tomto kréme by mali byť antioxidanty, vitamíny A, E, C a B5, ako aj kyselina hyalurónová.

Takéto prostriedky umožnia veľmi rýchlo as dobrým výsledkom obnoviť poškodenú kolagénovú matricu v noci. V noci vzniká nový kolagén, ktorý obnovuje hrúbku a pevnosť pokožky. Tieto vlastnosti pokožky pomáhajú predísť striám, pretože čím silnejšie sú kolagénové vlákna v koži, tým väčšia je pevnosť v ťahu, ktorá sa na ňu dá aplikovať, bez akéhokoľvek poškodenia kolagénových vlákien.

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár