Ako odstrániť strie po pôrode

Strie na tele (lekársky názov - stria) - sú dlhé úzke prúžky, drážky alebo čiary, ktoré sa objavujú na povrchu kože. Najčastejšie ich možno vidieť u žien po pôrode, avšak v zriedkavých prípadoch sa nevyskytujú na chrbte u adolescentov. Nie sú vôbec nebezpečné; časom sa zvyčajne stáva menej nápadným.

Keď sa objaví len úsek (pruh) - má červenú alebo fialovú farbu, ktorá sa postupne mení na bledú. A tak sa časom stáva úsek konečnou strieborno-bielou farbou. Ak stlačíte striie prstami, potom sa môžete cítiť buď malú depresiu v koži, alebo menej často mierne vydutie (vo forme hrebeňa). Niekedy strie môže spôsobiť dočasné svrbenie alebo bolesť.

Strie počas tehotenstva: foto

Kde sa strie vyskytujú najčastejšie?

Môžu sa objaviť kdekoľvek na tele, kde je koža natiahnutá. Najčastejšia lokalizácia -

 • strie na bruchu,
 • strie na pápež a boky
 • strie na hrudi
 • na chrbte u dospievajúcich chlapcov (Obr.9-10),
 • Strie na ramenách kulturistov (obrázok 11).

Strie na tele: príčiny vzhľadu

Strie na tele sú výsledkom dramatického napínania kože v dôsledku náhleho rastu, prírastku hmotnosti alebo tehotenstva. Naša koža pozostáva z niekoľkých vrstiev: povrchovej vrstvy kože (epidermis) a spodnej dermálnej vrstvy (dermis). Ten sa skladá z kolagénových a elastínových vlákien, ktoré dodávajú pleti pevnosť a pružnosť. So silným ťahom kolagénových vlákien nesmie vydržať záťaž, a potom sa dermis môže zlomiť (a integrita epidermy nie je zlomená).

Miesto intradermálneho prasknutia sa rýchlo naplní mladým granulačným tkanivom, v ktorom je veľmi, veľmi mnoho malých krvných kapilár. To znamená, že strie sa spočiatku javia ako červené alebo fialové (obr. 7). Uvoľnené, kapilárne bohaté granulačné tkanivo je postupne nahradené hustým spojivovým tkanivom chudobným na kapiláry - v dôsledku toho sa strií stávajú strieborno-bielou farbou (obr. 8).

Ako zmeniť farbu strií na bruchu počas tehotenstva: foto

Dermis sa môže natiahnuť v nasledujúcich prípadoch.  -

 • počas tehotenstva
 • v dôsledku rýchleho prírastku hmotnosti,
 • nárast v puberte,
 • v dôsledku užívania kortikosteroidov, t
 • dedičné faktory
 • ochorenia nadobličiek (Marfanov syndróm, Cushingov syndróm, Ehlers-Danlosov syndróm, atď.), ktoré vedú k prebytku hormónu "kortizónu" v krvi, ktorý robí pokožku krehkou a menej elastickou.

Strie na tele u dospievajúcich: dôvody ...
Stretnutia na chrbte u dospievajúcich majú výhradne fyziologické príčiny kvôli puberte, keď telo rastie a mení sa veľmi rýchlo, často v prasknutiach. Dievčatá majú najčastejšie strie - na bokoch, na spodku a na hrudi. U chlapcov sa najčastejšie vyskytujú na chrbte (kolmo na chrbticu) a vyzerajú ako schody na schodoch (obr.9-10).

Kulturisti -
pitching tiež zarobí strie na tele, spravidla kvôli prudkému nárastu svalovej veľkosti. S prudkým nárastom hmotnosti na krátku dobu - koža nemôže odolať ťahovému namáhaniu a jednoducho sa zlomí (obrázok 11).

Prípravky s kortikosteroidmi -
pri nesprávnom alebo dlhodobom používaní kortikosteroidných hormónov v zložení tabliet, krémov alebo mastí (používaných na liečbu kožných ochorení) sa môžu objaviť aj strie. Kortikosteroidy pôsobia aj ako hormón kortizón, ktorý prirodzene produkuje telo. Avšak kortizón má tendenciu znižovať množstvo kolagénu v koži, to znamená, že pokožka je menej elastická a plastická, čo zvyšuje riziko strie.

Nie všetci ľudia sú náchylní na strie -

Nie každý človek za rovnakých podmienok bude mať strie. V našej koži je špeciálny proteín - kolagén, ktorý je zodpovedný za pružnosť a pružnosť pokožky. Čím viac kolagénu v koži, tým menšia je pravdepodobnosť, že sa na pokožke vytvoria strie. Ak sa však kolagén vyrába v nedostatočnom množstve, potom, keď sa koža natiahne, môžu sa objaviť medzery v jej stredných vrstvách (dermis).

Okamžik, kedy sa strie na tele chystajú objaviť, je zvyčajne viditeľné. Koža v tejto oblasti sa stáva tenkou, ružovou, začína svrbieť a svrbiť. Potom sa objavia skutočné strie - vo forme čiar červenej alebo fialovej. Na začiatku môžu byť tieto línie mierne zvýšené nad pokožkou a vyzerajú mierne zvrásnené. Potom sa však postupne vyrovnávajú a blednú, menia sa na úzke biele alebo strieborné drážky.

reklama

Strie na tehotenstvo -

Podľa štatistík, 8 z 10 tehotných žien trpí výskytom strie. Strie sa počas tehotenstva najčastejšie objavujú v neskorom tehotenstve. Takže v 90% tehotných žien sa strie objavujú presne v šiestom alebo siedmom mesiaci tehotenstva (podľa Akadémie dermatológie).

Strihy na bruchu počas tehotenstva sa objavujú ako dieťa rastie a koža na bruchu sa tiahne. Často sa objavujú aj strie na hrudi počas tehotenstva, čo je spojené so silným nárastom jeho objemu. Posledná vec, ktorú sa pripojiť sú strie na dne a stehnách.

Je dôležité: ale nielen zvýšenie veľkosti brucha, prsníkov a kňazov vedie k strie! Počas tehotenstva, ženské telo produkuje hormóny, ktoré zjemňujú väzy v panvovej oblasti, takže sú pružnejšie pri pôrode. Avšak, tieto rovnaké hormóny zmäkčujú a kolagénové vlákna v koži, čo je viac náchylné k vzhľadu strie. Preto je veľmi dôležité zaoberať sa prevenciou vzniku strie.

Ako sa zbaviť strie po pôrode -

Väčšina strie nie sú obzvlášť viditeľné, a nakoniec zmizne. Ak sú však veľké a nie veľmi estetické, potom existujú metódy, ktoré ich urobia menej nápadnými. Bohužiaľ, dnes neexistuje žiadny spôsob, ako sa zbaviť strie za dobré. Všetky riešenia môžu len pomôcť znížiť ich prejavy alebo zahaliť farbu.

Nižšie nájdete vyčerpávajúci zoznam toho, ako sa zbaviť strie na pápeža alebo ako odstrániť strie na hrudi a bruchu ...

1. Kamufláž -

Kozmetická kamufláž (make-up) môže byť použitá na malé oblasti kože, ktoré sú ovplyvnené strií. Niektoré kozmetické prípravky (ako napríklad "korektor") sú vodotesné a môžu zostať na koži dva až tri dni. Hlavnou zložkou minerálnej kozmetiky pre kamuflážne strie je oxid titaničitý, ktorý dokonale zapĺňa výklenky a môže byť vrstvený.

Opaľovanie tiež pomôže vyrovnať farbu strií s farbou spodnej kože. Majte na pamäti, že všetky tieto kamuflážne nástroje neriešia otázku, ako sa zbaviť strie po pôrode pre dobré, ale pomáhajú vizuálne odstrániť strie na viditeľných miestach.

Príklady nástrojov pre kozmetickú kamufláž (pozri video) -

 • "Nadácia MAC tváre a tela",
 • "Vichy Dermablend Fluid Corrective Foundation" (SPF 35),
 • "Dermacolor kamufláž".

2. Krémy, gély a vody na strie - t

Výrobcovia rôznych krémov a gélov často tvrdia, že sú takmer jediní, ktorí poznajú tajomstvo - ako sa zbaviť strie na hrudníku alebo ako odstrániť strie po pôrode na bruchu. Všetky tieto produkty obsahujú iba silné hydratačné prostriedky na pokožku, a preto môžu len zlepšiť stav pokožky, ale neznížiť strie a ešte viac - aby sa ich nezbavili.

Takéto prostriedky by sa mali používať len v dvoch prípadoch. Po prvé, aby sa zabránilo vzniku strie. Už sme napísali, že koža skôr, ako sa ich vzhľad stane tenkou, ružovou, začne svrbieť a svrbieť. Počas tohto obdobia by sa mali tieto výrobky používať, čím sa zníži riziko strií alebo sa zmenší ich veľkosť.

Po druhé, keď sa objavia strie, majú červenú alebo fialovú farbu. Pri výbere dobrého krému z strií - druhá rýchlo zmení svoju farbu z fialovej na mäsovú, čo z nich robí oveľa menej nápadné (24stoma.ru).

3. Odstránenie strií laserom - t

Odstránenie strie pomocou laserových recenzií potvrdzuje, že dĺžka, hĺbka a farba strií po ošetrení laserom sa zlepší o 20-50%. Tento rozdiel vo výsledkoch závisí od typu použitého lasera jeden typ lasera sa lepšie vyrovná s normalizáciou farby strečingu a druhý typ vám umožní, aby bol menej hlboký. V každom prípade majte na pamäti, že laserové odstránenie strie nemôže úplne odstrániť, ale znižuje ich, takže sú menej nápadné.

Laserové odstránenie strií: video (s výsledkami pred a po liečbe)

Na tento účel sa používa niekoľko rôznych typov laserov.  -

 • Pulzný farebný laser -
  Tento typ lasera je obzvlášť účinný v počiatočnom štádiu tvorby strií, keď sú stále červené alebo fialové. Svetelná energia z tohto laseru je absorbovaná krvnými kapilárami, ktoré sa objavujú cez čerstvé strie, čo im dodáva červeno-fialovú farbu.

  Kapiláry pôsobiace laserovým svetlom sú zničené, čo vedie k blanšírovaniu strií a sú sotva pozorovateľné. Analógom tohto typu lasera budú IPL zariadenia, ktoré síce nie sú lasery, ale fungujú aj vďaka vysokofrekvenčným svetelným impulzom a spôsobujú presne tie isté účinky.

 • Laser s frakčným typom (obrázok 13-18) -
  ošetrenie strií pomocou zlomkového lasera vám tiež umožní zlepšiť farbu strií, ale čo je najdôležitejšie, stimuluje syntézu kolagénu v dermis, ktorý vyrovná povrch kože a zlepší jej vzhľad. Liečba týmto laserom bude ešte efektívnejšia, ak ho skombinujete s postupom plazmového dvíhania.
 • Excimerový laser -
  stimuluje tvorbu melanínu, ktorý je zodpovedný za farbu pokožky. Je teda možné dosiahnuť účinok, keď sa strihové farby vo farbe zhodujú s okolitými kožnými tkanivami, ktoré ich vizuálne odstraňujú.

Laserový resurfacing vám môže pomôcť znížiť ich viditeľnosť na polovicu. Na dosiahnutie dobrých výsledkov sa zvyčajne vyžaduje niekoľko postupov (od 3 do 5).

Strie po pôrode: foto pred a po ošetrení frakčným laserom

4. Frakčná mezoterapia -

Tento relatívne nový spôsob sa podobá účinku na pokožku frakčných laserov, ale v tomto prípade dochádza k mechanickému poškodeniu pokožky riadeným poškodením kože - pomocou špeciálnej dýzy s mikronežltami, ktorá vykonáva vratný pohyb. V reakcii na bodové mikrodamage koža reaguje s regeneráciou a syntézou kolagénu, čo vedie k výraznému zníženiu viditeľnosti strie.

Iste, lasery budú účinnejšie, ale prístroj na frakčnú mezoterapiu Dermapen môže byť použitý aj doma. Náklady na takéto zariadenie začne od 6500 rubľov. Zariadenie nie je možné používať počas tehotenstva a dojčenia. Tiež pomerne dobrá účinnosť a pomerne nízka cena mezorollerov pre telo, ktoré sa používajú spolu so špeciálnym sera (mezokokteyley).

→ Postupy pre frakčnú mezoterapiu doma
→ Mesoskootory pre tvár a telo

5. Mikrodermabrazívna technika -

Profesionálna mikrodermabrázia je proces leštenia pokožky malými kryštálmi brúsnych materiálov, ktoré pôsobia na pokožku v prúde silného prúdu vzduchu, ktorý je vytvorený špeciálnym zariadením (obr. 19). V dôsledku toho dochádza k deskvamácii povrchovej vrstvy povrchovej odumretej kože. Mikrodermabrázia pomáha zlepšiť vzhľad starých strie.

Vo všeobecnosti nie je možné túto metódu považovať za vysoko účinnú. Štúdie ukázali, že aj v procese veľmi agresívnej liečby (5 mikrodermabráznych sedení týždenne - 12 týždňov) - boli zlepšenia, aj keď boli viditeľné, dosť skromné. Hlavným zlepšením bolo, že červenofialové stuhy sa stali bielymi a menej nápadnými.

Mikrodermabrázia, rôzne abrazívne drhne, ako aj nástroje na povrchový chemický peeling - v reklame sú často umiestnené ako prostriedok na odstránenie strie doma. Všetci pracujú približne na rovnakom princípe: odstraňujú povrchovú vrstvu odumretých buniek bez ovplyvnenia hlbších vrstiev kože.

6. Metódy sekundárneho chemického peelingu - t

Chemické šupky, napríklad na báze 20% kyseliny trichlóroctovej, zlepšujú celkový vzhľad strií. Spôsob sekundárneho chemického peelingu umožňuje nielen odlupovať povrchovú vrstvu povrchovej odumretej kože, ale tiež pôsobiť na horné vrstvy dermy, čím prispieva k rozvoju nového kolagénu a elastínu (Obr. 19). Je dôležité poznamenať, že ani stredne chemické šupky neodstraňujú strií úplne, ale v dôsledku ošetrenia sa pokožka stáva hladšou a rovnomernejšou.

Na rozdiel od povrchového peelingu môže stredný hĺbkový peeling vykonávať iba profesionálny kozmetológ alebo dermatológ. Nezávislé pokusy môžu viesť k popáleniu, ak nesprávne spočítate čas aplikácie a koncentráciu kyseliny v produkte.

7. Kozmetická chirurgia -

Kozmetická chirurgia je najradikálnejším a najnákladnejším spôsobom, ako odstrániť strie na bruchu alebo iných častiach tela. Táto operácia sa nazýva abdominoplastika (brucha) a vykonáva sa, keď má pacient na bruchu presne veľké strie. Je dôležité pochopiť, že táto operácia je spojená s určitými rizikami a môže viesť k významným jazvám a jazvám po operácii.

Ako sa vyhnúť striem počas tehotenstva -

Ako zabrániť, ako sa vyhnúť strie počas tehotenstva ... Bohužiaľ, neexistuje jediný liek, ktorý by 100% pomôcť zabrániť vzniku strie. Výrobcovia tvrdia, že ich "prostriedky strie počas tehotenstva" zaručujú, že im zabránia - nie je to pravda.

Avšak, s vedomím niekoľkých všeobecných odporúčaní, ako zabrániť strie počas tehotenstva - môžete výrazne znížiť riziko ich výskytu ...

1. Zvlhčovače pokožky -

Uistite sa, že hydratáciu pokožky s rôznymi krémami a kozmetické výrobky, ktoré budú neustále udržiavať vašu pokožku hydratovanú. To pomôže znížiť svrbenie, ako aj zvýšiť pružnosť kože na bruchu, ako rastie brucho. Pamätajte, že všetky strie krém je účinný len pre prevenciu ich vzhľad, ale nie pre liečbu.

Ak máte pocit, že sa pokožka v niektorých oblastiach stala tenkou, sčervenanou a svrbením a svrabom, objavili sa aj prvé známky toho, že strie (strie) sa majú objaviť. To znamená, že koža v týchto oblastiach by mala byť urýchlene zvlhčená a výhodne krémami s kyselinou hyalurónovou s nízkou molekulovou hmotnosťou, pretože sú to práve tí, ktorí najlepšie zvlhčujú dermis, ktorá je počas pretiahnutia vystavená prasknutiu.

Keď je dermis nasýtená vlhkosťou, kolagénové vlákna sa stávajú pružnejšie (v dôsledku zvýšenia ich hydratácie), čo znamená, že budú schopné znášať väčšie napätie na medzere. Väčšina zvlhčovačov pokožky, vrátane tých, ktoré majú kyselinu hyalurónovú s vysokou molekulovou hmotnosťou, zvlhčujú epidermu (povrchovú vrstvu kože), a preto tieto výrobky nechránia pokožku pred striím.

2. Kontrola prírastku hmotnosti -

Najdôležitejšou vecou pri prevencii strie u tehotných a negravidných žien je normálna hmotnosť a zdravá strava. Rýchly nárast hmotnosti v krátkom čase je jednou z najčastejších príčin strie. Konštantné diéty, ktoré vedú k kolísaniu hmotnosti - buď prudký pokles alebo prudký nárast hmotnosti - nevyhnutne vedú k strie.

Hormonálne zmeny, ktoré sa vyskytujú v tele, ovplyvňujú stav pokožky a veľmi často sú príčinou, keď sa počas tehotenstva objavia strie. Počas tehotenstva, žena je stále zvyšuje váhu - to je normálne. Avšak starý mýtus, že „musíte jesť pre dvoch“ - vedie k tomu, že žena získava dodatočnú váhu, ktorú jej ani jej dieťa vôbec nevyžaduje. Nadmerná hmotnosť získaná počas tehotenstva je najčastejšou príčinou strie.

Aby sa zabránilo strie počas tehotenstva, je potrebné zabezpečiť, aby bol prírastok hmotnosti hladký, pomalý a postupný. Vyžaduje si tiež vyváženú, pestrú stravu bohatú na celé sacharidy, zeleninu a ovocie. Odborníci hovoria, že normálny, zdravý prírastok hmotnosti počas tehotenstva by mal byť 11-16 kilogramov, navyše napísaný hladko, rovnomerne, bez skokov.

3. Správna výživa -

Je veľmi dôležité jesť vyvážený počas celého života, a to nielen počas obdobia chudnutia. Denné jedlo by malo byť bohaté na vitamíny a minerály, najmä vitamíny A, E, C, vitamín B5, zinok a kremík. Po prvé, tieto vitamíny a minerály pomáhajú udržiavať pokožku zdravú, pružnú a pružnú.

Dúfame, že náš článok na tému: Strečing počas tehotenstva, ako sa zbaviť - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár