RF zdvíhanie: recenzie, fotografie

RF zdvíhanie (angl. Radiofrekvencia - rádiofrekvencia) je technológia nechirurgického sťahovania kože s prvými príznakmi vyblednutia. V Rusku sa tento postup často nazýva termage alebo tepelné zdvíhanie.
Tento postup je ideálny pre tých, ktorí (na základe stále mladého veku) nechcú alebo neveria chirurgickým omladzovacím procedúram.

Rádiofrekvenčná energia v kozmetológii sa používa na liečbu laxity pokožky, tvárového výťahu a je najvhodnejšia pre pacientov vo veku 30-45 rokov, ktorí majú stále vysokú úroveň produkcie vlastného kolagénu. Najznámejšie zariadenia pre zdvíhanie RF sú: "Thermage", "Accent", "Pelleve", "Tripollar".

RF zdvíhanie: indikácie

1)  voľná koža na tvári, krku, ramenách alebo bruchu,
2) túžba zbaviť sa celulitídy,
3) nechirurgická korekcia vakov pod očami,
3) zmena obrysu tváre a krku.

Najčastejšie sa v Rusku uskutočňujú úpravy tvárí v nasledujúcich oblastiach -

 • čelo (zdvíhanie obočia a uťahovanie kože na čele),
 • líca (pokožka sa mierne napína a zväčšuje póry zmenšené),
 • línia brady (záhyby sú redukované a ochabnutá koža je napnutá),
 • krk (koža je utiahnutá, „druhá brada“ je znížená),
 • oblasť pod očami (koža sa zahusťuje a sprísňuje, veľkosť vreciek pod očami sa znižuje v dôsledku horiacich tukových hernií),

Je dôležitéJe potrebné poznamenať, že RF spätná väzba od vývojárov metódy naznačuje, že ak potrebujete zvýšiť elasticitu pokožky, potom je táto technika vhodná len pre kožu, ktorá má iba počiatočné známky starnutia a v ktorej je proces tvorby vlastného kolagénu stále dostatočne silný. Ak máte záujem o spaľovanie tukov, alebo sa chcete zbaviť celulitídy, potom vek vašej pleti nezáleží.

RF face lifting - čo to je

Ako sme už povedali: v Ruskej federácii sa pri zdvíhaní využíva rádiofrekvenčná energia. Technicky je rádiovou frekvenciou určité množstvo oscilácií (vĺn) za sekundu elektrických a magnetických polí v rádiovej vlnovej časti elektromagnetického spektra. Elektromagnetické vlny môžu byť generované pomocou napätia a vyžarované do priestoru vo forme rádiových vĺn cez anténu alebo elektródu.

Čo sa deje v koži pri vystavení vysokofrekvenčnej energii -
Podľa vývojárov metódy - RF lifting spôsobuje mikroskopické zmeny v tkanivách, po čom nasleduje remodelácia nového kolagénu, v dôsledku čoho sa subkutánne štruktúry zlepšujú a sprísňujú. Počas procedúry nie je vôbec ovplyvnená štruktúra horných vrstiev kože a prakticky sa vôbec nemení; Nemalo by sa očakávať vyhladenie vrások.

Zvýšenie teploty vedie k redukcii (kontrakcie) tkanív obsahujúcich kolagén. Keď sa dosiahne maximálna prevádzková teplota 44 až 50 ° C, komprimujú sa aj fibrily vo vnútri kolagénových vlákien. Kolagénové vlákna pri tejto teplote strácajú vodu, denaturáciu, zmršťovanie a čo je najdôležitejšie, strácajú svoju schopnosť natiahnuť, čo vedie k zvýšeniu elasticity kože.

Podľa vývojárov metódy a kozmetológov RF zdvíhanie nielen stláča kolagénové vlákna, ale tiež stimuluje produkciu vlastného kolagénu, čo by malo viesť k zvýšeniu hladiny kolagénu v tkanivách. Ako však uvidíte neskôr, neexistuje jednoducho žiadny objektívny dôkaz o tom, že sa tiež zvyšuje množstvo kolagénu.

Ako RF zdvíhanie: video

reklama

RF lifting - ako je postup

1. Pred konaním - t

Pred aplikáciou RF faceliftu sa musí pokožka tváre alebo tela dobre vyčistiť mydlom a vodou, aby sa odstránili zvyšky kozmetiky, krémov alebo olejov, ktoré môžu ovplyvniť kvalitu procedúry.
Niekedy pred zákrokom sa na pokožku aplikuje špeciálny anestetický krém, ktorý spôsobuje znecitlivenie pokožky. Po určitom čase, bezprostredne pred zákrokom, sa tento krém vymyje kozmetickým roztokom s obsahom alkoholu.

V závislosti na použitom prístroji a skúsenostiach kozmetika sa môžu na pokožku aplikovať špeciálne označenia, aby sa zabezpečilo rovnomerné pokrytie RF (rádiovými vlnami) a aby sa zabránilo náhodnému prekrývaniu ošetrovaných oblastí.

V závislosti od použitého zariadenia sa môže alebo nemusí použiť špeciálna podložka, ktorá sa umiestni na brucho pacienta alebo pod chrbát. Takéto prekrytie je potrebné pre uzemnenie (najčastejšie používané pre monopolárne zariadenia). V závislosti od použitého zariadenia je možné opäť použiť špeciálny gél, ktorý je bariérou medzi povrchom pokožky pacienta a špičkou RF zariadenia.

2. Počas konania - t

Kozmetička poháňa špičku zariadenia po povrchu kože, zatiaľ čo rádiofrekvenčná energia ohrieva pokožku v rozsahu 40 až 44 stupňov Celzia, pričom túto teplotu udržiava určitý čas. Vyprodukované teplo má pozitívny vplyv na lymfatický a vaskulárny systém a zvyšuje prietok tekutiny do buniek.

Zahrievanie vnútorných vrstiev kože spôsobuje mikroskopickú zmenu v tkanivách a počiatočné zníženie množstva kolagénu, čo prispieva k následnej prestavbe kolagénu v nasledujúcich mesiacoch.

RF zdvíhanie: video

3. Po ukončení konania - t

Na pokožku sa môže aplikovať upokojujúci gél alebo lotion. Bezprostredne po procedúre liftingu tváre, recenzie ukazujú, že pacienti pociťujú napnutie kože, ktoré sa postupne zvyšuje počas nasledujúcich 1-2 mesiacov.

Výsledok po postupe -
RF lifting - recenzie od väčšiny pacientov potvrdzujú, že výsledok je zrejmý až niekoľko rokov. V prípade potreby môže byť dostatočne malý iba jeden postup (najčastejšie po prístroji „Thermage 4“, ktorý je v súčasnosti najpokrokovejší a najúčinnejší). Ak však potrebujete výraznejšie zmeny v stave pokožky a / alebo pacient má významnú hrúbku kože, kozmetička môže ponúknuť sériu 2-6 procedúr vykonaných v 1-3 týždňoch.

RF face lifting: foto pred a po

RF zdvíhanie tela: foto pred a po

Zariadenia pre RF zdvíhanie - ktoré z nich je lepšie

Existuje široká škála zariadení, ktoré riadia rádiofrekvenčnú energiu na liečenie rôznych kožných problémov. Mnohé z nich však nie sú schválené na používanie, a preto môžu byť škodlivé. Nižšie sa pozrieme na najbežnejšie zariadenia schválené FDA (svetovo najznámejšia zdravotnícka organizácia na kontrolu kvality lekárskych prípravkov a metód liečby).

Čo je potrebné venovať pozornosť pri výbere zariadenia pre Ruskú federáciu zdvíhanie ...

 • Rôzne zariadenia pracujú na rôznych frekvenciách.  -
  napríklad existujú zariadenia pracujúce na frekvencii 470 kHz (to je 470 tisíc impulzov za sekundu). Existujú tie, ktoré pracujú pri 4 MHz alebo 6 MHz (4 alebo 6 miliónov impulzov za sekundu). Existuje mnoho ďalších zariadení, ale zvyčajne frekvencia impulzov nie je väčšia ako 9 MHz. Čím vyššia je frekvencia pulzov, tým hlbšie je pôsobenie prístroja hlboko do tkanív.

  Preto, aby metóda bola účinná - zariadenie musí mať v prvom rade vysoký výkon. To však môže viesť k prehriatiu epidermy (povrchová vrstva kože). Preto je veľmi dôležité, aby zariadenie bolo vybavené snímačmi, ktoré monitorujú teplotu epidermy, ako aj jej chladiaci systém. Takéto zariadenia sú zvyčajne oveľa drahšie ako nízkofrekvenčné. Tieto nevyžadujú senzory alebo chladiace systémy, a preto je ich cena oveľa nižšia (ako aj účinnosť).

 • Spôsoby prevádzky zariadení -
  zariadenia na zdvíhanie RF môžu pracovať v dvoch režimoch. Po prvé, rádiofrekvenčná energia môže byť napájaná v monopolárnom režime, ktorý je schopný spracovávať plochy väčšie ako samotná hlava prístroja a energia preniká hlboko do 20-30 mm. Toto je druhý veľmi dôležitý bod, ktorý vám umožňuje dosiahnuť dobrý účinok postupu.

  Po druhé - existujú zariadenia pracujúce v bipolárnom režime. S tým je hĺbka prenikania rádiofrekvenčnej energie extrémne malá (len 2-3 mm), čo znamená, že energia prakticky nepreniká do dermis, obmedzená na expozíciu epiderme. Bipolárne zariadenia sú vhodnejšie pri práci pre samotných kozmetológov, ale menej účinné z hľadiska výsledkov.

  zistenie: ak chcete garantovaný výsledok (najmä pri celulitíde), potom vám odporúčame, aby ste si zvolili procedúry len na zariadení s monopolárnym režimom s vysokou frekvenciou impulzov. Ak potrebujete odstrániť druhú bradu, zmeňte obrys tváre v dôsledku horenia nadbytočného tukového tkaniva, potom budete potrebovať aj viac zariadení s monopolárnym režimom. Ale ak potrebujete zvýšiť elasticitu kože, potom by bol vhodnejší bipolárny režim.

1. Prístroj "Thermage" (Thermage) -

Prístroj Thermage pracuje v monopolárnom režime, má frekvenciu impulzov 6 MHz a tiež využíva patentovanú technológiu "ThermaTip" na prienik rádiofrekvenčnej energie do hlbších vrstiev kože (dermis). Zahrievanie hlbokých kolagénových štruktúr v koži vedie k okamžitému uťahovaniu kože. Existujú štyri generácie zariadení "Thermage", a najúčinnejší z nich - to je "Thermage 4".

Thermage tváre (populárne nazývaný termolifting) bol schválený FDA v roku 2002 ako neinvazívny postup na použitie okolo očí a očných viečok, na liečbu vrások na tvári, ako aj na dočasné zlepšenie stavu pokožky počas celulitídy (v kombinácii s vibračnými efektmi).

Všimnite si, že pojem "Thermage" sa stal pre domácnosť slovo pre pacientov, a znamená, že už nie je názov zariadenia (ako by mal byť), ale samotný postup sa vykonáva na akomkoľvek zariadení rádiofrekvenčnej energie.

2. Zariadenie "Zvýraznenie" (zvýraznenie) -

Systém Accent má dva hroty naraz - bipolárny hrot pre objemové ohrievanie pokožky, to znamená hlavne na napínanie pokožky, ako aj monopolárny hrot na prenikanie rádiových vĺn do hlbších vrstiev pokožky na zníženie tukových tkanív v boji proti celulitíde.

3. Zariadenie "Tripollar" (Tripollar) -

V systéme Tripollar je možné aplikovať monopolárne aj bipolárne účinky na kožu. Treba poznamenať, že pri spracovaní pokožky tváre bipolárne zariadenia umožňujú dosiahnuť lepšie výsledky s menšou bolesťou. Okrem profesionálnych zariadení, tam sú zariadenia "Tripollar" a pre domáce použitie, ktorých cena začína od asi 550 dolárov.

Ak však hovoríme o zdvíhaní telesných svalov - hodnotenia medzi pacientmi s počiatočnými príznakmi celulitídy, sú pozitívne len vtedy, ak sa tieto postupy vykonávajú pomocou zariadení s monopolovým efektom. Je to spôsobené tým, že z monopolárneho hrotu prenikajú vlny oveľa hlbšie do kože, čo je dôležité len pri liečbe celulitídy.

4. Kombinované zariadenia -

Čas nestojí a výrobcovia zariadení v kozmetickom priemysle začali používať rádiofrekvenčnú energiu kombinovanú s inými druhmi energie. To poskytlo oveľa viac príležitostí na liečbu širokej škály kožných a tvárových problémov. Energia vysokofrekvenčných svetelných impulzov je spravidla kombinovaná s rádiofrekvenčnou energiou.

Kombinované systémy zahŕňajú nasledujúce zariadenia -

 • "Syneron" a "Aurora" (pulzné svetlo + RF),
 • "Polaris", "Comet" (diódový laser + RF),
 • "VelaSmooth" a "VelaShape" (infračervené svetlo + RF),
 • "Aluma" (vákuový posilňovač + RF).

Kombinácia pulzného svetla (IPL) + rádiofrekvenčná energia (RF) v prístroji spoločnosti "Syneron" sa používa na procedúry omladenia tváre a samotná technológia sa nazýva "Elos". Mimochodom, táto kombinovaná technológia sa používa nielen na korekciu vekových a pigmentových škvŕn na koži, ale aj na odstraňovanie nežiaducich chĺpkov.

RF lifting - recenzie, štúdie účinnosti

Určite sa dá povedať, že RF zdvíhanie je účinné na zvýšenie elasticity kože v dôsledku kompresie štruktúr obsahujúcich kolagén, ošetrenie celulitídy (najmä ak je RF kombinované s vibračným účinkom na tkanivá). Môžete tiež zmeniť kontúru tváre a krku v dôsledku zničenia nadbytočného podkožného tuku (napríklad zbaviť sa druhej brady), ako aj zmenšiť vrecká pod očami.

Čo nemôžete -
S touto metódou sa nemôžete zbaviť vrások, ani vyskúšať. Existuje mnoho aplikácií kozmetológov o zvýšení produkcie vlastného kolagénu po rf-liftingu, avšak žiadna klinická štúdia neposkytla žiadne objektívne metódy na hodnotenie zvýšenia kolagénu v koži po RF-zdvíhaní.

Jediná objektívna metóda hodnotenia kozmetických postupov zameraných na zvýšenie obsahu kolagénu v koži je odoberanie vzoriek kože pred a po expozícii. Potom sa histologické rezy kože vyšetrujú pod elektrónovým mikroskopom, čo umožňuje jasne povedať: k zvýšeniu obsahu kolagénu dochádza alebo sa nevyskytuje po expozícii.

Konkrétne sme hľadali publikované klinické štúdie o účinnosti RF zdvíhania, ktoré majú takúto dôkazovú základňu. V súčasnosti (január 2016) neexistuje jediná štúdia, ktorá by mala takú objektívnu dôkazovú základňu, čo jasne naznačuje, že neexistujú dôkazy o tvrdeniach o stimulácii produkcie kolagénu po RF zdvíhaní.

Dva dôležité body  -

1) Po prvé, vývojári metódy hovoria o zvýšení hladiny kolagénu v koži po RF zdvíhaní, ktoré samo o sebe môže kontrolovať len po štúdiu údajov o elektrónovej mikroskopii rezov kože pred a po expozícii. Vývojári však nezverejňujú len obrázky elektrónovej mikroskopie kožných rezov, ale aj údaje o kvantitatívnom zvýšení kolagénu pred a po zákroku v percentách.

Analogicky s inými metódami, kde vývojári zvyčajne umlčujú kvantitatívne údaje o zvýšení hladín kolagénu v koži (hovoríme o plazmatickom zdvíhaní, mesonite) - to by malo naznačovať, že ak sa zvýši hladina kolagénu, potom sa to stane buď mierne alebo všeobecne na úrovni štatistická chyba.

2) Po druhé, boli publikované mnohé práce dokazujúce účinnosť zrušenia Ruskej federácie, ale všetky sú založené na absolútne subjektívnych metódach hodnotenia, t. o pacientovom prieskume alebo vizuálnej analýze fotografie pred a po RF zdvíhacích postupoch. Takéto metódy hodnotenia, aj keď subjektívne, potvrdzujú, že dochádza k zmenám. Faktom však je, že tieto zmeny sa vyskytujú v dôsledku kompresie kolagénových štruktúr kože, a to sa ani nehovorí. Ale to absolútne nemôže byť dôkazom zvýšenia obsahu kolagénu v tkanivách.

Aj keď údaje z týchto prieskumov nemajú veľa klinickej hodnoty - nižšie uvádzame niektoré údaje ...

Údaje z publikovaných klinických štúdií -
V roku 2013 bola publikovaná štúdia o účinnosti a spokojnosti pacientov po RF zdvíhaní (odkaz na štúdiu). Štúdia zahŕňala 45 žien s príznakmi vyblednutia kože a (najmä) s viditeľnými vráskami na tvári. Každá žena dostala 4 týždenné RF postupy. Potom, po 1 a 6 mesiacoch, boli vyšetrené a vyšetrené kozmetológmi.

Revízia týchto žien ukázala, že úplná spokojnosť s procedúrou bola len asi 33,3% mesiac po zákroku a asi 47% po 6 mesiacoch po zákroku. Čiastočná spokojnosť bola 53% jeden mesiac po zákroku a 31% 6 mesiacov po zákroku. Nie sú spokojní s RF zdvihnutím, jednotlivci zostali 8,9% mesiac po zákroku a 4,4% po 6 mesiacoch.

Štúdia opäť neuviedla liečbu toho, čo sa presne vykonalo: vrecká pod očami, vrásky, redukciu druhého brady alebo tukových usadenín v oblasti tváre a to, čo spôsobilo spokojnosť pacientov. Napríklad si môžete všimnúť zníženie vrások okolo očí po RF zdvíhaní na obrázku 17? Vyberanie druhej brady (obr. 18) a pružnosť pokožky (obr. 19) sú však veľmi dobre viditeľné.

RF zdvíhanie: foto pred a po

záver: Ako presvedčivá je dôkazová základňa pre RF zdvíhanie je len na vás. Z našej strany sme citovali všetky dostupné argumenty na potvrdenie účinnosti metódy, ako aj údajov, ktoré môžu naznačovať pochybnosti niektorých deklarovaných účinkov. Okrem toho existuje mnoho úplne neúčinných metód v kozmetológii, ktoré však aktívne propagujú kozmetológovia.

Napríklad existuje metóda faceliftu s mesothreads. Vývojári tiež hovoria, že tieto vlákna stimulujú tvorbu kolagénu v koži. Štúdie však ukázali, že nedochádza k žiadnemu zvýšeniu kolagénu a účinok uťahovania sa vykonáva čisto mechanicky (v dôsledku háčikov a zárezov na nitiach), ako aj v dôsledku zjazvenia tkanív pozdĺž vloženého vlákna.

Termage tváre - kozmetičky hovoria, že tento postup nie je invazívna tvár lift je veľmi účinný pre kožu s prvými príznakmi starnutia. Ale na druhej strane, kozmetológovia sú zainteresovanou stranou a je pre nich dôležité predávať čo najviac služieb, najmä ak klinika kupuje drahé zariadenie, potom nikto neodmietne používať, aj keď je neefektívny. V prípadoch, keď je potrebné predať neefektívnu metódu, kozmetológovia sa zvyčajne snažia zaviesť kombináciu metód, z ktorých jedna bude mať účinok.

Tak napríklad kozmetológovia často odporúčajú metódu zvanú plazmolifting na vyhladenie vrások, ale sami ju robia svojim pacientom väčšinou len v kombinácii s Botoxom alebo s plnivami (gély kyseliny hyalurónovej), ktoré len vyhladzujú vrásky bez plazmy bohatej na krvné doštičky.

RF zdvíhanie: kontraindikácie a vedľajšie účinky

Počas RF zdvíhacieho procesu pacient pociťuje krátky, ale hlboký pocit zahrievania. Cítia sa ako mikrobuty. Mnohé zariadenia sú však vybavené chladiacimi dýzami alebo môže byť pred procedúrou aplikovaný chladiaci gél, ktorý je určený na zníženie nepohodlia.

Drahšie modely prístrojov na RF zdvíhanie majú na dýzových senzoroch na ohrievanie epidermy a systému na znižovanie jeho teploty (napríklad automatické vstrekovanie chladiaceho aerosólu). Okrem toho sa prah bolesti každej osoby líši, a preto je pomerne ťažké posúdiť, aké bolestivé sú pocity z RF postupu: zdvíhanie tela alebo tváre.

Najčastejšie vedľajšie účinky  -

 • opuch,
 • začervenanie,
 • pľuzgiere alebo hrbole
 • niekedy revízie naznačujú stratu objemu ošetrovanej oblasti (vzhľadom na skutočnosť, že tuk sa počas procedúry spaľuje).

Symptómy opuchu, začervenania a opuchu zvyčajne vymiznú v priebehu niekoľkých dní alebo týždňov po liečbe. Ale jedna z najzávažnejších potenciálnych komplikácií po RF zdvíhaní je „utláčanie“ tkanív. Takýto účinok sa môže objaviť po nadmernom prehriatí vnútorných vrstiev kože, čo vedie k atrofii vrstvy tuku a vyzerá ako fossa alebo pád do postihnutej oblasti kože.

Takýto vedľajší účinok je však spravidla pozorovaný len so slabými kvalifikáciami a malými skúsenosťami s kozmetológom alebo s použitím necertifikovaného zariadenia. Pred začatím procedúry je veľmi dôležité uistiť sa, že lekár má osvedčenie potvrdzujúce absolvovaný tréning touto metódou, a tiež je potrebné objasniť názov pomôcky, ktorá sa použije na RF zdvíhanie.

RF zdvíhanie: kontraindikácie

 • prítomnosť kožných ochorení alebo infekcií
 • zmyslové poškodenie kože
 • tehotenstvo,
 • prítomnosť v tele srdcových podnetov, rôznych kovových implantátov, umelých kĺbov, rovnátka ...

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár