Zarastené vlasy po epilácii: ako sa zbaviť

Zarastené chlpy sa líšia od normálnych chĺpkov v tom, že rastú pod kožou bez toho, aby prenikli na jej povrch (obr. 1). Najčastejšie sa táto situácia vyskytuje po odstránení nežiaducich chĺpkov, aspoň po holení. A nie všetky metódy depilácie vedú k zarasteným vlasom.

Spravidla sa zarastené chĺpky objavujú až po odstránení chĺpkov voskovou alebo cukrovou pastou (shugaring) alebo po použití mechanických epilátorov, ktoré vytiahnu chĺpky spolu s koreňom. Existuje však aj iný typ vrastených vlasov, keď sa vlasy, ktoré prichádzajú na povrch, ohýbajú a opäť rastú do kože z povrchu (obr. 2).

Zarastené vlasy: foto

Zarastené vlasy: príznaky

Vývoj zarastených chlpov môže byť sprevádzaný výskytom pľuzgierov a papúl na koži. Pľuzgieriky sú malé hrboly plnené hnisom (obr. 3). Papuly vyzerajú ako malé, okrúhle rany. Ich hlavným rozdielom od pľuzgierov je, že vo vnútri neobsahujú hnis (obr. 4).

Celkovo a papuly a pustuly vyzerajú vo väčšine prípadov ako akné. V okolí zarastených chĺpkov sa môže vyskytnúť aj začervenanie, opuch, bolesť alebo svrbenie. V niektorých prípadoch môže pokožka okolo zarastených vlasov stmavnúť, to znamená, že dochádza k hyperpigmentácii.

Kde sa zarastené vlasy objavujú najčastejšie?
najčastejšie sa vyskytujú na nohách, podpazušiach, krku a tvári. Najnepríjemnejším problémom je zarastený chlpy v oblasti bikín, pretože tam sú vlasy tvrdšie a hrubšie ako na iných častiach tela. Ľudia s hustými, kučeravými vlasmi majú tendenciu vyvíjať zarastené vlasy častejšie ako ľudia s tenkými blond vlasmi.

Zvyčajne sú zarastené chlpy z lekárskeho hľadiska neškodné, spôsobujú však nepríjemný vzhľad a môžu tiež často viesť k kožnej infekcii, zjazveniu, stmavnutiu alebo naopak zafarbeniu kože.

reklama

Zarastené vlasy: príčiny

Hlavnou príčinou zarastených chlpov sú nasledujúce metódy odstraňovania chĺpkov:

 • nesprávne oholenie
 • škubanie vlasov
 • epilácia s cukrovou pastou,
 • epilácia pomocou voskových alebo voskových pásikov.

Vo väčšine prípadov je príčinou príliš hrubá vrstva odumretých kožných buniek, ktorá neskôr neumožňuje, aby vlasy prenikli vrstvou pokožky na jej povrch, a tým spôsobujú, že vlasy rastú do strany (subkutánne).

Okrem toho, vlasy, ktoré sú rezané pri holení v blízkosti povrchu pokožky a majú ostrý hrot - môžu ľahko prepichnúť pokožku a spôsobiť problém zarastených vlasov. Trenie vlasov na stiesnených šatách iba zhoršuje situáciu.

Ako sa zbaviť zarastených chĺpkov na nohách -

Niekedy nie je potrebná žiadna liečba zarastených vlasov, pretože stále si robia cestu cez kožu. Ale ak sa to nestane, nezúfajte, pretože nasledujúce metódy pomáhajú zbaviť sa zarastených vlasov na nohách:

Zarastené chlpy na nohách: foto

1. Ťahanie vlasov pinzetou -

Pred holením alebo odstraňovaním chĺpkov môžete zobrať sterilné pinzety a vybrať zarastené chĺpky (Obrázok 7). Nemusíte ich vytiahnuť von, čo pomôže eliminovať riziko infekcie, stačí ich zdvihnúť nad povrch kože.

Ak sú vlasy príliš hlboko pod kožou a nemôžete ich dosiahnuť - použite sterilnú ihlu, pretože v tomto prípade nie je možné odstrániť zarastené vlasy pinzetou. Jemne prepichnite pokožku a zaseknite vlasy a potom ju vytiahnite von.

Je dôležité: kliešte a ihla musia byť sterilné. Okrem toho, ak máte citlivú pokožku alebo pokožku náchylnú na zjazvenie, potom táto metóda nie je vhodná pre vás, takže môže spôsobiť dlhodobé podráždenie alebo jazvy.

2. Odlupovanie odumretých kožných buniek -

Peeling (mechanický peeling s abrazívami) je vynikajúcim prostriedkom na zarastenie chĺpkov po epilácii. Všeobecne platí, že je pravidlo, aby peeling nielen pred každým zasadnutím depilácie, voskovanie alebo holenie, ale aj raz za 2-3 dni po zákroku. Potom otázka, ako sa vysporiadať s zarastenými vlasmi na nohách - už sa nebudete báť a na tento problém zabudnete.

Hrubá vrstva odumretých kožných buniek na koži nôh zabraňuje prenikaniu chĺpkov cez ňu, takže musia rásť dovnútra alebo do strany. Odstránenie odumretých kožných buniek, nielenže pomáhate chlpom preraziť pokožku, ale aj jemne a hladko.

Je veľmi vhodné vykonávať mechanický peeling pomocou špeciálnych rukavíc alebo tvrdej žínky, pretože tieto výrobky nepoškodzujú pokožku, ale jemne ju čistia. Vhodné aj pre rôzne mydlá, šupky, kroviny a pasty obsahujúce malé brusivá. Ak však máte citlivú alebo alergickú pokožku, môžu spôsobiť podráždenie, začervenanie alebo alergickú reakciu.

Mnoho ľudí používa bežné výrobky na peeling doma - soľ, cukor, sóda. Nie sú to najlepšie nástroje pre tvár, ale môžu byť vhodné aj pre telo. Pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z čajovníku, jojoby alebo levandule a dve alebo tri polievkové lyžice olivového oleja na pol pohára týchto sypkých látok a spracujte kožu (24stoma.ru).

Je dôležité: Po mechanickom peelingu sa uistite, že ste použili hydratačný krém. Upokojí pokožku a dodá jej jemnosť a hodvábnosť.

3. Použitie chemického peelingu - t

Chemické šupky sú špeciálne produkty, ktoré obsahujú rôzne kyseliny, napríklad kyselinu glykolovú, kyselinu citrónovú a kyselinu mliečnu, kyselinu salicylovú. Tieto látky rozpúšťajú odumretú vrstvu kožných buniek bez poškodenia. Chemické peelingy je potrebné používať veľmi opatrne, pretože príliš vysoká koncentrácia kyseliny a / alebo príliš dlho jej aplikácia môže poškodiť pokožku.

Pre prevenciu vzniku vrastených chĺpkov postačuje na povrchový peeling (môže byť tiež stredný a hlboký). Prečítajte si viac o typoch peelingu, najlepších spôsoboch jeho implementácie a prostriedkoch - prečítajte si články:

 • profesionálny peelingový salón,
 • prípravky na chemický peeling doma

Ako odstrániť vrastené vlasy v oblasti bikín -

Zarastené chlpy v oblasti bikín spôsobujú veľa nepríjemností a nepohodlia, takže sa pozrieme na hlavné kroky, ako odstrániť vrastené vlasy v oblasti bikín. Opísaná sekvencia sa aplikuje len vtedy, ak zarastené vlasy ešte neviedli k rozvoju hnisavého zápalu vlasových folikulov.

KROK 1 - oblasť je potrebné dezinfikovať zarastenými chlpmi. Najjednoduchší a cenovo najvýhodnejší spôsob dezinfekcie zarastených vlasov v oblasti bikín bude trením alkoholom.

KROK 2 - namočte uterák alebo inú handričku do veľmi horúcej vody, zmáčknite, aplikujte na miesto, kde sa nachádzajú zarastené vlasy. Držte horúcu handričku, kým sa na povrchu neobjavia chĺpky.

KROK 3 - pomocou pinziet vytiahnite zarastené vlasy, alebo len vytiahnite špičku na povrch. Po zákroku sa postarajte o ošetrenie pokožky alkoholom a otrite ju v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní.

Zarastené vlasy v oblasti bikín sa stali ranou: čo robiť ...

Ak sa zarastené vlasy v oblasti bikín stali ranou - to znamená, že sa v oblasti vlasových folikulov zarastených vlasov (obr.9) vytvorila cysta, alebo sa do nej dostala infekcia a vytvoril sa hnisavý absces (obr.10). Toto ochorenie sa nazýva termín "folikulitída". Môžete vidieť, ako odstránené cysty s zarastené chlpy vnútri sú odstránené kozmetika chirurg.

Mierne prípady folikulitídy niekedy vymiznú samy o sebe - stačí zastaviť holenie alebo epiláciu na chvíľu a liečiť povrch kože mäkkými antiseptikami, ako je napríklad olej z čajovníkov. Je účinnejšie liečiť zapálené hrbole pomocou antimikrobiálneho anti-akné na báze benzoylperoxidu alebo antibiotík s lokálnymi antibiotikami (napríklad Zenerit, Klenzit).

V niektorých prípadoch môže pomôcť nižšie riešenie s nízkym rozpočtom: rozpustiť aspirínovú pilulku v niekoľkých kvapkách a aplikovať túto kašu na zapálenú hrudku. Po niekoľkých minútach jemne utrite kašu a opláchnite teplou vodou. Opakovaním tohto postupu môžete znížiť zápal. Prirodzene, táto metóda bude menej efektívna ako profesionálne nástroje.

Ak sa zápal v oblasti hrbole nezmizne v priebehu niekoľkých dní, potom by ste mali okamžite kontaktovať kozmetičky. V prípadoch, keď sa vyvinie hnisavý zápal, lekár tiež predpíše perorálne antibiotiká.

Zarastená depilácia: video

Zabrániť zarastaniu chlpov -

1. Zmeňte metódu odstraňovania chĺpkov

Zarastené vlasy po epilácii, ako sa zbaviť: najjednoduchšia, správna a účinná je vybrať inú metódu odstraňovania nežiaducich chĺpkov, pri ktorých sa vlasy neodtrhnú s koreňom, alebo sa pri holení odrezajú.

Najúčinnejšie profesionálne metódy odstraňovania chĺpkov v salóne, ktoré nespôsobujú problém zarastených vlasov, sú ... t

 • laserové odstránenie chĺpkov
 • technika fotoepilácie,
 • epilačná technika E.L.O.S.

Ak sú vyššie uvedené techniky epilácie hardvéru, ktoré sa vykonávajú v salónoch, pre vás príliš drahé, môžete si zakúpiť nasledujúce modely domácich epilátorov, ktoré pracujú s použitím tých istých technológií -

 • domáce fotografie epilátorov,
 • domáce laserové epilátory.

2. Dodržiavanie nasledujúcich pravidiel starostlivosti o pleť ...

Dodržiavanie jednoduchých pravidiel správnej hygieny pre starostlivosť o pokožku a vlasy tiež pomôže znížiť alebo predísť vzniku zarastených vlasov:

 • Pravidelne používajte šupky a kroviny -
  Najdôležitejšou vecou je, že pred každou epiláciou a holením je potrebné pokožku dôkladne trieť vlhkou tvrdou žínkou alebo špeciálnou kefou na odstránenie odumretých kožných buniek na niekoľko minút. A to by malo byť vykonané nielen pred postupom depilácie, ale aj pravidelne každé 2-3 po.
 • Na zníženie rizika zarastenia vlasov po holení
  → vždy používajte holiace gély,
  → Používajte iba ostré žiletky,
  → dávajte prednosť strojom s jednou čepeľou,
  → počas holenia neprekrývajte pokožku,
  → netlačte na stroj pevne a snažte sa pritlačiť čepeľ čo najbližšie k pokožke.

  Zistite, ktorým smerom sa holiť, je najlepšie pre vašu pokožku. Zvyčajne sa odporúča holiť pozdĺž vlasovej línie, ale niektorí pacienti si všimli, že holenie proti rastu vlasov, naopak, znižuje zápal na ich koži. Experimentujte a pozrite sa na najlepšiu možnosť pre vás. Po každom prechode cez pokožku opláchnite ostrie. Po holení opláchnite pokožku a utrite ju špeciálnym krémom po holení.

 • Pri použití mechanických epilátorov (vyťahovanie chĺpkov s koreňom) sa snažte držať prístroj striktne v uhle 90 stupňov a neponáhľajte sa rýchlo chodiť po povrchu kože.

Dúfame, že náš článok na tému: Zarastené vlasy na nohách liečby bol pre vás užitočný!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár