Voskovanie doma

Voskovanie je tradičný spôsob odstraňovania nežiaducich vlasov, ktorý sa používal v starovekom Egypte. Pomocou tejto metódy sa vlasy vytiahnu z kože spolu s koreňom, ale vlasové folikuly zostanú nedotknuté v hĺbke kože a sú schopné nového rastu vlasov.

Existuje niekoľko techník odstraňovania vosku. V kozmetických salónoch sa spravidla používa epilácia pomocou teplého a horúceho vosku. Táto technika je efektívnejšia, pretože horúci vosk lepšie zachytáva hrubé chlpy. Túto techniku ​​možno použiť aj doma. Tiež široko používaný spôsob odstraňovania studených vlasov voskovými pásikmi.

Domáce voskovanie epilácia: techniky

Najčastejšie sa pomocou vosku odstraňujú chĺpky z tváre, podpazušia, nohy, bikiny. Domáce voskovanie sa môže vykonávať ako s horúcim, tak so studeným voskom. V kozmetických salónoch sa však zvyčajne používa len horúca vosková depilácia.

1. Hot voskovanie -

Odstránenie horúceho vosku doma nevyžaduje veľkú zručnosť a na jeho realizáciu nie je potrebné navštevovať kozmetické kliniky. Môžete si kúpiť všetko, čo potrebujete v lekárni alebo obchode s kozmetikou. Majte na pamäti, že pre odstránenie veľkých, tvrdých vlasov, je najlepšie kúpiť pevné voskové triedy (lepšie zachytiť a držať takéto vlasy).

Ako sa vykonáva horúce voskovanie?
vykonávať horúci vosk depilácia studený tvrdý vosk musí začať topiť. To je možné vykonať v mikrovlnnej rúre aj na konvenčnom kachle. Existujú aj špeciálne voskové taveniny (obr. 4), ktoré je možné zakúpiť aj doma. Výrazne zjednodušujú celý postup, pretože neustále udržiavať požadovanú teplotu vosku.

V roztavenom stave sa vosk ľahko nanáša na pokožku bežnou drevenou stierkou. Naneste vosk je potrebné len v smere rastu vlasov. Potom musíte počkať, kým vosk nevychladne. Potom sa z kože odtrhne prúžok vosku s ostrým pohybom a musí sa vykonať v smere proti rastu vlasov.

Ihneď po odstránení vosku, musíte pevne stlačiť kožu, na ktorej bola vykonaná epilácia, aby sa minimalizovalo nepríjemné pocity, ktoré jej spôsobili. Ak chcete znížiť to umožní studený obklad (ľad alebo kus mäsa z mrazničky zabaliť do tenkého uteráka a pripojiť k pokožke).

Domáce voskovanie epilácia: video

2. Voskovanie za studena -

Epilácia studeným voskom sa vykonáva pomocou špeciálnych pásikov, na ktoré už bola nanesená vrstva vosku. Nemusia byť vyhrievané, ale výrobcovia zvyčajne odporúčajú trochu trenia rukami, aby sa trochu zahriali. Potom sa na pokožku aplikujú voskové pásy a opatrne sa vyhladia rukou v smere rastu vlasov a potom sa ostrým pohybom vytiahnu z kože, ale už proti rastu vlasov.

Metóda studeného voskovania je o niečo menej bolestivá ako horúca vosková depilácia. Výsledky sú však horšie. To je spôsobené tým, že lepenie vlasov na studené voskové pásy sa vyskytuje rádovo horšie ako pri horúcom vosku. Preto pri spôsobe voskovania za studena, aby sa dosiahol požadovaný výsledok, musia byť pásy aplikované na rovnakú plochu niekoľkokrát, čo výrazne zvýši nepohodlie po zákroku.

Studená vosk depilácia doma: video

reklama

Horúce voskové a voskové pásy: čo je lepšie

Špeciálne pre vás sme pripravili podrobný prehľad, ktorý vám umožní orientovať sa v obrovskom výbere teplého, horúceho a filmového vosku na epiláciu za horúceho vosku, ako aj zjednodušiť výber voskových pásikov na epiláciu studeným voskom. V tomto prehľade nájdete charakteristiky a cenový prehľad výrobkov pre depiláciu.

Hodnotenie značiek hot / teplý vosk a voskové pásy - prečítajte si článok:
→ "Hot vosk a voskové pásy na odstraňovanie chĺpkov - hodnotenie 2019"

Ako znecitliviť pokožku pred epiláciou?

Tabletované analgetiká alebo protizápalové liečivá (NSAID, napríklad na báze ibuprofénu) pomôžu znížiť citlivosť na bolesť. Môžete si vziať pilulku 1 hodinu pred zákrokom. Pomôže tiež použitie anestetického gélu s ibuprofénom, diklofenakom a inými nesteroidnými protizápalovými liekmi (napríklad Voltaren-gel, Nurofen-gel atď.).

Majte na pamäti, že pre anestéziu pred epiláciou nemôžete aplikovať masťové formy týchto nástrojov. Masti obsahujú mastné zložky, ktoré potom nie je možné správne odstrániť z povrchu kože, a preto bude vosk veľmi zlý na uchopenie mastných vlasov. Tiež, v žiadnom prípade by ste mali chladiť kožu pred voskovanie, ako tým sa zužujú póry, čo sťažuje získavanie vlasov z vlasových folikulov (24stoma.ru).

Chytrý spôsob anestézie môže byť predkompresia s dimexidiom (zriedená vodou 1: 3), potom nalejte do výsledného roztoku pár liekoviek lidokaínu (toto anestetikum sa predáva v lekárni). Samotný lidokaín sa prakticky nevstrebáva na kožu, ale v kombinácii s dimexidom veľmi dobre preniká do kože. Pásy tkaniny alebo gázové obrúsky nasiaknuté roztokom, aplikované na kožu. Z vyššie uvedeného v niekoľkých vrstvách je potravinársky plastový film husto prekrytý. Kompresia sa vykonáva 20 minút. Koža po obložení by sa mala dobre umyť teplou vodou.

Epilačný vosk: recenzie

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa vosková depilácia stala populárnejšou ako holenie, je to, že má dlhší účinok (až 6 týždňov) a zanecháva menej ošetrených oblastí. Je potrebné poznamenať, že po každom novom odstránení voskových vlasov sa počet novo rastúcich vlasov postupne znižuje a vlasy samotné sa stenčujú. Je to spôsobené tým, že počas zákroku sú niektoré folikuly poškodené.

Výhody voskovania -

 • schopnosť spracovať veľké plochy kože naraz,
 • dlhodobý účinok (trvá až 6 týždňov)
 • relatívne nízke náklady na postupy (vzhľadom na čas účinku), t
 • voskovanie je možné doma,
 • dostupnosť komponentov (vosk na odstraňovanie chĺpkov je možné zakúpiť v takmer každom kozmetickom obchode).

Voskovanie: nevýhody a vedľajšie účinky

 • zarastené chĺpky, folikulitída (obr.9-10),
 • začervenanie a opuch kože v oblasti liečby, podliatiny,
 • popáleniny alebo koža s pokožkou (vosk príliš horúci alebo jemná pokožka),
 • vysoká bolestivosť zákroku
 • pigmentácia (ak oblasti kože vystavené epilácii voskov spadajú pod aktívne slnko, potom sa zvyčajne vyskytuje ich hyperpigmentácia).

Je dôležitéJe to problém vzhľadu zarastených chlpov, ako aj častý rozvoj folikulitídy (zápal vlasových folikulov v dôsledku ich poranenia) a vysoká bolestivosť procedúr - z dlhodobého hľadiska spôsobujú, že vosková depilácia je nedostatočne akceptovaná. Bolesť a početné vedľajšie účinky nútia pacientov, aby hľadali alternatívne metódy, z ktorých jedným je shugaring.

Čo je lepšie - shugaring alebo voskovanie?

Shugaring, známy ako "perzské odstránenie chĺpkov", je technika odstraňovania chĺpkov s cukrovou pastou, ktorá je v zásade podobná na odstraňovanie chĺpkov voskom. Aby sme odpovedali na otázku: čo je lepšie ako shugaring alebo voskovanie - pozrime sa bližšie na ich rozdiely ...

Aký je rozdiel medzi shugaringom a voskovaním?
Technika miešania sa prakticky nelíši od techník voskovania. Avšak, shugaring má niekoľko výhod ...

 • Zloženie a náklady konania - t
  pre shugaring potrebujeme len cukor, citrónovú šťavu a vodu, t. komponenty, ktoré sú vždy vo vašej kuchyni. Ak sa na voskovanie vyžadujú látkové pásy, nie sú potrebné na voskovanie cukru.
 • Teplota cukrovej pasty a vosku -
  cukrová pasta sa varí na peci, ale potom sa ochladí a aplikuje len vtedy, keď dosiahne izbovú teplotu. Vosk (v spôsobe epilácie horúceho vosku) sa aplikuje na pokožku horúco a musíte počkať, kým vychladne.
 • Stupeň podráždenia pokožky -
  vosk sa nalepí nielen na chĺpky, ale aj čiastočne na kožu, ktorá ho môže zraniť (najmä ak máte tenkú a citlivú pokožku). Ale cukrová pasta sa lepí len na vlasy bez lepenia na kožu, čo robí postup bezpečnejší a šetrnejší.

  Okrem toho bude cukrová pasta pozostávať len z prírodných zložiek, ktoré znižujú riziko alergických reakcií a stupňa podráždenia pokožky. Vosk na odstránenie chĺpkov za studena a vo väčšine prípadov bude mať vo svojom zložení ďalšie chemické zložky.

 • Odstránenie zvyškov cukru alebo vosku - t
  cukrová zmes je rozpustená vo vode bez zvyškov, a preto bude veľmi ľahké a ľahké pre vás umyť pokožku od zvyškov cukru bežnou vodou. Ale s cieľom úplne odstrániť voskové zvyšky z kože - budete musieť, alebo na dlhú dobu, aby ste ho zoškrabali z kože, poranili ho, alebo budete musieť kúpiť špeciálne nástroje, ktoré vám umožnia zmyť vosk po epilácii.

zistenie: epilácia s cukrovou pastou je nepochybne lacnejšia a o niečo bezpečnejšia pre pokožku, ale iba v porovnaní s epiláciou voskov. Všeobecne platí, že obe metódy sú veľmi bolestivé a majú rovnakú vlastnosť: po prvé, spôsobujú výskyt zarastených chlpov, ktoré sa potom veľmi ťažko odstraňujú, a po druhé, vážne poškodzujú vlasové folikuly, čo spôsobuje ich zápal.

Čo je lepšie: shugaring alebo voskovanie - video ...

Vosková vlasová bikini zóna hlboká: recenzie

Než sa rozhodnete, aký druh voskové depilácie bikiny zóny, ktoré potrebujete - musíte pochopiť hlavné body tohto postupu. Epilácia v štýle klasických bikín zahŕňa odstránenie len tých chĺpkov, ktoré zostanú viditeľné pri nosení klasických plaviek. Pod plážou sú bikiny určené na výraznejšie odstránenie chĺpkov (Obr. 12).

K dispozícii je tiež tzv. Brazílska depilácia, ktorá zahŕňa úplné odstránenie chĺpkov, a to ako mimo línie bikín, tak aj vo vnútri (toto je klasická verzia brazílskej depilácie). Na obr. 13 sú však dve ďalšie možnosti.

Epiláciu bikín vosk doma možno vykonať nezávisle. Majte však na pamäti, že to nebude ľahké - vzhľadom na komplexnú vizuálnu prístupnosť oblasti postupov. Pre hlbokú bikinovú zónu sú vhodné len tvrdé vosky, ktoré boli špeciálne určené na odstránenie tvrdých a hrubých vlasov.

Vosk na mieste odstraňovania chĺpkov by mal byť aplikovaný len v smere rastu vlasov, a mal by byť roztrhaný len proti rastu vlasov. To pomôže dosiahnuť čistejšie výsledky. Zostáva po zákroku niekoľko chĺpkov - odporúča sa vytiahnuť pinzetou. Zvyčajne celý proces trvá asi hodinu, pretože Voskovanie v zóne bikín je oveľa ťažšie ako v akejkoľvek inej zóne.

Ak sa tieto metódy používajú doma, potom vo všeobecnosti nie sú vhodné pre hlbokú bikinovú zónu, pretože už nie sú vhodné pre hlboké bikiny Táto oblasť je pre vizuálnu kontrolu veľmi obtiažna. Skúste sledovať videá na YouTube o epilácii hlbokej bikiny zóny s voskom alebo cukru (doma), a verte mi - nikdy nebudete chcieť urobiť sami a dôverovať profesionálny kozmetológ.

Alternatívy k voskovaniu -

Tradičné alternatívy k voskovaniu, ktoré môžete použiť doma, sú holenie, škubanie, výroba cukrovej pasty a používanie domácich epilátorov. Posledne menované môžu byť z troch hlavných typov:

1) Mechanické domáce epilátory (obr. 14) sú elektrické zariadenia, ktoré zachytávajú chĺpky a vytiahnu ich z kože.

2) Domáce laserové epilátory (obr.15). Môžete sa s nimi zoznámiť v jednom článku spolu s mechanickými domácimi epilátormi (viď odkaz vyššie).

3) Domáce foto-epilátory (obr. 16) sú vynikajúcou metódou odstraňovania chĺpkov nežiaducich chĺpkov doma a za oveľa nižšiu cenu ako v salóne.

Je potrebné pochopiť, že všetky metódy spojené s vytrhávaním vlasov sú veľmi bolestivé, poškodzujú a zhoršujú vzhľad kože, spôsobujú vznik vrastených vlasov a folikulitídy. Oveľa účinnejšie a priaznivejšie pre kožu - absolvujte niekoľko procedúr na pravej oblasti kože + 1 podporný zákrok za šesť mesiacov alebo rok a úplne zabudnete na problém nechcených vlasov.

Najlepšie metódy profesionálnej depilácie navždy -

 • metóda laserovej epilácie
 • epilačný systém E.L.O.S. (najprogresívnejšie, ale aj najdrahšie)
 • metóda elektrolýzy,
 • metóda fotoepilácie.

Doteraz sa v USA ani v Európe vôbec nepoužívajú voskovanie, ani shugaring (sú už dlho uznávané ako škodlivé). Najbežnejšou a masívnou metódou odstraňovania chĺpkov v dnešnom svete je laserová epilácia. Tiež získať popularitu je úplne nová metóda, naposledy sa objavil v Rusku - to je E.L.O.S. systém odstraňovania chĺpkov.

Dúfame, že náš článok na tému: Epilácia s voskovými recenziami pred a po - sa vám ukázal ako užitočný!

Autor: redaktori portálu.

Pozrite si video: Ako a čím doma leštiť karosériu? - AUTOvKELLY (Apríl 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár