Laserové odstránenie chĺpkov: recenzie

Laserové odstránenie chĺpkov je lekársky postup na odstránenie nežiaducich chĺpkov laserom, ktorý vytvára intenzívny pulzný lúč svetla. Svetlo prechádza cez kožu a pôsobí priamo na vlasový folikul, ohrieva a ničí.

Laserové odstránenie chĺpkov sa aktívne používa od polovice deväťdesiatych rokov po schválení tejto metódy FDA (najväčšia organizácia, ktorá dohliada na kvalitu liekov a liečebných metód v Spojených štátoch). Lasery prvej generácie pracovali veľmi pomaly, boli veľmi bolestivé a pôsobili len na pacientov s tmavými vlasmi a svetlou pokožkou. Moderné lasery dokážu dosiahnuť dobré výsledky u ľudí s rôznym odtieňom a typom pleti, rôznou farbou vlasov.

Laserové odstránenie chĺpkov - recenzie súhlasia, že postup skutočne účinne spomaľuje rast vlasov, avšak nezaručuje navždy stopercentné odstránenie chĺpkov. Niektoré chlpy môžu byť odolné voči laseru alebo rast po zákroku, aj keď v tomto prípade rastú tenšie a ľahšie.

Na zabezpečenie dobrého výsledku je spravidla potrebné vykonať niekoľko postupov v intervaloch 25 až 45 dní (v závislosti od rýchlosti rastu vlasov). Niektorí pacienti môžu vyžadovať neustálu úpravu každých šesť mesiacov alebo jeden rok.

Typy laserov na odstránenie chĺpkov: ktoré zariadenie je lepšie

Dnes existuje rad rôznych typov laserových systémov na odstraňovanie nežiaducich vlasov. Všetky sa navzájom líšia, hoci používajú rovnaký princíp. V procese laserového ožarovania pokožky - vlasové tyčinky absorbujú svetlo, konvertujú ho na teplo. To vedie k zahrievaniu vlasových folikulov a ich deštrukcii (obr. 4).

Hlavný rozdiel medzi laserovými zariadeniami spočíva v tom, že rôzne lasery produkujú svetelnú vlnu rôznych dĺžok. Aj malé rozdiely v dĺžke svetelných vĺn vedú k tomu, že -

 • svetlo bude mať rozdielny absorpčný koeficient v tkanivách,
 • existujú rozdiely v stupni poškodenia okolitých tkanív,
 • svetelný lúč bude mať rôznu hĺbku prieniku a nie skutočnosť, že presne zodpovedá hĺbke vlasových folikulov konkrétnej osoby.

Je dôležité: preto nie je žiadny laser univerzálny a ideálny pre každú osobu! V závislosti od typu vašej pleti a farby vlasov budú niektoré typy laserov pre vás efektívnejšie ako iné. Zvážte najbežnejšie typy laserov ...

1. Ruby laser -

Toto je úplne prvý laser, ktorý sa objavil v kozmetike na odstránenie chĺpkov. Vlnová dĺžka tohto lasera je 694 nm (nanometre) a svetelný lúč je selektívne absorbovaný melanínom kože, čo ponecháva možnosť dosiahnuť minimálne poškodenie tkanív okolo vlasových folikulov. Systém je považovaný za zastaraný už dlhý čas a existujú efektívnejšie a modernejšie analógy.

výhody -

 • viditeľný výsledok trvá pomerne dlho (až niekoľko rokov),
 • najmenej bolestivé v porovnaní s inými laserovými zariadeniami
 • Skvelé pre ľudí so svetlou pokožkou,
 • opätovný rast vlasov je oveľa tenší, ľahší a rastie viac heterogénne ako pred zákrokom,
 • Špeciálny chladiaci systém ochladzuje pokožku počas celého postupu, čo robí postup čo najpohodlnejším.

nedostatky -

 • Môže sa používať len na malých plochách pokožky,
 • nevhodné pre tenké, ľahké alebo sivé vlasy,
 • nemožno použiť na tmavú alebo opálenú pokožku, pretože spôsobí popálenie
 • pomalá rýchlosť opakovania blesku + malý priemer hrotu rubínového lasera vyžaduje dlhší čas pre procedúru.

2. Alexandritový laser -

To je najrýchlejší laser pre odstránenie chĺpkov! Pracuje na rovnakom princípe ako rubínový laser. Vlnová dĺžka používaná systémom je 755 nm. Táto vlnová dĺžka vedie k tomu, že svetelný lúč je absorbovaný takmer výlučne melanínom obsiahnutým vo vlasových folikuloch, a nie v hrúbke kože. To má za následok žiadne poškodenie okolitých tkanív a znižuje riziko vedľajších účinkov.

Alexandritový laser: odstraňovanie chĺpkov týmto typom lasera je dnes najbežnejšie. Veľká veľkosť laserovej rukoväte (až 18 mm) a vysoká frekvencia opakovania blesku vám umožňujú rýchlo spracovať veľké plochy tela v minimálnom čase, čo výrazne znižuje nepohodlie z procedúry. Treba povedať, že laserová epilácia s alexandritovým laserom v Moskve je najobľúbenejším typom depilácie.

Alexandritová laserová epilácia: recenzie

 • skvelé pre širokú škálu farieb pleti (od ľahkej po olivovú),
 • vhodné aj pre veľmi fair skin s pehami!
 • účinnejšie na blond vlasy ako iné typy laserov,
 • laserový systém má vynikajúcu rýchlosť prieniku
 • To je najrýchlejší laser v čase konania, ktorý tiež umožňuje rýchlo spracovať veľké plochy kože.

nedostatky -

 • nevhodné na použitie na tmavú alebo opálenú pokožku,
 • môže spôsobiť depigmentáciu kože (stmavnutie alebo zosvetlenie),
 • Vzhľadom na vysokú frekvenciu opakovania blesku môže byť postup bolestnejší.

3. Diodový laser -

Ide o relatívne nový druh lasera. Od ostatných laserových systémov sa líši tak, že generuje laserový lúč pomocou diód a polovodičov. Diódový laser pracuje pri vlnovej dĺžke 800 až 810 nm, ktorá môže byť individuálne prispôsobená konkrétnemu pacientovi.

pretože Tento laser využíva dlhšie svetelné vlny - poskytuje hlbší prienik svetla do pokožky. Diode laser - depilácia je skvelá pre ľudí s tmavou, tmavou pokožkou a na odstránenie hrubých tmavých vlasov. Epilácia diódy je tiež veľmi obľúbená u mužov (na epiláciu hrudníka a chrbta).

Epilácia s diódovým laserom má neporovnateľné výhody -

 • dlhé svetelné vlny prenikajú hlbšie, čo je pre pokožku bezpečnejšie,
 • znížené riziko poškodenia povrchovej vrstvy kože (epidermis),
 • rýchla regenerácia kože po zákroku
 • individuálne nastavenia lasera pre vašu pokožku a typ vlasov,
 • vhodné pre tmavé, tmavé typy pleti.

nedostatky  -

 • ak sa použijú nesprávne, môžu sa vyskytnúť vedľajšie účinky (popáleniny, zmena farby kože),
 • na mieste zákroku boli prípady urtikárie,
 • pretože laser je celkom nový, zatiaľ čo je málo výskumov o trvaní účinku po zákrokoch,
 • diodová laserová epilácia je úplne neúčinná pre ľudí so svetlou pokožkou a tenkými vlasmi,
 • malá veľkosť rukoväte predlžuje čas trvania procedúry v čase, čo ju robí bolestivejšou a drahšou.

4. Neodymový laser -

Neodymové lasery sa často označujú ako "YAG lasery". Ich zvláštnosťou je, že môžu pracovať v dvoch režimoch: po prvé, pri vlnových dĺžkach 1064 nm (ktoré sú už v infračervenej oblasti spektra), po druhé, v dvojfázovom režime v zelenom spektre s vlnovou dĺžkou 532 nm.

Neodymové systémy na odstraňovanie chĺpkov na báze neodymového YAG lasera sú považované za účinné pre všetky typy pleti. Tento typ lasera má vysokú frekvenciu opakovania blesku, ktorá je obzvlášť vhodná pri použití na veľkých plochách tela (umožňuje zrýchlenie postupu).

výhody -

 • vhodné pre všetky typy pleti, vrátane ázijských a tmavých odtieňov pleti,
 • rýchlo a účinne zvláda veľké oblasti tela (nohy, chrbát),
 • Predpokladá sa, že po neodymovom laserovom raste vlasy pomalšie v porovnaní s inými typmi laserov.
 • Neodymové YAG lasery sú v súčasnosti považované za najvyspelejšie lasery.

5. IPL zariadenia (nie lasery, ale veľmi podobné)

IPL znamená intenzívne pulzné svetlo. IPL zariadenia fungujú tak, že vytvárajú krátke záblesky polychromatického svetla. Vysoká intenzita takýchto pulzných zábleskov umožňuje preniknúť svetlo do hlbších vrstiev kože. Profesionálne foto-epilačné postupy na klinikách krásy s IPL zariadeniami sú veľmi účinné a spravidla spôsobujú menej vedľajších účinkov. Ten je spôsobený tým, že v zariadeniach IPL (na rozdiel od laserov) existuje možnosť individuálnych nastavení v závislosti od farby vlasov a typu pokožky pacienta.

IPL zariadenia nie sú plnohodnotnými lasermi súčasne emitujú svetelné vlny, ktoré nemajú rovnakú vlnovú dĺžku (ako lasery), ale množstvo vĺn v rozsahu od 400 nm do 1200 nm. Táto technika môže byť použitá na odstránenie chĺpkov u pacientov so svetlou pokožkou a tmavými vlasmi, ale vôbec nie je vhodná na tmavú a opálenú pokožku! Existujú modely domácich epilátorov IPL na vykonávanie zákroku nielen v salónoch, ale aj doma (obr. 6).

6. Prístroje na laserové odstránenie chĺpkov doma - t

Zariadenie na odstraňovanie laserových chĺpkov doma "TRIA Beauty" (USA, obr. 7) sa používa pre všetky typy pleti, vrátane tmavej pleti. Veľká veľkosť rukoväte a vysoká frekvencia opakovania zábleskov vám umožňujú spracovať veľké plochy pokožky v minimálnom čase. Je však potrebné vziať do úvahy, že tento typ lasera je menej účinný pre tenké a ľahké vlasy. Cena je okolo 500 USD.

Prečítajte si viac o hodnotení domácich epilátorov (vrátane laserových) - prečítajte si článok: "Hodnotenie domácich epilátorov"

Ako sa postupuje -

Po prvé, koža, ktorá bude vystavená epilácii, sa pred začatím procedúry vyčistí. Ďalej sa na túto oblasť pokožky aplikuje špeciálny anestetický gél na odstraňovanie laserových chĺpkov, ktorý má mierny anestetický (chladiaci) účinok a tiež umožňuje ľahké posúvanie laserového pera. Potom lekár drží laserové pero na ošetrenej oblasti kože.

Laserová epilácia: foto

Mnohí pacienti hovoria, že laserové pulzy sú vnímané ako horúce injekcie mnohých ihiel. Dôležitou podmienkou je, že počas zákroku musí lekár aj pacient nosiť ochranné okuliare!

Trvanie postupu závisí od troch faktorov -

 • veľkosti obrábanej plochy
 • o veľkosti laserového pera,
 • bliká frekvencia jeho svetla.

V priemere, ak sa napríklad spracováva horná pera, môže trvať niekoľko minút, ak sa spracuje veľká plocha, napríklad nohy alebo chrbát, potom môže trvať viac ako hodinu.

Laserová epilácia: video

reklama

Čo sa deje v koži počas laserovej epilácie -

Laserové odstránenie chĺpkov využíva intenzívny lúč svetla na začatie procesu nazývaného „selektívna fototermolýza“ v koži. Laserový lúč je zameraný na pigment (melanín), ktorý sa nachádza vo veľkých množstvách vo vlasoch. Vlasy ožiarené laserom sa zahrejú na vysoké teploty a tým sa zničia vlasové folikuly, z ktorých rastú, ako aj krvné cievy, ktoré kŕmia folikuly.

Tam je vzor: čím väčšie množstvo melanínu vlasy obsahuje (tj, čím je tmavšia), tým viac svetla je absorbované nimi, a tým vyššia účinnosť z procedúry.

Čo je potrebné dodržiavať po zákroku odstraňovania laserových chĺpkov

Po zákroku laserovej epilácie sa na ošetrovanej ploche môže objaviť sčervenanie alebo opuch kože. Niekedy sa môže náplasť pokožky na chvíľu stmavnúť. Aplikácia chladného obkladu po zákroku pomôže znížiť nepohodlie.

Po laserovej epilácii by ste mali počas týždňa -

 • Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu na ošetrovanú pokožku!
 • v prípade potreby používajte opaľovací krém
 • nepoužívajú solárium, ultrafialové lampy,
 • navštíviť sauny a kúpele, vírivku,
 • eliminovať kúpanie v bazénoch s chlórovanou vodou,
 • neberte horúce kúpele
 • odstrániť všetky činnosti, ktoré spôsobujú nadmerné potenie,
 • prísne dodržiavať pokyny a odporúčania lekára, ktorý postup vykonal.

Laserové odstránenie chĺpkov: koľko sedení potrebujete?

Koľko sedení je potrebných, závisí od individuálnych vlastností pokožky, typu použitého lasera a tiež od toho, ktoré špecifické oblasti kože sú ošetrené (napríklad vlasy nad horným perom alebo vlasmi na nohách). V každom prípade, kozmetička vykonáva postup laserové epilácie určite povedať, koľko sedenie budete potrebovať, vzhľadom na váš typ a farbu pleti, farbu vlasov a rýchlosť ich rastu.

Úplné odstránenie chĺpkov vyžaduje rad laserových zákrokov. V priemere od 2 do 8 postupov na dosiahnutie požadovaného výsledku. Frekvencia medzi liečbami v priemere 4-6 týždňov, v závislosti na rýchlosti rastu vlasov (24stoma.ru).

Laserové odstránenie chĺpkov: keď vlasy vypadnú po zákroku?

Výsledky postupu sa môžu líšiť v závislosti od individuálnych charakteristík pacienta. Výsledok ovplyvňuje farba a hrúbka srsti ošetrovanej oblasti, farba pokožky, typ použitého lasera. Niektorí pacienti vidia výsledky po prvom zákroku a zaznamenajú pokles množstva vlasov v ošetrovanej oblasti z 10% na 25%.

Otázka: keď vlasy vypadnú po laserovej epilácii je určite ťažké odpovedať ... U niektorých pacientov, vlasy vypadávajú niekoľko dní po zákroku, av niektorých, ošetrené vlasy vypadne až po niekoľkých týždňoch. V priemere vlasy vypadnú do 2-3 týždňov po zákroku.

Je dôležité: ošetrené chĺpky by mali zmiznúť, nie je potrebné sa ich snažiť vytiahnuť von! V opačnom prípade hrozí riziko infekcie ošetrovanej oblasti kože.

Laserové odstránenie chĺpkov - koľko je dosť?

Mnohí pacienti majú záujem o otázku: laserová epilácia, ako dlho je výsledok po zákroku? Ako sme uviedli vyššie: väčšina pacientov potrebuje celý rad procedúr (od 2 do 8, s frekvenciou 1 procedúry za 4-6 týždňov). Ak budete postupovať podľa počtu procedúr odporúčaných dermatológom, budete nepochybne spokojní s dosiahnutým výsledkom: budete mať redukciu prítomnosti vlasov na 80-90%.

Všetky recenzie ukazujú veľký obraz: dokonca aj tie chlpy, ktoré rastú na ošetrovanej ploche, sú veľmi tenké a ľahké a ich rast je veľmi pomalý. Je tiež potrebné pochopiť, že malá časť (10-15%) vlasových folikulov človeka je neustále v spiacom stave, preto je ich aktivácia možná po epilácii.

Na udržanie požadovaného efektu neprítomnosti vlasov možno budete potrebovať vykonať jednorazové korekčné laserové odstránenie chĺpkov raz za šesť mesiacov - jeden rok.

Laserové odstránenie chĺpkov: recenzie, foto pred a po

Laserová epilácia je stále populárnejšia, pohodlnejšia a užitočnejšia z mnohých dôvodov. Má mnoho výhod v porovnaní s existujúcimi metódami odstraňovania nežiaducich vlasov. Zvážte najvýznamnejšie z nich:

Výhody laserovej epilácie -

 • Všestrannosť -
  Laserová epilácia môže byť použitá na veľkých plochách kože a na rôznych častiach tela: na tvári (okrem oblasti okolo očí), na pažiach, podpazuší, na chrbte, hrudníku, bikinách, na nohách.
 • Relatívny komfort (v porovnaní s inými metódami) -
  Postup samotnej laserovej epilácie je pomerne rýchly a relatívne bezbolestný (na rozdiel od odstraňovania voskových vlasov alebo elektrolýzy).
 • Trvanie účinku - t
  Je potrebné poznamenať pomerne dlhý účinok tohto postupu (priemerná redukcia vlasov o 70% - 80% z roka na 8 rokov)
 • Cena -
  Ak porovnáte náklady na laserové odstránenie chĺpkov s nákladmi na neustále zakúpené výrobky na depiláciu, potom sa ukáže, že laser je nákladovo efektívnejší.

Laserová epilácia: foto pred a po

Nevýhody laserovej epilácie -

 • opuch a začervenanie po zákroku (zvyčajne trvá 1-3 dni),
 • je možná hyperpigmentácia (stmavnutie alebo vyčírenie ošetrených oblastí),
 • popáleniny a jazvy (s nesprávnym postupom),
 • potreba série postupov na dosiahnutie očakávaného výsledku, čo si vyžaduje dodatočné finančné náklady.

dôležité: laserová epilácia môže byť nebezpečná v neskúsených rukách. Popáleniny, pigmentácia, jazvy - to je len malá časť komplikácií, ktoré sa dajú získať z nedostatočne vykonaného postupu. Riziko možných vedľajších účinkov môžete výrazne znížiť, ak sa obrátite len na skúsených odborníkov s rozsiahlym laserovým zážitkom a dôkladnými znalosťami kože. Odporúčame, aby ste kontaktovali iba dermatológov, ktorí majú aj certifikát o absolvovaní výcviku laserom.

Laserové odstránenie chĺpkov hlboké bikiny: recenzie

Záujem o odstraňovanie chĺpkov v oblasti bikín rastie v poslednom desaťročí. V posledných rokoch sa čoraz viac žien rôzneho veku nakláňa k brazílskym alebo hlbokým bikinám. Ako žena starne, ochlpenie ochlpenia zachytáva viac a viac priestoru, čo vedie k mnohým nepríjemnostiam pre ženu s plavkami a šatňami.

Laserové odstraňovanie chĺpkov však uprednostňujú ženy nielen z kozmetického a estetického hľadiska. Mnoho žien má problémy ako -

 • folikulitída (zápal vlasových folikulov),
 • zarastené chlpy
 • zvláštny zápach spôsobený prirodzeným vylučovaním tekutín, ktoré sa vstrebávajú do vlasov.

Различные другие методы депиляции в области бикини (помимо удаления лазером) на самом деле могут только усугублять эти моменты. Лазерная эпиляция глубокое бикини - является на сегодняшний день единственным решением, которое может исправить и вылечить все эти проблемы.

Recenzia laserové odstránenie chĺpkov bikiny niekedy obsahujú informácie o zaujímavý vedľajší účinok postupu: podľa niektorých žien, je zvýšená citlivosť počas sexuálnej aktivity. Existujú aj dôkazy o znížení citlivosti na niektoré pohlavne prenosné choroby, ako napríklad stydké vši, genitálny herpes a bradavice.

Tak, na rozdiel od čisto kozmetických aspektov - laserové odstránenie chĺpkov hlboké bikiny má čisto pozitívne a odporúčajúce z lekárskeho hľadiska. Tak ako v prípade iných zón, účinok a výsledok postupu bude závisieť od mnohých faktorov, ako sú:

 • hrúbka a typ vlasov,
 • farba pleti
 • rýchlosť rastu vlasov.

Avšak, laserové odstránenie chĺpkov z oblasti bikín je pomerne rýchly proces, pretože oblasť, ktorá je liečená je relatívne malá, takže postup zvyčajne trvá 10-30 minút, v závislosti na individuálnych charakteristikách každej ženy. Najčastejšie trvá 6-12 postupov, aby ste dosiahli vynikajúce výsledky.

Laserové odstránenie chĺpkov na tvári: recenzie

Vlasy na tvári sú jedným z najčastejších problémov, ktorým vôbec nechcete čeliť. Pre ženy je najbežnejším miestom na rast nežiaducich chĺpkov tváre horná pera, brada a líca. Muži môžu byť tiež znepokojení stavom vlasov v oblasti medzi obočím alebo bradou. Všetky tieto chĺpky sa dajú ľahko odstrániť laserovou epiláciou.

Laserové odstránenie chĺpkov tvár - to je jeden z najbežnejších typov kozmetických postupov vykonávaných medzi ženami. Iné spôsoby odstraňovania chĺpkov, ako je voskovanie alebo elektrolýza na tvári, môžu byť veľmi bolestivé a nepohodlné. Kým laserové odstránenie chĺpkov horných pier je menej bolestivé a dobre tolerované. Okrem toho, laserové odstránenie chĺpkov na tvári eliminuje riziko folikulitídy (zápal vlasových folikulov) a podráždenie.

Laserová epilácia: kontraindikácie a účinky

Laserová epilácia - kontraindikácie a následky tejto metódy sú úplne rovnaké ako vo väčšine kozmetických procedúr. Medzi dôsledné následky po zákroku patria: nepohodlie a opuch a začervenanie kože. Je potrebné poznamenať, že v priemere prechádzajú 1-3 dni.

Laserové odstránenie chĺpkov: vedľajšie účinky

Nižšie uvádzame skôr zriedkavé vedľajšie účinky, ktoré sa objavujú výlučne kvôli chybám kozmetičky počas procedúry, nedostatku dostatočnej skúsenosti kozmetičky, neschopnosti porovnať typ použitého lasera s vlastnosťami vašej pokožky. Patrí medzi ne -

 • pľuzgiere,
 • herpes,
 • bakteriálnej infekcie
 • popáleniny a jazvy (obr.19)
 • zosvetlenie alebo stmavnutie kože v mieste podania (vo väčšine prípadov sa zmenená farba kože vracia do normálu, niekedy sa však môže stať, že sa sfarbenie kože stane trvalým).

Zriedkavejšie sa vyskytujú nasledujúce vedľajšie účinky.

 • sivé vlasy
 • nadmerný rast vlasov okolo ošetrených oblastí
 • zlyhania menštruačného cyklu u žien.

Laserová epilácia: kontraindikácie

Laserová epilácia - kontraindikácie procedúry sú rozdelené na absolútne a relatívne. Napríklad epilepsia je absolútnou kontraindikáciou postupu, ale herpes v liečenej oblasti je relatívny, pretože stačí počkať, kým zmiznú klinické prejavy herpesu, po ktorých môžete pokračovať v odstraňovaní chĺpkov. Kontraindikácie -

 • diabetes mellitus
 • epilepsie,
 • kardiostimulátory alebo srdcové poruchy,
 • užívanie fotosenzibilizujúcich liekov, antibiotík,
 • užívanie vitamínu A v akejkoľvek forme
 • použitie "činenia" na ošetrovanej ploche, t
 • tetovanie alebo permanentný make-up na ošetrovanej ploche, t
 • ak sa opaľujete na slnku menej ako 2 týždne pred zákrokom,
 • prítomnosť akýchkoľvek aktívnych vírusových infekcií, t
 • herpesu v oblasti liečby,
 • prítomnosť jaziev, škrabancov, vyrážok na ošetrenej oblasti kože,
 • psoriáza, poruchy krvácania, vitiligo,
 • ak ste voskovanie, shugaring alebo elektrolýzu - menej ako 3 týždne pred laserové odstránenie chĺpkov.

Laserová epilácia počas tehotenstva -

Často sa ženy zaujímajú: je laserová epilácia povolená počas tehotenstva? Neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože neexistujú údaje o prebiehajúcich štúdiách o vplyve laserovej epilácie na tehotenstvo alebo na plod. Takéto štúdie sú jednoducho zakázané. Preto, väčšina lekárov odporúča zdržať sa laserové odstránenie chĺpkov počas tehotenstva.

Alternatívy k laserovej epilácii -

Medzi alternatívnymi metódami sú tri hlavné: foto-epilácia, elektro-epilácia a E.L.O.S.

1. Fotoepilácia alebo laserová epilácia: čo je lepšie

Aký je rozdiel medzi laserovou epiláciou a epiláciou fotografií: epilácia fotografií sa vykonáva pomocou zariadenia IPL, ktoré generuje pulzné svetlo s vysokou intenzitou. IPL nie je laser ako taký, aj keď je blízko laseru (rozdiely sa týkajú dĺžky svetelných vĺn) a samotný proces využíva rovnaké princípy: svetelný lúč vytvorený zariadením IPL pôsobí na vlasový folikul, ohrieva a ničí ho.

Výhody foto epilácie zahŕňajú

 • parametre sa upravujú individuálne, podľa potrieb pacienta,
 • pokrytie veľkých plôch kože v krátkom časovom období (postup trvá od 3 do 20 minút),
 • najmenšie riziko poškodenia okolitých tkanív v porovnaní s laserovou epiláciou,
 • postup je lacnejší ako laserová epilácia,
 • fotoepilácia je lepšia pre tmavé vlasy a svetlú kožu.

O nedostatkoch fotoepilácie sa môžete dočítať v špeciálne pripravenom prehľade: "Metódy profesionálnej fotoepilácie"

2. Elektrolýza alebo laserová epilácia: čo je lepšie

Predtým, ako sa objavila laserová epilácia, elektrolýza bola jediným kozmetickým postupom na dlhodobé odstraňovanie nežiaducich chĺpkov. Napriek tomu, že elektro-epilácia je z hľadiska času zákroku dosť bolestivá a dosť dlhá, ukazuje sa, že je lepšie znížiť rast tenkých, ľahkých, červených a svetlohnedých vlasov, pri ktorých je laserová epilácia menej efektívna.

Jeho princípom je, že výtok prúdu cez špeciálny tenký drôt sa privádza do každého vlasového folikulu. pretože každý folikul sa spracúva samostatne - postup elektrolýzy na veľkých plochách sa javí ako dosť komplikovaný a zdĺhavý.

Podrobnejšie o nedostatkoch elektrolýzy si môžete prečítať v špeciálne pripravenom prehľade: "Výhody a nevýhody elektrolýzy"

3. Epilácia "E.L.O.S" alebo laser: čo je lepšie

Systém E.L.O.S je najnovšou technológiou na odstraňovanie nežiaducich chĺpkov, ktoré kombinujú kombináciu dvoch fyzikálnych faktorov - rádiofrekvenčných vĺn a optickej energie. Táto kombinácia môže znížiť intenzitu svetelného lúča, čo významne znižuje riziko vedľajších účinkov a poškodenia tkanív obklopujúcich vlasové folikuly.

Táto technika vám umožní jemne a účinne odstrániť vlasy mnohých farieb a typov a je vhodná pre všetky tóny pleti. Štúdie ukázali, že metóda epilácie E.L.O.S. - lepšie a účinnejšie zvláda odstraňovanie ľahkých a tenkých vlasov ako odstránenie laserových vlasov.

Laserové odstránenie chĺpkov: ceny

Koľko je laserové odstránenie chĺpkov? Otázka nie je celkom správna, pretože do rôznych oblastí, kde sa bude vykonávať laserová epilácia - náklady budú odlišné. Okrem toho sa líši od typu laserového zariadenia, ktoré sa bude vykonávať odstraňovanie chĺpkov.

Laserová epilácia v Moskve: cena

 • V priemere sú sadzby za 1 postup približne nasledovné -
  → laserová epilácia cez pery - od 900 rubľov,
  → podpazušia - od 1300 do 4800 rubľov.
 • Koľko je laserová epilácia zóna bikiny -
  → klasické bikiny - od 1 800 do 6 200 rubľov,
  → hlboké bikiny - od 3000 do 7200 rubľov,
  → celkové bikiny - od 3600 do 9900 rubľov.
 • Koľko je laserové odstránenie chĺpkov -
  to úplne závisí na stave vlasov na nohách a stehnách (či rastú rovnomerne, množstvo vlasov a koľko laserovej epilácie bude vykonané). Náklady začínajú od 8000 rubľov.
 • Laserové odstránenie chĺpkov oboch nôh stojí od 3 500 rubľov.
 • Laserové odstránenie chĺpkov bielej čiary brucha stojí od 2 400 rubľov.

Dúfame, že naše hodnotenie: Laserové odstránenie chĺpkov hodnotenie, fotky pred a po - sa ukázalo byť užitočné pre vás! 24stoma.ru

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár