Výplne: čo to je

Plnivá (výplň - z angličtiny. Výplň) - toto vstrekovanie pokožky výplne, ktoré sa používajú v kozmetike na vyhladenie malých, stredných a hlbokých vrások, zníženie hĺbky nasolabiálne záhyby, rovnako ako korekcia atrofických jaziev. Plnivá v kozmetológii sa však používajú nielen na tento účel. S ich pomocou, môžete pridať ďalšie objem na lícne kosti a tváre, rovnako ako zvýšenie objemu pier alebo urobiť obrys ich červenej hranici podobné Cupid luku.

Nemajúc špeciálne znalosti, je veľmi ťažké vybrať si výplň na pozadí ich veľkej rozmanitosti. Vysvetlíme to príkladom takého jednoduchého a zrozumiteľného kritéria ako percento kyseliny hyalurónovej (HA). Zvyčajne sa u plnív pohybuje v rozmedzí od 18,5 do 26 mg / cm.3a zdá sa, že všetko je jednoduché - čím dlhšie je, tým dlhší účinok bude trvať. Toto pravidlo však funguje len vtedy, keď porovnávate líniu výplní jedného výrobcu navzájom.

To však nefunguje v porovnaní napríklad s plničmi Restylane.® a juvederm®obsahujúce 20 a 24 mg / cm3, resp. Faktom je, že trvanie účinku bude viac ovplyvnené typom chemickej modifikácie HA, počas ktorej sú jednotlivé reťazce „zošité“. Výrobcovia používajú rôzne technológie na "zosieťovanie" molekúl HA, čo vedie k tvorbe rôznych typov väzieb medzi jeho jednotlivými reťazcami a rôznym počtom takýchto väzieb, čo priamo ovplyvňuje rýchlosť deštrukcie plniva.

Plnivá v kozmetológii: čo to je, foto

V rokoch 1940-1950 bol silikón použitý ako výplň pre kozmetické procedúry, ale u mnohých pacientov telo reagovalo na silikón ako cudzie teleso, čo viedlo k vzniku granulomov v mieste jeho zavedenia. Preto bol čoskoro zakázaný. Od 70-tych rokov sa kolagénové injekcie aktívne používajú v kozmetike ako plnivá a v roku 1995 sa objavili prvé plnivá z kyseliny hyalurónovej. V kozmetike sa doteraz používa 5 hlavných typov plnív.

Plnivá v kozmetike pre tvár: typy

  • plnivá na báze kolagénu,
  • plnivá kyseliny hyalurónovej,
  • na báze kyseliny poly-L-mliečnej,
  • na báze hydroxyapatitu vápenatého,
  • na báze polymetylmetakrylátových mikrosfér.

Najobľúbenejšie sú teraz plnivá kyseliny hyalurónovej. Ľahko sa používajú, účinne odstraňujú vrásky a záhyby, poskytujú dodatočný objem. Trvanie ich účinku (v závislosti od značky lieku) je však v priemere 6 mesiacov a len niektoré z nich si zachovávajú účinok do 12 mesiacov. Na druhej strane, plnivá kyseliny poly-L-mliečnej alebo hydroxyapatitu vápenatého - účinok trvá až 18-24 mesiacov, ale práca s týmito liekmi vyžaduje veľa skúseností a špeciálny tréning lekára.

Preto je také plnivo ako Sculptra, ktoré je v podstate plnohodnotnou náhradou za plastickú chirurgiu, prakticky v Rusku prakticky nepoužité (komplexná technika aplikácie a potreba špeciálneho výcviku v zahraničí). K dispozícii je tiež liek "Artefill" z polymetylmetakrylátových mikrosfér, garantovaný účinok po ktorom trvá až 10 rokov, ale je príliš drahý a neplatí v Rusku. Nižšie si môžete prečítať o vlastnostiach aplikácie všetkých typov plnív a ich porovnávacích charakteristík.

Výplne na oči, pery, plnivá nasogubki: fotografie pred a po

Výplne: čo je to postup, technika

Plnivá sa vložia do povrchových, stredných alebo hlbokých vrstiev kože pomocou injekčnej striekačky s veľmi tenkou ihlou (zvyčajne označovanou ako 27-30G). Hĺbka zavádzania plnív priamo závisí od hĺbky vrások. Čím je ihla tenšia, tým menej bude procedúra bolestivejšia a tým je nižšie riziko hematómov po zákroku. S pomocou najtenších ihiel však môžete zadávať iba mäkké plnivá určené na povrchové vrásky a oblasť pier.

Na korekciu stredných a hlbokých vrások a záhybov sa používajú hustejšie plnivá, ktoré vyžadujú mierne väčší priemer ihly. Husté plnivá sa rozpúšťajú pomalšie ako mäkké, ale ich podávanie je bolestivejšie. Niektoré výplne už obsahujú anestetikum lidokaín (zvyčajne 0,3%), alebo lekár môže urobiť regionálnu anestéziu. Procedúra zvyčajne trvá 15 až 30 minút.

Ak hovoríme o korekcii vrások, potom sa striekačky zavádzajú do spodnej časti každej vrásky pomocou striekačky (obr. 8). Pod vráskou sa teda vytvorí sklad plniva, ktorý tlačí textílie von, vyhladzuje vrásku alebo ohyb. Ak je potrebné pridať ďalšie objemy na líca alebo lícne kosti, potom sa do kože rovnomerne vloží výplň v celej oblasti.

Korekcia hlbokých vrások s výplňou -

Účinok väčšiny plnív je zrejmý bezprostredne po zákroku. Niektoré plnivá (vyrobené na báze kyseliny hyalurónovej) nie sú úplne hydratované. To znamená, že po zavedení do tkanív absorbujú vodu o niečo viac do 24 hodín a ďalej sa rozširujú. Tak, konečný výsledok - uvidíte len deň po zavedení. Či už je plnivo úplne hydratované alebo nie, je veľmi dôležité, keď zdvihnete plnky na pery.

Výsledok zavedenia niektorých plnív (napr. "Sculptra") - sa objaví až po 3-4 týždňoch, ale toto je jeden z mála liekov, ktoré nefungujú kvôli mechanickému naplneniu tkaniva gélom, ale kvôli tvorbe nového kolagénu. Radiess má podobný účinok, ale cena v kozmetike je pre tieto plnivá vždy veľmi vysoká. Podrobné informácie o nich nájdete nižšie.

Čo sú výplne v kozmetike pre tvár: video postupy

Kolagénové plnivá -

Kolagén je hlavnou časťou dermálnej vrstvy kože (dermis). Objem kolagénu v koži je 70% jeho suchej hmoty a práve vďaka tomuto proteínu má koža pevnosť a pružnosť. V koži sa nachádza celkom 11 rôznych typov kolagénu, ale hlavne kolagénu typu I a III. Na výrobu výplní výrobcovia používajú kolagén rovnakého typu, ale jeho pôvod môže byť odlišný. Môže ísť o hovädzí, bravčový alebo bioinžiniersky ľudský kolagén.

Kolagénové plnivá sa používajú od roku 1981. Prvé plnivá boli vyrobené z hovädzieho kolagénu (lieky Zyderm 1, Zyderm 2 a Zyplast).®). Pri výrobe moderných kolagénových plnív sa využívajú výsledky genetického inžinierstva alebo inovatívnej izraelskej technológie Glymatrix.®, ktorý vám umožní začať proces tvorby nového kolagénu v tkanivách, ako aj predlžuje účinok až na 12 mesiacov. Treba však poznamenať, že kolagénové injekcie plnív s kolagénom sú v Rusku veľmi zriedkavé (na rozdiel od Európy a USA).

1) Plnivá CosmoDerm® a CosmoPlast® -

Plnivá tohto typu zahŕňajú CosmoDerm 1, CosmoDerm 2 a CosmoPlast®, Vyrába ich inovatívna americká spoločnosť Allergan Inc., ktorá je mimochodom aj výrobcom Botoxu®, Pri výrobe týchto plnív sa používa bioinžiniering ľudského kolagénu, ktorý sa získava kultiváciou fibroblastov v laboratórnych podmienkach. Fibroblasty produkujú kolagén, ktorý sa potom používa pri výrobe týchto plnív.

CosmoDerm 1 obsahuje 35 mg / cm3 bioinžinierskeho ľudského kolagénu a 0,3% roztoku lidokaínu. Toto plnivo sa najčastejšie používa na odstránenie povrchových vrások a jaziev, napríklad vrások okolo očí alebo vrások fajčiarov okolo pier. V CosmoDerm 2 bude množstvo kolagénu 2-krát väčšie a toto plnivo sa častejšie používa na odstránenie jaziev po akné. CosmoPlast tiež obsahuje 35 mg / cm3 kolagén, ale kvôli použitiu glutaraldehydu - tento liek podlieha pomalšiemu rozpadu ako prvé dva.

Preto sa CosmoPlast používa na odstránenie hlbších vrások a atrofických jaziev, často veľmi často v kombinácii s plnidlami kyseliny hyalurónovej. V tomto prípade sa v dôsledku plniva s kolagénom vytvorí hromadné tkanivo, po ktorom sa v tej istej oblasti uskutoční povrchová injekcia plniva kyselinou hyalurónovou. Výhody CosmoDermu a CosmoPlastu spočívajú v tom, že nevyžadujú kožné testy, v porovnaní s injekciami kyseliny hyalurónovej poskytujú menšie opuchy a krvácanie. Nevýhody - vysoká cena, trvanie 3 a 4 mesiace.

2) Evolens plnivá (Evolense)®)-

Výplň Evolencie je najinovatívnejším plnivom kolagénu, ktorý sa práve rozširuje. Dnes sa používa v Európe, Izraeli a Spojených štátoch. Výrobca - spoločnosť "Colbar Laboratories", Izrael. Liečivo obsahuje bravčový kolagén 1 a 3 typy v množstve 35 mg / cm3, Pri výrobe liečiva sa používa množstvo najmodernejších technológií, ktoré umožňujú, aby sa prasací kolagén stal imunologicky kompatibilným s ľudským kolagénom, ale najdôležitejšia je technológia Glymatrix.®.

Táto technológia umožňuje spájať kolagén s polysacharidom D-ribózou, ktorý dáva kolagénu určitú trojrozmernú štruktúru, ktorá sa zachová po zavedení lieku do tkaniva. Takýto trojrozmerný rámec sa používa v kožných fibroblastoch pacienta na produkciu vlastného kolagénu, ktorý spúšťa procesy neokolagenogenézy a neovaskularizácie. Súčasne sa výrazne zvyšuje aktivita fibroblastov produkujúcich nový kolagén v koži.

Existujú 2 formy uvoľňovania tohto plniva - Evolens® a evolens® Breeze. Prvá sa používa na úpravu hlbokých vrások a záhybov na tvári a nachádza sa v strednej a hlbokej vrstve pokožky. Druhá má menšiu vláknitú konzistenciu a používa sa na odstránenie jemných vrások, na zmenu kontúry červeného okraja pier, ako aj na tvar tela pier. Klinické štúdie Rzany, Monstrey a spoluautorov (s celkovým počtom 740 osôb) ukázali, že účinok lieku Evolenсe trvá najmenej 12 mesiacov a u niektorých pacientov trval až 18 mesiacov.

Injekčné plnivá Evolense® -

reklama

Plnivá kyseliny hyalurónovej -

Plnivá kyseliny hyalurónovej sa najčastejšie používajú na odstránenie kozmetických defektov. Sú ľahko ovládateľné, nevyžadujú príliš zložitý tréning lekára. Kyselina hyalurónová je polysacharid, ktorý je neustále syntetizovaný kožnými bunkami. Jeho biologickou úlohou je zvlhčovať pokožku a vytvárať objem kože, čo je možné vďaka tomu, že jej molekuly sú schopné zadržať objem vody - 1000-násobok objemu polysacharidových molekúl.

"Životnosť" molekúl kyseliny hyalurónovej v tele nie je dlhšia ako 24-48 hodín, preto sa na výrobu plnív používa takzvaná "viazaná kyselina hyalurónová". Je to gél, v ktorom sú jednotlivé molekuly kyseliny hyalurónovej navzájom spojené (pomocou špeciálnych látok) v dlhých reťazcoch, čo zabraňuje ich rýchlej deštrukcii. Po dlhom čase zavedenia takéhoto gélu do tkaniva si zachováva elastickú štruktúru a objem, čo umožňuje jeho použitie na korekciu vrások a na dodanie objemu tkaniva tváre. Trvanie účinku je zvyčajne asi 6 mesiacov, ale pri mnohých liekoch účinok trvá až 9-12 mesiacov.

Typ plniva kyseliny hyalurónovej -

Nižšie uvádzame najobľúbenejšie plnivá kyseliny hyalurónovej, ale vo všeobecnosti je ich veľký počet a všetky majú rôzne vlastnosti. Jednou z najdôležitejších vlastností plniva je napríklad jeho elasticita (hustota). Plnivá s vysokou hustotou sa používajú na odstránenie hlbokých vrások a záhybov. Mierne menej hustý - navrhnutý tak, aby vytvoril objem v lícnych a lícnych lícach a veľmi mäkký - používaný v perách a očiach. V tabuľke 1 nájdete informácie o ochranných známkach plničov a o tom, v ktorých oblastiach osoby sa odporúča.

1) Plnivo Restylane® (Restylane) -

Restylán obsahuje non-živočíšnu kyselinu hyalurónovú získanú bakteriálnou fermentáciou. Výrobca je spoločnosť Q-Med (Švédsko). Toto je najobľúbenejšie plnivo v Spojených štátoch (FDA schválené v roku 2003). Má vysokú koncentráciu kyseliny hyalurónovej - 20 mg na 1 ml. Restylán sa vzťahuje na úplne hydratované gély, t.j. počas prvých 24 hodín po injekcii absorbuje vlhkosť, čo povedie k ďalšej expanzii mäkkých tkanív v mieste vpichu injekcie.

Vzhľadom na to, že gél má priemernú hustotu a elasticitu (viskozita gélu zodpovedá 100 000 častíc na 1 ml), je vhodný na korekciu vrások strednej hĺbky. Účinok po jeho zavedení zostáva od 6, ale nie viac ako 8 mesiacov. Tento liek je ideálny pre zníženie hĺbky nasolabiálnych záhybov, vrások "bábky" v rohoch úst, vady nosa, jazvy po akné, ako aj pre zdvihnutie špičky nosa.

Okrem klasického plniva Restylane® existuje tiež niekoľko možností, ktoré sú viac prispôsobené konkrétnym úlohám: 1) "Restylane Touch" - na odstránenie najmenších vrások, 2) "Restylane Lip" - na korekciu objemu pier, 3) "Restylane Sub-Q" - na vytvorenie dodatočnej hlasitosti lícne kosti a líca. Všetky tieto liečivá obsahujú rovnakú koncentráciu kyseliny hyalurónovej a líšia sa len hustotou / elasticitou gélu. Náklady na 1 striekačku s objemom 1 ml pre kliniky - od 6 000 rubľov, čo podľa nášho názoru robí toto plnivo najlepším z hľadiska pomeru cena / kvalita. V klinikách, cena začína od 10 000 rubľov.

Veľkým plusom plničiek značky Restylane je, že výrobca spoločnosti kontroluje svoje plnivá pre zvyškové bakteriálne proteíny. To je dôležité, pretože takmer všetky plnivá sa teraz vyrábajú spôsobom bakteriálnej fermentácie a zvyškové proteíny môžu spôsobiť riziko alergických reakcií. Napríklad populárne plnivá Yuviderm nepodliehajú podobným laboratórnym testom. V literatúre však nie sú žiadne porovnávacie údaje o frekvencii alergických reakcií plnív rôznych značiek.

→ Formy na uvoľňovanie restylánu®

2) Plnivo Perlane® (Perline) -

Filler Perline je tiež vyvinutý Q-Med (Švédsko). Je súčasťou rady plničov Restylane.®Odlišujú sa od nich vo vyššej viskozite a hustote gélu. Koncentrácia kyseliny hyalurónovej v nej je rovnaká - 20 mg na 1 ml. Toto plnivo je schválené FDA a je určené na odstránenie iba výrazných hlbokých vrások a kožných záhybov. Trvanie účinku je približne 9 mesiacov po injekcii (niekedy aj dlhšie).

Tento gél je vynikajúcou voľbou na zníženie závažnosti nasolabiálnych záhybov, na zvýšenie objemu lícnych kostí, na redukciu hlbokých vrások na brade, vrások "bábky" v rohoch úst. Všeobecne platí, že pre úspešnú prácu s touto drogou, musí mať lekár rozsiahle skúsenosti s používaním výplní, pretože Perline má veľmi vysokú hustotu. Použitie takéhoto gélu s nedostatočnými skúsenosťami môže viesť k tomu, že povrch kože bude nerovnomerný (hrboľatý). Cenová cena 1 injekčnej striekačky s objemom 1 ml je približne 7000 rubľov a na klinikách náklady zvyčajne začínajú od 12 000 rubľov.

3) plnivo Juvederm® (Yuviderm) -

Yuviderm je jedným z najobľúbenejších plnív v Európe a USA. Výrobca - Allergan Inc. (USA). Obsahuje kyselinu hyalurónovú, získanú technológiou bakteriálnej fermentácie. Gél nie je úplne hydratovaný, takže by sme mali očakávať ďalšiu expanziu v prvých 24 hodinách po injekcii. Dve formy plniva Juvederm® boli schválené FDA v roku 2006 - to je "Juvederm Ultra" a "Juvederm Ultra Plus". Zodpovedajú tým, ktoré boli vydané pre Rusko - "Yuviderm Ultra 3" a "Yuviderm Ultra 4".

V Yuviderm Ultra 3 a Yuviderm Ultra 4 je koncentrácia kyseliny hyalurónovej rovnaká - 24 mg / 1 ml, ale navzájom sa líšia v hustote gélu. Gél "Yuviderm Ultra 4" - najhustší a používa sa na korekciu hlbokých vrások a záhybov, ako aj atrofických jaziev. Mierne menej hustá "Yuviderm Ultra 3" - používa sa na korekciu stredne hlbokých vrások, ale je vhodná aj na prácu s obrysom červeného okraja pier. Okrem toho sú oba tieto gély rovnako vhodné na zvýšenie objemu lícnych kostí, zmenšenie hĺbky nasolabiálnych záhybov, ako aj na vrásky "bábky".

Cenová cena 1 injekčnej striekačky s objemom 1 ml (v závislosti od formy uvoľňovania) - sa pohybuje od 7 000 do 13 000 rubľov, a preto sa na klinikách začína cena od 12 000 rubľov pre najdrahšiu možnosť - Juvederm Ultra 2, ktorá sa používa na pery a vrásky okolo očí , Trvanie účinku "Yuviderm Ultra 3" je podobné plnivu Restylane.® a je 6-9 mesiacov, ale účinok "Yuviderm Ultra 4" - vydrží až 12 mesiacov. Okrem toho existuje 5 ďalších variantov tohto výplne, ktoré sú určené pre úzke aplikácie (môžete si ich prečítať na nižšie uvedenom odkaze). Patrí medzi ne -

  • Juvederm Ultra 2,
  • Juvederm Volma,
  • Juvederm Ultra Smile,
  • Juvederm Volbella (Volbella),
  • Juvederm Volift (Volift).

→ Formy uvoľňovania plniva Juvederm®

4) Filler Belotero (Belotero) -

Filler Belotero bol vytvorený švajčiarskou spoločnosťou Anteis S.A., ale v súčasnosti je majiteľom značky farmaceutická spoločnosť Merz (Nemecko). Belotero je umiestnené ako "inteligentné plnivo", ktoré má jedinečný stupeň jednotnosti a schopnosti byť rovnomerne rozptýlené v tkanivách. To zaisťuje, že nebudete cítiť v koži. Schválenie FDA. Linku tohto plniva predstavujú 3 lieky - Belotero Soft, Belotero Balance a Belotero Intens.

Belotero Soft - obsahuje 20 mg / ml3 kyselina hyalurónová a je určená na korekciu jemných povrchových vrások, ako aj jemných oblastí tváre, krku a dekoltu, ktoré majú tenkú pokožku. Belotero Balance - obsahuje 22,5 mg / ml3 гиалуроновой кислоты, и применяется для коррекции средних морщин и складок, а также увеличения губ. И третий вариант - Belotero Intens - с 22,5 мг/мл3 гиалуроновой кислоты, для коррекции глубоких морщин и складок, а также увеличения объема скул и щек. Эффект держится примерно 6-9 месяцев. Себестоимость 1 шприца объемом 1 мл - около 6000 рублей.

→ Стоимость в клиниках - от 11 000 рублей за 1 мл.

5) Филлер Стилаж (Stylage) -

Филлер Stylage® выпускается французской компанией VIVACY Laboratories. Styl výplň má celú radu liekov. Po prvé, je to rad 3 Stylage výplne.® - S písmenovými označeniami S, M a L. Sú určené pre jemné povrchové, stredné a hlboké vrásky, resp. Štýlový efekt® S trvá až 9 mesiacov a M a L až 12 mesiacov. Každá verzia gélu je dostupná s lidokaínom a bez neho.

Druhou možnosťou je mäkké plnivo Stylage Lips, ktoré obsahuje 18,5 mg / ml3 kyselina hyalurónová a je určená len na zvýšenie objemu tela pier a / alebo kontúrovanie ich červeného okraja. Účinok trvá približne 6 mesiacov, niekedy aj dlhšie. Tretia možnosť je Stylage XL a XXL výplne, ktoré sú určené na zvýšenie objemu lícnych kostí a tváre. Účinok pretrváva približne 12 mesiacov.

Výrobca ako jedna z konkurenčných výhod uvádza obsah antioxidantov (manitol a sorbitol), ktoré spomaľujú zničenie gélu kyseliny hyalurónovej. Avšak proces deštrukcie gélov kyseliny hyalurónovej v tkanivách závisí od mnohých faktorov a antioxidanty sú ďaleko od hlavných faktorov. Porovnávací výskum tejto problematiky s inými plnivami - výrobca nezverejňuje. Štyri náklady® S, M, L je asi 3500-4000 rubľov (na 1 striekačku). Nákladová cena ostatných foriem je asi 5 500 rubľov na 1 injekčnú striekačku 1,0 ml. V pomere to možno vypočítať a cena na klinikách (zvyčajne + 5000 rubľov na náklady na liek).

6) Princezná plnivá® a hyalax® -

Princess Filler a Filler Gialax vyrába rovnaká spoločnosť Croma-Pharma (Rakúsko). V zostave tlačiarne výplne sú 2 formy vydania. Prvá možnosť je klasická princezná Filler®Jedná sa o pomerne mäkké plnivo, ktoré možno použiť na povrchové a stredné vrásky, ako aj na zväčšenie pier. Na korekciu hlbokých vrások a nasolabiálnych záhybov, na zvýšenie objemu lícnych kostí a líčok, môžete použiť hustšiu verziu tejto drogy - Princess Volume (Princess Volyuma).

Účinok klasickej princeznej Filler bude trvať 4-6 mesiacov. Účinok druhého druhého variantu plniva bude trvať až 6-9 mesiacov. Treba povedať, že táto značka je najlacnejšia medzi plnivami. Kozmetické kliniky kúpiť - len 3000 a 3500 rubľov, respektíve (pre injekčnú striekačku 1,0 ml), a nízka cena umožňuje, aby sa vyššie rozpätie. Pre porovnanie, kúpna cena 1 injekčnej striekačky 1,0 ml Yuviderm Ultra 3 je asi 11 000 rubľov.

Treba poznamenať, že pre princezne výplne (v porovnaní s vyššie uvedenými) - bolo publikovaných len veľmi málo klinických štúdií, na ktorých sa nezúčastnilo príliš veľa ľudí. Ak však chcete ušetriť peniaze alebo sa zoznámiť s postupom obrysu plastov prvýkrát, môžete si túto ochrannú známku ľahko vybrať. Mimochodom, ďalšie ekonomická možnosť - rad výplní "Revofil" (Fine, Plus a Ultra), kórejskej výroby. Ich nákupná cena za 1,0 ml injekčnú striekačku je tiež len okolo 3 100 rubľov.

Plnivo Radiesse (na báze hydroxyapatitu vápenatého) -

Najobľúbenejším výplňou tohto typu je Radiesse. Liek bol vyvinutý známou americkou biotechnologickou spoločnosťou BioForm Medical, ale v súčasnosti liek patrí nemeckej spoločnosti Merz Pharma. Schválenie FDA. Prípravok pozostáva z mikrosférických častíc (25 až 45 mikrometrov) s 30% hydroxyapatitom vápenatým, ktoré sú suspendované v gélovo podobnom nosiči.

Výplň gélového nosiča sa rozpúšťa približne 2-3 mesiace po injekcii, po čom sú bunky kože v priamom kontakte s mikrosférami. Klinické štúdie ukázali, že postupná deštrukcia mikrosfér makrofágmi vedie k aktivácii funkcie fibroblastov a nahradeniu tohto objemu novým tvoreným kolagénom (podľa Hirscha R. a Cohena J.). Plnivo Radiesse je teda jedným z mála liekov, ktoré v skutočnosti stimulujú neokolagenogenézu. Zároveň vápnikové a fosfátové ióny vytvorené počas deštrukcie mikrosfér nemajú antigénne vlastnosti, t.j. liek je úplne imunologicky inertný.

Ďalším bodom je tiež veľmi zaujímavý: organizmus niekedy reaguje na zavedenie akýchkoľvek typov plnív do tvorby granulómov v mäkkých tkanivách, vnímajúc ich ako cudzí predmet, ktorý je častou komplikáciou pri použití dermálnych výplní. Zaujímavé je, že po injekcii Radiesseových granulómov sa nikdy nevytvoria. Indikácie pre použitie Radiesse - korekcia nasolabiálnych záhybov, lícnych kostí, dutých líčok, bábkových vrások. Priemerná dĺžka účinku je od 9 do 18 mesiacov a na rozdiel od Sculptry (pozri nižšie) bude účinok vyhladzujúcich vrások viditeľný bezprostredne po zákroku.

→ Cena spoločnosti Radiesse na klinikách je od 16 000 rubľov za 0,8 ml a od 25 000 rubľov za 1,5 ml.

Filler Sculptra (na báze kyseliny poly-L-mliečnej) -

Filler Sculptra (Sculptra) je syntetický, biologicky kompatibilný, imunologicky inertný polypeptid, ktorý sa skladá z mikrosférických častíc kyseliny poly-L-mliečnej. Mnohí odborníci nazývajú tento výplňový stimulátor kože, pretože Nie je to tradičný dermálny výplň - na rozdiel od tradičných plnív na báze kyseliny hyalurónovej alebo kolagénu. Jeho mechanizmom účinku je iniciovať tvorbu nového kolagénu v dermis, v dôsledku čoho dochádza k pomalej korekcii hlbokých vrások a obnoveniu mäkkého tkaniva.

Liek vyrába medzinárodná dermatologická spoločnosť Galderma®.

Mechanizmus účinku liečiva je taký, že pri správnom podávaní nielen koriguje hĺbku vrások, ale tiež obnovuje objem strateného kolagénu v oblasti injekcie. V skutočnosti je to skôr zavedenie tukového tkaniva pri korekcii zapustených plôch tváre a hlbokých záhybov, ku ktorým dochádza v dôsledku poklesu objemu hlbších štruktúr (dermis a podkožného tuku). V korekčnej oblasti musíte zadať malé a presné zväzky Sculptry, aby nedošlo k hyperkorekcii. Pacienti vo veku 30-39 rokov zvyčajne používajú 2-3 cm3 droga, v 40-49 rokoch - 4 cm3, staršie - 5 cm3.

Kozmetický účinok po podaní sa neobjaví okamžite, ale nie skôr ako po 4 týždňoch. Injekcie Sculptry sa vykonávajú mesačne (alebo skôr s intervalom 4-6 týždňov), kým nie je pacient spokojný s objemom korekcie problémovej oblasti. Preto nie je možné okamžite presne povedať, aké množstvo lieku potrebujete, ale zvyčajne je to 3-4 cykly injekcií. Účinok sa najlepšie dosahuje u žien pred menopauzou a po menopauze, ktoré dostávajú hormonálnu substitučnú liečbu. Horší účinok sa vyskytuje u žien po menopauze, ktoré nedostávajú hormonálnu substitučnú liečbu. Štúdie ukázali, že kozmetické defekty u mužov pri použití Sculptry podliehajú korekcii rýchlejšie ako ženy (z neznámych dôvodov).

Ak je dôležité, aby pacient okamžite dosiahol kozmetický účinok, Sculptra môže byť kombinovaná s inými plnidlami (a už pri prvej návšteve), avšak Sculptra musí byť zavedená ako prvá. Úspešne sa používa na zvýšenie objemu lícnych kostí, líc, korekciu nasolabiálnych záhybov a dosiahnuté výsledky sa ušetria najmenej 18-24 mesiacov. Veľmi dôležité: technika práce s týmto liekom je veľmi ťažká a lekár musí podstúpiť špeciálny tréning, ktorý vykonáva výrobca tohto lieku (musíte požiadať lekára, aby predložil takýto certifikát). Ale účinok tejto drogy bude najpôsobivejší, ako po úspešnej plastickej chirurgii.

→ Cena Sculptra - od 20-30 tisíc rubľov za 5,0 ml.

Výplne na tvár: ZHRNUTIE

Dúfame, že vám teraz bude jasné, aké sú výplne tváre a pre vaše pohodlie ich zoskupíme do konkrétnych oblastí použitia. Mnohí z nich majú súhlas FDA (Federálny úrad USA pre kontrolu kvality liekov). Napriek tomu, že odporúčania FDA sú vždy zárukou bezpečnosti a účinnosti, v niektorých prípadoch nedostatok odporúčaní nehovorí o zlej kvalite drogy, ale o byrokratizácii a pomalom rozhodovaní. Najčastejšie FDA dáva svoje povolenie iba 10-15 rokov po objavení sa nového lieku (aj napriek prítomnosti dostatočného množstva klinických štúdií).

1. Plnivá na perách -

Veľmi dôležitým bodom pre výber plniva na perách je to, že zväčšenie objemu pier a vytvorenie jasnejšieho obrysu červeného okraja pier (vo forme čiary „Snehulienka“ alebo Cupidova luku) nemusí byť optimálne pri použití rôznych verzií výplní. Na vytvorenie obrysov červeného okraja sa môžu použiť o niečo hustejšie plnivá, než aby sa do tela pier pridalo množstvo. V tabuľke 1 nájdete zoznam liekov, ktoré sú vhodné na tento účel.

Je veľmi dôležité nepoužívať príliš husté plnivá (ako Juvederm Ultra 3 alebo 4) na zväčšovanie pier, napriek tomu, že trvanie ich účinku bude dlhšie. To je spôsobené tým, že pery môžu stratiť svoju prirodzenú elasticitu a pacienti môžu v tomto prípade tiež cítiť hustšie inklúzie v tele pery.

2. Plnivá v lícnych kostiach odporúčané FDA - t

Plnivá v lícnych kostiach alebo na zväčšenie objemu tváre by mali mať priemernú hustotu a elasticitu. Príliš mäkké plnivá sú pre túto oblasť úplne nevhodné a príliš husté sa budete cítiť ako cudzie teleso. FDA odporúča používať Juvederm, Radiesse, Sculptra, atď opraviť lícne kosti s výplňami. Niektoré produkty, aj keď nemajú odporúčania FDA (napríklad Restylane Sub-Q alebo Uviderm Volume) - boli vytvorené špeciálne pre túto tvárovú zónu. Majú objem dobre a výsledok môže byť viditeľný až 2 roky.

3. Nasolabiálne záhyby odporúčané FDA -

Nasolabiálne záhyby výplne (pacienti ich často nazývajú nasolab plnivá) musia mať tiež strednú alebo vysokú hustotu gélu, ako aj nízku elasticitu. Na tieto účely schválila FDA veľké množstvo liekov - Restylane, Juvederm, Belotero, Sculptra, Radiesse, ArteFill a ďalšie. Špecifické možnosti pre plnivá rôznych značiek sú uvedené v tabuľke 1 nižšie.

Napriek zjavnej jednoduchosti použitia plnív v nasolabiálnych záhyboch - prehľad bude závisieť nielen od správnej značky lieku, ale aj od stratégie liečby. Ak má pacient výrazné nasolabiálne záhyby, lekár si môže vybrať medzi dvoma liečebnými stratégiami: po prvé, môžete sami opraviť nosné záhyby a po druhé zadať výplň do lícnych kostí a líčok, čím sa stiahne koža a záhyby. ,

Pri liečbe pacientov s veľkými, okrúhlymi lícami je vhodnejšie zvoliť si korekciu nasolabiálnych záhybov. A keď sa liečia pacienti s potopenými lícami a malým množstvom tkaniva v oblasti lícnej kosti, je lepšie zaviesť plnivo do lícnej a lícovej oblasti (u takýchto pacientov to umožní lepší estetický výsledok).

4. Plnivá pre oči odporúčané FDA - t

FDA ešte neschválila žiadne plnivo na použitie v oblasti očí. To však neznamená, že výplne používané pod očami sú nebezpečné a prehľad kozmetológov a pacientov to potvrdzuje všetkými možnými spôsobmi. Ako sme uviedli vyššie, nedostatok odporúčaní FDA neznamená, že nie je dostatok klinických štúdií o lieku alebo má zlé recenzie. Pre oblasť okolo

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár