SULGAR - kyselina hyalurónová pre tvár: recenzie

Kyselina hyalurónová (HA) je prirodzenou štrukturálnou zložkou kože, ktorá v nej drží molekuly vody. Ľudské telo obsahuje celkom asi 15 gramov tejto kyseliny, z ktorých jedna je rozložená a syntetizovaná denne. Proces starnutia je sprevádzaný poklesom hladiny kyseliny hyalurónovej a vo veku 45 rokov jej obsah klesá približne o 50%.

Viac ako 50% kyseliny hyalurónovej obsiahnutej v tele sa nachádza v koži a koža sa skladá z vody o 70%. Na základe toho je zrejmé, že ak s vekom telo stráca až polovicu kyseliny hyalurónovej, potom sa vlhkosť pokožky znižuje aspoň dvakrát.

Keďže nedostatok kyseliny hyalurónovej vedie k starnutiu pokožky -

Prakticky všetka kyselina hyalurónová v koži je vo svojej dermálnej vrstve (obr. 2) - presne tam, kde sa nachádzajú vlákna kolagénu a elastínu, ktoré sú zodpovedné za elasticitu pokožky. Strata vlhkosti (dehydratácia) touto vrstvou kože vedie k nasledujúcim účinkom:

 • Degenerácia pomalého kolagénu -
  Zníženie množstva kyseliny hyalurónovej vedie k zníženiu obsahu vody v dermis, čo vedie k slabej hydratácii kolagénu a elastínových vlákien vodou. Za týchto podmienok dochádza k pomalej degenerácii kolagénových vlákien s postupným znižovaním ich množstva. Okrem toho zvyšok kolagénu stráca správny stupeň plasticity (schopnosť stlačiť / uvoľniť). A to ovplyvňuje pružnosť pokožky.
 • Redukcia hrúbky kože -
  dehydratácia dermálnej vrstvy pokožky vedie k zníženiu jej hrúbky, respektíve pokožka sa stáva tenšou a menej elastickou. Tenká koža je náchylnejšia na skorý výskyt vrások.
 • Znížená aktivita fibroblastov a keratinocytov -
  fibroblasty sú zodpovedné za syntézu kolagénu a elastínu. V podmienkach nedostatku kyseliny hyalurónovej sa ich aktivita znižuje, čo ovplyvňuje tvorbu kolagénu. Aktivita keratinocytov, na ktorých závisí hrúbka epidermálnej vrstvy kože, tiež klesá. Zníženie hrúbky epidermy vedie k zníženiu ochranných vlastností kože a k vyššiemu odparovaniu vody z jej povrchu.

Kyselina hyalurónová pre tvár: recenzie kozmetológov ...
Dodatočný príjem kyseliny hyalurónovej (čo sa týka zníženia jej obsahu v dermis) teda prispieva k tomu, že dermis je nasýtená vlhkosťou a kolagén zostáva dostatočne hydratovanou vodou. Plus zvyšuje aktivitu fibroblastov a keratinocytov, stimuluje angiogenézu, regeneráciu buniek, metabolické procesy. To všetko udržuje pokožku dobre hydratovanú, elastickú a preto zabraňuje vzniku vrások.

Prečo nie všetky vonkajšie výrobky s kyselinou hyalurónovou pracujú -

Kyselina hyalurónová patrí do triedy polysacharidov a konkrétnejšie ku glykozaminoglykánom. Pozostáva z opakujúcich sa fragmentov (obr. 3), ktoré sa bežne nazývajú disacharidové jednotky. Normálne jedna molekula kyseliny hyalurónovej obsahuje až 25 tisíc takýchto duplicitných fragmentov. Výsledkom je, že molekula je páska (obr. 4), ktorá je zložená do voľnej spletenej gule.

Molekuly kyseliny hyalurónovej majú veľkú veľkosť a molekulovú hmotnosť, a preto normálne nepreniknú cez pokožku - hlbšie ako medzera medzi mŕtvymi bunkami epidermy. Preto niektorí výrobcovia vo svojich krémoch a sérach používajú kyselinu hyalurónovú s nízkou molekulovou hmotnosťou, ktorá bola umelo redukovaná na veľkosť, ktorá jej umožňuje dobre preniknúť do pokožky.

Preto je veľmi dôležitá veľkosť molekúl HA v produktoch starostlivosti o pleť!Veľkosť (hmotnosť) molekúl kyseliny hyalurónovej sa meria v daltonoch (Áno). Štandardná molekula kyseliny hyalurónovej má hmotnosť až 25 000 000 Da. V niektorých zdrojoch môžete nájsť notáciu pre hmotnosť vo forme kDa (kilo Dalton). Napríklad 25 000 000 Dalton = 25 000 kDa).

1. Kyselina hyalurónová s nízkou molekulovou hmotnosťou -

Molekuly kyseliny hyalurónovej s veľkosťou reťazca menej ako 130 000 Daltonov sa považujú za molekuly s nízkou molekulovou hmotnosťou. Takéto molekuly sú oveľa ľahšie preniknúť nepriechodnou kožnou bariérou. Tieto molekuly prenikajú do kožnej vrstvy pokožky a absorbujú vodu z vnútra (ktorá preniká cez pokožku cez steny ciev). Viazanie a držanie - nasýtia pokožku vlhkosťou.

Ale aj nízkomolekulárna GC je heterogénna. Reťaze rôznych veľkostí majú úplne iné účinky. Preto najlepší výrobcovia používajú nízkomolekulárne HA nie v rovnakej veľkosti, ale v rôznych ...

 • Reťaze s hmotnosťou od 400 do 10 000 Dalton -
  najviac prispievajú k angiogenéze, t.j. vzhľadu mnohých mikrociev v dermis. To vedie k lepšiemu prekrveniu pokožky a tým k jej lepšej saturácii kyslíkom, živinami, aktivácii metabolických procesov v koži.
 • Reťaze s hmotnosťou od 50.000 do 130.000 Dalton -
  takáto veľkosť molekúl vedie k dobrej saturácii dermy vlhkosťou, ale táto veľkosť reťazca obzvlášť silne stimuluje bunkovú proliferáciu a migráciu, zvyšuje aktivitu fibroblastov + produkciu nového kolagénu. Aktivita keratinocytov sa tiež zvyšuje, čo prispieva k zvýšeniu hrúbky epidermy a zvýšeniu jej hydrofóbnych vlastností (to znamená, že čím hrubšia epiderma, tým menej vlhkosti sa odparí z povrchu kože).

Je dôležitéŠtúdie ukázali, že kožu môžu prejsť reťazce HA s hmotnosťou do 1 milióna Daltonov. Rovnaké štúdie však ukázali, že reťazce HA s hmotnosťou od 500 000 do 1 000 000 Daltonov (ktoré už patria k vysokej molekulovej hmotnosti) čiastočne spôsobujú opačné účinky. Hoci saturujú dermu vlhkosťou, tiež inhibujú proliferáciu fibroblastov, syntézu kolagénu a angiogenézu (24stoma.ru).

2. kyselina hyalurónová s vysokou molekulovou hmotnosťou - t

Molekuly kyseliny hyalurónovej s reťazcami väčšími ako 130 000 Daltonov sú považované za vysokomolekulárne. To však neznamená, že nefungujú. Kyselina hyalurónová s vysokou molekulovou hmotnosťou tvorí na povrchu kože tenký "polymér" film podobný gélu, ktorý začína veľmi rýchlo absorbovať vlhkosť zo vzduchu.

Tvorba gélovitého filmu vedie k nasledujúcim účinkom -

 • zvýšenie obsahu vody v epidermálnej vrstve kože,
 • existuje dodatočná bariéra pre odparovanie vlhkosti z povrchu kože,
 • polymérny film umožňuje biologicky aktívne zložky, ktoré tvoria kozmetický výrobok, dlhší a hustejší kontakt s pokožkou, čo zvyšuje ich absorpciu.

Je dôležité: účinnosť a trvanie takého gélu podobného filmu bude vyššie, čím väčšia je molekulová hmotnosť použitej kyseliny hyalurónovej (pripomíname, že jej maximálna hmotnosť je 25 000 000 Daltonov).

ZÁVERY pre výber výrobkov z kože - t

Preto molekuly HA rôznej hmotnosti pracujú úplne odlišným spôsobom. To môže ovplyvniť výber produktov starostlivosti o pleť v závislosti od toho, čo očakávate od používania takýchto výrobkov.

 • Výrobky s kyselinou hyalurónovou s nízkou molekulovou hmotnosťou -
  bude pôsobiť zvnútra, prenikne do dermálnej vrstvy kože, zvýši sa jej obsah vody, čo vedie k zvýšeniu stupňa hydratácie kolagénu a elastínu a zvýšeniu ich elasticity. Aktivujú aj funkciu fibroblastov a keratinocytov, zvyšujú produkciu kolagénu, zvyšujú metabolické procesy v koži, stimulujú angiogenézu.

  Štúdie ukázali, že činidlá s molekulami HA od 50 000 do 130 000 Daltonov - prispeli k návratu elasticity kože lepšie ako iné. Len majte na pamäti, že molekuly Ledgeru sú v tele v priebehu času zničené: od menej ako jedného dňa do 2 dní. Preto je potrebné tieto nástroje aplikovať nepretržite, inak sa vrátite do pôvodného stavu pokožky. Navyše, čím je menšia veľkosť molekúl HA, tým rýchlejšie sú makrofágy zničené.

 • Lieky s kyselinou hyalurónovou s vysokou molekulovou hmotnosťou -
  veľkosť molekúl HA by mala byť v takýchto zariadeniach aspoň 1 000 000 Daltonov (a toto je najhoršia možnosť). V najlepšom prípade by molekuly mali mať maximálnu veľkosť, t.j. blíži sa 25.000.000 Dalton. Majte na pamäti, že takéto výrobky môžu naopak vysušiť pokožku, ak okolitý vzduch nie je dostatočne zvlhčený, t. suché. V tomto prípade bude mať gél podobný film tendenciu absorbovať vodu dokonca aj z povrchovej vrstvy kože.

  Tieto prostriedky vám umožnia rýchlo zvlhčiť a zlepšiť stav povrchovej vrstvy kože (epidermis). Nemali by ste počítať so zvýšením vlhkosti v dermis a so zvýšením elasticity kože. Účinnosť takýchto produktov bude oveľa vyššia, ak okrem HA obsahujú aj ceramidy (nenasýtené mastné kyseliny), ktoré tiež zabraňujú odparovaniu vlhkosti z povrchu kože.

Kyselina hyalurónová v kozmetike -

Čo je atraktívna kyselina hyalurónová v kozmetike a aký je jej prínos? Okrem vonkajších prostriedkov existujú injekčné formy podávania, ktoré môžu byť smerované buď na všeobecné zlepšenie stavu kože alebo na vyhladenie vrások.

1. Hlboké zvlhčenie tváre a krku -

Metóda omladenia kože injekciami kyseliny hyalurónovej sa nazýva biorevitalizácia (od slov - obnova, revitalizácia). Roztok kyseliny hyalurónovej sa injektuje intrakutánne s použitím rôznych mikroinjekcií so špeciálnym automatickým injektorom alebo injekčnou striekačkou (obr. 5-7). Roztoky na biorevitalizáciu môžu tiež obsahovať všetky druhy vitamínov a aminokyselín.

Kyselina hyalurónová: prehľad o biorevitalizačných technikách ...
Už sme písali o výsledkoch klinických štúdií kožnej biorevitalizácie. K dnešnému dňu je táto technika dosť kontroverzná. Zvýšenie produkcie kolagénu a elastínu po injekciách kyseliny hyalurónovej, ak by sa vyskytla (iba v jednej štúdii), by stále bolo len na úrovni štatistickej chyby. Vo všeobecnosti však pacienti zaznamenali, že koža po injekcii vyzerala viac ako jeden mesiac.

Originálne fotografie z biorevitalizačného výskumu uskutočneného pred a po (vidíte ten rozdiel?)

Čo vysvetľuje mierne zvýšenie hladiny kolagénu -
Treba povedať, že táto metóda sa uskutočňuje s použitím radu početných mikroinjekcií, ktoré vedú k početným drobným poraneniam kože ihlou. Koža okamžite reaguje na akékoľvek poškodenie aktiváciou regeneračných mechanizmov, vrátane produkcie kolagénu, aktivácie angiogenézy a krvného zásobovania. Zlepšenie stavu kože touto technikou je podľa nášho názoru spôsobené kožnými prepichnutiami a nie kvôli obsahu injekčnej striekačky.

Mimochodom, to dokazuje aj skutočnosť, že v jednom zo štúdií (čítať štúdiu) bol zistený nerovnomerný nárast kolagénu a bol na miestach vpichu kože injekčnou ihlou. Vzhľadom na to, že roztok kyseliny hyalurónovej je po podaní distribuovaný v tkanivách, je dosť zvláštne, že zvýšenie nastalo len v miestach vpichu ihly do kože.

Mimochodom, pozrite sa, ako sa stav kože zlepšuje, keď je vystavený zlomkovému laseru, keď sa použije darsonvalizácia (výtoky zanechávajú v koži mikronekrózy, ktoré stimulujú regeneráciu kože). Alebo ako po aplikácii badyi, ktorá poškodzuje pokožku mikročasticami - po 2 dňoch sa tón pleti stáva zdravším a rovnomernejším. To všetko dokazuje náš názor.

Obsah injekčnej striekačky nepochybne ovplyvňuje metabolické procesy, ale tento účinok je extrémne malý a krátky. Okrem injekcií existujú aj tablety kyseliny hyalurónovej, krémy s hyaluronátom sodným alebo kyselinou hyalurónovou (o nich sa dozviete nižšie).

2. Vyhladzovanie vrások, dávkovanie objemu pier, lícnych kostí -

Kyselina hyalurónová v kozmetike sa tiež používa ako základ pre plnivá (dermálne výplne), ktoré sú určené na korekciu vrások, alebo na zvýšenie objemu pier alebo lícnych kostí. Plnivá kyseliny hyalurónovej sú gél, ktorý sa injikuje subkutánne injekčnou striekačkou. Gél má tendenciu sa dlhodobo nerozpúšťať (až 1 rok), čo má za následok zdvíhací účinok.

Princíp vyhladzovania vrások s plnidlami kyseliny hyalurónovej -

Účinok použitia plnív je viditeľný bezprostredne po zákroku. Ale majte na pamäti, že vyhladenie vrások alebo zvýšenie objemu lícnych kostí alebo pier bude dočasné, pretože gél má schopnosť pomaly sa rozpúšťať v tele. Účinok pretrváva v priemere 6-12 mesiacov (v závislosti od značky vybraného plniva).

Ale sú tu dlhodobo pôsobiace plnivá, ktorých účinok môže trvať 2 až 10 rokov. Už sa nevyrábajú z kyseliny hyalurónovej, ale na báze suspendovaných hydroxyapatitových vápenatých, poly-L-mliečnych kyselín, polymetylmetakrylátových mikrosfér.

reklama

Prípravky kyseliny hyalurónovej -

Dnes kozmetológia používa formy kyseliny hyalurónovej vo forme roztoku a gélu na intradermálne alebo subkutánne podávanie, vo forme tabliet (kapsúl) a tiež vo forme mnohých topických prípravkov vo forme krémov, mastí, gélov a sérov. Viac o každom formulári ...

1. SOLGAR kyselina hyalurónová tablety: recenzie

V ruskom segmente internetu získava Solgar veľkú popularitu - tablety kyseliny hyalurónovej. Výrobca tvrdí, že užívanie tohto lieku zlepšuje stav kĺbov, preniká do medzi-artikulárnej tekutiny a tiež zlepšuje stav pokožky, hydratuje ju, bojuje proti vráskam a tak ďalej.

Faktom je, že molekuly kyseliny hyalurónovej sú príliš veľké, a preto, keď sa užívajú v tabletách, nie sú schopné absorbovať sa v čreve a vstúpiť do krvi. V dôsledku toho kyselina hyalurónová nepreniká do kĺbov alebo do kože ... Účinok môže byť všeobecne len z injekčnej formy alebo z topickej formy (krémy, séra), ale nie z tabliet.

Niektoré recenzie však trvajú na tom, že kyselina hyalurónová v kapsulách / tabletách je schopná sa dobre vstrebať do tela a zlepšiť celkový stav. Toto je nehanebná lož, ktorú zanechali platení komentátori vo fórach a tematických blogoch, nepodporovaných, banálnych, ani zákonmi biochémie, ani zákonmi ľudskej fyziológie.

Solgar kyselina hyalurónová: recenzie odborníkov ...
Samozrejme, na stránke predajcu sa zobrazia iba pozitívne recenzie. Kvalita týchto prehľadov, všetko je jasné, vzhľadom na to, že kyselina hyalurónová sa v črevách vôbec neabsorbuje. Kyselina hyalurónová však tiež obsahuje veľkú dávku vitamínu C (až 167% dennej dávky v jednej kapsule), ktorá sa práve absorbuje v čreve.

Vitamín C je dobrý antioxidant a imunomodulátor a samozrejme môže zlepšiť celkový stav organizmu. Je jasné, že ak nastane stimulujúci účinok, je to len kvôli prítomnosti tohto vitamínu. Pre vašu informáciu bude cena kyseliny hyalurónovej Solgar od 1 200 do 2 300 rubľov (pre 30 kapsúl). Je to veľa len pre jeden vitamín C?

So všetkými túžbami (stráviť aj rok), nenájdete jedinú klinickú štúdiu, ktorá by bola vykonaná o účinnosti perorálnej kyseliny hyalurónovej v tabletách alebo kapsulách. Samozrejme, je to úplne neškodné, ale jeho užívanie v tabletkách je absolútne zbytočné.

2. Injekcia kyseliny hyalurónovej -

Na omladenie pleti existujú dva typy injekcií kyseliny hyalurónovej. V prvom prípade sa použije roztok kyseliny hyalurónovej, ktorý sa rýchlo absorbuje po intrakutánnom podaní. V druhom prípade sa použije gél kyseliny hyalurónovej, ktorý sa v tkanivách dlhodobo neabsorbuje. Tieto dve formy aplikácie majú úplne odlišné vlastnosti a účinky ...

 • Použitie roztokov kyseliny hyalurónovej -
  injekcie kyseliny hyalurónovej v tomto prípade môžu zlepšiť vzhľad pokožky, dať jej pokojný žiarivý vzhľad hlbokým zvlhčením pokožky (aspoň tak povedať výrobcom). Ale tieto injekcie vám neumožnia znížiť hĺbku vrások.

  Táto omladzujúca pleť sa nazýva mezoterapia alebo biorevitalizácia kože. V skutočnosti sú synonymné. Termín "mezoterapia" by sa mal chápať jednoducho ako spôsob podávania intrakutánnych liečiv. Druhý termín sa však použil v prípadoch, keď sa mesoterapia vykonáva na tvári. K tomu prišiel s krásnym pojmom "biorevitalizácia".

  Najobľúbenejšie prípravky HA pre hlbokú hydratáciu pokožky tváre -


  Výhonky kyseliny hyalurónovej: recenzie
  mnoho ľudí považuje biorevitalizáciu kože za injekciu kyseliny hyalurónovej za podvod. Väčšina nezávislých klinických štúdií preukázala, že v podstate nedochádza k žiadnej stimulácii syntézy kolagénu a elastínu (zvýšenie ich obsahu sa líši na úrovni štatistickej chyby). Niektorí pacienti však poznamenávajú, že koža po takýchto injekciách vyzerá pokojnejšie.

 • Použitie gélov kyseliny hyalurónovej (plnivá)  -
  Takéto gély sú vynikajúce na zvládnutie hlbokých vrások a záhybov, čím sa znižuje ich hĺbka. Táto metóda sa často nazýva kontúra tváre, pretože вводимый внутрикожно гель гиалуроновой кислоты позволяет не только разгладить морщины, но и поможет придать дополнительный объем скулам, подбородку, позволит увеличить губы.

  Самые популярные филлеры на основе гиалуроновой кислоты:
  → "Juvederm®",
  → "Restyline®" (рис.19).

  Эффект от применения филлеров мгновенный и длится около года. Гиалуроновая кислота инъекции - отзывы всех пациентов подтверждают эффективность и безопасность этого метода омоложения кожи. Минусом может быть только стоимость процедуры, где цена рассчитывается в зависимости от объема введенного геля. Филлеры являются самым популярным средством от морщин в США и Европе, наравне с инъекциями Botox®ktorý dokonale umožňuje zvládať mimické vrásky.

Kyseliny hyalurónovej: zábery, ceny

Injekcia kyseliny hyalurónovej - cena sa vypočíta na základe množstva lieku v ml, ktoré sa zavádza do tkaniva. To platí aj pre roztoky kyseliny hyalurónovej na biorevitalizáciu a plnivá na korekciu vrások (kyselina hyalurónová vo forme gélu).

Náklady na biorevitalizačný postupCena, rub
Restylane Vital - 1,0 ml
Restylane Vital (injektor) - 2,0 ml
11000
17000
Restylane Vital Light - 1,0 ml
Restylane Vital Light (vo vstrekovači) - 2,0 ml
10000
16000
Juvederm Hydrate - 1,0 ml11000
Systém IAL - 1,1 ml 8500
Výplne z plastových líšt Cena, rub
Restylane gél - 1,0 mlod 15 000
Perlánový gél - 1,0 mlod 17000
Objem Restylane Gel Lip - 1,0 mlod 18000

3. Krém s kyselinou hyalurónovou: recenzie, ako si vybrať

Mnohí spotrebitelia vedia: aký vynikajúci hydratačný účinok má kyselina hyalurónová, a preto túto zložku hľadajú v krémoch. Stále viac značiek propaguje kyselinu hyalurónovú ako súčasť svojich krémov, ale ak si ich zloženie prečítate na etikete - ukáže sa, že sú uvedené na samom konci zoznamu. To znamená, že podiel kyseliny hyalurónovej je extrémne malý.

Odporúčané koncentrácie kyseliny hyalurónovej -

 • bežné výrobky na starostlivosť o pokožku 0,05 - 0,4%,
 • vysoko hydratačná a anti-aging kozmetika - 0,5-1,5%.

Nekupujte výrobky s kyselinou hyalurónovou, kde nie je uvedené percento ich obsahu! Okrem toho musí byť uvedené, či samotný produkt obsahuje kyselinu hyalurónovú alebo jej soľ je hyaluronát sodný.

Odporúčané veľkosti molekúl HA v produktoch starostlivosti o pleť -
v ideálnom prípade, ak výrobca uvádza molekulovú hmotnosť molekúl kyseliny hyalurónovej ako súčasť svojho produktu. Niektorí výrobcovia jednoducho napíšu „nízku molekulovú hmotnosť“ (bez kvantitatívnych ukazovateľov), čo nie je dôveryhodné. Sérum by malo byť len z HA s nízkou molekulovou hmotnosťou s molekulovou veľkosťou do 130 000 Daltonov.

Vo fondoch vo forme krému bude výber veľkosti molekúl GA závisieť od toho, aké účinky očakávate -

 • Ak máte väčší záujem o zlepšenie elasticity kože, potom by v tomto prípade mala byť veľkosť hmoty molekúl HA od 50 000 do 130 000 Daltonov.
 • Ak je rýchle jasné zlepšenie obsahu vlhkosti a vzhľadu iba hornej vrstvy kože, potom hmotnosť molekúl HA by mala byť čo najväčšia, ale nie menšia ako 1 000 000 Daltonov. Prečo je to tak - podrobne sme opísali na začiatku článku. Mimochodom, takéto fondy budú oveľa lacnejšie ako prvé.
 • Existujú činidlá, ktoré obsahujú kombináciu HA s nízkou molekulovou hmotnosťou a vysokou molekulovou hmotnosťou. Pravdepodobne táto možnosť znamená a bola by vhodnejšia.

Zamerajte sa na ďalšie komponenty  -
Je lepšie upustiť od krémov, ktoré zahŕňajú: príchute, alkohol, prírodné olejové esencie (znižujú účinok alebo ničia molekuly kyseliny hyalurónovej). Ale vitamíny C, E a B5 naopak zvyšujú jeho účinok, a preto je veľmi dobré, ak sú v zložení smotany. Je veľmi dobré, ak sú v kréme ceramidy (nenasýtené mastné kyseliny), ktoré tiež veľmi silno zvlhčujú pokožku a zabraňujú odparovaniu vlhkosti z povrchu kože.

Je možné pridať roztok kyseliny hyalurónovej z ampuliek do obyčajného krému?

Ak ste našli skvelý hydratačný krém, ktorý vyhovuje vašej pokožke, ale neobsahuje kyselinu hyalurónovú - môžete si ju kúpiť v lekárni vo forme ampuliek a jednoducho ju pridať do krému. V tomto prípade bude kyselina hyalurónová s veľkou hmotnosťou molekúl a nebude prenikať kožou. Ale, ako sme už povedali: práca na povrchu kože vytvára polymérny film podobný gélu.

Tento ochranný film má dlhotrvajúcu životnosť na pokožke; po aplikácii začína absorbovať vodu zo vzduchu, čo vedie: po prvé k nasýteniu povrchovej vrstvy vlhkosti vlhkosťou a po druhé k ochrane pred odparovaním vlhkosti z povrchu kože. tj Ako môžeme vidieť, krémy budú pracovať s hmotnosťou kyseliny hyalurónovej s vysokou molekulovou hmotnosťou a nízka na hydratáciu pokožky. Urobte to rôznymi spôsobmi av rôznych hĺbkach.

Mechanizmus účinku kyseliny hyalurónovej s nízkou molekulovou hmotnosťou je celkom odlišný. Preniká do dermis, absorbuje tam vodu (pochádza z krvných ciev), čo vedie k zvýšeniu obsahu vlhkosti v kožnej vrstve kože a tiež ovplyvňuje fibroblasty, kolagén atď.

Kyselina hyalurónová alebo hyaluronát sodný v kréme: čo je lepšie

Niekedy v kompozícii si môžete prečítať, že krém neobsahuje kyselinu hyalurónovú, ale hyaluronát sodný. To nemusí byť jasné, takže to vyžaduje trochu vysvetlenia. Chemicky je hyaluronátom sodným soľ odvodená od kyseliny hyalurónovej. Má niekoľko výhod oproti samotnej kyseline hyalurónovej, hoci obe tieto zložky majú dobré vlastnosti zadržiavania vody.

Hlavný rozdiel hyaluronátu sodného je v molekulárnej veľkosti. V procese tvorby hyaluronátu sodného klesá jeho molekulová hmotnosť v dôsledku odstránenia lipidov a nukleových kyselín, čo robí molekulu oveľa menšou ako molekula kyseliny hyalurónovej. To znamená, že ak sa aplikujú topicky, molekuly hyaluronátu sodného ľahšie prenikajú kožou.

Čo je možné a čo nie je možné dosiahnuť pomocou krémov -

Na internete je veľa podvodov. Celé kancelárie s platenými komentátormi každý deň chvália produkty, ktoré propagujú, a zároveň kritizujú svojich konkurentov. Niekoľko užitočných tipov ...

1. Krémy s GK nikdy nebudú schopné vyhladiť vrásky.

Žiadny krém s kyselinou hyalurónovou sa nedokáže vyrovnať s výraznými vráskami, záhybmi, ochabnutými a inými príznakmi starnutia pokožky, bez ohľadu na to, koľko sľubujú výrobcovia smotany. Napríklad výrobca "Gemene - kyselina hyalurónová DNC" sľubuje, že pri použití gélu - vrásky budú vyplnené a rovnomerné. Bohužiaľ, toto je jednoducho nemožné!

Tiež nenechajte sa zmiasť propagačné predmety, ktoré sľubujú zníženie vrások a rave recenzia platených komentátorov na rôznych fórach a blogoch (v skutočnosti je 99% recenzií na internetových fórach skrytá reklama). Všetko, čo tieto krémy dokážu urobiť, je v podstate hydratácia pokožky a jej uvoľnený vzhľad, mierne zníženie hĺbky najmenších vrások o 15-30% (napríklad okolo očí alebo na hornom peru).

Ak neustále používate kvalitné výrobky s nízkou molekulovou hmotnosťou HA, potom môžete očakávať zvýšenie hrúbky a pružnosti pokožky. Ale majte na pamäti, že akonáhle prestanete používať tieto produkty, rýchlo sa vrátite do pôvodného stavu kože.

2. Cenové záležitosti -

Výroba HA s nízkou molekulovou hmotnosťou je veľmi drahý proces. Efektívne kvalitné výrobky s vysokými koncentráciami HA s nízkou molekulovou hmotnosťou a priori sa nemôžu predávať za 500-1000 rubľov. Zvyčajne sa ich náklady pohybujú od 4 000 do 8 000 rubľov. Ak si chcete kúpiť kvalitný výrobok - pripravte sa, že to bude drahé (aj keď sérum s 30 ml HA môže stačiť na 3-4 mesiace denného používania).

3. Aké krémy a séra s kyselinou hyalurónovou sa môžu odporučiť -

Najoptimálnejšie použitie séra, pretože sú efektívnejšie. Ak máte suchú pokožku, potom použite krém s HA ​​alebo sérum pod krémom.

Najlepšie séra s kyselinou hyalurónovou -

 • SkinCeuticals® "Hydratačný B5 gél" (USA) -
  toto sérum obsahuje 0,5% HA s nízkou molekulovou hmotnosťou, vitamín B5, ako aj hydratačný komplex kyseliny pyroglutámovej, močoviny, trehalózy a polykarbonátu-51. Môžete si kúpiť v spoločnosti ruského internetového obchodu spoločnosti SkinCeuticals®, Náklady (30 ml) - asi 4700 rubľov. Sú určené viac na prevenciu zmien súvisiacich s vekom.
 • SkinCeuticals® "H.A. Intensifier" (USA) -
  toto sérum obsahuje 1,5% kyseliny hyalurónovej, 2% citrátu draselného, ​​10% proxylanu. Určený na korekciu kožných zmien súvisiacich s vekom. Náklady okolo 8 000 rubľov (30 ml). Môžete si kúpiť v spoločnosti ruského internetového obchodu spoločnosti SkinCeuticals®.
 • Sérum "Tete" (Švajčiarsko) -
  cena od 2200 rubľov na balenie s tromi fľašami po 10 ml. Výrobca neuvádza koncentráciu HA, ale produkty tejto spoločnosti boli vždy vysoko kvalitné (napríklad Tete vyvinula tzv. Lipozomálnu kozmetiku).

Krémy s kyselinou hyalurónovou - t

Pokiaľ ide o krémy s nízkou molekulovou hmotnosťou HA, v Rusku sa predávajú len veľmi málo. Len niekoľko ochranných známok môže byť pomenovaných ako hodných akéhokoľvek druhu dôvery. Prvým je TETE lipozomálny liftingový krém®, v ktorom sa používa inovatívny lipozomálny mechanizmus prenosu molekúl HA do kože. Po prvé ide o kozmetické výrobky francúzskej spoločnosti La Roche-Posay.®ktoré sú veľmi zastúpené vo farmaceutických reťazcoch.

Je dôležité: najúčinnejšou alternatívou bude stále použitie krémov, menovite séra s HA. Ale všimnite si, že bezprostredne po aplikácii a absorpcii séra - je potrebné okamžite dať dobrý krém na vrchole (ideálne, ak je dodávaný s ceramidmi).

Kyselina hyalurónová: kontraindikácie

Kyselina hyalurónová je ABSOLUTNE BEZPEČNÁ, ako pri aplikácii na kožu, tak pri injekčnom podaní. Je bezpečný aj pri požití, pretože jednoducho sa neabsorbuje v črevách. Príležitostne môže kyselina hyalurónová spôsobiť alergické reakcie. Špeciálne opatrenia zahŕňajú injekcie kyseliny hyalurónovej počas tehotenstva alebo dojčenia.

Neexistujú dostatočné dôkazy a štúdie, ktoré by dokázali úplnú bezpečnosť kyseliny hyalurónovej počas tehotenstva. Lekári tiež nevedia: ako ovplyvňuje materské mlieko a dojča pri kŕmení, preto sa neodporúča riskovať a zdržať sa používania. Dúfame, že náš článok na tému: Solgar hyalurónová kyselina si kúpite recenzie v lekárni - ukázalo sa, že je to pre vás užitočné!

Autor: redaktori portálu

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár