Mesonithi: recenzie pred a po

Mesoniti je nízko traumatická metóda odstraňovania kože, ktorá bola vyvinutá v roku 2011 juhokórejskou spoločnosťou špecializujúcou sa na výrobu najlepších akupunktúrnych ihiel. Tento pôvod nie je náhodný, pretože Pôvodne boli mezotely vynájdené tak, aby boli vložené hlboko do tkanív v projekcii akupunktúrnych bodov, aby sa dosiahla dlhodobá stimulácia nervových zakončení. Samotný postup zavádzania mezonitov do tkanín sa nazýva nitovanie nití (z anglického vlákna).

Mesoniti (synonymum - biostimulačné filamenty) - je len jednou z niekoľkých variantov filamentov používaných v implantologii nití a nie najúčinnejšie. Ich inštalácia je však veľmi jednoduchá a nevyžaduje príliš vysokú kvalifikáciu od kozmetológa, čo ich spolu s nízkymi nákladmi robí masívnym komerčným produktom. Ďalšie typy nití zahŕňajú takzvané - 1) vystuženie, 2) zdvíhanie, 3) tvarovanie priadzí.

Mesothreads: foto

Väčšina meso-nití sú vyrábané výrobcami z materiálu "polydioxanone" (PDO). Vlákna tohto materiálu sa začínajú fragmentovať v tkanivách už po 1 mesiaci a ich úplné zničenie trvá približne 4-6 mesiacov. Vlákna sa vkladajú pod kožu podľa špeciálnych schém a vytvárajú tak určitý rámec, okolo ktorého sa v koži vytvorí nový kolagén a vrásky sa vyhladia (obrázok 2-3). Ale to všetko vyzerá dobre len teoreticky, a ak vám povie o výraznom zrušení mesothreads, ktoré bude trvať takmer 1 rok, potom viem, že to všetko nie je pravda.

Autorom tohto článku je praktický chirurg / kozmetológ, má certifikát na zdvíhanie nite. Všetko uvedené v tomto článku nie je len osobným názorom, ale aj všeobecnou skúsenosťou kolegov, ktorí sú mienkotvornými lídrami v oblasti zdvíhania nití v Rusku (napríklad Gruzdev, Sulamanidze, Fedorov, Aleksandrov, Kodyakov atď.). V tomto článku sa budeme zaoberať rôznymi druhmi mesothreads a indikácie pre nich, rovnako ako povedať o reálnych možnostiach použitia mesothreads v estetickej kozmetológii.

3D mesothreads pre facelift: indikácie

Na miestach kozmetických kliník indikácie faceliftu s mesonitom vyzerajú veľmi krásne, ale častejšie než všetko, čo je tam napísané, zvyčajne nie je pravda. Účelom takýchto propagačných článkov je povzbudiť pacienta, aby si pomocou mesošírov kúpil úplne prístupný postup navíjania nite. Prísľubom neuskutočniteľného je práve dôvod, prečo väčšina mesohrokov prijíma väčšinu pacientov, a potom sú negatívne. Reklama nám hovorí, že trend s mazonitou je určený pre:

 • zlepšiť vzhľad a pružnosť pokožky,
 • korekcia vrások na čele,
 • výťah čela
 • dotiahnutie oblasti okolo očí,
 • vyhladenie vrások a záhybov,
 • zlepšiť tvar oválnej tváre a submandibulárnej oblasti.

Ako ďalšie účinky, keď sa aplikujú na telo, sa indikuje utiahnutie voľných tkanív v hrudníku, zadku, žalúdka, rúk a nôh, ako aj odstránenie nepravidelností a previsu kože po liposukcii alebo tehotenstve. Ale v skutočnosti sú mesothreads (synonymum - biostimulačné vlákna) určené iba na 1) na prevenciu zmien súvisiacich s vekom, 2) ako na prvý stupeň zdvíhania nite u pacientov s voľnou kožou, na posilnenie pokožky pred inštaláciou závažnejších druhov nití - spevňovanie alebo zdvíhanie.

A po tretie (s ohľadom na korekciu zmien, ktoré už nastali) - v niektorých prípadoch môžu mezotely zlepšiť vzhľad pokožky a mierne zvýšiť jej elasticitu. Účinok zákroku sa prejaví len u pacientov s jemne zvrásneným typom starnutia, ktorí majú tenkú pokožku a ktorý by mal byť v zlom stave. Ak máte relatívne dobre upravenú pokožku, pravdepodobne si vôbec nevšimnete účinok. Tiež si pravdepodobne nevšimnete žiadny účinok z procedúry, ak máte hrubú kožu alebo máte mäkkú tkanivovú ptózu.

S ohľadom na účinok vyhladzovania vrások, potom sa spoliehať na to pri aplikácii mesothreads - najmä nestojí za to. Samozrejme, okamžite procedúra kozmetička vás zavedie do zrkadla a ukáže zmeny. Niektoré zmeny môžu byť skutočne viditeľné bezprostredne po zákroku - v dôsledku edému, ktorý zvyšuje objem tkanív, vyhladzuje vrásky. Preto, keď sa na propagačné účely zobrazujú fotografie pred a po inštalácii mesonitov - „fotografia po“ sa takmer vždy vykonáva hneď po zákroku, keď je stále prítomný edém tkaniva a je tu charakteristický červenavý (červenavý) vzhľad. Ak potrebujete presne zdvíhací efekt, potom nemusíte meso-, ale zdvíhanie alebo spevňovanie nití.

Dôležité: chemické zloženie mesothreads

Ako sme už povedali vyššie - v súčasnosti takmer všetci kórejskí, ruskí a európski výrobcovia mesohírov z nich robia lacný chirurgický šijací materiál "Polydioxanone" (CHOP). Takáto voľba je spôsobená vysokou biologickou kompatibilitou tohto materiálu, ale predovšetkým jeho mimoriadne nízkymi nákladmi. Vlákna z PDO sú rýchlejšie ako vlákna z iných materiálov, ktoré sú zničené v tkanivách, a na spomalenie tohto procesu - niektorí výrobcovia aplikujú na povrch mezo-nití PDO zlatenie alebo vrstvu kyseliny polyglykolovej (PGA).

Druhou možnosťou je čistý kaprolaktón (PLC), ale rovnako ako polydioxanón má tento materiál len minimálny biostimulačný účinok. Tretia možnosť môže byť pripísaná vláknam kaprolaktónu, na ktorých je aplikovaná kyselina L-polymliečna. Takýto kombinovaný materiál sa nazýva "kopolymér L-laktidu s kaprolaktónom" (PLLA + PLC). Tento typ vlákien v dôsledku kyseliny polymliečnej má silný biostimulačný účinok a ovplyvňuje tvorbu kolagénu v koži. Rovnaký účinok sa dosahuje napríklad vo výplni Sculptra, tiež pozostávajúcej z kyseliny polymliečnej.

Tiež jeden ruský výrobca robí mesothreads zo 100% kyseliny polymliečnej. Zdá sa, že by to mohlo byť lepšie, ale tieto priadze sú štruktúrne „hladkého lineárneho typu“ a takéto priadze majú tendenciu migrovať do tkanív. tj Môžete si dať takéto nite, napríklad do oblasti tváre, a za mesiac ich možno zistiť v chaotickom poradí v ústach, v blízkosti očí alebo na krku. Toto sa deje v dôsledku mimických pohybov a neprítomnosti zárezov (háčikov) na tomto type vlákna, ktoré by ich spoľahlivo fixovali v mieste vpichu injekcie.

Aká je účinnosť mesothreads? -

Mesothreads sú najtenšie zo všetkých typov nití používaných na zdvíhanie nití. Nie sú schopné slúžiť ako výstužná klietka alebo držať vytlačené tkanivo (t. J. Vytvoriť zdvíhací účinok). Mezotely majú len biostimulačný účinok na kožu, ktorý je sprostredkovaný vplyvom dvoch faktorov - mechanických a chemických. Mechanická biostimulácia tkanív je spojená s poškodením tkanív ihlami, pomocou ktorých sa vlákna vkladajú do kožnej vrstvy kože. Toto zranenie automaticky vedie k zvýšeniu regeneračných procesov a mikrocirkulácie krvi.

Povaha chemickej biostimulácie závisí od chemického zloženia nití, pričom druhá z nich určuje 2 body. Po prvé, rýchlosť biodegradácie vlákien v tkanivách, ktorá bude určovať celkové trvanie ich biostimulačných účinkov. Keď už hovoríme o biodegradácii vlákien, dva parametre zvyčajne záleží - 1) čas, po ktorom začne ich fragmentácia, 2) úplné zničenie. V prameňoch bežného CHOP sa fragmentácia vyskytuje za 30 dní a úplné zničenie trvá len 4-6 mesiacov. O niečo dlhšie - s L-laktid-kaprolaktónovými kopolymérnymi priadzami a ešte dlhšie s pozlátenými priadzami PDO (až 6-8 mesiacov).

Druhou a najdôležitejšou vecou je, že vlákna rôzneho zloženia majú odlišnú expresivitu stimulačného účinku na tkaninu. Biodegradácia prameňov z L-laktidového kopolyméru s kaprolaktónom nastáva s uvoľňovaním aktívnych molekúl kyseliny polymliečnej, ktoré priamo stimulujú funkciu fibroblastov, čo vedie k zvýšeniu produkcie kolagénu. Čo sa týka nití z PDO, PGA alebo čistého kaprolaktónu, v reakcii na ich zavedenie sa v tkanivách vyvíja aseptická zápalová reakcia (reakcia na cudzie teleso), ktorá prebieha s rozvojom infiltrácie leukocytov a migráciou makrofágov.

Väčšina autorov poznamenáva, že po inštalácii meso-nití z PDO sa koža stáva elastickejšou a usudzuje sa, že je to spôsobené stimuláciou produkcie kolagénu. Zápalová infiltrácia tkanív je však vždy sprevádzaná ich zhutnením (pravdepodobne si pamätáte, že opuchnuté zápalové tkanivá sú vždy zväčšené a napnuté). To je dôvod, prečo je podľa nášho názoru lepšie zvoliť mesothreads z kopolyméru L-laktidu s kaprolaktónom a na druhom mieste mezotely z pozláteného CHOP.

reklama

Typy mesothreads - Mono, Screw, CoG, atď.

Ak nebudeme analyzovať materiál výroby nití, ale ich konštrukčné (technologické) vlastnosti, potom sa v súčasnosti všetky mesothreads na zdvíhanie tvárí dajú rozdeliť do 4 typov.

1. Hladký typ lineárneho vlákna ("Mono") -

Ak chcete označiť, že patria k tomuto typu vlákna, niektorí výrobcovia pridajú k názvu slovo „Mono“. Hladký lineárny typ znamená, že mesos bude úplne hladký, bez zárezov. Koncová časť takejto nite bude umiestnená do otvoru na strane ostrého okraja ihly a hlavná časť nite bude zvonka (obrázok 4-5). Toto je najlacnejšia verzia mesonitov. Náklady na 1 vlákno polydioxanónu, bez ohľadu na veľkosť, je asi 110 rubľov. Je to za túto cenu, ktorú si kozmetológovia kúpia.

Ako sme uviedli vyššie, najväčšou nevýhodou hladkého lineárneho typu závitu je to, že v dôsledku neprítomnosti zárezov (ktoré sú určené na upevnenie nite v hĺbke tkaniny) majú takéto nite tendenciu migrovať do tkanív v smere ich bočných koncov. A to sa deje pod vplyvom mimického zaťaženia. Teoreticky môžu byť umiestnené v pevných zónach, ale povedzte mi - kde sú na tvári a krku pevné zóny? Okrem toho sa inštalácia tohto typu vlákna vždy uskutočňuje skôr ihlou ako kanylou, a preto najčastejšou komplikáciou je tvorba hematómov (24stóm).

2. Krútený typ závitu ("Mono Twin" alebo "pigtail") -

Skrútené typy mezonitov sa označujú termínmi "Mono Twin", "pigtail". Tento typ sa líši od predchádzajúceho v tom, že nie jeden, ale dva hladké nite bez zárezov sú upevnené v diere na strane ostrého okraja ihly, a budú navzájom skrútené vo forme "pigtail" pozdĺž celej dĺžky (obr. 6-7). Tento typ závitu je o niečo účinnejší ako ten predchádzajúci, pretože skrútené voči sebe navzájom vo forme pigtail, vlákna (asi 2 týždne po inštalácii) začnú rozpadávať, mierne zvyšujú objem tkanín.

U pacientov s jemným vrásčitým typom starnutia a tenkej kože môžu skutočne dovoliť určitý čas na zníženie závažnosti malých vrások a jemných línií v oblasti inštalácie. Priadza Mono Twin z CHOP vyrába veľké množstvo kórejských spoločností a má kúpnu cenu len asi 200 rubľov. Mono Twin typu mesothreads z L-laktidového kopolyméru s kaprolaktónom vyrába len niekoľko spoločností a ich cena bude oveľa vyššia. Príkladom takýchto vlákien je

 • Aptos® Nano Vitis-4,
 • Aptos® Nano Vitis-7.

Preto pri výbere tohto typu vlákna preferujeme ruského výrobcu Aptos. Okrem toho je potrebné poznamenať, že ak sa ako vodič vlákna Vitis-4 použije ihla, potom má Vitis-7 bezpečnú kanylu. Ak sa pozriete na kórejských výrobcov typu Mono Twin, na ich inštaláciu sa používajú iba ihly (bez výnimky). Inštalácia 1 závitu Aptos Nano Vitis-4 stojí asi 1500 rubľov na klinike.

3. Závit typu skrutky ("Skrutka" a "Dvojitý závit") -

Názov vlákien tohto typu často obsahuje slovo "Skrutka", čo znamená "skrutka". Typ skrutky znamená, že hladká niť bude zvonka navinutá na dutú ostrú ihlu a jej koncová časť bude tiež pripevnená do otvoru na strane ostrého okraja ihly (obr. 8). Tento typ nití možno rozdeliť na - 1) Mono skrutku, 2) Dvojitý skrutkovač. V prvom prípade bude na ihle špirálovito navinutá iba jedna hladká niť a v druhom prípade dva závity naraz. Cena takýchto nití bude medzi 200 a 250 rubľov na 1 nit.

4. Typ vrúbkovaného vlákna (CoG, 2D, 3D, 4D) - t

V názve vlákien tohto typu vlákien môžete často vidieť slovo "COG", čo znamená "zub" (obr.11). Pacienti ich často nazývajú - Kogi struny. Takže zubatý typ znamená, že vlákna budú mať zárezy, ktoré zabraňujú migrácii nití v tkanivách, a podľa výrobcov je vynikajúce utiahnuť kožu. V porovnaní s inými typmi mezonitov sú pravdepodobne najlepšie, ale nemali by ste byť obťažovaní ilúziou zdvíhania pri ich používaní, pretože Meso-nitre sú v zásade príliš tenké a nie sú schopné držať tkaniny, ktoré sa majú premiestňovať, dokonca ani s rezmi.

Medzistroky typu Cog môžu byť navzájom veľmi odlišné (obr. 12). V prvom rade hovoríme o zárezoch, ktoré môžu byť jednostranné, obojstranné, viacsmerné. Prvé Cog závity mali jednostranné zárezy a časom boli nahradené 2D a 3D zárezmi (tieto sa od seba líšia tým, že obojstranné zárezy sú umiestnené buď v rovnakej rovine alebo v trojrozmernom usporiadaní. Je tu aj modernejšie 4D rozloženie zárezov, ale je to len v prípade, že sa jedná o viacvrstvové výrezy. Je veľmi dôležité predovšetkým pre vystuženie a zdvíhanie nití, s ktorými môžete natiahnuť a držať tkaninu v posunutom stave.

V prípade mezovlákna, ktoré sú v zásade príliš tenké na to, aby slúžili na zdvíhanie alebo vystuženie, bude už veľmi dobré, ak sú zárezy iba 3D. Druhým rozdielom v závitoch COG od rôznych výrobcov je, že ako vodidlo nite môže byť použitá ihla aj kanyla. Ak sa použije ihla, potom sú k dispozícii 2 možnosti usporiadania závitu ihlou - štandardnou lineárnou (ako pre hladké závity ako "Mono") a skrutkovým typom "Skrutka na skrutky" (Obr. 13). Zavedenie kanyly je menej traumatické a spôsobuje menej komplikácií.

Je dôležité: vyššie sme hovorili o mazonitoch typu COG, ale existujú aj iné typy vrubových nití - spevňujúce a zdvíhacie priadze, ktoré sú oveľa hrubšie (v porovnaní s tenkými monovláknami). Veľká hrúbka umožňuje, aby sa vlákna nerozpúšťali príliš rýchlo, a tiež vám umožňujú držať náklad a držať prepravované tkanivo. Tieto vlákna zahŕňajú - vlákna Resorblift®Šikmý zdvih V-Line® (modely - Rose-2D, Rose-3D a Cog-2D), vlákna Aptos® Excellence Visage a ďalšie. Uvádzame tu len výstužné závity, ale ak sú tiež inštalované s dodatočnou upevňovacou slučkou, potom im dodajú nielen spevňujúci, ale aj zdvíhací účinok.

Ale na natiahnutie tkanín so štandardnými mesošírami typu COG je k ničomu. Ako sme už povedali - v dôsledku malej hrúbky a neprítomnosti tuhej fixácie na väzy a aponeurózy - v zásade nie sú schopné mať ani zdvíhací ani zosilňujúci účinok. A pokúsiť sa na nich niečo vytiahnuť, napríklad pomocou techniky „slučky“, ktorá sa úspešne používa pri implantácii spevňujúcich vlákien, nie je možná, pretože To vytvorí záťaž, že tenké mesolity jednoducho nebudú stáť a trhať. Pokiaľ ide o zdvíhací účinok tohto typu vlákna, môže byť vyjadrený približne na úrovni štatistickej chyby (to znamená, že je pravdepodobne tam, ale zdá sa, že nie je).

Výrobcovia mesothreads (vlastnosti nití) t -

* kde PDO je polydioxanón, PLLA je kyselina polymliečna, PLLA + PLC je kopolymér kyseliny polymliečnej a kaprolaktónu, PGA je kyselina polyglykolová.

Ako sa facelift s mesothreads -

Mnohí kozmetológovia sú pripravení pretiahnuť pacienta do procesu tradlifting právo počas prvej konzultácie, ktorá by vás mala okamžite upozorniť. Pred začatím konania musí byť prípravné obdobie. Napríklad, aby sa zabránilo zhoršeniu herpesu, výhodne 1 deň pred zákrokom, začnite užívať antivirotiká, napríklad Acyklovir alebo Valacyclovir (celkový priebeh 3-4 dni). Okrem toho, vzhľadom na to, že mesothreads sú vstrekované do tkanív najčastejšie pomocou ostrých ihiel, a nie tupou kanylou, existuje veľmi vysoké riziko hematómov.

Preto mnohí lekári odporúčajú pacientom 2 dni pred postupom redlifting - začať užívať prostriedky, ktoré urýchľujú zrážanie krvi (ak neexistujú žiadne kontraindikácie na to), napríklad liek Ditsinon - 1 kartu. 2 krát denne. Pre prevenciu infekcií pred zákrokom je dôležité vykonať dôkladný odličovač. Inštalácia mesothreads sa môže uskutočniť len v podmienkach ošetrovacej miestnosti, v tomto prípade by mala byť sterilná tabuľka. Samotný postup by mal vykonávať lekár v sterilných rukaviciach a nie v obvyklom "vyšetrení".

Antiseptické ošetrenie pokožky sa vykonáva len s roztokmi obsahujúcimi alkohol a nie s obvyklým roztokom chlórhexidínu. Čo sa týka anestézie, väčšina kozmetológov používa lokálnu anestéziu vo forme anestetického krému alebo gélu na báze lidokaínu, ktorý sa aplikuje 20 minút. Samozrejme, toto nie je najlepší typ anestézie, ale kozmetológovia len zriedka vedia, ako inak. Для пациентов с высоким порогом болевой чувствительности - желательно делать уже канюльную анестезию, когда через 1 точку вкола вводится раствор анестетика при помощи канюли (в области всей зоны вмешательства).

Postup postupu -

Обычно мезонити вводятся под кожу специальными тонкими острыми иглами, и только нити типа COG некоторых производителей вводятся не иглами, а при помощи тупоконечной канюли. Последние намного более безопасны, т.к. они имеют тупой конец, который раздвигает ткани, а не разрезает (в отличие от остроконечной иглы). Как следствие - канюли не травмируют сосуды и нервы, как правило, после них не бывает гематом или отека. Длина мезонитей и их количество подбирается индивидуально.

Техника введения мезонитей -

Bežné tenké mesothreads sa zavádzajú prísne subdermálne (do hĺbky 1-2 mm). Ideálna hĺbka zodpovedá hranici medzi retikulárnou a papilárnou dermis. Ihly sa vkladajú rovnobežne s povrchom kože po určitú dĺžku. Ak sa plánuje, že závity budú navzájom rovnobežné, potom vzdialenosť medzi nimi je zvyčajne od 0,5 do 1,0 cm, ale vlákna môžu byť tiež implantované pretínajúcimi sa dráhami. Potom, čo všetky ihly sú vložené do tkanív - lekár striedavo tlačí na kožu v oblasti špičky každej ihly, čo vám umožní fixovať mesonity segment v tkanivách a vyberte ihlu. Mesothreads zostávajú vo vnútri kože.

Mesothreads: video

Počet použitých vlákien -
počet mesonitov závisí od veku a stavu kože, od počtu problémových oblastí ošetrených v 1 postupe. V priemere je na každej strane nasolabiálnych záhybov nastavených 10 dlhých nití a 5-10 na záhyboch od rohov úst až po bradu - na každej strane. V oblasti vonkajších rohov očí - 6-8 nití na každej strane. V čelo alebo submandibulárnej oblasti - celkom asi 16-20 vlákien. Ale šliapanie faceliftu bude vyžadovať asi 30-40 vlákien.

Mesothreads: cena za rok 2019

Pre mesoniti pre facelift, cena bude závisieť od typu vlákna, rovnako ako ich množstvo. Ako sme už uviedli vyššie, najlacnejšia cena má hladký lineárny typ nití vyrobených z CHOP (približne 110 rubľov a 1 vlákno). Ale na klinike cena za inštaláciu 1 takéto vlákno bude asi 900 rubľov, ale ak pacient plánuje inštalovať veľké množstvo vlákien, potom, na základe ich počtu, cena mesonity môže byť znížená na asi 600 rubľov pre 1 vlákno.

Priadze z kopolyméru L-laktidu s kaprolaktónom budú vždy a priori drahšie ako priadze z CHOP, preto náklady na 1 priadzu typu "Aptos Nano Vitis-4" budú asi 1500 rubelov. Pri inštalácii nití ako je skrutka a skrutka s dvojitým závitom z CHOP - stojí za to sústrediť sa na tých istých 1500 rubľov pre 1 závit. Pokiaľ ide o vlákna typu GOG, najkvalitnejšie z nich budú mať vyššiu nákladovú cenu, a preto ich cena zvyčajne začína od 2 300 rubľov na 1 vlákno. Nižšie si môžete prečítať recenzie na zrady zdvíhanie mazonity.

Mesothreads pre facelift: recenzie, fotografie, výsledky výskumu

Ako sme už uviedli vyššie, mesothreads sú len jedným z variantov nití na postupy na zdvíhanie nite a najčastejšie sú vyrobené z polydioxanónu (PDO), čo je bežný lacný chirurgický šijací materiál. Môžete sa pýtať: prečo väčšina výrobcov vyrába priadze s CHOP - zatiaľ čo najlepší materiál pre niťový ťah je 90% alebo 100% kyselina polymliečna, a na druhom mieste je kombinácia kyseliny polymliečnej a kaprolaktónu?

Napokon, kyselina polymliečna má najsilnejší biostimulačný účinok na tkanivá, stimuluje produkciu kolagénu. Avšak len náklady na 1 sadu priadzí na vystuženie kyseliny polyolovej z kyseliny Resorblift® (Francúzsko) - kozmetológ bude stáť od 24 000 do 35 000 rubľov, a teda konečné náklady na 1 pacienta budú od 40 000 do 60 000 rubľov. Použitie talianskych spevňujúcich nití Darvin® z kopolyméru L-laktidu s kaprolaktónom - to bude o 30% lacnejšie, ale aj takéto náklady na redlifting - znemožnia prístup širokému okruhu ľudí.

Preto sú polydioxanónové (PDO) priadze alternatívou dostupnou pre väčšinu. Nemali by ste si však zamieňať mezolity PDO - s vláknami posilňujúcimi PDO, pretože majú rozdielne vlastnosti kvôli rôznej hrúbke nití. Tenké mezotely sa v tkanivách príliš rýchlo ničia (približne za 30 dní). nemôže pôsobiť dlho vo forme rebier. Tento posledný bod sa tiež vzťahuje na mezonity kyseliny polymliečnej s kaprolaktónom, ale aspoň majú výraznejší biostimulačný účinok na tkanivo.

Aký účinok môžete očakávať od mesonitov? -

Účinok obyčajných mezonitov bude pravdepodobne zrejmý len u pacientov, ktorí nie sú zvyknutí na starostlivosť o svoju pokožku, t. mal by byť v relatívne zlom stave. A po druhé, účinok bude viditeľný len u pacientov s jemne pokrčeným typom starnutia (tenká koža). Ak máte relatívne dobre upravenú pleť, hustú pokožku, je tu ptóza mäkkých tkanív - nebudete si všimnúť žiadny účinok z jednotlivých mesonitov. V priemere len 5% pacientov vidí účinok mesothreads. Mesoniti, podľa nášho názoru, sa optimálne používa len na prevenciu starnutia, ale nie na nápravu už vzniknutých porušení.

Podľa nášho názoru, ak sa napriek tomu rozhodnete implantovať konkrétne mesothreads, potom je lepšie zvoliť si vlákna z kopolyméru kyseliny polymliečnej a kaprolaktónu, pretože v tomto prípade bude účinok mierne výraznejší. Ak sa zastavíte u mesonitov, ste nútení vysokými nákladmi polylaktických posilňujúcich vlákien (napr. Resorblift® alebo darvin®), odporúčame, aby ste si vybrali vlákna z CHOP. Ale nie na mesonitoch, ale na silnejších spevňujúcich nitiach.

Príkladom pomerne cenovo dostupných spevňujúcich vlákien z PDO je vlákno Beaute Lift V-line.® (modely - Rose, Rose-2D, Rose-3D, Cog-2D). Tieto priadze sú omnoho hrubšie ako bežné priadze PDO, a preto aj napriek lacnosti tohto materiálu budú mať hrubé výstužné priadze výraznejší účinok proti starnutiu. A môžu byť použité nielen na posilnenie, pretože v prípade, že lekár vlastní techniku ​​upevnenia závitu "slučky" - nielen vystuženie, ale aj definitívny efekt zdvíhania.

Výsledky klinických štúdií -

Okamžite hovoríme, že existuje len veľmi málo nezávislých štúdií, a takmer všetky z nich sú len pozdĺž vlákien z CHOP. Pri interpretácii výsledkov klinických štúdií je veľmi dôležité pozerať sa na hrúbku vlákien, t.j. ktoré vlákna sa použili v štúdii - tenké mesothreads alebo silnejšie vystuženie. Nižšie sa môžete oboznámiť s nezávislou klinickou štúdiou tenkých mesositanov z CHOP, v rámci ktorej nedošlo k zvýšeniu produkcie kolagénu vo vzorkách kože odobratých pred a po trende.

Avšak v iných štúdiách, kde boli použité silnejšie spevňujúce vlákna z CHOP - kožná biopsia presvedčivo ukázala zvýšenie množstva kolagénu (aj keď tento nárast zmizol pomerne rýchlo, akonáhle nastala úplná resorpcia vlákien).

Vplyv filamentov na produkciu kolagénu -
V roku 2013 bol v časopise Japonskej spoločnosti estetickej plastickej chirurgie (Shimizu Y., Terase K.) publikovaný článok "Zdvíhanie nití s ​​absorbovateľnými vláknami z monofilu", publikovaný v časopise Journal of Aesthetic Plastic Surgery, zv. 2) - s výsledkami štúdie účinnosti tredliftingu s absorbovateľnými mezonitmi z CHOP. Histologické vyšetrenie vzoriek kože po 3 mesiacoch po zákroku ukázalo, že hladina kolagénu a elastínu v oblasti injekcie mezonitov a v kontrolnej oblasti, kde neboli aplikované vlákna, sa navzájom nelíšia. Nižšie uvedené fotografie sú tiež prevzaté z tejto klinickej štúdie (obrázok 17-18).

Mesothreads: fotografia pred a po zákroku
a) pred konaním, b) bezprostredne po konaní, c) ad) 1 a 6 mesiacov po konaní. Ako vidíte nižšie, vizuálne zmeny sú jasne viditeľné len na fotografii odobratej bezprostredne po zákroku, kde sú tkanivá zväčšené v dôsledku traumatického opuchu. Dosiahnuté iba zlepšenie vzhľadu kože - je potrebné mať na pamäti, že pacient nebol zavedený 30-40, ale 118 mesothreads!

Ak vidíte fotografie pacientov pred a po inštalácii mesonitov, ktoré vykazujú znateľný efekt zdvíhania, znamená to, že tieto fotografie boli v skutočnosti zhotovené po montáži výstužných alebo zdvíhacích nití. Viditeľné zdvíhacie účinky sú možné len pri posledných typoch nití (obr. 19-21).

Mesothreads: negatívne recenzie, fotografie

Skúsení kozmetológovia a plastickí chirurgovia so skúsenosťami s implantáciou výstužných a zdvíhacích nití v praxi prakticky nikdy nepoužívajú obyčajné tenké mesothreads. Tieto sú široko používané v kozmetike len kvôli jednoduchosti postupu, zatiaľ čo inštalácia výstužných a zdvíhacích nití je príliš komplikovaná a ideálne vyžaduje chirurgickú minulosť lekára.

Preto väčšina kozmetológov robí to, čo môžu robiť (bez potreby zložitých manuálnych zručností), menovite mesothreads. Preto, ak chcete inštalovať nie meso-, ale zdvíhacie nite, mali by ste sa na to vzťahovať len na kliniky plastickej chirurgie. Čo sa týka výstužných nití, ich inštalácia sa môže uskutočniť buď tradične alebo technikou "slučky", ktorá môže poskytnúť tento typ nití a vlastnosti zdvíhania. V druhom prípade je pravdepodobne lepšie, ak inštaláciu nití vykonáva plastický chirurg, a nie bežný dermatokozmetológ.

Mesothreads: Klady a zápory ...
na základe skúseností je s výsledkami spokojných len menej ako 10% pacientov. Najčastejšie musíte vidieť na nasledujúcom obrázku: pokúsiť sa vidieť výsledok implantácie vlákien, pacient s pochybnosťami na jeho tvári sa pozerá na seba v zrkadle, zatiaľ čo lekár opakovane opakuje: "No, vidíte, ako sa to stalo." Väčšina pacientov tvrdí, že účinok zdvíhania a omladenia bol buď úplne neprítomný, alebo bol implicitne vyslovený, že nestojí za vynaložené peniaze.

Pri implantácii mesonitov sa môžete spoľahnúť na zlepšenie farby pleti, turgoru a hydratácie pokožky (a iba v prípade, ak máte jemný vrásčitý typ starnutia). Pre porovnanie nižšie sme zverejnili fotografiu pacientov pred a po inštalácii výstužných / zdvíhacích nití -

Komplikácie postupu - t

Väčšina typov mezonitov sa nastavuje pomocou špicatých ihiel, ktoré narezávajú tkanivá a môžu poškodiť cievy a nervy, keď sa vstrekujú príliš hlboko do dermis. Najčastejšie komplikácie budú preto krvácania a hematómy. Necitlivosť kože v dôsledku poranenia nervových kmeňov je pomerne zriedkavá. Ak sa vlákno vloží do tkanív pomocou kanyly s tupým hrotom (cez kožnú punkciu), potom je výskyt vyššie uvedených komplikácií prakticky nemožný, vrátane žiadneho opuchu..

Porovnajte hroty ihly a kanyly -

Ďalšie časté komplikácie sú zhoršenie herpesu a infekčný zápal kože v miestach, kde je ihla pichnutá. Toto je najčastejšie spôsobené porušením pravidiel asepsy a antisepsy, ako aj zlej pooperačnej starostlivosti o povrch kože v miestach, kde je ihla pichnutá. Okrem toho, ak sa s príliš hlbokým zavedením nití objaví krvácanie a hematómy, potom s príliš povrchovou injekciou - môžu sa vlákna kontúrovať cez kožu. S použitím hladkých mesothreads lineárneho typu je možná migrácia vlákien.

Najčastejšou komplikáciou je absencia akéhokoľvek estetického výsledku. Ako sme už uviedli vyššie, účinok mesothreads možno pozorovať len u pacientov s jemným vrásčitým typom starnutia. Ale aj u tohto typu pacientov môže byť účinok neprítomný, napríklad v dôsledku individuálnych charakteristík pacienta, ktoré spôsobujú príliš pomalú biodegradáciu tkanivových vlákien. Účinok tak bude chýbať nielen v prípade, že sa mezotely v tkanivách zničia príliš rýchlo, ale aj v prípade, že sa rozpadnú príliš pomaly.

Mesothreads: kontraindikácie

Kontraindikácie na mesothreads sú v podstate rovnaké ako pri všetkých ostatných anti-aging procedúrach v kozmetickej praxi. Absolútne kontraindikácie -

 • tehotenstvo a dojčenie,
 • autoimunitné ochorenia
 • v období exacerbácie chronických ochorení, t
 • porušenia

  Pozrite si video: HERBATINT. Recenze 4 odstínů. Výsledky PŘED a PO (Júl 2019).

Zanechajte Svoj Komentár